Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc-problem s Xtreamerom Pro

culo21 (19)|10.3.2011 23:54
Dobrý vecer,

momentalne som cerstvym majitelom tohto pristroja no mam pocit ze som spravil chybu ked som ho kupoval.
Doniesol som ho domov aplikoval HDD 1TB samsung vsetko pozapajal a pristroj nereagoval teda ani sa nezapol ... cize som ho siel reklamovat vymenili ho za novy ten som dnes rozbalil vsunul dovnutra HDD pozapajal a zapol... zapnut sa zapol najprv blikali vsetky kontrolky ktore su na prednej strane potom to prestalo a svietila iba kontrolka power + chod vetraku a to bolo vsetko vyskusal som vymenit sloty z A do B no bez vysledku a na TV sa nic nezobrazuje (plazma Panasonic)...

Dakujem za rady
pripadne poradte iny prehravac ktory bude FUNGOVAT tak ako by mal ...
Pytkin (7947)|11.3.2011 00:42
a zapol si ho dialkovym ovladacom ?
culo21 (19)|11.3.2011 00:59
Ano zapol
Ked bol zapnuty nereagoval ani na spojenie s PC cez USB...
Pytkin (7947)|11.3.2011 11:02
no .. v prvom rade by som to skusal bez harddisku , ked mas problemy .. nepripajat ziadne USB .. normalne ho pripojit na telku a zapnut .. musi to nabehnut .. ak nenabehne , je s nim daky problem ..
Petrcep (75)|11.3.2011 11:07
Tak prvně bych tam nedával žádnej disk a jen to propojit s Tv HDMI kabelem.Na tv přepl na konkrétní zapojenej HDMI vstup a musí to najet.
PS:tak mě napadlo nedávals náhodou do Xtreameru Sata kabel ??
culo21 (19)|16.3.2011 13:52
Ahojte
skusal som ho s HDD aj bez, SATA kabel som nepouzil, pristroj sa zapol blikala cervena kontrola + vetrak ale inak nic.
Dal som ho vyskusat znamemu (PC technik) a po vyskusani skonstatoval ze pristroj nie je v poriadku ... je mi to divne ze uz druhy Xtreamer pro co som priniesol domov je nefunkcny :/ (alza)
Do tretice vsetko dobre... skusat nebudem tak Vas poprosim vybrat a poradit inu alternativu do max 300€ aj s HDD (moze byt aj externy)

vopred dakujem.
Ondrej :)
peatro (1054)|16.3.2011 13:59
zalezi odkud jsi ho kupoval, treb ho zkus koupit nekde jinde, mam ho pul roku a jde mi na nem vse jak ma
pokud blika cervena dioda, je problem s firmwarem v rootu, treba stahnout emergency firmware a z flashky prehrat root, kdyz chces takove zarizeni vlastnit, je dobre si prvne neco o tom precist a nastudovat, jinak budes mit problemy s kazdym zarizenim :-)
culo21 (19)|16.3.2011 14:55
cau peatro :)
mohol by si mi prosim napisat body ako postupovat ked chcem prehrat ten root.. az tak tomu nerozumiem a nechcel by som nieco pokazit dalej kde stiahnem vhodny Emergency Firmware.
o xtremamery som si nieco nastudoval no nemyslel som ze s nim budem mat problemy hned zo zaciatku.
dakujem
killerman27 (871)|16.3.2011 15:04
uz to tu na foru je taky nekolikrat, ale tak tedy znovu:

http://download.xtreamer.net/Firmware/emergency_pro_2.6.0.zip

Before starting the procedure of emergency recovery - Please make sure you are using the AV RCA cables and not HDMI. Some TV HDCP protocols may cause problem to show the procedure on TV.

(1) Download the Xtreamer Emergency file
(2) Extract the file install_pro.img
(3) Format a USB stick FAT32 and copy the “install.img” file to the root.
(4) Disconnect all the cables, remove WIFI antenna and any other USB storage devices. Take the unit out of the electricty power on the wall for 30 minutes. Plug the power in again.
(5) In Remote control, press “Home”(release button) -> “3”(release button) -> “Power”(release button). Press the buttons with a 1 sec pause.

Any other sequence will fail and nothing will happen as the call for this procedure is initiated by HOME button pressed first...

If the firmware is not in the root of the USB the process will fail as the process seek the .img in the USB root.

Process Emergency upgrade should be visible on the screen if done correct.

Please note : After “intro” screen, if system boots without further update procedure, re-try emergency firmware update while powering-off the unit. It means you did not do it in the correct way. PRESS the HOME first and after 3 and after POWER while the unit is OFF.

It might be necessary to run the procedure several times. If you are not successful you may need to use another USB stick.

Edit: nicmene ja uz emergency instaloval i pres HDMI, sice jsem nevidel prubeh instalace ale to celkem nevadi, po dokonceni se stroj resetuje a pak uz jsem mel normalne obraz.
MalaAdel (143)|16.3.2011 15:16
[quote=culo21;335403]cau peatro :)
mohol by si mi prosim napisat body ako postupovat ked chcem prehrat ten root.. az tak tomu nerozumiem a nechcel by som nieco pokazit dalej kde stiahnem vhodny Emergency Firmware.
o xtremamery som si nieco nastudoval no nemyslel som ze s nim budem mat problemy hned zo zaciatku.
dakujem[/quote]
třeba tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=332313#post332313

Stáhni Emergency FW 2.6.0 na flash rozbal ho, je to "Install_pro.img" a musí být v rootu na flash, né v adresáři!!!!!)
http://download.xtreamer.net/Firmwar..._pro_2.6.0.zip

Vytáhni XTR ze sítě, odpoj internetový kabel !!!!, zastč flash s .img souborem do zadního!!!! USB konektoru.
Připoj XTR do zásuvky,
Na dálkáči zmačkni postupně tlačítka:
Home,3 , Power
Počkej cvíli až se na TV objeví, že nahrává FW soubor, vydrž, sám se po ukončení vypne/restartuje (už nevím).
Připoj k internetu, nastav Jazyk, a celý Setup (jestli se bojíš, tak si předem opiš svoje nastavení ať s tím pak nemáš problémy)
Vypni, zandej disk.

Edit 1 : pozdě už to tady maš od Killermana, to je tak když se to neodešle hned.

Edit 2: jinak Xtremeru Pro se věnuje samostané fórum, nemusí se kvůli jednomu dotazu zakládat hned nové. Tam najdeš spoustu užitečného.
culo21 (19)|16.3.2011 15:51
budem mat problem ak nemam wifi adapter do XTR ? a router mam na 2hom poschodii..
dalej ten subor xLive Installer Updater.... rozbalim ho prekopirujem na HDD a prepisem menu.rss na czech.rss dobre tomu rozumiem ?
culo21 (19)|16.3.2011 17:04
tak skusal som to FW 2.6.0 som rozbalil v usb zastrcil do xtreamera zapojil do siete stlacil home 3 a power, extreamer sa zapol kontrolka power svietila a blikala ale dalej sa nic nedialo...
jarino1978 (8045)|16.3.2011 17:08
[quote=culo21;334652]a na TV sa nic nezobrazuje (plazma Panasonic)...
[/quote]

- na prvý šup musíš XTR pripojiť cez priložený kompozit a nie cez HDMI. HDMI výstup si nastav až následne v menu.
MalaAdel (143)|16.3.2011 17:12
[quote=culo21;335428]tak skusal som to FW 2.6.0 som rozbalil v usb zastrcil do xtreamera zapojil do siete stlacil home 3 a power, extreamer sa zapol kontrolka power svietila a blikala ale dalej sa nic nedialo...[/quote]

Doufám, že Emergency FW jsi instaloval, to je totiž podstatný rozdíl. Neměl jsi náhodou přopojený internet kabelem, vše musí být odpojeno (jen TV připojenou) a nějakou chvilku to trvá. Vyzkoušej ještě jinou flash. Měla by být FAT 32.
Ještě kupoval jsi ho od solidního prodejce, objevili se nějaké padělky, které nefungovali s orig. FW.
culo21 (19)|16.3.2011 17:20
zapojene cez kompozit no ziadna reakcia :(
culo21 (19)|16.3.2011 17:28
malaAdel
neviem ci mi nieco uslo ako si myslel to: ci som Emergency FW instaloval ?
na TV a ani XTR som internet nemal vôbec zapojeny
usb je FAT 32
a kupoval som na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
gos (64)|16.3.2011 17:40
Tak to jseš asi smolař. :( Předpokládám, že Alza padělky neprodává. Jestli už do XTR nechceš jít tak dobré zařízení za dobrou cenu jsou WD TV Live HD Media Player a ještě Asus O!Play HD2. nepřehrajou toho sice tolik co Xtreamer Pro, ale pořád toho přehrajou dost a ten WD má taky vcelku širokou základnu uživatelů.
culo21 (19)|16.3.2011 18:49
ahoj,
ide mi hlavne o to aby vedel prehrat videa zo Sanyo HD 1000 a Drift innovation HD .... fotky a videa 720, 1080p (napadlo ma vedia tieto prehravace prehrat aj bluray z HDD?) ten Asus vyzera zaujimavo a co hovorite na A.C.Ryan Playon!HD--- pripadne Mini

dik :)
Pytkin (7947)|17.3.2011 00:24
[quote=jarino1978;335431]- na prvý šup musíš XTR pripojiť cez priložený kompozit a nie cez HDMI. HDMI výstup si nastav až následne v menu.[/quote]

to je divne .. vzdy som mal xtreamer pripojeny len k PC monitoru , ktory nema ine ako HDMI .. a nikdy som s tym nemal problem ..
Roman Jašek (65)|17.3.2011 10:35
Mám tento stroj + 2TB HDD 3 týdny, vše v pohodě funguje tak jak má. V této cenové relaci neseženeš nic lepšího, tak nevymýšlej blbosti a dej to do kupy !!! Nic jednodušího jsem nezapojoval !!!
culo21 (19)|17.3.2011 12:17
Aku znacku a druh HDD pouzivate v XTR...
Objednam ho z ineho eshopu a dufam ze to uz pojde ...
jarino1978 (8045)|20.3.2011 21:16
[quote=Pytkin;335501]to je divne .. vzdy som mal xtreamer pripojeny len k PC monitoru , ktory nema ine ako HDMI .. a nikdy som s tym nemal problem ..[/quote]

- ja som sa zľakol presne rovnako po kúpe. vybalil som, zapojil HDMI, zapol telku a...nič. tma. len ledky svietili.
potom ma napadlo dať kompozit a už som videl. podobne bol default aj po emergency FW, opäť default kompozit.
peatro (1054)|22.3.2011 13:18
[quote=jarino1978;336024]- ja som sa zľakol presne rovnako po kúpe. vybalil som, zapojil HDMI, zapol telku a...nič. tma. len ledky svietili.
potom ma napadlo dať kompozit a už som videl. podobne bol default aj po emergency FW, opäť default kompozit.[/quote]

tak , tak ....spravne by to tak melo byt pri default v 576p, protoze HDMI by nemelo byt v defaulte nastaveno, pravdou je, ze me to taky v defaulte posila po HDMI 576p obraz