Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte komponenty k Vantage VT-600s

Teffel (198)|25.3.2011 16:33
Zdravim..chcem objednat tento sat.prijimač: http://www.comtech.de/Vantage-VT-600S-CI-schwarz_detail_17849.html ..Jake ostatne veci by boli k tomu vhodne?!všetky veci by som chcel objednať z online shopov, lebo nemam času loziť po obchodoch.ma niekto skusenosti s nakupovanim sat.komponenetov z online obchdov? viem že treba parabolu, dvojity LNB nejaky kabel aj F konektory, nejaky modul a ja neviem čo ešte.prijimať by som chcel Astru 23,5E a 19.2E.prakticke vedomosti zo sučastnosti nejako nemam,len to čo som sa dočital tuto..diky za rady.
Pitomec (10211)|25.3.2011 19:00
Parabolu 80cm, TWIN monoblok, kabel Belden H125, 4x 7mm F konektory a CAM dle příslušné karty.
jarino1978 (8045)|25.3.2011 21:34
xxx
Teffel (198)|26.3.2011 15:54
Dakujem jarino1978,takto vecne som potreboval poradit,..len k tomu LBN,je ozaj pre 23,5E a 19.2E?normalne maju tie konvetory dva čumaky.nie?aspon tak som to videl na inych obrazkoch.

parabola dufam ze ma ozaj tie uchytky ktorymi ju upevnim o drziak..tak jak to je na obrazku..

a este k tomu modulu:tuto v rezenzii pise autor ,ze skylink karty funguju len s Mascom modulmi s softwarom 1.22 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ..urcite bude fungovat modulom ktory uvadzaš?
panasonic650 (1124)|26.3.2011 16:21
Bacha na SkyLink. Nepaci sa mi to ale najnovsie sa tvaria a vyhrazaju ze vsetko bude fungovat spravne iba s tym co ma ich certifikat. Mam tym na mysli modul alebo STB.
Teffel (198)|26.3.2011 17:03
tomu presne nerozumiem..v praxi to znamena čo presne??!!alebo presne v mojom pripade o čo ide?!
panasonic650 (1124)|26.3.2011 17:06
Precitaj si toto a aj co k tomu napisali [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] alebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ide o to aby si neskor nelutoval ze si kupil iny modul alebo STB.
Teffel (198)|26.3.2011 17:27
no dobre ,ale vecne v mojom pripade!!jaky modul nemam kupit..jake STB?co to vlastne je?!
panasonic650 (1124)|26.3.2011 17:39
STB = Set Top Box ale ten uz mas.

Modul je, podla toho co citam, problem. Odporucane casto blbnu a Mascom nie je certifikovany.

Ja som Ta len chcel upozornit na problem ktory sa zacina vynarat v sucasnosti.
Teffel (198)|26.3.2011 18:09
no ved prave preto som sa pital či s Vantage vt-600 maju tieti moduly problemy..!!no nic ,počkame na jarina1978 mozno že on ma už nejake skusenosti s novymi modulmi..ale inak by mi ho len tak neodporucal.

ale inak ,potrebujem ja vlastne ten modul a kartu skylin ked chcem hlavne pozerat nemecke programy na 19,2E?
skylink mi vlastne dekoduje slovenske a ceske programy.nemecke vysielaju zdarma..nie?
panasonic650 (1124)|26.3.2011 19:11
[quote=Teffel;337008]skylink mi vlastne dekoduje slovenske a ceske programy.nemecke vysielaju zdarma..nie?[/quote]
V podstate ano. Skylink karta + modul dekoduje kodovanu ponuku SkyLiknu. Nemecke su aj platene a aj zadarmo (tzv. FTA). Podla toho ktore.
jarino1978 (8045)|26.3.2011 23:13
[quote=Teffel;337008]ale inak ,potrebujem ja vlastne ten modul a kartu skylin ked chcem hlavne pozerat nemecke programy na 19,2E?
[/quote]

- ak chceš pozerať voľné nemecké programy z 19,2E ( HD alebo SD ), nepotrebuješ žiadnu kartu Skylink a ani CI modul. Proste naladíš družicu a programy v STB a nič neriešiš.
- čiže ak ťa nezaujíma Skylink , nemusíš riešiť ani kartu Skylink a ani CI modul. Proste toto objednávať nemusíš :
http://www.aerial.sk/eshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3363&category_id=197&option=com_virtuemart&Itemid=1
http://www.aerial.sk/eshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2294&category_id=44&option=com_virtuemart&Itemid=1


PS : Čo sa týka tých CI modulov, tak tie blbnú akurát v čerepoch typu TV Panasonic s integrovaným DVB-S tunerom, alebo v čerepoch Ariva HD. :)
Ty kupuješ Vantage , tam problém nie je...
Teffel (198)|27.3.2011 07:34
ok .ved to vyskušam a ked to nebude šlapať tak to vratim..inak diky že si tuto v mojom okoli "vyňuchal" tento obchod :D aspoň nebudem mať daleko odniesť ten modul späť ked nahodou bude problemovy...o tom obchode mi vravel už niekedy znamy ked som potreboval kabel..nejako som ho važne nebral a ani som nevedel že tam predavaju sat.techniku..takže super za radu..tam sa vyberiem aj osobne a nemusim objednavať online..
jarino1978 (8045)|27.3.2011 13:20
v našej poslednej debate ohľadom NS-777 som zachytil, že si z východu, takže preto som dal obchod z tvojej oblasti, ktorý je OK.
Teffel (198)|28.3.2011 05:19
no som odtial a vlastne niesom..uz tu je vela noveho a stareho je preč a ani mi už nema tuto kto poradiť ,že bež tuto alebo tamto ked potrebuješ toto alebo tamto.a ide ma urvať, ked niekedy travim kopu času hladanim obchodov..takže take rady si cenim tuto nadovšetko...a najvätšia sranda je že ty z druhej strany republiky mi poradiš kde si to mam ist kupiť tuto doma :D ..normalne všetko čo mi vojde do auta a sa v tom trocha vyznam, tak objednavam online z nemecka..ale niekdedy je lepsie kupit nejake veci doma....inak ked som kupoval tie NS 777 tak som sa cudoval ze tie bedne su tam za 2 ks radovo o 200-300 eur drahsie ako u nas.to som sa velmi divil.asi su tam v nemecku tieto bedne velmi ziadane a je asi malo dovozcov ked su tak drahe....inak ostatne veci doteraz ,zda sa mi su o dosť lacnejsie..ved aj ta vt-600 je radovo o 90 eur lacnejsia ako u nas. aj ta onkio sr608 bola radovo o 150 eur lacnejsia ako u nas.aj PS3 pred rokom a pol bola za neporovnatelnu cenu oproti u nas.len s bednami je to naopak :D ale jasne ze su aj ine veci ktore sa oplati u nas kupit ..
Teffel (198)|7.4.2011 16:37
zdravim.potreboval som vediet co budem este potrebovat ked budem chcieť k antene pripojiť ešte 2-3 prijmače.dakujem
Teffel (198)|7.4.2011 18:11
ale ešte otazka..ale daju sa tymto konv.prijimat obidve astry 19,2E a 23,5E??
drto (341)|7.4.2011 19:48
musis mat bud dva taketo konvertory + diseqc prepinace alebo quad monoblok.
Teffel (198)|8.4.2011 16:10
dakujem teraz mi je to jasne...ja som to hned na zaiatku mojho vlakna uvadzal že potrebujem obidve astry..preto mi bol čudny ten konventor....ale stejne mi určite poradia v tom online shope ked tam pôjdem osobne...mysli že asi tie družice sam presne nezameram a stejne mi to budu musieť namontovať...diky
Teffel (198)|5.5.2011 20:15
zdravim.no namontovali mi to z tej firmy ktoru mi odkazal Jarino 1978..ale je nejaky problem na ktory nevedia prist ani ti chlapici.ked dlšie pozeram nejaky program od Skylinku a po case chcem prepnut na iny program ktory je v ponuke Skylinku,tak dostanem hlasku ze program je kodovany.musim vypnut a znova zapnut STB..ale po chvili pozerania sa to stane zase.ostatne volne programy idu normalne...inak chlapici v tej firme vravia že ten prijimac este nepoznaju a vyzera to byt na problem s modulom Inderto...čo robit?novy firmware?diky.
jarino1978 (8045)|5.5.2011 20:43
to vyzerá na problém CI modulu. skús upgrade FW CI modulu cez OTA ( cez družicu ), resp. zavolaj do Aerialu, nech ti spravia upgrade, poprípade vyskúšaj od nich iný CI modul pre Irdeto.
Teffel (198)|6.5.2011 22:59
v Arielu ma velmi nechcu riešiť lebo som nekupil prijimač u nich.a vobec ho nepoznaju..ze to je nejaka uplna novinka..rysknem to sam cez to OTA.ale aj prijimač nieje velmi v poriadku ,pri zapametani udajov sa ine udaje nastavia na vybne hodnoty..myslim ze ten STB by tiez potreboval novy FW..
jarino1978 (8045)|6.5.2011 23:13
Teffel (198)|7.5.2011 11:03
urobil som upgr FW CI tak to islo..ale neskusal som s dlsim odstupom sledovat jeden program a potom prepnut..takze neviem ci to fungovalo už na 100 %...ale hned nato som urobil upgr STB a už to nejde..sem tam ked vypnem STB tak nacita program ktory tam bol zapametany,,ale prepnut sa to neda..stale dostavam hlasku .ze progr. je kodovany..takže je to esta horsie..
jarino1978 (8045)|7.5.2011 23:28
tak skús teda nahrať starší FW do STB, CI modul NIE !
Teffel (198)|8.5.2011 16:31
dal som starši FW.ale asi je to jedno.ono to funguje len čudnym spôsobom.tie programy idu len ked si ich navolim v EPG menu a potom ked EPG menu opustim.ked chcem volne prechadzam po programoch, tak to nejde.je to normalne?
inak ten obraz ct HD alebo Nova HD je ine kafe!!parada..trocha sa nahrieva.mam to uložene v zavretej skrynke s onkiom,tak dufam že sa to neuvari
jarino1978 (8045)|8.5.2011 20:31
tú Skylink kartu už máš registrovanú ? Aj to vie niekedy v určitých STB/CI robiť problémy... Kedysi mal Vantage HD tiež 1-2 FW, kde sa objavovala hláška kódovaný program. To bolo ale dosť dávno, našťastie existovalo kopec FW, ktoré ten bug nemali. Ale ja to vidím na problém CI modulu, občas čítam podobné problémy aj na iných STB/CI.
Scorpion7 (200)|8.5.2011 21:44
Teffel: A aky vlastne v tejto vynikajucej masinke/brat vlastni tuto masinku a excelentne spokojny/ mas CA modul? Jarino ma pravdu,chyba bude len CA module.
Pouzivas ten od skylinku Neotion Irdeto CI+ alebo mas Mascom Cryptowoks/Irdeto?
Tieto dva menovane idu v pohode pokial je tam spravny sw.
Skušal som aj CA modul Smit irdeto CI+ HD /fialovy/ 0 bodov.
A este jeden bol odskušany CA modul IRDETO /tiež fialovej farby/ a ten išiel v pohode.
Nakoniec som sa rozhodol pre CA modul Mascom Cryptoworks/Irdeto.Sw 1.23/3.23
Teffel (198)|9.5.2011 00:20
[quote=jarino1978;344530]tú Skylink kartu už máš registrovanú ? Aj to vie niekedy v určitých STB/CI robiť problémy... Kedysi mal Vantage HD tiež 1-2 FW, kde sa objavovala hláška kódovaný program. To bolo ale dosť dávno, našťastie existovalo kopec FW, ktoré ten bug nemali. Ale ja to vidím na problém CI modulu, občas čítam podobné problémy aj na iných STB/CI.[/quote]

no neviem ci je ta karta registrovana!!ten chlapik čo mi nastavoval satelit vzal nejaky papier od tej karty so sebou a vravel že to treba zaregistrovať.či to už ozaj urobil ,tak to neviem.zajtra to tam stejne odnesiem nech sa na to pozru.lebo nejaku hlasku o nejakom dočasnom kode niekedy dostanem.
Teffel (198)|9.5.2011 00:41
[quote=Scorpion7;344549]A aky vlastne v tejto vynikajucej masinke/brat vlastni tuto masinku a excelentne spokojny/ mas CA modul?
Jarino ma pravdu,chyba bude len CA module.
Pouzivas ten od skylinku Neotion Irdeto CI+ alebo mas Mascom Cryptowoks/Irdeto?
Tieto dva menovane idu v pohode pokial je tam spravny sw.
Skušal som aj CA modul Smit irdeto CI+ HD /fialovy/ 0 bodov.
A este jeden bol odskušany CA modul IRDETO /tiež fialovej farby/ a ten išiel v pohode.
Nakoniec som sa rozhodol pre CA modul Mascom Cryptoworks/Irdeto.Sw 1.23/3.23[/quote]

ahoj.použivam presne ten Neotion Inderto...a ja blbec som este predtym niekde čital že tieto prijimace idu s Mascomom a stym FW čo spomynaš...a aj tak som zabudol a nedal pozor..len preto to spomynam lebo som stratil bloček...tak neviem či mi to vymenia ked to s tym Neotiom nespojaznia :) :)..ale som nadšeny z tej mašinky..len netreba na 127cm obrazovku čumieť z dvoch metrov :) aj ovladanie je perfektne ,hned s tym človek pride klar..kedysi som mal PACE a este doteraz som nepochopil to ovladanie :)
Teffel (198)|11.5.2011 00:54
tak s CI modulom Neotiom Irdeto to definitivne blbne.vie niekto poradit nejaky dôveryhodny shop kde by tom kupil Mascom Cryptowork s tym vhodnym softwerom?.diky
Teffel (198)|11.5.2011 20:45
[quote=Scorpion7;344549]
Nakoniec som sa rozhodol pre CA modul Mascom Cryptoworks/Irdeto.Sw 1.23/3.23[/quote]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] tuto pisu že tento prijimač funguje s Mascom Cryptoworks Sw 1.22.tak neviem teraz...
golfLC (1941)|12.5.2011 09:42
[quote=Teffel;344986]tak s CI modulom Neotiom Irdeto to definitivne blbne.vie niekto poradit nejaky dôveryhodny shop kde by tom kupil Mascom Cryptowork s tym vhodnym softwerom?.diky[/quote]

Uvedeny modul je mozne upgradeovat cez satelit, nepotrebujes tam mat pri kupe ten posledny, takze mozes kludne kupit aj niekde v okoli a upgrade si spravit doma vid video SlavaF tu
Scorpion7 (200)|13.5.2011 23:14
[quote=Teffel;345120][odkaz, pro zobrazení se přihlaste] tuto pisu že tento prijimač funguje s Mascom Cryptoworks Sw 1.22.tak neviem teraz...[/quote]

Ahoj.
Tak čo pokročil si v niečom?/Sw1.22 je tiež okej pre Pure Irdeto,ale pre Ice tam bola sw chyba. Sw1.23 je IR aj ICE /
Hlavne treba mrknut aj do nadstavenia samotneho CA modulu,kde je mozne vypnut zbytocne hlasky a nadstavit si rodicovsku kontrolu.A to bud uplne vypnut,alebo 18+.
To iste ide spravit aj v tom CA module Neotion CI+.
A este nieco nie je mi jasne preco si tu kartu neregistrujes sam?
Teffel (198)|14.5.2011 02:08
Ahoj.nemam ten mascom modul.ja som nevedel ze to treba zaregistrovat.ale uz sme tu kartu zaregistrovali ked som bol Aurieli .ten modul neviem kde mam objednat.nechce mi do ciech prejst platba.nikto neradi kde to kupim na slovensku.momemtalne aj tak nemam cas sa tomu venovat
Scorpion7 (200)|14.5.2011 07:22
Ahoj.
Ked kupis kartu je tam komplet navod co treba spravit.Mas tam urciti cas do kedy treba tu kartu zaregistrovat /do 20 dni / treba to vyuzit a potom ked robis registraciu,tak ti pride aj info co vlastne dostavas a na aku dobu.No to je teraz vedlajsie,ked uz to mas.
Ja by som to skusil este raz aj s tym CA modulom co mas.
Ale ak chces ten Mascom tak skus tu:http://www.odbojna.sk/satelitna-technika/karty-a-ca-moduly/ http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/cam-moduly
http://www.satelity.ellano.sk
Teffel (198)|14.5.2011 19:08
S TYM MODULOM co mam to blbne. skusali všetko možne v obchode so satelitnou technikov..ide mi to tak ze robim pri telke telocvik.vyberam kartu zasuvam kartu a niekedy modul a tak dookola.diky za linky ,objednam ten mascom z toho tam kseftu co si poslal.diky
Scorpion7 (200)|14.5.2011 21:34
A čo vlastne tam stvárali Ti borci?Spravili aj nové upgrade toho modulu,alebo len skušali menit za iný tej istej značky?A ešte jedna otázka.Tie programi sa seknu len na transpondery kde vysielaju programi ako STV1,STV2,STV3,MARKIZA a DOMA?Alebo to robi aj na iných programoch?Mal som jeden prípad,kde bol tento Neotion použití Tv Samsung.Len pri pozeraní niektorého programu,čo som spomínal po neakom čase sa stalo že nešlo prepnut na iný kanal presne ako si to popisoval.Pomohlo len vypnutie a zapnutie telky.Už som myslel že ten modul budem musiet nahradit iným/pritom pri kupe Tv bol doporučený Neotion ako vynikajuco spolupracujuci modul/.Tak som tam stiahol sw cez OTA s tej pozície kde vysielaju tie menované stanice.Až na tretí pokus sa podarilo uspešne stiahnuť sw a naištalovat ho do modulu.Reštartol som Tv a potom som v menu modulu vypol zbytočné hlášky/ako kodované/ a nadstavil som aj rodičovsku kontrolu na 18+/to kvoli erotike aby som zbytočne nemusel davať pinkod/.Znovu som vypal tv s D.O. ale aj siete.Po 10s som zapal telku a všetko ide v pohode zatial až doteraz.Len pri zapnuti Tv sa na kratučko objaví hlaška o kompatibilite,ale vzápetí zmizne.
No a ked mi jeden fajn /aspon si to o nom myslím/ chlapík z tohto fora poradil okolo Vantage modelov poradil som tento čo máš Ti bratovy.Ten ho kupil skor ako mal kartu a CAM, pretože cez čítačku sa nechitíš, tak som skusil tento Neotion tak ako som ho vytiahol aj s kartou/IR/z Tv.A Vantage šlapal na prvé vsunutie asi po 20s načítalo kartu a všetko išlo v pohode.Ešte podotknem že všetko bolo vtedy odskušane pri neregistrovanej karte.Ale išlo to vtedy a ide to v pohode aj po regist.aj v Tv aj vo Vantage.Toto je len moja skusenost,Ti skus to čo uznáž za vhodné pre teba.Ten Mascom ide tiež vynikajuco dokonca ma menšiu dobu prepínania hlavne medzi HD prog.
Teffel (198)|15.5.2011 16:00
sekaju sa len kodovane programi od SKy link.ti borci tam skusali davat iny softwer a že to treba asi nejaky emulovany ,že s originalnym to nepojde.aj tam niečo nastavavovali a blbne to stale.inak na volnych programoch aj nemeckych HD to ide normalne uplne rychlo.
skusal som tam dať preč tu rodicovsku kontrolu ,ani to nepomohlo.tie hlašky o kodovanom programe neviem vypnuť.proste kupim novy modul Mascom .ten IRDETO stejne si necham pre segru..jej kupim nejaky HD satelit s ktorym to pojde.
jarino1978 (8045)|15.5.2011 18:50
Neotion som mal s novým FW cez OTA, nebol žiaden problém. Mascom som dnes skúšal, viem, že sa odporúča FW 1.22, takisto to bolo OK.
Obe kombinácie šlapú OK, karta ICE a karta IRDETO clear , obe karty registrované.
Teffel (198)|16.5.2011 19:33
skusal si tie moduly s VT- 600?možno že moj vantage je vadny..alebo to neviem nastaviť.uvidime ked dojde modul Mascom.
Pitomec (10211)|16.5.2011 19:36
[quote=jarino1978;345843]Neotion som mal s novým FW cez OTA, nebol žiaden problém. Mascom som dnes skúšal, viem, [COLOR=red]že sa odporúča FW 1.22[/COLOR], takisto to bolo OK.
Obe kombinácie šlapú OK, karta ICE a karta IRDETO clear , obe karty registrované.[/quote]Mám 1.23 a chodí OK.
jarino1978 (8045)|16.5.2011 20:21
[quote=Pitomec;346061]Mám 1.23 a chodí OK.[/quote]

díky Pitomec, vyskúšam.
jarino1978 (8045)|16.5.2011 20:22
[quote=Teffel;346060]skusal si tie moduly s VT- 600?možno že moj vantage je vadny..alebo to neviem nastaviť.uvidime ked dojde modul Mascom.[/quote]

s VT 600 nie. Ale veľký rozdiel nebude medzi VT a HD. Pokiaľ nie je dovŕzaný FW v STB...
Scorpion7 (200)|16.5.2011 21:35
[quote=Teffel;346060]skusal si tie moduly s VT- 600?možno že moj vantage je vadny..alebo to neviem nastaviť.uvidime ked dojde modul Mascom.[/quote]

No možné je všetko.Skušal si obe CI+ šachty?Tuner používaš jeden,alebo aj druhý?Ak dva,tak používas twin monoblock?Alebo más loop out prepojenie?

A ako Jarino píše - velký rozdiel tam nie je,ale Ti máš o niečo výkonejšie srdiečko,a možno dostalo špatnu krv-sw.
Scorpion7 (200)|16.5.2011 21:51
ti borci tam skusali davat iny softwer a že to treba asi nejaky emulovany ,že s originalnym to nepojde.aj tam niečo nastavavovali a blbne to stale.inak na volnych programoch aj nemeckych HD to ide normalne uplne rychlo.

A tu neviem aky sw a kam chceli dat.Hlavne ten neaky emulovaný.Vsetko sa to týka Stb alebo CA modulu?
Pokial je tam domrvený sw v Stb,tak ti nepomožu ani dva Mascomi.Ale dufam že to tak nebude,vtedy by ti blbla aj ASTRA1 19,2.
Teffel (198)|18.5.2011 01:48
[quote=Scorpion7;346095]No možné je všetko.Skušal si obe CI+ šachty?Tuner používaš jeden,alebo aj druhý?Ak dva,tak používas twin monoblock?Alebo más loop out prepojenie?

A ako Jarino píše - velký rozdiel tam nie je,ale Ti máš o niečo výkonejšie srdiečko,a možno dostalo špatnu krv-sw.[/quote]

šachty som škušal obidve.žiadne zmeny.vzadu na tuneroch mam to prepojene takou slučkou.použivam Twinblok. 19 a 23 astru .škušal som ju odpajat a nezistil som žiadne zmeny.stale nejto to normalne prechadzane po programoch od skylink.vravim že prechadzane po nezakodovanych a HD(su tam zasebou ARTE ZDF a niečo,nerobi žiadny problem..načo je tam v zadu vlastne to prepojenie tych dvoch tunerov?
Teffel (198)|18.5.2011 01:51
[quote=Scorpion7;346099]ti borci tam skusali davat iny softwer a že to treba asi nejaky emulovany ,že s originalnym to nepojde.aj tam niečo nastavavovali a blbne to stale.inak na volnych programoch aj nemeckych HD to ide normalne uplne rychlo.

A tu neviem aky sw a kam chceli dat.Hlavne ten neaky emulovaný.Vsetko sa to týka Stb alebo CA modulu?
Pokial je tam domrvený sw v Stb,tak ti nepomožu ani dva Mascomi.Ale dufam že to tak nebude,vtedy by ti blbla aj ASTRA1 19,2.[/quote]

to už ja vobec neviem čo je ten emulovany softwer .softwer v STB mal by byt v poriadku.teraz som zase daval starši a zase novši FW a tak sa s tym hrajem.žiadna zmena.