Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

malak (6)|21.7.2011 10:26
hej analog mam ... takze musim kupit iny kabel,alebo ako? no dal som Option ale nic ako norma zvuku tam nieje,su tam len Znaky pre teletex,MPX,Uprava hlasitosti
patriot (227)|21.7.2011 10:39
[quote=malak;357717]hej analog mam ... takze musim kupit iny kabel,alebo ako? no dal som Option ale nic ako norma zvuku tam nieje,su tam len Znaky pre teletex,MPX,Uprava hlasitosti[/quote]
Čoveče nebuď línej a pořádně prostuduj návod k TV (zejména ten kompletní na přiloženém CD) !
Jdi do menu ladění, najeď na "Ruční ladění analogového signálu" a zkontroluj si položku "Systém zvuku". Měl bys tam asi mít nastaveno buď SC1, nebo SC3. Viz popis v návodu. Jám mám jen digitál, tak nevím přesně. Každopádně se mi to nějak nezdá. Nastavil jsi před započetím ladění zemi Slovensko (event. Česko) ? Pak by mělo být automaticky vše OK ...
malak (6)|21.7.2011 11:07
[quote=patriot;357720]Čoveče nebuď línej a pořádně prostuduj návod k TV (zejména ten kompletní na přiloženém CD) !
Jdi do menu ladění, najeď na "Ruční ladění analogového signálu" a zkontroluj si položku "Systém zvuku". Měl bys tam asi mít nastaveno buď SC1, nebo SC3. Viz popis v návodu. Jám mám jen digitál, tak nevím přesně. Každopádně se mi to nějak nezdá. Nastavil jsi před započetím ladění zemi Slovensko (event. Česko) ? Pak by mělo být automaticky vše OK ...[/quote]

Navod mam uz prestudovany od zadu od predu,cele popoludnie som stym stravil ... dakujem System zvuku mam SC3 ,ale na ostatnych mi uz bolo treba SC1 aby isiel zvuk .. dakujem a tych pruhov cez obraz sa ako zbavim?
patriot (227)|21.7.2011 13:00
Vypadá to na nekvalitní signál (slabý nebo znehodnocený). Dělá ti to i na jiném přijímači ? (předchozí TV, videorekordér ...).
dejvold (7)|21.7.2011 14:54
patriot : ty mas G30 a funguje ti prehravani/nahravani na 320gb 2.5" disk bez ext.napajeni ?

edit : tak nic uz to vidim GT30 v tom bude zakopanej cokl
malak (6)|21.7.2011 16:53
[quote=patriot;357750]Vypadá to na nekvalitní signál (slabý nebo znehodnocený). Dělá ti to i na jiném přijímači ? (předchozí TV, videorekordér ...).[/quote]

ano,ako som zapojil G30 zacalo to dnes uz robit aj na ostatnych TV ... ale uz som to vyriesil ako pisal nadko,bol som kupit taky "medzi kabel" (TV a analog kabel) teraz to uz slape ako ma.
Dakujem
patriot (227)|31.7.2011 17:08
[quote=dejvold;357777]patriot : ty mas G30 a funguje ti prehravani/nahravani na 320gb 2.5" disk bez ext.napajeni ?

edit : tak nic uz to vidim GT30 v tom bude zakopanej cokl[/quote]

Používám s TV 3 USB zařízení současně: Pro recording externí 2.5" disk 320GB s napájením z portu USB, pro playing externí 3.5" disk 1TB s napájecím adaptérem a třetí port port USB používám pro nabíjení telefonu. Vše současně, bez problému. GT30.
dejvold (7)|31.7.2011 21:28
No já sem právě nemohl rozfachat muj 320GB 2.5" disk tak sem se ptal, holt jiná cenová kategorie no, ale už to neřešim koupil sem si blu-ray přehrávač a tam funguje bezproblémů.
ibauer (122)|6.8.2011 10:50
Dobrý den,

během krátké doby plánuji koupit tento televizní přijímač (TX-P??G30E). Nicméně stále váhám, jak velkou zvolit úhlopříčku. Rozhoduji se mezi 42" a 46". Televizi budu sledovat ze vzdálenosti 2,5 až 3 m (DVB-T, DVD Video, HD Video). Děkuji za odpověď.
geronimoh (2327)|6.8.2011 11:25
[quote=ibauer;360760]Dobrý den,

během krátké doby plánuji koupit tento televizní přijímač (TX-P??G30E). Nicméně stále váhám, jak velkou zvolit úhlopříčku. Rozhoduji se mezi 42" a 46". Televizi budu sledovat ze vzdálenosti 2,5 až 3 m (DVB-T, DVD Video, HD Video). Děkuji za odpověď.[/quote]

Každý to vnímá jinak. Podle mě je pro tu pozorovací vzdálenost ideální úhlopříčka 46". Ze 2,5m by pro mě byla přijatelná i úhlopříčka 42", ze 3m už by pro mě byla malá.
ibauer (122)|6.8.2011 23:13
[quote=geronimoh;360770]Každý to vnímá jinak. Podle mě je pro tu pozorovací vzdálenost ideální úhlopříčka 46". Ze 2,5m by pro mě byla přijatelná i úhlopříčka 42", ze 3m už by pro mě byla malá.[/quote]

Díky za odpověď. Zkusil jsem si v prodejně elektro stoupnout před TV z mé pozorovací vzdálenosti a musím říct, že ta 46" je pro mě lépe koukatelná než 42". Na druhou stranu, manželka má strach, aby ta 46" nebyla příliš velká do obýváku (3,5 x 6 m). Ale s tím mi asi neporadí nikdo. :-)
erik555 (776)|6.8.2011 23:31
[quote=ibauer;360925]Díky za odpověď. Zkusil jsem si v prodejně elektro stoupnout před TV z mé pozorovací vzdálenosti a musím říct, že ta 46" je pro mě lépe koukatelná než 42". Na druhou stranu, manželka má strach, aby ta 46" nebyla příliš velká do obýváku (3,5 x 6 m). Ale s tím mi asi neporadí nikdo. :-)[/quote]
Nebude velka...po par mesiacoch by si zistil, ze aj 50" by nebola velka TV
geronimoh (2327)|7.8.2011 00:41
[quote=ibauer;360925]Díky za odpověď. Zkusil jsem si v prodejně elektro stoupnout před TV z mé pozorovací vzdálenosti a musím říct, že ta 46" je pro mě lépe koukatelná než 42". Na druhou stranu, manželka má strach, aby ta 46" nebyla příliš velká do obýváku (3,5 x 6 m). Ale s tím mi asi neporadí nikdo. :-)[/quote]

Vím, že je to těžké, když je málo místa, ale když si pak pustíš film s poměrem stran 21:9 a máš obraz "zmenšený" o černé pruhy nahoře a dole, tak budeš rád, že máš trochu slušnou úhlopříčku. Televizor ti třeba zabere dost místa, ale podle mě je to místo využité lépe, než kdyby tam byla vitrína s porcelánem.
bavorak (1494)|8.8.2011 14:14
ja mam v izbe 3,4 x 4m, 50"" obrazovku a pozeram to z 2,5 az 3m a je to akurat.
patriot (227)|8.8.2011 14:21
[quote=bavorak;361125]ja mam v izbe 3,4 x 4m, 50"" obrazovku a pozeram to z 2,5 az 3m a je to akurat.[/quote]

Souhlas. Já sleduji v místnosti 5.2 x 5.5m, 50" obrazovku z 3 až 3.5m, a už by to chtělo větší úhlopříčku.
ibauer (122)|8.8.2011 17:21
Děkuji pánové za všechny vaše názory. Probral jsem to s manželkou a nakonec jsme se shodli na té větší úhlopříčce (46").

Chtěl bych se ještě zeptat, jestli se u této TV provádí zahořování, nebo jestli to už dneska je zbytečnost. Pokud ano, mohl bych vás poprosit o nějaké info? Přečetl jsem celé tohle vlákno, ale jednoznačnou odpověď na tuhle otázku jsem v něm nenašel. Napsal jsem také přímo do Panasonicu ČR a odpověděli mi toto:

"U současných plasmových TV již není vypalování zdaleka tak aktuální jako u starších typů a při bežném provozu k němu nedochází. Doporučuje se ale po prvních cca 100-200 hodin omezit výskyt statického obrazu na minimum (fotografie, herní konzole), nezapínat režim THX a nevypínat převzorkování obrazu."

Stačí se držet této rady nebo je třeba uplatnit ještě nějaký další postup? Opět díky předem za vaše názory.
fat01 (114)|9.8.2011 06:12
Chtěl bych se zeptat majitelů, kteří si pořídili z této řady tv v nedávné době, jestli mají také problém s bzučením tv (viz tohle vlákno) nebo panasonic provedl opatření. Chci provést výměnu mého Samsungu, ale bzučení mě trošku děsí ... díky
patriot (227)|9.8.2011 07:18
[quote=ibauer;361165]Děkuji pánové za všechny vaše názory. Probral jsem to s manželkou a nakonec jsme se shodli na té větší úhlopříčce (46").

Chtěl bych se ještě zeptat, jestli se u této TV provádí zahořování, nebo jestli to už dneska je zbytečnost. Pokud ano, mohl bych vás poprosit o nějaké info? Přečetl jsem celé tohle vlákno, ale jednoznačnou odpověď na tuhle otázku jsem v něm nenašel. Napsal jsem také přímo do Panasonicu ČR a odpověděli mi toto:

"U současných plasmových TV již není vypalování zdaleka tak aktuální jako u starších typů a při bežném provozu k němu nedochází. Doporučuje se ale po prvních cca 100-200 hodin omezit výskyt statického obrazu na minimum (fotografie, herní konzole), nezapínat režim THX a nevypínat převzorkování obrazu."

Stačí se držet této rady nebo je třeba uplatnit ještě nějaký další postup? Opět díky předem za vaše názory.[/quote]

Těch 46" na 2.5-3m je podle mne ideálních.

Co se týče zahořování, mám typ GT30, který má sice jinou obrazovku než G30, ale žádné zahořování jsem nedělal. Od začátku používám režim THX, ECO funkci omezující max.jas v menu Nastavení mám vypnutou, stejně tak mám vypnuté převzorkování obrazu a pořady sleduji tak jak jsou, tzn. nechávám svislé či vodorovné černé pruhy. Dále lze v Menu tyto pruhy nastavit na různé stupně šedé (což je míněno jako ochrana proti vypalování), já mám i tuto funkci vypnutou a pruhy jsou opravdu černé.
TV mám cca 2 měsíce a vypalování obrazu je totálně nulové i při velmi podrobném zkoumání, které občas provádím.
Můj názor je, že pokud by u Panasonicu byl celé dny zobrazován jeden statický obraz, tak by se obraz vypálil, stejně jako třeba u CRT. Je to dáno prostě podstatou luminoforů. Ale jinak je vypalování, aspoň u vyšších modelů Panasonicu, jen mýtem z dávných dob.
r1a2s3t4o5 (7)|9.8.2011 09:48
[quote=nadko;357699]Ahojte, chcel by som si na externý HDD spraviť kópie mojich DVD aby som nemusel používať DVD prehrávač, avšak Panasonic (G30) nevie tento formát VOB prehrávať. Viete mi poradiť čo najjednoduchšiu formu konverzie DVD na nejaký formát čo by vedel Panasonic prehrať so zachovaním DVD kapitol?
Ešte mám otázku k Viera Tools, ide zmeniť zobrazenie zoznamu obrázkov, alebo videa podľa adresárovej štruktúry aká je na disku, lebo teraz mi to iba zobrazí všetky adresáre v ktorých našiel nejaký obrázok, alebo video pod seba, bez zachovania štruktúry adresárov.[/quote]

Ja som pouzil na svoje original DVD pre region 1, ktore nesli prehrat na BD prehravaci od Panasonic-u soft http://makemkv.com/
Funguje do 30 dni a za ten cas som stihol prekonvertovat co som potreboval.
slart (65)|9.8.2011 11:07
[quote=fat01;361290]Chtěl bych se zeptat majitelů, kteří si pořídili z této řady tv v nedávné době, jestli mají také problém s bzučením tv (viz tohle vlákno) nebo panasonic provedl opatření. Chci provést výměnu mého Samsungu, ale bzučení mě trošku děsí ... díky[/quote]
Je to prý o štěstí, na jaký kus narazíte. Moje zkušenost byla v tomto směru zatím velmi špatná - zkusil jsem 46 a pak 42 palců a obě jsem vrátil. Přesto to na podzim zkusím znovu - obrazově mně totiž tato TV vyhovovala.
Takže pokud budete kupovat tento model, rozhodně takovým způsobem, abyste ho mohl vrátit bez udání důvodu - koupě přes internet.
morigu (43)|9.8.2011 14:01
nezkouseli jste pls nekdo merit +/- spotrebu pri sledovani treba normalnich TV poradu a pak nejaky HD film? aspon priblizne... :) vim ze plazma by mela mit spotrebu promenlivou a lcd konstantni, ale ta uvedena provozni spotreba 275W me celkem leka :)

puvodne jsem chtel Samsung UE40D5500, ale jak tak koukam na tohodle Panaka TX-P42G30E tak nevypada vubec zle, vypalovani se zda ze nehrozi co jsem tak cetl a predpokladam ze nema smysl se ani ptat co byste doporucili tech dvou, Pan hadam vyhraje a nebo se pletu? :)
Karel72 (428)|9.8.2011 14:11
Ze spotřeby plasmy nemusíš mít strach při porovnání roční spotřeby LCD-Plasma je rozdíl 200-300kč ve prospěch LCD ale za ten obraz to stojí
garb7 (1189)|9.8.2011 22:18
U 42" není problém večer mít průměr jen 125W ale při reklamě atd to bere pod 200W, ale celá bílá si klidně šáhne na max.
geronimoh (2327)|9.8.2011 22:22
[quote=morigu;361347]nezkouseli jste pls nekdo merit +/- spotrebu pri sledovani treba normalnich TV poradu a pak nejaky HD film? aspon priblizne... :) vim ze plazma by mela mit spotrebu promenlivou a lcd konstantni, ale ta uvedena provozni spotreba 275W me celkem leka :)
[/quote]

Ano, měřili, mrkni do tohoto vlákna : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20324&page=11

Plazma má variabilní spotřebu, takže nelze říct, jakou má spotřebu u HD filmu, protože má u každého filmu jinou ...
ibauer (122)|10.8.2011 17:01
[quote=patriot;361296]Těch 46" na 2.5-3m je podle mne ideálních.

Co se týče zahořování, mám typ GT30, který má sice jinou obrazovku než G30, ale žádné zahořování jsem nedělal. Od začátku používám režim THX, ECO funkci omezující max.jas v menu Nastavení mám vypnutou, stejně tak mám vypnuté převzorkování obrazu a pořady sleduji tak jak jsou, tzn. nechávám svislé či vodorovné černé pruhy. Dále lze v Menu tyto pruhy nastavit na různé stupně šedé (což je míněno jako ochrana proti vypalování), já mám i tuto funkci vypnutou a pruhy jsou opravdu černé.
TV mám cca 2 měsíce a vypalování obrazu je totálně nulové i při velmi podrobném zkoumání, které občas provádím.
Můj názor je, že pokud by u Panasonicu byl celé dny zobrazován jeden statický obraz, tak by se obraz vypálil, stejně jako třeba u CRT. Je to dáno prostě podstatou luminoforů. Ale jinak je vypalování, aspoň u vyšších modelů Panasonicu, jen mýtem z dávných dob.[/quote]

Díky za odpověď. Statický obraz tam v podstatě nebude, protože TV nebude určitě připojena k počítači ani k žádné konzoli. Rád slyším, že vypalování obrazu už dnes není tak aktuální.

Měl bych ještě jeden, opravdu poslední, dotaz týkající se velikosti úhlopříčky. Nebude obraz na TV s úhlopříčkou 46" příliš rozmazaný? Ptám se proto, že TV budu krmit hlavně signálem DVB-T a pouštět si klasické DVD Video, tedy alespoň prozatím nic v HD. Bude nějaký rozdíl v "rozmazanosti" mezi úhlopříčkami 42" a 46" za předpokladu použití stejného signálu?
patriot (227)|11.8.2011 07:26
[quote=ibauer;361562]Měl bych ještě jeden, opravdu poslední, dotaz týkající se velikosti úhlopříčky. Nebude obraz na TV s úhlopříčkou 46" příliš rozmazaný? Ptám se proto, že TV budu krmit hlavně signálem DVB-T a pouštět si klasické DVD Video, tedy alespoň prozatím nic v HD. Bude nějaký rozdíl v "rozmazanosti" mezi úhlopříčkami 42" a 46" za předpokladu použití stejného signálu?[/quote]

Já taky na 50" ponejvíce sleduji DVB-T, DVD filmy a filmy z USB flash, povětšinou taky ne-fullhd. Je to uplně v pohodě. Když je na DVB-T či DVD (což je obojí pouze PAL rozlišení) technicky kvalitní pořad/nahrávka, tak je obraz nádherný, až se člověk diví. Zejména na DVB-T však pořady velmi často moc technicky kvalitní nejsou, ale mazanice to rohodně není. Plasma, a zejména v těchto vyšších modelech, umí resamplink excelentně.

Když si pořídíš kvalitní DVD přehrávač s pokročilým postprocesingem (mám Panasonic BD85), tak je obraz z DVD opravdu překvapující, při letmém pohledu u kvalitní nahrávky si jej člověk snadno splete s full HD, a platí to dvojnásob u pořadů typu kreslené filmy Madagaskar či Doba ledová. Nicméně třeba Avatar jedině fullHD pro plný zážitek z obrazu.

Když to shrnu - můj názor - žádný strach, že by bylo na 46" plazmě PAL rozlišení málo, že by to rušilo diváka, pokud ji budeš sledovat z té vzdálenosti cca 3m.
patriot (227)|11.8.2011 07:43
[quote=slart;361321]Je to prý o štěstí, na jaký kus narazíte. Moje zkušenost byla v tomto směru zatím velmi špatná - zkusil jsem 46 a pak 42 palců a obě jsem vrátil. Přesto to na podzim zkusím znovu - obrazově mně totiž tato TV vyhovovala.
Takže pokud budete kupovat tento model, rozhodně takovým způsobem, abyste ho mohl vrátit bez udání důvodu - koupě přes internet.[/quote]

Na podzim bude výběr ještě horší :-). V té době jsou již výrobní linky zastaveny nebo mají omezenou produkci a připravují se na výrobu nových modelů. Takže v obchodech se čím dál tím více zvyšuje koncentrace těch přebraných, vrácených, výrobků. Prodat se nakonec musí všechno ....

Nicméně, každá plasma trochu vrní. Podle mne jde spíše o akustiku místnosti a jak je TV do prostoru zasazena. Zda se podaří vrnění zatlumit či zvýraznit.
slart (65)|11.8.2011 10:37
[quote=patriot;361648]Na podzim bude výběr ještě horší :-). V té době jsou již výrobní linky zastaveny nebo mají omezenou produkci a připravují se na výrobu nových modelů. Takže v obchodech se čím dál tím více zvyšuje koncentrace těch přebraných, vrácených, výrobků. Prodat se nakonec musí všechno ....

Nicméně, každá plasma trochu vrní. Podle mne jde spíše o akustiku místnosti a jak je TV do prostoru zasazena. Zda se podaří vrnění zatlumit či zvýraznit.[/quote]
A já zase doufal, že tím narazím na kousek z jindy vyrobené řady, než byly ty dvě bzučivky, co jsem měl :)
Jinak je možné, že to, že slyším to bzučení i ve vzdálenosti cca. 3 m, je tím, že TV mám jen něco mezi 20 až 30 cm od zdi a že se tudíž bzučení (ano, plazmy ho vydávají vždy) odráží od zdi a směřuje na mě :) Každopádně to bylo opravdu znatelné při světlých nebo kontrastních scénách a nemohl jsem se s tím smířit.
d.a.a.n (1)|13.8.2011 11:19
[quote=slart;361321]Je to prý o štěstí, na jaký kus narazíte. Moje zkušenost byla v tomto směru zatím velmi špatná - zkusil jsem 46 a pak 42 palců a obě jsem vrátil. Přesto to na podzim zkusím znovu - obrazově mně totiž tato TV vyhovovala.
Takže pokud budete kupovat tento model, rozhodně takovým způsobem, abyste ho mohl vrátit bez udání důvodu - koupě přes internet.[/quote]

Mám doma P42G30 a bzučení neslyším (ze 2,5m), když dám ucho k televizi tak je to trošku patrné.
ibauer (122)|13.8.2011 14:35
[quote=patriot;361642]Já taky na 50" ponejvíce sleduji DVB-T, DVD filmy a filmy z USB flash, povětšinou taky ne-fullhd. Je to uplně v pohodě. Když je na DVB-T či DVD (což je obojí pouze PAL rozlišení) technicky kvalitní pořad/nahrávka, tak je obraz nádherný, až se člověk diví. Zejména na DVB-T však pořady velmi často moc technicky kvalitní nejsou, ale mazanice to rohodně není. Plasma, a zejména v těchto vyšších modelech, umí resamplink excelentně.

Když si pořídíš kvalitní DVD přehrávač s pokročilým postprocesingem (mám Panasonic BD85), tak je obraz z DVD opravdu překvapující, při letmém pohledu u kvalitní nahrávky si jej člověk snadno splete s full HD, a platí to dvojnásob u pořadů typu kreslené filmy Madagaskar či Doba ledová. Nicméně třeba Avatar jedině fullHD pro plný zážitek z obrazu.

Když to shrnu - můj názor - žádný strach, že by bylo na 46" plazmě PAL rozlišení málo, že by to rušilo diváka, pokud ji budeš sledovat z té vzdálenosti cca 3m.[/quote]

To jsi mě moc potěšil, už nemám žádné pochybnosti o správnosti volby úhlopříčky, jdu do 46". Co se týče přehrávání DVD Video, tak k tomu používám DVD/HDD rekordér Panasonic DMR-EX87. Tak snad to bude stačit. Na současné TV ten obraz není nic moc, ale to není vina přehrávače, ale televizoru (14 let starý CRT Sony Trinitron s úhlopříčkou 37 cm). :-)
Bároš (13)|16.8.2011 13:50
[quote=patriot;357702]V nastavení pro záznam se dá HDD aktivovat/deaktivovat pro záznam. V pravém horním rohu, v tomto menu, musí být zobrazen zelený trojúhelníček (play) a vedle něj červené kolečko (rec). Právě toto kolečko lze přidat/odebrat.[/quote]

Ja myslel, že ten zelený trojúhelníček a červené kolečko se tam objeví společně po aktivaci disku.
Jak přidám/odeberu to kolečko jinak než novou aktivací/zformátováním?

Mě zmizí oba znaky samovolně a se svými záznamy se můžu s novou aktivací rozloučit.
ucetni (312)|17.8.2011 20:23
používate thx režim na bežné sledovanie, či si obraz naladíte podla seba cez experta? thx režim sa mi zdá pre bežné SD vysielanie nevhodný.
jan1991 (3)|31.8.2011 17:54
Dobrý den, mám doma P42G30 a asi po dvou měsících se mi docela hodně začal projevovat JEDEN(druhý je ale potichu) větráček-vždy začne "šelestit" po cca. 20 minutách...zkoušel jsem už i vysavač a vysát to ale stále je velmi slyšet a bojím se jít dovnitř kvůli záruce, je u tohoto problému možná reklamace...docela se bojím aby mi to uznali...a ano taky mi bzučí ale jen když stojím kousek od ní...hold to je daň za obrazovou kvalitu...prosím o radu.
vivid.sk (11472)|31.8.2011 18:03
jan> podla mna by mohli v v ramci reklamacie vymenit ventilator.
Co sa tyka bzucania, to nie je chyba, to je vlastnost :D
jan1991 (3)|31.8.2011 18:18
moc díky za trochu optimismu, protože mě uvedený problém hodně naštval...snad to uznají...
garb7 (1189)|31.8.2011 19:08
[quote=jan1991;364418]Dobrý den, mám doma P42G30 a asi po dvou měsících se mi docela hodně začal projevovat JEDEN(druhý je ale potichu) [/quote]

jestli je to evidentní , že jeden je trochu hlučný je důvod větrák v záruce vyměnit , apeloval bych na kvalitní značku.
jan1991 (3)|31.8.2011 19:39
[quote=garb7;364428]jestli je to evidentní , že jeden je trochu hlučný je důvod větrák v záruce vyměnit , apeloval bych na kvalitní značku.[/quote]

no ono je to i ze 4m docela dost slyšet, i když se mluví...mam hlasitost na 25-27
eldorado09 (1441)|31.8.2011 19:53
Reklamácia.
geronimoh (2327)|31.8.2011 20:29
Jednoznačně reklamovat. Větráček toho moc nevydržel. :-(
vassago (28)|1.9.2011 08:57
Zdravím,
včera jsem zaregistroval upgrade firmware u mé G30 z 1.313 na 1.317.
Nevíte někdo jestli se dá sehnat historie upgradů firmware s popisem co se vylepšilo nebo změnilo ?
Dále nevíte někdo jak dešifrovat informace z první obrazovky servisního menu (držet tlačítko pro listování dolu na televizi a třikrát stiknout na dálkovému tlačítko 0 "nula") ?
Máte taky problém s ohavně malým a téměř nečitelným písmem pro titulky, které jsou u videí přiloženy zvlášť ? MKV s vloženými titulky je v pohodě, ale ty externí jsou nepoužitelné.

Díky moc za jakoukoliv informaci.
vassago (28)|1.9.2011 09:25
[quote=vassago;364471]Zdravím,
včera jsem zaregistroval upgrade firmware u mé G30 z 1.313 na 1.317.
Nevíte někdo jestli se dá sehnat historie upgradů firmware s popisem co se vylepšilo nebo změnilo ?
Dále nevíte někdo jak dešifrovat informace z první obrazovky servisního menu (držet tlačítko pro listování dolu na televizi a třikrát stiknout na dálkovému tlačítko 0 "nula") ?
Máte taky problém s ohavně malým a téměř nečitelným písmem pro titulky, které jsou u videí přiloženy zvlášť ? MKV s vloženými titulky je v pohodě, ale ty externí jsou nepoužitelné.

Díky moc za jakoukoliv informaci.[/quote]

Tak si trochu odpovím sám. Tedy:
Stáhnout firmware s popisem se dá zde: http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/down_eu4.html
Jsou tam však verze minimálně 2-3 zpět od aktuálních. Lepší něco než nic, i když popis je jen jedna řádka.
Úprava zobrazování titulků které jsou zvlášť se zatím v Panasonicu neplánuje. A spíše to budou brát jako okrajovou záležitost, protože priorita pro ně je přehrávání MKV.
No uvidíme, jak to bude třeba za půl roku.
placa (24)|1.9.2011 09:43
[quote=vassago;364473]Tak si trochu odpovím sám. Tedy:
Stáhnout firmware s popisem se dá zde: http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/down_eu4.html
Jsou tam však verze minimálně 2-3 zpět od aktuálních. Lepší něco než nic, i když popis je jen jedna řádka.
Úprava zobrazování titulků které jsou zvlášť se zatím v Panasonicu neplánuje. A spíše to budou brát jako okrajovou záležitost, protože priorita pro ně je přehrávání MKV.
No uvidíme, jak to bude třeba za půl roku.[/quote]

CO je nového v poslední verzi? Poznal někdo něco co bylo opraveno?
vassago (28)|1.9.2011 14:18
Pro ty co by potřebovali info o verzi DLNA v řadě G30 tak tady: http://certification.dlna.org/certs/REG50335666.pdf je odkaz na certifikaci DLNA.
Zajímavé jsou strany 2 a 3, kde je vidět, že TV podporuje přes DLNA ovládání jen PLAY, STOP, když pracuje jako DMP(jen player). Ale pauzu (možná i pohyb) by měla umět když pracuje jako DMR(renderer).
patriot (227)|1.9.2011 17:05
[quote=placa;364477]CO je nového v poslední verzi? Poznal někdo něco co bylo opraveno?[/quote]

Nic. Akorát si už nelze zvolit svobodně zemi ve Viera Connect. Nejvíc mne štve, že je Panasonic absolutně zablokovaný vůči námětům od uživatelů. Nikde není jediný přímý kontakt na Panasonic.
Takže jediná možnost je kontaktovat místní Panasonic. Napsal jsem jim dvě objevené chyby ve firmware pro 50GT30 (asi se to týká ale celé G/GT řady) a jednu pro BD přehrávač BD85 (zas se to bude asi týkat celé řady přístrojů).

Co mi vadí ?
50GT30 (asi nejen):
1. Když použijete časovač nahrávání TV pořadu, tak při aktivaci nahrávání si TV sama přepne seznam programů na "všechny dostupné" a po ukončení nahrávání již opomene přenastavit seznam programů na ten Váš, pěkně vytříděný, seřazený. Takže to musíte udělat sami.
2. Když při sledování pořadu zmáčknete tlačítko "info", pro zobrazení informací o pořadu, tak rolování v tomto okně se provádí jinými tlačítky DO, než pokud si vyvoláte stejné okno v EPG prohlížeči. Kdo si má pamatovat, která tlačítka použít tam a která tam. Pak člověk třeba místo zarolování přepne na jiný program a naopak. To by měli sjednotit, jedná se o obsluhu absolutně stejného okna. Člověk si z hlediska obsluhy zvykne na jakýkoliv systém obsluhy - intuitivní i neintuitivní. Ale tady to nejde, tady je to horší, protože v tom žádný systém neexistuje.

BD85 (asi nejen):
1. Nechápu, proč při přehrávání klasického audio CD disku funguje pro volbu skladeb jen tlačítko dopředu a dozadu. Proč proboha nefunguje i obvyklá přímá volba číselnými tlačítky na DO ???? Na co tam jsou ????

No a odpověď českého Panasonicu ? (
Ad 50GT30: "Předali jsme to výrobci." Tak leda hovno jste předali....
Ad BD85: "Bohužel opravdu není možné přepínat zvukové stopy stiskem numerických
tlačítek. Přejeme hezký den."
A na moji námitku, proč firmware neupraví mi došla odpověď:
"Bohužel není k dipozici firmware umožnující tuto takovéto chování výrobku. Přejeme hezký den".

Takže moc toho do budoucna nečekejte. Přímý kontakt na Panasonic není a s přístupem našeho českého zastoupení Panasonicu ...
babeliak (23)|3.9.2011 11:08
mam s30 a som happy ;)
cyberpank (13)|4.9.2011 18:16
no kdyz uz se bavite o updatu tv, tak je zajimave, ze kdyz clovek hleda aktualni verzi pres nastaveni site, tak ji v poho najde, ale kdyz ji hledate pres tu druhou polozku (ted nevim kde presne je, protoze tv se akorat aktualizuje) tak to najde prd...

jinak sem zkusil reklamovat bzuceni a reklamace mi nebyla uznana, ze to je prej zcela normalni vlastnost plazem. tak ja nevim, ale zadnou plazmu sem neslysel na 3m. Asi pujdu zkusit ji dotahnout do panasonicu a omlatit jim to o hlavu:(
colmicp (1)|4.9.2011 18:53
Dobry den,

pred tydnem jsem se stal majitelem TX P42G30E a az doposud uplna spokojenost. Tuto TV zatim pouzivam jen na sledovani tv programu pres satelit a nejake to dvd. Dnes se mi na obrazovce (asi 6 cm od horniho okraje obrazovky) objevil fialovy pas siroky asi 6 cm vedouci od leveho k pravemu okraji, ktery jako by byl slozeny z jemnejsich pasku. Tento pas je stridave vetsi nebo mensi intenzity podle toho, jak se meni obraz. Neni to satelitnim signalem, protoze to dela i pri vypnutem satelitu, kdyz mam pustene pouze DVD. Nevite nekdo, cim to muze byt? Reklamovat? Tv jsem kupoval pres inet, muzu ji jeste vratit..
eldorado09 (1441)|4.9.2011 18:56
Vrátiť TV v zákonnej lehote (ak je možné) alebo reklamácia.
Pulinsky (1)|9.9.2011 10:20
Zdravim. Som viacmenej rozhodnuty ist do kupy 42" verzie. Vcera som si to bol obzriet v predajni, vzal som si so sebou na test usb, na ktorom som mal nahrany film vo full hd rozliseni a formate mkv. Prehravanie bolo plynule, skusal som aj pretacanie - vsetko ok.
A teraz tie dilemy, ktore clovek zaziva ked ide do niecoho :) Je v danej cene (do 700€) po obrazovej stranke nieco lepsie? Alebo mozem do toho ist bez obav a zleho pocitu, ze som mal este pockat a hladat nieco ine? :)
Forum uz sledujem nejaky cas, az mam pocit, ze som z toho mnozstva informacii zamotany :)

Dakujem
slart (65)|9.9.2011 12:04
[quote=Pulinsky;365652]Zdravim. Som viacmenej rozhodnuty ist do kupy 42" verzie. Vcera som si to bol obzriet v predajni, vzal som si so sebou na test usb, na ktorom som mal nahrany film vo full hd rozliseni a formate mkv. Prehravanie bolo plynule, skusal som aj pretacanie - vsetko ok.
A teraz tie dilemy, ktore clovek zaziva ked ide do niecoho :) Je v danej cene (do 700€) po obrazovej stranke nieco lepsie? Alebo mozem do toho ist bez obav a zleho pocitu, ze som mal este pockat a hladat nieco ine? :)
Forum uz sledujem nejaky cas, az mam pocit, ze som z toho mnozstva informacii zamotany :)

Dakujem[/quote]
Po obrazové stránce jsem byl s touto (42G30 a pak i s 46G30) naprosto spokojen. Zvuk už byl horší, ale nic světoborného jsem ani nečekal.
Spíš si dejte pozor na nešvar, kvůli kterému jsem oba modely vrátil - bzučení slyšitelné i ve vzdálenosti cca 3 metry. Nedá se do pořádně posoudit na prodejně - jedině až doma na místě. Proto bych vám doporučoval TV koupit přes internet, abyste měl možnost ji vrátit do 14 dnů bez udání důvodu.