Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

Karel72 (428)|18.10.2011 15:41
Ahoj mám panáka 50VT30 a 3D je parádní a působí přirozeným dojmem tím pádem nic nevyskakuje :-)
miro285 (47)|18.10.2011 19:45
Taktiež môžem potvrdiť slová Karel-a72, 3D obraz na VT30-ke je nádherný :)

JirikH, inak, nespomenul si tuším vzdialenosť, z akej budeš TV pozerať, pretože pri kúpe menšej uhlopriečky sa ti po týždni-dvoch môže zdať TV ozaj malá, a budeš ľutovať, že si nekúpil väčšiu. Napr. obraz na mojej 65" VT30-ke sa mi z 3,3 metra nezdá byť vôbec obrovský, uhlopriečka 70" by bola ešte v pohode :D
Karel72 (428)|18.10.2011 20:08
Taky už se mi 50tka nezdá nijak velká :-)
jarino1978 (8045)|18.10.2011 21:53
[quote=vassago;372510]LCD obraz je tak na 20%, PLASMA obraz tak na 90%. Tedy LCD obraz sahá plasmě max. po paty :)
Na 100% obraz, stále čekám.
[/quote]
- 100 % obraz neexistuje a ani nebude, to môžeš už teraz hodiť za hlavu
- čo si mal za LCD ? Niečo z Tesca ?
- ale s tým 3D súhlas...
bavorak (1494)|19.10.2011 09:08
tiez mozem potvrdit, na 2,6 - 3,0 metra mam 59" a v pohode ....
placa (24)|10.11.2011 08:38
Mám problém s přehrátím seriálu Expozitura skrze TX-P42G30E a VIERA Connect.
Po chvilce mi vyskočí na obrazovce text - Chyba: nevhodný obsah. Dále nelze pokračovat, stále to vyskakuje.

U 10. dílu se tak stane v čase 11:01
U 09. dílu se tak stane v čase 04:28

Dělá vám to také? U koho je chyba, nova nebo panasonic?
peta_s (13)|10.11.2011 12:31
Když jsem měl G30, tak mi to dělalo úplně to stejné. Tenkrát se mi o tom nikde nepodařilo nic najít...
Sinpa (18)|11.11.2011 23:11
Bohužel nám to dělá taky :-/
HunterGtNet (148)|13.11.2011 15:25
Zdravím jak jste na tom s pruměrnou spotřebou 50ky díky
Calebcz (138)|13.11.2011 21:09
Zdravim vsechny,

jsem novym, neprilis stastnym, majitelem P42G30E

Bzuceni jako takove mne moc nevadi, mam ale neprekonatelny problem s blikanim a chtel bych nekoho s externim prehravacem/PC poprosit, zda by na sve TV vyzkousel nasledujici:

1080p/60Hz - toto je jedine nastaveni kdy obraz neblika, ale pochopitelne pro prehravani 24fps a 25fps materialu je tento rezim nevhodny

1080p/50Hz - to uz je horsi, obraz znatelne blika na svetlych plochach, dobre to je videt i v menu televize (svetle sedive plochy). Pokud se zapne inteligent frame creation na Max, obrazovka se evidentne prepne do jineho refresh rate a problem zmizi. V 1080p/60Hz se pri zmene IFC obrazovka neprepina, coz dava smysl.

1080p/24Hz - nejvetsi katastrofa, dokonce i moje babicka co ma operovane obe oci mi potvrdila, ze se obraz chveje. Bile plochy (snih) nebo i nebe (svetle modra) se vyrazne klepou dopravezeny znatelnym bzucenim. Deje se to hlavne v horni casti obrazovky.

Protoze se to deje i pri zastavenym obrazu (at uz v TV nebo v prehravaci) da se krasne prepnutim do 1080p/60Hz (pripadne zapnutim IFC na MAX) pozorovat onen rozdil. Podotykam, ze se nejedna o klasicke blikani plasmy, ktere pozorovatelne spise perifernim videnim, ale pulzovani svetlych ploch ve frekvenci tak 2-3Hz.

Vsechny svetla mam zhasnute (tj. nejde o interferenci napr. se zarivkou), do televize zapnuty pouze HDMI kabel prehravace (vylucuji ze jde o zemnici smycku). Posledni co me napada je nekvalitni panelakova elektrina, musim TV jeste vyzkouset na nejake aktivni UPS.

Mohl by ale nekdo s touto TV vyzkouset, zda u svetleho filmu pozoruje podobne chovani? Sem z toho opravdu hodne nestastny a obavam se reklamovatelnosti teto zavady, napriklad pritelkyne, ktera na toto neni moc citliva se musi soustredit aby problem zaznamenala. Uz vidim ten papir s napisem zavada se neprojevila.

Pokud by se nasel nekdo ochotny, kdo ma zdroj schopny generovat 1080p/24 signal, nahral bych mu napr. JPEG obrazek, u ktereho mi TV zretelne blika.

Diky
lerby (906)|14.11.2011 10:40
Ja mam sice Samsung, ale v podstate vsetky plazmy funguju rovnako. Po navrate TV zo servisu mi biele plochy tiez pulzovali zhruba na 10-15Hz. Ked som nechal na obrazovke svietit na celu plochu asi 70% sivu tak pulzovanie asi po 5 minutach prestalo. Prave v momente ked sa aktivovala ochrana proti prehriatiu panela, ktora znizuje napatie Va. To ma najvacsi vlyv na jas a spotrebu panela (na panakoch bude znacene asi inak).

Skontroloval som toto napatie a naozaj bolo o nieco vyssie ako bolo uvedene na stitku z panela.
Znizil som ho na doske zdroja presne na 55V a pulzovanie prestalo uplne.
panel_label1.jpg
Calebcz (138)|14.11.2011 16:48
Diky za reakci.
Je mi jasne, ze problem bude v napajecim zdroji plazmy, otazka ale je, zda me to jako cloveka co za TV dal dost penez ma zajimat :)
Ted spis resim, ze kdyz TV v ramci 14ti dnu vratim, zda jinej kus nebude mit stejny problem.
Calebcz (138)|15.11.2011 23:04
Dneska sem byl v mistnim obchode s HD prehravacem a prodavac me nechal vyzkouset 24p i 50p signal na ruznych plazmach. Vysledkem je, ze naprosto vsechny plazmy od Panasonicu neuveritelne blikaji, samotna obsluha byla dost zdesena tim co sem jim ukazal.
Ja Panasonica vracim a pujdu asi do Samsungu. Pocitam s horsim obrazem, ale s odbouranim naprosto neakceptovatelne vady v designu televize, ktera se vlece minimalne od modelu x10 (viz google "panasonic flickering")
patriot (227)|16.11.2011 02:36
Při zobrazení 1080p/24Hz musí TV blikat jako kráva. Vždyť se jedná o pouhých 24 snímků ! Obraz čehokoliv pozorovatelně bliká ještě u 50Hz, zejména u prokládaného obrazu, proto se přešlo na 100Hz a víc. Ale tomu by se přece mělo dát bezproblémů vyhnout zvýšením obnovovací frekvence, tak jako to už dělaly CRT TV (100Hz) a dnes umí třeba Panasonic na plasmách i 600Hz pomocí IFC. Já mám teda IFC nastavené na max a nikdy jsem zatím nepozoroval, že by se mi obraz mihotal, a to přes USB přehrávám kde co ...
Bluray přehrávač mám nastavený tak, aby vše (tedy DVD) upscalingoval na 1080p/60Hz a obraz je nádherný, až člověk nevěří, co umí pitomé DVD.
Ale pokud pustíš do TV 24Hz a chceš i po samotné TV, aby zobrazovala skutečných 24Hz, tak nelze očekávat něco jiného, než 24Hz a na velkém panelu to ještě více vynikne, si myslím.
Calebcz (138)|16.11.2011 07:36
To je omyl, pokud by televize zobrazovala 24Hz, tak by lidem upadla hlava. I v kine se kazdej snimek zobrazi 2x, tj. jedna se o 48Hz.
Plazma jako takova musi interne fungovat na nejakem celistvem nasobku frekvence zdrojoveho videa, jinak dochazi k prepoctu a zatrhavani. Pokud pustis 24Hz na 60Hz zobrazovadle, dochazi k 3:2 prepoctu, tj. snimek c.1 se zobrazi 3x, snimek c.2 2x, snimek c.3 opet 3x a tak dale. A ano - rozdil je videt. Uznavam ze uz jde opravdu o nuanci, protoze Panasonic zobrazuje 24Hz material pri 60Hz refresh moc pekne, ale porad skutecnost, ze 24 a 50Hz rezim nefunguje dobre povazuji za vadu vyrobku.
Dale jsou rezimy, kdy televize funguje interne na 50Hz (DVB-S/T, interni prehravac, analogove vstupy) a tam je blikani pozorovatelne. IFC na nejvyssi rezim televizi prepina do stejneho rezimu, v kterem funguje pri 60Hz vstupu, jenze ze vseho vznika Soap-opera. Navic, kvalita IFC algoritmu jako takoveho je vyrazne horsi nez napr. na 15 let starem 100Hz CRT od Philipsu.
Sam sem z toho dost nestastnej, protoze neoPD je obrazove opravdu skvele, nehodlam se ale smirit s tim, ze kvuli spatne navrhnutemu napajeni televize lze vyuzivat jediny rezim ze 3.
EDIT: Plasmy jinych znacek pri 24Hz rezimu "neblikaji jako krava".
lerby (906)|16.11.2011 11:31
To blikanie co popisujes, nie je sposobene zle navrhnutym napajanim, ale logikou riadenia panela. Tak su NeoPDP navrhnute a nic s tym nespravis. Keby bol na nich obraz ako kolvek lepsi od konkurenicie (co aktualne v kazdom smere nie je), nemozem si Panas kupit, lebo by som do mesiaca dostal epilepticky zachvat.
Calebcz (138)|16.11.2011 14:35
Ano, ale zvlastni je, ze v 60Hz rezimu je vse naprosto v poradku.
At prochazim plasmy v podobne cenove hladine jak chci, obrazove asi nic srovnatelneho jen tak nenajdu. Pokoukaval sem po PS51D550 od Samsungu, zde je ale riziko bzuceni a bojim se, ze bych mohl byt zklaman obrazem jako takovym v porovnani prave s G30.

Jeste poradne otestuju prehravani 24p filmu v 1080/60 rezimu a mozna mi nezbyde nic jineho, nez si Panaka nechat.
bavorak (1494)|16.11.2011 14:49
mne PS59D6900 nebzuci ani priamo pri televizore
patriot (227)|16.11.2011 20:39
[quote=Calebcz;378189]To je omyl, pokud by televize zobrazovala 24Hz, tak by lidem upadla hlava. I v kine se kazdej snimek zobrazi 2x, tj. jedna se o 48Hz.
Plazma jako takova musi interne fungovat na nejakem celistvem nasobku frekvence zdrojoveho videa, jinak dochazi k prepoctu a zatrhavani. Pokud pustis 24Hz na 60Hz zobrazovadle, dochazi k 3:2 prepoctu, tj. snimek c.1 se zobrazi 3x, snimek c.2 2x, snimek c.3 opet 3x a tak dale. A ano - rozdil je videt. Uznavam ze uz jde opravdu o nuanci, protoze Panasonic zobrazuje 24Hz material pri 60Hz refresh moc pekne, ale porad skutecnost, ze 24 a 50Hz rezim nefunguje dobre povazuji za vadu vyrobku.
Dale jsou rezimy, kdy televize funguje interne na 50Hz (DVB-S/T, interni prehravac, analogove vstupy) a tam je blikani pozorovatelne. IFC na nejvyssi rezim televizi prepina do stejneho rezimu, v kterem funguje pri 60Hz vstupu, jenze ze vseho vznika Soap-opera. Navic, kvalita IFC algoritmu jako takoveho je vyrazne horsi nez napr. na 15 let starem 100Hz CRT od Philipsu.
Sam sem z toho dost nestastnej, protoze neoPD je obrazove opravdu skvele, nehodlam se ale smirit s tim, ze kvuli spatne navrhnutemu napajeni televize lze vyuzivat jediny rezim ze 3.
EDIT: Plasmy jinych znacek pri 24Hz rezimu "neblikaji jako krava".[/quote]

Právě proto je dobré používat IFC - Inteligent Frame Creation. IFC umí dobře převzorkovat i signál s necelistvým násobkem původní frekvence. Jde o to, že IFC pro proložení snímku nepoužívá pouze snímek A a snímek B, ale celou sérii snímků před a po. Vytvoří úplně nové snímky, není to jako stupidní interpolace či prosté opakování snímku na tvém 100Hz CRT Philipsu. Proto je obraz při použití IFC tak krásný, přestože převzorkovává z 24 na 60Hz, tj na necelistvý násobek frekvence.
Samozřejmě. Jedná se o "Inteligent" systém, a ten vždycky můžeš nachytat na nějakém speciálním případu, který mu nesedí, kdy mohou v obraze vzniknout nějaké artefakty atd. Ale po většinu času IFC vylepšuje obraz jen pozitivním způsobem. Tak už to na světě chodí s každým "inteligent" systémem.
Jak říkám, já IFC používám pořád na max. Asi kdybych se v tom šťoural, zjistil bych, to co jsem již říkal, že při některých typech pořadů by bylo lépe IFC vypnout. Kdysi, když jsem se v tom babral, tak jsem zjistil, že se mi zdály scény s rychlým pohybem kamery (např. zazoomovaná scéna na kanoisty, zoomované sledování letu skokana na lyžích apod.) lepší bez IFC. Ale kdo by to furt přepínal. Možná dát si jeden z profilů optimalizovaný na sport. Jenže ani sledování sportu nelze strčit do jedné škatulky. Takže na vše používám ke svému gustu modifikovaný režim THX, s IFC na max, pohodlně zapadnu do sedačky a čučím na krásný obraz a basta. :-)
JirikH (8)|17.11.2011 13:21
Tak i já přidám své postřehy:-). Mám G30 a mé zkušenosti asi po 3 týdnech jsou vezkrze velmi pozitivní:-) Obraz je nádherný nebo spíš NÁDHERNÝ:-). FHD mkv film vypadá naprosto skvostně-především scenérie. Blikání vůbec nepozoruji (také používám IFC), bzučení je slyšitelné pouze v noci u tichých, světlých scén, větráčky slyším jen pokud se nakloním za panel. Kodeky a titulky u filmů neřeším - všechno pouštím přes hdmi z ntb kde mám přeci jen lepší možosti nasvatení. Tolik mé poznatky:-)
Calebcz (138)|18.11.2011 14:31
S IFC televize neblika (protoze jede interne v 60Hz), ne kazdemu ale tenhle efekt vyhovuje. Z mejch pochuzek po shopech s elektronikou jsem zjistil, ze blika naprosto kazdy panasonic s NeoPDP.
Ja dnes bohuzel vezu televizi vratit, musim se holt smirit, ze pujdu do neceho s horsim obrazem, protoze G30 je obrazove opravdu bezkonkurencni.
Lehce mi blikaji i plazmy od Samsungu (to uz je spise pozorovatelne pouze perifernim videnim, nejedna se o vylozene stroboskop jako u Panasonicu), LG stojej obrazove za prd, takze to vypada tak, ze si nakonec koupim to cemu sem se vzdy branil - LCD :(
qay (105)|20.11.2011 18:45
Koukal jsem v datartu na PANASONIC TX-P42G30.Plazma byla opravdu mezi žlutým a zeleným nádechem obrazu.Vedle ní byla PANASONIC TX-P50G30,která měla bílou bílou.
Jak teda radíte objednat,aby byl obraz ok,když nevíte co dostanete ? musí se plazma převážet na stojato,myslíte,že i dodavatelé do obchodů ji převáží vždy na stojato?
Koupit třeba i vystavovanou plazmu v obchodě,když se zamlouvá obraz,ale plazma je tam třeba půl roku puštěná ?
Dík
Kim10 (8)|20.11.2011 19:30
Nevyřeší to poblikávání nový firmware u GT30 je na youtube hodně takových blikacích videí a po aktualizaci už to nedělá,jen jestli to není nějaká blamáž :-)
expert007 (3)|20.11.2011 20:49
"blika naprosto kazdy panasonic s NeoPDP" To je individuálne hodnotenie, mám TX-P50G30 a žiadne blikanie nevidím pri akomkoľvek nastavení IFC. Takže takto paušálne hodnotiť plasmu od Panasonicu by som si netrúfal, je to skutočne vydarená telka.
Calebcz (138)|21.11.2011 12:36
Firmwarem resili brightness fluctuation - tj. nahla zmena jasu pri zmene sceny. Nepodarilo se to na 100%, obcas sem u G30 videl ze se obraz jakoby zesvetlil. V THX modu to ale delat nema, navic neslo o nic zasadniho.

Zasadni je opravdu to blikani. Kdyz ted jdu do obchodu s TV, tak naprosto bezpecne rozeznam Panasonic Plasmu s NeoPDP od cehokoliv jineho (plazma jine znacky nebo LCD). Problem je zretelny hlavne v 24/50Hz rezimu, 60Hz rezim je v poradku. Blikaji zejmena bile plochy u kontrastniho obrazu. Demonostroval sem tento problem i obsluze v prodejne s elektronikou, ktera mi dala jednoznacne za pravdu. Staci pustit 20th century fox logo (bile reflektory) v 24p rezimu a ten stroboskop vidi uplne kazdej.

Uvedomuji si, ze kazdy je na tuto vec jinak citlivy, ja chtel tuhle TV primarne jako zobrazovadlo na filmy (tj. 24p) a v nem je pro moji konkretni osobu zcela nepouzitelna. Navic krome blikani sem pozoroval banding (tj. zretelne barevne prechody u sede barvy) a chveni obrazu pri stmivackach, napr. mezi scenami filmu. A jako posledni vec, ktere sem si vsimnul bylo moare a chveni na svetle modrych plochach.
Nechci aby to znelo jako hnidopistvi, ale prechazel sem na tuhle TV z 32" 100Hz CRT Philipse a v tehto vsech ohledech byla G30 krok zpet.

Televizi sem vracel opravdu z tezkym srdcem, protoze kvalita obrazu jako takoveho je uzasna a alternativ v tehle cenove kategorii opravdu moc neni. LCD nechci z principu, takze jedine co zbyva jsou Samsungy, ktere se napr. v podani cerne nedaji s NeoPDP srovnavat. Takze vsem, kdo blikani nevidi nebo jim nevadi zavidim, ze si tuhle jinak vynikaji telku muzou uzivat.
jerik2445 (9)|21.11.2011 13:51
[quote=Calebcz;379302]

Zasadni je opravdu to blikani. Kdyz ted jdu do obchodu s TV, tak naprosto bezpecne rozeznam Panasonic Plasmu s NeoPDP od cehokoliv jineho (plazma jine znacky nebo LCD). Problem je zretelny hlavne v 24/50Hz rezimu, 60Hz rezim je v poradku. Blikaji zejmena bile plochy u kontrastniho obrazu. Demonostroval sem tento problem i obsluze v prodejne s elektronikou, ktera mi dala jednoznacne za pravdu. Staci pustit 20th century fox logo (bile reflektory) v 24p rezimu a ten stroboskop vidi uplne kazdej.
[/quote]

Ahoj, jelikoz velice vazne uvazuji o koupi teto TV, vzhledem kvalite obrazu. TV bych take primarne uzil ke koukani filmu 720p ci 1080p kvalite. Ale to blikani mne desi, byl jsem se podivat na prodejne a zadne blikani jsem nepozoroval. A tedy bych se chtel zeptat na to nastaveni, chtel bych nasimulovat co nejhorsi podminky abych si byl jist ze blikani nevnimam. To znamena jaky na flash nahrat nejakou svetlou scenu viz century logo? A jak nastavit ten 24/50Hz rezim, pochybuju ze obsluha bude vedet co chci nasimulovat :)? A kdyz to je v 60Hz v poradku tak proc se nedivate takto?
Calebcz (138)|21.11.2011 14:29
To bohuzel neni az tak snadne.
Ja osobne jsem si vzal svuj prehravac egreat, ktery umoznuje nastaveni vystupu na 1080p/24Hz.
24p je tedy rezim, ktery funguje pouze pri pripojeni PC, Bluray nebo podobneho zarizeni pres HDMI a nastaveni tohoto rezimu v onom zarizeni.

Obvykle se ale HDMI zarizeni automaticky dohodou na 1080p/60Hz. Tento rezim neni uplne vhodny na prehravani 24 fps materialu, protoze dochazi k 3:2 pooldown prepoctu (vysvetluji v nekterem z mych predchozich prispevku). Osobne ale musim rici, ze Panasonic tento prepocet zvlada vyborne. Kazdopadne rozdil v plynulosti pohybu pri 24 a 60Hz je pozorovatelny, ale to uz se jedna opravdu o maly rozdil. Na druhou stranu nevim, proc bych nemel mit s touto TV moznost tento rezim pouzivat, kdyz konkurence (Samsung/LG) s nim nema nejmensi problem.

Skutecny problem ale je, ze klasicke TV vysilani (tedy 50Hz PAL) i integrovany DivX/x264 prehrac televize (ktery toho stejne moc neprehraje ve srovnani se Samsungem) pouzivaji rezim 50Hz a v nem je blikani pri specifickych scenach stale zretelne.

Pokud budete mit nekdo zajem, mam vystrihane kratke ukazky z jednoho HD dokumentu, kde lze pozorovat jak blikani, tak moare na modre obloze a to i v 50Hz rezimu, tedy v prehravaci televize. Pri prehravani teto ukazky v zarizeni zvladajici 1080p/24Hz uz se jedna o stroboskop, potvrzeny asi desitkou lidi, kteri se na TV prisli ke mne domu podivat.

Ze nejsem jediny, kdo s timto ma problem zle snadno najit na mnoha zahranicnich forech. Technici Panasonicu v Anglii se k tomu problemu vyjadrili tak, ze se jedna o technologicke omezeni technologie NeoPDP.
Myslim ze je to dan za skvelou cernou barvu. Napr. Samsung ma horsi cernou barvu v 24 a 50Hz rezimech (ktere jedou interne na 96 a 100Hz) proti 60Hz. Viz recenze Samsungu PS51D550 na hdtvtest.co.uk
[quote]As usual for Samsung Plasmas, the depth of the blacks depends on the type of content you are watching, with the darkest blacks coming from US (and Korea)-centric 60hz signals, and the worst coming from European-standard 50hz (24p Blu-ray content sits right in the middle). The reason for this is to avoid flicker. 60hz is high enough to be output by the screen at 60hz, whereas 50hz output would produce too much flicker, so is output at 100hz, with each frame from the source being flashed up on the screen twice before the panel begins drawing the next frame. Likewise, 24hz film content would be intolerable if it were output at 24hz, so the PS51D550 outputs these signals at a higher rate. With Samsung’s Plasma design, the higher the refresh rate, the lighter the blacks.[/quote]U Panasonicu toto neplati a dani je tedy ono blikani pri 24/50Hz rezimu. Tim netvrdim, ze Panasonic opravdu obraz prekresluje pouze 24x, ale jen to, ze ho neprekresluje dostatecne rychle, nebo ze se jedna o nejakou interferenci mezi napajenim panelu a obnovovaci frekvenci.

EDIT: Pro testovani blikani je dobre vytahnout kontrast, se kterym se bude TV pouzivat (tj. cca 36-45), vypnout IFC a ECO rezim. Pokud nekdo bude chtit ony ukazky, at mi posle SZ.
jerik2445 (9)|21.11.2011 14:38
Jeste k doplneni.....spolu s TV budu stavet i HTPC prave pro prehravani fullHD filmu. Kdyz je propojim pres HDMI tak by se meli dohodnout jak pisete na 1080p/60Hz? Jake jeste problemy muzou prijit pri pripojeni pc s TV pres HDMI?

Urcite bych byl rad za tu ukazku, jelikoz tento problem musim mit pred koupi vyreseny. Neumim si predstavit ze si koupim novou TV a neco mi tam blika, to je proste na prasky.

Jeste jestli se muzu jakou alternativu jste volil misto prave Panasonicu?
Calebcz (138)|21.11.2011 14:51
Ukazky poslu vecer.

Vetsina graf. karet umoznuje rezim 24p vynutit v ovladacich, jak sem ale psal, rozdil mezi 60Hz rezimem je relativne maly a verim, ze hodne lidi toto vubec neresi.

Ja osobne jsem z toho na prasky byl, mnoho lidi ten problem zlehcovalo, ale televize za 16tisic proste blikat nemuze. Pokud by stala pulku, nereknu ani popel.

Prozatim sem na misto vratil CRT, v soucasne chvili jako jedinou rozumnou alternativu uvazuju prave Samsung PS51D550. Samsung PS51D6900 uz je cenove jinde a oboje jsou uz velke uhlopricky. Nic zajimaveho kolem 42-46 palcu v plazme sem prozatim nenasel.
jerik2445 (9)|21.11.2011 16:26
[quote=Calebcz;379346]Ukazky poslu vecer.

Vetsina graf. karet umoznuje rezim 24p vynutit v ovladacich, jak sem ale psal, rozdil mezi 60Hz rezimem je relativne maly a verim, ze hodne lidi toto vubec neresi.

Ja osobne jsem z toho na prasky byl, mnoho lidi ten problem zlehcovalo, ale televize za 16tisic proste blikat nemuze. Pokud by stala pulku, nereknu ani popel.

.[/quote]

To urcite, blikat nemuze obvzlaste kdyz se na strankach vyrobce docteme:
24p - Kino kvalita / Přehrávání 24p - Kino kvalita / Přehrávání
Technologie zobrazení Technologie 600 Hz s Intelligent Frame Creation Pro

To znamena kdyz mam film 24p mam prokladany obrazek na 48Hz aby nam to neblikalo. Prejit na 60Hz uz je problem a mame tu pulldown efekt, to znamena proc to televize nezobrazi v 72Hz? Na co se vyrobce chlubi 600Hz kdyz poradne nezobrazi 24p film?
Connor (509)|21.11.2011 16:36
Bohužel to blikání je vlastnost, která Panasonic plasmy některým jedincům zcela diskvalifikuje. Obraz neobraz, jak to vidíš a vadí to, tak jde ostatní chvála na neopdp stranou. :-(
cyberpank (13)|22.11.2011 18:10
zis, kdyz mas takovy problemy tak si kup projektor... Jako fakt me bavi jak tu nekdo resi naprostej extrem, kretej realne bude zajima sotva 1% lidi co si kupuji plazmu... fakt tydle hnidopichy miluju, jak pomlouvaj vsechno jen protoze hledaj presne neco specifickeho. A hlavne telka za 16k imho neni nic draheho.. Ja se priznam ze blikani vidim docela slusne a uplne ho nesnasim v kine, ale po tom co clovek zapne panaka na 600Hz tak je blikani pryc az na nejaky extremy a to je videt jen jemne (v rodine jsem jedinej kdo to vidi) Ano zrychli se tim obraz a nejdriv mi to hrozne vadilo, ale po tydnu sem si to ani neuvedomoval a spis uz to bylo jen v hlave nez ze sem to pozoroval. Todle je presne problem pri autosugesci. Ja osobne bych nemenil a priznam se ze i bzuceni vcelku ustalo, jen u velky zelene je vic slyset, jinak uz ho prakticky nevnimam (neni). Nevim jestli je to nejakym zahorenim tv nebo co... Jinak je pravda ze obraz je vic do zelena nez je zdravo, ale to se da krasne doladit v menu.
Calebcz (138)|22.11.2011 22:43
Ja nemam potrebu nikoho presvedcovat, pouze konstatuji, ze naprosto kazdej komu se onen problem demonstroval, mi dal zcela za pravdu. Nema to nic spolecneho s autosugesci, spis s chybnym navrhem samotne televize. Dale uz se k tomu nehodlam vyjadrovat, pro me je to uzavrena kapitola.
ka-spel (68)|22.11.2011 23:06
Dotaz šli by jste do Panasonic TX-P46ST30 nebo TX-P46G30? 3D nějak nehledám, ale kdyby to za ty prachy bylo. Hlavně mě jde o kvalitu obrazu. Je velký rozdíl mezi S a G řadou?
ka-spel (68)|24.11.2011 10:14
Tak jsem rozhodnutý pro TX-P46G30 a vybírám držák na zeď. Mám dotaz. Jaký vybrat držák aby šel připojit scart. Uvažuji o [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebude vzdálenost od zdi malá. Nebo raději vzít [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Dávali jste za tv nějaký tlumící matroš na zeď?
dusko1234 (5)|26.11.2011 08:42
Zdravím, chcel by so si kúpiť niektorú z týchto plaziem 42 alebo 46 palcovú, avšak väčšina filmov vo formáte .mkv nie je vo formáte 16:9 t.j. majú hore a dole letterbox, Bude to TV vadiť (vypaľovanie obrazu)? Ak sa zväčší obraz, aby tam neboli čierne pruhy tak potom nebudú vidieť kraje filmu ? Ako to ma Panasonic s automatickým nastavením veľkosti obrazu ? Ak ho samostatne zoomuje, nebude potom prehravaný obraz menej kvalitný ? Má funkciu roztiahnutie obrazu len nahor a nadol ? Síce bude obraz trochu deformovaný, ale to sa mi zdá najmenšie zlo - - nebude chýbať 1/2 obrazu po bokoch -teraz to využívam na 32 palc. LCD. Prosím hlave o radu majiteľov týchto TV ako to riešia. Dík.
geronimoh (2327)|26.11.2011 10:07
[quote=dusko1234;380362]Zdravím, chcel by so si kúpiť niektorú z týchto plaziem 42 alebo 46 palcovú, avšak väčšina filmov vo formáte .mkv nie je vo formáte 16:9 t.j. majú hore a dole letterbox, Bude to TV vadiť (vypaľovanie obrazu)? Ak sa zväčší obraz, aby tam neboli čierne pruhy tak potom nebudú vidieť kraje filmu ? Ako to ma Panasonic s automatickým nastavením veľkosti obrazu ? Ak ho samostatne zoomuje, nebude potom prehravaný obraz menej kvalitný ? Má funkciu roztiahnutie obrazu len nahor a nadol ? Síce bude obraz trochu deformovaný, ale to sa mi zdá najmenšie zlo - - nebude chýbať 1/2 obrazu po bokoch -teraz to využívam na 32 palc. LCD. Prosím hlave o radu majiteľov týchto TV ako to riešia. Dík.[/quote]

No a stále je hodně TV vysílání s poměrem stran 4:3 (černé pruhy po stranách, nebo oříznutý obraz roztažený na 16:9). Pokud se nebudeš dívat jen na filmy "21:9" s černými pruhy, nebo jen na 4:3 s černými pruhy, ale budeš to střídat, tak se vypalování nemusíš bát. Když se zeptáš v servisu, tak ti řeknou, že nejčastěji vidí na starších plazmách z hospod vypálené logo "Eurosport". Nové modely plazem Panasonic (nevím jak u LG a Samsungu) statické obrazy, jako loga TV stanic po nějakém čase neznatelně posouvají, aby nedošlo k vypalování.
Automatické nastavení poměru stran u PDP panasonic funguje u externích zdrojů bezvadně, u DVB-T tuneru se snaží u vysílání 4:3 roztáhnout obraz přes celu obrazovku za použití funkce "ZOOM". Můžeš si si ale poměr stran upravit snadno ručně (jedním tlačítkem na D.O.). Pokud použiješ funkci "zoom", tak samozřejmě dojde ke snížení kvality obrazu (reálně využíváš menší počet zobrazovacích bodů ze zdrojového videa). Pokud je zdrojové video kvalitní, tak to až tak nevadí, u nekvalitního je z toho mazanice. Je to podobné jako u videa z Youtube, když si ho zvětšíš na celou obrazovku.
placa (24)|27.11.2011 08:53
[quote=dusko1234;380362]Zdravím, chcel by so si kúpiť niektorú z týchto plaziem 42 alebo 46 palcovú, avšak väčšina filmov vo formáte .mkv nie je vo formáte 16:9 t.j. majú hore a dole letterbox, Bude to TV vadiť (vypaľovanie obrazu)? Ak sa zväčší obraz, aby tam neboli čierne pruhy tak potom nebudú vidieť kraje filmu ? Ako to ma Panasonic s automatickým nastavením veľkosti obrazu ? Ak ho samostatne zoomuje, nebude potom prehravaný obraz menej kvalitný ? Má funkciu roztiahnutie obrazu len nahor a nadol ? Síce bude obraz trochu deformovaný, ale to sa mi zdá najmenšie zlo - - nebude chýbať 1/2 obrazu po bokoch -teraz to využívam na 32 palc. LCD. Prosím hlave o radu majiteľov týchto TV ako to riešia. Dík.[/quote]

Pokud si to vybavuju dobře, tak u MKV nelze obraz zvětšit ani jej případně oříznout. Je to vysíláno tak jak je to nahráno, u 16:9 je vyplněn celý obraz, u 2,35:1 jsou pruhy nahoře a dole, u 4:3 jsou pruhy po stranách.

U externích vstupů to regulovat lze viz. příspěvek výše.
frappje (4)|27.11.2011 13:12
Zdravím,

uvažuji o koupi této televize:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jakožto naprostý lajk netuším, co obnáší pořízení takové televize, respektive... abych se zeptal lépe, netuším, jak je to s příjmem všech možných druhů vysílání. Pokud to chápu správně, tak satelit pro přijímání satelitního vysílání ano, ale set top box pro příjem digitálního vysílání ne. Kabelovou televizi musím mít samozřejmě zaplacenou. Mýlím se? Pokud ano, prosím, opravte mě.

Děkuji všem!
Ivo Mašek (10205)|27.11.2011 13:21
[quote=frappje;380639]Zdravím,

uvažuji o koupi této televize:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jakožto naprostý lajk netuším, co obnáší pořízení takové televize, respektive... abych se zeptal lépe, netuším, jak je to s příjmem všech možných druhů vysílání. Pokud to chápu správně, tak satelit pro přijímání satelitního vysílání ano, ale set top box pro příjem digitálního vysílání ne. Kabelovou televizi musím mít samozřejmě zaplacenou. Mýlím se? Pokud ano, prosím, opravte mě.

Děkuji všem![/quote]
Ta televize [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] má tuner pro DVB-T a DVB-C. Ten CI slot je pro modul kabelové digitální televize http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm .
geronimoh (2327)|27.11.2011 13:25
[quote=frappje;380639]Zdravím,

uvažuji o koupi této televize:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jakožto naprostý lajk netuším, co obnáší pořízení takové televize, respektive... abych se zeptal lépe, netuším, jak je to s příjmem všech možných druhů vysílání. Pokud to chápu správně, tak satelit pro přijímání satelitního vysílání ano, ale set top box pro příjem digitálního vysílání ne. Kabelovou televizi musím mít samozřejmě zaplacenou. Mýlím se? Pokud ano, prosím, opravte mě.

Děkuji všem![/quote]

Televizor má vestavěný :
DVB-T tuner pro příjem digitálního pozemního vysílání ve vysokém rozlišení (MPEG-4) - to ale není DVB-T2
DVB-C tuner pro příjem kabelové televize ve vysokém rozlišení (MPEG-4)

Pro příjem satelitního vysílání je třeba pořídit externí satelitní přijímač, který má ovšem spoustu výhod oproti vestavěnému satelitnímu tuneru v TV, takže to že ho televizor nemá nepovažuji za důležité. Externí satelitní přijímač je výhodnější řešení, pokud ti nevadí jedna krabička ( případně jeden D.O.) navíc.
frappje (4)|27.11.2011 13:25
Děkuji Vám oběma!
patriot (227)|29.11.2011 23:36
[quote=placa;380592]Pokud si to vybavuju dobře, tak u MKV nelze obraz zvětšit ani jej případně oříznout. Je to vysíláno tak jak je to nahráno, u 16:9 je vyplněn celý obraz, u 2,35:1 jsou pruhy nahoře a dole, u 4:3 jsou pruhy po stranách.

U externích vstupů to regulovat lze viz. příspěvek výše.[/quote]

Pokud si dobře vybavuji já, tak u videí z USB jde vždy zvolit minimálně buď originální poměr stran, nebo roztáhnutí na celou obrazovku. Akorát se to nedělá přes tlačítko Aspect Ratio, nýbrž přes Option. Doufám, že to říkám správně, nechce se mi běžet dolů k televizi :-).
patriot (227)|29.11.2011 23:41
[quote=dusko1234;380362]Zdravím, chcel by so si kúpiť niektorú z týchto plaziem 42 alebo 46 palcovú, avšak väčšina filmov vo formáte .mkv nie je vo formáte 16:9 t.j. majú hore a dole letterbox, Bude to TV vadiť (vypaľovanie obrazu)? Ak sa zväčší obraz, aby tam neboli čierne pruhy tak potom nebudú vidieť kraje filmu ? Ako to ma Panasonic s automatickým nastavením veľkosti obrazu ? Ak ho samostatne zoomuje, nebude potom prehravaný obraz menej kvalitný ? Má funkciu roztiahnutie obrazu len nahor a nadol ? Síce bude obraz trochu deformovaný, ale to sa mi zdá najmenšie zlo - - nebude chýbať 1/2 obrazu po bokoch -teraz to využívam na 32 palc. LCD. Prosím hlave o radu majiteľov týchto TV ako to riešia. Dík.[/quote]

Plně souhlasím s Geronimohem, který ti již odpověděl.
Sleduji vše v původním poměru stran, tedy s černými pruhy. Ty černé pruhy lze nastavit i na šedé, aby se tyto oblasti také používaly, ale tuto možnost nevyužívám a přesto po vypálení obrazu není nejmenší stopy.
placa (24)|30.11.2011 11:43
Ve Viera Connectu začala NOVA (VOYO) nabízet filmy za peníze. Zkoušel to někdo už? Jaká je kvalita?
ka-spel (68)|4.12.2011 10:00
[quote=cyberpank;353273]tak me serviio jelo v pohode a protlaci i titulky, jen musis v profilu nastavit viera telku, ale blbne mi diakritika. Twonky nevim jestli sem zkousel, ale myslim ze jo a hned sem se na to vykaslal. pak sem jich zkousel jeste par a akorat s tim bylo velke hrani, ale nic z toho a nakonec sem to vyresil hdmi kabelem z kompu :) ale me jdou blbe titulky ikdyz je pustim primo z disku na telku :( proste nejake jeble kodovani nebo ja nevim... A jak se jmenuje ten soft na PS3, se mi to tu nechce hledat.[/quote]

Jak si to Serviio nastavoval? Včera jsem to naistaloval. Vytvořil profil na Panasonic Viera a v TV se furt nezobrazuje žádný server na výběr.
ka-spel (68)|4.12.2011 10:03
[quote=placa;381327]Ve Viera Connectu začala NOVA (VOYO) nabízet filmy za peníze. Zkoušel to někdo už? Jaká je kvalita?[/quote]

Díval jsem se na nabídku a pěkná bída. Jestli se to bude sekat, tak jako při přehrávání té free nabídky (Soukromé pasti), tak nic moc.
frappje (4)|4.12.2011 18:24
Zdravím, tak televizi již máme doma, pěkně nám tu stojí, ale nefunguje. Vím, že jsem totální hňup, ale v životě jsem to nedělal, takže nemám žádné zkušenosti. .)
Předtím jsme měli starou a vzhledem k tomu, že zase tolik hodin u TV netrávíme, vystačili jsme si se základními programy (dříve jsme měli několikrát kabelovku od UPC, ale zjistili jsme, že na to stejně nekoukáme) -> tj. anténa napojená do set-top boxu a přivedená k televizi. Základní programy jsme chytali bez problémů, avšak....
Nemám nejmenší potuchy, jak je to s touto televizí. Pokud budeme zase chtít jen ty základní programy, tj. pozemní digitální vysílání (DVB-T), je potřeba zase set-top boxu, nebo jiných zařízení, abychom naladili jen ty základní programy? Připadám si jako totální vůl, bohužel zrovna televize nejsou moje hobby :(
sirdo (1320)|4.12.2011 18:30
[quote=frappje;382350]Zdravím, tak televizi již máme doma, pěkně nám tu stojí, ale nefunguje. Vím, že jsem totální hňup, ale v životě jsem to nedělal, takže nemám žádné zkušenosti. .)
Předtím jsme měli starou a vzhledem k tomu, že zase tolik hodin u TV netrávíme, vystačili jsme si se základními programy (dříve jsme měli několikrát kabelovku od UPC, ale zjistili jsme, že na to stejně nekoukáme) -> tj. anténa napojená do set-top boxu a přivedená k televizi. Základní programy jsme chytali bez problémů, avšak....
Nemám nejmenší potuchy, jak je to s touto televizí. Pokud budeme zase chtít jen ty základní programy, tj. pozemní digitální vysílání (DVB-T), je potřeba zase set-top boxu, nebo jiných zařízení, abychom naladili jen ty základní programy? Připadám si jako totální vůl, bohužel zrovna televize nejsou moje hobby :([/quote]

TV uz DVB-T tuner obsahuje, takze len pripojis antenu a ladis:)...
geronimoh (2327)|4.12.2011 18:37
[quote=sirdo;382353]TV uz DVB-T tuner obsahuje, takze len pripojis antenu a ladis:)...[/quote]

Přesně tak, podle manuálu se to dá zapojit i naladit. Není to nic složitého.