Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

ivan.ml (4)|20.1.2012 10:19
[quote=wardo;341302]Mne sa zatial podarilo prehrat vsetky externe titulky aj s diakritikou.
Len treba dat pozor na postup:
- skopirovat titulky, film na dane medium. (titulky musia mat rovnaky nazov ako film a priponu *.SRT)
- otvorit titulky na danom HDD (flash...) v text editore (napr. PS-Pad) a zmenit kodovanie na UTF8
- pocas prehravania titulkov vybrat kodovanie UNICODE

o tom postupe hovorim preto, ze ja som to pozeral z USB kluca a kodovanie som zmenil a ulozil na PC, ale nejakym zazrakom sa mi to vzdy po skopirovani na USB vratilo na to kodovanie windows a nie UTF8...[/quote]

Ahoj, mám taky problém s titulkama, a podle tvého postupu jsem se ničeho nedobral. Změním v PC na flash disku titulky na kódování unicode (UTF-8), uložím, a kromě toho, že mi to překope diakritiku do piktogramů, tak po strčení do TV (přistupuju přes Viera Tools - Video - daný film) vidím jen soubor .mkv a titulky při přehrávání nikde. Navíc netuším, kde se dá v TV během přehrávání vybírat to kódování, nikde jsem na takovou volbu nenarazil. Poradíš prosím? Díky.
ivan.ml (4)|20.1.2012 10:32
Tak jsem to zkusil přímo v tom PSpadu, a fachá to výborně.....super, díky moc ;)
SlavoF (834)|20.1.2012 10:57
[quote=nunacek0;392514]Mám sice ST30, ale mělo by to být stejné:
Zobrazenie prevádzkových hodín:.....[/quote]
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=311884&postcount=30
:D
ale toto je dobré dodať:
Z tohto menu sa ide von pridržaním EXIT na viac ako 3s alebo vypnutím telky tlačidlom na TV.
alebo
Pridržať na DO tlačidlo back/return čiže návrat, TV sa na chvíľu vypne a sama naskočí...

tu je aj obrázok:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=286163&postcount=778
nunacek0 (947)|20.1.2012 12:20
je to tak..na exit jsem zapomněl, ale vypnutím televize se nikdy nic nezkazí. je to takový reset..
prcekee (63)|22.1.2012 12:49
mate někdo na g30 propojene zvuk přes optiku z TV do kina? jde mi o to zda optika je i jako vystup z TV nebo jen jako vstup dík

jede na tom 5.1 nebo dolby když je vysilane nebo přijmane v tv přes hdmi ze satelitu?

hraje to v 5.1 na Hbo byl zeleny sršeň a docela nářez afekty a zbytky aut po celem bytě :-) dik za snahu i těm co poslali tipy na SZ
nunacek0 (947)|22.1.2012 13:17
Mám st30 připojenou přes optický výstup do digitálního zesilovače, který mám v podpisu a jede to bez problému. Na Tv bývají vždy jen digitální výstupy. Zpravidla optika. Tv není převodník , aby tam byly vstupy. Jedu sice stereo, ale 5.1 by mělo normálně jít. Je to jako , kdyby si to pustil do Receiveru DK. Satelit mám pro změnu propojený koaxiálem. Ale zvuk je +- stejný.
geronimoh (2327)|22.1.2012 13:41
[quote=prcekee;393048]mate někdo na g30 propojene zvuk přes optiku z TV do kina? jde mi o to zda optika je i jako vystup z TV nebo jen jako vstup dík

jede na tom 5.1 nebo dolby když je vysilane nebo přijmane v tv přes hdmi ze satelitu?[/quote]

Můj VT20 nepodporuje na HDMI vstupu Dolby Digital (pouze MPEG a ten lze přenést dále přes optický výstup z TV do AV Recieveru). Televizory mají jen optický výstup, ne vstup. Optické výstupy na televizorech Panasonic podporují i Dolby Digital 5.1 z interních tunerů, či přehrávačů atd...
urbandan (7)|25.1.2012 22:04
Zdravim zdejsi Panaky.
Budeme kupovat domu novou televizi, mame male deti takze pujdeme do plazmy. Televize nahradi 82" CRT Philips (stari 5 nebo 6 let).
Zena sla do designu - chtela Samsung PS51D570
Ja koukl na recenze na netu i zde do fora a premluvil jsem ji na - Panasonic TX-P50G30E
Docela jsem byl prekvapeny, ze je ochotna slevit z designu na ukor lepsiho panelu.
V hledacku byl jeste LG 50PZ570

Uz jsem se smiril s tim, ze se musim modlit aby Panacek nebyl do zelena nebo nebzucel
Koukal jsem po netu, koukal az narazil na toto pro me velmi znepokojujici vlakno

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

MALY VYTAH Z VLAKNA: Pro me je stopka predevsim bug s 50Hz sourcem (tedy PAL), ktery je hodne viditelny napr. u fotbalu (bile rovne cary a casty rychly panning kamery). Takze v nasich koncinach bohuzel Panasonic plazmy ztraceji pri sledovani sportu - a kdo planujete pres TV vysílání sledovat fotbal, tak se urcite bezte podivat, zda vam to nebude vadit.

Tak zde smeruje ma otazka: opravdu je to tak? Muze to nekdo ze zdejsich majitelu potvrdit nebo vyvratit?
Mno a taky budu hodne prehravat HD videa v MKV. Panak G30 umi maximalne H.Profile 4.1 jestli jsem tu cetl dobre. Nema ten Samsung v tomto navrch?

Diky moc za odpoved
Urban
Calebcz (138)|25.1.2012 22:31
[quote=urbandan;393753]Pro me je stopka predevsim bug s 50Hz sourcem (tedy PAL), ktery je hodne viditelny napr. u fotbalu (bile rovne cary a casty rychly panning kamery). Takze v nasich koncinach bohuzel Panasonic plazmy ztraceji pri sledovani sportu - a kdo planujete pres TV vysílání sledovat fotbal, tak se urcite bezte podivat, zda vam to nebude vadit.

Tak zde smeruje ma otazka: opravdu je to tak? Muze to nekdo ze zdejsich majitelu potvrdit nebo vyvratit?
Mno a taky budu hodne prehravat HD videa v MKV. Panak G30 umi maximalne H.Profile 4.1 jestli jsem tu cetl dobre. Nema ten Samsung v tomto navrch?

Diky moc za odpoved
Urban[/quote]50Hz bug jsem nepozoroval, protoze mam citlive oci a v 50Hz jsem pozoroval vyhradne blikani, takze na to abych se soustredil na jine obrazove chyby .....

Ohledne HD videi - Panasonic neprehraje prakticky nic, videa bud trhaji, nebo nejdou vubec. Z me sbirky fungovalo mozna 10% videii.

G30 jsem (kvuli blikani) vymenil za PS51D550 (tj. 570tka bez satelitu), ta naopak prehraje temer vse. Na druhou stranu narozdil od Panasonicu vyrazne vice zbuci.

Doporucuji si Panasonica prohlednout v nejakem obchode, zda v 50Hz rezimu nebude vadit spise to blikani.
nunacek0 (947)|25.1.2012 22:41
Nebylo by lepší se přesvědčit na vlastní oči abys mohl ty sám rozhodnout jestli ti na obraze při sledování sportu bude něco vadit? Každý to vnímá jinak a pak bys mohl být zklamaný, že si dal jen na rady, aniž by sis to ověřil. Na přehrávání mkv nespoléhej jen na interní přehrávač jakékoliv televize. Na tohle slouží MMC, HTPC ..
urbandan (7)|25.1.2012 22:44
[quote=Calebcz;393759]50Hz bug jsem nepozoroval, protoze mam citlive oci a v 50Hz jsem pozoroval vyhradne blikani, takze na to abych se soustredil na jine obrazove chyby .....

Ohledne HD videi - Panasonic neprehraje prakticky nic, videa bud trhaji, nebo nejdou vubec. Z me sbirky fungovalo mozna 10% videii.

G30 jsem (kvuli blikani) vymenil za PS51D550 (tj. 570tka bez satelitu), ta naopak prehraje temer vse. Na druhou stranu narozdil od Panasonicu vyrazne vice zbuci.

Doporucuji si Panasonica prohlednout v nejakem obchode, zda v 50Hz rezimu nebude vadit spise to blikani.[/quote]

Tak to jste me dostal, nemile.
Nicmene i tak dekuji za odpoved. Ja to prehravani beru docela vazne a tudiz je to docela velke minus na miskach vah.
Mohu se jeste zeptat jaky je z vasi zkusenosti (protoze jste /byl/ majitelem obou), je v tom obraze az tak velky rozdil, jak vsude ctu?

Urcite se na oba chystam nekam kouknout. Ale spise jen pro porovnani SAMIK vs PANAK. Jestli to nebude opravdu markantni, tak jdu do samce.

Dekuji
Urban
urbandan (7)|25.1.2012 22:47
[quote=nunacek0;393761]Nebylo by lepší se přesvědčit na vlastní oči abys mohl ty sám rozhodnout jestli ti na obraze při sledování sportu bude něco vadit? Každý to vnímá jinak a pak bys mohl být zklamaný, že si dal jen na rady, aniž by sis to ověřil. Na přehrávání mkv nespoléhej jen na interní přehrávač jakékoliv televize. Na tohle slouží MMC, HTPC ..[/quote]

Jak jsem jiz odpovedel, pujdu se na ne podivat.
Nicmene dalsich 4-5k na opravdu dobre multimedialni centrum nemam a brzy ani mit nebudu. A tudiz z te moznosti chci vytahnout co to da. Kamaradi a kolegove z prace maji povetsinou LCD ci LED od Samsungu a prehravani videi jim jde jedna basen.

Urban
Radikxxx (9)|25.1.2012 22:54
Pánové, zatím se mi to nikde nepodařilo najít. Nevíte prosím vás někdo jakým způsobem jde vypnout u P42G30 cinkavý systémový zvuk u prohlížení internetu ? A jestli jde vypnout panel samotný při přehrávání zvuku (radio, MP3)..

Díky za odpovědi
nunacek0 (947)|25.1.2012 23:15
Systémové zvuky asi nevypneš a co se týče vypnutí obrazovky při přehrávaní hudby tak v nastavení to je, ale jelikož jsem dnes vrátil mou ST30 tak ti neřeknu , kde přesně v menu to je. Ale zvuk z těchto televizorů je pro poslech hudby byť v mp3 docela utrpení a navíc, i když bude obrazovka vypnuta počítej s tím, že spotřeba nebude zanedbatelná. Raději bych pustil hudbu s nějaké hifi věže, receiveru atd
nunacek0 (947)|25.1.2012 23:22
[quote=urbandan;393763]Jak jsem jiz odpovedel, pujdu se na ne podivat.
Nicmene dalsich 4-5k na opravdu dobre multimedialni centrum nemam a brzy ani mit nebudu. A tudiz z te moznosti chci vytahnout co to da. Kamaradi a kolegove z prace maji povetsinou LCD ci LED od Samsungu a prehravani videi jim jde jedna basen.

Urban[/quote]

Ten interní přehrávač přehraje spoustu souborů včetně oblíbeného mkv, ale občas některé prostě nezvládne. Jelikož mkv je pouze kontejner ve kterém jsou soubory s různými kodeky tak přehrávač v televizi není vybaven takovým rozsahem kodeků , aby si vždy poradil se všemi. Pokud kamarádům Samsung přehraje úplně vše co tam dají ( nemyslím 5,6 filmů) a jinou možnost jak přehrát tyto soubory nemáš a na MMC již nezbyde tak si toho Sama kup. Ale vsázet na to, že mi televize nahradí MMC nebo HTPC je dosti odvážné.
dargon (16)|26.1.2012 07:31
nemam ted tv u sebe jsem pryc, ale cinkani vypnes primo v zakladni nabidce internetu kde jsou nabidky, je tam i nastaveni, mozna neni na prvni strance ale na druhe. Co se tyce vypnuti obrazovky tak to je zase v nastaveni obrazu tam to jde vypnout a kdyz pak zmacknes jakekoliv tlacitko na do tak se zapne
Calebcz (138)|26.1.2012 07:46
[quote=urbandan;393762]Tak to jste me dostal, nemile.
Nicmene i tak dekuji za odpoved. Ja to prehravani beru docela vazne a tudiz je to docela velke minus na miskach vah.
Mohu se jeste zeptat jaky je z vasi zkusenosti (protoze jste /byl/ majitelem obou), je v tom obraze az tak velky rozdil, jak vsude ctu?

Urcite se na oba chystam nekam kouknout. Ale spise jen pro porovnani SAMIK vs PANAK. Jestli to nebude opravdu markantni, tak jdu do samce.

Dekuji
Urban[/quote]Rozdil v obraze mezi G30 a PS5x0 .... https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30802
nunacek0 (947)|26.1.2012 09:18
U těch systémových zvuků jsem jen hádal, protože v době ,kdy jsem měl ST30 doma jsem ji neměl napojenou na net. No nejsou ty fóra skvělá věc jak si pomáhají lidé a nahrazují strohé a mnohdy nesrozumitelné manuály?
bavorak (1494)|26.1.2012 10:49
Panasonic mne blika, ja mam 59D6900 a mne vobec nebzuci a obraz zrovnatelny s panasonicom, no a prehra vsetko :-) a moj aj nahrava, ale to 550 asi nie.
nunacek0 (947)|26.1.2012 10:53
Říká se , že Pan bliká více, ale jen pro lidí co to vnímají. Já mělo LG a teď Pan a pro mne obě stejné. K Samovi gratuluji. Pěkná úhlopříčka--
urbandan (7)|26.1.2012 22:15
[quote=Calebcz;393781]Rozdil v obraze mezi G30 a PS5x0 .... https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30802[/quote]

Jooo diky moc za info. Kurnik, ja myslel ze jsem tady precetl vsechno na toto tema. Jsem tu stravil na Samik vs Panas asi dva dny, ale toto vlakno mi uniklo.

Dneska jsem se na nej byl podivat do Electroworldu. Meli jen 42" a 46" verzi. Blikani jsem nevidel, ale to nejspise proto, ze tam jel nejaky obraz z blueray ci dvd. Nic jineho mi tam pry nejsou schoppni pustit. No objednal ho < TX-P50G30E > a zitra bych ho mel mit.
Doufam, ze to blikani neuvidim ja nebo zena. Kdybych to cetl drive, ozelim asi trochu z toho obrazu a jdu do Sama.

Jeste jednou diky.

Urban
nunacek0 (947)|26.1.2012 23:47
Pokud Ti neblikala v obchodě tak doma to bude OK. Doma jsou přirozenější podmínky pro sledování TV. Obraz je u TV to hlavní a pokud budeš mát štěstí na kus tak budeš jistě velmi spokojen. Pak se poděl o dojmy. Držím palce
bavorak (1494)|27.1.2012 08:23
[quote=nunacek0;393827]Říká se , že Pan bliká více, ale jen pro lidí co to vnímají. Já mělo LG a teď Pan a pro mne obě stejné. K Samovi gratuluji. Pěkná úhlopříčka--[/quote]

ja by som o blikani nevravel, keby som ho naozaj silno nevnimal. Moja prva plazma bol Panasonic, este bez HDMI :-), stala 220000 Sk a do tyzdna som ju musel predat, lebo som myslel ze ma odvezu. Do obchodu mi ju nechceli vziat ani omylom, vtedy boli radi, ze vobec nieco tak drahe predali. Nastastie ju odo mna kupil sef. Tak som kupil ten Pioneer a odvtedy pohoda. Ale raz zacas idem do obchodu, ze ci sa nic nezmenilo a ......... Panasonic spoznam od dveri:-). Bohuzial.
nunacek0 (947)|27.1.2012 09:16
Pokud to takto silně někdo vnímá tak to se potom nedá nic dělat. Ten Pioneer počítám je také plazma, ale blikání asi tolik nevnímáš nebo je to LCD? Ani nevím jestli Pioneer dělá LCD. Nějak mám tuto značku v oblasti televizí spojenou pouze s plazmou.
urbandan (7)|28.1.2012 14:36
Jeste k tomu blikani. Sel jsem do toho, protoze uz z doby kdy jsem sedel u klasickych 60 Hz CRT monitoru (delam ajtaka asi 15 let) jsem timto netrpel. Kolega z prace porad resil blikani a ja nic. Tak jsem si rikal, ze snad ani zena nebude mit problem.

Uz ji mam doma. Vcera vecer jsem ji rozbalil. Nechal ji aklimatizovat. Zapojil SAT receiver, LAN, DVD.

Vysledky: zatim veskrze pozitivni. Snad to neni tim, ze jsem z ni jeste porad uneseny. Na obchode jsem videl jen 46" ale tech 50" vypada teda rozhodne lepe. S timhle doma uz do zadneho kina nemusim chodit.
- blikani zadne nepozoruji
- bzuceni zadne nepozoruji
- odlesky jsou ale rozhodne mnohem mnohem slabsi oproti tomu 80cm CRT Philipsu. Musi tam byt nejake uprava na tom panelu (z boku obyvaku mam dvoje obrovske prosklenne dvojdvere na zahradu (terasu)).
- prehravani videi: zalezi jak co, spousta toho co mam jde vcetne 1080p "How to train your dragon" nebo posledniho 1080p "Conan the Barbarian". Seznam podporovanych kodeku je znamy, takze si pred stazenim jen zkouknu co je uvnitr a bud stahnu nebo ne. Na druhou stranu mam hodne japonskych anime a tech mi dost nehraje, tak je proste budu koukat na PC.
- MKV prijemne jsem byl prekvapeny funkci vyberu zvukove stopy - FUNGUJE (mam dojem, ze mi kamarad rikal, ze jeho Samsung pusti jen tu prvni zvukovou stopu). Mel by umet i titulky, dopisu treba priste az tam hodim Alenku s Johny Deppem, tam je nekolik zvukovych stop i titulkovych.
- aplikace, zatim jsem vyzkousel
--- Youtube: jede. Je to sikovne, akorat jsem neprisel na to jak to nahodit na cely obraz a ne jen v malemn okynku, mozna to vubec nejde.
--- Picasa: mam tam vlastni rodinne album, prihlasil jsem se uspesne, spustil slideshow. Nejaka hudba do pozadi se pustila sama, ale fotky to neukazalo zadne - musim zjistit co s tim.

A nakonec DLNA. Pokusim se tady najit vlakno, predpokladam ze bude. Pokud ale vite, ze tu nic moc neni tak prosim napiste, jestli existuji alternativy k tomu TWONKY ktery zminuji v navodu. A jestli ano, tak co je na spici v teto oblasti.

Update firmware: predpokladam, ze v pripade, ze je vystaven novy FW, tak radeji pockat az to vyzkousi nekdo jiny, spravne? :-)

Zatim jsem moc spokojeny. 1,5leta dcerka prave kouka na HD Zvonilku. Je to jako v kine. Spise lepsi, protoze kolem nemame zadne pozirace popcornu a kecalisty.

Urban
Drake89 (293)|28.1.2012 16:59
[quote=urbandan;394163]
1)S timhle doma uz do zadneho kina nemusim chodit.

2)- blikani zadne nepozoruji
- bzuceni zadne nepozoruji

3)- prehravani videi: zalezi jak co, spousta toho co mam jde vcetne 1080p "How to train your dragon" nebo posledniho 1080p "Conan the Barbarian". Seznam podporovanych kodeku je znamy, takze si pred stazenim jen zkouknu co je uvnitr a bud stahnu nebo ne. Na druhou stranu mam hodne japonskych anime a tech mi dost nehraje, tak je proste budu koukat na PC.

4)- MKV prijemne jsem byl prekvapeny funkci vyberu zvukove stopy - FUNGUJE (mam dojem, ze mi kamarad rikal, ze jeho Samsung pusti jen tu prvni zvukovou stopu). Mel by umet i titulky

5) Youtube: jede. Je to sikovne, akorat jsem neprisel na to jak to nahodit na cely obraz a ne jen v malemn okynku, mozna to vubec nejde.

Urban[/quote]
Tak v prvni rade gratuluji k nove TV, taky mam od vcerejska (uz druhou) ST30 v 50" a jsem nadsenej :-)

ad1) V kine uz me taky nikdo neuvidi, ten obraz a uhlopricka je proste bomba, navic si muzes pustit filmy kdykoli chces, pauznout si ho, dat si k nemu co chces a hlavne te u toho neotravuji dementni chechtajici pubertaci s blikajicima mobilama.. :-D

ad2) taky s tim nemam zadny problem

ad3) Me prave prekvapilo, ze vetsinu filmu co mam v MKV mi to v pohode prehraje a tu trosku, ktera se nespusti si poustim pres NTB (zatim nez koupim MMC)

ad4) zvuk jde bez problemu menit, to stejne titulky :-)

ad5) obraz zvetsis tak, ze si najedes sipkou doprava primo na to okynko s videem a kliknes na OK :)
john_rock (20)|29.1.2012 11:31
chtěl bych k tv připojit počítač a potřeboval bych nějaký rozbočovač z dvi do hdmi. Používáte to někdo takhle? Je jedno jakou tu redukci koupím? Půjde zvuk i video?

Stačí něco podobného nebo jaký byste vybrali vy?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Díky
geronimoh (2327)|29.1.2012 12:00
To jsou redukce, ne rozbočovače. DVI přenáší obraz, zvuk ne. Existují nějaké redukce pro připojení DVI + zvuku na HDMI, nebo to řeší už výrobci grafických karet a přibalují ji k VGA. Nevím jak tvůj televizor, ale můj VT20 nepodporuje na vstupu HDMI zvuk AC3 a DTS, takže zvuk z PC pouštím přes optický kabel rovnou do AV Recieveru.
john_rock (20)|29.1.2012 13:53
[quote=geronimoh;394287]To jsou redukce, ne rozbočovače. DVI přenáší obraz, zvuk ne. Existují nějaké redukce pro připojení DVI + zvuku na HDMI, nebo to řeší už výrobci grafických karet a přibalují ji k VGA. Nevím jak tvůj televizor, ale můj VT20 nepodporuje na vstupu HDMI zvuk AC3 a DTS, takže zvuk z PC pouštím přes optický kabel rovnou do AV Recieveru.[/quote]

no jo, to mi nějak nedošlo s tou redukcí :D Takže stačí potom jenom připojit audio kabel na zvuk a na obraz myslíš že to stačí, to co sem napsal, třeba z tý alzy?
bavorak (1494)|29.1.2012 18:58
[quote=nunacek0;393977]Pokud to takto silně někdo vnímá tak to se potom nedá nic dělat. Ten Pioneer počítám je také plazma, ale blikání asi tolik nevnímáš nebo je to LCD? Ani nevím jestli Pioneer dělá LCD. Nějak mám tuto značku v oblasti televizí spojenou pouze s plazmou.[/quote]

Ano je to plazma a TV vysielanie bezi na 100Hz a filmy na 96Hz, takze blikanie nieje.
geronimoh (2327)|29.1.2012 19:18
[quote=john_rock;394313]no jo, to mi nějak nedošlo s tou redukcí :D Takže stačí potom jenom připojit audio kabel na zvuk a na obraz myslíš že to stačí, to co sem napsal, třeba z tý alzy?[/quote]

Na obraz stačí ten kabel DVI-HDMI (třeba z ALZY) a nebo redukce DVI/HDMI ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) a kabel HDMI. Zvuk pak můžeš vést analogově do televizoru, nebo digitálně přímo do AV Recieveru.

Diskuze na podobné téma zde : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14576
john_rock (20)|29.1.2012 21:50
[quote=geronimoh;394385]Na obraz stačí ten kabel DVI-HDMI (třeba z ALZY) a nebo redukce DVI/HDMI ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) a kabel HDMI. Zvuk pak můžeš vést analogově do televizoru, nebo digitálně přímo do AV Recieveru.

Diskuze na podobné téma zde : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14576[/quote]

tak sem zjistil že moje grafická karta měla u sebe už hdmi redukci, ale musím si dokoupit propojovací kabel. Dokonce můj radeonHD4870 by měl podporovat i hdmi zvuk přes tuto redukci. Takže až koupím kabel, tak napíšu jestli to funguje


edit: opravdu to funguje. Přes oficiální redukci co byla ke kartě jde obraz i zvuk.
dargon (16)|2.2.2012 12:12
jak mate nastaveny program Mezzmo nebo jaky jiny program pouzivate? Da se to nastavit tak aby to prehralo vsechny mkv soubory? Online predelani na podporovane ?
prcekee (63)|4.2.2012 11:17
kluci ten postup pro "motohodiny" někde zpět platí i pro G30 ? je někde link na popis těch info? stačí sz at tu neprudím, že se to tu řešilo
nunacek0 (947)|4.2.2012 15:10
Prcekee
Tady to máš.Funguje to u ST30 , tak by mohlo i u G.
Zobrazenie prevádzkových hodín:
1. Na TV stlačiť "Vol -"
2. počas toho stlačiť trikrát tlačidlo "0" na diaľkovom ovládači
3. čakať kým nabehne servisne menu
4. Potom stlačiť "2" na diaľkovom ovládaci
5. Stlačiť tlačidlo "OK" na diaľkovom ovládači
6. Kurzor šípkami vpravo nadol do prázdneho poľa /vpravo od "PTCT"/
7. Stlačiť tlačidlo "Mute" asi na 5 sekúnd

A vyjíždí se podržením exit..hodně štěstí
prcekee (63)|6.2.2012 21:22
Dík, funguje to i na G30, a od 23.12.2011 do 6.2.2012 to mám 394 hodin a 126 On/Off akorat nevím jestli si stěžuju nebo se chlubím.
Z těch ostatních informací se dá ještě něco vyčíst, raději jsem do podmenu nelez ale jen tak pro zajimavost jestli je nějaky link na tyto info budu mít co studovat :-)
kros74 (14)|3.3.2012 17:34
Ahoj kluci.Mam PANASONIC TX-P42G30 a nemuzu nejak prijit na to jak pres fleshku koukat na videoclipy,ale tak abych je nemusel poustet po jednom.Kdyztak nejaka rada jak to vyresit jinak.dik
rippo (46)|5.3.2012 20:55
Zdravim,

Rozkaz, ten znel jasne, LED ci LCD za zadnou cenu!
Ale...
Teraz vazne, cca 3mesiace viem, ze idem kupit novy TV. CRT Philips PW9551 s jeho 51kg zivej vahy prenecham minulosti a pohnem sa o krok vpred. Moje rozhodnutie od zaciatku smerovalo k plazme. Konkretne P46G30. Kedze mam k dispo len DVB-T signal a sledovat budem z dialky cca 3m upustil som od volby 46 palcov a isiel som k 42. Vnutorne som sa vysporiadal so vsetkymi neduhmi plazma TV /riziko poskodenia pri naklapani, vypalovanie, spotreba, riziko "zeleneho" filmu, vrcanie ventilatorov/. Zostala mi posledna vec kde som vazne narazil. Ja aj manzelka nevnimale plazma blikanie. To je ok. Ale mame dve male deti, a tie mi tazko povedia TATO BLIKA, lebo su este nehovoriace. Netusim ci moze prist k poskodeniu zraku /to dufam ze nie/ ale servirovat im dalsich 3-4 roky BLIK BLIK nechcem. Dostal som sa do slepej ulicky.

Riesenie vidim v LCD, resp. LED TV. Lenze ked som sa zacal obzerat, tak som zistil, ze ak sa chcem obrazovo co i len priblizit k TX-P42G30 za 555 EUR, nie je mozne zaplatit menej ako 800 EUR. Konkretne sa pozeram na SHARP 40LE830 alebo LG 42LW5500 /ta je nieco lacnejsia/. Precital som vsemozne recenzie. Pochodil som predajne, nechal som pustat DVB-T signal, SHARP vyrazne dobre reprodukoval, LG nieco slabsie. Asi by som to prezil. Aj to LG, ale ostava obava, ci pri pozerani futbalu alebo tenisu nebudem vidiet 2-3-4 lopty resp. lopticky.

Viem, ze finalna otazka aku LED, nepatri na forum plazma TV, ale vsadzam na ludi, ktori vlastnia TV s dobrym obrazom, pochopia nestastnika, ktory musi ist do LED a PORADIA.

Dik

PS: 3D mam na haku, neriesim. Nepotrebujem.
KamilZ (10277)|5.3.2012 21:05
Plazmou jim nechceš kazit oči, ale 3D už ano :-). Pokud je to skutečně jediný důvod, co máš proti plazmě (kvůli dětem), tak si ji kup! To bychom byli sledováním 50Hz CRT postiženi všichni, neblázni. A ještě Ti zbude na nějakou 26-32" LCD děckám do pokoje.

Jinak závěr jsi si udělal dobrý, Sharp je v případě LCD sázka na jistotu.
rippo (46)|5.3.2012 21:10
[QUOTE=KamilZ;400858]Plazmou jim nechceš kazit oči, ale 3D už ano :-). Pokud je to skutečně jediný důvod, co máš proti plazmě (kvůli dětem), tak si ji kup! To bychom byli sledováním 50Hz CRT postiženi všichni. A ještě Ti zbude na nějakou 32" LCD děckám do pokoje.

Jinak závěr jsi si udělal dobrý, Sharp je v případě LCD sázka na jistotu.[/QUOTE]

3D som im vobec neplanoval prezentovat, takze to nechaj bokom. Ad SHARP, nj. clovek sice musi co to precitat, ale docita sa.

A teraz daj blizsie vysvetlenie k tym 50Hz a CRT.
KamilZ (10277)|5.3.2012 21:14
Třeba mě staré 50Hz TV blikají, takže jsem to sledoval i "za mlada" a následky to doufám nezanechalo :D. A to ani nemluvím o sledování CRT TV z 1/2 metru při zapojení PMD-85. Myslím, že si děláš sice ušlechtilé, ale zbytečné starosti, kolem nás je určitě mnoho horších věcí mající vliv na děti. To bys pomalu nesměl zapnout mikrovlnku, používat mobil, WiFi, ....
nunacek0 (947)|5.3.2012 21:52
Poškození zraku v tomto případě nehrozí. Takto nebezpečné Tv by se snad nemohly ani prodávat a jak psal Kamil tak blikají výrazně méně než staré 50Hz CRT a nikdo si nikdy nestěžoval. Teď jak mávnutím proutku všichni to blikání vnímají. V mém okolí neznám nikoho kdo by někdy byť jen vzpomenul, že mu jakýkoliv obraz ( i CRT) vadí z těchto důvodů. Vrátil jsem tři ST30 a teď se koukám na 55cm CRT50Hz. A myslíš že pozoruji nějaké blikání. Ani náhodou. A to je 12let stará šunka, ale pořád hraje pěkně a hlavně i SD. No, ale je malinká. takže pokud se ti obrazově G30 líbí tak si ji kup. Ohledně LCD Sharp 830 jsem viděl v recenzi její neuvěřitelný clouding a to by mi vadilo více než blikání. Ale rozhodnutí nakonec zůstane na Tobě. Ale si první , kdo se zajímal při koupi nové Tv o zdraví svých dětí. Bravo..
rippo (46)|5.3.2012 22:02
[QUOTE=nunacek0;400869]Poškození zraku v tomto případě nehrozí. Takto nebezpečné Tv by se snad nemohly ani prodávat a jak psal Kamil tak blikají výrazně méně než staré 50Hz CRT a nikdo si nikdy nestěžoval. Teď jak mávnutím proutku všichni to blikání vnímají. V mém okolí neznám nikoho kdo by někdy byť jen vzpomenul, že mu jakýkoliv obraz ( i CRT) vadí z těchto důvodů. Vrátil jsem tři ST30 a teď se koukám na 55cm CRT50Hz. A myslíš že pozoruji nějaké blikání. Ani náhodou. A to je 12let stará šunka, ale pořád hraje pěkně a hlavně i SD. No, ale je malinká. takže pokud se ti obrazově G30 líbí tak si ji kup. Ohledně LCD Sharp 830 jsem viděl v recenzi její neuvěřitelný clouding a to by mi vadilo více než blikání. Ale rozhodnutí nakonec zůstane na Tobě. Ale si první , kdo se zajímal při koupi nové Tv o zdraví svých dětí. Bravo..[/QUOTE]

tvoja 3x vratena ST30...neznie ako reklama na vyrobok od Panasonic...

ad clouding...vnimam to ako vec nahody pri kupe akehokolvek LED...pri SHARP su recenzie ovela "homogennejsie" pretoze si displeje robia sami...vacsina recenzii co som presiel spomina..podobne ako http://www.flatpanelshd.com "Our LE830 sample had some minor clouding at the left side of the panel but nothing serious and light homogeneity is above average for an Edge LED based TV."
nunacek0 (947)|5.3.2012 22:20
Ano měl jsem jisté problémy , ale i tak tvrdím, že hraje skvěle. Proto jsem do ní šel opakovaně. Možná to ještě zkusím. Clouding není věc náhody , ale problém použité technologie. pokud to nemá řízené stmívání což snad má top Philips, starší LG 8500, Lx 9500 tak to tam je. Plazma tímto netrpí, ale zase má své mušky vycházející z jejich technologie.
stanislav123 (6)|29.3.2012 16:57
Dotaz pro majitele. S plazmami žádnou osobní zkušenost nemám jsem šťastným majitelem sonky 40z5500, ale přes velice dobrý poměř kvalita/cena jsem g30 doporučil tchýni do nového obýváku. Má ji od října, ale od prvního spuštění se mi nezdá obraz ve dne. V noci při umělém decentním osvětlení je obraz ok, ale dokud slunce úplně nezaleze obraz je šedo-zelený, ale to takým způsobem že černá (o černé nemůže být řeč) ale i bílá má šedo-zelený nádech. Přemýšlím o reklamaci a tak se nejdříve ptám majitelů jestli je to normální jev. Nastavení obrazu je podle http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1308122639 ,ale i tak jsem musel jít s gamou jasem a kontrastem nahoru aby ve dne něco viděli. Děkuji
KamilZ (10277)|29.3.2012 17:24
Tak vítej v klubu zelených :-). Přečti si toto vlákno, nespočetně se to tady probíralo, třeba zde v "21-02-2012, 15:10 #502"....
nunacek0 (947)|29.3.2012 17:27
Plazma má na panelu sklo, který odráží dopad slunečních paprsků a G30 ještě nemá takový dobrý filtr jako 3D řada, kde se to odráží méně. Doporučuji žaluzie, když je to večer ok. Pokud na plazmu zasvítí slunce tak šedne a barvy ztrácejí kontrast a sytost. V přítmí zase excelují. Není to vada ,ale fakt. Tos měl řešit před nákupem v jakém prostředí bude Tv provozována. Teď budeš muset přes den místnost zatlumit žaluzkami nebo závěsy. Pak to bude zase Ok
nunacek0 (947)|29.3.2012 17:29
Kamile nedělej si prdel. Prostě špatné prostředí. Večer si nestěžuje na nic. Aspoň to ve svém příspěvku píše..Pokud ta zelené v obraze převládá i večer tak zavolej servis ať to opraví. Pokud se jim to podaří..
KamilZ (10277)|29.3.2012 17:38
Nedělám si prdel, pročíst by to myslím měl, aby lépe poznal, jestli je to jeho problém nebo není ....
nunacek0 (947)|29.3.2012 17:44
Teď si myslím je pozdě a mohl by se pokud je slabší povahy sesypat. Ale o zelené se tam zmiňuje tak by tam nějaký prvek mohl najít. G30ka má zase spoustu nastavení pro obraz. Třeba by to šlo vyladit vyvážením bílé atd...