Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

bavorak (1494)|29.3.2012 18:24
svokra si to za pomoci sondy nastavi raz dva :-)
nunacek0 (947)|29.3.2012 18:48
Další srandista. To asi ne, ale má hodné a jistě chytré děti a co by pro ni neudělali. Když ji to nastavili podle Flatpanelshd tak nebudou snad úplně nešikovní si myslím.
stanislav123 (6)|29.3.2012 21:19
Děkuji za odpovědi. Pročetl jsem poměrně dost příspěvků na různý webech, takže jenom tak na okraj. Ten zeleno-šedý obraz jim prý ani tak nepřijde, já se s tím však neztotožňuji, možná pracovní deformace. Co takhle antireflexní fólii, dá se sehnat?
sofad (4)|29.3.2012 22:14
Zdravim, dnes som sa stal majitelom P42G30, zatial som len montoval na stojan, zajtra bude testovanie. Zatial teda len taka otazka, ze ked ste to niekto kupili a vytiahli z krabice, na com ste mali folie ? Na celej obrazovke alebo len na lesklom rame ? Dik za odpoved.
Asi viete k comu smerujem, trpim stihomanom, ze mi poslali uz rozbaleny, alebo nedajboze vystaveny kus. Do servisneho menu sa mi liezt nechce, lebo ked sa nieco pokasle, zrejme pada zaruka. Inak zrejme pouzivanie nezistim. Suciastky k stojanu boli zabalene original, takze na stojane asi nestal. V pripade, ze by bol zaveseny nasiel by som nejake odreninky zozadu ?
Drake89 (293)|30.3.2012 00:54
Bud v klidu, mel jsem doma novou TX-P42ST30e a pak dve TX-P50ST30e a na vsech jsem mel ochranou folii jen pres ram.. :)
nunacek0 (947)|30.3.2012 11:32
Ani pokud visel na stěně nic nepoznáš pokud to kolem nepodřel předchozí majitel. Visely mi tak doma tři Panasonicy. Ani baterky jsem nepoužil jejich. Fólie samozřejmě zůstaly. V servisním menu jsem byl u všech a vždy byly nové a já byl první kdo je zapnul. V servisním menu nic nenastavuješ tak nemáš co pokazit a vyjíždí se podržením Exit. Ale . když si nevěříš tak v pohodě. Na obrazovce jsem také neměl žádnou fólii. Ani nevím jestli se to vůbec na nějaké Tv dává?
stanislav123 (6)|30.3.2012 16:25
stále hledám.... http://www.glarebusters.com/
sofad (4)|31.3.2012 12:42
Prve postrehy:
SD signal DVB-T, super citlivy tuner. Som v dosahu rakuskeho, ceskeho aj slovenskeho multiplexu, kvalita signalu 100/100, obraz velmi prijemny, ale som rad, ze som nezobral 46 palcov.
Vrcanie TV - ano vrci, zaujimave je, ze jeho uroven je rozdielna nielen od mnozstva bielej, ale aj od rezimov pozerania a dokonca je rozdielna aj v ramci jednolivych TV stanic /relativne najsilnejsie zvuky v ramci CT1 a CT24/.
Vetraky - ozaj takmer nepocut, je to len jemnucke sustanie, takze skor otazka ako dlho vydrzia NEHLUCIT.

Resume - bezi mi 7 dnova lehota na vratenie, a to pocutelne trafo ma dost navadza vratit, lebo v noci, ked pozeram uplne sam a sedim na 4 metre, je to pocutelne ak hlasitost je v skale do 20.
bavorak (1494)|31.3.2012 14:39
no ak to pocut na 4m, tak to asi vymen. A predsa len po par dnoch pozerania zvaz tu 46".
Zasterka13 (4)|5.4.2012 13:09
Ahoj vsem, potreboval bych poradit mam doma TV tx-l32e30e a vyuzivam na teto tv funkci dlna mam Nas synology ds212j. Kdyz jsem tv zakoupil nastavil jsem sit a filmy v hd fungovali bez problemu mel jsem myslim firmware 1.317 nedavno mi tv nabidla aktualizaci kterou jsem tedy udelal a od te doby se mi filmy ktere se nesekali sekaji. Muzete mi prosim nekdo poradit co s tim jestli jde nejak nahrat zpet puvodni firmware? Dekuji vsem za radu.
morigu (43)|5.4.2012 19:25
tak jsem snad stastnym majitelem G30, ale ono to asi primo s ni nesouvisi, ale... nezkousel jste nekdo pres upnp a ps3 media server prehravani filmu? funguje to dobre, akorat mam problem, ze se mi po siti zobrazuji titulky 2x
KamilZ (10277)|6.4.2012 06:48
Zasterka13: jedna kontrolní - nejedeš přes WiFi? Nedělal se upgrade DS? Máš tam jen MediaStation nebo Serviio?

morigu: tohle jsem viděl, pokud tam titulky byly 2x - jednou v MKV + ještě externě.
vikinn (4)|6.4.2012 12:25
Zdravím
Zakoupil jsem si TX-P42G30.
S TV jsem spokojen, ale při sledování fotbalového utkání jsem si všimnul jedné věci. Jakmile obrazovku vyplňovala z velké většiny zelená travnatá plocha, byly na ní patrné, jemné, světlejší, sotva znatelné, svislé pruhy, respektive šmouhy.
To mě trochu vylekalo, tak jsem si vytvořil v PC jednobarevný obrázek 1920x1080 bodů a ten načetl do TV. Bohužel i při promítnutí tohoto jednobarevného obrázku přes celou obrazovku, se jisté, světlé šmouhy opět zobrazily.
Pro ilustraci jsem vytvořil napodobeninu výsledného zobrazení v TV (viz obr.).
Upozorňuji, že jsem kvůli demostraci, šmouhy trochu zvýraznil. Ve skutečnosti jsou mnohem méně znatelné. Také jejich hustota a velikost jsou pouze orientační.
Při běžném sledování pořadů je tato nedokonalost ztěží postřehnutelná. Avšak nevím, jestli je tento efekt u plazem normální nebo jde vyloženě o závadu. Koupil jsem totiž TV před týdnem přes NET a tak ho mám ještě možnost vrátit.
Proto bych uvítal jakékoliv zkušenosti a informace o této problematice a předem za ně děkuji.
Ještě malá poznámka. Když spustím funkci Obraz/Rozšířené nastavení/Rolující pruh, tak se v tom bílém, probíhajícím pruhu, též zobrazují různé, tentokrát tmavší, jemné šmouhy.
test_plazmy.jpg
morigu (43)|6.4.2012 12:28
[QUOTE=KamilZ;404836]Zasterka13: jedna kontrolní - nejedeš přes WiFi? Nedělal se upgrade DS? Máš tam jen MediaStation nebo Serviio?

morigu: tohle jsem viděl, pokud tam titulky byly 2x - jednou v MKV + ještě externě.[/QUOTE]

no prave mi to dela kdyz jsou ty titulky jen jedny externi, nekde v tom media serveru si to bere jeste neco, protoze puvodne mi nejela diakritika (oboje tit byly bez), prenastavil jsem na cestinu v serveru a cestina se ukazuje dobre v obou tit. :)

kdyz pripojim ext hdd, tak jsou titulky jen jednou, ale neupravoval jsem je, takze mi v nich nejede cestina...

ale kazdopadne bych to radeji vyresil pres ten server, nez vzdycky kopirovat na hdd :)
Zasterka13 (4)|6.4.2012 12:37
[QUOTE=KamilZ;404836]Zasterka13: jedna kontrolní - nejedeš přes WiFi? Nedělal se upgrade DS? Máš tam jen MediaStation nebo Serviio?

morigu: tohle jsem viděl, pokud tam titulky byly 2x - jednou v MKV + ještě externě.[/QUOTE]

upgrade ds jsem nedelal jedu normalne pres kabel kupoval jsem kabel kvuli tomu novy. a pouzivam primo interni aplikaci v ds.
KamilZ (10277)|6.4.2012 13:20
Jakou máš zátěž CPU v DS při přehrávání? Jestli se upgradem firmware TV nezměnil profil a nedělá teď transkódování.
Zasterka13 (4)|6.4.2012 13:36
Tak to ted zkousim a ds hlasi 9%-12% zatez CPU s RAM 14-16%
KamilZ (10277)|6.4.2012 13:55
[QUOTE=morigu;404883]no prave mi to dela kdyz jsou ty titulky jen jedny externi, nekde v tom media serveru si to bere jeste neco, protoze puvodne mi nejela diakritika ([COLOR=#ff0000]oboje tit byly bez[/COLOR])[/QUOTE]
Tak jsou jedny nebo dvoje? Určitě uvnitř MKV žádné nejsou? To, že "přes USB" je něco jiného, úplně jiný režim.
morigu (43)|6.4.2012 14:12
[QUOTE=KamilZ;404898]Tak jsou jedny nebo dvoje? Určitě uvnitř MKV žádné nejsou? To, že "přes USB" je něco jiného, úplně jiný režim.[/QUOTE]

neni to jen u mkv, proste jakykoli video s jednou zvukovou stopou a bez vnitrnich titulku, titulky jako takovy jsou externi jeden soubor ale zobrazuji se 2x a dela to ten media server nejak, protoze nastaveni cestiny ovlivni oboje zobrazene pres sebe, bud jsou bez diakritiky a nebo s oboje co se ukazou.
KamilZ (10277)|6.4.2012 15:10
HM, tipoval bych, že Ti jedny titulky vyrobí nějaký externí filtr a druhé samotný PS3, ale neodpovídá to tomu chování s češtinou. Když je vypneš, tak se vypnou oboje?
lerby (906)|6.4.2012 15:40
[QUOTE=vikinn;404882]Zdravím
Zakoupil jsem si TX-P42G30.
S TV jsem spokojen, ale při sledování fotbalového utkání jsem si všimnul jedné věci. Jakmile obrazovku vyplňovala z velké většiny zelená travnatá plocha, byly na ní patrné, jemné, světlejší, sotva znatelné, svislé pruhy, respektive šmouhy.
To mě trochu vylekalo, tak jsem si vytvořil v PC jednobarevný obrázek 1920x1080 bodů a ten načetl do TV. Bohužel i při promítnutí tohoto jednobarevného obrázku přes celou obrazovku, se jisté, světlé šmouhy opět zobrazily.
Pro ilustraci jsem vytvořil napodobeninu výsledného zobrazení v TV (viz obr.).
Upozorňuji, že jsem kvůli demostraci, šmouhy trochu zvýraznil. Ve skutečnosti jsou mnohem méně znatelné. Také jejich hustota a velikost jsou pouze orientační.
Při běžném sledování pořadů je tato nedokonalost ztěží postřehnutelná. Avšak nevím, jestli je tento efekt u plazem normální nebo jde vyloženě o závadu. Koupil jsem totiž TV před týdnem přes NET a tak ho mám ještě možnost vrátit.
Proto bych uvítal jakékoliv zkušenosti a informace o této problematice a předem za ně děkuji.
Ještě malá poznámka. Když spustím funkci Obraz/Rozšířené nastavení/Rolující pruh, tak se v tom bílém, probíhajícím pruhu, též zobrazují různé, tentokrát tmavší, jemné šmouhy.[/QUOTE]

To je dnesna kvalita vyroby :( Na zahr. forach to najdes ako DSE - Dirty Screen Effect, ktory neobchadza ani LCD.
Tie flaky su na obrazovke aj vtedy, ked svetla plocha zabera mensiu cast obrazovky? Napr. iba polovicu (hornu/dolnu,lavu/pravu)?
vikinn (4)|6.4.2012 17:31
[QUOTE=lerby;404914]...Tie flaky su na obrazovke aj vtedy, ked svetla plocha zabera mensiu cast obrazovky? Napr. iba polovicu (hornu/dolnu,lavu/pravu)?[/QUOTE]
Nyní jsem v TV zobrazil obrázek rozdělený na polovinu, kdy jedna polovina je světlá a druhá tmavá. A kupodivu tam žádný šmouhy nejsou. To je tedy zvláštní.
Zasterka13 (4)|6.4.2012 18:07
[QUOTE=KamilZ;404894]Jakou máš zátěž CPU v DS při přehrávání? Jestli se upgradem firmware TV nezměnil profil a nedělá teď transkódování.[/QUOTE]

tak to ted zkousim a ds hlasi 9%-12% zatez CPU s RAM 14-16%
KamilZ (10277)|6.4.2012 18:47
10% je nic, tak bohužel slepá cesta. Je ale zvláštní, že by tohle ve firmware TV zhoršili. Zkus si ještě např. pomocí MediaInfo porovnat, co se Ti trhá a co ne.
morigu (43)|6.4.2012 19:05
[QUOTE=KamilZ;404909]HM, tipoval bych, že Ti jedny titulky vyrobí nějaký externí filtr a druhé samotný PS3, ale neodpovídá to tomu chování s češtinou. Když je vypneš, tak se vypnou oboje?[/QUOTE]

ano presne tak, veskere nastaveni media serveru se promitne na titulky
lerby (906)|6.4.2012 19:07
[QUOTE=vikinn;404934]Nyní jsem v TV zobrazil obrázek rozdělený na polovinu, kdy jedna polovina je světlá a druhá tmavá. A kupodivu tam žádný šmouhy nejsou. To je tedy zvláštní.[/QUOTE]

Takze panel mas v poriadku. Jedna sa o "Vertical banding" http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1606886-vertical-banding-panasonic-42g30.html
Nechaj este TV poriadne zahoriet, pripadne uber na kontraste.
vikinn (4)|7.4.2012 11:25
[QUOTE=lerby;404953]Takze panel mas v poriadku. Jedna sa o "Vertical banding" http://www.avforums.com/forums/plasm...nic-42g30.html
Nechaj este TV poriadne zahoriet, pripadne uber na kontraste. [/QUOTE]
Takže díky za informace.:)
:confused: Ještě mám ale jeden problém, s kterým by jsi mě mohl poradit.
Když připojím k TV USB flash, tak vše proběhne v pořádku, zahlásí to, že bylo zjištěno USB a normálně z ní jde číst. Když ale chci USB flash z TV odebrat a zadám příkaz "bezpečné odebrání USB", tak v té tabulce, co tam potom naběhne, není zobrazeno žádné zařízení. Prostě se to tváří, jakoby nebyla žádná USB flash připojena. Není to divný? Mám z toho takový pocit, že ta funkce "bezpečné odebrání USB" prostě nefunguje.
Ještě připomínám, že jde o TV PANASONIC TX-P42G30.
KamilZ (10277)|7.4.2012 12:24
[QUOTE=vikinn;405056]Prostě se to tváří, jakoby nebyla žádná USB flash připojena. Není to divný? Mám z toho takový pocit, že ta funkce "bezpečné odebrání USB" [/QUOTE]
Jen naslepo - není bezpečné odebrání určeno pouze pro USB zařízení, na které se nahrává (PVR/Timeshift)?
vikinn (4)|7.4.2012 13:19
[QUOTE=KamilZ;405065]Jen naslepo - není bezpečné odebrání určeno pouze pro USB zařízení, na které se nahrává (PVR/Timeshift)?[/QUOTE]
Je to možné. Tím by byla záhada rozluštěna.
Mě se totiž stalo, že jsem jako USB zařízení, k té televizi párkrát připojil externí 2,5" HDD. Tedy pouze pro čtení.
No a nyní mě nějak blbne. Tak jsem si myslel, jestli to náhodou nebylo jeho nekorektním odpojením.
apotex (6)|9.4.2012 11:47
Uvažuji o této TV,rozhoduji se mezi TX-P42U30E a TX-P42G30. Jakou jste naměřili reálnou spotřebu u TX-P42G30, pri sledování TV vysílání a filmu Full HD ?

Moc díky

Tom
geronimoh (2327)|9.4.2012 11:56
[QUOTE=apotex;405301]Jakou jste naměřili reálnou spotřebu u TX-P42G30, pri sledování TV vysílání a filmu Full HD ?[/QUOTE]

Uvědom si, že plazmový televizor má proměnnou spotřebu podle typu scén (tmavé, světlé). Pak také záleží, v jakých světelných podmínkách budeš televizor sledovat a jaké budeš mít nastavení jasu, kontrastu apod. Na nízkou spotřebu LCD s EDGE LED podsvícením se nikdy nedostaneš, na druhou stranu budeš mít podle mého názoru mnohem lepší obraz ( berme stejnou cenocou relaci ). Proč jsi z rozhodování vynechal TX-P42S30E ?
apotex (6)|9.4.2012 15:39
[QUOTE=geronimoh;405304]Uvědom si, že plazmový televizor má proměnnou spotřebu podle typu scén (tmavé, světlé). Pak také záleží, v jakých světelných podmínkách budeš televizor sledovat a jaké budeš mít nastavení jasu, kontrastu apod. Na nízkou spotřebu LCD s EDGE LED podsvícením se nikdy nedostaneš, na druhou stranu budeš mít podle mého názoru mnohem lepší obraz ( berme stejnou cenocou relaci ). Proč jsi z rozhodování vynechal TX-P42S30E ?[/QUOTE]

TX-P42S30E jsem si nechal proměřit v obchodě, spotřeba se pohybovala mezi 80-130 W, taky nechápu proč se říká TX-P42G30 neoplazma, když obě tv majil panel G14

u TX-P42G30 jsem nasel tuto recenzi na Heurece, což mě odrazuje od koupě:

Přesně pro tuto TV jsem si jel do obchoďáku, když jsem zjistil, že ji mají. Všechny cnosti kvality obrazu dosahovala. Měl jsem s sebou měřič spotřeby, původně očekávaných +- 130w jsem bohužel ale nenaměřil, běžný film v HD se pohyboval mezi 295 až 225 W a při přehrávání videa ve FullHD se spotřeba pohybovala neuvěřitelně okolo 300W (přičemč výrobce uvádní jmenovitou sp. tuším 275w). Kromě toho jsem měl s sebou flash se 7 filmy stažených z Ulož.to, v AVI, TV přehrála pouze jeden, neuvěřitelné.
vivid.sk (11472)|9.4.2012 15:55
[QUOTE=apotex;405337]...[/QUOTE]
Uvedom si, ze na spotrebu ma vplyv nastavenie obrazu, rezimy, atd vid:
Power Consumption

[TABLE="width: 100%"]
[TR="class: odd"]
[TD="width: 215"][THX] mode[/TD]
[TD="width: 315, align: left"]164 watts[/TD]
[/TR]
[TR="class: even"]
[TD]Calibrated [Professional1] mode[/TD]
[TD="align: left"]136 watts[/TD]
[/TR]
[TR="class: odd"]
[TD]Standby[/TD]
[TD="align: left"]1 watt[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Iste, bezna prevadzka je bezna prevadzka, ale myslim ze tieto hodnoty by sa dali pouzit ako orientacne +-20%

P.S. Cena G30tky je naozaj v dnesnych dnoch velmi zaujimava - cca 510 euro za 42" model, asi si jednu kupim :D


Co sa tyka podpory filmov, s tym sa da suhlasit. Podpora filmov je viac ako zla - hlavna vec, ze do specifikacii si napisu plnu rit podporovanych parametrov a v skutocnosti je ich prehratelnost horsia ako 3 rocny samsung! Ale toto netreba riesit, kedze ceny MMC su zanedbatelne.
apotex (6)|9.4.2012 18:05
[QUOTE=vivid.sk;405338]Uvedom si, ze na spotrebu ma vplyv nastavenie obrazu, rezimy, atd vid:
Power Consumption

[TABLE="width: 100%"]
[TR="class: odd"]
[TD="width: 215"][THX] mode[/TD]
[TD="width: 315, align: left"]164 watts[/TD]
[/TR]
[TR="class: even"]
[TD]Calibrated [Professional1] mode[/TD]
[TD="align: left"]136 watts[/TD]
[/TR]
[TR="class: odd"]
[TD]Standby[/TD]
[TD="align: left"]1 watt[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Iste, bezna prevadzka je bezna prevadzka, ale myslim ze tieto hodnoty by sa dali pouzit ako orientacne +-20%

P.S. Cena G30tky je naozaj v dnesnych dnoch velmi zaujimava - cca 510 euro za 42" model, asi si jednu kupim :D


Co sa tyka podpory filmov, s tym sa da suhlasit. Podpora filmov je viac ako zla - hlavna vec, ze do specifikacii si napisu plnu rit podporovanych parametrov a v skutocnosti je ich prehratelnost horsia ako 3 rocny samsung! Ale toto netreba riesit, kedze ceny MMC su zanedbatelne.[/QUOTE]

Ahoj,

tato spotřeba co si uvedl, je z anglického testu. Mě zajímalo, kolik realně měří spotřebu u TX-P42G30 doma. Co srovnání obrazu s touto ledkou: Panasonic TX-L42E5E ?

Tom
vivid.sk (11472)|9.4.2012 18:19
A aky je realny rozdiel, ked to odmeraju v anglickom teste profi pristrojmi a ked to odmeras doma? Mas pocit, ze si tie cisla panasonic kupuje?
KamilZ (10277)|9.4.2012 19:04
[QUOTE=apotex;405337]u TX-P42G30 jsem nasel tuto recenzi na Heurece, což mě odrazuje od koupě:[/QUOTE]
Tím bych se nijak neznepokojoval. Nevíš, jak TV byla nastavena, jaký měl dotyčný měřák, ... Navíc mě tam překvapila zdůrazněná spotřeba v HD - na spotřebu panelu SD/HD vliv nemá a že by tolik vzalo CPU?
geronimoh (2327)|9.4.2012 23:16
[QUOTE=apotex;405337]TX-P42S30E jsem si nechal proměřit v obchodě, spotřeba se pohybovala mezi 80-130 W, taky nechápu proč se říká TX-P42G30 neoplazma, když obě tv majil panel G14

u TX-P42G30 jsem nasel tuto recenzi na Heurece, což mě odrazuje od koupě:[/QUOTE]

Panasonic TX-P42G30E má sice panel G14 (což znamená zřejmě 14 generace), ale narozdíl od TX-P42U30E a TX-P42S30E je jediný NeoPDP ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ). Panasonic TX-P50VT30E má také panel G14, ale úplně jiný - 3D.

Pokud tě ze všeho nejvíc zajímá spotřeba, tak snad aby jsi si koupil LCD s EDGE LED podsvícením. Pak tě bude spotřeba těšit, ale možná tě pak bude štvát nerovnoměrné podsvícení, nebo nepřirozené barvy. Pokud někdo napíše do recenze, že je neuvěřitelné, že televizor přehraje jen některé soubory z externího média, tak mě přijde neuvěřitelné, že si dovoluje psát recenci, protože si plete televizor s PC či MMC. Žádný televizor nepřehraje všechny soubory, ale jen některé. Někteří recenzenti pak ani neví, že "avi" a "mkv" nejsou kodeky, ale kontejnery.
SIMČA (30)|14.4.2012 15:36
ahoj koupila jsem si TV PANASONIC TX-P42G30.propojila jsem DVD ,set top box a TV přesně podle návodu od výrobce!! Jenomže když zapnu set top box kvůli kodovaným kanálům vůbec se mi neobjeví (nehraje) jedině až pouze propojím TV +set top box skartem,set top box zase z DVD taky skartem a DVD zapojím do TV HDMI kabelem.Jenom že nastane problém se zvukem, a to ten,že set top box mám na plné kule a hovno slyším a když zesílím TV tak je v povzdálí slyšet hučení!! Myslím,že to je chyba těch dvou kablu zapojených do set top boxu!! Jsou to ty klasické anténové ,ale já je potřebuji protože přes ně jde z kabelovky signál!!Máte prosím někdo nějakou radu? Jo ale to ni dělalo i u Tv před ní ( stará 15 let) jen to nebylo tak moc slyšet.Taky jsem za boha nepřišla na to jak přehodit pozice programu!! TV mi je sice naladila,ale já třeba chci něco na jedničce a mám to až na třicítce :-( díííky za rady a omlouvám se je to naše první plazma!!
erik555 (776)|14.4.2012 15:56
Trochu sa v tom stracam.
Settopbox, DVD prehravac zapojit do TV podla moznosti kablovania a hotovo.
Aky je to settopbox (model, mozno na nete najdeme nieco o pripojeni), dalej DVD prehravac (model)?
Kartu pre kablovku zvladne aj samotny TV s pridanim prislusneho Cam modulu. Ci nie?
SIMČA (30)|14.4.2012 16:34
ano kartu zvládne,ale otvor je větší než karta takže budu muset nejspíš koupit nějakou tu redukci nebo co?Set top box je typ-c Handan CV-5000 ( tady manual a popis http://www.ktkdigi.cz/appdata/download/navod/manual-cv-5000.pdf ) a DVD rekordér LG RCT 689 H +videopřehrávač.
erik555 (776)|14.4.2012 16:45
Ked mas ten stb do TV cez SCART, a pozeras TV kanaly, tak TV huci? Inak vzdy je doporucena hlasitost na stb naplno a ovladat zvuk na TV.

P.S. http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/ca-modul/
SIMČA (30)|14.4.2012 16:55
jo přesně tak :-(
Calebcz (138)|14.4.2012 18:34
Tenhle setopbox huci jak s Panasonicem, tak se Samsungem. Jedine rozumne reseni je pouziti CI slotu v televizi, jako bonus je pak HD vysilani. Napr. UPC kartu s cteckou pronajima za 50Kc mesicne.
sanchez13 (1071)|14.4.2012 18:40
[QUOTE=erik555;405986]Ked mas ten stb do TV cez SCART, a pozeras TV kanaly, tak TV huci? Inak vzdy je doporucena hlasitost na stb naplno a ovladat zvuk na TV.[/QUOTE]

[QUOTE=SIMČA;405988]jo přesně tak [/QUOTE]

- tazko povedat, ci je to rusenie z antennej pripojky, ale ak ano skusil by som zapojit nieco taketo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pokial to nepomoze, zostava ti uz asi len zobrat od UPC HD settopbox (ten potom prepojis s TV HDMI kablom), pripadne ten CA modul co ti radil erik555...

P.S. ked uz mas fullHD TV 42'' tak ten HD STB ma vyznam, rozdiel v obraze bude velky oproti prepojeniu cez SCART (samozrejme v prospech HDMI)...
oproti tomu CA modulu ma HD STB vyhodu, ze ma komfortnejsie ovladanie ako TV a pokial si zoberies verziu s nahravanim, tak mas aj komfortne nahravanie na zabudovany HDD...
SIMČA (30)|14.4.2012 18:49
klucííí dííík za rady ten set top box mám nějakou tu dobu od naší městské kabelovky a stál mě něco přes 3000 kč a jak jsem se tak koukala tak ten CA modul je tak kolem 1500 zkusím se po neděli zajít zeptat kolik budou chtít naši vydřiduši a zda ten modul vůbec mají!! Ale ještě zkusíme na kabely natáhnout ferrity které naštěstí byly u TV nělo by to odblokovat to rušení :-( no uvidíme
SIMČA (30)|14.4.2012 19:54
no ferrity nepomohli ,ale nakonec to asi není od těch TV kabelů,ale nejspíše je to scart!! Můžete mi zkusit doporučit nějakou kvalitnější kabeláž!! díky
erik555 (776)|14.4.2012 20:15
[QUOTE=SIMČA;406003]klucííí dííík za rady ten set top box mám nějakou tu dobu od naší městské kabelovky a stál mě něco přes 3000 kč a jak jsem se tak koukala tak ten CA modul je tak kolem 1500 zkusím se po neděli zajít zeptat kolik budou chtít naši vydřiduši a zda ten modul vůbec mají!! Ale ještě zkusíme na kabely natáhnout ferrity které naštěstí byly u TV nělo by to odblokovat to rušení :-( no uvidíme[/QUOTE]
Platis aj mesacne nieco za tu kablovku? Kolko stanic tam mas, ake? Satelit nemas moznost vykvacit z bytu? Napr. Skylink na Astru 3. To sa mi zda rozumnejsie. Napr. Ariva 102 je HD stb v rozumnej cene (podobny hardware sa najde aj pod inymi znackami) ..v unicitacke pracuje aj Irdeto karta [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(tam pri popise je uvedena A102 mini, to je zas ine...ten obrazok je A102 aj ostatny popis vyrobku)
A102 mini je toto http://www.tuzik.cz/obchod/produkt-81552/satelitni-prijimac-ferguson-ariva-102-mini.html
luborro (7)|15.4.2012 13:02
[QUOTE=apotex;405350]Ahoj,

tato spotřeba co si uvedl, je z anglického testu. Mě zajímalo, kolik realně měří spotřebu u TX-P42G30 doma. Co srovnání obrazu s touto ledkou: Panasonic TX-L42E5E ?

Tom[/QUOTE]

Ja som sa dnes pokúsil zmerať spotrebu na mojom TV Panasonic TX-P42G30E (mám ho v prevádzke 1 rok) a nameral som meračom spotreby"Silver Crest" takéto hodnoty :

TV Panasonic TX-P42G30E :
Typ zobrazenia : Profesional 1 (podľa nastavení zo stránky FlatpanelsHD)

Viewing mode: Professional1
Contrast 36
Brightness +1
Colour: 30
Sharpness: 0
Color Remaster: Off
Eco Off
P-NR Off
Gamma 2.2
Intelligent Frame Creation On/Off
Resolution Enhancer Off
16:9 Overscan Off
R-Gain 0
G-Gain -7
B-Gain 6
R-Cutoff -2
G-Cutoff -1
B-Cutoff +2

Namerané hodnoty spotreby :

Vypnutý : (nesvieti červená kontrolka,len je zapnutý do el.zásuvky)
221V ; 0,076A ; cos ϕ = 0,03 0,5W
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pohotovostný režim : (svieti červená kontrolka)
221V ; 0,076A ; cos ϕ = 0,03 0,5W
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sledovanie TV :
223V ; cos ϕ =0,98 80 – 200W max. 300W podľa scén a Aspect
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Priemer : 150W
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obraz z prehrávača Blu ray : 130W

Po všetkých stránkach som s týmto TV veľmi spokojný.
SIMČA (30)|15.4.2012 13:14
[QUOTE=erik555;406021]Platis aj mesacne nieco za tu kablovku? Kolko stanic tam mas, ake? [/QUOTE]
Ahoj no platím něsíčně za Základní programová nabídka 77 Kč/měsíc (základní programová nabídka obsahuje analogové i digitální programy)
ale já jsem si dala Rozšířená programová nabídka 197 Kč/měsíc, no lepší bude dát sem odkaz http://ktkdigi.cz/cenik
sofad (4)|20.4.2012 20:30
Ahojte,

tuna
http://panasonic.net/avc/viera/global/connect_apps/detail/145#

je aplikacia WEB BROWSER, ktoru v ponuke na mojej G30 nevidim, takze ASI to ani nebude podporovat...
nezachytili ste niekde na webe, ze by sa to niekto snazil rozchodit ?

a este jedne otazka...app na G30 je mozne instalovat len online z viera connect ?