Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

sofad (4)|21.4.2012 18:37
[QUOTE=sofad;406823]Ahojte,

tuna
http://panasonic.net/avc/viera/global/connect_apps/detail/145#

je aplikacia WEB BROWSER, ktoru v ponuke na mojej G30 nevidim, takze ASI to ani nebude podporovat...
nezachytili ste niekde na webe, ze by sa to niekto snazil rozchodit ?

a este jedne otazka...app na G30 je mozne instalovat len online z viera connect ?[/QUOTE]

PANASONIC CHAT
System: Welcome to Panasonic Chat. A transcript of this chat will be emailed to you once you disconnect.
Agent Jose M. says: Thank you for contacting Panasonic Viera Concierge, how may I help you today?
Customer Juraj says: hallo, i want to ask you if viera connect app "WEB BROWSER" will be avalaible also for 2011 models?
Agent Jose M. says: As of right now its only available on the top 2012 models
Customer Juraj says: And in future ? Are tx-p42G30e definitly not hardware ready ?
Customer Juraj says: Or its only question of the firmware update ?
Customer Juraj says: It is alternative way to become and install this application ? I mean download and install from SD card, or so.
Customer Juraj says: hallo ... still online ?
Agent Jose M. says: No at this time we have not been made aware of any updates.
Agent Jose M. says: Of if its hardware related or software related.
Customer Juraj says: hmmm :(
Customer Juraj says: ok, thank for you answers.
Agent Jose M. says: You're welcome.
Agent Jose M. says: Is there anything else I can assist you with today?
Customer Juraj says: Its all what i want. See you.
luborro (7)|23.4.2012 09:31
a este jedne otazka...app na G30 je mozne instalovat len online z viera connect ?

Tu je to napísané :
http://panasonic.net/avc/viera/globa...ps/detail/145#


* Apps cannot be downloaded from this site. Please do so directly from the VIERA Connect Market via your VIERA TV.
* Even if the apps are shown here as being compatible with your VIERA TV, they may not be usable depending on your TV model and its functions.
apotex (6)|12.5.2012 12:35
Jaké máte zkušenosti. Prý nepřehrává všechny MKV nad 8Gb, pry u DIVX nejdou titulky? jaké máte zkušenosti přehráváni filmů přes USB.Dálé mě zajímá nahrávání na Hardisk, zda je možno HDD rozdělit na 2 oddíly, kolik si zabírá jeden film.

Díky
vivid.sk (11472)|12.5.2012 12:53
apotex> nielen tie s nad 8GB nejdu, vacsina mkv totiz nefunguje :).
Co sa tyka nahravania, film zabera tolko, kolko ma v zdroji (teda podla bitrate daneho kanala). Pri SD kanale pocitaj s cca 2GB/hodina (2GB/hodina=datovy tok cca 4.7Mbit)
apotex (6)|13.5.2012 06:34
DIVX jedou bez problemu? Titulky?
Wasted (85)|2.6.2012 08:50
Caute,dlouho jsem se tu neukazal a ptam se jestli se neco po me posledni navstve zmenilo?
1.Zelene smouhy v xichtech
2.po roce me zacal bzucet zdroj :(

Je na ty zelenaky nejaky new FW?a bzucejici zdroj reklamovat ze?
Mam P46G30 (117cm)
To bzuceni dela hlavne vecer ,nevim proc ale dela :(
nunacek0 (947)|2.6.2012 10:37
Bzučení večer více vnímáš, protože je větší klid, ale to bzučení by mělo být slyšet spíše jen ve světlých scénách a nemělo by to nadměrně rušivé. Jinak reklamovat a vyměnit. Neměl by to být problém vyměnit. Zelené šmouhy jsou problém a zkus také reklamovat pokud to máš viditelné i v obličeji. Nové modely se zelenou nemají většinou problémy. U mne pokud hodím celou bílou plochu tak ani náznak jiné barvy..
Wasted (85)|6.6.2012 19:58
tak je vecer a opet bzuceni ,hm ze to nedela nejak pres den ,jenze kdyz tem opravarum zavolam tos to zrovna delat nebude a budu za blbca :(
nunacek0:vecer to dela vic ,ne ze to vnimam ,ja nevim proc
Pavell007 (790)|6.6.2012 20:29
...ledaže by ses večer stále díval na zimní olympiádu, jinak to asi bude spíš tvůj dojem-večer je větší klid, tak to není maskovaný ruchem okolí.
Ale rád se samozřejmě nechám překvapit nějakou technickou zajímavostí, proč by tv měla víc bzučet večer, člověk nikdy neví....
Jinak je ti doufám jasný, že vnímání většího bzučení se projevuje tak, že ti připadá, že TO bzučí víc :)
Třeba by to mohlo souviset s dobou zapnutí-večer může být tv po delší době víc ohřátá než odpoledne...
nunacek0 (947)|6.6.2012 20:35
Pokud to bzučí a slyšíš to zřetelně a opravář není hluchý tak to uslyší také a je to na výměnu. Je to v záruce a nesmíš se nechat odbýt , že všechny plazmy bzučí. Ano každá plazma ve světlých scénách trochu více zesílí zvuk zdroje, ale nemělo by to být rušivé z poslechového místa. Já to slyším jen až tak metr u Tv a to jen v čistě bílé scéně, kde jede jas prakticky naplno. a to jen velmi mírně. Možná mám štěstí na kus , ale i tak. Ale z poslechového místa cca 3,5m neslyším ani ťuk. Pokud by mi to vadilo tak hned volám.To spíše slyším ledničku z kuchyně jak namražuje.
Wasted (85)|6.6.2012 21:53
nunacek0:tak presne jak to popisujes to bylo do ted ,ve dne se zase mala diva na pohadky takze tv jede taky ale bzuceni neni tak razatni,ted se to u polovici filmu Discopribeh zase utichlo .nevim asi ten zdroj dodelava,bez tak made in china (bambus-rakos)
Pavell007 (790)|6.6.2012 21:58
a máš tu tv na zdi nebo postavenou na nábytku? Mně někdy rezonuje harddisk, co mám položený na polici-a závisí to na náhodě podle toho, co jinýho na tý polici zrovna leží apod, někdy to tu rezonanci utlumí, někdy ne. Až to bude hodně bzučet, zkus, jestli máš teda tv postavenou, různě mačkat ten nábytek okolo a poslouchat, jestli se to nemění...
Wasted (85)|7.6.2012 08:34
to Pavell007:ano mam na podstavci a hadr tam nemam ,poustim to pres hdmi z complu,ten nabytek vecer zkusim
jinak mam to takhle:
http://www.sdilej.eu/pics/37de94adcc23b8ba992e92b05cf7e595.JPG

ale pochybuju ze to bude nabytkem
ceddha (1)|8.6.2012 14:16
Já bych řekl, že to může být zapnutým ECO režimem... teda nevím jestli to máš zaplé, ale dávalo by to smysl - večer je méně světla tzn. jiné chování zdroje při automaticky nastaveném menším jasu obrazu.
Mám P42G30E doma asi měsíc, bzučení slyším. Nějak zásadně nevadí, ale kdyby se dalo odstranit, nezlobil bych se.

Co jsem totiž pozoroval, tak je bzučení slyšet u kontrastních scén kde jsou nějaké jasné oblasti, ale pokud je třeba celá plocha světlá, tak se mi zdálo, že se bzučení trochu zmírní.
Tipl bych si že ta regulace jasu buněk funguje na určité frekvenci a když jsou velké výkyvy v jasu, musí se rychle měnit proud do jednotlivých částí a to asi víc "hýbe" s tím zdrojem (trafem) a víc bzučí.
Navíc, když je zaplý ECO režim, tak se přes den (za světla) dostane proudový odběr do vyššího rozsahu a tam se zdroj chová třeba trochu jinak, nemusí ho ty výkyvy tak "rozkmitat" a proto bzučí méně...
Schválně to vyzkoušej když přes den a večer zapneš/vypneš ECO režim, případně si pohraješ s kontrastem...

Asi by to chtělo líp dimenzovaný zdroj na ten typ odběru který plazma má... ale nebude to žádná legrace jako u LCDček (ccfl i LED), kde to žere víceméně pořád stejně (pokud tam není silný local dimming). Lítá to podle nastavení klidně mezi 90 a 300 W. Představte si rychle blikat s dvěma 100 W žárovkama...
moody_cz (29)|14.6.2012 08:27
Ahoj,

ani po dukladnem prostudovani av for jsem nenasel moc prispevku zabyvajicich se idealnim nastaveni obrazu pro SD/HD obsah u plazmy P42G30E. Nejvic jsem sazel na kalibracni nastaveni v testu na flatpanelshd.com, nicmene v tomto rezimu mi obraz nevyhovuje - pripada mi lehce zbarveny do cervena. Jaky nastaveni pouzivate vy? Dopredu priznavam, ze jsem spis typickej konzument, mam rad zivejsi barvy.

Diky.
stanislav123 (6)|14.6.2012 09:01
ahoj, mně by zajímalo, jestli má i váš zeleno šedý panel po zapnutí stejný odstín ovlivňující všechny barvy, tudíž by kalibrace postrádala smysl. (ptám se, protože chci volat servis ať se na to přijdou mrknout, viděl jsem v domácích podmínkách jiné paňáky a tam to bylo o něčem jiným :-( Dík
Jino (4)|14.6.2012 10:25
Zdravím.
Máte někdo zkušenosti se softwarem 1.322 a co přináší nového? Už nějakou dobu sem tam zkouším v TV aktualizaci systému a dlouho mi to nic nenabídlo, ale dneska se zadařilo :-) Akorát jsem žádné změny zatím nenašel. Proto se chci zeptat zdejších zkušenějších uživatelů, jestli neví s čím verze 1.322 přichází?
stanislav123 (6)|14.6.2012 11:10
Jun. 14, 2012
Ver. 1.322

Improvement of Skype camera compatibility.

Oct. 18, 2011
Ver. 1.318

Pay service introduction for VIERA Connect Market.

Sep. 15, 2011
Ver. 1.317

Improvement for Media player compatibility.

Mar. 22, 2011
Ver. 1.304

Adds support for Viera Connect Service
Jino (4)|14.6.2012 11:51
Díky díky ... sice ten skype u mě nic neřeší, ale je dobré vědět, že si zvířata z Panasoniku ještě tuhle telku pamatují :-)) snad se někdy soudruzi vytasí (třeba i omylem:-) ) s nějakýma novějšíma kodekama na mkv.
stanislav123 (6)|14.6.2012 13:14
#866 prosím o odpověď , díky
ozzy2 (43)|14.6.2012 17:20
Zdavím, po včerejší aktualizaci přestala tv přehrávat mkv soubory. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Jino (4)|14.6.2012 22:40
Mně to jde - alespoň ty, co jsem namátkou teď zkoušel ... akorát jsem zjistil, a to nevím jestli už mi to dělalo před tou aktualizací (nikdy jsem si toho nevšiml, až dnes), že když pustím film v avi - přetočím ho o kousek dopředu - zmáčknu return a pustím hned po avi mkv soubor - tak mi blbne časomíra - i když jde film od začátku, je na ní jiný čas (tučím 3:40 nebo tak nějak) a když chci to mkv přetočit dopředu tak to přeskakuje dopředu rychle jak nikdy, bohužel když chci přetáčet zpět na začátek tak to nejde a místo zpět to frčí opět dopředu. A tak to bylo u všech následných mkv souborů ... pomohlo až vypojení hdd z elektriky - pak jsem hned zkoušel mkv (bez předchozího pouštění avi) a šlo to v pohodě.... Tak co? Je někdo další, kdo má po nové aktualizaci taky nějaký problém
Wasted (85)|25.6.2012 21:52
plazma se bzucicim zdrojem odeslana do servisu a dnes jsem tam volal ze prej budou menit desku ke zdroji nebo co :)
fevlad (69)|28.6.2012 17:05
[QUOTE=Wasted;414615]plazma se bzucicim zdrojem odeslana do servisu a dnes jsem tam volal ze prej budou menit desku ke zdroji nebo co :)[/QUOTE]

ahoj, doporučite túto plazmu ako tv do spálne, vzdialenost cca 2,5-3 m,signál Skylink+upc vrátane hd programov.Co bzucanie plazmy večer?
dakujem
nunacek0 (947)|28.6.2012 18:31
Pokud natrefíš na dobrý kus , který má bzučení v normě tak určitě, ale je tady i riziko, že konkrétní kus bude vykazovat rušení vyšší než budeš schopný tolerovat. Ale při koupi přes net lze zboží do 14dnů vrátit a riziko takto eliminuješ na minimum..
fevlad (69)|29.6.2012 06:03
[QUOTE=nunacek0;415027]Pokud natrefíš na dobrý kus , který má bzučení v normě tak určitě, ale je tady i riziko, že konkrétní kus bude vykazovat rušení vyšší než budeš schopný tolerovat. Ale při koupi přes net lze zboží do 14dnů vrátit a riziko takto eliminuješ na minimum..[/QUOTE]

tak toho sa najviac obavam, po skusenosti s plazmou Samsung PS50B850, ktorú máme v obývačke.Poradíš potom nejaké LCD alebo LED , aby zobrazovanie sd programov bolo ok, pretoze hd programy budu dobre asi skoro na každej tv.velkost 40-42, cena 400-500€
dík
nunacek0 (947)|29.6.2012 08:19
Na LCD jsou tady jiní sígři..Jsem plazmový
Wasted (85)|29.6.2012 13:34
priste si kup Panasonic a ne krapa Samsunga :) sice ten panak co se tyce zdroju taky nic moc ale porad lepsi jak taman
fevlad (69)|29.6.2012 13:37
[QUOTE=Wasted;415110]priste si kup Panasonic a ne krapa Samsunga :) sice ten panak co se tyce zdroju taky nic moc ale porad lepsi jak taman[/QUOTE]
dík za takú radu...to je fakt super
nunacek0 (947)|29.6.2012 14:44
[QUOTE=Wasted;415110]priste si kup Panasonic a ne krapa Samsunga :) sice ten panak co se tyce zdroju taky nic moc ale porad lepsi jak taman[/QUOTE]

Nemáš pravdu. Panasonic nebo Samsung jsou na tom se bzučením stejně a bude záležet co za kus ti přijde. Každá tv má své plusy a mínusy a Tv bez mínusu ještě nebyla vyrobena,,,
Wasted (85)|29.6.2012 18:01
nunacek0:chtel jsem tim jen rict ze asi pred 3 rokama jeste byl Panasonic kvalita ,dnes uz ne :( Mel jsem plazmu od panaku 94cm hdready a dnes ju ma kamos ,plazma ma 5let a nic mu nehuci ani nebzuci,to same CRT Tau 72cm 100hz co jsem mel a pak prodal kamaradum,dodnes vse jede,tv se dnes delaji na max 5let :( ale porad lepsi panel z japonska jak od rakosmenu
Wasted (85)|4.7.2012 19:15
plazma doma ,reklamace v poho do 14dni ,vymenen zdroj, deska ke zdroji.Ted plazma nejde vubec slyset tos doufam ze to tak zustane :)
cyberpank (13)|17.7.2012 17:59
[QUOTE=Wasted;415712]plazma doma ,reklamace v poho do 14dni ,vymenen zdroj, deska ke zdroji.Ted plazma nejde vubec slyset tos doufam ze to tak zustane :)[/QUOTE]

muzu se zeptat u ktere firmy si to reklamoval? Ja kdyz to reklamoval, tak se mi jen vysmali, ze je to bezne u plazmy :(
Wasted (85)|17.7.2012 19:39
cyberpank:v olmiku http://oprava.info/ staci se odkazat zde na toto forum a vse jde :)
nunacek0 (947)|17.7.2012 19:51
Hlavně , že oprava dopadla ve prospěch uživatele a jsi spokojen. a tak by to mělo být. Každá plazma jak říká o příspěvek výše bzučí, ale i tady jsou nějaké hranice, které pokud se překročí již opravdu obtěžují a za vadu se dají označit. Přejí dlouho spokojenost s nebzučící plazmou..
Pavell007 (790)|17.7.2012 22:04
já slyším bzučení jedině když si pustím testovací video 100 procent bílá-tak když sedím tak metr, tak to slyším tak, že by mi to sralo, z těch pozorovacích něco málo přes dvou metrů to ještě lze tolerovat-myslím večer v tichu. Při normálním programu to je naprosto přijatelný-moje minulá cfl bzučela možná i víc, spíš jako hučela, ta plazma spíš jako srší... Ale při dobrém kusu, což asi mám, to je ok.
jta (79)|19.7.2012 15:26
Může mi prosím někdo poradit s kalibrováním 50G30E? Jak se dostat do servisního menu to vím, to není problém. Zkoušel jsem to nakalibrovat podle téhle stránky http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1308122639, ale nemůžu tam najít nikde ty hodnoty R-Gain, G-Gain, B-Gain, atd.. Díky
vivid.sk (11472)|19.7.2012 16:16
To nenastavujes v servisnom menu, ale v rezimoch professional1 / 2.
Tie si mozes zvolit az potom, ako v menu povolis ISFccc Calibration Mode, ci nieco take (nepamatam si sfleku) ale najdes to v poslednej zalozke menu.
jta (79)|19.7.2012 16:36
Tak jsem tam nic takovýho nenašel. Poslední záložka je na zobrazení počtu hodin,...
jta (79)|19.7.2012 21:23
Zkouším všechno možný, ale to nastavení ISFccc nemůžu najít. Nenašel by se někdo, kdo by mi přesně napsal krok po kroku? Díky

Problém vyřešen :-)
THeBaNDiT (497)|19.7.2012 22:04
tak sa mozes s nami podelit o riesenie ;)
jta (79)|20.7.2012 12:05
Původně jsem si myslel, že je to v servisním nastavení, ale bylo to špatně. Pořádně jsem si přečetl podrobný návod k TV a to povolení ISFccc je přímo v menu televize. Stačí tedy najet do Menu, potom do Nastavení a na druhý stránce je Pokročilé (isfccc). To jsem zapnul a už to tam bylo.
THeBaNDiT (497)|20.7.2012 15:05
takze tak, ako ti radil vivid.sk ;)
jta (79)|20.7.2012 18:29
Jojo. Blbě jsem si jeho radu přečetl a přehlídnul jsem slovíčko menu. A já blbec jsem to pořád hledal v servisním menu :-). No nic chybama se člověk učí a když na to přijde sám, tak to potěší o to víc.
Rokle (3)|22.7.2012 08:11
Česká televize začala vysílat ČT HD a ČT4 HD v (skoro) celoplošným multiplexu 3. Já s verzí TX-P50GT30 naladím tyhle dvě stanice bez problémů, kámoš, který používá TX-P42G30 nikoliv (respektive naladí, ale píše mu to "žádné video" a fakčí pouze zvuk). Přitom dle specifikace mají obě telky v sobě DVB-T se schopností přijímat MPEG4-AVC. Je to uvedeno i na stránkách Panasonicu. Má někdo zkušenost, že by na G30 nenaladil s obrazem?
KamilZ (10277)|22.7.2012 08:28
A jaký má přesně model (za G30 je ještě jedno písmenko). Má tam poslední firmware? Zkoušel přepnout na jinou zemi?
[QUOTE]DVB-T MPEG4-AVC broadcast is available in selected countries: Denmark, Spain, Estonia, France, Lithuania, Norway, Slovenia, Sweden, Poland, Hungary, Portugal.[/QUOTE]
Rokle (3)|22.7.2012 08:43
Má G30E. S tím firmwarem se u něj musím podívat. A zemi nepřepínal. Ty vybrané země, jak tady cituješ, jsem našel i u mého GT... z toho důvodu jsem se mylně domníval, že mi to taky nepůjde. Ale mám přednastavenou ČR a v pohodě našlo. Tak jsem si říkal, že ty země byly vybrány v roce 2009 (přesně, jak to má Panasonic vypsané) a je to jen orientační.
KamilZ (10277)|22.7.2012 08:55
Model E by měl být OK, zkus ten firmware.
jta (79)|22.7.2012 13:30
Mám 50G30E a vše jede naprosto bez problémů. Nainstalovaný poslední firmware. Co se týká toho HD vysílání, tak co jsem pochopil, tak tahle kvalita se bude vysílat jenom po dobu olympiády a potom zpět k SD. Jo a zemi mám normálně ČR.
dargon (16)|24.7.2012 17:05
Mám TX-P42G30E a jedou bezproblému ( brno ) . Sakrato je rozdíl v obraze . Hlavně že maj na to technologii a pořád budou vysílat hnus v SD.

PS: dneska mi to nabídlo new FW 1323 nevíte v čem je rozdíl ?