Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

placa (24)|4.6.2011 21:07
[quote=australan;349680]a akym softom si to upravoval ? PLs aj verziu.[/quote]

MKV Merge GUI 3.30. Najdi si návody na netu. Je toho kupa.
aleskla (8)|5.6.2011 14:30
Mám TX P 42G30E, nic nebručí (mám asi štěstí), obraz excelentní, takže velká spokojenost. Jedině filmy HD 1080p nemůžu rozchodit pře USB, teď mám půjčený teď WD Play, ale nevím co je to za typ a HD 1080p mi jde zvuk v pohodě a obraz se rozpadává, takže pokud vyřeším ještě tohle, protože pohled na Full HD je překrásný tak mě čeká absolutní spokojenost. Nicméně můžu vřele doporučit!!!!
Wasted (85)|6.6.2011 07:21
nevim jestli tam prehrajes vse protoze nekere mkv 1080p maj vysoky datovy tok a pochybuju ze USB 2 to zvladne
placa (24)|6.6.2011 09:28
V USB 2 problém není (to zvládá cca. 30MB/s). Problém s nemožností něco přehrát je v televizi.
Wasted (85)|6.6.2011 12:34
jj ten procesor v te tv bude slabej nez jak davaji do MMC
cyberpank (13)|6.6.2011 16:07
nerek bych, ze bude problem v sile procaku, ale spis v podpore urcitejch ficurek
C.I.S.I. (132)|7.6.2011 10:33
Takze, vcera se k nam domu dostal Panasonic TX-P46G30E a zde jsou me prvni dojmy. Nicmene rozhodnul jsem se, ze nebudu psat pozitivni veci, o tech vsichni vime, naopak zminim pouze negativa, na ktere jsem za vcerejsi vecer narazil:

1) Bzuceni. Bohuzel je strasne moc slyset. Puvodne jsem si myslel, ze to jsou ty vetracky, tak jsem se na to zameril, dal hlavu za TV a poslouchal. Zacalo to bzucet vzdy pri zmene sceny nebo pri nejakem prepnuti (napr. v menu na MMC) na TV. Jak jsem se ale sam presvedcil, vetracky to nejsou, ty jedou, ale jsou v naproste tichosti. To bzuceni jde docela slyset, dokonce i dnes rano pres zapnutou hifi vez, ktera je pripojena k TV. Nebyla sice nastavena na kdo vi jakou hlasitost, byla pustena jen decentne, ale slo to slyset. V noci pri NHL taky. Co ted? Docela mi to vadi a ptam se, zda bude mit vymena smysl a nedostanu to same v blede modrem?

2) Pri sledovani materialu pres MMC jsem na obraze narazil na bile tecky. Na hafo bilych tecek. Jelikoz tento neduh ale nepozoruju pri sledovani TV signalu, tak si myslim, ze problem bude v kabelu (HDMI). Co myslite?

3) Pozoroval jsem i onen neduh s vyrovnavanim kontrastu/jasu pri zmene sceny. Zatim ale nevim, v jakem nastaveni mi to dela.

Jsou tady nejaci majitele, kteri maji s tim bzucenim stejne zkusenosti? Uklidni se pak televize nebo je to naopak duvod k vymene kusu?

To je zatim vse. Diky za pripadnou diskuzi.
Ladys (1829)|7.6.2011 10:41
Vim ze ti to moc nepomuze, ale spousty plazmaku ti tady nejake bzuceni totalne vyvrati, bo dle nich zadne bzuceni prece neni :)

Je a bohuzel je to problem hlavne u Panasonicu.U noveho modelu G30 to tady jiz v tomto vlaknu bylo zmineno.
Nicmene nasli se i taci, kterym nebzuci.Takze byt tebou zkusil bych tu vymenu nebo vas to bude vsechny otravovat.
australan (35)|7.6.2011 11:15
[quote=Wasted;349948]jj ten procesor v te tv bude slabej nez jak davaji do MMC[/quote]

skusal som to s tym mkv merge uz asi 20x, vsetko mozne nastavenia podla navodov na webe, ale vysledok rovnaky, pri prehravani mi to stale trha a seka kazdych par sekund, ak dam pauzu tak sa to na par sekund plynulo rozbehne a potom zase. Uz ma to nebavi, takze ostanem priprehravanie cez NB.
C.I.S.I. (132)|7.6.2011 11:32
Ladys: Ano, vim, ze to je problem plazem, lehce jsem s tim pocital. Ale ne s tak velkou hlasitosti, s jakou se tento model prezentuje. Zkousel jsem to "ukazat" tatkovi, ale venku zacala sekat sekacka, tak musim chvili pockat.
C.I.S.I. (132)|7.6.2011 11:33
[quote=C.I.S.I.;350122]
2) Pri sledovani materialu pres MMC jsem na obraze narazil na bile tecky. Na hafo bilych tecek. Jelikoz tento neduh ale nepozoruju pri sledovani TV signalu, tak si myslim, ze problem bude v kabelu (HDMI). Co myslite?
[/quote]

Vyreseno. Stacilo prepojit konektor, resp. poupravit kabel.
aleskla (8)|7.6.2011 11:51
[quote=C.I.S.I.;350139]Ladys: Ano, vim, ze to je problem plazem, lehce jsem s tim pocital. Ale ne s tak velkou hlasitosti, s jakou se tento model prezentuje. Zkousel jsem to "ukazat" tatkovi, ale venku zacala sekat sekacka, tak musim chvili pockat.[/quote]

Já bych to reklamoval, mě nebzučí, a myslím si, že pokud to ruší při běžném sledování tak je to špatně!!!!
Harris23 (180)|7.6.2011 13:40
[quote=aleskla;350141]Já bych to reklamoval, mě nebzučí, a myslím si, že pokud to ruší při běžném sledování tak je to špatně!!!![/quote]

Môžem sa spýtať na veľkosť uhlopriečky?

[quote=C.I.S.I.;350122]1) Bzuceni. Bohuzel je strasne moc slyset. Puvodne jsem si myslel, ze to jsou ty vetracky, tak jsem se na to zameril, dal hlavu za TV a poslouchal. Zacalo to bzucet vzdy pri zmene sceny nebo pri nejakem prepnuti (napr. v menu na MMC) na TV. Jak jsem se ale sam presvedcil, vetracky to nejsou, ty jedou, ale jsou v naproste tichosti. To bzuceni jde docela slyset, dokonce i dnes rano pres zapnutou hifi vez, ktera je pripojena k TV. Nebyla sice nastavena na kdo vi jakou hlasitost, byla pustena jen decentne, ale slo to slyset. V noci pri NHL taky. Co ted? Docela mi to vadi a ptam se, zda bude mit vymena smysl a nedostanu to same v blede modrem?[/quote]

Ako bývalý párdňový majiteľ 46G30 Ti môžem povedať, že som mal absolútne rovnakú skúsenosť. Taktiež Ti ale môžem povedať, že po sondovaní sa tu našlo tiež dosť majieľov, ktorí podobnú skúsenosť nemajú. Takže ich nebudem podozrievať z hluchoty, ale dúfať, že je to vlastnosť meniaca sa kus od kusu.
Jednu zaujímavú vec som si ale všimol. I ked sa to nedá prehlásiť za dôveryhodné tvrdenie (príliš malá databáza údajov) ale najviac sa na bzučanie sťažuju majitelia 46palcov.
Preto to osobne chcem risknuť ešte s 50tkou a ked nie, tak asi na tento rok zbohom panasonic.
Wasted (85)|7.6.2011 18:10
[quote=australan;350133]skusal som to s tym mkv merge uz asi 20x, vsetko mozne nastavenia podla navodov na webe, ale vysledok rovnaky, pri prehravani mi to stale trha a seka kazdych par sekund, ak dam pauzu tak sa to na par sekund plynulo rozbehne a potom zase. Uz ma to nebavi, takze ostanem priprehravanie cez NB.[/quote]

chapej ta plazma ti povali max 720p filmy vetsi tok nezvladne :)
eldorado09 (1441)|7.6.2011 18:28
Ahojte, chcel by som sa opýtať majiteľov P42G30E na niektoré veci:

1. Bzučanie - je to podobne ako u modelov 2010, čiže kus od kusu?

2. Fluctuatng brightness problem - ako sa prejavuje? Je často viditeľný (okrem režimu THX)?

3. Vypaľovanie, blikanie obrazu a meral niekto spotrebu?

Ďakujem :)
placa (24)|7.6.2011 19:02
[quote=eldorado09;350193]Ahojte, chcel by som sa opýtať majiteľov P42G30E na niektoré veci:

1. Bzučanie - je to podobne ako u modelov 2010, čiže kus od kusu?

2. Fluctuatng brightness problem - ako sa prejavuje? Je často viditeľný (okrem režimu THX)?

3. Vypaľovanie, blikanie obrazu a meral niekto spotrebu?

Ďakujem :)[/quote]

Ve zkratce.
Mám TX-P42G30. Televize bzučí, ale velmi slabě. Při normální hlasitosti nic neslyším.
Orientačně přeměřena spotřeba.
Pouze zvuk, panel vypnut - cca. 50W.
Noc - 80 až 150W.
Den - 150 až 320W.

Měřeno v ECO režimu.
Wasted (85)|7.6.2011 22:20
[quote=eldorado09;350193]Ahojte, chcel by som sa opýtať majiteľov P42G30E na niektoré veci:

2. Fluctuatng brightness problem - ako sa prejavuje? Je často viditeľný (okrem režimu THX)?


Ďakujem :)[/quote]

A ja doplnim ,plazmu mam na reklamaci kvuli tem zelenym smouham, jak to dopadne to pak napisu
australan (35)|8.6.2011 09:19
[quote=Wasted;350189]chapej ta plazma ti povali max 720p filmy vetsi tok nezvladne :)[/quote]

To nie je pravda, mam stiahnute Transformers 1 a 2 obe 1080p .mkv, 1 seka a 2 ide uplne bez problemov, akurat neviem najst rozdiel medzi nimi - co sposobuje problem sekania.
slart (65)|8.6.2011 11:14
[quote=Harris23;350153]Môžem sa spýtať na veľkosť uhlopriečky?
Jednu zaujímavú vec som si ale všimol. I ked sa to nedá prehlásiť za dôveryhodné tvrdenie (príliš malá databáza údajov) ale najviac sa na bzučanie sťažuju majitelia 46palcov.
Preto to osobne chcem risknuť ešte s 50tkou a ked nie, tak asi na tento rok zbohom panasonic.[/quote]

A přitom zrovna mezi 42 a 46 je nepochopitelný cenový skok. Když vezmu ceny např. z datartu tak:
TX-P42G30E je za 17899
TX-P46G30E je za 23490
TX-P50G30E je za 25990

Při stejném velikostním rozdílu čtyř palců je cenový rozdíl mezi menšími modely (42 vs 46) 5591 Kč a mezi většími (46 vs 50) jen 2500 Kč.
Takže při koupi 46 palcového modelu si člověk připlatí a za to má větší pravděpodobnost bzučení?
peter181 (2)|8.6.2011 14:48
nejde mi prehravat súbory s priponou .mp4. Aké máte skúsenosti?
prekonvertoval som si film s príponou .vob na mp4 a ked si ho dam vyhľadat cez externý disk tak mi ho nevie najst....
Wasted (85)|8.6.2011 16:31
Takze zitra mi dovezou plazmu po reklamaci ,prej ju meli na testing HD a cehosi premerovali a prej nic,ty zeleny smouhy sou prej trochu videt ale to se da nastavit v nastaveni ubrat zelenou a pak me ten opravar rikal do telefonu ze co se divim panasonic delaji obrazovky chladne a do zelena a trebas sony maji zase do cervena :( kua se s toho poseru fakt ,sem byl v obchode a nic takovyho sem nevidel ,takze sem chytl zrovna blbej kus
Takze vlastne vsecko je v poradku a mame se vsichni radi, hm :(
Priste tak ho.. a ne G radu ,moje S kova 3 roky stara mela peknejsi obraz a hlubsi cernou
aleskla (8)|8.6.2011 17:22
[quote=Harris23;350153]Môžem sa spýtať na veľkosť uhlopriečky?



Ako bývalý párdňový majiteľ 46G30 Ti môžem povedať, že som mal absolútne rovnakú skúsenosť. Taktiež Ti ale môžem povedať, že po sondovaní sa tu našlo tiež dosť majieľov, ktorí podobnú skúsenosť nemajú. Takže ich nebudem podozrievať z hluchoty, ale dúfať, že je to vlastnosť meniaca sa kus od kusu.
Jednu zaujímavú vec som si ale všimol. I ked sa to nedá prehlásiť za dôveryhodné tvrdenie (príliš malá databáza údajov) ale najviac sa na bzučanie sťažuju majitelia 46palcov.
Preto to osobne chcem risknuť ešte s 50tkou a ked nie, tak asi na tento rok zbohom panasonic.[/quote]

Mám 42
placa (24)|8.6.2011 17:26
[quote=Wasted;350371]Takze zitra mi dovezou plazmu po reklamaci ,prej ju meli na testing HD a cehosi premerovali a prej nic,ty zeleny smouhy sou prej trochu videt ale to se da nastavit v nastaveni ubrat zelenou a pak me ten opravar rikal do telefonu ze co se divim panasonic delaji obrazovky chladne a do zelena a trebas sony maji zase do cervena :( kua se s toho poseru fakt ,sem byl v obchode a nic takovyho sem nevidel ,takze sem chytl zrovna blbej kus
Takze vlastne vsecko je v poradku a mame se vsichni radi, hm :(
Priste tak ho.. a ne G radu ,moje S kova 3 roky stara mela peknejsi obraz a hlubsi cernou[/quote]

Potvrzuji, že vypnutý panel má nádech do zelena. Žádný problém v tom ale nevidím.
Asook (1)|8.6.2011 20:37
Ahoj
Stal jsem majitelem Panasa TX-P42GW30.
S televizi jsem spokojeny supr obraz hlavně HD proramy ze Skylinku.
Začal jsem řešit nahravani z televize na HDD ,nemohu se nikde dopatrat nejake rady ktery HDD je vhodny a spolupracuje s TV .Narazil jsem na tento WESTERN DIGITAL My Book AV 1000GB, http://www.computer.cz/DetailPage.asp?DPG=181115 je trocu dražšši než klasicke externi disk,ale píšou že je upraveny pro praci s multimedii a pro PVR nahravani.
Nahravate někdo z TV na HDD .Jaky mate a kolik zabira mista např 2h film v HD mista na disku?
Diky za radu.
Kdyby měl někdo konkretni dotaz na muj model tak pisněte pokusim se odpovědět.
Wasted (85)|9.6.2011 06:20
[quote=placa;350386]Potvrzuji, že vypnutý panel má nádech do zelena. Žádný problém v tom ale nevidím.[/quote]

Kdyz mam v urcitych zaberech zeleny ksichty tak to pak fakt bavi cumet na takovou TV za 25tis
Karel72 (428)|9.6.2011 09:56
Ta zelená určitě není normální pokud to nemáš špatně nastaveno tak trvej na odstranění závady.Nebylo by nějaké foto?
patriot (227)|9.6.2011 12:12
Viděl jsem v ElektroWorldu všechny řady Panasoniku 2011, jen VT chyběla. Byly vyskládané v jedné řadě a jel na nich stejný pořad, takže když jsem si odstoupil, viděl jsem je hezky přehledně. Všechny měly nazelenalý obraz, vyjma řady ST a GT. Ty jediné měly nádherný neutrální obraz. Co řada VT, nevím.
Rozdíl v barevném podání přímo bil do očí. Bohužel G se jevila stejně, jako U nebo S. Jak může mít G řada THX certifikaci a stát přes 25.000Kč v 50" ???
Panasonic byl u mne jasný favorit, ale myslim že mne fakta čím dál tím více lámou k LG. Samsung plazmu nebrat ...
aleskla (8)|9.6.2011 14:14
[quote=Asook;350425]Ahoj
Stal jsem majitelem Panasa TX-P42GW30.
S televizi jsem spokojeny supr obraz hlavně HD proramy ze Skylinku.
Začal jsem řešit nahravani z televize na HDD ,nemohu se nikde dopatrat nejake rady ktery HDD je vhodny a spolupracuje s TV .Narazil jsem na tento WESTERN DIGITAL My Book AV 1000GB, http://www.computer.cz/DetailPage.asp?DPG=181115 je trocu dražšši než klasicke externi disk,ale píšou že je upraveny pro praci s multimedii a pro PVR nahravani.
Nahravate někdo z TV na HDD .Jaky mate a kolik zabira mista např 2h film v HD mista na disku?
Diky za radu.
Kdyby měl někdo konkretni dotaz na muj model tak pisněte pokusim se odpovědět.[/quote]

Ahoj. Já mám sice jiný typ Panasonicu, ale já měl WD HDD 1TB a nebyl problém, akorát upozorňuji, že musíš ten disk naformátovat v TV a už nikde jinde použít nepůjde. Počítač ho přestane vidět. Dá se to vrátit zase formátováním v PC, ale na to je potřeba speciální program. Dělal mi to kolega přes počítače a docela si s tím musel pohrát. Jakou velikost zabere tak dlouhý film nevím. Jen jsem vyzkoušel něco krátkého a když jsem zjistil, že opravdu nepůjde použít nikde jinde tak jsem se na to vykašlal a koupím na nahrávání něco menšího, protože moc nenahrávám. Odhaduji v HD tak 3-4GB
C.I.S.I. (132)|9.6.2011 14:34
[quote=C.I.S.I.;350122]
1) Bzuceni. Bohuzel je strasne moc slyset. Puvodne jsem si myslel, ze to jsou ty vetracky, tak jsem se na to zameril, dal hlavu za TV a poslouchal. Zacalo to bzucet vzdy pri zmene sceny nebo pri nejakem prepnuti (napr. v menu na MMC) na TV. Jak jsem se ale sam presvedcil, vetracky to nejsou, ty jedou, ale jsou v naproste tichosti. To bzuceni jde docela slyset, dokonce i dnes rano pres zapnutou hifi vez, ktera je pripojena k TV. Nebyla sice nastavena na kdo vi jakou hlasitost, byla pustena jen decentne, ale slo to slyset. V noci pri NHL taky. Co ted? Docela mi to vadi a ptam se, zda bude mit vymena smysl a nedostanu to same v blede modrem?
[/quote]

Takze dneska jsem to byl reklamovat (koupeno pres alfacomp). Prijeli jsme tam, vyzkouseli si to a sami uznali, ze to opravdu bzuci nahlas. Privezli tedy hned novy model a nabidli nam, jestli si to radsi nechceme hned vyzkouset. Tak jsme to vytahli, pustili, a z televize slo ticho. Teda az na vetracky, ktere sly samozrejme slysel, ale jen pri uplnem pristaveni ucha k televizi. Doma to rovnez neni slyset a dokonce mi prijde, ze i barvy jsou nejake lepsi.

Takze evidentne spatny kus a musim zaklepat (tuk tuk), ze zatim vse jede v pohode.
bavorak (1494)|9.6.2011 14:54
no ked nebzuci, tak sa hned aj farby viac pacia :-)
gratulujem !!!
Dieslak (8)|9.6.2011 17:23
Dobrý den.Mohl by někdo poradit/i když už tady bylo hodně napsáno,neviděl jsem jasné řešení/co mám udělat,aby se mi nesekalo mkv.Koupil jsem před týdnem TV Panasonic TX-P46G30E,která podporuje mkv soubory a k tomu externí HDD Western Digital 1.5TB, 3,5".Oboje ťape jako hodinky do doby kdy chci pustit mkv.Asi z 50 filmů mi jde plynule 15,5 se seká a ostatní se skoro ani nerozjedou.V počítači běží všechny mkv absolutně bez problémů,takže BDrip bude zřejmě v pořádku.Někde jsem se dočetl že ještě může záležet na fps,že každé mkv je různé a je optimální 1080p 23,976,ale 23,976 mám ho i u těch co nejdou spustit.Jsem spíš začátečník ohledně tohoto problému.Ještě jsem přemýšlel o zakoupení [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] jestli ale problém nebude přetrvávat.Abych zbytečně neutratil kačky.Třeba to půjde vyřešit bez multimediálního centra.Děkuji za každý dobrý nápad.
australan (35)|9.6.2011 19:05
[quote=Dieslak;350581]Dobrý den.Mohl by někdo poradit/i když už tady bylo hodně napsáno,neviděl jsem jasné řešení/co mám udělat,aby se mi nesekalo mkv.Koupil jsem před týdnem TV Panasonic TX-P46G30E,která podporuje mkv soubory a k tomu externí HDD Western Digital 1.5TB, 3,5".Oboje ťape jako hodinky do doby kdy chci pustit mkv.Asi z 50 filmů mi jde plynule 15,5 se seká a ostatní se skoro ani nerozjedou.V počítači běží všechny mkv absolutně bez problémů,takže BDrip bude zřejmě v pořádku.Někde jsem se dočetl že ještě může záležet na fps,že každé mkv je různé a je optimální 1080p 23,976,ale 23,976 mám ho i u těch co nejdou spustit.Jsem spíš začátečník ohledně tohoto problému.Ještě jsem přemýšlel o zakoupení [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] jestli ale problém nebude přetrvávat.Abych zbytečně neutratil kačky.Třeba to půjde vyřešit bez multimediálního centra.Děkuji za každý dobrý nápad.[/quote]

Ja som sa s tym hral asi tyzden a nakoniec som zistil, ze problem je v mkv formate, FPS by malo byt 23.976, ale co je vacsi problem musi to byt Profil formátu : High@L4.1, ak si stiahnes program media info, tak zistis ake vlastnosti ma to mkv a pokial je Profil formátu : High@L5.1 tak ti to bude sekat, ostava ti bud to konvertovat na 4.1 - co sa da, ale je to zdlhavy proces ja som to robil cez multiavchd sw. Druha moznost ak bude snieco stahovat, zistit si profil a stiahni len 4.1. Mozno ma vsak niekto lahsi sposob, ja som to skusal cez mkvmerge demux a convertovat ale rozisli sa mi zvuk a obraz.
Karel72 (428)|9.6.2011 19:19
Já mám tohle MMC http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00168&skupina_zbozi=DH-SLEV&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00168 a naprostá spokojenost s neoficiálním fw mám přístupné české a slovenské tv archivy youtube atd.Za celou dobu co ho mám sem nenarazil na nic co bych nepřehrál takže všem multimediální centra doporučuju-budete mít po starostech
matusco (376)|9.6.2011 19:34
[quote=Karel72;350617]Já mám tohle MMC http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00168&skupina_zbozi=DH-SLEV&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00168 a naprostá spokojenost s neoficiálním fw mám přístupné české a slovenské tv archivy youtube atd.Za celou dobu co ho mám sem nenarazil na nic co bych nepřehrál takže všem multimediální centra doporučuju-budete mít po starostech[/quote]

Ja mam zas Xtreamer, ziaden neoficialny FW som nedaval - a uvedene ceske a slovenske archivy mam tiez...
C.I.S.I. (132)|9.6.2011 22:52
Mel bych dotaz ohledne nastaveni televize. Kdyz se napriklad podivam na recenzi stejneho modelu (akorat s "B" na konci) zde - http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g30b-p42g30-201104091079.htm#calibration tak vidim, ze pri nastaveni obrazu to vypada tak jako na prilozenych obrazcich.

Jenze ja takove nastaveni, resp. policka Gamma, White Balance ci Colour Management vubec nemam. Mod Professional1 taktez ne. Delam neco spatne anebo to u modelu P46G30E neni?
picture2.jpg picturemenu.jpg
Wasted (85)|10.6.2011 07:02
[quote=C.I.S.I.;350673]Mel bych dotaz ohledne nastaveni televize. Kdyz se napriklad podivam na recenzi stejneho modelu (akorat s "B" na konci) zde - http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g30b-p42g30-201104091079.htm#calibration tak vidim, ze pri nastaveni obrazu to vypada tak jako na prilozenych obrazcich.

Jenze ja takove nastaveni, resp. policka Gamma, White Balance ci Colour Management vubec nemam. Mod Professional1 taktez ne. Delam neco spatne anebo to u modelu P46G30E neni?[/quote]

nevim jestli to je ono ale je tam cosi rozsirit nastaveni a pak se me tam objevili dalsi policka nastaveni obrazu gamy atd
slart (65)|10.6.2011 12:04
[quote=C.I.S.I.;350673]Jenze ja takove nastaveni, resp. policka Gamma, White Balance ci Colour Management vubec nemam. Mod Professional1 taktez ne. Delam neco spatne anebo to u modelu P46G30E neni?[/quote]
Autor testu to tam píše – aby byly dostupné tyto položky, musíš nejdřív v menu "Setup" zapnout volbu "advance(isfccc)".
C.I.S.I. (132)|10.6.2011 12:13
Aha, uz to tam mam. Dekuji.
f.marshall (6)|10.6.2011 15:59
Zdravím,

je zde už nějaký majitel TX-P50G30????
Sindor (0)|10.6.2011 19:08
Zdravím,
mám asi měsíc TV TX-P42G30 . Zatím žádný ze zde zmiňovaných problémů naštěstí nepozoruji. K otázce kvality fy Panasonic asi tolik - první zkušenost byla s hifi věží. Po roce přestala fungovat, nenačítala CD. Reklamace, výměna za nový kus, mám ji jedenáct let a bez problémů. Video se rozbilo teď po devíti letech, jde jen zvuk, obraz ne, nechci to už řešit. DVD přehrávač to vzdal po osmi, nenačte DVD, už jsem to jednou řešil, oprava stála tisícovku, po čtyřech měsících je to zpět, šel do skříně a koupil jsem BR. Starou TV Panasonic jsem věnoval bráchovi, ale hned tenkrát po koupi jsem ji reklamoval - špatně namontovaný SCART konektor, tu co jsem pak dostal jsem měl 10 let a stále běží bez závady. Autorádia Panasonic jsem měl tři, nikdy žádný problém. Myslím že poměr cena/ výkon je naprosto v pohodě.
Rád bych ale nakousl otázku nahrávání přes USB. Podle manuálu má TV umět nahrávat přes USB. Nikde jsem se ale nedopátral na co umí nahrávat. Zkoušel jsem flash disk. V pohodě z něj načte fotky i videa, ale když jej chci označit pro zformátování, dozvím se, že "Zařízení není podporováno". Zkoušel jsem i externí disk, ale ne klasický exterňák s napájecím adaptérem, ale disk do notebooku v takovém rámečku pro připojení USB kabelem. Stejný výsledek, fotky, videa, vše jde, ale zformátovat nejde, stejná hláška. Mám doma ještě externí 1TB disk WD digital, ten má napájecí adaptér, může to mít pro to naformátování nějaký vliv?? Nechci jej použít, protože na něm mám spoustu filmů a zálohy - software, maily, práci atd. Jsem v tomhle nováček, donedávna jsem měl CRT TV Panasonic, a přestože sloužila bez problémů cca 10 let, usoudil jsem, že nastal čas na změnu. Navíc mi nějak přestalo fungovat video a už to nechci řešit opravou. Manželka si nahrává nějaké pořady, když není doma, tak jsem myslel že to vyřeším flashkou v TV, ale ouha. Používám USB3, jak je napsáno v manuálu. Díky za každou radu v tomhle směru.
Dieslak (8)|10.6.2011 19:58
Chtěl jsem ze zeptat,protože s tím nemám zkušenost,když si koupím MMC,tak pak už je jedno,jaké má MKV FPS a High@4.1-5.1?On mi to pošle do telky bez problémů,nebo problém muže přetrvávat.Je mi jasný,že každý MMC je jiný,ale bavme se o těch lepších.Protože jestli je todle řešení,než převádět zdlouhavě na jiné profili formátu,tak do něj jdu,ale aby to jelo.Díky :-)
Dieslak (8)|10.6.2011 20:08
Ohledně nahrávání,mám dva externí HDD WD jeden s napájením a druhý ne a na oba mi jde z TX-P46G30E nahrávat z telky bez problémů,jen se ti z formátuje disk a o všechno přijdeš.Na Flashdisk to nejede,alespon ne mě.Nepodporuje .Měl jsem jeden HDD 1,5T rozdělený na 2.Chtěl jsem jeden na nahrávání a druhy na přehrávaní foto,mkv...Při přehrávání viděla 2 HDD a dala na výběr z kteréko Hdd mám vybrat přehrávání,ale při nahrávání mi je zformátovala oba zpět do 1 HDD a o vše jsem přišel,ještě,že to mam v compu.V compu pak takový HDD nevidíš,protože je to vlastní formát panasonicu,ale stačí malý prográmek,třeba free MiniTool Partition Wizard a měl jsem disk během pár sekund zpět,takže ted si nechám jeden disk jen na nahrávání a druhý nebudu půlit a nechám jen na přehrávání,měl jsem tady draka na pc,ale po hodině taky nepřišel,jak si udržet rozdělený disk při nahrávání z telky.Třeba to bude vědět někdo tady.dík
dawie (90)|10.6.2011 21:11
[quote=dawie;348337]Any idea co to je? TV (TX-P42G30E) stará pár dnů a hned toto? :-G :((
Ze začátku jela normálně a najednouse obraz takhle rozpadne :-k To mi soudrzu z Panasonicu moc nudělali radost, že hned budu muset řešit reklamaci! :-(([/quote]

Zakže shrnuto:
V Ut koupena, v So na obrazovce toto (viz obrázek). Okamžitá cesta do obchodu a reklamace. Po týdnu a půl volali ze servisu do prodejny, že Panasonic schváli výměnu kusu. Co to bylo za závadu tedy netuším, ale asi něco, co se nevyplatí opravovat (panel?). Nový kus zapojen druhým dnem a zatím hraje. Doufám, že to tak i vydrží a že jsem měl holt smůlu na kus :-I
garb7 (1189)|10.6.2011 21:25
Zcela normální, holt má někdo smůlu , obdobně by mohla krásně svítit třeba zelená linka , nebo jeden i dva pixely na LCD.
matusco (376)|10.6.2011 21:31
[quote=Sindor;350812]Nikde jsem se ale nedopátral na co umí nahrávat. [/quote]
Pre zaciatok by som skusil manual... :-)

Zaklad je, ze HDD musi mat viac ako 160 GB, pre viac ako 320 GB sa uz kazdopadne odporuca samostatne napajanie.
Nie vsetky HDD su vsak kompatibilne, ale to nie je len problem Panasonic-u.

Nahravat mozes tiez na SD kartu - neviem vsak, ci to plati aj pre G-ckove modely.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Sindor (0)|13.6.2011 06:27
Díky, tak manuál jsem samozřejmě zkoušel, ale jen abych věděl co a jak, to že disk musí mít minimálně 160GB jsem tam nenašel. Pak je jasné proč to nenahrává na flashku :-) Co se týče SD karty tak myslím že jsem někde viděl že G řada to neumí. Vyzkouším teda větší disk, díky. Má někdo zkušenost s nějakou konkrétní značkou, když teda nejsou kompatibilní všecky?
matusco (376)|13.6.2011 08:55
[quote=Sindor;351283]Díky, tak manuál jsem samozřejmě zkoušel, ale jen abych věděl co a jak, to že disk musí mít minimálně 160GB jsem tam nenašel. Pak je jasné proč to nenahrává na flashku :-) Co se týče SD karty tak myslím že jsem někde viděl že G řada to neumí. Vyzkouším teda větší disk, díky. Má někdo zkušenost s nějakou konkrétní značkou, když teda nejsou kompatibilní všecky?[/quote]

BTW, tych 160GB je napisanych v tej prirucke, plati to uz od minulorocnej rady TV...

Co sa tyka presnej znacky vhodneho disku - odporucam WD typu EURS, ktore su navrhnute a odporucane pre pouzitie (nahravanie) do AV zariadeni

Chlapik to v druhom prispevku celkom pekne vysvetlil:
http://www.overclock.net/hard-drives-storage/876281-wd20ears-vs-wd20eurs.html
Sindor (0)|13.6.2011 09:13
Dík moc za radu, po něčem se podívám a vyzkouším to, snad to můj problém vyřeší.
Valibook (239)|14.6.2011 20:47
Zdravím,
jakým způsobem řešíte u modelu G30 nastavení režimu Sport (přednastaven žádný), tak aby u TV alespoň v tomto režimu svítila bílá jako na CRT ?

Dynamic mode u mé S30 oblíbenou bílou sice zajistí díky použití studeného odstínu barev, což ovšem nepřirozeně zvýrazní modré barvy. Co mně rovněž dosti vadí, že procesor Vreal live nepamatoval na přepočet formátu 21:9 na full HD a k vyplnění celé obrazovky je možno použít pouze obyčejný obraz degradující Zoom. Vcelku škoda, když přepočet PAL na full HD je u běžných SD satelitních programů natolik excelentní, že od sledovací vzdálenosti 2,5 metru není moc poznat rozdíl oproti nativnímu Astra HD satelitnímu vysílání.


Edit: Vidím to tak, že u sportovních přenosů jsem si oproti CRT vůbec nepolepšil a prvořadé bude obstarat nativní HD vysílání.
Naproti tomu u filmů je přepočet PAL na full HD více než uspokojivý.
eldorado09 (1441)|15.6.2011 15:32