Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-P42G30 (106cm), TX-P46G30 (116cm), TX-P50G30 (127cm)

slart (65)|15.6.2011 21:07
[quote=eldorado09;351718]Test PDP TX-P50G30E: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1308122639[/quote]
Konečně vyšla recenze i na flatpanelshd. Pro G30 vyznívá velmi dobře. Tak se snad už rozhodnu pro nějakou G30 B-)
rudyz (30)|16.6.2011 12:52
Chci si k panasoniku TX-P50G30 přikoupit externí disk na nahrávání pořadů. Hledal jsem na fóru ale nenašel jaké je mmožné proto použít hardisky. Je to jedno nebo je někde seznam kompatibilních disků.
Díky
SlavoF (834)|16.6.2011 14:21
[quote=rudyz;351826].... je někde seznam kompatibilních disků.Díky[/quote]
z oficiálneho si toho teda moc nevyberieš
http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/compatibility/usb/option2_1a.html
Valibook (239)|17.6.2011 08:05
[quote=slart;351757]Konečně vyšla recenze i na flatpanelshd. Pro G30 vyznívá velmi dobře. Tak se snad už rozhodnu pro nějakou G30 B-)[/quote]

Pokud máte rád ticho*, tak se plazmám obloukem vyhněte. V tomto ohledu bych řekl, že zmiňovaný test dopadl na čtyřku, tedy dostatečnou. Asi nejlepší možný výsledek pro technologii plasma Panasonic. A chtěl byste, aby Vaše děti přinesly na vysvědčení čtyřku ? Ve hře je ještě nedostatečná, kdy nepříjemně pisklavý zvuk (bzučení) je slyšet i ze sledovací vzdálenosti.
Získat tichou plasmu je asi jako výhra v loterii.

Cituji: "I heard some buzzing from the back of the TV. Nothing serious but it is there and I could hear it 20-50 centimeters from the TV."

*např. vypínáte zvuk během reklam nebo máte menší pozorovací vzdálenost, kterou umožní
větší počet full HD programů ve vysílacím spektru.
sindy (77)|17.6.2011 08:30
já jsem asi se svou plazmou LG 50PK950 vyhrál, ta je krásně tichá, ale zase mi nevydrží dva roky či odejde tři dny po záruce jak praví někteří zdejší odborníci:-))
Ladys (1829)|17.6.2011 09:37
LG plasmy jsou sice tiche, ale o to vice trpi IR.
wardo (44)|17.6.2011 10:05
[quote=Valibook;351933]Pokud máte rád ticho*, tak se plazmám obloukem vyhněte. V tomto ohledu bych řekl, že zmiňovaný test dopadl na čtyřku, tedy dostatečnou. Asi nejlepší možný výsledek pro technologii plasma Panasonic. A chtěl byste, aby Vaše děti přinesly na vysvědčení čtyřku ? Ve hře je ještě nedostatečná, kdy nepříjemně pisklavý zvuk (bzučení) je slyšet i ze sledovací vzdálenosti.
Získat tichou plasmu je asi jako výhra v loterii.

Cituji: "I heard some buzzing from the back of the TV. Nothing serious but it is there and I could hear it 20-50 centimeters from the TV."

*např. vypínáte zvuk během reklam nebo máte menší pozorovací vzdálenost, kterou umožní
větší počet full HD programů ve vysílacím spektru.[/quote]

Nesuhlasim, mam 42'' G30 a jemne bzucanie je pocut len pri uplnom tichu v byte (musim mat zatvorene okna) a az ked sa priblizim k TV tak pocujem uplne jemne bzucanie, alebo ako to nazvat, pri vzdialenosti cca 50cm uz nepocut takmer nic.

Nechapem preco by malo byt ziskanie tichej plazmy prirovnavane k vyhre v loterii?

Ak sa mylim, tak idem este dnes podat sportku :)
Ladys (1829)|17.6.2011 10:19
Vyhra znamena ticha plasma s vynikajicim obrazem, ticha plasma s mazanici je k nicemu.
slart (65)|17.6.2011 12:39
[quote=Valibook;351933]Pokud máte rád ticho*, tak se plazmám obloukem vyhněte. V tomto ohledu bych řekl, že zmiňovaný test dopadl na čtyřku, tedy dostatečnou. Asi nejlepší možný výsledek pro technologii plasma Panasonic. A chtěl byste, aby Vaše děti přinesly na vysvědčení čtyřku ? Ve hře je ještě nedostatečná, kdy nepříjemně pisklavý zvuk (bzučení) je slyšet i ze sledovací vzdálenosti.
Získat tichou plasmu je asi jako výhra v loterii.

Cituji: "I heard some buzzing from the back of the TV. Nothing serious but it is there and I could hear it 20-50 centimeters from the TV."

*např. vypínáte zvuk během reklam nebo máte menší pozorovací vzdálenost, kterou umožní
větší počet full HD programů ve vysílacím spektru.[/quote]
Plazmu mam asi 3,5 roku a novou poridim opet plazmu. Tenkrat jsem o zadnem "buzzingu" neslysel - resil jsem dilema LCD vs plazma. Kdyz jsem se pak po nejake dobe docetl, ze "buzzing" je jeden z nesvaru plazem, zjistil jsem, ze i ma TV tim trpi. Ale zcela neskodne - pri sledovani (cca. 3 m) jsem to za celou dobu jejiho pouzivani nikdy nevnimal (slyset je jen kdyz jsem primo u TV a je ticho). Kazdy ma jinak citlivy sluch, takze verim, ze nekoho to muze rusit. Ano, clovek muze mit smulu a narazit na model, ktery bude "brucet" o hodne vic. Ale pri koupi v e-shopu neni problem takovou TV vratit.
Valibook (239)|17.6.2011 16:38
[quote=slart;351985]Plazmu mam asi 3,5 roku a novou poridim opet plazmu. Tenkrat jsem o zadnem "buzzingu" neslysel - resil jsem dilema LCD vs plazma. Kdyz jsem se pak po nejake dobe docetl, ze "buzzing" je jeden z nesvaru plazem, zjistil jsem, ze i ma TV tim trpi. Ale zcela neskodne - pri sledovani (cca. 3 m) jsem to za celou dobu jejiho pouzivani nikdy nevnimal (slyset je jen kdyz jsem primo u TV a je ticho). Kazdy ma jinak citlivy sluch, takze verim, ze nekoho to muze rusit. Ano, clovek muze mit smulu a narazit na model, ktery bude "brucet" o hodne vic. Ale pri koupi v e-shopu neni problem takovou TV vratit.[/quote]

Tak to já jsem si zase do prvního zapnutí plazmy Panasonic myslel, že bzučí pouze včely. O vrácení nebo výměně zboží jsem uvažoval do té doby, než jsem si prošel elektro prodejnu a zjistil, že by tichou TV museli v Plzni vyrobit na zakázku. Z vystavených paňáků byl neškodný pouze typ VT20, kde spíše mírně šuměly větráčky a u kterého mě zaujal matný antireflexní filtr Infinite Black Pro. Pokud Vám u řady G30 budou pouze ševelit větráčky, tak Vám gratuluji.
Valibook (239)|17.6.2011 16:54
[quote=wardo;351952]Nesuhlasim, mam 42'' G30 a jemne bzucanie je pocut len pri uplnom tichu v byte (musim mat zatvorene okna) a az ked sa priblizim k TV tak pocujem uplne jemne bzucanie, alebo ako to nazvat, pri vzdialenosti cca 50cm uz nepocut takmer nic.

Nechapem preco by malo byt ziskanie tichej plazmy prirovnavane k vyhre v loterii?

Ak sa mylim, tak idem este dnes podat sportku :)[/quote]

Nedá se vyloučit, že u Vaší G30 si pouze ševelí větráčky, i když sám přiznáváte, že bzučení je slyšet. Z CRT jsem byl zvyklý, že tlačítko Mute znamená ticho, bohužel u S20, G20, S30 a U30 a dalších tomu tak není.
Valibook (239)|17.6.2011 17:12
[quote=sindy;351936]já jsem asi se svou plazmou LG 50PK950 vyhrál, ta je krásně tichá, ale zase mi nevydrží dva roky či odejde tři dny po záruce jak praví někteří zdejší odborníci:-))[/quote]

Děkuji za tip. Musím uznat, že o 50 palcové plazmě LG jsem uvažoval z důvodu přijatelné ceny a možností pokročilého nastavení již od základní řady. Na prodejně se mi však 50-ka zdála jako kysna vhodná pouze pro sport v nativním HD vysílání a docela bych měl obavy z přepočtu SD satelitního signálu nebo DVD na tak velkou obrazovku.
C.I.S.I. (132)|18.6.2011 09:49
Rad bych se zeptal, co v TV terminologii znamena "gain" a "cutoff"? Rad bych si TV nastavil, ale podle kalibrace v recenzi upravujou jen 2 casti RGB, ale v nastaveni jsou 3 casti RGB. Diky
cyberpank (13)|18.6.2011 13:52
[quote=Valibook;352021]Tak to já jsem si zase do prvního zapnutí plazmy Panasonic myslel, že bzučí pouze včely. O vrácení nebo výměně zboží jsem uvažoval do té doby, než jsem si prošel elektro prodejnu a zjistil, že by tichou TV museli v Plzni vyrobit na zakázku. Z vystavených paňáků byl neškodný pouze typ VT20, kde spíše mírně šuměly větráčky a u kterého mě zaujal matný antireflexní filtr Infinite Black Pro. Pokud Vám u řady G30 budou pouze ševelit větráčky, tak Vám gratuluji.[/quote]

a nebzuci ti nahodou v hlave? ja sem teda v obochode neslysel ze by neco bzucelo a imho to ani nejde, kdyz je tam bordel. A ano mam bohuzel vadnej kus a az konecne bude cas, tak to mazu reklamovat. imho to neni problem plazem, ale traf co do toho strkaj, ale ty muzou strkat i do lcd ze... A uprime bych si lcd nekoupil ani omylem. takovej hnus obraz a trhanos oproti plazme...
cyberpank (13)|18.6.2011 20:52
[quote=C.I.S.I.;352089]Rad bych se zeptal, co v TV terminologii znamena "gain" a "cutoff"? Rad bych si TV nastavil, ale podle kalibrace v recenzi upravujou jen 2 casti RGB, ale v nastaveni jsou 3 casti RGB. Diky[/quote]

zisk a omezeni, ale na to by snad stacil i slovnik ne :) a nevim co si myslel tema 3 castma, ale rgb ma 3 barvy (red, green, blue) a u kazde nastavujes zisk a omezeni. Snad to takhle staci
Valibook (239)|18.6.2011 23:43
[quote=cyberpank;352123]a nebzuci ti nahodou v hlave? [/quote]

Vzhledem k tomu, že se řečnicky ptáte sám sebe (usuzuji z tykání), tak oceňuji, že o sobě mluvíte takto otevřeně.

[quote=cyberpank;346351]No ja mam doma asi 14 dnu p42g30 a myslim si ze je v poho. Jedine co mam, ze bzuci :( tento tyden ji musim reklamovat, protoze todle urco neni normalni vlastnost[/quote]

Hlavně to bzučení, Cyberpanku, které na své TX-P42G30 pozorujete, neboli něco co sám považujete za sluchové halucinace, nezapomeňte napsat do reklamačního protokolu. Docela by mě pobavilo, kdyby Vám ze servisního střediska Panasonicu přišla odpověď v podobě, že TV splňuje normy a ještě by použili Vaše slova, že problém bude nejspíše v tom, že Vám bzučí v hlavě nebo ještě lépe vnímáte zvuky, které by pro Váš věk měly být již nadprahové. Jakým způsobem pak budete dokazovat, že právě u Vaší TV se nejedná o normální vlastnost plazem, necháte si zpracovat vlastní měření intenzity zvuků vysoké frekvence ?

[quote=cyberpank;352123]ja sem teda v obochode neslysel ze by neco bzucelo a imho to ani nejde, kdyz je tam bordel. A ano mam bohuzel vadnej kus a az konecne bude cas, tak to mazu reklamovat. [/quote]

Snažíte se dehonestovat někoho, kdo upozorní na to, že soudruzi v Plzni udělali chybu. Zmáčknutí tlačítka Mute by mělo znamenat ticho jako u CRT nebo se jedná o vlastnost plazem. Prodejna opravdu není tiché prostředí, ale i tak se dá porovnávat podle toho co slyšíte z ventilačních otvorů (perforace).
Valibook (239)|18.6.2011 23:50
[quote=cyberpank;346729]bzuceni je hold na reklamaci, nevim co kdo ma za problem s vetrakama, ale imho ani normaln nebezej a jestli jo, tak opravdu nejsou slyset a to co tady porad nekdo placa je uplna kravina. Ja mam v pc taky 5 vetraku a opravdu o nich nevim, max vecer za naprosteho ticha, takze je to opravdu kravina resit a problem s kontrastem je imho jen kdyz si nastavis nejake automaticke stragory a jeste jen v jednom rezimu (imho je za tim automaticke nastaveni gamy) takze zase uplna blbost resit :)[/quote]

Semi-fanless není pasivní chlazení.
C.I.S.I. (132)|19.6.2011 13:33
[quote=cyberpank;352186]zisk a omezeni, ale na to by snad stacil i slovnik ne :) a nevim co si myslel tema 3 castma, ale rgb ma 3 barvy (red, green, blue) a u kazde nastavujes zisk a omezeni. Snad to takhle staci[/quote]

Nejsem blbec. Jasne, ze vim, co ty slovicka znamenaj, ale vzhledem k tomu, ze v TV je to jako "sytost, svitivost a odstin", tak jsem chtel vedet, co ktere je. U gain mi doslo, ze to asi bude svitivost, ale cutoff nevim ;)

A temi sytost, svitivost, odstin jsem myslel prave ty tri casti nastavovani RGB ;)
Sindor (0)|19.6.2011 21:30
[quote=wardo;341302]Mne sa zatial podarilo prehrat vsetky externe titulky aj s diakritikou.
Len treba dat pozor na postup:
- skopirovat titulky, film na dane medium. (titulky musia mat rovnaky nazov ako film a priponu *.SRT)
- otvorit titulky na danom HDD (flash...) v text editore (napr. PS-Pad) a zmenit kodovanie na UTF8
- pocas prehravania titulkov vybrat kodovanie UNICODE

o tom postupe hovorim preto, ze ja som to pozeral z USB kluca a kodovanie som zmenil a ulozil na PC, ale nejakym zazrakom sa mi to vzdy po skopirovani na USB vratilo na to kodovanie windows a nie UTF8...[/quote]

Hmm tak mně to takhle nevím proč nefunguje, jakmile nastavím kódování na UTF8 tak mi televize ty titulky v nabídce vůbec neukáže. Pokud to změním na ANSI tak je sice vidí, ale nefunguje mi diakritika. Nevěděl by někdo co dělám špatně? Díky.
cyberpank (13)|19.6.2011 23:32
[quote=C.I.S.I.;352280]Nejsem blbec. Jasne, ze vim, co ty slovicka znamenaj, ale vzhledem k tomu, ze v TV je to jako "sytost, svitivost a odstin", tak jsem chtel vedet, co ktere je. U gain mi doslo, ze to asi bude svitivost, ale cutoff nevim ;)

A temi sytost, svitivost, odstin jsem myslel prave ty tri casti nastavovani RGB ;)[/quote]

uff a ty mas taky g30 :o ja teda nevim, ale ted te nejak nechapu :) bud mas zakladni nastaveni kontrast(Contrast), jas(Brightness), barevnou sytost(Colour) a pak nastaveni RGB (vyvazeni bile v rozsirenejch nastavenich) a tam mas zisk (gain) a omezeni (cutoff) jednotlivejch barevnejch slozek. Ale jestli nemyslis todle, tak to asi nechapu co presne myslis :/ no asi budu muset trosku vystrizlivet ;)

[quote=Sindor;352338]Hmm tak mně to takhle nevím proč nefunguje, jakmile nastavím kódování na UTF8 tak mi televize ty titulky v nabídce vůbec neukáže. Pokud to změním na ANSI tak je sice vidí, ale nefunguje mi diakritika. Nevěděl by někdo co dělám špatně? Díky.[/quote]

Hele me taky ne a ne jit titulky s diakritikou, ani kdyz menim v titulcich nastaveni v tv :(
C.I.S.I. (132)|19.6.2011 23:45
[quote=cyberpank;352370]uff a ty mas taky g30 :o ja teda nevim, ale ted te nejak nechapu :) bud mas zakladni nastaveni kontrast(Contrast), jas(Brightness), barevnou sytost(Colour) a pak nastaveni RGB (vyvazeni bile v rozsirenejch nastavenich) a tam mas zisk (gain) a omezeni (cutoff) jednotlivejch barevnejch slozek. Ale jestli nemyslis todle, tak to asi nechapu co presne myslis :/ no asi budu muset trosku vystrizlivet ;)
[/quote]

Aha, tak chyba bude asi v tom, ze koukam do nastaveni barev a ne do vyvazeni bile :)
cyberpank (13)|19.6.2011 23:59
[quote=C.I.S.I.;352372]Aha, tak chyba bude asi v tom, ze koukam do nastaveni barev a ne do vyvazeni bile :)[/quote]

v poho, takze sme uz doma ;)
Sinpa (18)|21.6.2011 19:23
Zkoušel někdo to nahrávání na SD kartu?
A jak nastavit G30 při "zahoření"? Nebo stačí jet z kraje jen v modu "kino"?
SlavoF (834)|21.6.2011 22:32
"zahoření" odporúčam, treba prečítať vlákno o G20, tam to je, nechce sa mi to teraz hladať, posnaž sa aj ty trocha, ak sa nepodarí daj vedieť, ale v prvom rade sa musí snažiť ten čo niečo hladá aby to našiel :)
Sinpa (18)|21.6.2011 23:07
tzn.

"Prvních 200 provozních hodin byste měli nastavit nižší kontrast a jas, vyvarovat se zobrazování statických obrazů (loga, menu atd.) více jak půl hodiny (zoomem můžete snadno logo Tv stanice oříznout) a alespoň pro začátek mít obrazovku celou vyplněnou."

?
Sindor (0)|22.6.2011 06:28
[quote=cyberpank;352370]Hele me taky ne a ne jit titulky s diakritikou, ani kdyz menim v titulcich nastaveni v tv :([/quote]

Tak včera jsem se naštval a trochu jsem s tím laboroval. Je možné, že na to má vliv program který používám na vytvoření DLNA serveru? Zkusil jsem zde v diskusi zmiňovaný Serviio, tam mi to titulky nenačetlo vůbec, ať už byly v jakémkoliv kódování. Potom jsem zkusil ten soft pro PS3, o kterém se tady taky někdo zmiňoval, a světe div se, tam jede všecko v pohodě, titulky, diakritika, všecko ( bez jakékoliv úpravy titulků oproti předchozímu pokusu se Serviiem ). Ještě jsem zkoušel ten Panasonicem doporučený Twonky, ale ten mi nejede - hlásí že vypršela doba na vyzkoušení, že si ho mám koupit, že už byl na mém PC nainstalován - prostě kecy, mám PC 14 dní po formátu :-) Tak nevím jestli to může být tím...
SlavoF (834)|22.6.2011 11:02
[quote=Sinpa;352755]tzn.

"Prvních 200 provozních hodin byste měli nastavit nižší kontrast a jas, vyvarovat se zobrazování statických obrazů (loga, menu atd.) více jak půl hodiny (zoomem můžete snadno logo Tv stanice oříznout) a alespoň pro začátek mít obrazovku celou vyplněnou."

?[/quote]
ja som mal na mysli zahorovacie obrázky, hodím ich sem:
http://www.slovrest.net/gallery/plasma_break-in_v120.1.zip
lebo pôvodný odkaz vidím že už nefunguje
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=311805#post311805
hujere (2)|23.6.2011 13:32
Neviem sa rozhodnut medzi P42VT20 a P46G30, obidva za priblizne rovnaku cenu - 860 Eur...
Co by ste brali vy?
marthen (9)|23.6.2011 15:01
Mám G30 a absolutní spokojenost. Osobně bych šel do větší úhlopříčky, ale nevím z jaké vzdálenosti se díváte atd. VT20 má ale 3D a lepší obraz. No, ještě že mám ten vyběr za sebou :)
Ladys (1829)|23.6.2011 15:10
Tezke rozhodovani zda vetsi uhlopricku nebo lepsi obraz.

Nejaky velky obrazovy rozdil tam nebude a to same se tyka uhlopricky, kdy 46" bude jen o neco malo vetsi a sirsi nez 42".

Rozhodnout se budes muset sam.
hujere (2)|23.6.2011 15:44
Vdaka za odpovede.

Zatial prave neviem posudit, ci mi bude stacit 42" ;-). Teraz mam doma CRT a pozeram zo vzdialenosti cca 2,5 - 3m.

Ak ide o velkost uhlopriecky, asi by som uz isiel aj do P50G30.

42VT20 ma 3D (stoji to za to?), snad lepsi obraz a je o 150 Eur lacnejsia.
P50G30 je novsi model (to zrejme nehra rolu) a ma o 8" vacsiu uhlopriecku.

Neviem, neviem...;-)
SlavoF (834)|23.6.2011 15:48
[quote=Ladys;353059]Nejaky velky obrazovy rozdil tam nebude ....[/quote]
tiež sa čudujem jak niektorí kolegovia píšu o tom že rada *T má viditelne lepší obraz
ja keď pozerám na moju G20 tak mám pocit že "lepší už to nebude / nemůže bejt" :D , v dobrom slova zmysle samozrejme
bavorak (1494)|23.6.2011 15:58
no podla mna urcite aspon 46" a ked ich nebudes mat vedla seba doma tak rozdiel v kvalite obrazu ta uz trapit nebude :-)
Harris23 (180)|23.6.2011 19:29
[quote=SlavoF;353065]tiež sa čudujem jak niektorí kolegovia píšu o tom že rada *T má viditelne lepší obraz[/quote]
No to si moc reakciu netrafil, vzhľadom nato, že Ladys je práveže "prívrženec" teórie, že T rada má lepší obraz.
SlavoF (834)|23.6.2011 19:44
ano, ale opakujem:
[quote=Ladys;353059]Nejaky velky obrazovy rozdil tam nebude ....[/quote]
Ladys (1829)|24.6.2011 06:32
Nejsem zastancem zadne teorie, jen jsem je videl vedle sebe a rozdil tam proste je.Nerikam ze nejaky mega propastny, ale viditelny.
Verim, ze spousta lidi by se spokojila s Geckovou radou a bez 3D, ale pokud nekdo tolik nepocita penize, tak VT30 je jasna volba.

Vseobecne plazmy nejak nemusim, nicmene je neodsuzuji a kdyz uz to ma byt, tak to nejlepsi co nabizi :)

to SlavoF:
...obraz muze byt vzdycky lepsi a nejen dle namerenych hodnot tomu tak kazdy rok u nekterych modelu je.
SlavoF (834)|24.6.2011 08:52
[quote=Ladys;353175]to SlavoF:
...obraz muze byt vzdycky lepsi a nejen dle namerenych hodnot tomu tak kazdy rok u nekterych modelu je.[/quote]
to je jasné, ale ano, zase ide o to pre koho ako
poviem príklad: kedysi dávno som nahadzoval mmds anténu, veľmo citlivú na každý stupeň natočenia - aspoň teda pre mňa, no a ženu som požiadal aby dolu čumela do bedny a navigovala ma - ja som bol na streche, točím, točím 10 stupnov západ, 10 stupnov východ - a z dola: "stále je to rovnaké" 9-):OO
no, a tak som svoj trápny pokus veľmo rýchlo vzdal B-)
to len tak na pobavenie
Ladys (1829)|24.6.2011 09:08
Proto je vzdycky lepsi poslat tocit antenou svou polovicku :)
cyberpank (13)|24.6.2011 14:14
[quote=Sindor;352770]Tak včera jsem se naštval a trochu jsem s tím laboroval. Je možné, že na to má vliv program který používám na vytvoření DLNA serveru? Zkusil jsem zde v diskusi zmiňovaný Serviio, tam mi to titulky nenačetlo vůbec, ať už byly v jakémkoliv kódování. Potom jsem zkusil ten soft pro PS3, o kterém se tady taky někdo zmiňoval, a světe div se, tam jede všecko v pohodě, titulky, diakritika, všecko ( bez jakékoliv úpravy titulků oproti předchozímu pokusu se Serviiem ). Ještě jsem zkoušel ten Panasonicem doporučený Twonky, ale ten mi nejede - hlásí že vypršela doba na vyzkoušení, že si ho mám koupit, že už byl na mém PC nainstalován - prostě kecy, mám PC 14 dní po formátu :-) Tak nevím jestli to může být tím...[/quote]

tak me serviio jelo v pohode a protlaci i titulky, jen musis v profilu nastavit viera telku, ale blbne mi diakritika. Twonky nevim jestli sem zkousel, ale myslim ze jo a hned sem se na to vykaslal. pak sem jich zkousel jeste par a akorat s tim bylo velke hrani, ale nic z toho a nakonec sem to vyresil hdmi kabelem z kompu :) ale me jdou blbe titulky ikdyz je pustim primo z disku na telku :( proste nejake jeble kodovani nebo ja nevim... A jak se jmenuje ten soft na PS3, se mi to tu nechce hledat.
marthen (9)|24.6.2011 14:14
Videl jsem G30 a V20 vedle sebe, barevny rozdil jsem videl. Zalezi ale na kalibraci, nastaveni v rozsirenem modu maji obe hafo.

Zasadnejsi pri vyberu by bylo pro me:
velikost - format 21:9 je u 42palcu malo
kvalita sledovani TV ktere nejsou v HD
zobrazeni kvalitniho signalu --- ale, tady je prece vetsina z nas unesena :)
Sindor (0)|25.6.2011 21:48
[quote=cyberpank;353273]tak me serviio jelo v pohode a protlaci i titulky, jen musis v profilu nastavit viera telku, ale blbne mi diakritika. Twonky nevim jestli sem zkousel, ale myslim ze jo a hned sem se na to vykaslal. pak sem jich zkousel jeste par a akorat s tim bylo velke hrani, ale nic z toho a nakonec sem to vyresil hdmi kabelem z kompu :) ale me jdou blbe titulky ikdyz je pustim primo z disku na telku :( proste nejake jeble kodovani nebo ja nevim... A jak se jmenuje ten soft na PS3, se mi to tu nechce hledat.[/quote]

PS3 Media Server
r1a2s3t4o5 (7)|26.6.2011 14:25
[quote=placa;349092]Seznam otestovaných MKV
Filmy funkční bez jakékoliv úpravy:

Alien.1979.Directors.Cut.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKi
...
The.Lord.of.the.Rings.The.Return.of.the.King.2003.720p.Bluray.x264-CBGB
The.Lord.of.the.Rings.The.Two.Towers.2002.720p.Bluray.x264-CBGB
The.Next.Three.Days.1080p.BluRay.x264-TWiZTED

Filmy funkční až po úpravě:

Insomnia.2002.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE (musel jsem nastavit defaultní zvukovou stopu)
Saving.Private.Ryan.1998.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKiE (pomohlo rozdělení na 2 části)
The.Last.Boy.Scout.1991.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE (musel jsem nastavit defaultní zvukovou stopu)

P.S.: Ze své sbírky přehraji vše. Upravit jsem musel 3 filmy. Velikost jednotlivých filmů se pohybuje od 8GB do 25GB.[/quote]

Ja mam 13mkv. Na 2 som musel odstranit header striping a potom uz isli prehrat.
Problem mam este s tymito dvoma na ktorych sa mi rozpadava obraz:
Avatar.2009.1080p.BluRay.x264.MULTi.v2-sMs.EN.CZ.SVK

Video
ID 1
Format AVC
Format/Info Advanced Video Codec
Format profile High@L4.1
Format settings, CABAC Yes
Format settings, ReFrames 4 frames
Codec ID V_MPEG4/ISO/AVC
Duration 2h 41mn
Bit rate 15.4 Mbps
Width 1 920 pixels
Height 1 078 pixels
Display aspect ratio 16:09
Frame rate 23.976 fps
Color space YUV
Chroma subsampling 4:02:00
Bit depth 8 bits
Scan type Progressive
Bits/(Pixel*Frame) 0.31
Stream size 17.0 GiB (84%)
Title Avatar.2009
Writing library x264 core 88 r1471 1144615
Encoding settings cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.05:0.10 / mixed_ref=1 / me_range=48 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=15369 / ratetol=2.0 / qcomp=0.70 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language English

Grown.Ups.2010.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD.EN.CZ

Video
ID/String 1
Format AVC
Format/Info Advanced Video Codec
Format_Profile High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String Yes
Format_Settings_RefFrames/String 4 frames
CodecID V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String 1h 42mn
BitRate/String 12.0 Mbps
Width/String 1 920 pixels
Height/String 1 040 pixels
DisplayAspectRatio/String 16:09
FrameRate/String 23.976 fps
ColorSpace YUV
ChromaSubsampling 4:02:00
BitDepth/String 8 bits
ScanType/String Progressive
Bits-(Pixel*Frame) 0.251
StreamSize/String 8.38 GiB (83%)
Title Grown.Ups.2010
Encoded_Library/String x264 core 102 r1666 d058f37
Encoded_Library_Settings cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.10:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=50 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=12000 / ratetol=2.0 / qcomp=0.70 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.80 / nal_hrd=none
Language/String English

Tento zasa nedokaze pustit plynulo, kazdych 5 sekund mam obrazok, popri tom hraje zvuk normalne:
Lord of War - Obchodník so smrťou 2005 (1080p)

Video
ID 1
Format AVC
Format/Info Advanced Video Codec
Format profile High@L5.1
Format settings, CABAC Yes
Format settings, ReFrames 11 frames
Codec ID V_MPEG4/ISO/AVC
Duration 2h 1mn
Bit rate 8 770 Kbps
Width 1 920 pixels
Height 800 pixels
Display aspect ratio 2.40:1
Frame rate 23.976 fps
Color space YUV
Chroma subsampling 4:02:00
Bit depth 8 bits
Scan type Progressive
Bits/(Pixel*Frame) 0.238
Stream size 7.28 GiB (80%)
Writing library x264 core 54 svn-612M
Encoding settings cabac=1 / ref=8 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=hex / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=2 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=8770 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30
Language German


Niekde som sa docital, ze je treba reindexing toho video streamu, ale neviem na to najst ziaden tool/nastroj.
SlavoF (834)|26.6.2011 18:14
chlapi ja sa vám čudujem, inak takéto príspevky je aj dobré čítanie večer v posteli, aspoň netreba rátať ovečky :D
C.I.S.I. (132)|26.6.2011 22:20
Nemate nekdo nejakou doporucenou kalibraci? Zkousel jsem uz tuhle - http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1300800238 , ale stale to neni ono. Resp. obcas tam ta zelena jde citit...hodili by tady majitele G30tek kdyztak sve nastaveni? Abych jen na pokus vyzkousel :) Diky
marthen (9)|26.6.2011 23:03
[quote=C.I.S.I.;353674]Nemate nekdo nejakou doporucenou kalibraci? Zkousel jsem uz tuhle - http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1300800238 , ale stale to neni ono. Resp. obcas tam ta zelena jde citit...hodili by tady majitele G30tek kdyztak sve nastaveni? Abych jen na pokus vyzkousel :) Diky[/quote]

nevim jak moc velky rozdil nastaveni je pro model G a GT30. Zkousel jsi toto nastaveni?
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1308122639
C.I.S.I. (132)|27.6.2011 12:12
No to je vicemene podobne tomu, co jsem hazel o kousek vyse. Ale i tak dik.
StormX360 (42)|27.6.2011 22:23
Ahoj portebuju radu soused si koupil model PANASONIC TX-P42G30 a ted kdyz to zapojil tak obraz se mu pri rychlejsich scenach rozpada jako by kostickoval a navic v pozadi sceny neni skoro vlastne poznat co je na obrazovce. Pred ti mel starsi model plasmy taky od Panasoniku a ta slapala uplne bez bez problemu. Ted novou zapojil jen na misto stary zadny zmeny v kabelech atd. nedelal. Pouziva klasicky set top box od UPC na SD signal. Prosim o radu nebo nejaky napad kde by mohla byt chyba diky
C.I.S.I. (132)|29.6.2011 18:07
To muze byt i chyba signalu od UPC.
slart (65)|30.6.2011 10:16
Tak jsem se včera taky zařadil mezi majitele G30, konkrétně P46G30. Obraz mě nadchl - po nastavení barev jsem žádný nazelenalý nádech nepozoroval. Ale... velký problém je "buzzing". Bohužel je slyšet i z mé sledovací vzdálenosti (cca 2,8 - 3 metry) při zapnutém zvuku. Jeho intenzita kolísá podle toho, jak světlý obraz se zobrazuje. Při převaze bílé je "buzzing" velmi intenzivní a např. mluvené slovo je jím rušeno. Pokud vypnu zvuk, "buzzing" slyším i při tmavších scénách. Nebo když nahodím např. menu EPG, kde je podklad šedý a černý text, čili hodně kontrastů, "buzzing" je opět velmi intenzivní. Hrůza.
Hodně mě to zklamalo, obraz je opravdu výborný, ale to rušení se fakt nedá. Takže pokud se to po pár dnech nějak neusadí (ale s tím nepočítám), tak TV vrátím. Nevím, jestli mám po vrácení zkusit jiný kus a doufat... Bohužel právě tohle se nedá ani v kamenném obchodě pořádně otestovat - nikdy tam není takový klid a velikost místnosti také nikdy neodpovídá domácímu prostředí.
Má současná 3,5 roku stará plazma sice taky vyluzuje "buzzing", ale ten je patrný opravdu jen s "uchem u TV". Je pravda, že je o dost menší - mám 37 palců.
bavorak (1494)|30.6.2011 10:27
to nie je velkostou uhlopriecky, ale "velkostou" transformatora vzhladom k pozadovanemu vykonu, no a to nejak u tych G30 podcenili. Skus radu VT, tam je tych staznosti minimum. Ale najdu sa :-)