Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se zapojením DVD rekordéru Panasonic

Xfo (3)|26.4.2011 11:47
Dobrý den,
mám problém se zapojením DVD rekordéru Panasonic č. modelu DMR-EX77/DMR-EX87.

V minulosti jsem měl starší Thomson televizi, která obsahovala dva SCART porty. Do jednoho jsem tedy zapojil PS3 a do druhého portu DVD rekordér. Přes Input Select jsem nastavil druhý AV channel a hry/filmy z PS3 šly bez problému nahrávat.

O Vánocích jsem si pořídil novou televizi LG 37LE5300, která obsahuje několik HDMI portů a pouze jeden SCART port. Proto jsem s radostí rychle zakoupil HDMI kabel a PS3 konečně vyzkoušel v HD rozlišení. Vše fungovalo do doby, než jsem začal zapojovat dvd rekordér. Původně jsem ho zapojil pomocí SCART kabelu, jelikož jsem neměl další HDMI kabel a doufal jsem, že to půjde nastavit jako předtím, ale nejde. Volal jsem na Panasonic podporu, kde mi s jistotou řekli, že pokud zakoupím druhý HDMI kabel pro rekordér a zapojím ho do dalšího portu, vše by mělo jít jako předtím. Udělal jsem tak, jak řekli, ale stále to nefunguje. V prvním HDMI portu mám PS3 a v druhém rekordér a když chci nahrát cokoliv z AV1, zachytím jen černý obraz. Jsem z toho zoufalý. Zkoušel jsem i variantu, že jsem jsem ps3 zapojil opět přes Scart kabel a rekordér přes hdmi, ale výsledek opět žádný.

Vážně si nevím rady a jsem technický laik. Chtěl jsem se s vámi poradit, co mám udělat proto, abych mohl obsah z ps3 opět nahrávat jako dřív.
Doufám, že mi zde někdo poradí, byl bych vám zavázán.

Jakékoliv další dotazy rád zodpovím.

S pozdravem,
Xfo.
RoStaSR (27)|26.4.2011 13:20
Myslím, že Tvoj TV nedáva na HDMI2 signál z HDMI 1 a asi ani nijak inak to neskombinuješ a s SCART už vôbec nie...
Bola by možnosť asi len ak by si zohnal HDMI "rozbočovač", ale nemusí fungovať ani to, ak Tvoj rekordér má, čo asi má, tzv HDCP ochranu proti kopírovaniu...
Opravte ma, ak sa mýlim...
Xfo (3)|26.4.2011 14:48
Takže není jiné východisko než koupit úplně nový nahrávací přístroj v tomto případě HD rekordér?
nerolama1 (27)|26.4.2011 15:37
[quote=Xfo;342194]Takže není jiné východisko než koupit úplně nový nahrávací přístroj v tomto případě HD rekordér?[/quote]

Myslim si ze to bude problem, nevim o zadnem beznem rekorderu ktery by umel nahravat z hdmi,
podle me 99% zarizeni pouziva hdmi pro vystup nikoliv vstup,

to puvodni zapojeni ti nemohlo fungovat protoze ps3 mela vystup pres hdmi ve vysokem dig. rozliseni a scart je analogovy SD. proc/ co potrebujes nahravat z ps3
sirdo (1320)|26.4.2011 21:06
[quote=Xfo;342144]V prvním HDMI portu mám PS3 a v druhém rekordér a když chci nahrát cokoliv z AV1, zachytím jen černý obraz. Jsem z toho zoufalý. Zkoušel jsem i variantu, že jsem jsem ps3 zapojil opět přes Scart kabel a rekordér přes hdmi, ale výsledek opět žádný.[/quote]

pri variante PS3 HDMI1 a rekorder HDMI2 je jasne, ze ked das nahravat AV1, tak nahras ciernu obrazovku. AV1 je ten SCART a tam nemas nic zapojene. ja by som na tvojom mieste vyskusal variant PS3 HDMI a rekorder SCART, len ako tu uz bolo spomenute, tak SCART je analogovy vstup/vystup, takze sa rozluc s nahravkou v HD rozliseni (ak take nahravanie tvoj rekorder umoznuje)...
jarino1978 (8045)|26.4.2011 21:33
[quote=Xfo;342144] Udělal jsem tak, jak řekli, ale stále to nefunguje. V prvním HDMI portu mám PS3 a v druhém rekordér a když chci nahrát cokoliv z AV1, zachytím jen černý obraz. Jsem z toho zoufalý. Zkoušel jsem i variantu, že jsem jsem ps3 zapojil opět přes Scart kabel a rekordér přes hdmi, ale výsledek opět žádný.[/quote]

- PS3 nechaj cez HDMI prepojenú s TV
- DVD rekordér taktiež
- akurát si vyveď ešte SCART z PS3, ten zapoj priamo do rekordéra do SCART vstupu = jedine takto môžeš nahrávať obraz z PS3 do rekordéra. Vždy si ale musíš pred nahrávaním PS3 prepnúť do video režimu SCART v menu a nahrávanie v rekordéri nastaviť na SCART vstup.
- podľa tvojho starého spôsobu to nepôjde, pretože TV + rekordér nevie režim direct recording z HDMI vstupu, dokázala to iba zo SCART vstupu
RoStaSR (27)|27.4.2011 07:34
sirdo: To by jeho TV musela mať medzi HDMI a SCART D/A prevodník.
jarino1978: Také jednoduché a nenapadlo ma to. Tiež som to tak riešil, keď som voľakedy potreboval dostať z Mágia (káblového) von nejaké nahrávky pre dcéru... ale je to otrava, pretože vtedy sa mu na PS a asi aj na rekordéri vypne výstup na HDMI, čiže treba ešte zapojiť SCART aj medzi TV a rekordér aby vôbec vedel (videl), čo robí...
Xfo (3)|27.4.2011 12:21
Všem bych chtěl moc poděkovat za rady! Udělal jsem to tak, jak mi poradili uživatelé Jarino a RostaSR.
Funguje to :) Strašně vám děkuju!

Mějte se!
Xfo
sirdo (1320)|27.4.2011 20:12
[quote=Xfo;342423]Všem bych chtěl moc poděkovat za rady! Udělal jsem to tak, jak mi poradili uživatelé Jarino a RostaSR.
Funguje to :) Strašně vám děkuju!

Mějte se!
Xfo[/quote]

len pre zaujimavost, moja kombinacia je nefunkcna?...