Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC 2 místnosti

John Sean (3)|4.5.2011 17:53
Zdravím všechny
potřeboval bych pomoci s výběrem multimediálního centra + reproduktorů s jedním delikátním problémem - potřeboval bych rozvést zvuk do 2 místností
1. místnost obývací pokoj 5.1 pro video, je tam LCD televize s HDMI
2. místnost kuchyně-2.0 (klidně kopírováním předních kanálů) pro přehrávání rádia, zvukovou kulisu z televize, ...
potřebuju podporu mkv, aby měl místo pro HDD(je jedno jestli 2,5" nebo 3,5")
nejlépe s možnosí WiFi
cena-co nejnižší...
většina MMC má s/pdif výstup a repro s tímto vstupem jsou jaksi mimo moji cenovou relaci (nejlevnější jsem našel za 4700)
RoStaSR (27)|5.5.2011 09:35
Ahoj,
ja mám presne toto vyriešené takto:
V obyvačke mám ako MMC AVR Onkyo TXSR507, k tomu mám pripnutý Sony BDP-S370, Yamaha CDX-480, Xtreamer Pro, DVD Hyundai, Magio SAT...
Niečo ide cez HDMI do Onkya, niečo len cez zvuk a Magio SAT ide cez HDMI priamo do TV a zvuk aj do Onkya...
Onkyo mám vyvedené cez HDMI do TV...
to je k zapojeniu...

Samotný receiver Onkyo má tzv. 2 zóny, presne tak ako chceš s tým, že dokonca každá zóna môže mať iný zdroj signálu...
Pointa je v tom, že keď ale zapnem zónu 2, tak vtedy v zóne 1 neide 5.1, ale len 2.1 zvuk... čo mi ale nevadí...
V podstate na zónu 2 využíva zosilovače pre zadné efekty...

Snáď Ti to pomôže...
John Sean (3)|5.5.2011 10:27
vynkající nápad, ale pořád mimo moj cenovou relaci

abych světlil o co se jedná: Babička s dědou budou předělávat obývací pokoj a kuchyň. teď mají v kuchyni rádio(strašý šumítko), v obyváku šmejd DVD se standartníma pc bedničkama 5.1...tohle bych rád zkompletoval do jednoho zařízení, který bude mít aspoň HDMI a repro výstup i v kuchyni pro poslouchání rádia přes internet. Je tam všude wifi, ale v případě nutnosti je možný natáhnout kabel z routeru...

tzn. potřebuju úplný lowend, i ten HDD oželím, bohužel u žádného z DVD přehrávačů jsem tyto fce neobjevil
ještě přemýšlím o dvojitých repro (nějaké 5.1 Geniusky do obyváku, 2.0 do kuchyně) a postavit ultra low-end htpc s linuxem...což by šlo za celkem dobrou cenu