Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD prehravac zvladajuci synchronizaciu zvuku a obrazu u CZ audia

Tomco85 (134)|27.5.2011 08:07
Je toho uz popisane mraky po nete o sekajucom CZ audiu pripadne trhajucom obraze u CZ audia sposobene tym, ze dabing ma 25 fps a obraz 23,97 fps. U kazdeho HD prehravaca sa to prejavuje inak. U WD TV Live seka zvuk, u xTreameru seka obraz. No PC to povacsinou vsetko prehra korektne lebo to vie zosynchronizovat.

A preto sa chcem spytat...je na trhu niaky HD prehravac, ktory to tiez dokaze a raz a navzdy poriesi moj problem ?
jarino1978 (8045)|27.5.2011 16:42
čo to má byť zasa za nezmysel ? 25fps muxovať s 23,97 fps ? Čo sme v Mongolsku ? :-k

Ja som tvoje problémy s TV chápal už od začiatku, už na začiatku som ti napísal, že je to tvoj problém a tvoja neschopnosť. Stále ma v tom len utvrdzuješ. Sorry. Neviem či tebe, alebo tomu druhému som napísal, že byť servisom, poletíš aj s TV von oknom. Zamysli sa nad tým.

Ak som ťa správne pochopil, mal by si si opäť založiť jednu nezmyselnú tému pre tých, čo nevedia o audio/video vôbec nič : UŽ NIKDY VIAC PANASONIC !
peatro (1054)|27.5.2011 16:57
HDI DUNE nebo HTPC, ale jak je napsano vyse, je to blbost kvuli takove blbolsti vyhazovat 8.000 :D
jito (999)|27.5.2011 17:03
Dune to zvládá,ale také si se vším neporadí.
vivid.sk (11472)|27.5.2011 17:19
Ako pise jarino, je to cele nezmysel a pokial chces pocuvat audio EXTERNE (= ABSOLUTNA NUTNOST ak chces pozerat filmy seriozne), tak to nezvladne ziadny HW ani SW player, pretoze to technicky nejde. Do AVR sa totiz posiela povodna zvukova stopa bez zmien a AVR si ju dekoduje sam*. Jediny sposob je re-enkodovanie zvuku a pomalenie. Alebo zrychlenie filmu na 25fps. Iny sposob neexistuje.

*Samozrejme, je mozne to dekodovat v HTPC softwarovo a spomalovat priamo za behu, ale na to treba kvalitny analogovy multikanalovy vystup zo zvukovky.

[quote]
je na trhu niaky HD prehravac, ktory to tiez dokaze a raz a navzdy poriesi moj problem ?
[/quote]

Nehladaj problem tam, kde nieje. Problem je v ludoch a ich neschopnosti robit veci poriadne.
Tomco85 (134)|28.5.2011 07:51
Slusne sa nieco opytam a jarino1978 zas zo mna robis kkta. Neries tu nieco co je uz davno vyriesene a moj Samsung zosrotovany. Problem bol niekde uplne inde a nie v zlej audio stope ty rypac jeden....by som ti dal najradsej jedno vychovne za ucho :D
tjurny (496)|28.5.2011 08:16
Take trochu rejpnu, Proc si kazit film ceskym dabingem.
Tomco85 (134)|28.5.2011 10:13
[quote=vivid.sk;348231]Ako pise jarino, je to cele nezmysel a pokial chces pocuvat audio EXTERNE (= ABSOLUTNA NUTNOST ak chces pozerat filmy seriozne), tak to nezvladne ziadny HW ani SW player, pretoze to technicky nejde. Do AVR sa totiz posiela povodna zvukova stopa bez zmien a AVR si ju dekoduje sam*. Jediny sposob je re-enkodovanie zvuku a pomalenie. Alebo zrychlenie filmu na 25fps. Iny sposob neexistuje.

*Samozrejme, je mozne to dekodovat v HTPC softwarovo a spomalovat priamo za behu, ale na to treba kvalitny analogovy multikanalovy vystup zo zvukovky.



Nehladaj problem tam, kde nieje. Problem je v ludoch a ich neschopnosti robit veci poriadne.[/quote]

Ja plne tento problem chapem a viem, ze je problem v ludoch a nie v elektronike. No ako som uz spominal... WD TV Live prehra obraz absolutne v poriadku, no zvuk je sekany. xTreamer prehra uplne v poriadku zvuk a zas obraz je sekany.... tak zakonite musi existovat kompromis a zariadenie, ktore dokaze korektne prehrat jak zvuk, tak obraz sucasne.

Ten HD Dune je vcelku zaujimavy high-endovy prehravac pozeram. Mate ho niekto a uvedenu synchronizaciu teda zvlata ?
jito (999)|28.5.2011 10:25
Já mám Dune.
Když je film "špatně" udělán,tak při spuštění filmu se na obrazovce zobrazí Synchronizace zvukové stopy PAL.Ale nemysli si,že Dune kompletně odstraní chybu.Při přehrávání dochází k mírnému "skočení" obrazu(logicky-synchronizace obrazu vůči zvuku)).Zvuk je ok.
Ale kupovat si přehrávač jen kvůli podobné korekci mi připadá scestné.Raději bych hledal a používal filmy které jsou správně udělané.
Tomco85 (134)|28.5.2011 10:37
Fajn diky... konecne normalny clovek, ktory sa nesnazi za kazdu cenu z ludi robit blbcov.

To "skocenie" sa prejavuje zhruba ako casto ? Lebo u xTreameru kazdu sekundu jemne trhne obrazom :) Nie je to nahodou to iste ?
Zvuk podotykam ide tiez v poriadku.
jito (999)|28.5.2011 10:45
V Dune to taky "skočí" každou sekundu-musí.
Ale záleží na scéně a pohybu kamery.Když je pomalý pohyb kamery,tak to cukání není vůbec vidět.Při rychlém je cukání až nepříjemné.Ale to jsi asi zjistil také.
Jak už jsem psal-tento problém nejde vyřešit nějakým přehrávačem.Pokud se mi podobný film dostane do ruky,tak si raději najdu jiný release,který je ok.
Hlavně mě mrzí,že podobně udělané "paskvily" dávají lidé na net.
Tomco85 (134)|28.5.2011 10:49
Tak v tom pripade sa Dune chova uplne rovnako ako xTreamer. Toz dakujem pekne :)
jarino1978 (8045)|28.5.2011 10:56
[quote=Tomco85;348322]Tak v tom pripade sa Dune chova uplne rovnako ako xTreamer. Toz dakujem pekne :)[/quote]

chlape, ty si tak tvrdohlavý a nevieš prijímať rady v dobrom. potom doplácaš na svoje vlastné chujoviny.
keďže väčšina ripov je 23,97fps ( 24Hz ), tak si kurva stiahnem rip, ktorý má buď CZ stopu ťahanú z BD filmu, čož je tiež 23,97fps ( 24 Hz ), alebo si stiahnem CZ stopu ťahanú väčšinou z DVD-Video a prelúskam ju na 23,97 fps, spravím poprípade deelay a modlím sa, aby to sedelo, ako riť na šerbli.
Niektoré stopy proste ani nejdú spraviť takto, pretože sa líšia odlišnosťou BD a DVD verzie.

Ty máš myslenie podobné, že ukradnem trabant, dám do neho motor z BMW a chcem mať z neho rovnaký pôžitok, ako jazda na X6.
Potom len vykrikuješ, aké je všetky na chuja, od TV cez prehrávače\\/

Ja si 100% myslím, že ten problém nebol v TV, ale v tebe, keď riešiš podobné chujoviny, ktoré už dávno nejdú riešiť. A nevyrieši to ani prehrávanie v PC.
Tomco85 (134)|28.5.2011 11:01
jarino1978...bez si radsej zatrtkat :)
kuko61 (257)|28.5.2011 13:53
Neviem o ziadnom HW prehravaci, ktory by bez problemov prehraval film, kde je muxnute video a audio s rozdielnym fps a fps audia je upravene na spravnu rychlost funkciou stretch v mkvmerge.
Stastie je, ze takto uz dnes filmy nemuxuje asi nikto (taketo filmy boli bezne tak 2-3 roky dozadu), maximalne nejaky novacik, ktory o tomto probleme nikdy nepocul. Ale pokial takyto film upne, rychlo sa o nom z reakcii dozvie :p
Ak sa jedna o starsi film, kde nie je k dispozicii stopa z BD alebo upravena stopa z DVD, nie je problem urobit demux MKV, audio stopu upravit na spravne fps pomocou nejakeho softveru a znovu muxnut s videom do mkv. Je to jednoducha operacia asi tak na 20 minut (demux -> uprava audia -> mux) a myslim si, ze pri tych par filmoch, ktore sa este daju najst s takto blbo zmuxovanym audiom je to najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie...
Pytkin (7947)|28.5.2011 17:51
[quote=tjurny;348298]Take trochu rejpnu, Proc si kazit film ceskym dabingem.[/quote]

ja zase nechapem , preco si mam kazit zazitok z filmu citanim titulkov ..
Pytkin (7947)|28.5.2011 17:55
[quote=jarino1978;348323]
keďže väčšina ripov je 23,97fps ( 24Hz ), tak si kurva stiahnem rip, ktorý má buď CZ stopu ťahanú z BD filmu, čož je tiež 23,97fps ( 24 Hz ), alebo si stiahnem CZ stopu ťahanú väčšinou z DVD-Video a prelúskam ju na 23,97 fps, spravím poprípade deelay a modlím sa, aby to sedelo, ako riť na šerbli.
[/quote]

naco nieco stahovat ? staci to demuxnut a muxnut s tym ze das obraz na 25 fps .. trva to cele asi 15 minut a krasne plynuly obraz .. preferujem toto riesenie , lebo pouzivam 720p ..
vivid.sk (11472)|28.5.2011 18:13
[quote=Pytkin;348390]naco nieco stahovat ? staci to demuxnut a muxnut s tym ze das obraz na 25 fps .. trva to cele asi 15 minut a krasne plynuly obraz .. preferujem toto riesenie , lebo pouzivam 720p ..[/quote]

ale toto riesenie je nanic, pretoze potom nemozes pouzivat originalnu/e stopu/y, ktore byvaju casto v DTS, takze auplne o niecom inom, ako nejake posahane "odabovane" CZ/SK znenie.

Naviac, ak niekomu titulky kazia dojem, tak ich moze vypnut a vychutnat si povodne znenie bez nich.

Samozrejme pri pocuvani na beznom TV je to asi jedno, ale ta neautenticita dabingu z kazdeho filmu az srsi - tak naco si kazit dojem. A pritom clovek nemusi mat doma ani ziaden HighEnd.
Zvuk je (viac) ako 50% celkoveho zazitku a tvori atmosferu celeho filmu. Pokial sa o to niekto dobrovolne ochudobnuje (z akehokolvek dovodu), je to len jeho problem.

Ale myslim, ze toto je nekonecna tema (uz inde rozoberana) a kazdy bude ajtak pocuvat/pozerat co len chce. Ale fakt, ze originalny film je vzdy len jeden, nikto nezmeni. Ten s povodnym znenim.

Tomco85 (134)|28.5.2011 19:55
Asi jedine filmy, ktore v povodnom zneni stali za prd a lepsie boli s CZ dabingom boli tie s Funesom :D
Pytkin (7947)|29.5.2011 02:06
vivid.sk : samozrejme .. originalne stopy vzdy vymazavam .. kto chce originaly , tak sa predsa nemusi posahanym dabingom vobec zaoberat :) ja prevod 23/24 na 25 robim rad , lebo to potom pri 720p netrha ..
jarino1978 (8045)|29.5.2011 10:15
každý má ten svoj spôsob, ale čo je hlavné, muxovať 25 fps s 23,97 fps je hovadina.
tjurny (496)|29.5.2011 12:18
Ja to rad bez prace :-) navic mi originalni zvuk vyhovuje.
peatro (1054)|29.5.2011 16:50
mam rad taky original ikdyz rozumim kazde treti slovo :D
Tomco85 (134)|30.5.2011 11:05
som si spomenul na zazitok z USA :) Siel som tam do kina na xXx pred 8 rokmi no a anglicky preklad a titulky ceskych policajtov bol nezabudnutelny :D :D :D