Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV receiver TX-SR508 - vypadávání obrazu

GameKeeper (12)|27.5.2011 13:20
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, neřešil jste již někdo problém s vypadáváním obrazu během filmu?

Televizi mám Samsung 55 plasma 3D, reciver Onkyo TX-SR508, a Bluray Samsung 3D prehrávač.
Kabely mám koupené Evolve XXtremeCord HDMI v1.4 propojovací 3m.

Při pouštění filmu BLU-RAY do recieveru a z něj pak do TV - celý film nic, ale najednou z ničeho nic 2x-5x vypadne na cca 5 sec. obraz, zvuk jde normálně. Pak třeba až do konce filmu v pohodě. Občas ne a zopakuje se to několikrát za sebou.

Již jsem měl jednou reciever v opravě s touto závadou - vyměnili celou desku HDMI. Bohužel závada pořád stejná.

Pokud Blu-ray jede přímo HDMI do TV, tak problém není žádný. Ale to mi zase nebude fungovat DTS atd...

Díky
jarino1978 (8045)|27.5.2011 16:41
Ty používaš AVR na to, aby si počúval zvuk cez TV ? 9-)

Mám tiež 508-čku a nemám žiaden problém. vyskúšaj niekoľkokrát po sebe prehrávať rovnakú pasáž, kde dochádza k výpadku obrazu, aby si eliminoval chybu disku.
zatty (1215)|27.5.2011 18:25
já má takzéž tudle 508 a to co píšeš se mi za 7měsíců co ho mám nestalo....on může být docela problém i v tom HDMI prostě si sním nesedí....ale je opravdu zvláštní že máš AVR a pouštíš zvuk z bedny...to sis ho nemusel brát...samsung má DTS
GameKeeper (12)|27.5.2011 21:00
Samozřejmě že zvuk "jde normálně" z Onkya. Proč bych ho poslouchal z TV, když mám reciever?
Myslel jsem tím, že na TV vypadne obraz, ale z recieveru jde zvuk normálně do repro připojených k recieveru. Zvuk který jde po HDMI společně s obrazem do TV vypadne samozřejmě taky.

Můžu se zeptat, který kabel k výstupu z Onkya používáte? Zkusil bych jej také. Díky
jarino1978 (8045)|27.5.2011 21:19
vyskúšaj iný HDMI kábel, môže ale byť, že daná kombinácia si nerozumie. ako máš nastavený BD prehrávač a AVR, čo sa týka audio a video výstupov ?
zatty (1215)|28.5.2011 00:07
já jsem osazen do vstupu AVR panasonikana Ches 15 4K2K a na výstupu atlonou plochou bílou 4K2K a bez jakých koliv problému.....ono to může být i přístorjema...známý si koupil AVR Onkyo TX-NR1008 a k tomu rekordér od panasoniku..vyzkoušeli všechno možné a za boha nešel obraz přes AVR...nakonec do telky šel rekorder napřímo a optikou do AVR..prostě se nedokázaly dohodnout...
crysis81 (91)|28.5.2011 00:35
na TV a receivri mas viac hdmi vstupov,tak skus zapojit do inych.ja som minuly rok mal 3 krat v servise lcd Samsung na ktorom od vyroby neslo hdmi.ono mozno aj islo,ale konektor bol v tv hlbsie zapusteny a kabel v nom nedrzal.3 krat menili dosku v servise a ziadna zmena.nakoniec som Samsunga vratil a kupil Panasonic.