Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV receiver Onkyo TX-SR608 zóna1+2

ricc4rd0 (23)|27.5.2011 14:36
Dobrý den,

měl bych několik dotazů k Onkyo TX-SR608 týkajících se poslechových zón. Zkoušel jsem už všude možně, ale pořádných odpovědí jsem se nedobral. Tak zkouším tady, pokud by to někdo věděl.

a/ lze vypnout hlavní poslechovou zónu a mít funkční pouze poslechvou zónu 2?

b/ může hrát současne hlavní zóna a zóna 2?

c/ mohou hrát současně v každé zóně rozdílné audio signály? (např. v hlavní zóně 5.1 film z HDMI a v zóně 2 stereo hudba ze CD přehrávače)

d/ může hrát v obou zónách současně stejný audio signál? (např. v hlavní zóně i v zóně 2 zvuk z BluRay přehrávače)

e/ pokud bude signál zvuku prostorový (dolby digital nebo dts), bude při současném využití obou zón pro stejný audio zdroj (jako v bodě d/) hrát hlavní zóna 5.1 nebo také jenom stereo jako zóna 2 ?

f/ stereo výstupní cinch konektory "ZONE 2 LINE OUT" posílájí signál jenom když je zapnutá zóna 2? jedná se mi připojení subwooferu v zóně 2 - aby se mi automaticky nezapínal, když bude zóna 2 vypnutá.

a ještě jeden jiný dotaz: (veškerý audio signál pro hlavní zónu budu mít na jednom HDMI vstupu) - můžu si zvolit, aby se mi posílal signál na subwoofer pouze při prostorovém zvuku DD5.1 nebo DTS a pro stereo, aby se signál na subwoofer neposílal (budou hrát pouze přední repro) ?

Děkuji

ric
vivid.sk (11472)|27.5.2011 14:47
Kedze vlastnim starsi vyssi model, skusim odpovedat podla seba. Nevravim vsak, ze to bude na 100% rovnake - no zasa nevidim dovod aby to menili.


a/ Ano
b/ Ano
c/ ano, ale v zone 2 musi mat analogovy zdroj signalu (toto si prever najlepsie v manuale k pristroju, je mozne, ze to uz dotiahli do konca)
d/ pokial bude aj na analogovych svorkach ano (ale vid podpoved c)
e/ u mna hra len stereo, kedze nemam plnokanalovy 7.1 AVR, ale (vid odpoved bod c)
f/ ano (na sub nie je vyvedeny pre-out, len L+R)

g/ ano. pri rezimoch PureAudio / Direct Audio (cisto stereo rezimoch) je SW automaticky vypnuty. Pri rezime "Stereo" si mozes zvolit ci ma posielat AVR do SW basovu zlozku alebo nie.
ricc4rd0 (23)|30.5.2011 09:46
Diky moc za odpovedi, mam moznost si koupit velmi velmi levne starsi 608cku od znameho a poslechove zony jsou pro me dost rozhodujici.

Z poslednich dvou tvych odpovedi usuzuju nadledujici:

1/ pro 5.1/7.1 v hlavni zone pouziju PRE-OUT SUBWOOFER vystup a Y cinch kabel. Pure/Direct audio rezim pri stereo signalu nebude nic posilat na PRE-OUT SUBWOOFER vystup. Pri jinem nez stereo signalu si muzu urcit, jestli se ma pres PRE-OUT SUBWOOFER do subwooferu posilat signal nebo ne.

2/ pro zonu 2 pouziju ZONE 2 LINE OUT + normalni stereo cinch kabel. pokud nebude zona 2 zapnuta, nebude se ani pres ZONE 2 LINE OUT posilat signal, takze se subwoofer v zone 2 automaticky nezapne.

3/ na zaver opet trochu jina otazka: i kdyz pises, ze mas vyssi ONKYO model, zkusim se te zeptat, jak je to se timto zesilovacem - muze byt pravda, ze toto (608) Onkyo ma zvyraznene urovne na okrajich frekvencniho spektra, tzn. ze ma zvyraznene basy a vysky? Ptam se kvuli vyberu reproduktoru. Co tak ruzne procitam, nazory jsou tak 50% ve prospech teto teorie a druha polovina lidi pise, ze onkyo 608 ma spise neutralni zvuk.

Diky
jarino1978 (8045)|30.5.2011 18:06
[quote=ricc4rd0;348649] Onkyo ma zvyraznene urovne na okrajich frekvencniho spektra, tzn. ze ma zvyraznene basy a vysky? [/quote]

nie je to pravda, má naozaj neutrálny prejav
ricc4rd0 (23)|31.5.2011 16:04
Diky za odpoved

Vedel by prosim jeste nekdo, jestli mam spravne ty body 1/ a 2/ (pripadne i 3/ pokud mate podobny nebo jiny nazor)

Diky
vivid.sk (11472)|31.5.2011 20:59
Onkyo ma jemny a neutralny prejav (aspon v ramci moznosti). Nie je tak ostry ako napr. Denon, preto je vhodne aj k repro, ktore su agresivnejsie. Aspon toto platilo pred rokmi, neviem akym smerom sa vyvoj ubera teraz. V kazdom pripade by mali mat tieto modely ekvalizer, takze ak by bolo potrebne, basy mozes ubrat.

2/ stale nerozumiem ako chces napojit v zone 2 subwoofer, ale nevadi.

inak ostatne je spravne (napriek tomu odproucam riadne prestudovat manual pred kupou.)
ricc4rd0 (23)|31.5.2011 22:46
Chlapy díky moc, vaše názory mi hodně pomohli!

Jinak ten subwoofer v zóně 2 jsem chtěl připojit následovně:
Použiju aktivní subwoofer (s funkcí "auto power") a ten připojím na ZONE 2 LINE OUT. Spoléhám na to, že použitý aktivní subwoofer si z celého stereo signálu vezme jenom složku cca 30-120Hz.
Pravé a levé repro v zóně 2 připojím repro kabely na FRONT HIGH/FRONT WIDE/ZONE 2 SPEAKERS terminály.

Originál PRE OUT SUBWOOFER výstup použiju pro subwoofer v hlavní zóně.

Dává to smysl, nebo jsem něco špatně pochopil? Jediný zádrhel by snad mohl být už jenom v tom, že při aktivních repro v zóně 2 by neposílal zesilovač line out signál přes ZONE 2 LINE OUT.
vivid.sk (11472)|5.6.2011 20:37
[quote=ricc4rd0;348956]
Dává to smysl, nebo jsem něco špatně pochopil? Jediný zádrhel by snad mohl být už jenom v tom, že při aktivních repro v zóně 2 by neposílal zesilovač line out signál přes ZONE 2 LINE OUT.[/quote]

Ano, presne to mi napadlo, ale to by musel kontrolovat, ci su tie bedne pripojene. Takze ak predpokladam, ze vystup pojde do PreOutu a zaroven budu aktivne zosilovene vystupy - toto zapojenie SW bude fungovat.
ricc4rd0 (23)|8.6.2011 08:53
tak jsem to risknul, reciever koupil. nemám k němu zatím vhodné repro, ale zkoušel jsem to na tom, "co dům a okolí dalo" a zdá se, že to funguje. signál se na zone 2 line out posílá i při aktivních terminálech pro zónu 2, nevím, jestli není proti proti volume na repro terminálech slabší (ono je těžko porovnávat výkonovou a signálovou cestu) ale trocha kouzlení s volume na obou stranách mě nakonec přesvědčila, že by to mohlo být dobré.
Takže ještě jednou díky za rady!
vivid.sk (11472)|8.6.2011 10:33
Za malo.

Este otazka. Funguje na Zone2 aj cisto digitalny zdroj signalu? (HDMI, optika, atd) ? Ak ano, je to fajn, na mojom starom modele musel byt pripojeny este aj analog....
ricc4rd0 (23)|8.6.2011 12:22
[quote=vivid.sk;350328]Za malo.

Este otazka. Funguje na Zone2 aj cisto digitalny zdroj signalu? (HDMI, optika, atd) ? Ak ano, je to fajn, na mojom starom modele musel byt pripojeny este aj analog....[/quote]

To jsem bohuzel nemel moznost zkusit kvuli omezenemu pocet pripojitelnych zarizeni. Podle me by to jit melo minimalne na optice/coaxu. ALe testnu to, samotneho me to zajima.
vivid.sk (11472)|8.6.2011 14:47
ked pojde optika/koax, tak pojde aj HDMI vstup. Ono je to totiz uz jedno, lebo ak je zdroj digital, musi to prechadzat cez DA prevodniky byt spracovany klasickou cestou (ako kazdy iny digital).
ricc4rd0 (23)|5.8.2011 13:49
[quote=vivid.sk;350328]Za malo.

Este otazka. Funguje na Zone2 aj cisto digitalny zdroj signalu? (HDMI, optika, atd) ? Ak ano, je to fajn, na mojom starom modele musel byt pripojeny este aj analog....[/quote]

Takže po delším čase resumé, (klidně stačilo se podívat do manuálu, ale stejně jsem to nejdřív zkusil a pak teprve čuměl do manuálu) :

Pro ZONE 2 je možno použít pouze analogový audio signál (na TX SR-608).