Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD recorder

Fany53 (52)|12.6.2011 14:17
Můj recorder Philips 3500 mi nechce načíst vypálená DVD na jiném recordéru,co jsem měl dříve,a přitom na obyč.přehrávači a na dom kinu přehrát jdou.Čím to?Pořád mi píše PRÁZDNÝ DISK.
geronimoh (2327)|12.6.2011 21:52
Asi se jedná o model Philips HDR 3500. Neuvádíš jaký typ disků nechce přehrát. Podle specifikace nepodporuje (nepřehrává) DVD-R DL a DVD-RAM.
Pitomec (10211)|12.6.2011 22:19
Nebo ty disky nejsou finalizovaný, což by byl větší průser, ale to by obvykle nešly přehrát nikde kromě rekordéru, kde byl záznam pořízenej...
geronimoh (2327)|12.6.2011 22:27
No právě, když píše, že mu jdou přehrát na DVD přehrávači na dom. kinu, tak finalizované už musí být.
Fany53 (52)|12.6.2011 22:54
Jsou to vesměs filmy stažené z internetu a vypálené v počítači.Atrápí mě ještě něco,recorder má HDD 160GB a já nahraju třetinu kapacity a už mi to hlásí plný disk.V menu HDD je to zaznamenané,v režimu HQ to má nahrát podle tabulky v návodu 30GB to je vrežimu HQ 2hod.50min,a také recorder po uběhnutí tohoto času hlásil plný disk,to je nějak málo.Kde je chyba?
geronimoh (2327)|13.6.2011 09:04
[quote=Fany53;351263]Jsou to vesměs filmy stažené z internetu a vypálené v počítači.Atrápí mě ještě něco,recorder má HDD 160GB a já nahraju třetinu kapacity a už mi to hlásí plný disk.V menu HDD je to zaznamenané,v režimu HQ to má nahrát podle tabulky v návodu 30GB to je vrežimu HQ 2hod.50min,a také recorder po uběhnutí tohoto času hlásil plný disk,to je nějak málo.Kde je chyba?[/quote]

S HDD je to opravdu podivné. Asi by bylo na místě HDD znovu zformátovat, ale to jsem ještě u DVD rekordéru nedělal, ani tvůj model DVD rekordéru blíž neznám, jestli má možnost formátovat HDD v menu.
Co se disků týká, nenapsal jsi, jestli se jedná o DVD+R, DVD-R,DVD+R DL, nebo DVD-R DL, nebo jiná. Paj taky na místě otázka, v jakém formátu jsou filmy vypálené, jestli jako DVD Video, nebo jako datové disky s filmy ve formátu DIVX ?
Fany53 (52)|13.6.2011 16:53
jsou to disky DVD-R,formát je v AVI a dělal jsem konverzi do DVD-video.A teď v DVD-video musí být,protože AVI mi domácí kino nepřehraje.A co jsem ještě zjistil aby toho nebylo málo,ty disky mi nepřehraje ani PC,hlásí to prázdný disk,jedině na dom. kinu hrajou.To je guláš co?A jsem z toho huhňavej.
Pitomec (10211)|13.6.2011 20:04
DVD rekordér snad jinak, než v DVD-Video, ani záznam na placku neumí. A pokud to není čitelný nikde jinde, než na rekordéru kde se záznam pořídil, tak to tutově není finalizovaný.
geronimoh (2327)|13.6.2011 23:13
Já se pokusím to shrnout. DVD disky jsou DVD-R (jednovrstvé) vypálené v PC a jsou ve formátu DVD-Video. Přehraje je pouze DVD přehrávač domácího kina, ani PC ne. To vypadá, že ty disky odchází. Některé přehrávače je ještě přehrají, pro jiné jsou nečitelné. Abys měl jasno, vypal na PC disk ve formátu DVD-Video a zkus ho přehrát na DVD rekordéru a budeš mít jasno.
Tvůj DVD rekordér jinak podporuje i přehrávání souborů ve formátu DivX.
Pokud budeš vypalovat DVD na DVD rekordéru, nezapomeň disky finalizovat, jinak je nepřehraje nic jiného, než ten DVD rekordér.
Fany53 (52)|14.6.2011 14:53
díky za dobré vysvětlení
Fany53 (52)|14.6.2011 15:23
tak si představ Geronimoh,zkoušel jsem jen tak překopírovat vypalovačkou Ashampoo naPC to jedno DVD co přehraju na dom. kinu.Dávám plný disk do vypalovačky na stažení dat a PC ,neboli vypalovačka mi píše PRÁZDNÝ DISK!!!!!!!!!!!.To je na palici a přitom ten disk přehraju na dom. kinu
geronimoh (2327)|14.6.2011 23:06
Takto se chovají disky, když odcházejí. Některé mechaniky je ještě načtou a jiné už ne. Pokud máš možnost, můžeš ho vyzkoušet u nějakého známého na jiném přehrávači, nebo DVD mechanice v PC. Já mám hodně věcí na DVD, vše minimálně ve třech kopiích a pálím jen na některá média, která mě zatím nezklamala. Jednou jsem natrefil na špatnou várku značkových DVD disků a všechny odešly do dvou měsíců po vypálení. A to jsem je skladoval tak, jak se má, v suchu a temnu. Tu značku už nekupuju.