Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp HT-E300H zvukový systém k LCD 32-37"

Kamelot (19)|19.7.2011 23:18
Zdravím, ve vlákně https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=347095&postcount=33
píše I.Mašek o tomto zvukovém systému Sharp.
.
Přemýšlel jsem o něčem nenáročném ( žádné monstrsloupy či obří subwoofery ), co by mi ale vylepšilo v malém obýváku poněkud nevýrazný a měkký zvuk bez basů na mém 32" Sharpu AQUOS LE700 - napadlo mě, že bych si před LCD na polici postavil právě tento 80cm široký systém - když si na Sharpu pouštím filmy aj. z Xtreamer Pro, tak ten zvuk prostě není ono, totéž filmy ze stanic z připojeného satelitu Golden 980HD
.
Myslíte, že by tenhle Sharp HT-E300H mohl splnit tyhle jednoduché požadavky ? Vůbec nesleduji nějaká domácí kina, tenhle mi padl do oka jen proto, že je na stránkách Sharpu, kam jsem zabrousil kvůli mé TV a přes vyhledávač se dostal sem a tady se o něm taky píše. Teď je k mání ve slevě za 2400,- Kč skladem.
.
Předpokládám, že když mám Xtreamer a satelit připojený do TV přes HDMI, tak když přes ty dva audio výstupy v TV propojím s tímhle systémem na dva audiovstupy, tak by to všechno mělo jet resp. co bude právě puštěný do LCD a oproti zvuku s 32"LCD bych si měl i touto hračkou hodně polepšit, ne ? Akorát sluchátka bych musel zase strkat do LCD, protože v systému není výstup na sluchátka že?
.
Nebo víte o něčem podobně prostorově nenáročném a ne drahém, co by mi vylepšilo zvuk mé současné uvedené kombinace ? Díky za rady.


Sharp HT-E300H

Domácí kino SHARP HT-E300H (2.1. pro TV 32" a 37")- 2.1kanálový systém s 2 předními reproduktory a 4 neodymovými subwoofery
- Celkový výkon 32 W RMS, dekodér Dolby Pro Logic II a DTS
- Funkce dynamického zvukového výkonu SRS WOW HD
- HDSS (zvukový standard s vysokým rozlišením, angl. High Definition Sound Standard)
- Zvuk se ovládá přes TV (funguje se všemi modely TV a dálkovými ovladači, když je připojen pomocí výstupu na sluchátka)
- Konektor předvýstupu subwooferu, koaxiální a optický digitální audio výstup
- Výstupní výkon RMS přední / subwoofer Total 32 Watt (2x6 W front sp. 4x5 W subw.)
- Výstupní výkon RMS zadní
- Zesilovací systém :2.1 kanálový systém
- Dolby Digital / DTS / Dolby Prologic II
- Line in / optický digitální vstup 1x analogový vstup (stereo/RCA)/ 1x analogový vstup (stereo/ 3,5 mm konektor)
vivid.sk (11472)|19.7.2011 23:49
Skusim v dvoch bodoch strucne (jeden dobry a druhy menej)

1) Cokolvek bude hrat lepsie ako repro v TV, ktorych nakupna cena je v desiatkach korun.
2) Zial za 2400Kc (skladem) :D neziskas nic, co by sa priblizovalo tomu, co pozadujes aby znelo z repro pri filmoch (na basy rovno zabudni).

Suma summarum, ak to myslis so zvukom aspon trosku vazne, dosetri a poobzeraj sa po niecom pouzitelnom, v opacnom pripade to budu len vyhodene peniaze za nieco, co o nejaku triedu zvysi pozitok zo sledovania, ale od zvuku lacnejsieho (ale uz pouzitelneho) "domaceho kina" to bude stale daleko.

Skratka ako by si favorit vymenil za feliciu ... asi tak.


P.S. kedze system ma 6 (sest!) menicov, tak pri cene celeho systemu bude nakupna cena menica podobna ako v tvojom TV :D
Kamelot (19)|20.7.2011 00:16
Takže díky za radu, ale dotaz zní, co je to došetřit ?? Jako kolik ? Víc než cca 6 000,- bych nedal, ani kdybych měl samopal u hlavy ....já nejsem žádný profesionální fajnšmekr zvuku - je mi jasný že v tomhle fóru se mluví prakticky jen o extra super hifi domácích kinech v cenové relaci xxxx a všechno ostatní je šmejd
.
Kdyby to mělo o třídu vylepšit současný zvuk, tak za 2400,- to snad až není takovej propadák,ne? Jinak cena je všude 4000,- ale jen na jednom docela velkým eshopu je skladem více než 5 ks za uhle akční cenu. Pokud něco stojí normálně 4000,- a repráčky v Tv pár šupů, tak už ten rozdíl musí být sakryš poznat, ne ?
.
jsem to nemohl skoro nikde najít v googlu, až teď jsem to našel na amazonu za 250 dolarů, ale pod názvem Sharp HTSB300 - ale je to asi to samý - má to 3,5 * z pěti, tak to možná takový šrot nebude, bohužel nejsem tak zběhlý v ENG abych těch 18 uživatelských recenzí přelouskal
Amazon.com: Sharp HTSB300 2.1 Sound Bar Audio System with Digital Decoding: Electronics
.
jediný co ještě zjistil, že ten soundsystem by měl být kompatibilní s mou LE700, protože tuhle kombinaci má v podpisu jeden maník na hifi-forum.de.....
.
Problém je, že já nemám šanci do malýho obýváku strkat další sloupy subwooferů a xx repro - už tak mám na polici z obou stran LCD přecpáno - potřebuju něco malýho a skladnýho, žádný megadomácí kino nepotřebuju, jen trochu skokově lepší zvuk než z těch známých repráčků LCD ..... je snad něco takovýho na českých eshopech ?
vivid.sk (11472)|20.7.2011 09:31
[quote=Kamelot;357549]je mi jasný že v tomhle fóru se mluví prakticky jen o extra super hifi domácích kinech v cenové relaci xxxx a všechno ostatní je šmejd
[/quote]


To si nemyslim. Vzdy je snaha o radu podla cenovej specifikacie. Ale pokial to nema vyznam, odporucam dosetrit pripadne kupit z druhej ruky. Ak pozadujes len 2.1 system, mozem ti odporucit napriklad popularne [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ktore z druhej ruky zozenies urcite pod 6k. V buducnosti je mozne ho rozsirit na 5.1.

V kazdom segmente sa najde vyrobok, ktory je lepsi ako konkurencia, ale pokial nastavis latku prilis nizko, (ako sa u vas vravi) cez to vlak nejede.



[quote]
Kdyby to mělo o třídu vylepšit současný zvuk, tak za 2400,- to snad až není takovej propadák,ne? Jinak cena je všude 4000,- ale jen na jednom docela velkým eshopu je skladem více než 5 ks za uhle akční cenu. Pokud něco stojí normálně 4000,- a repráčky v Tv pár šupů, tak už ten rozdíl musí být sakryš poznat, ne ?
[/quote]Ano, rozdiel bude pocutelny, ako som uz uviedol, ale pokial si vedla toho postavis napriklad uvedene onkyo (ktore nie je o moc drahsie), tak pochopis o com pisem.



[quote]
Problém je, že já nemám šanci do malýho obýváku strkat další sloupy subwooferů a xx repro - už tak mám na polici z obou stran LCD přecpáno
[/quote]stlpove repro sa nedavaju na policu, ale na zem. Pokial mas problem s umiestnenim, musis ho vyriesit, inak to bude vzdy kompromis. Ja mam tiez bezny panelakovy obyvak (3,5x4,7) a s umiestnenim repro naozaj nie je problem. Len treba povyhadzovat zbytocny nabytok a ostane miesto na vsetko.


Dalej mysli na to, ze lepsie repro budes pocuvat vela rokov, je to investicia na dlhsi cas - setrit smesnych par tisic sa nevyplaca, vzhladom k tomu, ze zvuk zo zleho systemu ta bude obtazovat cely ten cas. (zober si kolko penazi minies mesacne na najom, zradlo, benzin atd ... je to urcite viac ako spominane onkyo)
Kamelot (19)|20.7.2011 10:17
no na to Onkyo se teda ještě podívám - 7 190,- hmmmm - ale je to velkej macek
Rozměry: 408 x 617 x 303 mm - no ale pod TV by se to na zem vlezlo ( no ale sakra nastojato výška 61,7 cm, to bych musel přeměřit ), vytáhl jsem odtamtud pojízdný stolek, takže je tam prázdno a TV je na nízké otevřené polici šířky 85cm .....
repráky jsou malé ty by šly vedle LCD zleva i zprava ještě postavit.

Třetí připojení HDMI do LCD, aby to nebyla ruská ruleta - sat. na HDMI, Xtreamer na HDMI, teď Onkyo přes HDMI - má někdo vyzkoušený, že tahle či podobná kombinace jede bez problémů a případně se nezpozďuje zvuk z programů sat.TV či jiný problém při zapojení s tímto Onkyem ?

Asi taky zapnutím TV se nezapne ten receiver, páč se Sharpem to není kompatibilní a bude se muset vždy zapínat oboje současně dvěma vysílačkama - jedna jen Onkyo na zvuk.
.
Pokud budu chtít něco případně poslouchat ve sluchátkách, tak je ovšem musím píchnout z boku do LCD, páč v ONKYO žádnej výstup na sluchátka není .....
mistral (18)|20.7.2011 11:00
S tim HDMI propojenim je to samozrejme ponekud jinak. To Onkyo je defacto kombo AV receiveru a subwooferu s parem prednich repro. HDMI pripojky ze SAT a Xtreameru by ted vedly do Onkya (ma tri HDMI vstupy), ktere si samo zpracuje audio slozku signalu a obraz pak posle pres dalsi HDMI propojeni do LCD, kam tedy povede pouze jeden kabel.

Dalkove ovladani to ma bohuzel celkem jednoduche, takze nejspise nepujde naprogramovat k ovladani dalsiho pristroje. Stejne tak nema sluchatkovy vystup.

Kazdopadne za ty prachy se imho nic lepsiho sehnat neda a je to i pro me (mam slabost pro Onkyo, v obyvaku mi vladne TX-NR808 :-)) kandidat pro ozvuceni pracovny.
vivid.sk (11472)|20.7.2011 11:32
mistral to uz zhrnul, ja len doplnim, ze onkyo podporuje standard HDMI-CEC a pokial to aj tvoja TV podporuje (co predpokladam), ovladanie hlasitosti by si mohol mat vyriesene na DO od TV.

Kedze mas ale satelitny STB, predpokladam, ze hlasitost a prepinanie kanalov riesis priamo cez DO k STB. A v tom vidim trosku problem, pretoze velmi malo STB podporuje (momentalne) standard HDMI-CEC.


se nezpozďuje zvuk z programů sat.T
Ak by taky pripad nastal (a urcite nastane, kedze TV mavaju input lag), vies to vyriesit priamo v Onkyu. Pre tieto pripady umoznuje posunut audio vs video.
geronimoh (2327)|20.7.2011 11:49
ONKYO HTX-22HDX je momentálně na Aukru za 5499 Kč ( 6tis. kup teď ) + 150 Kč poštovné, aukce končí za 8 hodin, nové - nevhodný dar.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]



Test Onkyo HTX-22HDX : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Kamelot (19)|20.7.2011 13:21
[quote=vivid.sk;357576]mistral to uz zhrnul, ja len doplnim, ze onkyo podporuje standard HDMI-CEC a pokial to aj tvoja TV podporuje (co predpokladam), ovladanie hlasitosti by si mohol mat vyriesene na DO od TV.
Kedze mas ale satelitny STB, predpokladam, ze hlasitost a prepinanie kanalov riesis priamo cez DO k STB. A v tom vidim trosku problem, pretoze velmi malo STB podporuje (momentalne) standard HDMI-CEC.
[/quote]

Díky za rady, nicméně jako laika mě napadají tímto tyto otázky. doteď mám vstupy HDMI do LCD zvlášť, takže když chci přepnout do sat programu na Xtreamer, pak musím ovladačem TV přes speciální tlačítko všech vstupů LCD vybrat volbu vstupu Xtreamer ( mám předdefinovaných několik předvoleb, neboť do TV je ještě zastrčen scartem DVD rekordér a také videorekordér - ještě jsem to nevyhodil )
- samozřejmě Xtreamer a satelit a vlastně všechno jede nezávisle a TV přepínačem mohu mezi nimi přes nabízené okno vstupů přeskakovat během mžiku

Pokud půjdou oba HDMI do Onkya a odtud jen jeden do LCD, tak budu mít oba na jednom vstupu TV resp. Xtreamer mi při zapnutí prioritně tedy vyřadí satelitní program stejně jako to dělávalo video při zapnutí když vyřadilo obraz satelitu ?

Tj. pokud nevypnu Xtreamer. nemohu se dívat na satelitní programy ? Nebude vůbec vadit satelitnímu HD přijímači, že mezi něj a LCD vstoupí ještě nějaké zvukové zařízení ? Tady se právě taky bojím těch případných nesouladů zvuku s obrazem a zda je dokážu vyrovnat - do HD Goldena mám ještě přes USB vražený externí disk pro nahrávání, ale tam asi nic nehrozí když se to nahrává v první vlně ...
.
samozřejmě TV v drtivé většině ovládám pouze vysílačkou od přijímače HDGolden, který asi žádný HDMI CEC nepodporuje - vysílačku od TV Sharp používám pouze pro vypnutí a zapnutí, případně zmiňované přepínání vstupů zařízení Xtreamer, satelit, video, DVD rek.
.
p.s. - to aukro je na mě moc rychle hrrr, navíc záruka žádná, prodejce neznám, ta tisícovka úspory za to hmmm ........teprve se vlastně rozhoduji zda do toho jít .....
geronimoh (2327)|20.7.2011 14:12
[quote=Kamelot;357591]
.
p.s. - to aukro je na mě moc rychle hrrr, navíc záruka žádná, prodejce neznám, ta tisícovka úspory za to hmmm ........teprve se vlastně rozhoduji zda do toho jít .....[/quote]

To máš celkem pravdu.

Já osobně bych to řešil buď levnou variantou - trochu slušná minivěžička bude hrát mnohem líp, než reproduktory na televizoru, nebo trochu dražší varinatou - AV Reciever + repro, třeba i použité (aukro)( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) .