Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniStar S1 - setting editor a alternativní software

cikan (26)|21.7.2011 14:07
zdravím all.. nevěděl by pls někdo, zda je někde ke stažení funkční "setting editor", který zvládá soubory "database.cdp" ? Nikde jsem také neobjevil alternativní software pro TechniStar S1, který by umožnil provoz ICE Skylink karet (bez použití CI modulu). Pomůže někdo - díky.
Dagy2 (3153)|21.7.2011 22:48
[quote=cikan;357768]zdravím all.. nevěděl by pls někdo, zda je někde ke stažení funkční "setting editor", který zvládá soubory "database.cdp" ? Nikde jsem také neobjevil alternativní software pro TechniStar S1, který by umožnil provoz ICE Skylink karet (bez použití CI modulu). Pomůže někdo - díky.[/quote]

čeče, cikán, ty si kúpil TechniSat a nevieš, že tieto prístroje chvalabohu NEMAJU alternatívne softwary? Inak by tu bolo vlákno s 200 000 prečítaniami podobne ako to vedľajšie.
TechniSat takúto možnosť nemá, pretože ak mu človek dá, to čo mu patrí tak funguje k spokojnosti. Je to prístroj na pozeranie nie na vŕtanie sa v ňom.

editor settingov - tak to som nikdy nepoužil. Nastavenie a triedenie je jednoduché a rýchle v menu a človek ho robí raz.
Môžeš skúsiť http://www.setedit.de kde je trialová verzia - ale neviem či funguje s Technistarom. Ja som ho skúsil s Digicorderom, ide to ale nepoužívam.
Ak sa zaujímaš o zálohu dát - čo je vec veľmi dobrá - tak pozri na stránke [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Je to malá rutinka dbdump a dbload, najdeš to vo FAQ.
A pokiaľ máš záujem o ďalšie veci k TechniSatu, nehľadaj po rôznych fórach, hľadaj hlavne na http://www.technisat.de je tam všetko aj s video návodmi.
cikan (26)|22.7.2011 02:30
to SlavoF a Dagy2
díky za snahu pomoci. Jen upřesním, že TechniStar S1 nemá sériový port (kdyby ho měl, asi bych zde nežádal o pomoc) a koupil si ho známý (s ext. HDD, 80AL, ICE, Twin monoblok bez modulu CAM - za víc než 12 kKč, to nechápu). Tak si ještě dokoupí modul (asi nejlepší volba bude Mascom crypt/irdeto), sw v receiveru je 2.46.0.5 (1486m) - koukal jsem v diskuzích je označovaný za nejstabilnější. Záloha pomocí dbdump byla bezproblémová, předtím jsem bohužel musel kanály Skylinku porovnat ručně (74 kanálů asi 1 hodina práce) - tomu jsem se chtěl vyhnout. V setting editoru by to bylo pohodlnější a rychlejší. Zkoušel jsem i různé verze SetEdit, ale nepodařilo se mi soubor "database.cdp" otevřít. Není někde dobře udělaný setting např. základ Skylink + A3 + A1 nebo CSlink + A3 + A1 a k tomu různé oblíbené podle žánrů - ke stažení?
Dagy2 (3153)|22.7.2011 14:33
1A/ 12kkč nechapu taky - to je premrstena cena
1B/ kto nemal TechniSat nepochopi. Moj Digicorder (bez anteny) stal nejakych 20k a keby som sa mal dnes rozhodnut tak ho kupujem znova

2/ setting je na kocku - 100 ludi = 100 chuti. Ty chces mat CT1 na pozicii 1, ja chcem STV1, Fero Mrkvicka Markizu a Pepa z Hradce zase Novu. Tak ako urobit setting?

3/ zoradenie programov SkyLink = cca 60 programov trva bez preháňania max 10 min.
Veď naladené programy mám na ľavej strane okna, šípkami bežím po nich a žltým tlačítkom ich pridávam do vybraného favoritného zoznamu. ukladajú sa za sebou.
Presuny sú ešte jednoduchšie - žltým tlačítkom označím program, prípadne skupinu programov a šípkami posuniem alebo stačí zadať číslo na ktorej predvoľbe to chcem mať a je to!
Jednoduchší systém som ešte nestretol.
Pitomec (10211)|22.7.2011 15:18
[quote=cikan;357768]zdravím all.. nevěděl by pls někdo, zda je někde ke stažení funkční "setting editor", který zvládá soubory "database.cdp" ? [COLOR=red]Nikde jsem také neobjevil alternativní software pro TechniStar S1, který by umožnil provoz ICE Skylink karet (bez použití CI modulu).[/COLOR] Pomůže někdo - díky.[/quote]
Ten ani neobjevíš, protože TechniSat není Ari-šrot. Nicméně koncem tohoto roku se na trh dostane tentýž model TechniSatu, akorát místo integrované čtečky Conax bude mít integrovanou čtečku Irdeto.
cikan (26)|22.7.2011 21:32
to Dagy2
díky Ti za reakci. Kdybych chvíli počkal s editací, mohl jsem ji udělat efektivně podle Tvé rady. Já jsem třídil TV kanály v pravé části okna (navíc pár transpondérů laděné ručně, takže kanály pod předvolbou 1), nedával jsem je do oblíbených. Máš pravdu, možnosti "uspořádání seznamů" v Technisatu jsou excelentní. Na svou omluvu dodám, že jsem měl tento model poprvé v ruce a nechtěl jsem použít manuál. Takže mě překvapilo pár odlišností uspořádání nebo možností od jiných receiverů. Hlavně v prvním okně "menu" je sice hned první položka "Vyhledávání kanálů", ale po jejím nakliknutí už nikde není možnost změny konfigurace DiSEqC přepínačů. Takže se musí zpět Nastavení/Konfigurace antény. A toto uspořádání (DiSEqC) je taky atypické, včetně vymožeností Technisatu " Multytenne" a "DisiCon". Prostě má receiver víc možností výběru než je běžné u levných typů. Např. mě taky překvapila nabídka po skončení ladění - 5 možností, místo uložit ano/ne.
Ještě bys mi mohl poradit pár drobností, když dobře znáš tento model. Např., když jsem v levé části okna "Uspořádání seznamů TV" a je tam více TV stanic se stejným názvem, dá se nějak jednoduše detekovat který je který (aniž bych opustil toto okno)? Sice se sám ten, který je aktivní spustí, ale lepší by bylo vidět někde alespoň kmitočet/sat. Výběr po dvojkliku na červené tlač. je dobrý, ale nějak mi nefungovala poslední možnost jazyky - skoro všechno bylo pod "Všechny jiné jazyky". A taky nevím, kde je DiSEqC 1.2 pro motory. No receiver to není dokonalý, ale dávám mu palec nahoru.
to Pitomec
máš moc pěkný nick, prosím Tě co přesně znamená ozn. "Ari-šrot" (tuším něco hanlivého)?
golfLC (1941)|22.7.2011 22:19
[quote=cikan;358060]to Dagy2
díky Ti za reakci. Kdybych chvíli počkal s editací, mohl jsem ji udělat efektivně podle Tvé rady. Já jsem třídil TV kanály v pravé části okna (navíc pár transpondérů laděné ručně, takže kanály pod předvolbou 1), nedával jsem je do oblíbených. Máš pravdu, možnosti "uspořádání seznamů" v Technisatu jsou excelentní. Na svou omluvu dodám, že jsem měl tento model poprvé v ruce a nechtěl jsem použít manuál. Takže mě překvapilo pár odlišností uspořádání nebo možností od jiných receiverů. Hlavně v prvním okně "menu" je sice hned první položka "Vyhledávání kanálů", ale po jejím nakliknutí už nikde není možnost změny konfigurace DiSEqC přepínačů. Takže se musí zpět Nastavení/Konfigurace antény. A toto uspořádání (DiSEqC) je taky atypické, včetně vymožeností Technisatu " Multytenne" a "DisiCon". Prostě má receiver víc možností výběru než je běžné u levných typů. Např. mě taky překvapila nabídka po skončení ladění - 5 možností, místo uložit ano/ne.
Ještě bys mi mohl poradit pár drobností, když dobře znáš tento model. Např., když jsem v levé části okna "Uspořádání seznamů TV" a je tam více TV stanic se stejným názvem, dá se nějak jednoduše detekovat který je který (aniž bych opustil toto okno)? Sice se sám ten, který je aktivní spustí, ale lepší by bylo vidět někde alespoň kmitočet/sat. Výběr po dvojkliku na červené tlač. je dobrý, ale nějak mi nefungovala poslední možnost jazyky - skoro všechno bylo pod "Všechny jiné jazyky". A taky nevím, kde je DiSEqC 1.2 pro motory. No receiver to není dokonalý, ale dávám mu palec nahoru.
to Pitomec
máš moc pěkný nick, prosím Tě co přesně znamená ozn. "Ari-šrot" (tuším něco hanlivého)?[/quote]

1.) Diseq nastavenie nema nic spolocneho už s ladenim stanic - programov, je to vec a sucast nastavenia anteny - pristupu na konvertory, neviem, preco to hladas vo vyhladavani stanic....
2.) Rovnake stanice detekujes podla seznamu poskytovatelov, pripadne satelitu odfiltrovanim cervenym tlacitkom - inak funkcne ako pises Ti hned na pozadi aktivuje, takze vies, co je "zive"
3.) Nastavenie motoru mas pri nastaveni satelitu, ak kliknes napr. na Astru 19,2, rozroluje sa Ti vyberac a tam mas v ponuke pozicioner, trosku iny preklad :)

A este jedna rada, ked mas prescanovany satelit, v editacii TV programov hromadne odznac vsetky stanice z pravej strany, cim koncovy zoznam sa Ti vyprazdni, prejdi na lavu stranu, odfiltruj podla poskytovatela a uz si zo zoznamu len presuvaj do tvojho programy uz v tej postupnosti, ako ich chces mat, otazka par minut, tym padom uz na pravej strane zoznamu nemusis nic presuvat :-)-
4.) Ari-šrot - sat. prijimac ARIVA, mas tu o nom na fore popisaneho dost :) šrot hadam vies co je :)
cikan (26)|23.7.2011 00:20
to golfLC
díky za praktické rady. S DiSEqC jsme se nepochopili. Pochopitelně u DiSEqC vím, jak funguje. Jen šlo o umístění nastavení LNB v menu, které zvolili technici od Technisatu. Já bych "Konfiguraci antény" dal hned do prvního okna menu nebo lépe, jak je obvyklé mít společnou položku instalace. Ale jde o prkotinu, nemá cenu o ní diskutovat. Šlo o můj první subjektivní dojem, jsem ovlivněný uspořádáním u Humaxe (2 používám doma) nebo u šmejdů, které si pořizuje většina běžných uživatelů.
Tady bych si dovolil malou poznámku, nesouvisející s tímto vláknem. Z elektroniky mám rád kvalitní věci, nejlépe s dobrým poměrem cena/výkon. Ale od jisté doby zjišťuji, že většinu lidí zajímá jen ta cena. Převedeno do sat techniky, najeďte si třeba na eshop "http://www.e-satelity.cz/", vyberte třeba receivery, dejte seřadit podle ceny ... Potom se nemůžeme divit, že si málokdo pořídí něco lepšího. Ale zase bych netvrdil, že vše, co je levné je šmejd, nespolehlivé,... to ukáže čas. Např. vnuk z Jablonce pořídí své babičce ke stým narozeninám Amiko SSD-550 (za cca 750,- Kč), jeho kamarád mu přepíše sw (myslím verze 1.3.73), aby fungovala karta ICE. Mezitím někdo vymyslí další alt. sw (typnu si třeba verze 1.3.99 - irdeto) a až definitivně umře cryptoworks, babička vesele kouká dál na svou CRT TV (tedy pokud neumře sama, neudeří do chaloupky blesk, mezitím ještě kamarád vymění po záruce většinu elytů v receiveru). No nekupte to... A ještě dodám, na DO má babička tlačítko "find" a tím si najde svůj oblíbený erotický kanál, protože si pamatuje název a nepamatuje jeho umístění. Jestlipak umí "find" Technisat, asi ne?
Pitomec (10211)|23.7.2011 11:24
[quote=cikan;358073]to golfLC
díky za praktické rady. S DiSEqC jsme se nepochopili. Pochopitelně u DiSEqC vím, jak funguje. Jen šlo o umístění nastavení LNB v menu, které zvolili technici od Technisatu. Já bych "Konfiguraci antény" dal hned do prvního okna menu nebo lépe, jak je obvyklé mít společnou položku instalace. Ale jde o prkotinu, nemá cenu o ní diskutovat. Šlo o můj první subjektivní dojem, jsem ovlivněný uspořádáním u Humaxe (2 používám doma) nebo u šmejdů, které si pořizuje většina běžných uživatelů.
Tady bych si dovolil malou poznámku, nesouvisející s tímto vláknem. Z elektroniky mám rád kvalitní věci, nejlépe s dobrým poměrem cena/výkon. Ale od jisté doby zjišťuji, že většinu lidí zajímá jen ta cena. Převedeno do sat techniky, najeďte si třeba na eshop "http://www.e-satelity.cz/", vyberte třeba receivery, dejte seřadit podle ceny ... Potom se nemůžeme divit, že si málokdo pořídí něco lepšího. [COLOR=red]Ale zase bych netvrdil, že vše, co je levné je šmejd, nespolehlivé,... to ukáže čas.[/COLOR] Např. vnuk z Jablonce pořídí své babičce ke stým narozeninám Amiko SSD-550 (za cca 750,- Kč), jeho kamarád mu přepíše sw (myslím verze 1.3.73), aby fungovala karta ICE. Mezitím někdo vymyslí další alt. sw (typnu si třeba verze 1.3.99 - irdeto) a až definitivně umře cryptoworks, babička vesele kouká dál na svou CRT TV (tedy pokud neumře sama, neudeří do chaloupky blesk, mezitím ještě kamarád vymění po záruce většinu elytů v receiveru). No nekupte to... A ještě dodám, na DO má tlačítko "find" a tím si najde svůj oblíbený erotický kanál, protože si pamatuje název a nepamatuje jeho umístění. Jestlipak umí "find" Technisat, asi ne?[/quote]Ariva ovšem šrot je a čas to už ukázal. Pokud něco levného a bezproblémového, tak třeba DVB-S2 Amiko 7800 s originální čtečkou Irdeto.