Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D TV

intago (255)|8.9.2011 12:33
zas jsem v obchodě porovnával full HD a 3D, to je daleko lepší, ale to poloviční rozlišení je vidět. Pak jsem se hádal s prodavačem, že 3D vysílání (ale asi se dá naprat i full HD třeba na flešce, ne?) má poloviční rozlišení v pasivních i aktivních brejlích. Pasivní jsou podle mne ale lepší
interfernet422 (1575)|8.9.2011 13:00
[quote=erik555;365327]Sme narodeni na nespravnom mieste a to nie iba kvoli tymto technickym moznostiam v TV.[/quote]

Tak černě bych to neviděl. Tsunami nám nehrozí, zemětřesení jsou ojedinělá, malá, spíše způsobena důlní činností, tornáda ojedinělá a proti USA slabá, sopky činné taky žádné, prostě "zemský ráj to napohled".
Akorát ... podle propozicí politika do fora nepatří, takže nemám co bych dodal. Snad jen :-k
bavorak (1494)|8.9.2011 13:14
[quote=bavorak;365483]trh sa nemeria rozlohou krajiny, alebo poctom obyvatelov, ale ekonomickou silou.[/quote]

[quote=Ivo Mašek;365498]Malý trh s tím nemá vůbec nic společného (nejsme nejmenší zemí s malým počtem lidí). Důvodem je malá kupní síla obyvatel, [/quote]

:-) :-) :-)

ale ved vsetko to co si napisal svedci o tom istom. A ze sme ovce, ktore platia za to iste dva krat viac, o tom nie je pochyb. Nastastie nie vsetci.
intago (255)|15.9.2011 13:51
tak jsem se tu bohužel nedozvěděl, jak chytat satelitem 3D na PC, jaké programy jsou potřeba, i na konverzi 2D na 3D atd, škoda, snad časem
Je mi ale čím dál jasné, že 3D je fakt pokrok. Když to srovnávám v obchodech, HD má sice větší rozlišení, ALE OBRAZ JE děsně ZVÁLCOVANEJ DO ROVINY. Připadá mi to jak z minulýho století, tohle chce něco víc :-)
3D zdar!
Ivo Mašek (10205)|15.9.2011 14:22
A proč do PC, když to funguje na TV. TV lze samozřejmě propojit přes domácí kino do PC (tedy měl by to i umět satelitní přijímač).
jarino1978 (8045)|15.9.2011 14:56
[quote=intago;366494] Připadá mi to jak z minulýho století, tohle chce něco víc :-)
[/quote]
mne to minulé storočie pripomína to dnešné "3D".
Jarda.Bar (1238)|15.9.2011 15:50
[quote=intago;366494]tak jsem se tu bohužel nedozvěděl, jak chytat satelitem 3D na PC, jaké programy jsou potřeba, i na konverzi 2D na 3D atd, škoda, snad časem
Je mi ale čím dál jasné, že 3D je fakt pokrok. Když to srovnávám v obchodech, HD má sice větší rozlišení, ALE OBRAZ JE děsně ZVÁLCOVANEJ DO ROVINY. Připadá mi to jak z minulýho století, tohle chce něco víc :-)
3D zdar![/quote]

Koukám, zase tu někdo přikládá :).
Pitomec (10211)|15.9.2011 17:15
[quote=intago;366494][COLOR=red]tak jsem se tu bohužel nedozvěděl, jak chytat satelitem 3D na PC[/COLOR], jaké programy jsou potřeba, i na [COLOR=red]konverzi 2D na 3D[/COLOR] atd, škoda, snad časem
Je mi ale čím dál jasné, že 3D je fakt pokrok. Když to srovnávám v obchodech, HD má sice větší rozlišení, ALE OBRAZ JE děsně ZVÁLCOVANEJ DO ROVINY. Připadá mi to jak z minulýho století, tohle chce něco víc :-)
3D zdar![/quote]Chytat 3D na PC jde poměrně snadno, k tomu stačí parabola, konvertor, koax. kabel, 2 F konektory, PCI/PCI-E karta DVB-S/S2, CAM a přístupová karta. Horší je to, že stanic ve 3D je jak šafránu a taky že je to nesmysl, který jak rychle přišel, tak rychle půjde do kytek (leda by někdo objevil perpetum, aby se 3D dalo sledovat i bez brejlí a s reálným podáním).

Konverze z 2D na 3D je asi totéž jako převod z SD na HD (= o ničem a ztráta času a námahy).
erik555 (776)|15.9.2011 17:18
Naznak takeho "perpetum" bez "brejli" je toshiba :) https://www.tvfreak.cz/toshiba-55zl2-bez-bryli-a-v-4k-2k/4558 ale nejak sa predsa musi zacat :D
Pitomec (10211)|15.9.2011 17:19
To je sice pěkný, ovšem jenom na papíře. Až to bude v provozu, tak se uvidí, ale spíš bych řekl, že se neuvidí :D
erik555 (776)|15.9.2011 17:34
Neviem ako to myslis, ze iba na papieri, ale ta TV uz bola prezentovana. Neviem co na to hovoria priamy pozorovatelia, ale nejaky 3D efekt tam predsa musi byt, inak by sa jednalo o fiasko...aspon ja to tak vnimam. Mas tu TV aj na youtube.
Pitomec (10211)|15.9.2011 17:36
Z YT si to bohužel ve 3D nezobrazím, takže jedině bych to musel vidět někde live. Ale moc iluzí si o tom stejně nedělám.
Ivo Mašek (10205)|15.9.2011 17:44
Tohle všechno vyřeší až nástup holografu.
Pochybuji, že se budou stavět byty o velikosti domu, aby se tam vešla pomalu větší televize, než mají na stadionech, aby jste tou televizí byli pohlceni a měli skutečný zážitek 3D bez omezení. (to už ten holograf bude přijatelnější a levnější)
... ale proti gustu žádný dišputát :-)
Ivo Mašek (10205)|15.9.2011 18:03
geronimoh (2327)|15.9.2011 19:00
[quote=intago;366494]... Když to srovnávám v obchodech, HD má sice větší rozlišení, ALE OBRAZ JE děsně ZVÁLCOVANEJ DO ROVINY. Připadá mi to jak z minulýho století, tohle chce něco víc :-)
3D zdar![/quote]

Mě 2D obraz na televizorech "zválcovaný do roviny" vůbec nepřipadá. Zato současné technologie 3D obrazu na televizorech jsou podle mě jako z dob minulých a ne z 21.století. 2D zdar!
geronimoh (2327)|15.9.2011 19:07
[quote=Ivo Mašek;366573]Tohle všechno vyřeší až nástup holografu.
Pochybuji, že se budou stavět byty o velikosti domu, aby se tam vešla pomalu větší televize, než mají na stadionech, aby jste tou televizí byli pohlceni a měli skutečný zážitek 3D bez omezení. (to už ten holograf bude přijatelnější a levnější)
... ale proti gustu žádný dišputát :-)[/quote]

Souhlasím, že holograf by byl na 3D ideální.
geronimoh (2327)|15.9.2011 19:12
[quote=erik555;366569]Neviem ako to myslis, ze iba na papieri, ale ta TV uz bola prezentovana. Neviem co na to hovoria priamy pozorovatelia, ale nejaky 3D efekt tam predsa musi byt, inak by sa jednalo o fiasko...aspon ja to tak vnimam. Mas tu TV aj na youtube.[/quote]

Na Berlínském veletrhu vystavoval 3D televizor bez 3D brýlí taky Philips a další značku už si nepamatuji. Philips vystavoval televizor, který sleduje infračerveným paprskem diváky a upravuje 3D obraz podle jejich pozice ( maximálně 8 diváků ). Další vystavovaná technologie vytváří 3D obraz pro 8 neměnných pozic, ze kterých je možné sledovat 3D obraz na televizoru - sám výrobce přiznal, že 8 pozic je nedostatešných a bude pracovat na minimálně 16 sledovacích pozicích.
Pupak2 (328)|15.9.2011 19:59
Všechny tyhle technologie založené na skládání dvou úhlově posunutých obrazů nejsou z dlouhodobého hlediska udržitelné. Problém fantomního ostření do jiné roviny,než kde vzniká obraz je pro liskou psychiku zátěž a skoro nikdo to nevnímá pozitivně. Já sám jsem 3D zavrhl už po několika hodinách sledování a komerčního hologramu se ještě dlouho nedočkáme. V nejbližších letech nás čeká jen vylepšování stávajících technologií a propagační nalejvárna výrobců. Tohle 3D nezachrání ani "30 případů majora Avatara".
Ivo Mašek (10205)|15.9.2011 20:14
[quote]
komerčního hologramu se ještě dlouho nedočkáme.
[/quote]
Bohužel. Přitom by jsme ho už mohli mít. Kdyby výrobci netlačili na klasické 3D a věnovali svůj čas a peníze na hologram. Někdy mi to připomíná "naftové lobby" (a asi nebudu daleko od pravdy)
Pupak2 (328)|15.9.2011 22:51
Myslím,že v tomto bodě jsi dost velký optimista. Holoprojekce pro domácí použití srovnatelná s třeba 50" TV je v současné době asi technologicky neřešitelná. Nicméně těch cest k "true 3D" je víc a asi i schůdnějších než je hologram. Komerční svět ale nehledá dokonalé řešení, hledá prodejné řešení. Prostě novinku, která může nalákat další zákazníky a udržet tempo prodeje. Vábnička "pseudo 3D" bude brzy nahrazena "Super HD 8K", které vytváří téměř dokonalý vjem prostoru bez negativních efektů.Blůčko nahradí Qvéčko a zase budeme vyhazovat filmy do popelnice... Život jde dál a peníze se musí točit.
intago (255)|16.9.2011 08:27
to je řečí jak v politice. Podle mě, jdu na to selským rozumem(narodil jsem se na statku u kulaka), je to jinak. Chce to ale do toho kšeftu zajít a zkoumat, porovnávat. Dát tomu pár hodin času.
Pak je jasný, že 2D je jen 2D, zkrátka svět zaválcovaný do roviny a 3D je pokus to napravit. Brejle jsou sice překážka, ale ne veliká, pokroku je třeba přinášet oběti, jak říkal průkopník letectví než umřel po havárii.
Spíš mi vadí to poloviční rozlišení. Nejen pasivního systému, ale i 3D vysílání jako takového
http://www.3dtelevize.cz/rok-2011-pasivni-3d-televizory-nastupuji
Ale dá se to tolerovat, snad to časem napraví a přidají i nabídku probramů i filmů. To je hlavní problém vůbec.
A hologram? Snad časem, ale zatím musíme vařit z toho co máme. 3D zdar!
Pitomec (10211)|16.9.2011 12:54
Právě to je překážka ta hlavní, protože na to se každej zvysoka vybodne. Brejle časem někde prušustruješ, rozbijou se nebo je prostě nebudeš moct zrovna najít. A mít je furt na nose při sledování, to snese leda ten, kterej nosí brejle i normálně, pro všechny ostatní je to opruz.
Pupak2 (328)|16.9.2011 13:42
Brejle nejsou ten hlavní problém. Sučasné 3D je jako jízda na kolotoči. První 2 minuty jsou úžasné,po 5 minutách si říkáš,už by to mohlo skončit a když slezeš na zem, tak je ti mírně na blití...
Pitomec (10211)|16.9.2011 14:15
Jo, to je taky jeden z hlavních důvodů. 3D je dobrý jako zajímavost, ale poměrně brzo se znechutí.
jarod72pm (841)|17.9.2011 11:56
No abych to odlehčil pro dnešní 3D co mě osobně zaujalo na dnešní podmínky a dobu tak "nej" 3D vidím na 3D televizor Panasonic TX-P50VT20E
ne a ne se odtrhnout od filmu!
Jarda.Bar (1238)|17.9.2011 21:30
V brýlích problém nevidím, vždyť v létě nosí mnoho lidí brýle proti slunci a nosí je i rádi. Samozřejmě, kdyby nebyly třeba, bylo by to plus.
Spíš si myslím, že jde o obsah, stále je filmů, dobře natočených, v 3D moc málo. Nejvíc bodují animáky jako RIO, Na vlásku apod..
intago (255)|19.9.2011 07:52
[quote=Pitomec;366767]Jo, to je taky jeden z hlavních důvodů. 3D je dobrý jako zajímavost, ale poměrně brzo se znechutí.[/quote]

ale proč? Já myslím že proto, že člověk dostane strach, ale nemusí si ho přiznat. Je to 3D zkrátka silná káva.
Prej umejí grafický karty i konverzi 2D-3D? Maj už vložený program na to. Málo se tu píše o konkr.podrobnostech sledování 3D na PC.
Ivo Mašek (10205)|19.9.2011 07:57
[quote]
Málo se tu píše o konkr.podrobnostech sledování 3D na PC
[/quote]
Protože TVFreak je prioritně určen k diskuzím ohledně videa, TV, DVD, CD, a tak podobně. PC se věnují kolegové na Svět hardware. (samozřejmě nebude vadit, když se to bude řešit zde)
interfernet422 (1575)|19.9.2011 08:44
[quote=Jarda.Bar;366963]V brýlích problém nevidím, vždyť v létě nosí mnoho lidí brýle proti slunci a nosí je i rádi.[/quote]
Ano ti co normálně brýle nenosí tak těm to ani nepřijde. Ale co my slepýši. V létě mám zatmavovací skla ale pro 3D bych musel nasazovat přes ně další těžká "monstra". Pro nás obrýlence jako řešení bych viděl pasivní 3D a jen lehké polarizační folie ve stylu naklapávacích přídavných skel na stávající brýle.
Ivo Mašek (10205)|19.9.2011 08:49
Já vidím blbě, a číselné značení pinů na malých konektorech se mě splývá v jednu souvislou řadu. Už pár let se chystám k očnímu. jenže: za jedno jsem líný, hlavně tam vystát frontu., za druhé moc po brýlích neprahnu a chtěl bych se jim vyhnout. No a teď bych je měl mít pravidelně doma u TV. Kdepak - nebrat.
Jarda.Bar (1238)|19.9.2011 09:08
[quote=interfernet422;367206]Ano ti co normálně brýle nenosí tak těm to ani nepřijde. Ale co my slepýši. V létě mám zatmavovací skla ale pro 3D bych musel nasazovat přes ně další těžká "monstra". Pro nás obrýlence jako řešení bych viděl pasivní 3D a jen lehké polarizační folie ve stylu naklapávacích přídavných skel na stávající brýle.[/quote]

Jak píšeš, pasivní 3D.
intago (255)|19.9.2011 10:07
no jasně, pasivní brejle, to je POHODIČKA :-)
SlavoF (834)|19.9.2011 10:22
pohodička možno áno, ale kde je kvalita? ;)
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=366373&postcount=1051
Jarda.Bar (1238)|19.9.2011 11:59
O rozlišení tu bylo psáno mnoho, u LG 540p pro každé oko.
Co se týká pozorovacích úhlů, pasivní LG 3D TV nelze sledovat nad osou TV. Jinak můžeš na rozdíl třeba od IMAXu klonit hlavu, dívat zleva, zprava, je to jedno, 3D je stále stejné.
Je na lidech, co jim vyhovuje. Jeden parametr dokonalý výrobek nedělá.

Pan Čermák jistě nemá recept na absolutní pravdu ;).
tesla15 (505)|19.9.2011 11:59
[quote=Ivo Mašek;367208]Já vidím blbě, a číselné značení pinů na malých konektorech se mě splývá v jednu souvislou řadu. Už pár let se chystám k očnímu. jenže: za jedno jsem líný, hlavně tam vystát frontu., za druhé moc po brýlích neprahnu a chtěl bych se jim vyhnout. No a teď bych je měl mít pravidelně doma u TV. Kdepak - nebrat.[/quote]

Pane Mašek, doporučuji opravdu očního lékaře. U mne proveden oční zákal nejprve na levé, o měsíc později pravé oko. Hlavní důvod : nedařilo se mi v poslední době TV barevně doseřizovat. Z kohoutku tekla žlutá voda. Po prvním zásahu levé oko již vidělo vodu bílou. Druhý ( bezbolestný a na pojišťovnu ) zásah opět OK. Ale voda z kohoutku na prvavém oku o něco modřejší. Lékař mi sdělil: to se srovná. A měl pravdu. Vidím na obě oči stejně, jen na blízko používám vyjímečně 2 dioptrie brýle ( čtení údajů na I O ). Budete odkládat a s největší pravděpodobností " zítra " zbytečně platit.
intago (255)|19.9.2011 13:14
[quote=Jarda.Bar;367244]O rozlišení tu bylo psáno mnoho, u LG 540p pro každé oko.
Co se týká pozorovacích úhlů, pasivní LG 3D TV nelze sledovat nad osou TV. Jinak můžeš na rozdíl třeba od IMAXu klonit hlavu, dívat zleva, zprava, je to jedno, 3D je stále stejné.
Je na lidech, co jim vyhovuje. Jeden parametr dokonalý výrobek nedělá.

Pan Čermák jistě nemá recept na absolutní pravdu ;).[/quote]

přesně, sám jsem to srovnával, prostě nemá pravdu
milanhdtv (6)|23.9.2011 10:16
[quote=SlavoF;367222]pohodička možno áno, ale kde je kvalita? ;)
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=366373&postcount=1051[/quote]

Ten článok je neobjektívny,tendenčný, je veľa iných článkov, ktoré to hodnotia (technológiu LG sinema 3D) vysoko pozitívne, nakoniec to získalo cenu EISA 2011/2012 ako najlepšia 3D zostava( LG 55LW650s spolu s domácim kinom) a v rebríčku The best 3D tv je tento model v prvej trojke, na sú tam ešte plazmy VT30 od Panas. a D8000 od Sams.
SlavoF (834)|27.9.2011 09:18
3D Samsungáci, niečo pre vás:
27. září 2011:
Společnost Topfun Media a.s. ve spolupráci se společností Samsung Electronics Czech and Slovak s. r. o. dnes spouští distribuci 3D filmů pro službu Topfun exkluzívně v chytrých televizorech Samsung.......
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
intago (255)|27.9.2011 14:53
prima, akorát že ty filmy co nabízejí mne nezajímají, já bych o přírodě a ta je jen na konci stránky
intago (255)|12.10.2011 07:59
včera jsem byl v My (býv.Máj), mají tam 3D Samsung a několik pas.LG, můžete srovnávat.
Hlavně je tam vidět nemožnost obou firem.
Samsung dal brýle skoro 5m od telky, takže Avatar je sotva vidět, a 3D ještě míň.
LG dalo telky do úrovně břicha, takže kdo si nepodřepne, 3D neuvidí, to je vidět jen v úhlu +-15 stupnů
intago (255)|21.8.2012 08:53
rok a něco je pryč a co se změnilo? Podle mne nic. Po olympiádě je zas ticho po pěšině s HDTV. Děsné, tak si hraju se satelitem, hlavně 3D mě zajímá, ale podle mne je to taky bída bídoucí. Co vy, jaké máte nové zkušenosti?
Pytkin (7947)|21.8.2012 11:24
no ono je to asi tym , ze 3D skoro nikoho nezaujima .. bublina uz splasla .. vacsina ludi vytriezvela ..
intago (255)|21.8.2012 12:05
to se mi snad zdá! Jako kdyby někdo před lety řekl-ta barevná telka je nanic, barevná bublina splaskla. Nad čb není! :-(
Jak jste na to přišel??
Ivo Mašek (10205)|21.8.2012 13:29
Televizorů 3D se prostě prodává mnohem méně, než si výrobci ve svých snech naplánovali. Není o ně zase takový velký zájem. Rozhodně větší zájem je o prodej klasických TV, které umí HD, či fullHD. V USA a Kanadě je dokonce prodej 3D ještě větším propadákem. Nezkoumám proč to tak je (od toho jsou zde jiní), ale prostě jenom konstatuji, že to tak je. S prstu jsem si to samozřejmě nevycucal.
Srovnávat nástup 3D-TV s nástupem barevné televize je více méně neadekvátní. S nástupem barevných TV totiž ruku v ruce přišel i barevný program pro ony barevné TV (respektivě, velmi rychle se točilo vše v barvě a spousta černobílých snímků se dodatečně kolorovala). Což s nástupem TV-3D se tedy říci nedá a svým způsobem to bude celkem problém i do budoucna. Protože natočit cosi v 3D tak, aby to bylo perfektní na úplně každé TV-3D je zatím fata morgana (a obávám se, že ještě hodně dlouho bude, spíše to tak bude na stálo).
Také ne každý si může dovolit koupit televizi velkou, jako "kráva" (buď z finančních důvodů, nebo z důvodů volného místa). A na menších úhlopříčkách je 3D celkem opruz
Většina (řekl bych, že valná většina) lidí si kupuje televizi proto, aby se mrkli na fotbal / hokej, nechali se opít u tzv. zpráv a občas mrkli na nějaký x-krát opakovaný film, nebo se nechali zblbnout nekonečnými opruz-serialy. Opravdu jen menšina lidí si kupuje TV kvůli filmům a kvůli kvalitní produkci (kde vyžadují kvalitní přenos obrazu i zvuku a také kvalitní filmovou produkci). A i tam ne všichni mohou sledovat 3D. Ne každý to totiž na takovém prostoru snese. Nehledě na to, co jsem psal výše ohledně natáčení 3D filmů pro úplně všechny modely a typy TV.
Opravdu to není o tom, že by snad byl někdo zaostalý. Tohle zaujímá mnohem větší obzor a je to mnohem větší problematika, než si leckdo myslí
intago (255)|21.8.2012 14:10
tak jsem asi nenormální, ale kašlu na to. Mě se 3D moc líbí a divím se každému, kdo to nechápe. Zválcovat tři rozměry do dvou mi přijde jako nepřístojnost.
Každý, teda skoro, vidí 3D neustále, ne?
Fakt ale je, že se lidé 3D bojí, to mi přiznala žena po výslechu, proč 3D telku odmítá (ono to na mě šahá!)
Nezminuješ se o přepočtu 2D-3D, které je takovým polo3D. Ale stojí to za to. Taky nepíšeš o 3D na PC, hry atd, monitory, cenově nejsou vysoko.
mirekv (7169)|21.8.2012 14:31
intago, až bude z čeho (filmy) vybírat, tak se teprve dá o koupi 3DTV uvažovat. Co mi schválně doporučíš za 3D tituly? Navíc to, co se prezentuje jako 3D není 3D, ale stereovize, neříkej mi, že když postoupím do strany, tak uvidím předmět z boku! Koukni na film Výplata, tam je vymyšlené opravdové 3D.
Ivo Mašek (10205)|21.8.2012 14:47
[QUOTE]tak jsem asi nenormální, ale kašlu na to. Mě se 3D moc líbí a divím se každému, kdo to nechápe[/QUOTE]
Jseš úplně normální. A také ti, co nesnesou 3D v kině, tobož v TV, jsou také normální. Dle výzkumu je více jak 1/3 populace lidí, kteří nemohou sledovat 3D produkci v kině a TV. Já např. patřím mezi ně. Můj syn si to zase pochvaluje. Já jsem několikrát zkoušel sledovat 3D produkci v kině, a po čase mě začli bolet oči, pak za hlavou a dělalo se mi nevolno. Produkci jsem nemohl dokoukat, takže tam zůstal syn a já skončil u plodného rozhovoru s barmanem v kinobaru :-D.
[QUOTE]Každý, teda skoro, vidí 3D neustále, ne?[/QUOTE]
3D v kterém se celý život pohybujeme, je úplně jiné 3D, než to, které je v kině a TV. Název (3D) stejný, ale přitom se jedná o velmi rozdílné věci.
[QUOTE]Fakt ale je, že se lidé 3D bojí[/QUOTE]
V mém případě to určitě není o strachu (tak jako u většiny lidí). Prostě to fyzicky nesnesu (ač zkoušeno několikrát), tak s tím holt nic neudělám.
intago (255)|21.8.2012 14:52
[QUOTE=mirekv;421379]intago, až bude z čeho (filmy) vybírat, tak se teprve dá o koupi 3DTV uvažovat. Co mi schválně doporučíš za 3D tituly? Navíc to, co se prezentuje jako 3D není 3D, ale stereovize, neříkej mi, že když postoupím do strany, tak uvidím předmět z boku! Koukni na film Výplata, tam je vymyšlené opravdové 3D.[/QUOTE]

na satelitech něco je a na discích http://www.filmarena.cz/3d-filmy/
Mašek-Co se týče hologramu, musíme počkat. Stačí, když kape. Spokojím se s málem, zatím mám ze satelitů staženo asi 50GB
mirekv (7169)|21.8.2012 15:33
Tak já se "3D" filmům nebráním, ale na to je třeba zajít do kina, kde to je s veškerou obrazovou a zvukovou výbavou, třeba Avengers, StarWars nebo i diskutovaný Avatar. To se doma nedá napodobit ani náhodou! Těším se třeba na Hobita, to bude podívaná! Ale doma ne!