Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D TV

intago (255)|21.8.2012 15:41
a proč ne? Rozhodně je to lepší, než se koukat na obyč HDTV. Nebo dokonce na SD! To je už pravěk! Já, který jsem zažil zavádění čb.telek jsem rád, že jsem se 3DTV dožil
Pytkin (7947)|21.8.2012 15:54
[QUOTE=intago;421370]to se mi snad zdá! Jako kdyby někdo před lety řekl-ta barevná telka je nanic, barevná bublina splaskla. Nad čb není! :-(
Jak jste na to přišel??[/QUOTE]

no tak porovnavat prinos CB->barva a 3D .. to moze len clovek co ma prazdnu hlavu .. Nepoznam nikoho , kto by bol z 3D nejak nadseny .. Kazdy to vyskusa a povie ze hmm .. Je to fajn .. Ale nabuduce uz pojdem do kina na 2D .. Aj moj syn .. boli sme teraz na Ice Age 4 a Madagaskar 3 cez prazdniny .. a na obe chcel ist na 2D ..

3D je umela vec , ktora neprinasa nic poziticne .. to je neporovnatelne s prechodom z CB na barvu ..
Pytkin (7947)|21.8.2012 16:01
[QUOTE=Ivo Mašek;421375]Televizorů 3D se prostě prodává mnohem méně, než si výrobci ve svých snech naplánovali. [/QUOTE]
Tak ono to ale neni o tom , ci sa budu 3D telky predavat , alebo ne .. Samozrejme ze sa 3D telky predavaju , lebo su to vzdy tie vyssie modely a ludia si kupia kvalitnejsi model .. Lebo tie ne3D maju horsie aj ostatne vlastnosti ..

Tu ide ale principialne , ci ludia chcu sledovat 3D , ci im to nieco prinasa , alebo ne .. atd .. Cize doma mam 3D .. A nehladiac na to , ze ma 3D dojebane a vyrobca sa tvari , ze to tak ma byt , tak vlastne to 3D neprinaza ziaden velky zazitok .. Clovek si pozrie par filmov , ktore su dobre spravene .. A povie si , ze hmm .. a co mi to dalo .. V podstate nic .. A musim si to pozriet v 2D aby som nevidel umelu hmotu ale realny obraz .. No a potom si clovek pozrie zvysnych 99% 3D contentu , kery je uplne na hovno .. proste nalestene psie gule .. no a potom si clovek uvedomi , ze cele 3D je len nova metoda , ako dostat z penazeniek ludi dalsie peniaze , lebo uz pri 2D to nebolo mozne .. Ale ludia nastastie este maju svoj nazor a je vidno , ze ich 3D moc nezaujima ..

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=intago;421377]tak jsem asi nenormální, ale kašlu na to. Mě se 3D moc líbí a divím se každému, kdo to nechápe. Zválcovat tři rozměry do dvou mi přijde jako nepřístojnost.
Každý, teda skoro, vidí 3D neustále, ne?
[/QUOTE]

Aha .. takze tebe sa zda 3D v kine alebo na telke podobne/rovnake ako realny 3D vnem realneho sveta okolo nas ? Tak zacinam sipit , kde bude problem ..
mirekv (7169)|21.8.2012 16:07
Já pořád tvrdím, že doba na stereovizi ještě nenazrála. Stejně jak na raketoplány, kde si Amíci vylámali zuby a zachraňujou to Rusi se Sojuzama.
geronimoh (2327)|21.8.2012 19:35
[QUOTE=intago;421394]...Rozhodně je to lepší, než se koukat na obyč HDTV. Nebo dokonce na SD! To je už pravěk! Já, který jsem zažil zavádění čb.telek jsem rád, že jsem se 3DTV dožil[/QUOTE]

Asi jak pro koho. Patřím mezi ty, které ze sledování 3D rozbolí hlava. Muset mít ke sledování filmu 3D brýle se mi také nelíbí. Nelíbí se mi černobílé video ani fotky, ale 3D se nedá přirovnávat k rozdílu mezi černobílým a barevným. Mě spolehlivě vtáhne do děje kvalitní 2D obraz + kvalitní zvuk. U 3D mám dojem, že často vítězí forma nad obsahem. 3D možná bude zajímavé někdy v budoucnu s jinou technologií, např. zmíneným hologramem apod. Třeba se toho dočkám, ale i když ne, už teď jsem s kvalitou 2D obrazu spokojený ...

PS : HDTV bych rozhodně nenazýval obyčejným, pokud nemáš krátkou paměť ... :-)-
intago (255)|22.8.2012 07:33
prý- hmmm, co mi to dalo- Nikdo se nepřizná, že se 3D bojí, ani žena mi to narovinu neřekla. Naštěstí jsem psycholog a hypnotizér, takže se víc orientuji ve věci. Prostě 3D je víc hypnotické, víc vtahuje do děje. A toho se lidé bojí. Nakonec není se co divit, reklama a politika v 3D je daleko účinnější.
Nebudu nikomu šahat do soukromí, sám se orientuji, však v tom dělám už léta. Možná, že se za 25 let ještě setkám s vyšším stupněm 3D, třeba i hologram, ale zas to bude jen další zesílení vjemů. Ostatně co vážného technicky tomu brání? Skoro nic.
Pak bude další stupeň, vnímání na dálku, jako u Avatara, Ten film pokládám nejen já za nejlepší film všech dob. Málem vyhrál a to je v 3D! Proč asi?
mirekv (7169)|22.8.2012 08:13
intago: no nevím, proč bych se měl bát vtažení do 3D děje! Prostě jak říkám, doba ještě nenazrála a hóódně dlouho nenazraje! Uvědom si kolik procent z celkového zorného úhlu zraku obsahuje TV obrazovka!
intago (255)|22.8.2012 08:54
nemůžu si pomoct, ale tyhle argumenty fakt nechápu. Ale už jsem si zvykl, asi jsem exot. Budu se tedy koukat na tu ubohou nabídku 3D na satech sám. Ještě, že mám HighTv, v 8,30 a 10,00 jsou prima hodinové reportáže z cestování. Takový Phi-Phi nebo Phuket v 3D, to musí být náááádhera!!! Nebo Goa, stahněte si [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Právě jsem v My porovnával 3D a HD, snad po sté a zas jsem konstatoval velký ba převratný rozdíl. Jak to, že to ostatní nevnímají, nechápu |:-(
Pytkin (7947)|22.8.2012 14:45
[QUOTE=intago;421494]Naštěstí jsem psycholog a hypnotizér, takže se víc orientuji ve věci. Prostě 3D je víc hypnotické, víc vtahuje do děje.[/QUOTE]

Aha .. Tak toto vsetko vysvetluje ..
intago (255)|22.8.2012 15:18
hehe, lidé mají o hypnoze podobně naivní představy jako o 3D, ač ji věda zkoumá už přes 200 let. Kolik procent vám řekne, že je to spánek, ač není větší naivity.
Netuší, jak často v hypnoze sami jsou (při užití alkoholu a drog, tanec, bubnování, sex, sledování filmů, gamesy, atd) a jak často hypnotizují druhé (při přesvědčování, zejm.ukecávání zákazníků, i žen). Ale osvětu jsem už vzdal, nemá to cenu :-(
http://www.cojeco.cz/index.php?detail=1&id_desc=36162&s_lang=2&title=hypn%F3za
Ale i tahle definice je úplně blbě, to je klasika :-( Zpět na stromy!
KamilZ (10277)|22.8.2012 18:48
[QUOTE=Pytkin;421549]Aha .. Tak toto vsetko vysvetluje ..[/QUOTE]

Špatně, vše vysvětluje (a přiznává se) tohle:
[QUOTE=intago;421505]Ale už jsem si zvykl, asi jsem exot.[/QUOTE]
Ivo Mašek (10205)|22.8.2012 20:06
Že tu nebudeme probírat hypnozu a podobné čáry máry fuk? Jinak to půjde do stoupy - ta část o "čarování". B-)
THeBaNDiT (497)|22.8.2012 22:23
[QUOTE=mirekv;421379]Navíc to, co se prezentuje jako 3D není 3D, ale stereovize, neříkej mi, že když postoupím do strany, tak uvidím předmět z boku![/QUOTE]
Všetci dobre vieme, že 3D znamená 3 dimenzie, teda vnímanie troch rozmerov. A to nám dnešné "3D" modely umožňujú (ak má človek zdravý zrak).

Že nie je možné pohybom vlastnej hlavy nazrieť na objekt z iného uhla, to je vec iná. Ak by bola TV prepojená s 3D kamerou a snímala by pohyb hlavy, ktorý by v reálnom čase prenášala do pohybu 3D kamery snímajúcej objekt, mohol by si naň nazerať ako v realite, a to za použitia dnešných 3D teliek. ;)
Pytkin (7947)|23.8.2012 00:33
no ale film by si si tak nepozrel ..
intago (255)|23.8.2012 07:36
[QUOTE=Ivo Mašek;421570]Že tu nebudeme probírat hypnozu a podobné čáry máry fuk? Jinak to půjde do stoupy - ta část o "čarování". B-)[/QUOTE]

předně hypnoza není čáry máry fuk. Je to vědou zkoumaná realita, je na to tisíce vědeckých prací.
http://www.proquest.co.uk/sfe/site.fast?view=emeafullsitesppublished&mode=multiField&s.ac.filterTerms=&s.sm.terms=hypnosis&s.sm.fields=content&s.sm.types=simpleall&Submit.x=19&Submit.y=9
Mimochodem se myšlení hodně podobá počítači. A hypnoza je jeho přelaďování na jiné programy, než běžně máme.
A s tím exotem-je mi to divný, co se kolem mě děje. Možná Mašek pamatuje na debatu, jak jsem chtěl pro náš barák (18 bytů a žádní chudáci)zajistit satelitní rozvod. Sice debatu stopnul, ale neva. Jak byla schůze, nikdo se za mě nepostavil. Zakázali na baráku paraboly, jen povolili anténky na vysokorychlostní web! Na satelit koukám na chajdě!
V našem baráku má každý metrovou telku, ale cpe do ní SD signál a stačí mu to. O satelit nestojí. Když s kýmkoliv mluvím o 3DTV, kouká na mě jako na ufona. Kdo je tedy exot, oni nebo já?
Ivo Mašek (10205)|23.8.2012 08:48
[QUOTE]V našem baráku má každý metrovou telku, ale cpe do ní SD signál a stačí mu to. O satelit nestojí. Kdo je tedy exot, oni nebo já?[/QUOTE]
Nic není černobílé a i zde záleží na úhlu pohledu. Neznám ty lidi, co tam bydlí. Pokud jsou to vesměs důchodci, tak jim stačí opravdu nekonečné opruz-serialy a tzv. zaručeně pravdivé zprávy (nehážu tím všechny do jednoho pytle). Satelit je jim k ničemu. A pokud tam bydlí "vzdělaní" mladší lidé, kterým k životu stačí brambůrky, pivo a ujetej fotbal v televizi, tzv. zprávy a opruz-serialy, tak tam asi holt se satelitem také neuspěješ (tenhle druh taky lidí se určitě nebude koukat např. na NG, Discovery, Viasat history, History channel, .....)
V každém případě by mi lezli na nervy už tím, že by mi bránili v stavbě satelitní sítě. (to máš jako s touhle zemí: žije zde většina pablbů, kteří donekonečna volí modré a růžové. A nic s tím neuděláš. jedině se odsud vystěhovat do jiné země, kde je více těch normálních vzdělaných lidí - tady si např. já také pokládám onu tvojí otázku: kdo je exot? já, nebo ta většina blbů?))
mirekv (7169)|23.8.2012 08:56
Ivo, asi tak nějak.
intago (255)|23.8.2012 09:35
sranda byla, že mě jeden přesvědčoval, že HD chytá, ale na místě jsem zjistil, že na mpeg4 vůbec nemá tuner. Že kdysi satelity prodával, ale sám ho nechce. Vsadím boty, že nechytají ani pozemní HD. Myslí si asi, že stačí mít HD telku a bude HD obraz natuty.
Divné mi je, že o olympiádě šel HD dobře, ale už zase je signál slabý. Musím to opět vyzkoušet. Kdybych aspon měl jistotu, že T2 bude i v př.letech, sehnal bych si stbox, v obchodě jsem ho už viděl, ač drahý. Na heureka.cz mají jen drahý [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Ale za 3550 je drahý i když umí i sat.
Nebo si koupim tuhle telku
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ostatně ani s tím vysokorychlostním webem je ticho po pěšině už tolik měsíců, všichni nějak chrapají, nebo co... :-(
Jo, vzpomněl jsem si na problém, Nevím jak udělat, aby mi stboxy komunikovaly s PC monitory přes kabel hdmi/dvi. Porád mi píše, že se mu nelíbí počet řádků. Přes satelitní stbox trochu obraz ukazuje, ale stále dává hlášky. Dá se to odstranit?
THeBaNDiT (497)|23.8.2012 09:52
[QUOTE=Pytkin;421613]no ale film by si si tak nepozrel ..[/QUOTE]jasne, ze nie... dnesna technologia to este neumoznuje (a v mnou popisanej podobe ani nikdy nebude). Ale prostym faktom je, ze dnesna 3D technologia uz vnimanie hlbky umoznuje.
intago (255)|15.10.2012 10:02
Zdravím vespolek,
tak už mám urč. zkušenosti z 3DTV. Beru 3D i HD filmy jak ze satelitu, zejm.HighTv 3D, tak z webu. Nakonec to je ještě kvalitnější zážitek než jsem čekal. I přepočet 2D-3D předčil mé očekávání. Postuppně se mi daří odstranit překážky, bylo jich dost. Pomohly mi i debaty tady na freaku. Mnozí mne měli za vola, ale já jsem fakt laik a začátečník, ale učím se :-)
Co je hlavní problém je, že je totální nedostatek vhodných filmů, pořadů i 3D stanic. Je to celosvětová bída a nepochopitelný nezájem.
http://www.hightv.tv/#!next/c153j stále opakuje své 3D destinace, to je ostuda!
Co bych potřeboval? Fan klub 3D, kde by se vyměnovaly zkušenosti i nahrané filmy. Že bych ho měl založit sám si netroufám, zatím. Někdo mi tu nabízel hafo 3D a HD přírodopisných filmů v mkv, kdo to byl? Zkusím ho najít.
intago (255)|21.12.2012 10:55
No to by člověk zaplakal. Měsíce, ba i léta běží a stále ta samá nepochopitelná bída. Co bych si bez 3D počal??? Abych koukal na ty české kanály, co jich je, všecky v SD, to mě nebere. Dvě ubohé HD stanice se v našem pražském baráku, a nebydlí tam chudí lidé, vůbec nedá přijímat na STA! Navíc v nativním rozlišení skoro nic nemají!
Musím si ze satelitu nahrávat v bytě matky, mám tam asi 1500 kanálů, ale jen hrstka stojí zato. Bohužel žádný z nich není 3D, protože to, co se v 3D FTA vysílá (High,Astra,Tile,Sky) už dávno znám zpaměti, je to ubohé demo :-( stále dokola, dokolečka. Jen HD tam je a převod 2D-3D kupodivu funguje dobře.
Nejhorší je, že to nikomu zjevně nevadí, jak to????????????????????? Připadá mi to, jakoby požadavky zůstaly v době kamenné. Mobil má každý čtyřjádrový, fotáky i v něm aspon 14MPX, ale na své metrové telce kouká na ubohých 0,42MPX!!!!!!!!!!!!! Vzniklo to v 50 letech min.století a stále vyhovuje??? Jako bych koukal na čb.telku s úhl.42cm!
V baráku mi zamítli parabolu na balkoně a jak mluvím se sousedy, satelitní rozvod nechtějí na schůzi prosadit, ikdyž jsem jim dal 3D brejle na nos. Stačí jim to, co je!
Já vážně nemám slov! :-(
nunacek0 (947)|21.12.2012 11:00
Smutné...
strapping (72)|21.12.2012 11:58
[QUOTE=intago;436999]No to by člověk zaplakal. Měsíce, ba i léta běží a stále ta samá nepochopitelná bída. Co bych si bez 3D počal??? Abych koukal na ty české kanály, co jich je, všecky v SD, to mě nebere. Dvě ubohé HD stanice se v našem pražském baráku, a nebydlí tam chudí lidé, vůbec nedá přijímat na STA! Navíc v nativním rozlišení skoro nic nemají!
Musím si ze satelitu nahrávat v bytě matky, mám tam asi 1500 kanálů, ale jen hrstka stojí zato. Bohužel žádný z nich není 3D, protože to, co se v 3D FTA vysílá (High,Astra,Tile,Sky) už dávno znám zpaměti, je to ubohé demo :-( stále dokola, dokolečka. Jen HD tam je a převod 2D-3D kupodivu funguje dobře.
Nejhorší je, že to nikomu zjevně nevadí, jak to????????????????????? Připadá mi to, jakoby požadavky zůstaly v době kamenné. Mobil má každý čtyřjádrový, fotáky i v něm aspon 14MPX, ale na své metrové telce kouká na ubohých 0,42MPX!!!!!!!!!!!!! Vzniklo to v 50 letech min.století a stále vyhovuje??? Jako bych koukal na čb.telku s úhl.42cm!
V baráku mi zamítli parabolu na balkoně a jak mluvím se sousedy, satelitní rozvod nechtějí na schůzi prosadit, ikdyž jsem jim dal 3D brejle na nos. Stačí jim to, co je!
Já vážně nemám slov! :-([/QUOTE]

Kam jsi chtěl parabolu na balkoně umístit ?

Umístění na fasádu bych pochopil, že ti zamítli, ale co ji třeba umístit na zábradlí balkonu ? To by projít mohlo ne ?
Ivo Mašek (10205)|21.12.2012 12:24
Si na balkoně udělej z kulatiny o příslušném průměru (kvůli uchycení držáku talíře) rozpěru. Tedy dvě trubky, kde každá bude mít na jedné straně závit (jeden vnitřní a jeden vnější), na druhých stranách těch kulatin si dej nějaké plechové plošky (aby jsi nedělal "díry" do podlahy balkonu a stropu) a tím, jak budeš od sebe odšroubovávat ty kulatiny, tak se ti pěkně zapřou o podlahu a strop. Na tuto základnu si pak namontuj držák pro talíř (satelit) a je finito :-). Sousedi se můžou třeba pos*at B-)
nunacek0 (947)|21.12.2012 17:28
Mašku tebe nepoznávám, ale také řešení...
vivid.sk (11472)|21.12.2012 17:45
[QUOTE=intago;437008]Umístění na fasádu bych pochopil[/QUOTE]
jednoducho sa netreba nikoho pytat, normalne to tam umiestni a vybavena vec. Teba sa (nejaky) sused pytal, ked si montoval parabolu, ci si ju tam moze dat?
Aj ked osobne nemam rad panelaky, kde ma kazdy druhy sused parabolu v okne a da sa to riesit podstatne elegantnejsie (velka parabola na streche a LNB Octo a 8 susedov moze mat satelitny prijem, idealne ked sa to vyriesi pred zateplenim baraku, da sa to potiahnut pod polystyrenom). Ale ludmi sa dnes da tazko dohodnut, tak to potom tak aj vyzera.
intago (255)|27.12.2012 14:14
díky, přátelé. Mám sice byt v os.vlastnictví, ale zábradlí je majetkem sdružení majitelů bytů. Navíc mám pech, že zed je ve směru sever jih, takže mohu chytat jen saty na západní polokouli. Tam je Hispasat, Thor 1W a Eutelsat Hot Bird 13A . Ale jejich programy nic moc. Potřebuju aspon Astru 1, když ne taky 3. Ale ta je přesně za hranou a balkon není moc vysunut dopředu. Pech :-(

O svátcích jsem zase čuměl na 3D, jak filmy stažené z webu, tak HD ze satu. Ani mne nenapadne, abych koukal na ty české, ač stanic je jak much, je to pravěk, že se nestyděj nám to šoupat do hlavy :-(
Demagogie se nevyhýbá ani vzdělancům. Švagrová je ověnčena tituly a hloupě tvrdí, že ji vadí ty brýle. Přitom pasivní brýle se nijak neliší od běžných dioptrických.
Jiný doktor zase říká, že mu vadí, že se musí zaostřovat na blízko i na dálku, to mě teda problém nedělá. Prostě se 3D bojí a tají to :-(
intago (255)|19.4.2013 07:40
už zase uběhl rok od posledního příšpěvku a co se změnilo? Nic. 3D telku mám a jsem velmi spokojen, i když satelit mám jen na chatě, doma je zakázaný družstvem majitelů bytů.
Zrovna včera jsem koukal na nahrané záběry 3D z HighTv a mám připraveny flešky, že si zase tak 50GB o víkendu nahraju. Problém technický ani moc to není. Jen boj s kodeky, ale už vím, jak na ně.
Jen žasnu, že o 3D není zájem a ani na satelitu toho moc není. Kdyby nebylo přepočtu 2D-3D, tak bych si ani neužil. Naštěstí Němci mají spoustu kanálů, které stojí zato. Ani 3D filmů na webu není mnoho a je jich tam tolik, kolik jich vyšlo.
mirekv (7169)|19.4.2013 12:20
3D není taková bomba, jak se čekalo. V kině s brýlemi, doma různě. Nabídka filmů mizerná, hlavně vysoké náklady, nebo buhužel jen animované. Navíc to není 3D, ale jen stereoskopie. 3D je, když se na krychličku můžu podívat zleva - zprava.
intago (255)|19.4.2013 12:27
ale proč to není bomba?? Proč lidi raději koukají na 0,42mpx?? Mě nevadí, že to není hologram, jsem skromný a už takhle je rozdíl obrovský, o tom není nejmenšího sporu. Proč není zájem mi je jasné-bojí se toho! Žena mi to prozradila při výslechu. Že to prý na ni šahá!!! To nikdo neřekne, jen se vymlouvá! :-(
Pytkin (7947)|19.4.2013 12:45
no 3D niekoho bavi , ineho ne .. Pre mna osobne je 3D picovina jak mraky .. Aj v kine .. Vsetko je umele , neprirodzene .. Do kina radsej ideme na 2D .. a aj moj 7 rocny syn si radsej vybera 2D v kine ..
intago (255)|19.4.2013 13:02
2D je jako zvalcovany parnim valcem. Děsně nepřirozené. 3D je vetší přínos než barvy. Já jsem snad z jiný planety či co! :-(
puschpull (921)|19.4.2013 13:04
[QUOTE=Pytkin;454343]no 3D niekoho bavi , ineho ne .. Pre mna osobne je 3D picovina jak mraky .. Aj v kine .. Vsetko je umele , neprirodzene .. Do kina radsej ideme na 2D [/QUOTE]

Naprosto 100% souhlas! Mluvíš mi z duše. 3D je naprosto zcestná slepá ulička.

Už se vidím, jak se celá rodina sejdeme, sedneme si na pohovku vedle sebe, nasadíme brýle a budeme čumět na 3D film a áchat u toho jako je to boží ! :-))))
interfernet422 (1575)|19.4.2013 13:34
[ATTACH=CONFIG]23027[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23028[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23029[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23030[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]23043[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23044[/ATTACH]
Na těch lidech je něco divného...
family_3d_glasses-400x265.jpg 3dlame.jpg article-0-07CA498A000005DC-397_468x419.jpg 3d_family.jpg thumb.jpg divecourses.jpg
mirekv (7169)|19.4.2013 13:50
Brýle by mi tak ani nevadily, nosím je normálně, ale zážitek... byl jsem na několika filmech v kině a za chvíli se to přejí, začne vadit, že je film tmavý, neostrý apod. Navíc fakt není výběr! Technologie ještě prostě nedospěla, stejně jak amíci pohořeli s raketoplány, myšlenka dobrá, ale technologie ještě v plenkách.
jarino1978 (8045)|19.4.2013 15:56
[QUOTE=intago;454345]2D je jako zvalcovany parnim valcem. Děsně nepřirozené. 3D je vetší přínos než barvy. Já jsem snad z jiný planety či co! :-([/QUOTE]
no koľko tých 3D filmov si videl ? A hlavne, napíš o aké išlo.
THeBaNDiT (497)|19.4.2013 22:32
intago, nie si sám, komu sa súčasné 3D páči, ja tiež volím radšej 3D verziu, ak je k dispozícii.

A páči sa mi, ako odporcovia používajú argument "nemôžem na scénu pozerať z viacerých uhlov, nie je to pravé 3D", ľudia, toho sa my zrejme ani nedožijeme... Je to jednoduché: tak, ako ani pri sledovaní 2D filmu neuvidím pri pohybe hlavy scénu pod iným uhlom, a nevadí to, tak isto to je i u 3D filmu, nebuďme nenažraní...

Súčasné 3D nie je žiaden oblb mozgu, funguje na úplne rovnakom princípe ako v reálnom svete. Oči vidia obraz snímaný pod mierne iným uhlom (navrhnuté podľa ľudských očí a možností zraku, vôl by z toho veľa nemal) a vo to kráčí i v reále.

Nepopieram, že niečo ako holografická projekcia bude ďalší stupeň vnímania filmu, ale ľudia v takom prípade aspoň budú cvičiť pred telkou hlavovú gymnastiku, aby im náhodou niečo neušlo pri pozeraní z nesprávneho uhla... :D
Pytkin (7947)|20.4.2013 00:06
3D funguje ako v realnom svete .. ale ten efekt vo filmoch je prehnany a nerealny .. dalsia vec je paralaxa verzus hlbka ostrosti .. snazia sa .. ale sem tam im to ujde , aby zvyraznili ten 3D efekt .. a to je skutocne nerealne ..

Mne 3D verzia filmu neprinasa vobec nic navyse .. skorej naopak .. je to otravne ..
puschpull (921)|20.4.2013 07:21
jako když už jdu do kina, tak vybírám film, který opravdu chci vidět na velké plátně (Pán prstenů, Hobit, Prométheus, Atlas mraků, ...) a cíleně chodím na 2D (a originál zvuk + titulky)
Při volbě 3D mám pocit, že přicházím o velkou část zážitku, který mám u 2D, a musel jsem jít na film znovu na to normální (tedy 2D)
THeBaNDiT (497)|20.4.2013 10:41
samozrejme nikto nikomu nic nenuti... :) Teda aspon pokial mame na vyber. :D
LuckyCat (283)|20.4.2013 21:58
Pre mňa sa každopádne oplatí počkať na nejaký 3D film . Aj ked ich je oveľa menej ako 2d ale raz za čas to potom stojí za to.. Zatiaľ každý kto bol u mňa a pozrel si 3D bol unesený :-) (a to nebývam na dedine :-D )

---------- Doplněno v 21:58 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:53 ----------

[QUOTE=mirekv;454349]a za chvíli se to přejí, začne vadit, že je film tmavý, neostrý apod.[/QUOTE]
Preto je mať lepšie 3D doma a nastaviť si to tak aby bolo dobre, tj pridať si jas a kontrast aby bolo vykompenzované tmavé sklíčka na okuliaroch atd. Mať kvaliný zdroj tj. fullHd ..Potom je to iná káva.
LuckyCat (283)|20.4.2013 21:59
[QUOTE=interfernet422;454348]Na těch lidech je něco divného...[/QUOTE]
áno je.. bavia sa pri Tv :-) .. asi som potom divný aj ja, bo ja sa zvyknem tiež, a z okuliarmi na očiach ;-)
interfernet422 (1575)|20.4.2013 22:06
Ne, to není o bavení ... stejný výraz mají lidé ve Strážní věži...
LuckyCat (283)|20.4.2013 22:09
Nemal by si dávať na výraz ľudí z reklamných pútačov atd :-D vráťme sa radšej k téme.. :-)
Pytkin (7947)|20.4.2013 23:13
[QUOTE=LuckyCat;454513]Pre mňa sa každopádne oplatí počkať na nejaký 3D film .[/QUOTE]

ja mam pocit ze s ponukou 3D neni ziaden problem .. Ze dnes skoro vsetko vychadza aj v 2D aj v 3D .. otazne je , ako dlho to bude trvat .. Myslim si , ze 3D zakape ..
LuckyCat (283)|20.4.2013 23:29
Tak si si kus odporujes nie ? Tvrdis ze skoro vsetko vychadza aj v 3d .. To nie je potom znak toho ze to ma casom skapat . Ja si to ale nemyslim. Pokial nevyjde nieco lepsie bude podla mna 3d stale vychadzat . napokon aj v novych technologiach ako 4k sa s 3d pocita a myslm si ze coskoro uz kazdy novy tv bude 3d .
Pytkin (7947)|21.4.2013 00:28
LuckyCat : jak to ? o co ludia nemaju zaujem , vzdy zakape .. Dnes sa snazia tlacit 3D zakaznikom .. Ale ak ich to nebude bavit a budu viac chodit do kina na 2D , tak sa 3D filmy prestanu tocit .. Cas ukaze ..
LuckyCat (283)|21.4.2013 00:52
To je pravda.. Ale zatial čo vidím vo svojom okolí tak o 3D záujem je ešte dosť veľký a povedal by som, že čím ďalej väčší ako sledujem .. , ale ako píšeš.. čas ukáže.
tdlmarek (1566)|21.4.2013 01:04
Mám opačnou zkušenost. Teda nevím jak v obývácích, ale co se týče kin, tak 3D je dle mého názoru na ústupu. Zkrátka po boomu odstartovaném bezesporu revolučním Avatarem se dostavilo hodně trpké střízlivění. Zatímco před nějakou dobou to vypadalo, že je ve 3D snad úplně všechno, dnes už do kin přichází i velké spektákly čím dál častěji pouze ve 2D verzi. A filmy se přecejen točí primárně pro velké plátno, takže jakýkoliv trend se musí nevyhnutelně projevit i na blu-ray, pochopitelně ale s určitým zpožděním.
tesla15 (505)|21.4.2013 11:07
Chtěl bych se zeptat kritiků 3D, jakou používáte pro hodnocení velikost obrazu? Má zkušenost : 42" je nesmysl, 50" jakž takž, 85" ze tří metrů mne přímo do děje vtahuje.. Chápu, né každému obraz 3D vyhovuje ( manželka nesnese plavbu na lodi ani v nejklidnějším období na moři , naproti tomu obrazem 3D je unešena ). Já miluji koncerty a zde 3D má opravdu smysl ( doplněné kvalitni HiFi ). NESNÁŠÍM časté střihy. Ty se v těchto programech téměř nevyskytují.
Pan.85 Nouzov 2+4.JPG