Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D TV

Karel72 (428)|21.4.2013 11:37
Přidávám se k tesla15 pod 50" prostě 3d nemá smysl zkoušet,mám 50" a čím blíž tv tím líp,optimální bude koupit 3d projektor :-)
LuckyCat (283)|21.4.2013 12:05
Tiez suhlas. Na velkosti zalezi pri 3d. Ja momentalne 55" , pozorovacia zdialenost 250cm . k tomu 5,1 zvuk a zazitok fajny
tdlmarek (1566)|21.4.2013 12:17
Přiznávám, že jsem si svůj názor utvořil pouze na základě několika představení v kině (tedy úhlopříčka dostatečná). Takže na TV jsem to pak už ani neměl potřebu zkoušet.
LuckyCat (283)|21.4.2013 12:22
Nie je kino ako kino. V tvojom pripade to asi nebol imax :-)
Karel72 (428)|21.4.2013 12:31
Pro mě je 3d nová dimenze sledování filmu a 3d bd je optimální že si můžu vybrat 2d nebo 3d verzi podle chuti.
puschpull (921)|21.4.2013 12:40
3D je reálný svět
2D je fotografie

3D film je zatím stále jen pokulhávající náhražka, kterou se marketing okolo technologií snaží lidem vnutit, že bez toho nejsou "in".
Třeba časem bude něco, co ty 3D realitu přiblíží.
Zatím stále budu volit na film 2D, protože film na 2D patří.

Nejsem proti novým technologiím, ale poznám, že něco se jen tváří jako super věc, na rozdíl od věcí, které super jsou a ty se pak prosadí sami ...
tdlmarek (1566)|21.4.2013 12:51
[QUOTE=LuckyCat;454559]Nie je kino ako kino. V tvojom pripade to asi nebol imax :-)[/QUOTE]
Bohužel. V dosahu mám pouze CineStar a Cinema City (dříve Palace Cinemas).

Jedná z věcí, která mi na 3D vadila, bylo, že se kromě animáků nejedná o skutečně trojrozměrný obraz, ale spíše více 2D vrstev zasazených do 3D prostoru. A také, že ten způsob zobrazení nedovoluje divákovi soustředit se na co chce (detaily v pozadí, okolí), ale je přiostřeno pouze na dominantní 3D objekt v popředí.
LuckyCat (283)|21.4.2013 14:33
To je asi vec zvyku pretoze mne nieco take nevadi. Ked si vsimnes, tak aj na 2d je to stal len tak ze blizsie veci su zaostrene a veci v pozadi rozmazane a naopak .zalezi od sceny. Pre mna je 3d krok v pred a tiez novy rozmer sledovania tv a nezalezi mi na to na akom principe to pracuje ked sa mi vysledny efekt paci. To je ako tvrdit ze nebudem pozerat filmy, pretoze je tam vsetko len hrane a pribeh sa skoro vzdy len tvari ako realita .
tdlmarek (1566)|21.4.2013 15:07
[QUOTE=LuckyCat;454573]To je asi vec zvyku pretoze mne nieco take nevadi.[/QUOTE]
Řekl bych, že spíš věc osobního vkusu, než zvyku. Proč bych si měl zvykat na něco, co se mi nelíbí. Samozřejmě že i ve 2D je zaostřené pouze na část scény, ale nic mi fyzicky nebrání zaměřit svůj pohled třeba i na tu rozostřenou část v pozadí. U 3D to nejde, tam film diktuje, na co se divák musí dívat - tedy alespoň u mě to má takový efekt. Čímž jsem se vlastně dostal k tomu, co zmiňoval tesla15, že ne každému musí 3D fyzicky sednout. Asi to bude podobné jako blikání plazem.

Čímž samozřejmě neříkám, že to takto musí vnímat každý. Jenom sdílím svoji zkušenost a vysvětluju, proč je pro mě osobně 3D naprosto nezajímavé.

S tou realitou, a že 3D posunuje film blíže ke skutečnosti, je to ošemetné. Základním prvkem filmu je totiž právě to, že nevypadá jako realistický záběr z domácí kamery - viz rozsáhlé téma týkající se 24p.
LuckyCat (283)|21.4.2013 15:32
Bude to aj tym v kusom pretoze ja som si 3d zamiloval hned a nemusel som si na nic zvykat ale moja manzelka ano .na zaciatku jej to prislo nejake divne a teraz uz na dobru 3d snimku neda dospustit . asi tak ako pises , musi to cloveku sadnut .ale zas ked uz niekomu nesadne namal by to odsudzovat (nemyslim teraz Teba ) pretoze z vlastnej skusenosti viem ze je vela ludi ktorym sa to paci .
Odsudzovat a pisat ze je nieco hovadina ked sa to mne nepaci vyznie dost detsky .
intago (255)|1.8.2013 12:56
zas hledám nové 3D filmy a bída bídoucí, A to ráno čtu-Jerzy Hoffman natočil Bitva u Varšavy 1920 v 3D a říká:
Myslím, že trojrozměrné kino je stejná revoluce, jako byl zvuk nebo barva. Je to budoucnost kinematografie.

Jak film diváci v Polsku přijali?
Kritika řekla, že trojrozměrný film nemá budoucnost.
Zdroj: http://zlin.idnes.cz/polsky-reziser-jerzy-hoffman-na-letni-filmove-skole-v-uherskem-hradisti-1oh-/zlin-zpravy.aspx?c=A130731_1958361_zlin-zpravy_ras

nemám slov... :-(
kde to jsem?
matusco (376)|1.8.2013 13:48
[QUOTE=intago;463518]
Kritika řekla, že trojrozměrný film nemá budoucnost.
...
kde to jsem?
[/QUOTE]


... zeby to bolo tym, ze ta kritika ma pravdu?

To, ze sa tebe a Jerzymu paci 3D nemusi vobec nic znamenat. Ak by 3D kina praskali vo svikoch, ludia by sa trhali o 3D BR filmy, potom by sa to asi uberali inym smerom.

Minule som bol v kine na "World War Z" - siel som na 2D, lebo pri 3D sa mi toci hlava a je mi zle (btw, otestovane v London Imax, aj u nas na SVK). Netusim, kolko ludi slo do vedlajsej saly na 3D verziu toho filmu, ale na 2D nas tam bolo veru dost.

Vo filme "The Artist" to bolo ukazane pekne, ako zvukove filmy zacali vyprazdnovat saly nemeho filmu. TO bola revolucia a nie to, co tvrdi Jerzy... 3D by prerazilo vtedy, ak by podobne vyprazdnovalo 2D saly - a to sa zdaleka zdaleka nedeje.
intago (255)|8.8.2013 14:38
a dej si otázku, proč to sakra nejde???
Proč se ti točí hlava a je ti zle?? Mě teda ne!! BTW-na svět kolem přece také koukáš ve 3D a nijak ti to nevadí!!
TADY NĚCO NEHRAJE...
Ivo Mašek (10205)|8.8.2013 14:46
[QUOTE]Proč se ti točí hlava a je ti zle?? Mě teda ne!![/QUOTE]
U mě stejné potíže. Není to tak dávno, co se tím zabývali i doktoři. A zjistili, že zhruba polovina populace to umělé 3D nesnese. To je naprosto normální.
Skutečné 3D je všude kolem tebe a mozek ho tak vnímá od prvního otevření očí po narození až po poslední zavření po smrti. To, co vidíš v kině nebo v TV není skutečné 3D. A ne každý mozek se nechá obalamutit. takhle to prostě je a nic s tím nikdo neudělá.
Také se ozvali oční lékaři a ti nedoporučují koukat se na umělé 3D v raném dětském věku.
LuckyCat (283)|8.8.2013 15:09
To je pravda. Ale malo byda celkovo pozerat na tv ? A to nehovorim o starych 50Hz crt ktore som ja ako dieta zazil. Vsetko ma svoje muchy. Hlavne je najst tu spravnu mieru vo vsetkom .
vivid.sk (11472)|8.8.2013 15:09
[QUOTE=matusco;463520]otestovane v London Imax[/QUOTE]
IMAXY fungovali trosku inac a naozaj nerobili dobrotu v hlave. Preto bolo aj obmedzenie na 45 minut pre jedno premietanie (bol som svojho casu, ked v BA existoval IMAX viac krat, vzdy bola dlzka len takato kratka). Po vyjdeni to nebolo celkom koser. (Pamatam si pripad, ked musela dotycnu ozviezt zachranka). Kazdy jedinec je inak senzitivny a inak vnima taketo podnety.

Novsie techologie premietania v terajsich 3D kinach (je ich viac) su uz setrnejsie - premietnu cely film bez prestavky, no stale to nieje uplne OK (v porovnani s IMAXom vsak podstatne lepsie - aspon subjektivne pre mna). Pre mozog je to ale stale zataz, pretoze sa 3D simuluje. Porovnavanie s beznym 3D videnim (prisp. od intago) je uplny nezmysel.

[QUOTE=LuckyCat;463962]A to nehovorim o starych 50Hz crt ktore som ja ako dieta zazil[/QUOTE]
Vsetci sme ich zazili - skratka bola taka doba, nic lepsie nebolo. A boli sme radi aj za to. Dnes by som si o takuto TV neoprel ani bicykel :)
radon (142)|8.8.2013 16:51
spolupráce mozku s očima se vytvářela milióny let a podle toho také funguje. Když se koukáme ze 3m na CRT obrazovku, může citlivějším jedincům vadit blikání, ale podobné to bylo i v přírodě (mihotání stínů pod korunou stromů, blesky), oko to zvládne. To co ale vyžaduje 3D je jiné kafe. Když si dáme ukazováček 0,5m před tvář, každé oko zaostří na 0,5m a obě přitom zašilhají 3 stupně směrem k sobě. Milióny let stejné ... než jsme si pořídili 3D TV. Filmový prst je v ní 3m daleko, každé oko ostří na 3m aby ho vidělo ostře. Prsty jsou na obrazovce dva a také 3 stupně od sebe, aby vyvolaly stejné šilhání obou očí. Jenže mozek nechápe, jak něco co je 3 m daleko může být 0,5 m daleko ... zmatek, nevolnost. K tomu ještě to blikání aktivního 3D. :-(
Tohle nemůže dobře fungovat a vyřeší to leda holografie.
LuckyCat (283)|8.8.2013 17:03
Porovnavat mihotanie tienov a blesky s pozeranim crt tv je asi taky extrem ako to co pises o 3D ..
peto.vac (525)|8.8.2013 22:33
3D bude revolucia,ked to pojde bez okuliarov a z ktorehokolvek "normalneho" uhla v miestnosti...
THeBaNDiT (497)|8.8.2013 22:52
to je hudba velmi dalekej buducnosti - bude to vyzadovat uplnu zmenu technologie... s terajsou technologiou by to bolo mozne len pre jedneho divaka (nejake sledovanie oci detekcnym systemom a podla toho prisposobovanie uhlov obrazovky)
peto.vac (525)|8.8.2013 23:11
No tak ale hadam ze sa toho dozijem...
Ivo Mašek (10205)|9.8.2013 20:07
[QUOTE=peto.vac;463988]3D bude revolucia,ked to pojde bez okuliarov a z ktorehokolvek "normalneho" uhla v miestnosti...[/QUOTE]
To už bude právě ten holograf
Pupak2 (328)|11.8.2013 08:23
3D v jiné podobě, než ho nabízejí současné technologie dlouho nebude. Hologram v kvalitě dnešního full HD je zatím utopie a do 10 let se nic závratného nestane.
Firmy nemají kapitál na vývoj něčeho tak komplexně složitého a společný vývoj asi nehrozí. I kdyby se to povedlo,masová dostupnost by byla za delší jedno,nebo dvě desetiletí.
Byla by to jen atrakce pro multikina a multimilionáře. Veškerý filmový fond by zmizel v propadlišti dějin, protože do skutečného 3D by to nikdo nepřevedl a přiznejme si,že ty nové filmy
žádná další dimenze nezachrání,protože většina produkce je naprostý shit a slušný film je jeden ze sta a ten se navíc bez 3D klidně obejde.
Budoucnost je UHD 4, nebo 8k na velké úhlopříčce (2-3m), kde se hloubka obrazu i ve 2D skoro blíží realitě. Osobně si myslím, že dnešní pseudo 3D za pár let vyšumí do vytracena.
intago (255)|27.8.2013 10:12
4K a 8K je podle mě nanic, nic navíc nepřináší. Mě je divné, že na Imax je dost diváků ale satelitní 3D TV umírá na úbytě. Pak také nepíšete, že aktivní a pasivní 3D se liší, pasivní co mám je lepší. Ale fakt je, že mě za hodinu, dvě očí víc bolí, taky na 107ku koukám z 1,5metru, aby zážitek byl co nejsilnější. Ale vše dobré holt něco stojí.... Opfer mussen gebracht werden, nicht wahr?
Ale nač koukat, když nic není? Přepočet sice vylepší zválcovanou realitu do placky 2D, ale origo 3D má víc štávy... 2D telky bych reklamoval apriori
Pavell007 (790)|27.8.2013 15:32
No právě že akorát při 3D má to 4k smysl, protože teď při 3D 2K jsi buď blízko ale zase vidíš rastr a šum obrazu, nebo jsi ve správné vzdálenosti, ale zase už to kazí rám tv-malé plátno. To možná taky bude ten rozdíl mezi imaxem a současným 3D. Imax tě obejme a pohltí, doma koukáš do pohlednice.
egee (5)|30.8.2013 10:22
Hlásim se do 3D komunity s LG 47LM670S, 3D, CINEMA 3D
LuckyCat (283)|30.8.2013 11:23
Ked odskusas, tak sa podel o dojmy z novej mašiny :-)
intago (255)|11.9.2013 07:53
[QUOTE=Pavell007;465123]No právě že akorát při 3D má to 4k smysl, protože teď při 3D 2K jsi buď blízko ale zase vidíš rastr a šum obrazu, nebo jsi ve správné vzdálenosti, ale zase už to kazí rám tv-malé plátno. To možná taky bude ten rozdíl mezi imaxem a současným 3D. Imax tě obejme a pohltí, doma koukáš do pohlednice.[/QUOTE]

fakt je, že pasivní brejle mají tu nevýhodu, že jsou řádky vidět, to u aktivního není. Ale je třeba přimhouřit oči, fakt to není Imax. Ale budme rádi i za to. Jen kdyby filmů a tel.stanic bylo víc. JE TO ZATÍM HROZNÉ A NA VELKOU ZMĚNU TO NEVYPADÁ. Oči a hlava prostě bolí proto, že je procesor mozku přetíženej, holt čím víc síly zážitku, tím víc únavy... Jako za volantem atd. Pámbu zaplat, že jsem se dožil alespon tohodle, vždyt pamatuju zavádění televizí!
KOCOUR65 (653)|11.9.2013 12:40
vivid.sk
IMAXY fungovali trosku inac a naozaj nerobili dobrotu v hlave. Preto bolo aj obmedzenie na 45 minut pre jedno premietanie (bol som svojho casu, ked v BA existoval IMAX viac krat, vzdy bola dlzka len takato kratka). Po vyjdeni to nebolo celkom koser. (Pamatam si pripad, ked musela dotycnu ozviezt zachranka). Kazdy jedinec je inak senzitivny a inak vnima taketo podnety.

Novsie techologie premietania v terajsich 3D kinach (je ich viac) su uz setrnejsie - premietnu cely film bez prestavky, no stale to nieje uplne OK (v porovnani s IMAXom vsak podstatne lepsie - aspon subjektivne pre mna). Pre mozog je to ale stale zataz, pretoze sa 3D simuluje. Porovnavanie s beznym 3D videnim (prisp. od intago) je uplny nezmysel.

Absolutne nevis co je to imax - a ty tvy blbosti co pises muzes povidat treba krave v kravine - omezene promitani na 45 min mozna pro tvoji hlavu - nastuduj si technologii imax a prostuduj co je to za kina imax - co promita za filmy a proc maji 30 az 50 min - co umi klasickej projektor v imaxu na 70 mm format 1570 a ne nejaka digitalni komedialni nahrazka - totalne tomu nerozumis a blejes blbosti .
intago (255)|12.9.2013 08:23
co to pleteš? Co je mi do Imaxu? Tady je přece debata o telkách, ne o kinech! Byl jsem na něm naposled před léty. Mě zajímá jen 3D TV. Dobré chování tě, koukám, ve škole ani doma nenaučili, že...
egee (5)|13.9.2013 09:38
[QUOTE=LuckyCat;465320]Ked odskusas, tak sa podel o dojmy z novej mašiny :-)[/QUOTE]

Takže se přidám zakoupil jsem

Zobrazování je pasivní jako v IMAX kině - stejné brýle .

LG 47LM670S, 3D, CINEMA 3D
( akce za 19 700,- )

http://www.levneelektro.cz/default.asp?fc=6&idp=365910&po=3#zl1


Cena víc než dobrá
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

spokojenost

a co je cinema 3D ?



+ Domácí kino LG HT805TH připojeno optickým kabelem, HDMI

http://www.lg.com/cz/audio-systemy/lg-HT805TH-dvd-domaci-kina

+ Western Digital 2.5" Elements Portable 1000GB černý na filmečky

Doporučím pro testík 3D vidění ...
náhled ve 2d



a toto je zde ve 3D ( stačí na flešku a do TV )

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Dejte si a napište ...

Hádáte se tady o 3D - kdo nechce tak si ji nekoupí,kdo se nechce na 3D dívat tak nebude.... Taky mi nechutná borovička , ale nebudu psát že to je špatné pití.
Viděl jsem filmy, některé jsou dost dobré a některé se prostě nepovedly myšleno podání 3D . Hlava mě nebolí a při HD programech je převod na 3D dostačující, zvláště poslední Formule 1 byla pastva pro oči.
Nelituji koupě.
peto.vac (525)|13.9.2013 11:49
To video Rozdíl mezi LG Cinema 3D TV a bežnou 3D TV,sory ale musim sa smiat... :D To ako keby som ja robil reklamu na cinske boty a porovnaval ix s Nike botami a Nike boty vykreslil,ze su uplne naprd a po prejdeni 200 metrov sa rozpadnu...
Karel72 (428)|13.9.2013 12:18
Egee:Převod 2D-3D je ůplně k ničemu pokud není video natočeno ve 3d tak to prostě nemůže být nikdy ono
THeBaNDiT (497)|13.9.2013 16:47
som zastanca sucasnej 3D technologie (ci uz pasivnej, alebo aktivnej (doma mam aktivnu)), ale toto reklamne video od LG tak trosku znasilnuje fakty:

* crosstalk - s prichodom rychlejsich panelov a rychlejsich okuliarov sa crosstalk eliminuje, je to len o posuvani limitov... na druhu stranu pasivne 3D je kvoli polarizacii citlive na otacanie hlavy (EDIT: tak s tou polarizaciou sa mylim, beriem späť)
* tmavsi obraz u aktivu - opat, staci, aby telka vedela vypeckovat svietivost a za okuliare sa dostane normalny obraz... (ano, menej ekologicke oproti pasivu, ale obrazovo rovnocenne, je to len o urovni technologie)
* 60 vs 240Hz - daleko vacsi rozdiel v ostrosti pohybliveho obrazu je medzi LCD a plazmou, nez medzi aktivnym a pasivnym 3D
* preco sa vo videu nepochvalia, ze pasivne 3D ma polovicne rozlisenie v porovnani s aktivnym 3D, a bude tomu tak vzdy... s prichodom 4K teliek bude mozne zobrazovat 1080p pasivne 3D, ale v tej dobe uz bude mozne zobrazovat 4K aktivne 3D, takze opat budu pozadu... toto sa proste obabrat neda :)
Karel72 (428)|13.9.2013 16:53
THeBanNiT naprosto s tebou souhlasím
LuckyCat (283)|13.9.2013 17:22
[QUOTE=THeBaNDiT;466317] na druhu stranu pasivne 3D je kvoli polarizacii citlive na otacanie hlavy
[/QUOTE] mas to kus pomylene.. Je to prave naopak.. http://www.techbox.sk/temy/c3195/vyznajte-sa-v-tv-3d.html........ Zase sa dostávame k systemu komunikácie "co mam ja je naj".. Jedinou vyhodou aktívneho 3D je to rozlisenie, ale aj to straca význam, kedze pri doporucenej pozorovacej vzdialenosti rozdiel v obraze nie je takmer vidiet a pri 4K uz vonkoncom nebude. . Každému kto sa o 3D trochu viac zaujima, musi byt uz viac nez jasne, ze z týchto dvoch technológií ma buducnost práve pasívna technologia. =cena, hmotnosť okuliarov, bateria, blikanie (horší vplyv na oci) spomenute pozorovacie uhly, potreba vyššieho jasu, cize ekonomicka stránka veci ktora v konecnom dosledku dobehne pomer ceny lcd a plazmy ak si clovek chce este k tomu všetkému zadovazit dostatočný pocet aktívnych okuliarov atd.
sanchez13 (1071)|13.9.2013 19:33
presne tak. Pasivne 3D pouziva kruhovu polarizaciu (myslim, ze momentalne uz vsetci vyrobcovia pasivneho 3D), cize jedno oko ma lavotocivu a druhe pravotocivu polarizaciu. Preto nie je problem naklon hlavy. Pekny test je ked si clovek nasadi okuliare s kruhovou polarizaciou, zazmuri jedno oko a pozrie sa do zrkadla. Kedze zrkadlo polarizaciu otoci, bude vzdy vidiet len to zatvorene oko, to ktore ma otvorene bude zaciernene :OO

Naviac LG (neviem ci to plati dnes aj pre inych vyrobcov) od roku 2011 pouziva malu fintu na eliminaciu polovicneho poctu riadkov.

Na co je pasivne 3D haklive je horizontalny uhol. Cize ked sa na obrazovku pozeras zhora, alebo zdola. Tam staci naozaj malo a je to vidiet. Preto pokial je TV umiestnena tak, ze stred obrazovky nie je vo vyske oci (napr vyssie), je dobre ju dat na stojan, ktory umoznuje aj horizontalny naklon a TV sa snazit nasmerovat tak aby bola kolmo na smer pohladu (cize ak je umiestnena vyssie jemne ju naklopit dolu)
Pytkin (7947)|14.9.2013 01:38
[QUOTE=sanchez13;466341]
Na co je pasivne 3D haklive je horizontalny uhol. Cize ked sa na obrazovku pozeras zhora, alebo zdola. Tam staci naozaj malo a je to vidiet. Preto pokial je TV umiestnena tak, ze stred obrazovky nie je vo vyske oci (napr vyssie), je dobre ju dat na stojan, ktory umoznuje aj horizontalny naklon a TV sa snazit nasmerovat tak aby bola kolmo na smer pohladu (cize ak je umiestnena vyssie jemne ju naklopit dolu)[/QUOTE]
pripadne , ked je zle oadena porazicna matrica , tak to spravne nefunguje .. a ta finta na eliminaciu polovice riadkov , je tiez pekny reklamny ojeb ..
sanchez13 (1071)|14.9.2013 07:03
No jo, ked mas zle osadenu matricu tak s tym sa bohuzial nic neda robit :-(
THeBaNDiT (497)|14.9.2013 11:41
@LuckyCat: uznavam, mal som zlu predstavu ohladom polarizacie u pasivneho 3DTV... dik za opravenie :) Len chcem dodat, ze ja nemam nic proti pasivnemu 3D, ma vela dobrych vlastnosti, len to video od LG ide trosku pridaleko... porovnava svoju top technologiu s nejakym 3D aktivom s podpriemernymi vlastnostami... :)

[QUOTE=LuckyCat;466331]Jedinou vyhodou aktívneho 3D je to rozlisenie, ale aj to straca význam, kedze pri doporucenej pozorovacej vzdialenosti rozdiel v obraze nie je takmer vidiet a pri 4K uz vonkoncom nebude.[/QUOTE]clovek by mal sediet v takej vzdialenosti, v ktorej je schopny vyuzit/vnimat vysoke rozlisenie panela... ak sedis tak daleko, ze u pasivneho 3D tie zubky v obraze nevidis, tak potom ti na bezne 1080p filmy ani netreba 1080p telku, pretoze tych 1080 riadkov nedokazes rozoznat... (kedze nevidis rozdiel medzi 1080 riadkami a 540 riadkami)
4K telky budu mat prakticky vyznam len vo vacsich uhloprieckach, ked vlastne obrazovy bod (a pozorovacia vzdialenost, ktora s nim suvisi) ostane prakticky rovnako velky/-a ako u 1080p telky, ale obrazova plocha bude stvornasobna... alebo poviem to inac: ak si kupi divak 4K telku s rovnakou uhloprieckou, ako mala jeho predosla 1080p telka, bude musiet pri pozerani 4K zdroja sediet 2x blizsie, aby dokazal vnimat 2x vyssie rozlisenie 4K telky (a to asi nikto robit nebude, ale 4K telky s malou uhloprieckou sa napriek tomu predavat budu, lebo ludia pojdu za nalepkou 4K, i ked im to bude z beznej pozorovacej vzdialenosti nanic :D)

Dufam, ze ma logika neklame. :D A trosku sme odbehli od 3DTV k 4K, ospravedlnujem sa.
LuckyCat (283)|14.9.2013 12:02
Logika Ta urcite neklame. No prax sa zda bude jednoduchšia. Uz ked je pasivne 3D pozeratelne a pekne pri 1080p, tak pri 4K bude podla mna este lepsie. Nechce sa mi pocitat ake rozlisenie bude mat v pripade polovice 4k ale urcite bude dostacujuce na odporucanu pozorovaciu vzdialenosť. Ci mi chces nahovoriť, ze fajnsmeker si kupi aktivnu technologiu 3D pri 4K (ak vobec taka bude este) len aby mohol pred napr. 60" tv sediet vo vzdialenosti 1m? To by si asi koledoval o epilepsiu :-/
Pupak2 (328)|14.9.2013 14:13
Hlavním negativem aktivního 3D je bezesporu blikání. Ať si výrobci píší co chtějí, je blikání zdrojem nepohodlí a bolehlavu. Pasivní technologie je mnohem ergonomičtější i přes poloviční rozlišení.
Ve 4k už nemá chybu. Mám aktivní 3D na projektoru a využití je minimální.
intago (255)|19.9.2013 09:09
[QUOTE=Karel72;466298]Egee:Převod 2D-3D je ůplně k ničemu pokud není video natočeno ve 3d tak to prostě nemůže být nikdy ono[/QUOTE]

mám naseděno u převodu 2D-3D spoustu hodin, takže si jsem jistý, že to sice není origo, ale je to podstatně lepší než normální zválcované 2D. Dokonce když si přepnu SD z Prima zoomu do 3D, je to znatený vzestup kvality. Jinak koukám hlavně na německé kvalitní HD satu.

S Pupákem nesouhlasím, já to používám dost, i když HighTV 3D je jen polodemo, zbytek je hroznej. Do úplného zblbnutí opakují milionkrát pár záběrů, Astra demo 3D FUJ! Ostuda civilizace, Nipkowův kotouč hadr :-(
Pytkin (7947)|19.9.2013 10:07
tu je vidno , aky sme kazdy rozny .. niekomu vyhovuje 2D->3D .. niekomu ani kvalitny 3D film neni dost dobry ..
intago (255)|19.9.2013 14:45
[QUOTE=Pytkin;466916]tu je vidno , aky sme kazdy rozny .. niekomu vyhovuje 2D->3D .. niekomu ani kvalitny 3D film neni dost dobry ..[/QUOTE]

jsem skromný člověk, mé vzpomínky na první televizi vyvolávají malou obrazovku, kterou přes hlavy sousedů jsem ani moc neviděl. To byla tenkrát událost! Takže jsem nadšen z každé novinky ale to 4DX teda, no nevím...
http://kultura.idnes.cz/avatar-ve-4dx-c91-/filmvideo.aspx?c=A130919_130423_filmvideo_spm
a co se týče převodu 2D-3D, stačí vyzkoušet obě varianty a porovnat, no problem. Včíl mluvte!
Pytkin (7947)|19.9.2013 16:04
plati co som napisal pred tym :)
venerea (40)|19.9.2013 22:14
mě se 3D na mojem Samsungu hodně líbí,hlavně dokumenty..bohužel po pár minutách nastává bolest hlavy a hlavně očí,která trvá ještě dost dlouho po sledování..
ps:zajímavý je,že když sem se s přítelkyní doma ožral,vydržel sem koukat dvě a půl hodiny na Hobita bez jakkékoli bolesti čehokoli..(ta nastala až druhej den ráno:D)
Pytkin (7947)|19.9.2013 23:21
venerea : no ale aspon v tom mas jasno ! koukat 3D ? Jedine namazanej ! :)
peto.vac (525)|20.9.2013 00:13
Hlavne treba na to ist pomaly,ten kto s tym ma problem,nemoze z nicoho nic si pred to sadnut na 3 hodiny a urcite nie z metrovej vzdialenosti...Treba sa postupne "otuzovat" az kym si na to organizmus nezvykne...
intago (255)|20.9.2013 07:41
[QUOTE=venerea;466979]mě se 3D na mojem Samsungu hodně líbí,hlavně dokumenty..bohužel po pár minutách nastává bolest hlavy a hlavně očí,která trvá ještě dost dlouho po sledování..
ps:zajímavý je,že když sem se s přítelkyní doma ožral,vydržel sem koukat dvě a půl hodiny na Hobita bez jakkékoli bolesti čehokoli..(ta nastala až druhej den ráno:D)[/QUOTE]

Samsung je aktivní, oči bolí víc.
Včera jsem si na CT2 HD pustil Život savců se starochem Attenboroughem. Přepnul jsem na 3D a koukám, proč se to někomu nemůže líbit. Opět stejný závěr- je to o třídu vejš než obyč.HD. A kdo to neříká, at navštíví svého očaře.
Důležité je to správně nastavit, Moji pas.LG 107cm dávám na max.3D efekt s vysouváním obrazu k sobě a koukám z 1,7m. Bolelo to ale víc, to je jasný, však se oko i neuronovej procesor mozku víc zahřály. Inu za málo peněz málo muziky a obráceně to platí taky.
BTW- jak laborujete s nastavením 3D? Někdy problém. Mám v matrošce Avatara 3D a nic moc, má jen asi 3GB! Pohrál jsem si s nastavením a k mému překvapení se to zdařilo, 3D fungovalo, i když to Imax nebyl. Jo a jednou jsem stahl 3D akvárko z HighTV 3D http://www.hightv3d.com/ ale at jsem nastavoval jak nastavoval, trhalo mi to oči, nešlo to. Ale to je výjimka.