Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D TV

Pytkin (7947)|20.9.2013 08:10
intago : libi/nelibi je velmi subjektivne .. niekto ma rad realitu niekto umelinu .. musis to brat ako fakt ..
sanchez13 (1071)|20.9.2013 10:05
[QUOTE=intago;467000]Jo a jednou jsem stahl 3D akvárko z HighTV 3D http://www.hightv3d.com/ ale at jsem nastavoval jak nastavoval, trhalo mi to oči, nešlo to. Ale to je výjimka.[/QUOTE]
skusil si pri tomto videu prehodit lavy/pravy v nastaveniach 3D ? Ja som narazil na podobne video a pomohlo to :-) Kym som to neprehodil, tak to uplne trhalo oci, ale potom OK. Pravdepodobne autor ripu (v mojom pripade) vymenil obrazy pre lave a prave oko...
Pupak2 (328)|20.9.2013 10:57
Všechny filmy,co mám, jsou BD3D ISO a přesto se s tímto efektem setkávím rovněž.Často musím měnit L-R, protože v jedné variantě je to doslova nekoukatené a v druhé OK.
intago (255)|23.9.2013 08:42
[QUOTE=Pytkin;467092]voda 19 stupnov ? to by som do nej ani nevliezol .. mne sa zda 25 malo .. toto leto som si odsledoval v bazene, ze optimalna voda je 28-29 stupnov .. aj tam mozes 2 hodiny lezat .. aj sa osviezis ..[/QUOTE]
dyt taková voda je u nás úplně nejčastěji! Do Egypta bych nešel....

---------- Doplněno v 08:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:39 ----------

[QUOTE=Pupak2;467019]Všechny filmy,co mám, jsou BD3D ISO a přesto se s tímto efektem setkávím rovněž.Často musím měnit L-R, protože v jedné variantě je to doslova nekoukatené a v druhé OK.[/QUOTE]

safra, to mě nenapadlo, jestli já tam ale to mohu změnit, kouknu kde. dík. Filmy mají tady: http://www.3dsbs.com/
intago (255)|11.10.2013 14:24
Gravitace v 3D
http://www.csfd.cz/film/275420-gravitace/
konečně někdo chválí 3D!

na to se těším.... Jo, také se mi zadrhává HD stbox, požívám ho jako multimed.př., asi nestíhá. Když ta moje telka LG 42LM615S nemá kodeky co jsou potřeba... a už se nevyrábí, asi upgrade softu nepomůže
Chci koupit telku ženě, píšou : Video nahrává kódovaně. Je to u značkovějších TV obvyklé, ale otravné.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co s tím? To na tom mym nepůjde přehrát? Ani v PC? A jak se kodu zbavit? Furt votravujou :-(
Marty86 (37)|11.10.2013 21:50
Na Gravitaci doporučuju Imax, pak je to teprv zážitek. 3D opravdu parádní, tady to smysl určitě má. Jinak pár dalších filmů kde je 3D taky povedené - Pí a jeho život, Hugo a jeho velký objev, Velký Gatsby, Mocný vládce Oz a samozřejmě Avatar (u toho mě mrzí že jsem nestihl nedávnou projekci ve 4DX kině na Smíchově, mohl to být zajímavý zážitek).

Ještě bych měl dotaz ohledně titulků k 3D filmům. Postupoval jsem dle tohoto návodu - http://www.3dsbs.com/3d-subtitles/57-how-you-can-make-3d-subtitle.html#comment
Bohužel bezúspěšně, při přehrávání přes tv (Panasonic P50ST60) mi po přepnutí do 3D, titulky zůstanou zdvojené a při přehrávání přes BD player Panasonic DMP-BDT320EG se mi nezobrazí vůbec, ač .sub soubory by podporovat měl. Má s tím někdo zde zkušenosti?

Díky
egee (5)|22.10.2013 07:32
A co freemake video converter ? ( český a zdarma)
http://www.slunecnice.cz/sw/freemake-video-converter/
Vloží se film

upravit : zvuk upravit: titulky ( smazat - zvolit -přidat titulky )

Používám k odstranění přebytečných zvuk.stop či konverzi zvuku . A k odstranění titulků. Takže musí jít i přidat. Netestoval jsem to ale.
intago (255)|17.2.2014 14:38
čím dál hůř, aneb, ať žije pokrok
Najednou mi jediná polodemo 3D stanice High TV (demo neberu vážně, že se nestyděj už tolik let ukazovat tosamý!) zmizela ze satelitu, koukám kde je a vida, už je jen na Hispasat 1D/1Ena 30°W! Leda bych se naučil turecky a chytal Teledünya 3D HD, ale to je taky demo.

Takže nic, Sky 3D se u nás chytat nedá. Kam jsme to dopracovali? Prodává se hafo 3D telek a k čemu jsou? Technicky je to zvládnuté celkem dobře, i když ty řádky na pas.3D vidím docela zřetelně, ale není nač koukat. Ještě se mi povedlo ze stanice Servus stahnout dva 3D filmy, nějakým omylem je vysílali ve dvě ráno.
Vývoj prostě couvá, jinak to nelze vysvětlit. Bravo 3D už je pryč přes rok.
Pytkin (7947)|17.2.2014 16:02
no ale nove filmy stale vychadzaju aj v 3D .. Ja myslim ze fandovia 3D este nemusia zufat ..
Pupak2 (328)|17.2.2014 16:20
V mých očích 3D rehabilitovala Gravitace. Opět ukázka,že to jde a má to smysl, když se to umí. Ještě se podívám na Tchoře 2, ale jednička byla ve 3D dost bída,taksi od toho moc neslibuju.
intago (255)|18.2.2014 13:00
a on o tom někdo pochyboval? Já teda ne. Dokonce si někdy přepnu obyč. SD pořady na 3D je pomůže to kvalitě.
Pavell007 (790)|18.2.2014 15:55
Já 3D dávám novou šanci spolu s rozšířením 4K, pak to teprve začne bejt na doma zajímavý...
jarino1978 (8045)|18.2.2014 18:43
pokiaľ nebude vhodná tv na 3D bez nutnosti používať okuliare, nikdy sa 3D nepresadí a kľudne môže byť aj 50K TV.
Pavell007 (790)|18.2.2014 22:33
to je možný, že se to nerozšíří, ale pokoukání to bude určitě hezčí než nyní.
intago (255)|19.2.2014 07:36
[QUOTE=jarino1978;482587]pokiaľ nebude vhodná tv na 3D bez nutnosti používať okuliare, nikdy sa 3D nepresadí a kľudne môže byť aj 50K TV.[/QUOTE]

nesouhlasím, problém není ani v rozlišení, ani v brýlích. Ostatně hafo lidí kouká na každou telku v brejlích, mě ty pas.absolutně nevadí. Kde je ten problém, hádejte...
tdlmarek (1566)|19.2.2014 08:01
[QUOTE=intago;482609]Kde je ten problém, hádejte...[/QUOTE]
Problém je v tom, že to kromě pár nadšenců lidi prostě netáhne. Čísla z kin hovoří jasně, zájem o 3D upadá. To není můj názor, ale snadno ověřitelný fakt. V domácím prostředí je vše samozřejmě o pár let zpožděné.
Pavell007 (790)|19.2.2014 08:22
no tak co se týká domácího 3d, tak tam problém (teda samozřejmě mimo jiné) v rozlišení je-pokud sedíš v doporučené vzdálenosti na danou úhlopříčku,
tak furt máš ten rám dost výrazně v zorným poli, takže to ruší ten efekt vtáhnutí do děje, který se daří v kině nasimulovat lépe-což tohle to 4k řešit bude....
THeBaNDiT (497)|19.2.2014 11:11
Povedal by som, ze rozdiel efektu vtiahnutia do 3D deja je u domacich 3D TV a 3D kin asi taky, ako rozdiel efektu vtiahnutia do 2D deja u 2D TV a 2D kin... :) Tiez mas v 2D kine obrovsku uhlopriecku a doma vidis ram 2D telky. :) Ale suhlasim s tym, ze u teliek s vacsou uhloprieckou je to lepsie, a ze v pripade 4K teliek budu moct mat telky zasa vacsiu uhlopriecku pri zachovani jemnosti detailov obrazu, takze posun to bude.

Pretoze od telky sa ma sediet tak daleko, aby bol divak na hranici vnimania/rozoznania jednotlivych pixelov (teda aby ich nevidel, ale zasa nie zbytocne daleko), a logicky s vyssim rozlisenim pridu vacsie uhlopriecky, pricom sledovacia vzdialenost bude rovnaka ako u 1080p teliek. Takze divak bude mat pred sebou vacsi, ale rovnako kvalitny (jemny), obraz.
Pytkin (7947)|19.2.2014 11:14
pre mna je problem 3D hlavne to , ze je to strasne umele .. absolutne nerealne .. okuliare mi vobec nevadia ..
intago (255)|19.2.2014 13:52
zajímavé, koukám na 3D moře hodin a nic takového bych tedy neřekl. Ba naopak, 2D je nerálné, realita 3D je zválcovaná parním válcem na 2D. Downsizing jak prase :-(
Ale nebudu vás napínat, avšak bojím se nepochopení, zrovna jeden mi před chvílí vynadal a to jsem mluvil jen o cenách za volání:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tak jen naznačím- Ale nekamenujte mne, please. Důvod je většinou psychologický. Začíná u velkých telek, i kolegyně mi přiznala, jak se poprvé lekla velkých tváří už na 42 palcové obrazovce. Kdo to na ni kouká??? A ještě v 3D,. to je už moc. Jako psycholog mám své zkušenosti...
Pavell007 (790)|19.2.2014 14:15
[QUOTE=THeBaNDiT;482616]Pretoze od telky sa ma sediet tak daleko, aby bol divak na hranici vnimania/rozoznania jednotlivych pixelov (teda aby ich nevidel, ale zasa nie zbytocne daleko), a logicky s vyssim rozlisenim pridu vacsie uhlopriecky, pricom sledovacia vzdialenost bude rovnaka ako u 1080p teliek. Takze divak bude mat pred sebou vacsi, ale rovnako kvalitny (jemny), obraz. [/QUOTE]

no to jsem přesně myslel...
jarino1978 (8045)|19.2.2014 18:05
môj súkromný prieskum hovorí jednoznačne : keď nebude treba okuliare, môže to byť lepšie. Predstavte si situáciu, že by sa vysielal len 3D obraz, od správ až po reklamu, proste všetko. Problém nie je ani obsah ( ten je aj tak na prdel ), problém nie je ani realistickosť dojmu priestoru ( okrem Avatara, možno teraz Gravitácie je to všetko out ), problém sú hlavne okuliare, ktoré si ľudia jednoducho nechcú nasadiť a radšej kukajú ( sťahujú ) 2D verzie. Mám doma tiež hafo filmov aj v 3D verzií, ale okrem Avatara a pár demo diskov som nepozeral nič, proste je to totálne out.
A ten, kto tu píše o nejakom downgrade, nech si zájde v prvom rade k očnému :-)-
LuckyCat (283)|19.2.2014 20:24
Napriek všetkému, je ešte stale vela prívržencov 3D, ktorí vedia oceniť pôžitok z reálneho a zaujímavého sledovania tv... zaklad je v prvom rade si 3d pozriet na kvalitnom kine alebo zdroji a samozrejme nastavenom ako ma byť, inak človek nepochopí. ... k tomu musi mať aj oci, ktoré dokážu 3d korektne vnímať samozrejme. Som rad, že tú možnosť mam a nie som ochudobnený o pôžitok zo sledovania 3d a nemusim sa uchylovat k jeho zatracovaniu...
Pytkin (7947)|20.2.2014 01:10
jarino : mne sa nezda nutnost okuliari ako problem .. mne vadi ta nerealnost .. aj v tom avatarovi .. je to proste umela omalovanka .. s realitou to nema nic spolocne ..
Pupak2 (328)|20.2.2014 05:37
Problém 3D vidím hlaně ve špatném přístupu tvůrců. Zpočátku šlo hlaně o co nejvýraznější 3D efekty. Objekty trčící z obrazovky,ale ploché obličeje budící spíše dojem špatného leporela.
Film byla jakási podivná kombinace 2D a 3D. Avatar byl první opravdu 3D film s promyšlenou koncepcí. Následoval Titin, Hugo, oba velice povedené z hlediska 3D. Ovšem klasické hrané filmy stále trpí špatnou prací s 3D kamerou,kdy 3D je opět jen v trikových scénách. Gravitace ukázala,že 3D není jen o prostoru, ale i o vrstevnatosti scény. Navíc je v ní minimum rychlých scén,které dnešní 3D zrovna moc neumí. Jestli něco 3D zabije, nebudou to brýle,ale neschopnost tvůrců využít její potenciál a naučit se dělat kvalitní 3D filmy.
intago (255)|20.2.2014 07:48
Jo, Pupáku, kvalita filmů, říkáš? Koho to dnes zajímá? Hrstku lidí... ale proč neexistuje jediná televizní stanice v 3D??? Všecko jsou to demo příp. polodemo, ted už ani to ne, když High odešel z Astry. Je jich tam přitom hezkých pár tisíc. Za tím je něco jiného, většího, ale je to TABU...
Takhle erotické 3D by bylo, ale ani sport už ne, to je záhada...
Ivo Mašek (10205)|20.2.2014 09:25
[QUOTE=intago;482664]Jo, Pupáku, kvalita filmů, říkáš? Koho to dnes zajímá? Hrstku lidí... ale proč neexistuje jediná televizní stanice v 3D??? Všecko jsou to demo příp. polodemo, ted už ani to ne, když High odešel z Astry. Je jich tam přitom hezkých pár tisíc. Za tím je něco jiného, většího, ale je to TABU...
Takhle erotické 3D by bylo, ale ani sport už ne, to je záhada...[/QUOTE]
Tak to všechno zaplať. A možná pak zjistíš, proč žádná taková televizní společnost neexistuje.
Apropó: Zjisti si, co všechno potřebuješ ke zpracování kvalitního 3D snímku (a není to jenom o kamerách, ale také o technice, která to zpracuje, také o přenosové technice, také o příslušně volném místě pro přenos dat (snímku) k tobě do bedny do obýváku, atd., atd.)
Pupak2 (328)|20.2.2014 12:02
Já myslím,že 3D na sport nemá v dnešní podobě šanci. Rychlé pohyby jsou dost zoufalství i na nejlepších TV. 3D bych nechal jako samostatný umělecký filmový směr. Jinak to nevidím moc smysluplně a to zohlednění nákladů,co uvádí Ivo je neoddiskutovatelné.
intago (255)|20.2.2014 12:38
[QUOTE=Pupak2;482676]Já myslím,že 3D na sport nemá v dnešní podobě šanci. Rychlé pohyby jsou dost zoufalství i na nejlepších TV. 3D bych nechal jako samostatný umělecký filmový směr. Jinak to nevidím moc smysluplně a to zohlednění nákladů,co uvádí Ivo je neoddiskutovatelné.[/QUOTE]

no, profik teda nejsem, ale když vidím, kolik televizních stanic je, jistě by se tam vešla jedna ve 3D. Zas tak drahá ta 3D technika být nemůže. Kdyby tu šel chytit Sky 3D aspon.. http://www.sky.com/tv/channel/sky3d
Ale pro koho, mimo erotiky není zájem, to je jasný. Proto High odešel, protože pozice 3D slábne... Tile 3D je už taky fuč. Někde musí být důvod. Ale kde? Nějak se o důvodech nemluví, to je divné, žádná odborná debata nikde...
tdlmarek (1566)|20.2.2014 12:51
[QUOTE=intago;482680]Někde musí být důvod. Ale kde? Nějak se o důvodech nemluví, to je divné, žádná odborná debata nikde...[/QUOTE]
Psal jsem ti to už výše - o 3D prostě není zájem.

Článků je o tom plný Internet: https://www.google.cz/search?q=3D+dying
Pytkin (7947)|20.2.2014 14:47
no ved si to zober aj tu na fore .. kolko ludi bavi 3D a kolko nie .. sak dajte daku anketu s hlasovanim . ci to sa tu na fore freaku neda ?
intago (255)|20.2.2014 14:51
[QUOTE=tdlmarek;482681]Psal jsem ti to už výše - o 3D prostě není zájem.

Článků je o tom plný Internet: https://www.google.cz/search?q=3D+dying[/QUOTE]

jenže já na běžné řeči neskočím...
peto.vac (525)|20.2.2014 15:02
Mna tak isto 3D neoslovilo vobec,hlavne teda koli okuliarom,videl som par filmov 3D na telke a nelaka ma to,mam Transformers 3 3D uz vyse 2 roky a vobec ma to nelaka si pozriet,taktiez filmy v 3D nestahujem...Ak bude ovsem 4K a 3D bez okuliarov,to uz bude o niecom inom...
Heartwork (2358)|20.2.2014 15:26
Pro mě je současné 3D mrtvola již od začátku.
Je to nepřirozené, umělé a hlavně zdraví škodlivé - nenechal bych na to koukat sebe, natož pak děti. 9-)
O nutnosti nosit brýle ani nemluvě, např. pro čtyřčlennou obrýlenou rodinu asi taky bezva kino zážitek.

To, že není žádný kloudný obsah (Avatar + pár vlaštovek nepočítám), je jen důsledkem výše uvedeného - nikdo o to současné 3D nestojí.
Jarda.Bar (1238)|20.2.2014 17:05
[QUOTE=Heartwork;482699]a hlavně zdraví škodlivé - nenechal bych na to koukat sebe, natož pak děti. 9-)[/QUOTE]

U pasivního 3D neexistuje jediný důvod proč by mělo škodit očím víc než klasické 2D.

Očím škodí hlavně to, že při sledování TV méně mrkají, ostříme na stejnou vzdálenost a sledujeme blikající podsvícení. A to vše platí pro všechny LCD TV. U aktivního 3D navíc zatěžujeme oči zatmíváním zorného pole očí pomocí aktivních brýlí. Tedy tvé tvrzení může platit pouze pro aktivní 3D.

Jinak co se přirozenosti týká, 3D je rozhodně blíže realitě než 2D a to zela logicky ... přidává novou informační hodnotu do výsledného obrazu a tou je hloubka.
Pupak2 (328)|20.2.2014 17:25
Problém současného 3D vychází z faktu, že jeho vytvoření nebylo podmíněno filmovou potřebou, ale pouze snahou vyrobců přijít s nějakou novinkou, která by vyvolala novou poptávku po TV. Proto tu máme tento paskvil,který není ani ryba, ani rak. Filmaři se ještě ani nenaučili dělat pořádné 3D filmy a už je jasné,že tahle atrakce dlouho nepřežije a pomalu zkomírá.
Je to podvod na spotřebytele stejně jako 4K TV s HDMI 1.4 a další jiné nechutnosti.
Ivo Mašek (10205)|20.2.2014 17:47
Já jsem viděl 3D produkci asi dvakrát a nikdy sem to nedokoukal. Nejdříve mě rozboleli oči, pak mě začala bolet hlava a pak se mě dělalo špatně od žaludku. Musel jsem odejít, pár minut jsem si mimo kino zvykal na skutečné 3D (mozek byl úplně konsternován) a teprve pak sem byl schopen, aniž bych se motal, odejít. Bolesti mě pak velmi rychle přešly. tento stav má zhruba polovina populace na Zeměkouli.
takže to filmové 3D asi není skutečné 3D, v kterém se všichni pohybujeme celý svůj život a nemáme s tím nikdo sebemenší problém. Můj syn s tím třeba problém nemá.
Pupak2 (328)|20.2.2014 17:56
[QUOTE=Ivo Mašek;482710]Já jsem viděl 3D produkci asi dvakrát a nikdy sem to nedokoukal. Nejdříve mě rozboleli oči, pak mě začala bolet hlava a pak se mě dělalo špatně od žaludku. Musel jsem odejít, pár minut jsem si mimo kino zvykal na skutečné 3D (mozek byl úplně konsternován) a teprve pak sem byl schopen, aniž bych se motal, odejít. Bolesti mě pak velmi rychle přešly. tento stav má zhruba polovina populace na Zeměkouli.
takže to filmové 3D asi není skutečné 3D, v kterém se všichni pohybujeme celý svůj život a nemáme s tím nikdo sebemenší problém. Můj syn s tím třeba problém nemá.[/QUOTE]

Ono hodně záleží na tom co a kde jsi viděl. Některé filmy mají trikové 3D scény tak nesmyslně udělané,že to mozek prostě nezpracuje. Kvalitní film na dobré TV žádné problémy nikomu nedělá. Chvíli trvá, než si zvykneš na fantomní ostření a pak je to už pohoda.
tdlmarek (1566)|20.2.2014 18:22
No vzhledem k tomu, že pasivní 3D v kině je výrazně šetrnější technologie než sebelepší TV doma, tak mi přijde tvrzení, že je to pouze o kvalitě filmu a pak to nikomu problém nedělá, trochu odvážné. Každý jsme nějaký, někomu nedělají dobře výšky, jinému třeba kolotoče. Ale vzhledem k tomu, kolik negativních ohlasů se ohledně zdravotních dopadů 3D promítání objevuje, tak určitě nejde tvrdit, že se jedná o zobrazení člověku úplně přirozené.

Třeba tady krátké shrnutí s odkazy na pár zajímavých zdrojů:
http://en.wikipedia.org/wiki/3D_film#Health_effects
Pupak2 (328)|20.2.2014 19:42
Nesmíš to brát tak doslovně. Já mám na mysli zejména ty "vytahováky očí", ze kterých jde člověku hlava kolem, ve srovnání s kvalitně udělaným 3D,kde je prostor zcela přirozený.
tdlmarek (1566)|20.2.2014 19:51
Nepochopil jsi. Jde právě o to, že bez ohledu na hloubku 3D efektu ta aktuální technologie prostě není přirozené zobrazení. Něčí mozek na tuhle hru přistoupí, jiným se začne vztekat. A o tom to je.

[quote]That is we can see in 3D separately with each eye.[75] If the brain uses this ability in addition to the stereoscopic effect and other clues no stereoscopic system can present a true 3D picture to the brain.[/quote]
THeBaNDiT (497)|20.2.2014 20:51
[QUOTE=Ivo Mašek;482710]Já jsem viděl 3D produkci asi dvakrát a nikdy sem to nedokoukal. Nejdříve mě rozboleli oči, pak mě začala bolet hlava a pak se mě dělalo špatně od žaludku. Musel jsem odejít, pár minut jsem si mimo kino zvykal na skutečné 3D (mozek byl úplně konsternován) a teprve pak sem byl schopen, aniž bych se motal, odejít. Bolesti mě pak velmi rychle přešly. tento stav má zhruba polovina populace na Zeměkouli.[/QUOTE]Zaujímavé... :) Takže v podstate spolu s tebou opustilo kinosálu cca 50% divákov, či? :D Síce ono by to mohlo byť kľudne tak, ak ste boli na premietaní len dvaja. :D (no flame)

Ten údaj o polovici populácie na Zemi aj môže byť správny, pretože ľudia v Afrike, Indii či Číne, ktorí žijú jednoduchý život bez techniky (nepaušalizujem), môžu mať s 3D telkami problém. Je to o zvyku práce s technológiou...
Ivo Mašek (10205)|20.2.2014 21:05
[QUOTE]Je to o zvyku práce s technológiou...[/QUOTE]
Ne, není to tak. Ale to se některým lidem, kterým ta produkce nevadí, nedá vysvětlit. Když vám to nevadí, tak to prostě NESMÍ vadit nikomu. A basta fidli. No, taky názor.
Apropó: k té poznámce o kinosálu: když vláda vyhlásí, že průměrná mzda je dejme tomu 30 tisíc, tak dle tebe každý bere 30 tisíc, ano ? Nebo většina bere čtvrtinu a menšina více, jak polovinu? Pochopils ?
THeBaNDiT (497)|20.2.2014 21:36
Ja som to "o zvyku práce s technológiou" nevzťahoval na teba, ale na ľudí v zaostalejších oblastiach sveta, ktorí na technológiu proste nie sú zvyknutí...

A rozhodne netvrdím, že ak mne nerobí 3D problém, tak nemôže robiť problém nikomu. Samozrejme, že môže. Len sa mi nevidí ten údaj o polovici populácie...

Môj argument s polovicou kinosály nebol priekazný, a to preto, lebo na daný film zrejme šli z veľkej väčšiny ľudia, ktorí problém s 3D nemajú, takže to beriem späť. :)
Ivo Mašek (10205)|21.2.2014 03:49
OK :-)
Pupak2 (328)|21.2.2014 04:58
Každý, kdo nosí brýle ví,že když si po pár letech pořídí nové (obvykle silnější), tak pár dní trvá, než si na ně zvykne. Každý zásah do procesu smyslového vnímání může mít přechodné negativní efekty. S 3D je to podobné. Hovořit o polovině populace je dost nadsazené.Nikdo globální výzkumy nedělal a hlavně ne s nějakým referenčním materiálem. Dema,kde lezou oči z důlků i normálnímu člověku jistě nebudou mít tu správnou vypovídající hodnotu. Ze všech dosud zveřejněných studií plyne jediné. Mozek má problém s fantomním ostřením,kdy obraz vzniká v rovině obrazovky,ale je vnímán v prostoru před,nebo za ní. Oko se tedy snaží ostřit do neexistující vzdálenosti a to způsobuje únavu a případně bolesti hlavy. Z hlediska úhlového posunu je 3D stejné jako přirozený vjem. Máme jen dvě 2D oči, které vidí dva úhlově posunuté obrazy. Zbytek je práce mozku na základě zkušeností.
intago (255)|21.2.2014 09:26
[QUOTE=Pytkin;482657]jarino : mne sa nezda nutnost okuliari ako problem .. mne vadi ta nerealnost .. aj v tom avatarovi .. je to proste umela omalovanka .. s realitou to nema nic spolocne ..[/QUOTE]

no, já považuju Avatara 3D za nejlepší film vůbec...
intago (255)|21.2.2014 11:54
[QUOTE=Pupak2;482742]Každý, kdo nosí brýle ví,že když si po pár letech pořídí nové (obvykle silnější), tak pár dní trvá, než si na ně zvykne. Každý zásah do procesu smyslového vnímání může mít přechodné negativní efekty. S 3D je to podobné. Hovořit o polovině populace je dost nadsazené.Nikdo globální výzkumy nedělal a hlavně ne s nějakým referenčním materiálem. Dema,kde lezou oči z důlků i normálnímu člověku jistě nebudou mít tu správnou vypovídající hodnotu. Ze všech dosud zveřejněných studií plyne jediné. Mozek má problém s fantomním ostřením,kdy obraz vzniká v rovině obrazovky,ale je vnímán v prostoru před,nebo za ní. Oko se tedy snaží ostřit do neexistující vzdálenosti a to způsobuje únavu a případně bolesti hlavy. Z hlediska úhlového posunu je 3D stejné jako přirozený vjem. Máme jen dvě 2D oči, které vidí dva úhlově posunuté obrazy. Zbytek je práce mozku na základě zkušeností.[/QUOTE]

no jo, ale jak to je u Imaxu? Ta také ruší? Já myslím, že jo. Dost tam lidé chodí a bez brejlí to taky nejde... Prostě je zvláštní ten nepoměr mezi mými postoji a ostatních. Ale dokonalost nečekám, nakonec přepočet 2D-3D také kvalitu zlepší
Pytkin (7947)|21.2.2014 15:32
intago : mne sa Avatar ako film paci .. ale 3D efekt mi pripada strasne umely .. i ked teda nebol som na nom v kine .. pozeral som to doma .. ale ine 3D filmy v kine mi prisli rovnako o nerealne ako ten AVATAR doma ..
intago (255)|28.2.2014 14:46
no a? Všcko je nereálné, zejména divadlo. Snad něco v 3D najdu časem.