Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D TV

intago (255)|3.3.2014 09:06
Poděkování moderátorovi Maškovi a spol.
Jsou to přesně dva roky, co jsem se vrhnul na satelity a tady sbíral zkušenosti. Bylo to dramatické, jednou mi bloknul přístup, ale hodně mně to naučilo. Hlavně díky za doporučení Technisatu S2, je to chytrej přístroj. Jen si musím tahat nahrané flešky z chaty, protože doma nám satelity zatrhli.
intago (255)|6.3.2014 09:25
teda to Gravity 3D dabing v 14,5GB je fakt super film. Je s Avatarem důkazem obrovských možností 3D, což pochopil náš stoletý rejža Vávra, ale mladí kupodivu ne.
Naštěstí jsem upgradovat softw telky, tak přehraju o moc víc než dřív, díky za upozornění, stálo to za to.
Ivo Mašek (10205)|28.3.2014 08:54
Topfun začne nasazovat 3D a Ultra HD dokumenty
Společnost Topfun Media, která je jedním z poskytovatelů on-line video obsahu v ČR, začne nabízet v rámci své služby první tituly ve 4K rozlišení. Půjde o dokumenty, které firma získala po dohodě s 3D Content Hub Pty.
RoPo (6061)|28.3.2014 10:39
Neuvádí se kodek, který bude pro 4K použit. To je celkem podstatná chybějící informace. Ale jinak to je dobře, že někdo v ČR s tím začíná.
peto.vac (525)|28.3.2014 11:25
Uz sa to pomalicky rozbieha,o take 3 roky by mohli byt uz aj ceny TV dostupne pre bezneho cloveka...
baryduke (20)|5.4.2014 11:53
Nevím jestli to patří přímo tady ale nechci zakládat nové téma.

Mam 46f6740 a při přehrávání 3d mi některé filmy po zapnutí se automaticky spustí v 3D a při stisknuti tlačitka (3D) na DO se přepnou do 2D.
a jiné filmy se spustí a zobrazí se dva obrazy L+P a ja musím pomocí DO (3D) vybrat typ 3D (vedle sebe, nad sebou) a přepnout do 2D nejdou.
Jak kdyby Tv poznalo o jaky 3D se jedna a u druhého filmu ne.

řekl bych jestli to není kodováním SBS
peto.vac (525)|5.4.2014 12:57
Aj mne sa to obcas stane,aj ked je film klasicky 3D,je mozne ze to zalezi od filmu...
sanchez13 (1071)|8.4.2014 10:04
[QUOTE=baryduke;486114]Mam 46f6740 a při přehrávání 3d mi některé filmy po zapnutí se automaticky spustí v 3D a při stisknuti tlačitka (3D) na DO se přepnou do 2D.
a jiné filmy se spustí a zobrazí se dva obrazy L+P a ja musím pomocí DO (3D) vybrat typ 3D (vedle sebe, nad sebou) a přepnout do 2D nejdou.
Jak kdyby Tv poznalo o jaky 3D se jedna a u druhého filmu ne.[/QUOTE]

Pokial su tie filmy mkv, skontroluj si, ci mkv obsahuje informaciu o tom, ze je to 3D (stereoscopic mode). Informacie (vlastnosti) mkv ti zobrazi vacsina prehliadacov.
Ako pridat do mkv informaciu o stereoscopickom rezime je popisane napr. tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36200-sharp-750e-751v-752v#post483142
Nie je to nic zlozite, len sa treba pohrat 8-)

S.
Marty86 (37)|8.4.2014 21:13
Zdar lidi,

stáhl jsem si Gravitaci 3D v iso formátu, ale můj přehrávač (eGreat R6S Pro) nezobrazí menu titulu, pouze mohu spustit film samotný. Ten se spustí ve 2D, následně na přehrávači zvolím přepnutí 3D simulace a obraz je ve 3D. Jde mi o to zda se v ten moment nejedná jen o konverzi jako např. když si na tv přepnu jakýkoliv 2D pořad do 3D, nebo zda se jedná o 3D tak jak bylo natočeno, protože ten iso soubor v sobě obsahuje tu 3D informaci?
baryduke (20)|10.4.2014 18:22
to sanchez13
Mkvmerge už používám a nastavení pro 3d jsem si všiml ,ale nepřikládal jsem tomu velký význam protože pár filmu i z nastavením 3d mi nešlo jako 3d.
tak jsem znovu všechny filmy projel a opravdu uněkterých tahle informace chyběla a po doplnění to jede k mé spokojenosti až na 2 filmy ale to už nebudu řešit tak moc dík. :)
Pokud tv nerozpozná 3d titul tak nejde konverze do 2d (a to se někdy hodí, má žena nemiluje 3d)

jeden dotaz mkvmerge film po upravě ukládá z příponou mk3d původní je mkv (stačí přejmenovat zpět na mkv a je to :) )
má to nějáký důvod ?
nezkoušel jsem jestli to TV přehraje (ještě vyzkoušim)
sanchez13 (1071)|10.4.2014 18:40
Koncovka mk3d by mala oznacovat ze je to 3D, ale vacsina zariadeni ju este nepozna, takze ani ja ju nepouzivam.
Pokial to robis priamo v gui mkvmerge (tak si to asi robil Ty), tak to trva relativne dlho, pretoze vlastne znova mixujes cele mkv.
Ta metoda popisana v odkaze (pridanie info pomocou binarky mkvpropedit) je podstatne rychlejsia. Trva to cca 1 sekundu :D
vivid.sk (11472)|10.4.2014 18:48
[QUOTE=baryduke;486398]má to nějáký důvod ? [/QUOTE]
Napriklad koli asociacii s inym programom.
baryduke (20)|11.4.2014 08:47
Jo dělal :)
Já každé 3d většinou osekám o nepotřebné audio a titulky a to dělám v mkv merge.
Takže teď to budu dělat při jednom.
Fakt to trvá (asi 5 až 10 MIN) × třeba 20 filmu.
Jinak dík a jestli používáš na osekáni něco lepšího tak napiš.
THeBaNDiT (497)|13.4.2014 00:27
[QUOTE=Marty86;486302]Ten se spustí ve 2D, následně na přehrávači zvolím přepnutí 3D simulace a obraz je ve 3D. Jde mi o to zda se v ten moment nejedná jen o konverzi[/QUOTE]ak sa spusti v 2D ako klasicky film, tak je mozne, ze to nie je 3D film vobec... mne sa 3D film spusti bud ako 2D film s dvoma obrazmi vedla seba resp. nad sebou, alebo sa rovno spusti ako 3D film, teda zdvojene hrany...
Marty86 (37)|29.4.2014 13:06
Včera jsem to znovu zkoušel, bd iso které je 3D jsem pomocí DvdFab a pak i MakeMKV převedl do MKV formátu, nicméně film se v obou případech převede jako klasické 2D, převodem se ztratí 3D efekt. Nemá někdo nějaký tip na program ktrerý by uměl 3D iso převést do MKV ve 3D - myslím full rozlišení, žádně předělávky do SBS/OU.
intago (255)|9.6.2014 07:28
Marty-já jsem konvertoval mým oblíbeným Avidemuxem a 3D se neztratil.
Debat o 3D je jak šafránu. Závěr. stále bidná bída :-(
acemajky (36)|1.12.2014 22:18
Ozivim tema,
koupil sem 3D TV LG 60PB690V
bohuzel LG jsou odbornici a na trhu nejsou k sehnani 3D bryle (poku dnekoupim s akumulatorem za 2200,-
Koupil jsem samsung bryle SSG-4100GB. 3D bezi, ale chybi tomu efekt vystupovani ven z TV. Kdyz pustim nejaka demo videa, tak se mi zda, ze jak ma objekt vystoupit z TV, tak se rozdvoji. Asi to bude temi brylemi a uz ted na nemeckym ebay resim origo bryle, ale chci zatim poptat, jake ma kdo zkusenosti, respektive nemate nekdo nejake 3D video, ktere mi muzete popsat, co to ma delat - nejaky efekt vylezani z TV a ze bych to prubnul u me, co to dela.

Zde nejaka recence, kde manik pouzil samsung bryle na LG TV a to co pise uplne dole o ducach, tak uplne to same mam i ja....

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Kdysi sem u bratranka koukal na LCD 3D, kde od LG bylo original 3D video, kde byl skokan o tyci, ale nemuzu ho najit - ze bych porovnal, jelikoz vim, co to video delalo za efekty
peto.vac (525)|1.12.2014 22:30
No neviem,ale LG ma pasivne okuliare a Samsung aktivne...Teda obe spolocnosti pouzivaju rozdielnu metodu vysielania 3D a tak sa pravdepodobne tieto okuliare kombinovat nedaju,preto ti to ani nejde...Z obrazu vystupuju veci len v istych scenach a aj to nie v kazdom filme,dobre je to vidiet vo filmoch,ktore su priamo pre 3D robene: Jackass 3D,Zahulíme,uvidíme 3 a pod,ale 3D efekt,teda ze obraz je akoby 3D vidis vzdy...
RoPo (6061)|1.12.2014 23:52
[QUOTE=peto.vac;500845]No neviem,ale LG ma pasivne okuliare a Samsung aktivne...[/QUOTE]

LG 60PB690V má aktivní 3D. Je to plazma.
peto.vac (525)|2.12.2014 00:31
Som myslel ze LG robi len pasivne 3D...Tak potom mas okuliare zapnute vsak...???Myslim ze sa okuliare s TV pri prvom zapnuti sparuju,sparovali sa...???
macik11 (14)|6.1.2015 22:38
Zdravim.Som cerstvym majitelom 3D tv panasonic 48 tx-640as a mam na Vas par otazok.1)Ak si stiahnem film z netu,ktory ma asi 10 gb dokaze mi ho tv prehrat z 16gb usb? Musim ho prekonvertovat na subor ntfs? 2)Ak ho chcem prehrat z notebooku ako to mam spravit aby to bolo v najlepsej kvalite,ntb mozem prepojit kablom hdmi 1.3 s tv? 3) Musim mat v ntb nainstalovany nejaky specialny prehravac? 4)Ked to pustim z ntb ,tv treba prepnut to 3d alebo to tv urobi automaticky?Najlepsie by bolo keby ste tu napisali nejaky postup ako to najjednoduchsie dosiahnut lebo som v tom zaciatocnik.Za Vase rady Vam dakujem a sorry za gramatiku ale pisem z mobilu.A este jedna otazka ,Ked chcem aby mi isiel zvuk z reproduktorov z veze kde su len cinche ako to dosiahnem lebo ked ich prepojim do sat.prijimaca tak zvuk ide, no ked chcem nieco z youtubu alebo usb tak nie aj ked cinche prepnem z veze do tv.
RoPo (6061)|6.1.2015 22:50
Pro vetsi soubory jak 4GB musis formatovat na NTFS
HDMI kabelem propojis a prehravas napr pomoci VLC nebo Home Cinema Playerm.
3D muze TV detekovat automaticky nebo prepnes rucne. ja zkousel z USB a tam jsem 3D na TV zapinal rucne.
Ke zvuku v kostce: Zvuk ti nejde, protoze z TV nemas analogovy vystup na chinche. Repro pripojis pres nejake domaci kino nebo receiver - AVR. (sluchatkovy vystup zminovat nebudu, protoze to je barbarstvi pres ne pripojovat repro).
ladinek123456 (81)|6.1.2015 23:28
Ahoj no, když to propojit HD MI kabelem tak mu půjde i zvuk aspoň Mé to tak jde i , když to takhle neprovozuji.
RoPo (6061)|6.1.2015 23:36
Zvuk mu pujde z repro TV, ale chce zvuk z jinych repro, ktere ma standardne pripojene k SAT prijimaci.
Pytkin (7947)|7.1.2015 00:24
[QUOTE=RoPo;504104]Pro vetsi soubory jak 4GB musis formatovat na NTFS.[/QUOTE]

NTFS neni nutne .. staci exfat ..
RoPo (6061)|7.1.2015 00:29
Coz TV nemusi umet.... Na 55AS640 jsem zkousel jen NTFS.
Pytkin (7947)|7.1.2015 00:35
coz ale henta vraj umi .. ale samozrejme , kto pouziva windows , tak NTFS je pouzitelne .. Su na svete ale ludia , co windows nepouzivaju .. A pre tych treba povedat ze aj EXFAT sa da pouzit ..
macik11 (14)|7.1.2015 18:46
Tak som si stiahol 3d dokument notebook som napojil hdmi kablom do tv hdmi2 pustil cez vlc player a vidim to iste ako na notebooku obraz rozdeleny na 2 casti vedla seba,na bokoch asi 10 cm cierne pasy a nejde zvuk po odpojeni kabla z notebooku zvuk ide ale len v notebooku kde robim chyby?
RoPo (6061)|7.1.2015 19:54
zvuk: Na notebooku musíš nastavit jako výchozí zvukové zařízení TV Panasonic. Pravé tlačítko vpravo dole na ikoně reproduktoru, zvolit Zařízení pro přehrávání, poté vybereš HDMI výstup a siskneš tlačítko Nastavit výchozí.
macik11 (14)|7.1.2015 21:56
tak som skusal ten zvuk ako si mi napisal na tej ikonke reproduktoru odklikol som to hdmi dal ok a stale nič.Inač čo sa tyka toho 3d tak som vo vlc odklikol v nastaveniach 3d ten obraz spojilo do 1 no nie je to ono je to take trosku miestami trhane pozeral som dokument uzasny ocean stiahnuty z netu no ten obraz je taky neostry okolo ryb take duchy.Da sa to nejak všetko vylepšit?
RoPo (6061)|7.1.2015 22:22
Zkus prehrat spubor z USB flashky pripojene primo k TV.
peto.vac (525)|7.1.2015 22:33
Okuliare si mal zapnute,vsak...??? :D
macik11 (14)|7.1.2015 23:19
Okuliare zapnute su od samsungu P51002 no neviem ci nieje problem skor s tym vlc playerom lebo kym som nepotvrdil v nastaveniach to 3d obraz netrhal a tie duchy take neboli no bolo to rozdelene na casti a po potvrdeni obraz 1 ale neplinuly a s duchmi.Askusal som to aj z usb flashky kingstone 16gb prekonvertorovany na ntfs.Tv ho najde ale nechce spustit.
RoPo (6061)|7.1.2015 23:39
[QUOTE=macik11;504247]Tv ho najde ale nechce spustit. [/QUOTE]

Protože je interní přehrávač v TV daný formát neumí. To, že je zdovjený a jinak zprzněný přes HDMI z PC může mít problém ve formátu, přehrávači či grafice PC.
Najdi si jiný 3D film, který ti TV z USB flash disku přehraje. Pak jej zkus z PC.
intago (255)|8.1.2015 08:56
--------------------------------------------------------------------------------

Třetí rozměr však už žádný z výrobců ve svých reklamách raději ani nezmiňuje. Byl to totální propadák. 3D televizi máte doma možná i vy, pokud jste si totiž jakoukoliv jen trochu lepší během loňského roku koupili, byla pravděpodobně i 3D. A teď otázka: kolikrát jste si za ten rok nasadili ony speciální 3D brýle? 3D je pro domácnosti zřejmě mrtvé. Na tom se shodují i analytici veletrhu CES v čele se Stevem Koenigem.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/ces-2015-uhd-suhd-0pz-/tec_video.aspx?c=A150106_222013_tec_video_kuz#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
Takových let 3D mám a stále stejně nadávám, jak je to možný?? Pro mě je sledování 3D svátek, dokonce i přepočet HD filmů ze satelitu. V 3D ale vysílá jen demo, ostuda.
Copak já chci 4K? A na co? Proč nejsou všechny TV kanály v HD? SD bych prostě zakázal a basta, je to ostuda něco takového lidem v dnešní době nabízet... Asi se odstěhuji na jinou planetu a basta :-(

http://technet.idnes.cz/ces-2015-uhd-suhd-0pz-/tec_video.aspx?c=A150106_222013_tec_video_kuz#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
LuckyCat (283)|8.1.2015 09:08
Bereš to len príliš vážne... Neži podľa názoru ktorý čítas na nete.. Kašli na to. Kým niečo kúpiš, zisti si či Ti to bude aj vyhovovat a potom sa z toho raduj a užívaj si to... Ja by som si 3D tiež za nič nedal... Možno preto, že som dobre zvážil to čo kúpiť (a za čo) a hlavne kašlem na názory iných.. tv som nastavil podľa svojho, uhlopriečku mám 140cm (pozerám približne z 230cm) ... a by happy..
Sranda je, že zatiaľ každý, kto u mňa 3D pozrel, bol unesený a nie jeden na základe toho 3D tv aj kupil, z čoho usudzujem, že ono je to fakt o vhodnom výbere a nastavení.. Človek pozre 3D niekde na 107cm obrazovke z troch metrov, nastavené ako bolo v predajni a súdi..alebo v nejakom shit kine (ako som aj ja videl, raz! ) a potom má názor aký má...Nevravím, že sa to ma páčiť každému, ale prax mi ukázala ako to funguje a podľa čoho väčšina niečo posudzuje..
Tak isto to budem brať aj pri 4K..pozriem zvážim a ak sa mi to bude páčiť, kupim si to a môže si písať kto chce ,čo chce ..
K tomu hd vysielaniu...no bolo by to super keby všetky programy šli v hd (poriadnom), ale ked vidim čo sa denne vysiela, tak ma to ani nemrzí.. Kvôli obsahu by som sa skôr odsťahoval na inu planétu ako kvôli kvalite..
Pytkin (7947)|8.1.2015 17:29
no skylink prave zaradil kopu slovenskych a ceskych programov v HD .. takze sa nam blizka na lepsie casy .. nie ze by na tych programoch bolo co pozerat .. ale uputavka pred relaciou : TENTO PROGRAM VYSIELAME V HD" a stanica ide v SD , ma vzdy dost pobavila ..
Mna osobne 3D nijak neoslovilo .. Myslim to v kine .. doma je to uplna kravina na metrovej uhlopriecke .. zato 4K mi pripada zaujimave na projektore .. to vidim ako vyhladovo do buducnosti , ze 4K projektor budem kupovat , tak za 2 roky ..
intago (255)|21.1.2015 07:38
LuckyCat-máš pravdu, nač se rozčilovat. O víkendu jsem si s kámoši pustil Nový Zéland ve 3D. Neuvěřitelná nádhera. 3D se musí umět nafilmovat. No a včera jsem si pustil ze záznamu ze satelitu (před pár lety jste tě mu učili sat) o rájích-Belize a ostrovy v Indonézii ze stanice ARTE. Byl to sice jen přepočet, ale i tak se to moc zlepšilo.
Pytkin-Já mám 107 cm, koukám z 2 m a je to akorát. Hlavně záleží jak se co natočí. Některé tzv.HD jsou ubohým přepočtem SD, fuj.
Jo, drobný problém, v tom Zélandu nešel zvuk, tak jsem ho překonvertil na AAC, ale jde jen v PC, ne v telce. Asi je zvuk na nějakém jiném kanálu. Jak ho v Avidemuxu přehodit, aby ho telka brala?

Zkrátka a dobře, z tohodle přehledu bych brečel.... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ale tohle už jde [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Kdyby byl aspon Prima Zoom v HD...
intago (255)|22.10.2015 17:20
V lednu jsem tu plakal. ale je ještě hůř. Chybí už i High 3D! Všecky 3D FTA stanice zmizely, zbyla jen jen ubohost Astra 3D demo, kde se do úplného zblbnutí už léta vysílají tytéž klipy... Jak se dostat na placené nevím, asi to legálně ani nejde.
Proč se vlastně 3D telky vyrábějí?? Vždyt filmů vzniká tak málo! Všude samé 4K, 8K, snad i 16K, ale k čemu to? Jen 3D rozválcované do 2D, nic jiného :-(
Ještě, že mám dva booky plné záznamů. A že můžu pustit přepočet. Sice to není nic moc, ale pámbu zaplat, je to velký pokrok...
Tomi71 (189)|3.11.2015 13:10
Ahoj, je někde diskuse - vlákno, jaké 3D programy- stanice a kde se dají naladit? díky
KamilZ (10277)|5.11.2015 13:33
Další „hřebík do rakve“ 3D vysílání, LG odstraní z televizorů službu 3D World

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

---------- Doplněno v 13:33 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:29 ----------

[QUOTE=Tomi71;517428]Ahoj, je někde diskuse - vlákno, jaké 3D programy- stanice a kde se dají naladit? díky[/QUOTE]Klasický LyngSat bebo KingOfSat Ti nestačí?
http://www.lyngsat.com/3d
http://en.kingofsat.net/3dtv.php
intago (255)|8.11.2015 20:58
Hrůůza. Odepsali 3D!!!
Právě koukám na 3D Amazzonia. Taková nááshera...
Tonito (53)|20.1.2017 20:06
Pokud mohu pár řádků za sebe, tak 3D mám rád a přestože vnímám chvění u aktivního systému, tak mě to nijak neomezuje a celkem často si dopřávám sledování v tomto formátu. Nejvíc samozřejmě přírodopisné dokumenty, hlavně ty podmořské. Ovšem i kreslené pohádky mají mají své kouzlo a je to naprosto jiný požitek ze sledování.
Navíc nevyžaduji, aby mi nutně něco létalo okolo hlavy, jelikož často bývá zážitek z dobře udělaného 3D do hloubky mnohém větší, než občasný efekt vylézající ven z obrazovky ...
Přemýšlel jsem, že bych letos šel do OLED-u EZ1000 od PANASONIC-u. Konečně plochý model, o pár čísel větší úhlopříčka ... Dokonce bych překousl i ten korejský panel v něm. Ale jakmile jsem zjistil, že Korejci odpískali 3D, tak opět nechám své peníze "odpočívat" a budu čekat, zda se 3D formát třeba za pár let nevrátí. No a pokud ne, tak špičkových originálů na BD discích vyšlo celkem dost a po pár měsících od vydání se dají koupit opravdu za směšné ceny. Filmová studia nové věci ve 3D točí a distributoři je nabízejí, takže pro mně osobně se zatím nic nemění. Navíc sestava, kterou mám doma, jistě nějaký ten pátek ještě vydrží a kdoví, co bude za pár let ...
P.S. HDR mně fakt nebere a "úchvatné" 4K z 2K masterů už vůbec ...
7711 (43)|25.1.2017 11:32
Všichni fandové 3D. Podepište petici aby LG přidala 3D do příštích modelů. Je velká šance že se tomu tak stane. Nejsme jediný komu to vadí a petici již podepsalo spousta lidí. https://www.change.org/p/lg-please-revive-3d-on-a-2018-oled-tv-model?recruiter=624990977&utm_source=share_petition