Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D TV

geronimoh (2327)|12.8.2011 18:10
[quote=Pitomec;361913]... a bohatě by mně stačilo, kdyby ty filmy šly aspoň v původním formátu a ne jako ořezaný paskvily v 4/3....
[/quote]

To je přesné. Televizory s obrazovkami 16:9 už jsou na trhu docela dlouho a troufám si říct, že i rozšířené mezi lidmi a tel.stanice stále pouští filmy ořezané na 4:3 a to i na ČT HD a NOVA HD, a to je prostě v dnešní době vyloženě ostuda (v případě ČT HD a NOVA HD drzost). Podle mě nelze v nejbližších letech očekávat, že by vysílaly v 3D. A prodej Blue-Ray disků asi taky nebude žádná sláva, aby se někomu vyplatilo převádět starší české filmy na 3D BR . A kdovíjak by to vůbec vypadalo.
bandiit (160)|12.8.2011 19:21
Kdo by taky převáděl staré české filmy do 3D?? Chtějí je převádět do HD, akorát jsou trošku v časovém skluzu proti původnímu plánu:)
interfernet422 (1575)|12.8.2011 19:37
Vysílat na HD kanálech programy 4:3 je zhovadilost. Proč TV nevysílají na HD upravený (výřez) obraz na 16:9 a na SD v původním poměru 4:3? Už dávno jsem někde četl, že pro to mají TV nějakou techniku, která umí tento výřez z obrazu 4:3 udělat. Ale to by si přidali práci s odbavením programu.
Pitomec (10211)|12.8.2011 19:40
Pokud je originál 4/3, tak ořez na 16/9 je stejnej humus jako opačně, viz v počátcích Barrandov, jenž takhle zprznil film Zralé víno. Vysílat se má tak, jak to bylo natočený a ořez ať si příp. udělá sám divák na televizoru nebo STB.
tesla15 (505)|13.8.2011 10:28
Opisuji teletext: ČT1,ČT2 širokoúhle.ČT vysílá od 1.9.2009 ŠIROKOÚHLE většinu programu ve formátu 16:9. Problém je s pořady z ARCHIVU. Některé původně širokoúhlé jsou zaznamenány v podobě " LETERBOX " pro formát 4:3, takže na TV 16:9 se objeví orámované kolem dokola dokola černými pruhy. DIVÁK si je může sám ovladačem roztáhnout na plnou výšku ale na ÚKOR KVALITY OBRÁZKU ( 432 řádek roztáhne na 576 ). ČT nechce toto roztažení provádět sama a zbavit tak diváka možnosti volby. Ve ZDÁNLIVĚ neaktivních černých pruzích se mohou v pořadu objevit na příklad titulky. Dále: filmy lze z originálu znovu naskenovat do formátu 16:9 a to rovnou v HD kvalitě. K vůli nákladům ale ne všechny. P.S. snad dostačující vysvětlení..
Pitomec (10211)|13.8.2011 11:12
[quote=tesla15;361991]Opisuji teletext: ČT1,ČT2 širokoúhle.ČT vysílá od 1.9.2009 ŠIROKOÚHLE většinu programu ve formátu 16:9. Problém je s pořady z ARCHIVU. [COLOR=red]Některé původně širokoúhlé jsou zaznamenány v podobě " LETERBOX " pro formát 4:3[/COLOR], takže na TV 16:9 se objeví orámované kolem dokola dokola černými pruhy. DIVÁK si je může sám ovladačem roztáhnout na plnou výšku ale na ÚKOR KVALITY OBRÁZKU ( 432 řádek roztáhne na 576 ). ČT nechce toto roztažení provádět sama a zbavit tak diváka možnosti volby. Ve ZDÁNLIVĚ neaktivních černých pruzích se mohou v pořadu objevit na příklad titulky. Dále: filmy lze z originálu znovu naskenovat do formátu 16:9 a to rovnou v HD kvalitě. K vůli nákladům ale ne všechny. P.S. snad dostačující vysvětlení..[/quote]Tyto filmy nepochybně existují i v původní verzi, akorát by se muselo někomu chtít je znovu scanovat a ne si to usnadnit tím, že se vezme kopie na Betě a odvysílá 9-) A pokud jde o cenu, tak s rozpočtem 7,5 miliardy ročně na tom není ČT tak špatně, problém bude ale spíš v tom, že se napřed musí živit ti paraziti přisátí na ČT a až co zbyde, se může dát na scanování filmů do HD :-k
Ladys (1829)|15.8.2011 07:28
Ono to take bude tim, ze pro CT neni HD zadna priorita.Oni si dobre uvedomuji, kolik domacnosti maji moznost HD prijimat a podle toho to take vypada.Neni poptavka, tak neni ani odpovidajici reakce.
Vzdyt nejsou schopni davat ani nejaky celovecerni film v HD, v tomhle je aspon Nova napred, i kdyz tam to take neni zadna slava.

Treba Nemecke televize vysilaji uz ted spoustu obsahu v nativnim formatu a to nez u nas nastane bude jeste paar let trvat a my vzdycky budem o dva kroky zpet.
intago (255)|15.8.2011 08:44
fajn, že to tu žije, co říkáte
http://technet.idnes.cz/divaci-v-cr-se-dockaji-3d-filmu-pres-internet-v-televizi-p1v-/tec_video.aspx?c=A110812_123216_tec_video_vse
ale koukám na nabídku CTHD a Nova HD. Je to jak noty na buben, žádná sláva a to bysme ráčili 3D!! Je to ostuda doby.
fat01 (114)|15.8.2011 14:24
[quote=Pitomec;361906]BD není nikde, to je pouze nosič optickýho záznamu s větší kapacitou než DVD. A buď se na něho dá kvalitní záznam nebo se dá humus. Každopádně souhlasím s tím co tady bylo napsáno výše:

"Starší filmy vycházejí na BR, ale kdo má chuť vysolit 500 Kč za film, který má na DVD a viděl ho 10x jen proto, že ho uvidí po jedenácté v HD."[/quote]


Hlásím se :) Před x lety jsem si koupil trilogii Back to the future na dvd. Všechny díly jsem viděl mnohokrát. V loni, když trilogie byšla na bluray, neváhal jsem a koupil. To samé platí o Matrixu. Jako fanda těchto filmů vysolím 500 kč za HD verzi.
Pupak2 (328)|15.8.2011 14:31
Já bych byl pro zavedení výměny DVD za BR s mirným doplatkem cca 50-100Kč. To by bylo pro mě schůdné. Vlastním cca 1300 filmů na DVD a neumim si představit, že bych je všechny zahodil do popelnice a vysolil 500 tis. za BR. Nejsem blázen ani Kožený. Tak třetinu z nich bych ale za mirný poplatek postupně inovoval. Možná bych to stihnul než přijde super HD , abych mohl začit znova.
Pitomec (10211)|15.8.2011 17:47
Já sem na tom podobně: 400 CZ filmů, 400 zahraničních a 400 kreslených pohádek (vše originál). A toto v BD rozhodně kupovat nebudu, to by se mně mohlo ohrát 9-) Navíc jsem naprostou většinu filmů viděl ještě předtím v TV - na DVD to jenom spokojeně spinká...
intago (255)|18.8.2011 12:49
před chvílí jsem byl v býv.Máji koupit rychlovarku. Měli tam prezentaci 50kový plazmy za 44kil s Avatarem. Chvíli jsem koukal a zas si uvědomil, že je to revoluční, asi nejlepší film světa.
Je mi vadilo, že brejle postavili 4 m od obrazovky a to je moc. Prý se plazmy tak zdaleka pozorují, ale po téhle zkušenosti bych je tedy nekoupil. 2m je max. Co vy na to?
BTW- v nabídce akce je 40ková LCD-101 cm Full HD Technika jen za 7999. To je prima, s 3D by podle mě neměla stát víc než 12 kil, ne? Asi by bylo dobrý na to počkat.
Ladys (1829)|18.8.2011 13:29
[quote=intago;362645] ...že je to revoluční, asi nejlepší film světa.[/quote]

Revolucni svym zpusobem mozna byl, ale rozhodne nee nejlepsi.
SlavoF (834)|18.8.2011 13:29
[quote=intago;362645].... s 3D by podle mě neměla stát víc než 12 kil, ne? [COLOR=red]Asi by bylo dobrý na to počkat.[/COLOR][/quote]
jo, určite, na tu Techniku 3D by som určite počkal :D ( :-k )
bo inak pri čakaní na kvalitný 3D za 12kil to môže dopadnúť takto: ( ak nehovoríme v € :-E )
tesla15 (505)|18.8.2011 14:13
[quote=intago;362645]před chvílí jsem byl v býv.Máji koupit rychlovarku. Měli tam prezentaci 50kový plazmy za 44kil s Avatarem. Chvíli jsem koukal a zas si uvědomil, že je to revoluční, asi nejlepší film světa.
Je mi vadilo, že brejle postavili 4 m od obrazovky a to je moc. Prý se plazmy tak zdaleka pozorují, ale po téhle zkušenosti bych je tedy nekoupil. 2m je max. Co vy na to?
BTW- v nabídce akce je 40ková LCD-101 cm Full HD Technika jen za 7999. To je prima, s 3D by podle mě neměla stát víc než 12 kil, ne? Asi by bylo dobrý na to počkat.[/quote]

Několikrát se zde opakuji. Pro 3 D je i 50" malá. ruší rámeček atd. Má osobní zkušenost 64" POD 3 m. Stejně tak i 85" je příjemné sledovat při 3 m vzdálenosti. Nepotřebuji by z TV něco vyskakovalo, milá je hloubka obrazu.
intago (255)|18.8.2011 14:18
[quote=Ladys;362648]Revolucni svym zpusobem mozna byl, ale rozhodne nee nejlepsi.[/quote]
totiž je vlastně velmi reálny, mimo levitujících hor, to bude tak za 100-200 let až zvládneme přeskoky do jiných paralelních světů, jak UFO
intago (255)|18.8.2011 14:20
[quote=SlavoF;362649]jo, určite, na tu Techniku 3D by som určite počkal :D ( :-k )
bo inak pri čakaní na kvalitný 3D za 12kil to môže dopadnúť takto: ( ak nehovoríme v € :-E )
[/quote]
prostě ceny elektroniky stále klesají a jen tak se nezastaví... Já bych taky Techniku nekoupil
intago (255)|18.8.2011 14:21
[quote=tesla15;362654]Několikrát se zde opakuji. Pro 3 D je i 50" malá. ruší rámeček atd. Má osobní zkušenost 64" POD 3 m. Stejně tak i 85" je příjemné sledovat při 3 m vzdálenosti. Nepotřebuji by z TV něco vyskakovalo, milá je hloubka obrazu.[/quote]

nepřeháníš to? Takový telky zaberou půl pokoje a jsou hrozně drahý. Nemusím mít všecko, mě to stačí jak píšu. Po dvou letech, jak je porucha, je trága...
Jarda.Bar (1238)|18.8.2011 14:32
[quote=tesla15;362654]Několikrát se zde opakuji. Pro 3 D je i 50" malá. ruší rámeček atd. Má osobní zkušenost 64" POD 3 m. Stejně tak i 85" je příjemné sledovat při 3 m vzdálenosti. Nepotřebuji by z TV něco vyskakovalo, milá je hloubka obrazu.[/quote]

Pán má pravdu, u 3D je lepší rám vůbec nevnímat.
Ladys (1829)|18.8.2011 14:36
Ani tak nejde o misto a cenu,. pokud nekdo na to ma prostory a narvanou penezenku, tak proc ne.Nicmene koukat na 85" z 3m na bezny signal, to musi byt opravdu podivana :)
tesla15 (505)|18.8.2011 14:57
[quote=intago;362658]nepřeháníš to? Takový telky zaberou půl pokoje a jsou hrozně drahý. Nemusím mít všecko, mě to stačí jak píšu. Po dvou letech, jak je porucha, je trága...[/quote]

Je to o způsobu žití. Pro mne ku př. mobil za nějakých cca 10 000 je nesmysl i kdyby uměl všechno. Při každém zazvonění znejistím co se děje. Naopak 64" Plazma nějakých 60 000 Kč dá pohodu celé rodině. Ostatně ta cena ve srovnáním platů z 90 tých let je směšná. Tehdy ORAVA uhl. 67 cm s D. O. stála 16 500 Kčs (prům. plat 3 000 Kčs.). Uznávám, ceny energií a pod. stouply jako celá životní úroveň. Nu, aby mi déle vydržela, pro běžnou info celodeně zapnutou používám starou CRT. Večer koncert, procházky krajinou atd většinou FulHDTV. Obývák dnes řeší TVP, repro se zes. a sedačka. Proč velkou TVP ? Repro má být od sebe 2,5 - 3m, a pro onen koncert je příjemné mít velkou uhlopříčku, bych hlavou byl nucen pohybovat. / mám k dispozici prostor 3,05 cm./.
tesla15 (505)|18.8.2011 15:09
[quote=Ladys;362660]Ani tak nejde o misto a cenu,. pokud nekdo na to ma prostory a narvanou penezenku, tak proc ne.Nicmene koukat na 85" z 3m na bezny signal, to musi byt opravdu podivana :)[/quote]

Jde o to, co považujete za běžný signál. Na ten který používám ( s HDTV jsem začal před cca 5 ti roky ) je oněch 85" při pozor. vzdálenosti akorát, při 3 D ze 3 m, 2 D jsou to 4 m. Stačí pouhé tři dny a rychle si zvyknete. P.S. psal jsem : na info používám CRT.
Ladys (1829)|18.8.2011 15:10
Ohledne te ceny v tom taky nevidim nejaky problem a vubec to neni o tom kolik clovek vydelava.Samozrejme castecne ano, ale jak uvedl tesla15, je to neco co slouzi cele rodine a nekde to bezi od rana do vecera.
Do auta jsem take kazdy ochotny dat velkou sumu vuci tomu co berem.V nasem zivote je proste paar veci, do kterych nemusi vlozene financni prostredky tolik mrzet.
Druha vec je ta, ze 90% lidi se spokoji z low-end modelem a nemaji potrebu utracet za TV horentni sumy, bo vysledek je pro ne temer stejny.
Ladys (1829)|18.8.2011 15:14
[quote=tesla15;362668]Jde o to, co považujete za běžný signál. Na ten který používám ( s HDTV jsem začal před cca 5 ti roky ) je oněch 85" při pozor. vzdálenosti akorát, při 3 D ze 3 m, 2 D jsou to 4 m. Stačí pouhé tři dny a rychle si zvyknete. P.S. psal jsem : na info používám CRT.[/quote]

Beznym signalem jsem myslel SD, ovsem na 4m pri 85" by ani HD nemuselo byt to prave orechove.Zalezi jak je kdo narocny a jaky zdroj HD vyuziva, ale mne se zdaly HD programy pres Skylink i na 55" na vzdalenost 2,8m vice nekvalitni, neostre a mazle.Proto jsem zvolil mensi uhlopricku.Filmy v 1080p ovsem byla parada, ale bohuzel clovek se na to musi koukat strizlive a uvedomit si, ze TV neni jen na kvalitni HD, ale i na bezne SD programy.
intago (255)|18.8.2011 15:42
ale vratme se k otázce blízkosti sledování. Na plazmy se musí prý koukat z větší dálky, ale jsou trochu levnější. Zato spotřeba prý trojnásobná. Stojí to za to je vůbec kupovat?? Mě připadá, že ne.
erik555 (776)|18.8.2011 16:09
[quote=Ladys;362671]Beznym signalem jsem myslel SD, ovsem na 4m pri 85" by ani HD nemuselo byt to prave orechove.Zalezi jak je kdo narocny a jaky zdroj HD vyuziva, ale mne se zdaly HD programy pres Skylink i na 55" na vzdalenost 2,8m vice nekvalitni, neostre a mazle.Proto jsem zvolil mensi uhlopricku.Filmy v 1080p ovsem byla parada, ale bohuzel clovek se na to musi koukat strizlive a uvedomit si, ze TV neni jen na kvalitni HD, ale i na bezne SD programy.[/quote]
Ale zas uz nehovor, ze SD na velkej telke je absolutne nepozeratelne. Aj ked je to mazle, ja uz z 3 metrov nechcem iba 42".
tesla15 (505)|18.8.2011 16:11
Mám změřenu spotřebu u několika TV. Led, LCD, PLAZMA. Musím porovnávat stejnou velikost, stejné rozlišení a odečíst zvuk. LED skutečně nejmenší spotřebu. V době kdy jsem porovnával byla 40" LED za cca 40 000 Kč. Vedle jsem dal 42" PLAZMU jenom HD. Na plazmě obraz o 100% lepší. ROZDÍL ve spotřebě 100W. Při 5 hod provozu deně cca 1/2 kW = cca 2,50 Kč. / jedna cigareta je dražší /. A teď to hlavní.....ta plazma byla o 25 000 Kč levnější!!!! TU ČÁSTKU v životě nepropálíte.... Další zajímavost byla: PIONEER 50" měl menší o cca 100 W spotřebu než 42" Panasonic ( obojí FullHD ). Ale v onu dobu Panasonic nahlásil výrobu NeoPDP a ta šla spotřebou dolu. Testy jsem prováděl kontrast naplno. Výrobci jsou povinni spotřebu uvádět naplno. ( u auta máte též uvedeno město / průměr atd ). Plazma má spotřebu větší při bílé, klesá při černé. Jsem přesvědčen, při tak malém rozdílu spotřeby by mělo jít hlavně o kvalitu celého výrobku. Každý výrobce se chválí, já dokazuji. p.s. zadejte list 3, krom jiného zjistíte že LCD ve stejné uhlopříčce mělo větší spotřebu než jedna z nej CRT 16:9 . O tom se tehdy nepsalo. Prostě, každému co se do krámu hodí..
Ladys (1829)|18.8.2011 20:09
[quote=erik555;362685]Ale zas uz nehovor, ze SD na velkej telke je absolutne nepozeratelne. Aj ked je to mazle, ja uz z 3 metrov nechcem iba 42".[/quote]

Nikdo tady netvrdi, ze je SD je absolutne nepozorovatelne, at se kazdy podle toho zaridi, jak komu co vyhovuje a jak je kdo narocny nebo spise nenarocny.
Pupak2 (328)|18.8.2011 21:39
Dneska už se fakt vyplatí mít malou (32") TV na sledování běžných TV pořadů a SD filmů a slušnou 60" , nebo projektor na kvalitní HD materiál. Koupil jsem si včera 60" Sharpa a většina DVD a SD filmů, co jsem otestoval nevypadá nic moc. 40" Sonka mi na tyhle zdroje dá lepší pokoukání. Zato nativní HD 1080 je opravdu požitek.
Ladys (1829)|19.8.2011 06:59
Tak napis nejakou recenzi na toho Sharpa, co je to za model ?
intago (255)|19.8.2011 07:43
tesla-to je zajímavý, slyšel jsem, že plazma má lepší obraz. Včera jsem ještě vpadl k Samsungácký předváděčce do Paláce Flora, ještě jsem neviděl 3D HD ready. Dal flešku do telky metrové za 12kil a napsalo mu to-nepodporovaný kodek!
Člověk koupí telku a ani neví, které kodeky podporuje a které ne! Tak ji vrazil do velké fullHD abych se mohl pokochat novým filmem, vážně dobrý. Už jsem v Praze snad prolezl všecky předváděčky!
Karel72 (428)|19.8.2011 08:08
S mulimediálním přehrávačem v tv bych vůbec nepočítal koupě multimediálního centra řeší veškeré problémy.
interfernet422 (1575)|19.8.2011 08:26
[quote=Pupak2;362739]Dneska už se fakt vyplatí mít malou (32") TV na sledování běžných TV pořadů a SD filmů a slušnou 60" , nebo projektor na kvalitní HD materiál. Koupil jsem si včera 60" Sharpa a většina DVD a SD filmů, co jsem otestoval nevypadá nic moc. 40" Sonka mi na tyhle zdroje dá lepší pokoukání. Zato nativní HD 1080 je opravdu požitek.[/quote]
Ano, to by bylo skvělé řešení. Hlavně pro ty, kteří mají problém umístit i 37" placku do stávající obývakové stěny v panelové králíkárně.:-I
Ladys (1829)|19.8.2011 08:30
Nejlepsi by bylo mit specialni domaci maly kinosal, ovsem kdo ma takove moznosti.
Karel72 (428)|19.8.2011 08:40
Já sice nemám bůhvíjak velký byt ale některé filmy si užívám na projektoru a uhlopříčce plátna 2,5m a koukám na to ze 3m a je to fajn :-)
intago (255)|19.8.2011 09:33
říkal, že HD ready neumí přepočet
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ta kritika 3D HD ready je ale zdrcující
ale tady píšou že LG za stejnou cenu umí [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jinak je prima, že brzy budou 3D pod 10kil, už jsou jen 470.- nad!
Nedávno nebyly pod 20kil!
Takže počkám pár měsíců a za 12 kil, víc nedám, budu mít FullHD aspon 107cm!
a ten přepočet 2D-3D se mi včera zdál docela zdařilý... Používáte ho běžně?
Jo, taky mi vykládal, že vzhledem k vyššímu teplotnímu vyzařování plazem se na ně musí koukat z větší dálky, o kolik?
SlavoF (834)|19.8.2011 09:48
[quote=intago;362787].......Jo, taky mi vykládal, že vzhledem k vyššímu teplotnímu vyzařování plazem se na ně musí koukat z větší dálky, o kolik?[/quote]
:-!!!
ak si dáš ohnuvzdorný scafander, tak sa môžeš priblížiť aj na 3 metre :-E

ale prosím brať ozaj s nadhľadom ;)
Pupak2 (328)|19.8.2011 10:02
[quote=Ladys;362766]Tak napis nejakou recenzi na toho Sharpa, co je to za model ?[/quote]

Kupil jsem 60LE822. Důvod byla špičková cena. Původně jsem uvazoval o 3D, ale dvouhodinová seance s Avatarem mě přesvědčila,že ani aktiv ani pasiv není nic pro mě. Asi už nepatřím do té věkové kategorie, která preferuje formu před obsahem. 3D je taková hezká hračka, ale hračka.
V konečném hodnocení jsem měl z 3D projekce takový "nefilmový pocit".Spíš jako pouťová atrakce.
Je to zajímavé. Sledoval jsem 3D několikrát a pořád jsem měl pocit, že je to to pravé ořechové.
Pak jsem shlédl celý film a najednou obrat o 360 stupňů. Co k tomu říci.

Na hodnoceni TV je dost brzy. Zatim jsem bojoval s kalibrací a nakovec jsem "opsal" kalibrační parametry z recenzí a jen malinko poladil dle svého. S výsledkem jsem spokojen.
Největší slabinu této TV vidím v nehomogenitě podsvícení (edge) v jasných plochách. Jsou tam viditelné "stíny" a také reflexi čelního skla (dark mirror). Mám naštěstí vhodné prostory a TV jsem viděl v reálu před nákupem,takže jsem věděl,do čeho jdu.
HD obraz však nemá chybu. Mám desítky MKV v 1080p, hlavně dokumenty o přírodě a architektuře
a to je opravdu lahoda. Na SD ji použivat nebudu. Na to mám 40" Sonku. Nahrál jsem nový firmware se kterým to přehrává MKV (bez DTS zvuku) a teď se chystám zprovoznit satelit.
Jenže pořád prší.
Je to vždy věc kompromisu. Hlavně z hlediska financí. Chtěl jsem 60" LED bez 3D do 40 tis. Kč.
Tam velký výběr u nových TV není. Rozhodl jsem se proto pro loňský model, který je dostupný za rozumný peníz. Na 3D si ještě pár let počkám, nebo koupim PT AE5500. Na projektoru je 3D o něčem jiném.
bandiit (160)|19.8.2011 10:06
[quote=intago;362787]Jo, taky mi vykládal, že vzhledem k vyššímu teplotnímu vyzařování plazem se na ně musí koukat z větší dálky, o kolik?[/quote]

Tak na tohle snad nemůže skočit ani ta největší lama na světě. A toho chytráka z elektra bych za tenhle výrok snad přetáhl ovladačem po hlavě aby se mu rozsvítilo.
Ladys (1829)|19.8.2011 10:17
[quote=Pupak2;362795]3D je taková hezká hračka, ale hračka.
V konečném hodnocení jsem měl z 3D projekce takový "nefilmový pocit".Spíš jako pouťová atrakce.
Je to zajímavé. Sledoval jsem 3D několikrát a pořád jsem měl pocit, že je to to pravé ořechové.
Pak jsem shlédl celý film a najednou obrat o 360 stupňů. Co k tomu říci.
[/quote]

Musim rict, ze z 3D jsem po nejake dobe ziskal uplne stejny pocit jako ty.Je to idealni si neco na chvili pustit, ale i 40min dokument z Imaxu mel cely nudil.Na cely dvouhodinovy film jsem si zatim vubec netroufnul.
3D je efekt pro efekt a dle meho nema v domacich podminkach velkou budoucnost, resp spousty lidi ho behem paar let budou mit, ale zadna zpetna vazba s nejakym boomem nenastane.

To spatne podsviceni hodne kritizovali v ruznych recenzi, nicmene jinak obraz hodne vyzdvihovali, tak hlavne ze se i tobe libi.
intago (255)|19.8.2011 10:42
pupak --hmmm, poutová atrakce, nemáš spíš z 3D strach? Pro mě je to něco navíc, prostě pokrok, nevadí, že je to náhražka.
-o cloudingu jsem četl v recenzi na heurece, to je asi ono
-máš tolik HD? To to bych tě chtěl mít za kámoše, vyměním za 30 G výběru hudby. Kdes to sehnal, tu přírodu a kolik G to má?
Karel72 (428)|19.8.2011 10:52
3D je prostě nové vnímání filmu,bude chvíli trvat než budeme 3d brát jako samozřejmost něco jako přechod z černobílé tv na barevnou :-)
intago (255)|19.8.2011 11:04
[quote=Karel72;362810]3D je prostě nové vnímání filmu,bude chvíli trvat než budeme 3d brát jako samozřejmost něco jako přechod z černobílé tv na barevnou :-)[/quote]

ba,ba, moje řeč
tesla15 (505)|19.8.2011 11:31
Pletete prodavač/podavač. Kolika a jakých školení se kdy zůčastnil. Čím pro něho končí pracovní doba? Před 18 roky při otevírání prodejny jsem měl strach jak to bude fungovat. Během týdne jsem zjistil: sledování zákazníka a pochválit mu jeho nápad a je zákazník váš. / tento způsob prodeje jsem NIKDÁ neuplatnil /. Představte si, jste obyčejným prodejcem a zákazník Vám odejde z důvodů dané přesné info. Pochválí Vás nadřízený??? / kdys dávala jistá fa 400 Kč do kapsy PRODAVAČI jako odměnu za prodaný jejich výrobek/. Ještě větší problém může být TV zboží přes inter. Do nebe volající příběh DOSLOVA stejného označení Sony.. Jeden panel Španělská výroba, ten lepší Slovenská. Jistá společnost sídlí ve Francii, je levnější ( chcete cenu, máte ji, atd). Domyslete.
SONY dvojí kvalita.jpg
Ladys (1829)|19.8.2011 11:51
V dnesni dobe ja take videt, ze jsou prodejci v kamennych prodejnach zavisli na prodeji, ovsem spise to vypada dle jejich pristupu a odbornosti, jako kdyby meli svemu zamestnavateli jeste platit :)
Brutto (65)|19.8.2011 11:56
Tak na "rady" predajcov uz davno nedavam :) Ale ine som chcel. Idem kupovat TV, 3D v podstate chcem, nakolko uz ten cenovy rozdiel nie je az taky, a je to predsalen plus, pozorovacia vzdialenost bude okolo 3,5 metra (pri prepnuti na 3D samozrejme mensia, dame si stolicky haha), takze nejdem pod 47 palcov. Jednoznacne LED LCD (ale nie edge) a jednoznacne pasiv. Doteraz ma odradzalo to, ze pri pasivnom zobrazeni sa kvalita znizuje na polovicu, ale zaujala ma ta nova technologia LG ma to uz niekto vyskusane? Jasne, ze doraz napriek tomu vsetkemu kladiem na kvalitu 2D zobrazenia, ma niekto tip na nejaky sucasny model od 47 do 60 palcov?
A este: trochu som mimo z tychto technologii, preto mi nie je jasne, ci su ine typy 3D suborov/filmov, ktore mozem pustit do aktivnej telky ako do pasivnej? Alebo to je uplne jedno?
Dik.
Pupak2 (328)|19.8.2011 11:59
http://rutracker.org/forum/tracker.php

Tady se hodně píše o filmech všeho druhu.
Jinak z 3D fobii nemám. Naopak, byl jsem z počátku dost nadšený na nastahoval spousty pěkných 3D dílek. Čím více jsem na 3D koukal, tím rozpačitější jsem z toho byl. Je to úžasný efekt,nová dimenze, ale je to neskutečně samoúčelné a odvádí to pozornost od podstaty věci. Ty 3D filmy,které vytvářeli 3D grafici, měly 3D jako základní obsah. Tam to nemá chybu a rád se no to podívám vždy,ale já chci od filmu přeci jen něco jiného a to 3D neřeší. Podobně se divila i moje žena. " Dva měsíce nemluvíš o ničem jiném než o 3D a pak koupíš obyčejnou bednu". Jenže ona tenhle názor na 3D měla od začátku a tvrdila,že je to jen pro efekt.
Tady nejsou žádné absolutní pravdy.Někdo 3D propadne a vidí v tom nový směr filmového umění, jiný to sotva zaregistruje. Myslím, že odpověď nám dá až budoucnost.
Ještě ohledně té TV. Není dokonalá, ale žádná vada není natolik rušivá, aby kazila dojem z filmu.
Na projektoru se mi rozsvítil červený pixel a pár dní mě to pěkně štvalo. Pak jsem se začal divat na film a ne na červenou tečku a dneska ani nevím,že tam je. Byl jsem se podivat na Philipse 58" 21:9
a má clouding taky.Přitom má plošné podsvícení. Nevím, jestli vůbec existuje dokonalá TV, která nestoji milion. člověk by se měl umět radovat z toho, co má a ne neustále koukat, jestli soused nemá zelenejší trávu..
Karel72 (428)|19.8.2011 12:01
Časem si na 3D zvykneš a budeš už vnímat jen film a ne 3D efekty
Ladys (1829)|19.8.2011 12:04
[quote=Brutto;362826]Tak na "rady" predajcov uz davno nedavam :) Ale ine som chcel. Idem kupovat TV, 3D v podstate chcem, nakolko uz ten cenovy rozdiel nie je az taky, a je to predsalen plus, pozorovacia vzdialenost bude okolo 3,5 metra (pri prepnuti na 3D samozrejme mensia, dame si stolicky haha), takze nejdem pod 47 palcov. Jednoznacne LED LCD (ale nie edge) a jednoznacne pasiv. Doteraz ma odradzalo to, ze pri pasivnom zobrazeni sa kvalita znizuje na polovicu, ale zaujala ma ta nova technologia LG ma to uz niekto vyskusane? Jasne, ze doraz napriek tomu vsetkemu kladiem na kvalitu 2D zobrazenia, ma niekto tip na nejaky sucasny model od 47 do 60 palcov?
A este: trochu som mimo z tychto technologii, preto mi nie je jasne, ci su ine typy 3D suborov/filmov, ktore mozem pustit do aktivnej telky ako do pasivnej? Alebo to je uplne jedno?
Dik.[/quote]

Filmy nebo MKV jsou pro obe technologie 3D stejne, je to proste jen jina technologie, stejne tak jako LCD x plazma.

Pockej si chvili na LG LW950s, ta myslim ti splni vse co od kvalitni TV ocekavat.
Ladys (1829)|19.8.2011 12:09
Taky mi u toho 3D prijde, ze odvadi pozornost od samotneho filmu, proc vubec byl natocen.3D efekty jsou pekna vec, ale na film prece koukame kvuli pribehu, hereckym vykonu atd a nee kvuli 3D efektum, ty se hodi spise na dokumenty pripadne animaky.
Jiste se opet najdou dve skupiny s rozdilnym nazorem na 3D, ale ja si radsi dobry film vychutnam v 2D, samozrejme v HD.