Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D TV

erik555 (776)|22.8.2011 12:45
[quote=Pupak2;363283] Opravdu jediná slabina, kterou občas pociťuji je reflexe skla. V mistnosi musí "svítit" jen TV.[/quote]
Pre oci to nie je dobre, pretoze sa na TV podla programov menia v rychlom slede svetle sceny s tmavymi. . Doporucene je mat zapnuty nejaky zdroj svetla, aj ked slabsi. Navyse, ked je to velka obrazovka. Tu by sa hodili nejake LEDky za televizorom, aby trosku osvetlovali stenu...nieco podobne ako "Ambilight" u Philipsu (moznost aj zapnutie osvetlovania miestnosti stalym nemeniacim sa svetlom).
P.S. aky to mas model toho 60" Sharpu?
intago (255)|22.8.2011 13:17
ale to blikání sv.pozadí by mi v 3D vadilo. V předváděčce mé stížnosti na to sváděli na výbojkové osvětlení
erik555 (776)|22.8.2011 13:19
:D Tak pre teba este raz: "(moznost aj zapnutie osvetlovania miestnosti stalym nemeniacim sa svetlom)"
Ladys (1829)|22.8.2011 14:14
[quote=Pupak2;363283]Někdy mi fakt přijde,že tady vládne PTYDEPE.[/quote]

Slang je vsude mezi nami :)
Pupak2 (328)|22.8.2011 17:25
[quote=Ladys;363305]Slang je vsude mezi nami :)[/quote]

To není o slangu.

TV je LE822. Slabé světlo za TV pochopitelně mám. Ne sice LED , ale malou halogenku. Nicméně stejně bych dal přednost lépe ošetřené TV proti odrazům.
nin (388)|22.8.2011 21:33
Takze ted, kdyz uz vsichni vime, jak to z gauce vypada u pupaku, muzeme se s klidnym svedomim vratit ke 3D.

Jak presne funguji tydle FullHD 3D certifikovane telky? Jestlize to je neco jako 1080i, detaily mohou zustat zachovany, ale pri rychlejsich scenach si clovek asi vzpomene na tu pohadku "...ucesana - neucesana, oblecena - neoblecena a obuta - neobuta". Vyrobce se nazere a FullHD 3D se bude (zatim) nejlepe vyjimat na reklamnich poutacich.
patriot (227)|23.8.2011 07:23
[quote=Ladys;363268]Naprosty souhlas s kalibraci pro kazdy film zvlast a to by se z toho clovek zblaznil.

Nenech si vymluvit dobrou volbu, tenhle Sharp az na ten clouding je dobra telka.[/quote]

Úplně nejlepší by bylo natočit si každý film sám. Podle svého gusta. Že jo.
intago (255)|23.8.2011 12:22
tedaaaa...
před chvílí jsem v Novém Smíchově v Datartu koukal na 3D Viera 127 cm na sport a je to paráda.... Už jsem si myslel, že nic lepšího není, ale vtom kouknu vedle, bylo tam 120cm LG s pasivníma brejlema.
Natáhl jsem je zhrozil se, vždyt je to rozmazaný!!
Upozornili mě, abych koukal z větší dálky a opravdu, tak 2,5m je nutnost.
Ale ty barvy, to je snad ještě lepší než u Viery! A 3d efekt taktéž. Kdepak ty kecy, že pasivní je horší, není. A cena o 10 kil menší...
Jak rozdíly vidíte vy?
vl4do (1)|24.8.2011 01:09
Zdravím,zašel jsem na toto forum,abych se dozvěděl nějaké novinky o 3DTV.Zaujalo mne toto vlákno,tak jsem ho celé přečetl a nedá mi to,než se nevyjádřit k tématu jestli vidíme prostorově jedním okem.Žasnu,co tu lidi píšete bez jakýkoli vědomostí :-O . Jelikož moje bývalá přítelkyně je optometrista,tak jsem to pro jistotu s ní ještě konzultoval a potvrdilo se mi, co jsem si myslel.Pravdu má samozřejmě Jarda.Jedno oko vidí pouze 2D.To,že si umíte pouze jedním okem i přesto určit prostor,obstarává mozek.Ten má totiž velmi dobrou paměť a dopočítává si sám obraz z druhého oka, i když se s ním nedíváte.Samozřejmě tato vlastnost není věčná a časem se prostorové vidění u člověka který přišel o oko zhoršuje.Toto trvá(teď se podržte!)až půl roku,než člověk úplně ztratí prostorové vnímání.Poté skutečně vidíte jen ploché 2D.Pokud máte jedno oko od narození,mozek si nemá z žádných vzpomínek co dopočítávat(chcete li domýšlet) a takový člověk vidí pouze 2D.
Toto jsou holá fakta.Pokud se k tomu chce ještě někdo vyjádřit,zajděte si prosím nejdříve do kterékoli optiky,kde je optometrista(ne prodavač :-) ),nebo k očnímu lékaři a položte mu jednoduchou otázku.Tohle se učí už v prvním semestru.
Jinak jsem se tu krom nesmyslneho tlachaní nic nedozvěděl(myslím v tomto vláknu),ale po praktické zkoušce jsem se rozhodl pro LG 55LW5500. 3D mne ohromilo.Takže další majitel pasivního 3D.Pozítří ji mám doma:-) .
nin (388)|24.8.2011 01:59
Takze kdyz se pirat dival svym jedinym okem do dalekohledu, tak nemohl vedet, zda je nepritel zdarila zmensenina fregaty, po ktery behaj liliputi?

Vzdalenost z bodu pozorovani dobre znamych predmetu a predmetu obvykleho velikostniho charakteru na zaklade perspektivniho zvetseni nebo zmenseni by snad mel jednooky clovek i po pul roce vicemene spravne odhadnout. Pletu se?
intago (255)|24.8.2011 07:40
vl4do-mě optometrika vůbec nezajímá, zajímá mě co vidím.A napiš zkušenosti s telkou, možná ji taky koupím
Co se mi líbí na pasiv.3D je, že brýle neblikají, takže pozadí může být světlé, to je velká výhoda nemuset koukat ve tmě
papinak2 (105)|24.8.2011 09:36
[quote=vl4do;363525]Samozřejmě tato vlastnost není věčná a časem se prostorové vidění u člověka který přišel o oko zhoršuje.Toto trvá(teď se podržte!)až půl roku,než člověk úplně ztratí prostorové vnímání.Poté skutečně vidíte jen ploché 2D.Pokud máte jedno oko od narození,mozek si nemá z žádných vzpomínek co dopočítávat(chcete li domýšlet) a takový člověk vidí pouze 2D.
Toto jsou holá fakta.Pokud se k tomu chce ještě někdo vyjádřit,zajděte si prosím nejdříve do kterékoli optiky,kde je optometrista(ne prodavač :-) ),nebo k očnímu lékaři a položte mu jednoduchou otázku.Tohle se učí už v prvním semestru.
[/quote]

To je síce pekné že sa to učí v prvom semestru,ale učí sa aj toto:

Vrodené versus získané

Schopnosť vnímať hĺbku sa zdá byť čiastočne vrodená. Toto dokázali Gibsonová a Walk (1960) pri pokuse s úzkou štrbinou a dierou prekrytou sklom. Na okraj vizuálnej diery položili dojča a jeho mama ho volala, aby prišlo k nej cez sklo. Väčšina dojčiat odmietla ísť na sklo a radšej zostali na “bezpečnej” strane, čo ukazovalo, že sú schopné vnímať hĺbku. Keďže išlo o deti vo veku 6-14 mesiacov, ktoré už majú mnohé zrakové skúsenosti, pokus zopakovali s čerstvo narodenými zvieratami, napr. práve vyliahnutými kurčatami, ktoré reagovali podobne. Okrem toho sa ukázalo, že v priebehu prvého mesiaca života človeka sa dieťa dokáže otočiť, aby sa vyhlo predmetu mieriacemu priamo na neho, ale nereaguje na objekty, ktoré k nemu mieria v takom uhle, ktorý nezapríčiní kolíziu (Ball, Tronick 1971). Preto sa zdá, že časť našej schopnosti vnímať hĺbku je vrodená.

Keď je to čiastočne vrodené,tak túto schopnosť nemôžeš stratiť. Pozdravuj bývalú priateľku.:-)
intago (255)|25.8.2011 07:38
torra.t mi píše-Aktivni ma 1080p a pasivní nemá ani polovic rozlišení,ano někomu to stačí.
Ale přeci jen když máš 3D TV + 3D Bluray,tak chceš mít i 1080p a ne polovic :*-*)
Jak to tedy v porovnání akt x pas. je?
díval jsem se na oba ze stejné dálky 2,5 m a žádný rozdíl v rozlišení neviděl, ale ještě se kouknu.
A na webu chválí spíš pasivní, ne?
intago (255)|25.8.2011 10:21
a tohle je pro mě taky novina HD ready v 3D by nemuselo být tak špatný? Musím to někde skouknout.
A ještě zásadní drobnost. Nejlevnější 3D televizory PW450 mají rozlišení HD Ready, tedy 1 024 x 768 bodů a k dispozici jsou ve velikostech 107 cm (42") a 127 cm (50"). Pokud někde uslyšíte, že to žádné vysoké rozlišení není, nedejte se. Pro satelitní televizní vysílání ve 3D je totiž normováno vertikální či horizontální 3D. Například přitom prvním je v jednom Full HD rámci, tedy ve 1 920 x 1 080 bodech, vysílán obraz pro levé i pravé oko na výšku vedle sebe. Vysílání má tedy skutečné rozlišení 960 x 1 080 bodů. Při horší kvalitě vysílání, typicky české DVB-T, např. ČT24, může být navíc standard HD Ready i k užitku, protože se nemusí nízký datový tok převádět (resamplovat) na Full HD.
Pupak2 (328)|25.8.2011 10:41
Pasivní TV tě vyžene do větší vzdálenosti. Jinak není 3D efekt dokonalý a řádkování je opravdu vidět. Aktivní naopak můžeš pozorovat z menší vzdálenosti,takže teoreticky bys vystačil s menší úhlopříčkou. Pro pasiv je 55" minimum a koukat z 2.5-3m, pak nemá chybu. Na aktiv Panasonic
42" jsem koukal z necelých dvou metrů a 3D výborné.
Mám pocit, že až Samsung vyrukuje se svojí verzí full HD pasiv TV, tak to bude to pravé.
Myslím, že se vyplatí ještě pár měsíců s nákupy 3D TV počkat.
intago (255)|25.8.2011 13:17
koukni na články, podle nich to není tak horké a pasiv má další výhody, 100 snímků při rychlých pohybech je znát rozdíl k 50ti atd.
Koukal jsem na 120ku pasiv LG i 127ku Vieru z 2,5m a úplně by mě to stačilo.
Jinak souhlas, vyplatí se počkat, ceny dolů, kvalita nahoru, jako se vším.
erik555 (776)|25.8.2011 13:40
A ked si pockate este rok, tak to budete zirat. Ale ked si po roku pockate este dalsi rok, tak nie je o com - bude to bomba a ked si pockate...atd. atd. A vobec pri takejto uvahe kupim niekedy TV? Som v rozpakoch :(
EDIT: a ked si na vsetko pockam, tak aj koniec sveta bude :D (vlastne vsetko je to o peniazoch! ked su, tak nie je co riesit!)
intago (255)|25.8.2011 13:59
na jar do teho praštím :-)
Pupak2 (328)|25.8.2011 14:05
[quote=erik555;363693]A ked si pockate este rok, tak to budete zirat. Ale ked si po roku pockate este dalsi rok, tak nie je o com - bude to bomba a ked si pockate...atd. atd. A vobec pri takejto uvahe kupim niekedy TV? Som v rozpakoch :(
EDIT: a ked si na vsetko pockam, tak aj koniec sveta bude :D (vlastne vsetko je to o peniazoch! ked su, tak nie je co riesit!)[/quote]

Žhavé novinky jsou pro blbé a bohaté. Chytří ( ať bohatí, čí chudší ) si počkají až se ceny dostanou na reálnou úroveň. Někdy stačí 3-4 měsíce počkat a nákup je o třetinu levnější. To nemluvím o ušetřených nervech s věčným updatováním neodladěných firmware. Aby novinka vydělala, musí na trh co nejříve a všechno si vyžere netrpělivý zákazník.
SlavoF (834)|25.8.2011 14:43
[quote=intago;363694]na jar do teho praštím :-)[/quote]
kerého roku ? :D
Pupak2 (328)|25.8.2011 15:28
To, že je TV 2D, neznamená, že na 3D nejde použít. Udělal jsem pokus s NVidia 3D kitem a mým Sharpem 60LE822. Ačkoli jsem v úspěch nedoufal, zázrak se konal. TV jsem pres HDMI nastavil po delším laborování na 1980x1080 / 100Hz. Obraz se sice o cca 3cm zmenšil v obou osách,ale Avatar3D přes PowerDVD se povedlo v pohodě spustit. Následovalo laborování s timingem pro synchron 3D, ale i to se nakonec v pohodě zdařilo. 3D není tak dokonalé jako na plasmě od Panasonicu, ale proti jinym LCD nevidím žádný zásadní rozdíl. Zdvojené hrany jsem registroval minimálně, ale Avatar je natolik "nabitý prostorem" , že člověk těžko sleduje,co se kde děje, natož hledat zdvojení hran.
Přiznám se,že mě to mile překvapilo, ačkoli 3D přes PC provozovat nehodlám. Mám také pocit, že 3D TV mají vyšší frekvenci přepínání,neboť efekt blikání jsem vnímal dost silně i v zatemněné místnosti.
intago (255)|25.8.2011 15:41
na to jsem blby :-(
intago (255)|25.8.2011 15:47
_tD napsal:
To ze ma pasivni 3d polovicni rozliseni je mytus polochytrych lidi, respektive vzdelanych bez inteligence, to by platilo pouze v pripade ze by obraz vynechaval kazdou druhou radku (coz dela) a to pro obe oci (coz dela) ale ted to prijde - ALE PRO OBE OCI STEJNE RADKY! (coz pochopitelne nedela) jinymi slovy, kdyz zobrazite nejmensi mozny detail, jako napriklad bilou tecku o velikosti jednoho pixelu na jinak celem cernem pozadi, tak ji neztratite, bude videt, jen jednim okem, ale bude, certifikaci o kterou se LG uchazelo, tedy ziskalo pravem.
Pupak2 (328)|25.8.2011 16:34
Tady je zbytečný plýtvat časem na teoretizování. Zajdi si do slušnýho obchodu a sedni si k LG TV na vzdálenost 1.5m při 40" obrazovce. Uvidíš tak zubatej obraz s jasným řádkováním, že tě na úvahy o certifikaci na fullHD přejde chuť. Teorie je jedna věc, ale reálný vjem je o nečem jiném.
Při větší vzdálenosti se obraz " zázračně vylepší a vyhladí ", ale to už je způsobené nedokonalostí našeho oka nikoli kvalitou TV.
nin (388)|25.8.2011 16:58
Ja bych se chtel tady pana intaga zeptat, zda-li by byl te dobroty a vysvetlil, co presne si predstavuje pod pojmem FullHD, protoze treba napr. polochytri editori (resp. vzdelani editori bez inteligence) wikipedie tvrdi:

"Ke sledování HDTV je třeba mít zařízení, které je schopné pracovat s vyšším rozlišení normy (výrobci ho označují jako „HD ready“). Jako HD Ready jsou obvykle označována zařízení, která dokáží zpracovat obraz ve standardech 720p a 1080i. HD Ready neoznačuje plné HD rozlišení, které se označuje jako „Full HD“ a je definováno rozlišením 1920 x 1080 neprokládaně. Sledováním HDTV na klasické televizi s PAL (pomocí zařízení, které dokáže převest HDTV na PAL) dosáhnete jen o něco málo lepší kvality oproti analogovému vysílaní. Nově se uvádí specifikace takto: "Full HD/1080p" apod."
intago (255)|26.8.2011 07:34
[quote=nin;363716]Ja bych se chtel tady pana intaga zeptat, zda-li by byl te dobroty a vysvetlil, co presne si predstavuje pod pojmem FullHD, protoze treba napr. polochytri editori (resp. vzdelani editori bez inteligence) wikipedie tvrdi:

"Ke sledování HDTV je třeba mít zařízení, které je schopné pracovat s vyšším rozlišení normy (výrobci ho označují jako „HD ready“). Jako HD Ready jsou obvykle označována zařízení, která dokáží zpracovat obraz ve standardech 720p a 1080i. HD Ready neoznačuje plné HD rozlišení, které se označuje jako „Full HD“ a je definováno rozlišením 1920 x 1080 neprokládaně. Sledováním HDTV na klasické televizi s PAL (pomocí zařízení, které dokáže převest HDTV na PAL) dosáhnete jen o něco málo lepší kvality oproti analogovému vysílaní. Nově se uvádí specifikace takto: "Full HD/1080p" apod."[/quote]

asi si mě pleteš s někým. Já přece nejsem expert, jen se ptám
intago (255)|26.8.2011 07:38
[quote=Pupak2;363713]Tady je zbytečný plýtvat časem na teoretizování. Zajdi si do slušnýho obchodu a sedni si k LG TV na vzdálenost 1.5m při 40" obrazovce. Uvidíš tak zubatej obraz s jasným řádkováním, že tě na úvahy o certifikaci na fullHD přejde chuť. Teorie je jedna věc, ale reálný vjem je o nečem jiném.
Při větší vzdálenosti se obraz " zázračně vylepší a vyhladí ", ale to už je způsobené nedokonalostí našeho oka nikoli kvalitou TV.[/quote]

1. při 1,5m budeš mít vše zvojené, pasivní potřebuje větší vzdálenost
2.jak jsem už napsal, viděl jsem 120ku a z 2,5m to bylo stejně dobré jak u aktivní 127ky Viery, ale ještě se kouknu
nin (388)|26.8.2011 13:07
[quote=intago;363709]_tD napsal:
To ze ma pasivni 3d polovicni rozliseni je mytus polochytrych lidi, respektive vzdelanych bez inteligence, to by platilo pouze v pripade ze by obraz vynechaval kazdou druhou radku (coz dela) a to pro obe oci (coz dela) ale ted to prijde - ALE PRO OBE OCI STEJNE RADKY! (coz pochopitelne nedela) jinymi slovy, kdyz zobrazite nejmensi mozny detail, jako napriklad bilou tecku o velikosti jednoho pixelu na jinak celem cernem pozadi, tak ji neztratite, bude videt, jen jednim okem, ale bude, certifikaci o kterou se LG uchazelo, tedy ziskalo pravem.[/quote]

Muzes teda prosimte upresnit, zda to, co zde pises je jen nedokonala citace, nebo kdo to pise a kam, nebo co to vlastne je?
intago (255)|26.8.2011 14:59
[quote=nin;363792]Muzes teda prosimte upresnit, zda to, co zde pises je jen nedokonala citace, nebo kdo to pise a kam, nebo co to vlastne je?[/quote]

to je přece debata k článku, já to nepsal, jen jsem se na to ptal
https://www.tvfreak.cz/lg-utoci-v-nove-reklame-na-3d-technologii-sony-a-samsungu/4496/diskuze
Pupak2 (328)|27.8.2011 17:37
Dnešní den byl ve znamení testování 3D TV. Všechno modely od LG (23" - 55")¨. Výsledkem je několik poznatků. Kvalita 3D obrazu (vjemu) je drasticky závislá na kvalitě zdroje. Ne jen na rozlišení a datovém toku,ale hlavně na procesu 3D snímání. Také forma záznamu je důležitá. Lepší je vertikání dělení,než horizontální. U kvalitních 3D filmů (dokumenty,Shrek,Avatar a pod) je použitelná libovolná TV od 32" do 55". U každé se dá najít optimální vzdálenost. Naprosto překvapující je kvalita 3D monitoru LG D2342. Pozorovaci vzdálenost 1-1.2m a naprosto detailní 3D obraz. Ačkoli je to v rozporu s předpokladem,že kvalita 3D efektu roste s velikostí úhlopříčky, s tímhle monitorem se dá dosáhnout naprosto kvalitního 3D vjemu. Superjemná struktura pixelů maskuje řádkování při sledování z malé vzdálenosti a obraz je dokonalý. Jako monitor k PC se ale moc nehodí. Polarizace dělá běžný obraz poněkud rozmazaný. Nicméně jako 3D TV pro "chudé" je ideální (cena 6.500,-Kč).
intago (255)|29.8.2011 09:26
to mě zajímá. A jakou PC jako základní doporučuješ? A jaké programy na přehr? Jaké flešky na DVB-T a T2 či S? atd...
intago (255)|30.8.2011 10:29
3D film je pořádně starý vynález. Někdo sice může namítnout, že 1 920 x 1 080 bodů děleno dvěma, tedy 960 x 1 080 nebo 1 920 x 540 v druhém směru, zrovna HD není. A měl by pravdu. Jenže, jak už jsem naznačil výše, i aktivní 3D při příjmu televizního vysílání není v HD. I ono totiž používá (a pro satelitní 3D vysílání je to už i normováno) poloviční, tzv. horizontální nebo vertikální 3D. Dva obrazy jdou tedy ve Full HD rámci buď nad sebou nebo vedle sebe do levého a pravého oka. Mají tedy na výšku nebo na šířku vždy poloviční rozlišení.
tesla15 (505)|30.8.2011 14:43
Nyní 3D z jiného pohledu. Doposud zde uváděno z požitku diváka jedince. Ale, věšinou se dívá celá rodina. Můj dotaz: u LCD bez brýlí bude výsledek pro krajního diváka téměř stejný jako středového? Dále např. Panasonic uvádí pro LCD pozorovací vzdálenost s přesností 1 cm! Jak vidno, platí to i pro 3D...... Ještě dotaz k mé zkušenosti. Porovnání Sams. 3 D s brýlemi, v hor. poloze = LED obraz ztrácí smysl, PLazma dál zobrazuje bez znatelné ztáty kvality/ po chvili mne bolí v zádech a nutí u TV si lehnout /. Jak si představujete dívat celou rodinu na nějakých směšných 42" ???
Technol. 3D LCD 1.jpg 3D2.jpg
intago (255)|30.8.2011 15:52
zajímavé. Samsungové ně na předváděčce přesvědčovali, že crostalk je věc minulosti, ale nikdy se nestalo, že bych se koukal na 3D telku, kterou zrovna zapli. Jak říká článek, dvě hodiny zahřívat a to je moc :-(
jarino1978 (8045)|30.8.2011 20:04
cross-talk je aj na top modeloch PDP, tak je jasné, že bude aj na LCD.
bavorak (1494)|31.8.2011 08:46
to je pravda, ale aky .... :-)
intago (255)|6.9.2011 07:39
konečně jsem ženu dotlačil k tomu, že se na 3D koukala pasivníma brejlema. Prý se jí to taky nelíbí.
Výslechem jsem ale zjistil, že ji vadí, když se děj vysunuje k ní. To je ten hlavní důvod problémů s 3D -strach.
Co říkáte tomudle? http://technet.idnes.cz/prekvapeni-nejlepsi-3d-zazitek-doma-vykouzli-projektor-i-bez-dratu-1fg-/tec_video.aspx?c=A110903_125606_tec_reportaze_NYV
Ale že bych chtěl mít doma 3D projektor to asi neee.
Ivo Mašek (10205)|6.9.2011 08:47
Jo, ten projektor je solidní. Určitě si své příznivce najde, to je jisté. U tebe, respektivě u tvé ženy (a konec konců i u mě) je problém jinde. Velmi dobře popsáno zde:
Sledování 3D obrazu v televizi i v kině není bez rizika
http://technet.idnes.cz/sledovani-3d-obrazu-v-televizi-i-v-kine-neni-bez-rizika-pfn-/tec_video.aspx?c=A101211_1497470_tec_video_vse
[INDENT]
[/INDENT]
tesla15 (505)|6.9.2011 11:06
Se zájmem jsem četl v těchto článcích. Dostávám zapravdu, oči se nekvalitním obrazem nekazí, ale unavují, odnese to mozek. Osobně bych volil možnost cca 4°, nebylo by to tolik provokativní, i když oči svírají 6°. Několikrát jsem zde psal o velikosti pro 3 D ALESPOŃ 50". Stejně je to minimum. Má zkušenost, 80" při 3 D je nejlepší požitek pod 3m. Že jsme i s pocity každý jiný mám v rodině. Manželka trpí mořskou nemocí, já né. Obráceně jako spolujezdec jsem při rozjezdu nějaký čas neklidný, manželka v pohodě. Naznačuji tím, nelze nikomu nic vnucovat, ale lze si i zvykat. Hlavně nedívat se přes peníze.
Jarda.Bar (1238)|7.9.2011 08:49
Malý trh, míň služeb. Časem se to ale i tak zlepší, myslím.
erik555 (776)|7.9.2011 12:34
Tak to ano, ale co sa v tomto regione zlepsi, o to zapad bude mat nove technologie, moznosti atd. Sme narodeni na nespravnom mieste a to nie iba kvoli tymto technickym moznostiam v TV.
Ivo Mašek (10205)|7.9.2011 12:48
Dle mého názoru to nebude malým trhem. Švýcarsko je také malým trhem. Důvod bude úplně jinde.
Brutto (65)|7.9.2011 13:25
Chcel by som sa spytat este k tomu LG D2342. Fakt je pri normalnom zobrazeni obraz rozmazany? Rozmyslam totiz do obyvacky nespekulovat a kupit dobry TV ale bez 3D a k pocitacu si kupit tento monitor, na ktorom by som si obcas mohol pozriet aj 3D obsah.
intago (255)|7.9.2011 13:45
na 3D mi nezbývá nic jiné než tu satelitní potvoru přišroubovat na balkon, ale zvládnu to? Mám jen zákl.multimetr, a ten je mi nanic :-(
Ivo Mašek (10205)|7.9.2011 14:36
K montáži satelitu si dej dotaz do sekce: DVB-S (https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/12-dvb-s)
Pupak2 (328)|7.9.2011 14:50
[quote=Brutto;365338]Chcel by som sa spytat este k tomu LG D2342. Fakt je pri normalnom zobrazeni obraz rozmazany? Rozmyslam totiz do obyvacky nespekulovat a kupit dobry TV ale bez 3D a k pocitacu si kupit tento monitor, na ktorom by som si obcas mohol pozriet aj 3D obsah.[/quote]

Rozmazaný je silné slovo. Černé písmo na světlém pozadí "osciluje" mezi dvěma horizontálními řádky.
Je to asi způsobené polarizační vrstvou. Mám tento efekt na svém monitoru,ale může to být vada jednoho konkrétního kusu,proto to neber jako obecnou charakteristiku tohoto monitoru. Nikdo jiný zatím tento jev nepotvrdil. Není to nic tragického, ale mě to rozhodně dost vadí, takže monitor používám jen na filmy a 3D, které je výborné.
intago (255)|7.9.2011 15:19
dej raději odkaz na článek, který na moje problémy odpovídá, určitě tu je
bavorak (1494)|8.9.2011 08:58
[quote=Ivo Mašek;365330]Dle mého názoru to nebude malým trhem. Švýcarsko je také malým trhem. Důvod bude úplně jinde.[/quote]

Dovod nie je inde, dovod je ten, ze sme maly trh. A len tak mimochodom, trh sa nemeria rozlohou krajiny, alebo poctom obyvatelov, ale ekonomickou silou.
Ivo Mašek (10205)|8.9.2011 10:31
Malý trh s tím nemá vůbec nic společného (nejsme nejmenší zemí s malým počtem lidí). Důvodem je malá kupní síla obyvatel, dále tlak obyvatel na co nejlevnější zboží, dále je nutno připočíst náhled zahraničí na postkomunistické země, dále v tom hraje roli úžasná korupce (je již na úrovni Kosova a Albánie), dále špatná rozhodnutí šéfů financí, kdy se peníze jen berou, ale nevydávají, atd., atd. všechno to dohromady ostatní odrazuje, neinvestují zde a vyhýbají se této oblasti. S tím pak souvisí vše ostatní. Důležitou položku také hraje chování tuzemských zástupců cizích firem. Dále apatické chování obyvatel (učebnicovým příkladem budiž banky - to, co si dovolují u nás, by si v domovině nedovolili - tamní lidé nejsou takovými ohnutými ovcemi, jako my, ..... atd., atd.) Tenhle národ si to vlastně vše zapříčiňuje sám. A tudíž, dobře mu tak.