Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD přijímač do cca 7000,- ?

RossiD (1271)|26.7.2011 13:09
Chystam se v zari zakoupit HD prijimac s cenou okolo 7.000,- Kc.Prosel jsem radu diskuznich for, bohuzel ony fora mi volbu pristroje moc nezjednodusily, kazdy preferuje tu ci onu masinku a druha strana mu automaticky oponuje, coz zrejme vznikne i zde po mem dotazu /tak proc se vlastne ptam, ze? :D /.Je mi jasne, ze nic neni dokonale a je to jen o preferencich, ale treba mi ty potrebne bodiky odsud na stupnici plusu a minusu pomuzou ke spravne volbe.
Dalsi prekazkou je moje "neorientovani se" na poli "nebeskeho" prijmu, zpusobene dlouhodobou absenci vlastnictvi satelitni techniky /posledni masinka byla pred lety Nokia 9600s/, ktera skoncila az nakupem TV s integrovanym DVB-S prijimacem.
Proc nakup nove krabicky - potrebuji dostat SAT signal i do loznice, coz se zabudovanym tunerem v placce nelze, nahravani a soucasne sledovani jineho kanalu + PIP - toto mi opravdu u LCD chybi a samozrejme pozaduji kvalitni obraz a zvuk pokud to cenova relace dovoli.
V cem tapu je volba OS, Linux ano ci ne?Android ano ci ne? Laka mne moznost "hrani si" ;)
Kandidati /nekamenujte mne v pripade totalne spatne volby/:

Xtrend ET5000 /absence displeje, bod dolu/
AZBox Me
Dal opravdu nevim ..... a tezce v tom plavu :confused:
Diky vsem za pripadne rady !
romana51 (355)|26.7.2011 15:07
Podívej se na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], tam je ke všem přijímačům dosti podrobný popis a ještě se podívej na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], tam jsou i dobré recense.
Já jsem před 3 týdny pořizoval nový satelitní přijímač (na chalupu) a protože máme doma 2 Topfieldy, zvolil jsem zase Topfield SPB-2010 PVR USB. Naprostá spokojenost, cena 2700,- Kč.
Popis najdeš na uvedených webech. Ale jak jsi správně uvedl, každy preferuje tu ci onu masinku kterou má a s kterou je spokojen a logicky o ostatních toho moc neví. Není od věci, zeptat se prodejců který stroj má nejméně reklamací, nebo v servisu, které mají nejméně závad při provozu.
Pitomec (10211)|26.7.2011 16:07
[quote=RossiD;358583]Chystam se v zari zakoupit HD prijimac s cenou okolo 7.000,- Kc.Prosel jsem radu diskuznich for, bohuzel ony fora mi volbu pristroje moc nezjednodusily, kazdy preferuje tu ci onu masinku a druha strana mu automaticky oponuje, coz zrejme vznikne i zde po mem dotazu /tak proc se vlastne ptam, ze? :D /.Je mi jasne, ze nic neni dokonale a je to jen o preferencich, ale treba mi ty potrebne bodiky odsud na stupnici plusu a minusu pomuzou ke spravne volbe.
Dalsi prekazkou je moje "neorientovani se" na poli "nebeskeho" prijmu, zpusobene dlouhodobou absenci vlastnictvi satelitni techniky /posledni masinka byla pred lety Nokia 9600s/, ktera skoncila az nakupem TV s integrovanym DVB-S prijimacem.
Proc nakup nove krabicky - potrebuji dostat SAT signal i do loznice, coz se zabudovanym tunerem v placce nelze, nahravani a soucasne sledovani jineho kanalu + PIP - toto mi opravdu u LCD chybi a samozrejme pozaduji kvalitni obraz a zvuk pokud to cenova relace dovoli.
V cem tapu je volba OS, Linux ano ci ne?Android ano ci ne? Laka mne moznost "hrani si" ;)
Kandidati /nekamenujte mne v pripade totalne spatne volby/:

Xtrend ET5000 /absence displeje, bod dolu/
AZBox Me
Dal opravdu nevim ..... a tezce v tom plavu :confused:
Diky vsem za pripadne rady ![/quote]
Parabola 80cm, konvertor TWIN, 2x Amiko 7800, karta Skylink + karta NEXT a na každém televizoru se díváš nezávisle na sobě. A do ceny se vejdeš.
RossiD (1271)|26.7.2011 19:15
Diky za reakce, parabolu mam, konventor je zatim "mono" - Twin popripade dokoupim, 2x prijimac nepotrebuji - jeden je integrovan v TV /DVB-S2/, jede na nem Skylink.Pokud bych poridil nejaky "lepsi" pristroj do obyvaku - je nejaka moznost jak jej propojit s TV v loznici /cca 20m/? HDMi vystup bude obsazen na primarnim zobrazovadle a dva se tusim do prijimacu neosazuji.Proc se ptam, soucasny stav sledovani z postele pres signal DVB-T je dostacujici, lec obcas nikde nic nedavaji, vsechny filmy z XTR jsou zhlednute , zbyva tedy jen SAT a usinat v obyvaku se nam u nej nechce - jednalo by se tedy jen o obcasne divani ... Pokud toto nepujde, nezblaznim se - dalsi z priorit je soucasne nahravani jednoho poradu a sledovani jineho /moznost nekodovane nahravky a pozdejsi zpracovani v Pc vitano !!! /, je opravdu opruz byt fixovan a limitovan jednim nahravanym kanalem pres PVR.Jak jsem psal vyse, kvalita obrazu a zvuku je pozadovana, preci jen 55" je k obrazu nekompromisni :)
A zminovany OS pristroje ?Jsou nejake potize s Linuxem, Enigma2 vypada dobre /z pohledu laika/ ?Uff otazka za otazkou ...

Parabolu /www/ studuji jiz nejaky ten patek a spousty jinych odkazu take - nasavam informace horem dolem, vsak malo platnne - naopak mam v hlave zmatek :D
interfernet422 (1575)|26.7.2011 20:08
Poté co jsem koupil druhý azbox a stále k nim není finální fw tak bych už asi žádný azbox nedoporučoval. Pokud si chceš hrát a navíc dvoutuner tak se zkus kouknout na AB Ipbox 9900 HD nebo jiný z této značky. Obsahují Enigmu, takže možnosti mají široké.
Do druhého přijímače budeš asi potřebovat kartu, z TV není možno sdílet. Jestli si platíš nabídku Skylinku, tak koukej po kartě NEXT, lepší varianta než kupovat druhou kartu. Ale ta placená nabídka a ICE/Irdeto primární karta je podmínkou.
drto (341)|26.7.2011 20:19
to RossiD:
bud by som bral uz spominany ab ipbox9900 alebo sa pozri aj na Coolstream ZEE. zalezi co vsetko pozadujes od toho boxu. a samozrejme ako uz bolo spominane tak budes potrebovat kartu NEXT aby si mohol nezavisle sledovat programy. ak mas uz ICE alebo Irdeto kartu tak ti staci dokupi NEXT ak mas este staru CRW kartu tak budes musiet kupit kartu VYMENA a potom ku nej kartu NEXT :)
RossiD (1271)|26.7.2011 20:30
Irdeto mam.Pozadavky na box pisi vyse.Investice do pristroje okolo 7.000,- je tedy premrstena a zbytecna?Dle zdejsich navrhu jsou dobre i masinky okolo 3-4.000,- ?
drto (341)|26.7.2011 20:35
[quote=RossiD;358677]Irdeto mam.Pozadavky na box pisi vyse.Investice do pristroje okolo 7.000,- je tedy premrstena a zbytecna?Dle zdejsich navrhu jsou dobre i masinky okolo 3-4.000,- ?[/quote]
tak kedze uz mas IRDETO kartu tak ti staci dokupit uz len kartu NEXT a vyber prijmacov uz som ti pisal bud AB Ipbox9900 alebo Coolstream ZEE :)
interfernet422 (1575)|26.7.2011 21:07
Jo a ještě jedna věc - pokud budeš kupovat dvoutunerový stb, tak nezapomeň dotáhnout do ložince dva kabely od LNB, takže pak koupit nejméně QUAD.
RossiD (1271)|26.7.2011 21:11
Ten Coolstream ZEE neni dle recenze na Parabole vubec spatny a hracka na dlouhe zimni vecery by to byla take dobra ;) Trosku zamrzi nepritomnost displeje stejne jako Xtrend ET5000 ... jeste je otazkou zda je opravdu potrebny ...
RossiD (1271)|26.7.2011 21:19
[quote=interfernet422;358680]Jo a ještě jedna věc - pokud budeš kupovat dvoutunerový stb, tak nezapomeň dotáhnout do ložince dva kabely od LNB, takže pak koupit nejméně QUAD.[/quote]

Prave do teto operace se mi moc nechce, nejradeji bych STB ponechal v obyvaku a snazil se najit jinou cestu propojeni s loznici - treba prohozenim HDMi kabelu TV obyvak / TV loznice ... samozrejme jsem si vedom nemoznosti ovladat dalkove prijimac /nebo web rozhrani pres iPhone ??? napr. Coolstream Zee/, to by az tak nevadilo pri sledovani urciteho programu pri kterem beztak usnem :)
interfernet422 (1575)|26.7.2011 21:38
20 m HDMI - to už bez zesilovacího kabelu nemá smysl. Pokud máš připraveno 7 tis. tak kup radši dva stb. Není nad nezávislost. Proč si zbytečně komplikovat život.
RossiD (1271)|26.7.2011 21:46
[quote=interfernet422;358690]20 m HDMI - to už bez zesilovacího kabelu nemá smysl. Pokud máš připraveno 7 tis. tak kup radši dva stb. Není nad nezávislost. Proč si zbytečně komplikovat život.[/quote]

Porad si rikam, jestli to ma smysl kupovat 2x STB na cca 6-7 hodin sledovani TV tydne a pro SAT v loznici jen v pripade nouze, hald musim opravdu popremyslet a zvolit priority ;) Diky ...
RossiD (1271)|27.7.2011 07:58
Asi to opravdu poresim nakupem hodne levneho HD pristroje do loznice a neceho "lepsiho" do obyvaku i kdyz jsem se tomu branil. Tuner v TV necham odpocivat jako zalozni.Dekuji vsem za rady, je videt, ze se lze dobrat uspokojiveho vysledku pokud druzí cloveka "nakopnou" spravnym smerem ;)
drto (341)|27.7.2011 08:14
pokial chces lacny a spolahlivy box tak ti odporucam Satelita2000HD mal som ho cca rok a slapal ako hodinky a so spravnym softom zvlada aj irdeto karty. teraz ho ma moja mama a slape dalej ako ma bez jedinej chybicky :)
Pitomec (10211)|27.7.2011 08:25
[quote=RossiD;358692]Porad si rikam, jestli to ma smysl kupovat 2x STB na cca 6-7 hodin sledovani TV tydne a pro SAT v loznici [COLOR=red]jen v pripade nouze[/COLOR], hald musim opravdu popremyslet a zvolit priority ;) Diky ...[/quote]Až tam ten satelit budeš mít, tak tě nějaké DVB-T už nebude zajímat :-)
RossiD (1271)|27.7.2011 14:11
Ano i to je mozne, protoze pokud do te loznice zakoupim extra SAT STB a dam si tu praci s natazenim koaxu - DVB-T striham - nac 2x kabel, ze? Stejne to dopadlo i v obyvaku - kabel z anteny DVB-T nemam v TV ani zapojeny - pernamentne jede Skylink a neni duvod to menit ;)
No a je rozhodnuto, manzelka sice brblala, ze z nakupu jedne masiny budou dve /kdo to pry bude vsechno obsluhovat, ji pry bohate staci integrovany DVB-S v TV ovladany pres jeden RC/, ale je TV fanatik /vrazdy jsou jeji hobby/ a pozdeji mi da urcite za pravdu az si z postele pusti HBO :p.Po zarijovem navratu z dovolene jdu do toho :D
Pitomec (10211)|27.7.2011 18:53
V jednom kabelu může jít obojí (S i T), to je otázka slučovače/rozbočovače za pár kaček.
RossiD (1271)|27.7.2011 19:17
To je take pravda, ale neni to v tomto pripade zbytecne ? ;)
RossiD (1271)|31.7.2011 08:38
Sakrys, tenhle VU+ UNO se mi opravdu zamlouva ;)

[html]http://www.parabola.cz/clanky/4391/vu-plus-uno-numero-uno/[/html]

Jsem zvedav kolik takovych milostnych vzplanuti jeste zaziji nez kyzenou vec hodim do kosiku :D , ale u tehle masinky se mi veru cukal prst na mysi jiz nyni :) , pockam si vsak na realne zkusenosti od uzivatelu ....

Tohle "vybirajici" obdobi mam stejne nejradeji, clovek kazdy den sjizdi vsechna mozna i nemozna fora, porovnava technicke parametry, ceny,strada plusy a minusy, kdyz je konecne vybrano a clovek si je 100% jist, ze nemuze nakupem nijak pochybit, tak se klidne objevi neco noveho, a to neco vysledek vaseho snazeni totalne prevalcuje ............... a zaciname nanovo :D

Zase na druhou stranu se dozvim furu veci o kterych jsem pred onim Sisyfovskym nakupovanim nevedel a tak je to u mne se vsim, clovek se hald porad uci i kdyz nemusi ;)
interfernet422 (1575)|4.8.2011 11:56
Já se nechal dávno tomu zlákat recenzema na Azbox, koupil jsem variantu Elite. Je to už hodně dávno (záruka v čudu) a stále není oficiální firmware ve finální verzi. Teď je nějaký 0.9.5308. Tehdy mě stál přes 6,5 tis. Stále to není ideální, nicméně proč o tom píšu. Našel jsem nabídku na prodej Azboxu Premium HD (vyšší verze než Elite) za 3,5 tis. které jsem měl připravené na druhý stb, uvažoval jsem o Dreamsky NXP256HD. Jelikož mám již ovládání a mouchy jednoho typu relativně vychytané, tak jsem radši koupil starší kus ze stejné stáje, než pokoušet nové problémy (které jsou asi u každé linuxové hračky).
Takže ať to shrnu a neplkám, pokud uvažuješ o dvou stb, tak buď hračku a druhý "bezúdržbový" a user friendly, nebo dvě hračky stejné. Je tam pak více možností a v ložnici když si budeš chtít pustit film z NASu tak to jde stejně jako na hlavním stb v obýváku.
RossiD (1271)|4.8.2011 19:28
Uvazuji o dvou llinuxovych "hrackach", prvni mam ode dneska jiz doma - IPBox 9900 HD.Od rana jej konfiguruji a prenastavuji /linux neni zrovna moje parketa/, ale musim rici, ze box slape jako hodinky a da si toho ode mne dost libit :D Jsem nadmiru spokojen a prace s nim mne velmi bavi ... No a na podzim rozhodne pujdu do neceho podobneho, jen s kapku silnejsim HW ;)
MichalF (2)|5.8.2011 11:41
Jake mate zkusennosti s multimedii na AB IPBox 9900 BB ? Jedna se mi predevsim o .MKV ? Chapu, ze se jedna o kontejner a jednou to muze precist bez problemu a jindy nee, ale spis tak obecne, zda vetsinou Vam to bezi apod. Diky MichalF.
RossiD (1271)|5.8.2011 17:28
[quote=MichalF;360637][COLOR="Red"]Jake mate zkusennosti s multimedii[/COLOR] na AB IPBox 9900 BB ? Jedna se mi predevsim o .MKV ? Chapu, ze se jedna o kontejner a jednou to muze precist bez problemu a jindy nee, ale spis tak obecne, zda vetsinou Vam to bezi apod. Diky MichalF.[/quote]

Tak to Ti bohuzel neporadim, jednak jsem se k testovani IPBoxu a jeho MP funkci jeste nedostal a coby media player jej asi ani pouzivat nebudu /snad jen na prehravani nahravek v nem vytvorenych/, vedle nej truni Xtreamer Pro a tomu by to bylo urcite lito :D
MichalF (2)|6.8.2011 12:45
Rozumim, ja bych prave rad omezil pocet "krabicek" doma. Radeji bych jednu co bude umet vic funkci.
RossiD (1271)|6.8.2011 14:57
I ja Ti rozumim, ale dle meho / a nejen meho / nazoru, takova krabicka, ktera by umela vse a jeste k tomu fungovala bezchybne, zatim zrejme neexistuje.Neopomijej vsak i jednu z nevyhod, kterou Ti [COLOR="Blue"]All In One[/COLOR] reseni prinese a tou je totalni nefunkcnost vseho pri pripadne HW poruse.
Take jsem v nedavne dobe tuto cestu preferoval, lec casy se meni a muj technicky rozum mozna dospel do faze kdy i a ja prichazim na chut samostatnym komponentum, ;)
Ony ty jednotlive komponenty jsou defacto doladeny daleko lepe k spolehlivejsi a kvalitnejsi /vim, nechalo by se o tomto polemizovat :) / cinnosti, nez ona mnohaucelova zarizeni, ktera museji zvladat od kazdeho neco a funguji formou urcitych kompromisu k tomu ci onomu. Tot muj nazor, nevnucuji jej nikomu ...