Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s DVB-S v Panasonic TX-P46GT30

marko65 (193)|27.7.2011 10:43
Zdravím all,

prosím o pomoc s vyriešením môjho zvlastneho problemu. Kupil som si novy model TV panasonic zamerne s internym DVB-S, aby som nemusel kupovat a pouzivat externy dvb-s prijimac. Specializovana firma nam v obytnom dome (19 bytov) nainstaloval viacero satelitov, aby sme mali na vyber viac providerov. Ja som si vybral skylink, kupill kartu Irdeto aj CA modul Smit priamo od tejto firmy na ich odporucanie. Vsetko funguje cez den OK, ale vecer vzdy okolo 22.00 zacnu problemy pri prepinani kanalov z vertikalu na horizontal a opacne. Napr. pozeram Markizu a ked prepnem na Novu, vypise mi ziadny servis k dispozicii, musim niekedy aj trikrat, styrikrat poprepinat ine kanaly, kym mi ta Nova nabehne. Pri prepinani len kanalov na vertikale, alebo na horozontale nie je problem. Opakujem, toto robi len vecer. Cez den mozem prepinat aj 100 krat, je to OK. Oslovil som servisnu firmu, prisli vecer a videli, tento problem. Povedali, ze byto to mohlo byt vo switchi, tak ho vymenili, ale problem sa neodstranil. Nasiel som niekde na fore na nete, ze by to mohlo byt v CA module a tam odporucali Mascom s novym firmwerom. Volal som do servisnej firmy, aby mi ten modul vymenili. Po vymene sa nic nezmenilo. Uz neviem, kde by mohol byt problem. Ostatny uzivatelia v obytnom dome maju vsetci externy dvb-s a nemaju ziadny problem. Je to zahada, neviem ci mam reklamovat TV aalebo co. Najvacsia zahada je, ze to cez den funguje. Skusal som zapnut a prepinat TV o 02.00 rano a stale bol problel s prepinanim. Ale rano ked idem do prace cca o 7.00 prepinanie funguje bez problemov. Poradi niekto co by som mohol este vyskusat? Este som som dohodnuty so servisnou firmou, ze mi zapozicaju nejaky externy dvb-s, aby som to vyskusal. Myslim si, ze s externym nebude problem, ale prave chcel som sa vyhnut pouzivaniu dasieho zariadnia a ovladaca. TV je pridrahy, aby som ho pouzival iba ako monitor.

Vopred dakujem za kazdu radu.

Marko
Scorpion7 (200)|27.7.2011 21:39
[quote=marko65;358764]Zdravím all,

prosím o pomoc s vyriešením môjho zvlastneho problemu. Kupil som si novy model TV panasonic zamerne s internym DVB-S, aby som nemusel kupovat a pouzivat externy dvb-s prijimac. Specializovana firma nam v obytnom dome (19 bytov) nainstaloval viacero satelitov, aby sme mali na vyber viac providerov. Ja som si vybral skylink, kupill kartu Irdeto aj CA modul Smit priamo od tejto firmy na ich odporucanie. Vsetko funguje cez den OK, ale vecer vzdy okolo 22.00 zacnu problemy pri prepinani kanalov z vertikalu na horizontal a opacne. Napr. pozeram Markizu a ked prepnem na Novu, vypise mi ziadny servis k dispozicii, musim niekedy aj trikrat, styrikrat poprepinat ine kanaly, kym mi ta Nova nabehne. Pri prepinani len kanalov na vertikale, alebo na horozontale nie je problem. Opakujem, toto robi len vecer. Cez den mozem prepinat aj 100 krat, je to OK. Oslovil som servisnu firmu, prisli vecer a videli, tento problem. Povedali, ze byto to mohlo byt vo switchi, tak ho vymenili, ale problem sa neodstranil. Nasiel som niekde na fore na nete, ze by to mohlo byt v CA module a tam odporucali Mascom s novym firmwerom. Volal som do servisnej firmy, aby mi ten modul vymenili. Po vymene sa nic nezmenilo. Uz neviem, kde by mohol byt problem. Ostatny uzivatelia v obytnom dome maju vsetci externy dvb-s a nemaju ziadny problem. Je to zahada, neviem ci mam reklamovat TV aalebo co. Najvacsia zahada je, ze to cez den funguje. Skusal som zapnut a prepinat TV o 02.00 rano a stale bol problel s prepinanim. Ale rano ked idem do prace cca o 7.00 prepinanie funguje bez problemov. Poradi niekto co by som mohol este vyskusat? Este som som dohodnuty so servisnou firmou, ze mi zapozicaju nejaky externy dvb-s, aby som to vyskusal. Myslim si, ze s externym nebude problem, ale prave chcel som sa vyhnut pouzivaniu dasieho zariadnia a ovladaca. TV je pridrahy, aby som ho pouzival iba ako monitor.

Vopred dakujem za kazdu radu.

Marko[/quote]

Máš Skylink/Astra3 23,5°/,alebo máš aj Astru1 19,2°?
A ešte problem je len pri prepínaní Nova/vert./a Markiza/horiz./ a z STV na Novu?Alebo dajme tomu Markíza a CTHD/ver/,alebo OCKO/ver/,alebo PRIMA/ver/?Je aj tu problem prepínania medzi hor. a vert.?
marko65 (193)|27.7.2011 22:31
[quote=Scorpion7;358960]Máš Skylink/Astra3 23,5°/,alebo máš aj Astru1 19,2°?
A ešte problem je len pri prepínaní Nova/vert./a Markiza/horiz./ a z STV na Novu?Alebo dajme tomu Markíza a CTHD/ver/,alebo OCKO/ver/,alebo PRIMA/ver/?Je aj tu problem prepínania medzi hor. a vert.?[/quote]

Mam obidve astri, ale naladene mam iba z astri 23,5. To som uviedol iba priklad. Blbne mi to pri vsetkych programoch ked prepinam z horiz. na vertik. a opacne. Aj teraz pred chvilou som chcel prepnut z HBO HD na barandov a musel som aspon 3 krat prepnut spat, aby mi ten barandov nabehol. Cez den to islo v pohode. Toto je naozaj zahada.
Dagy2 (3153)|27.7.2011 23:54
1/ Nemôže mať niekto v dome nejaký spotrebič na "nočný" tarif? Napríklad elektrický bojler?

2/ skús otočiť zástrčku TV v elektrickej zásuvke o 180° a vyskúšať znova.
marko65 (193)|28.7.2011 08:02
neviem ci niekto ma nocny tarif, ale keby aj, aky to moze mat vplyv na moj problem? Ten kabel vyskusam.

Nema nikto ten isty model TV so skylinkom?

[quote=Dagy2;359003]1/ Nemôže mať niekto v dome nejaký spotrebič na "nočný" tarif? Napríklad elektrický bojler?

2/ skús otočiť zástrčku TV v elektrickej zásuvke o 180° a vyskúšať znova.[/quote]
Scorpion7 (200)|28.7.2011 21:52
[quote=marko65;359016]neviem ci niekto ma nocny tarif, ale keby aj, aky to moze mat vplyv na moj problem? Ten kabel vyskusam.

Nema nikto ten isty model TV so skylinkom?[/quote]

Pomohlo otočenie vydlice v elektrickej zásuvke?
marko65 (193)|29.7.2011 09:38
[quote=Scorpion7;359169]Pomohlo otočenie vydlice v elektrickej zásuvke?[/quote]

2 Scorpion:

este som sa k tomu nedostal, ale napism potom.
marko65 (193)|31.7.2011 12:19
[quote=marko65;359213]2 Scorpion:

este som sa k tomu nedostal, ale napism potom.[/quote]

2Scorpion:
nepomohlo, vecer stale problem pretrvava.

Co mam reklamovat TV?
Scorpion7 (200)|1.8.2011 21:21
[quote=marko65;359647]2Scorpion:
nepomohlo, vecer stale problem pretrvava.

Co mam reklamovat TV?[/quote]

Ahoj.
No možno bude aj potrebná reklamácia.Ale skor zistíme či treba reklamovať premeraním napetia.Na prepínanie Hor. a Ver.je potrebné napetie Hor./17-18V/,Ver./13-14V/.Budeš potrebovať merací prístroj.Stačil by aj staručký AVOMET,skrátka neaký s ktorým zmeráš jednosmerné napetie.Až ho máš/alebo si požičiaš/nadstav si na na meranie jednosmerného napetia,a ked nastane problém že nemožeš prepnut z horizotálu na vertikál odpoj vzadu na Tv čo je vstupný konektor pre satelitnu parabolu/je tam znak sat.anteny/.Plusový fuz/kablik/z meráku pripoj na stred konektoru a minus fuz/kablik/na kostru to je kovový kruh konektoru./pozor na skrat,aby si zbytočne nedráždil napajací zdroj v Tv/.Podla toho aký program pozeráš a v akej polarite mal by si namerať napetie/17-18V horizontál a 13-14V vertikal/.Nemusíš sa bát aj ked to budeš mat bez obrazu to napetie pri prepnutí programov a polarizácie musí byť vidieť že sa zmení hodnota na meracom prístroji.
A teraz ti uvediem príklad.Pozeráš Markizu ktorá je hor.pol.17-18V./možeš kludne vytiahnut sat.privod.do Tv,a zmeraj musí to napetie tam byť inak by bola tma/.No a ked prepneš trebars na tu Novu.ktorá je ver.pol.13-14V,a znovu by si mal to napetie tam namerať,nie na tretí krát ked konečne prepneš na inu polaritu,ale hned ako prvý krát zadáš povel na znenu programu v inej polarite./Toto možeš odskušať aj hned ,ak máš prístroj/.Ak nie je vadná jednotka ktorá riadi zmenu napetia-polarity.Može tam byť len studenák,alebo zle pritlačený konektor,alebo sučiastka ktorá ked sa zahreje po určitom čase prestava fungovať tak ako má.A je možné že časom odíde uplne.Pokial to napetie tam nebude hned po prvom prepnutí,je to nový Tv,tak -Reklamácia,ale on to bude skor servisák čo by to mal príst spraviť.
No a keby si nemohol zohnat merák/alebo si uplne v inom obore zdatný/,tak je ešte jedna možnosť,ako to odskušať.Daj vedieť.
Ahoj a držím palce.
Dagy2 (3153)|2.8.2011 11:10
[quote=marko65;359016]neviem ci niekto ma nocny tarif, ale keby aj, aky to moze mat vplyv na moj problem? Ten kabel vyskusam.

Nema nikto ten isty model TV so skylinkom?[/quote]

Nočný tarif by mohol mať asi tú spoločnú vec, že keď sa cez HDO prepne nočný tarif automaticky sa zapnú spotrebiče s nočným tarifom napr. bojlery. Niektorí ľudia pripájajú automaticky aj iné spotrebiče s vyššou spotrebou energie aby mali napríklad pranie a sušenie prádla lacnejšie.
Keďže píšeš že je to pravidelne v rovnakú hodinu, pôsobí to tak, ako keby s takýmto časovým zopnutím bol pripojený spotrebič, ktorý svojím blbým zapojením vytvorí nejakú sľučku medzi napájaním multiswitcha, spotrebičom a tvojím TV. (Nikdy nevieš, kde sa tá sľučka uzatvorí). Potom môžu tiecť prúdy cez takéto smyčky, napríklad cez PEN vodíč "nulák" (preto v nových stavbách je oddelený PE a N vodič v trojvodičovej sústave) a "tropit neplechu".
Videl som raz ako v elektrickej rozvodni bol rozdiel v napätí na PEN medzi viacerými zariadeniami asi 60V a toto napätie potom občas nepravidelne spínalo relé s cievkami 220V. Trvalo to dosť dlho kým nás napadlo zmerať napätie medzi PEN vodičmi.
Často tiež môžeš vidieť, že auto pred tebou brzdí, svietia mu brzdové svetlá a po zapnutí smerovky zrazu brzdové svetlo zhasne a bliká v takte smerovky - zaoxidovaný kontakt na kostre.

Preto zmeraj napätia tak ako ti tu píšu a potom zmerať napríklad napätie medzi PEN (alebo N) v rôznych zásuvkách v byte.
Tvoj problém ak je pravidelný, myslím nemá žiaden súvis so SkyLinkom a iným linkom ani TV.
marko65 (193)|2.8.2011 14:41
[quote=Dagy2;359986]Nočný tarif by mohol mať asi tú spoločnú vec, že keď sa cez HDO prepne nočný tarif automaticky sa zapnú spotrebiče s nočným tarifom napr. bojlery. Niektorí ľudia pripájajú automaticky aj iné spotrebiče s vyššou spotrebou energie aby mali napríklad pranie a sušenie prádla lacnejšie.
Keďže píšeš že je to pravidelne v rovnakú hodinu, pôsobí to tak, ako keby s takýmto časovým zopnutím bol pripojený spotrebič, ktorý svojím blbým zapojením vytvorí nejakú sľučku medzi napájaním multiswitcha, spotrebičom a tvojím TV. (Nikdy nevieš, kde sa tá sľučka uzatvorí). Potom môžu tiecť prúdy cez takéto smyčky, napríklad cez PEN vodíč "nulák" (preto v nových stavbách je oddelený PE a N vodič v trojvodičovej sústave) a "tropit neplechu".
Videl som raz ako v elektrickej rozvodni bol rozdiel v napätí na PEN medzi viacerými zariadeniami asi 60V a toto napätie potom občas nepravidelne spínalo relé s cievkami 220V. Trvalo to dosť dlho kým nás napadlo zmerať napätie medzi PEN vodičmi.
Často tiež môžeš vidieť, že auto pred tebou brzdí, svietia mu brzdové svetlá a po zapnutí smerovky zrazu brzdové svetlo zhasne a bliká v takte smerovky - zaoxidovaný kontakt na kostre.

Preto zmeraj napätia tak ako ti tu píšu a potom zmerať napríklad napätie medzi PEN (alebo N) v rôznych zásuvkách v byte.
Tvoj problém ak je pravidelný, myslím nemá žiaden súvis so SkyLinkom a iným linkom ani TV.[/quote]

Chlapi, dakujem za odporucania. Nie som v tejto oblasti znaly, takze zavolam radsej nejake odbornika. Ale najprv vyskusam externy dvb-s prijimac. Firma, ktora nam instalovala satelit, mi slubila na skusku jeho zapozicanie. Donesu mi ho zajtra alebo vo stvrtok, tak potom budem mudrejsi. Urcite dam vediet ako to dopadlo.
Dagy2 (3153)|2.8.2011 17:46
marko, tipujem, že na tom externom STB to pôjde - pretože to je Murphyho zákon. Napriek tomu, že tam to bude OK, to neznamená, že tvoja telka má nejakú chybu. Sľučka (ak je to ten prípad) sa vytvorí podľa toho aké zapojenie zdroja používa ten-ktorý výrobca.

Daj vedieť až vyskúšaš STB.
marko65 (193)|9.8.2011 11:28
[quote=Dagy2;360068]marko, tipujem, že na tom externom STB to pôjde - pretože to je Murphyho zákon. Napriek tomu, že tam to bude OK, to neznamená, že tvoja telka má nejakú chybu. Sľučka (ak je to ten prípad) sa vytvorí podľa toho aké zapojenie zdroja používa ten-ktorý výrobca.

Daj vedieť až vyskúšaš STB.[/quote]

2dagy2:
tipoval si dobre.

Firma mi dodala nejaky stary dvs, na ktorom isli iba programy na horizontale.

Vcera som testoval externy dvbs od suseda a nebol problem. Testoval som iba chvilu cca 20 min. prave v problemovom case a potom som nahodil naspat moj CAmodul do TV a tiez to fungovalo. Po cca 1 hod. to zacalo zase blbnut. Takze problem stale nevyrieseny. Uz mi ostava iba zmerat napatie podla vasich odporucani.
Dagy2 (3153)|9.8.2011 13:15
marko65 neviem či ten sused by bol natoľko láskyplný a požičal ti STB ešte raz.
Mohol by si vyskúšať:
- s tvojím TV, v momente keď TV zblbne, vypni ho, vytiahni zo zásuvky, počkaj 5 min a zapni znova a vyskúšaj či beží normálne. Ak áno nechaj bežať a skúšaj ďalšiu hodinku - dve či to s ním znova zdochne

- ak by si mal STB zapožičaný, skús v momente keď TV zdochne prehodiť do STB. Ak to ide, nechaj bežať susedov STB celý čas, po ktorý to tebe väčšinou blbne - t.j. napr. do druhej do rána.

Pre teba je výhoda, že na tom starom kráme od montážnej firmy to nejde, pretože máš dôvod na reklamáciu. Nemôžu povedať že problém je v tvojom TV.
marko65 (193)|11.8.2011 15:19
[quote=Dagy2;361337]marko65 neviem či ten sused by bol natoľko láskyplný a požičal ti STB ešte raz.
Mohol by si vyskúšať:
- s tvojím TV, v momente keď TV zblbne, vypni ho, vytiahni zo zásuvky, počkaj 5 min a zapni znova a vyskúšaj či beží normálne. Ak áno nechaj bežať a skúšaj ďalšiu hodinku - dve či to s ním znova zdochne

- ak by si mal STB zapožičaný, skús v momente keď TV zdochne prehodiť do STB. Ak to ide, nechaj bežať susedov STB celý čas, po ktorý to tebe väčšinou blbne - t.j. napr. do druhej do rána.

Pre teba je výhoda, že na tom starom kráme od montážnej firmy to nejde, pretože máš dôvod na reklamáciu. Nemôžu povedať že problém je v tvojom TV.[/quote]

Dagy2:

vyskusal som to s tym vypnutim TV, nechal som ho 20 min bez siete a ziadna zmena, prepinanie blblo nadalej. Zaujimave je, ze ked prepnem na dvbt a spat na dvbs, tak asi minutu ide prepinat normalne a potom sa vrati do starych kolaji.
Sused isiel na dovolenku, potom zase idem ja, takze potom skusim od neho zapoziciat na dlhsie a dam vediet ako to dopadlo.

Marko
Dagy2 (3153)|11.8.2011 21:32
No teraz už sa bez "avometu" neobídeš. Skúsil by som zmerať
- napätie medzi "kolíkom" v zásuvke kde je telka a vodičmi v koaxe (aj "plášť", aj stredný vodič)
- napätie medzi "kolíkom" v zásuvke kde je telka a N-vodičom

ešte by inštalačná firma mohla prehodiť tvoj koax na iný vývod multiswitchu. To je 2 minuty práce.
marko65 (193)|12.8.2011 08:02
[quote=Dagy2;361778]No teraz už sa bez "avometu" neobídeš. Skúsil by som zmerať
- napätie medzi "kolíkom" v zásuvke kde je telka a vodičmi v koaxe (aj "plášť", aj stredný vodič)
- napätie medzi "kolíkom" v zásuvke kde je telka a N-vodičom

ešte by inštalačná firma mohla prehodiť tvoj koax na iný vývod multiswitchu. To je 2 minuty práce.[/quote]

dagy:

dam to premerat tej firme aj im poviem, aby ma na switchi prehodili inde. Sice uz koli mne menili switch, ale treba skusit vsetko. Diky za rady, po dovolenke ozvem, ako to vsetko dopadlo.