Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CSLink naladeni ceskych programu

MartasKP (710)|14.8.2011 12:41
Ahoj vsichni,potreboval bych poradit jak naladit na reciveru TOPFIELD ceske programy. Mame kartu od CSLinku a bylo potreba naladit dalsi kanaly a nekomu se povedlo misto naladeni chybejicich kanalu uplne rozladit cely reciver. Takze dnes uz tam neni naladeno nic. Dari se mi naladit jen polske,nemecke,spanelske ci francouzske kanaly,ale nic ceskyho. Pochybuju,ze nekdo hybal s parabolou a tudiz se preladil na jinou pozici. Na call centru nam rekli,ze si mame nechat nahrat novy SW,coz se mi zda byt vic nez divny.
Scorpion7 (200)|14.8.2011 13:01
[quote=MartasKP;362134]Ahoj vsichni,potreboval bych poradit jak naladit na reciveru TOPFIELD ceske programy. Mame kartu od CSLinku a bylo potreba naladit dalsi kanaly a nekomu se povedlo misto naladeni chybejicich kanalu uplne rozladit cely reciver. Takze dnes uz tam neni naladeno nic. Dari se mi naladit jen polske,nemecke,spanelske ci francouzske kanaly,ale nic ceskyho. Pochybuju,ze nekdo hybal s parabolou a tudiz se preladil na jinou pozici. Na call centru nam rekli,ze si mame nechat nahrat novy SW,coz se mi zda byt vic nez divny.[/quote]

Malí test na to nepotrebuješ ani kartu a hned zistíme či si na správnom satelite/Astra3-23,5°E/
Skus naladiť CT24/volne bez kodovania/12525MHz,Vertikal,27500,alebo 12168MHz,V,27500 Očko-tiež volné bez kodovania.A ešte pre prípad do tretice TA3-11797MHz,Horizontál,27500.Ak nenaladíš ani jednu/musíš všetky tri/,tak nie si na správnej sat.pozícii 23,5°E,ale 19,2°E,tam idu naladiť nemci,španieli,francuzi atd aj bez karty a kodovania.
jito (999)|14.8.2011 13:05
Podle vypsaných programů jsi evidentně proladil Astru1.
MartasKP (710)|14.8.2011 13:11
[quote=Scorpion7;362140]Malí test na to nepotrebuješ ani kartu a hned zistíme či si na správnom satelite/Astra3-23,5°E/
Skus naladiť CT24/volne bez kodovania/12525MHz,Vertikal,27500,alebo 12168MHz,V,27500 Očko-tiež volné bez kodovania.A ešte pre prípad do tretice TA3-11797MHz,Horizontál,27500.Ak nenaladíš ani jednu/musíš všetky tri/,tak nie si na správnej sat.pozícii 23,5°E,ale 19,2°E,tam idu naladiť nemci,španieli,francuzi atd aj bez karty a kodovania.[/quote]

zkusim to naladit,je ale divny,ze pred tim rozladenim tam CT24 byla a nepredpokladam,ze nekdo hybal s parabolou ... kazdopadne zkusim

[quote=jito;362142]Podle vypsaných programů jsi evidentně proladil Astru1.[/quote]

Nic ve zlem,ale to ze je ten reciver preladenej nekam jinam,jsem zjistil taky. ted hledam zpusob,jak ho naladit zpet.
jito (999)|14.8.2011 13:17
Mám za to,že to je logické.....
Pokud s parabolou nikdo nehýbal,tak v menu přijímače vybrat Astru3 a proladit.
Pokud máš na parabole pouze jeden konvertor,tak při výběru Astry3 nelze naskenovat programy z Astry1.
Pokud máš dva konvertory(monoblok),tak musíš nastavit diseqc přepínač.
MartasKP (710)|14.8.2011 13:24
[quote=jito;362149]Mám za to,že to je logické.....
Pokud s parabolou nikdo nehýbal,tak v menu přijímače vybrat Astru3 a proladit.[/quote]
Tam jsem naladil vyse zminene programy
[quote=jito;362149]
Pokud máš na parabole pouze jeden konvertor,tak při výběru Astry3 nelze naskenovat programy z Astry1.
Pokud máš dva konvertory(monoblok),tak musíš nastavit diseqc přepínač.[/quote]
Dva konvertory tam jsou,ale zapojenej je predpokladam jenom jeden,protoze z konvertoru vede jen jeden koax.
Scorpion7 (200)|14.8.2011 13:29
zkusim to naladit,je ale divny,ze pred tim rozladenim tam CT24 byla a nepredpokladam,ze nekdo hybal s parabolou ... kazdopadne zkusim

Skociš do menu-nadstavenia-antena/neviem presne aký máš model/,tak v skratke.
Do položky Satelit daš Astra3 23,5°,diseqc-B uložiť a potom Astra1 19,2°,diseqc-A nezabudnuť uloziť.A potom skus naladiť programi.Podla toho čo píšeš mate tam nadstavenu parabolu na dve/možno viac/družíc a tam treba nadstaviť prepínanie tych pozícii.Prípadne napíš presne model napíšem presný postup.
jito (999)|14.8.2011 13:30
Pokud tam máš monoblok,tak ten funguje po jednom kabelu.Ale musíš nastavit přepínání těch konvertorů.
Astra 1-diseqc 1-4
Astra 3-diseqc 2-4
http://www.hofisat.cz/montaz-satelitu-foto-navod/t-188/
drto (341)|14.8.2011 14:19
to MartasKP:
to co popisujes v probleme je ze programy nemas naladene z A3 ale z A1 na 19,2. niekto bud pohol z parabolou a ak nie a mas 2 konvertory tak potom niekto robil nieco s diseqc nastavenim. to ze ti ide len jeden kabel do boxu je spravne aj napriek tomu ze mas 2 konvertory. ono to z tych konvertorov ide dvoma kablami najskor do diseqc prepinaca a az potom to ide jednym kablom do boxu :)
alebo tu moze byt este jeden problem a to ten ze ti v prijmaci niekto prepol na A1(19,2) tak si prepni na A3(23,5) a budes mat po probleme :)
MartasKP (710)|14.8.2011 14:22
Tak to vypada,ze tam je ta Astra3 naladena,bohuzel jsou tam jen CT1,2,24 a CT4,pak Prima,Prima COOL a NoeTV,bohuzel Barandov ani NOVA tam nejsou.Pak jeste EUROSPORT2
MartasKP (710)|14.8.2011 14:24
[quote=drto;362164]to MartasKP:
to co popisujes v probleme je ze programy nemas naladene z A3 ale z A1 na 19,2. niekto bud pohol z parabolou a ak nie a mas 2 konvertory tak potom niekto robil nieco s diseqc nastavenim. to ze ti ide len jeden kabel do boxu je spravne aj napriek tomu ze mas 2 konvertory. ono to z tych konvertorov ide dvoma kablami najskor do diseqc prepinaca a az potom to ide jednym kablom do boxu :)
alebo tu moze byt este jeden problem a to ten ze ti v prijmaci niekto prepol na A1(19,2) tak si prepni na A3(23,5) a budes mat po probleme :)[/quote]

Diky,ale po problemu je jen castecne ... jakjsem uvedl vyse ... je tam naladeno jen par programu:confused:
drto (341)|14.8.2011 14:26
[quote=MartasKP;362169]Diky,ale po problemu je jen castecne ... jakjsem uvedl vyse ... je tam naladeno jen par programu:confused:[/quote]
a tie programy ti idu ???
MartasKP (710)|14.8.2011 14:28
Naladeny jsou,ale bohuzel z nich jde jen CT24,ostatni jsou nedostupny ... nevim,jestli je potrebuju aktivovat od poskytovatele.
Pitomec (10211)|14.8.2011 14:58
[quote=MartasKP;362134]Ahoj vsichni,potreboval bych poradit jak naladit na reciveru TOPFIELD ceske programy. Mame kartu od CSLinku a bylo potreba naladit dalsi kanaly a nekomu se povedlo misto naladeni chybejicich kanalu uplne rozladit cely reciver. Takze dnes uz tam neni naladeno nic. Dari se mi naladit jen polske,nemecke,spanelske ci francouzske kanaly,ale nic ceskyho. Pochybuju,ze nekdo hybal s parabolou a tudiz se preladil na jinou pozici. Na call centru nam rekli,ze si mame nechat nahrat novy SW,coz se mi zda byt vic nez divny.[/quote]Začít tím, že se dá receiver do továrního nastavení, vybere Astra 23,E (a příp. doplní chybějící frekvence, což bývá např. 11.895V) a nechá naladit. A pokud je tam monoblok, tak ještě před naladěním přiřadit DiseqC a po naladění jedné Astry pokračovat naladěním Astry druhé.
MartasKP (710)|14.8.2011 15:12
[quote=Pitomec;362176]Začít tím, že se dá receiver do továrního nastavení, vybere Astra 23,E (a příp. [COLOR=Red]doplní chybějící frekvence, což bývá např. 11.895V[/COLOR]) a nechá naladit. A pokud je tam monoblok, tak ještě před naladěním přiřadit DiseqC a po naladění jedné Astry pokračovat naladěním Astry druhé.[/quote]

To vyresetovani jsem udelal,ale to doladeni ne ... nicmene krome tech chybejicich frq mi uz hraje vsechno,tak na to jdu znovu a zkusim jeste nastavit ty chybejici.
MartasKP (710)|14.8.2011 16:39
Takze vyreseno a zitra vynadam tem blondynam na HELP LINE CSLinku :-D