Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kino samsung HT-D6500, wifi a HDD

Rastyyy (8)|19.8.2011 16:53
Zdravím, chtěl jsem Vás poprosit o názor jak vyřešit nejlépe můj požadavek. Mám kino samsung HT-D6500 spojené přes Nkový router na wifi. K routeru není připojen na pevno PC, pouze přes wifi noťasy, mobily...Prohlížení filmů a fotek, pouštění hudby atd. přes DLNA bez problému. Co ale potřebuji nějak vyřešit je, že bych chtěl ke kinu přes usb připojit externí HDD (protože DLNA nestačí plynule na více jak cca 3Gb filmy), tak aby jsem mohl přímo na tento disk ukládat stahované data z internetu přes wifi notebook. Je to možno nějak vyřešit, nebo se bez MMC neobejdu? Cílem je noťasem na wifi zadat stahování na externí disk připojený k routeru přes wifi a kabelem k domácímu kinu. Ať nemusím pořád přenášet a přepojovat externí HDD mezi noťasem a kinem.
KamilZ (10277)|19.8.2011 20:45
No,z Tvého popisu jsem nepochopil, co a jak máš dnes propojené. Jak je připojeno PC? K čemu je připojen ten externí HDD? A jakého zdroje Tvoje kino přehrává? V čem přesně je problém s 3GB? Není problém spíš v tom bezdrátu, který se na takovéto věci (nedejbože v HD kvalitě) moc nehodí?
interfernet422 (1575)|19.8.2011 21:06
Rastyy: Pro tebe je jediné řešení - NAS. Disk připojený do sítě, bittorentový klient stahuje když máš všechno vypnuto. Počti např zde http://www.synology.cz, umí i DLNA server. Projdi zdejší vlákna o NAS.
Rastyyy (8)|20.8.2011 10:16
Kouknu na to. Zatím děkuju
Rastyyy (8)|20.8.2011 15:40
Chtěl jsem ještě poprosit o názor jaký NAS server z těchto 2 vzít:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo tento:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nebo nějaký jiný v této cenové relaci...?

Co mi ještě teda není jasné, jakým způsobem (LAN kabel, nebo jaký kabel?) tento server připojím do toho mého kina samsung HT-D6500.

Moc děkuji za Vaše názory.
interfernet422 (1575)|20.8.2011 16:40
Mám DS211j - je dvoudiskový, mám je jako mirror, takže při pádu jednoho disku jsou data na druhém. Nebo je možno mít dvojnásobnou kapacitu NASu bez ochrany dat. Záleží na tobě jak o uložená data stojíš. Fungují oba stejně. Ještě jsou levnější nějaké d-linky. Párkrát jsme to tu už řešili, koukni třeba zde - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28342, nebo zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27859
Jinak NAS připojíš do routeru, stejně jako kino. Předpokládám že máš nějaký router s wifi, tak NAS postavíš vedle něj a přiloženým UTP kabelem propojíš. Toť vše. Konfigurace a správa se řeší přes nějaký web browser. Na stránkách co jsem poslal je i demo ovládání takového zařízení. Vyzkoušej.

PS: Pokud netrváš na DLNA, tak je dobrou volbou D-Link DNS-320, umí skoro totéž a je o pár peněz levnější.
Rastyyy (8)|20.8.2011 18:48
Předně moc děkuji za reakci, bez této pomoci bych se v tom plácal dlouho.
K tomu připojeni: "Jinak NAS připojíš do routeru, stejně jako kino. Předpokládám že máš nějaký router s wifi, tak NAS postavíš vedle něj a přiloženým UTP kabelem propojíš. Toť vše." - ano připojení do routeru chápu. Co mi ale není jasné jak spojím NAS server s tím domácím kinem...HDMI kabelem, nebo jak? Přes wifi, DLNA to pojede, tomu rozumím...na tom ani netrvám, resp. takové spojení momentálně využívám s notebookem a to mi nevyhovuje při přehrávání "velkých" filmů, dochází k načítání a tím přerušování filmu (momentálně to řeším tak, že film zkopíruji na flashu a připojím do kina), spíše mi jde mi právě o to, abych z toho serveru dostal ty data do kina nějakým kabelem. Jak to tedy bude spojeno? ...to kino má všechny vstupy, neznám výstupy toho NAS serveru, resp. z technického popisu jsem to nepochopil.

Co bych rád aby to umělo:
1) síťový disk...datové uložiště pro notebooky na WIFI síti
2) P2P stahování torrentů
3) spojení kabelem s kinem samsung HT-D6500
4) perfektní by bylo kdyby to mělo prohlížeč internetu a možnost dívání se na videa na nova a prima archivu
interfernet422 (1575)|20.8.2011 19:51
[quote=Rastyyy;363066] ...to kino má všechny vstupy, neznám výstupy toho NAS serveru, resp. z technického popisu jsem to nepochopil.

Co bych rád aby to umělo:
1) síťový disk...datové uložiště pro notebooky na WIFI síti
2) P2P stahování torrentů
3) spojení kabelem s kinem samsung HT-D6500
4) perfektní by bylo kdyby to mělo prohlížeč internetu a možnost dívání se na videa na nova a prima archivu[/quote]
1-3) umí
4) toto je záležitost MMC ne NASu, tvoje AVR to neumí?

NAS je jen síťový disk, sdílí disk a jeho obsah přes filesystém, nebo přes DLNA, kino najde NAS při procházení sítě. Z konektorů má jen RJ45 a USB pri připojení dalšího disku, nebo flash disku pro rychlý backup. Tvoje AVR neznám, ale předpokládám, že pokud jsi dosud přehrával přes wifi, tak přes kabel to musí jít stejně, jen data potečou po drátě.
Rastyyy (8)|20.8.2011 22:39
ad 4) toto je záležitost MMC ne NASu, tvoje AVR to neumí?
...má technologii SMART, což je youtube, facebook, ituner, atd..., různé aplikace, ale klasický prohlížeč a možnost přehrávat archivy to bohužel nemá, zatím...

ad... Tvoje AVR neznám, ale předpokládám, že pokud jsi dosud přehrával přes wifi, tak přes kabel to musí jít stejně, jen data potečou po drátě. ...jde mi o to aby se mi ty větší filmy pouštěné z NAS přes wifi zase neprerušovaly načítáním, tak jak se to děje deď z notebooku přes wifi do kina...proto se ptám na kabel....

Router mám N giga Tenda W330R
interfernet422 (1575)|20.8.2011 23:50
Koukal jsem jen na parametry samsung HT-D6500, jinak jej vůbec neznám. Nechápu proč samsung (i jiní výrobci) rve do všech zařízení tyto nesmysly -jako FB,YT a přitom to někdy ani pořádně neumí to základní, co by to mělo umět.
Tvůj router má 4 LAN porty, pokud máš volný alespoň jeden, tak tam píchneš NAS. Pokud volný nemáš, tak přikoupíš switch, doporučuji gigabitový. Apropo těch deklarovaných 300 Mbit přes wifi je většinou zbožné přání výrobce a slib marketéra a není radno mu věřit. Navíc pokud bydlíš někde v paneláku a každý soused má doma své wifi tak bývá prostor obvykle dost zarušen a je nutno hledat kanál, na kterém wifi pojede aspoň trochu solidně. Možná zkus jen změnit kanál a bude po problémech. Jenže jak koukám, tak jedeš přes wifi ntbk-router-kino no nevím,nevím.
Propojit kino s routerem kabelem je problém?
Rastyyy (8)|21.8.2011 02:01
Propojit kabelem notebook s rooterem problém není, zkoušel jsem to, ale se stejným výsledkem jako přes wifi. Problém sekání filmů nad cca 3-4GB asi bude s wifinou na notebooku, ...nemá n-kovou wifinu...Toto by tedy NAS server vyřešil...
interfernet422 (1575)|21.8.2011 11:46
Pro přehrávání filmů není nutná n-ková wifi. Problém bude v přerušování spojení. To mi dělal ntbk taky. Nešlo překopírovat velký soubor. A to v něm mám n-kovou wifi. Tady je kabel spolehlivým řešením.
Rastyyy (8)|9.9.2011 21:46
Tak paráda, mám doma DS211j, perfektní mašinka, splňuje vše co jsem chtěl.
Mám jen dotaz co nastavit na notebooku aby mi zápis běžel rychlostí 45 MB/s. Já jsem s gigovým routerem, kabelama UTP cat.6 a gigovou síťovkou na notasu HP 6910p win7, na 25 MB/s...
Na internetu jsem se dočetl že je třeba na NASu zadat MTU 9000 (místo 1500) stejně tak na notebooku v síťovce a problém by měl být vyřešen. Já když na notebooku na ipv4 zadám více jak 1500, tak se nemohu dostat do jednotlivých adresářů na NASu. Takže mám MTU na ipv4 na Local Area Connection 1500 a na ipv6 9000 a na NASu 9000 a rychlost je na těch 25 MB/s...vše ostatní funguje jak má, i to DLNA.
Doufám že se ty nastavení MTU síťovky dělají tou cestou jakou jsem popsal...jiná mě nenapadla, nejsem ITik :-(
Moc děkuji za případnou radu.
KamilZ (10277)|10.9.2011 21:10
[quote=Rastyyy;365769]Mám jen dotaz co nastavit na notebooku aby mi zápis běžel rychlostí 45 MB/s. [/quote]
Nechci Tě zklamat, ale nepočítej s tím, že té rychlosti dosáhneš. 25 MB/s není na DS211j až tak špatné číslo. U malých souborů to bude ještě méně, velké budou rychlejší. Záleží i na tom, jaké tam máš disky, jaký RAID apod. Řada "j" je nejslabší, má nejpomalejší CPU apod. Na domácí použití ale bohatě stačí. Je to dobrý stroj. A taky samozřejmě záleží na konfiguraci notebooku (zpomalovat Ti to třeba může nevhodně zkonfigurovaný antivir apod.). Nastavení MTU není všelék. Rychlost sítě ovlivňuje spousta dalších věcí, můžeš se podívat např. zde: http://www.speedguide.net/articles/windows-7-vista-2008-tweaks-2574.
Rastyyy (8)|11.9.2011 00:06
Podívám se na to, děkuji...Těch cca 25 MB stačí, spíše jsem si říkal říkal zda nemám něco špatně nastaveno...když to údajně u jiných funguje na 45 MB...viz. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Disk mám WD20EURS
KamilZ (10277)|11.9.2011 07:24
[quote=Rastyyy;365886]když to údajně u jiných funguje na 45 MB...viz.[/url]
Disk mám WD20EURS[/quote]
V té diskuzi píšou, že mají rychlý download (což máš předpokládám také), upload mají "jen" 25-30MB/s, což odpovídá. A to, že píše, že mu to po prvním připojení jelo rychle, tak to moc v potaz neber - nevíš, jak to zkoušel, v jakých podmínkách, na jakých souborech apod.