Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem s pwr samsung nenahrava poruseni autorskych prav

PREMEK798 (17)|23.8.2011 11:59
ahoj zdravim vsechny, mam samsung ue46d 8000 led tv, s dvb s2 s moznosti nahravat pwr mam externi hd, a pri pokusu nahravani mi to hlasi ze nelze nahravat protoze dochazi k poruseni autorskych prav, na samsungu mi rekli ze to tak maji schalne... a ze pry to casem odstrani novym firmwarem.. .. chci se zeptat neda se to nejak odblokovat v skrytem servisnim menu???? a jak se u tohoto modelu do skryteho menu .. vstupuje? diky moc za radu :]]]
PREMEK798 (17)|23.8.2011 12:11
jinak verzi mam aktualni.. a upgrade neni zatim..diky
Pitomec (10211)|23.8.2011 12:32
Toto je jeden z důvodů, proč je lepší mít externí PVR STB a nahrávat na něm. Takže bych se vydal touto cestou...
vivid.sk (11472)|23.8.2011 14:41
niekde som tento problem uz tu na fore videl, myslim ze staci vymenit CI modul za nejaky iny (od ineho vyrobcu), kde dane problemy niesu.
Pitomec (10211)|23.8.2011 16:26
Snad si to aspoň vyzkoušel na nějaký FTA stanicích, ne?
PREMEK798 (17)|23.8.2011 17:11
fta stanice jsou nekodovane zdarma?
Pitomec (10211)|23.8.2011 17:52
Přesně tak.
JoeCZ (20)|23.8.2011 22:14
[quote=PREMEK798;363418]ahoj zdravim vsechny, mam samsung ue46d 8000 led tv, s dvb s2 s moznosti nahravat pwr mam externi hd, a pri pokusu nahravani mi to hlasi ze nelze nahravat protoze dochazi k poruseni autorskych prav, na samsungu mi rekli ze to tak maji schalne... a ze pry to casem odstrani novym firmwarem.. .. chci se zeptat neda se to nejak odblokovat v skrytem servisnim menu???? a jak se u tohoto modelu do skryteho menu .. vstupuje? diky moc za radu :]]][/quote]

Premku, ta TV nevypada spatne... :-) Nepises, jakou pouzivas kartu a jaky modul. Stahl jsem si manual k te tvoji TV a pise se tam, ze muzes pouzit CI nebo CI+ modul. Pokud tam mas CI+ modul napr. Irdeto SMITH CI+, pak ti nahravani ani timeshift nebude fungovat. Je to dano parametry vysilatele. Mas-li kartu cistou Irdeto, zkus CI modul Mascom Cryptoworks/Irdeto. V mem Technisatu funguje spolehlive, ale nevim jak to bude v TV Samsung. Masli kartu Skylink ICE, zkus modul Cryptoworks. Troufam si tvrdit, ze problem bude na 99% v pouzitem modulu.
A samozrejme jak pise Pitomec nekodovane kanaly by ti TV mela nahravat bez problemu uz ted. Jinak je problem jinde a pokud ti nahrava z pozemniho vysilani a ze satu volne programy ne, tak tu TV vrat ;-)
Preji hodne stesti
PREMEK798 (17)|23.8.2011 23:39
ahoj no diky za radu, v tv mam modul od smit irdeto ci+ karta je to presne tato [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

, predtim jsem mel kartu od mascomu irdeto a stouto kartou mi nefungoval skoro zadny hd kanal krom nova hd a nova sport ostatni ani tuk.. po vymene na smit vse zaclo najednou fungovat, na foru stejny problem resi jeste petr a tomu zkousely doma ne hd kartu od skylinku a nahravani fungovalo ale s hd kartou skylink mu to neslo... ja to nezkousel nemam moznost... nicmene muzu zajit tam kde jsem koupil tento modul smit aby mi pujcily nejaky jiny... neni problem ale ktery? myslim ze hd je jen od mascomu.. ktery jsem zkousel. a nefungoval, smit ktery mam a pak je tusim jeste nejaky nation..... neco.. diky mocccc, jinak modul od mascomu crypto irdeto je prece prechodny modul za chvili nebude fungoat ne? ja mam skylink hd irdeto kartu v modulu jsem zapomnel rict
PREMEK798 (17)|23.8.2011 23:40
jooo nekodovane kanaly se nahravaji bez problemu
JoeCZ (20)|24.8.2011 00:05
Premku koukni pod cip na karte, co tam mas napsane? ICE01 nebo Irdeto 01 ?

pokud ICE01, pujc si modul cisty Cryptoworks. Myslim ze v TV nejlepe fungoval Technisat Technicrypt Cryptoworks. Bohuzel se uz nedela :-(

Pokud Irdeto, tak ten Mascom muze mit vicero verzi firmware. Vyzkousej verzi 1.23. Tahle mi s Irdeto kartou funguje dobre v STB od Technisatu.Bohuzel, vic ti asi nepomuzu, jelikoz nemam TV Samsung s DVB-S2.
Chapu, ze chces mit pouze jeden dalkac, ale jak psal pitomec neni nad samostatny STB prijimac...
Drz se
Scorpion7 (200)|26.8.2011 21:39
s moznosti nahravat pwr mam externi hd, a pri pokusu nahravani mi to hlasi ze nelze nahravat protoze dochazi k poruseni autorskych prav, na samsungu mi rekli ze to tak maji schalne... a ze pry to casem odstrani novym firmwarem

Co to je za hlašku od Samsungu?Co tam maju schválne?A prečo to nepíše tu hlášku aj pri volných programoch/FTA/.Tu sa autorske práva neporušuju?Ved tu netreba ani CA-modul/dekoder/ani kartu.No a na ten fw sa načakáš.Všetko je to aký použiješ dekodovací modul/CAM/.

chci se zeptat neda se to nejak odblokovat v skrytem servisnim menu???? a jak se u tohoto modelu do skryteho menu .. vstupuje?

Ano je servisné menu/BIOS/.Dá sa tam vstupiť,ale uplnému laikovi-nedoporučujem./a ked už tak nič neprepínať bočními šipkami a fotiť alebo si pisať jednotlivé tabulky/.V tom biose sa dá poprepínať vela vecí,ale aj naveky odpísat Tv.A keby si tam teraz vstupil,tak možeš jedine PVR prepnuť do polohy OFF-a máš po nahrávaní.Original pri kupe maš PVR u tohoto modelu ON.

A teraz rada.Nikdy do Tv CA-modul s označením CI+.Ciže jednoznačne tam daj Mascom IR/CRW fw1.23.Ten modul SMIT CI+ nahradiť potom lepšie týmto modulom http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/cam-moduly/modul-irdeto ale neviem či je možnosť ešte ho zohnať.Ale nedokáže to čo Mascom.Ten ide spolahlivo čo mám odskušané aj modeloch Panasonic,Samsung.Tu vyskakuju dve hlášky a to že načital Tv modul a malá hláška o kompatibilite/čo trvá 1,5s a potom to zmizne pri Panasonicu je to ešte menej/,na toto by mali spraviť nový fw,aby to zbytočne nerušilo zakazníka pri pozeraní Tv.Ale to su hlášky len pri zapnutí Tv.Ešte jedna zasadná vec,ked si nechaš ten SMIT a dáš nahrávať a prepneš na iný program máš po nahrávke./čiže maximálne bud nahrávať a pozerať to iste-blbost,alebo naprogramovať na noc/.Alebo na Sat-tunery nadstaviť nahravanie a pozerat na terestrialnych programoch niečo iné pokial taká možnosť je.U Mascomu maš šancu program nahrávať a ešte jeden pozerať na tom istom transponderi.On sučasne odkoduje 2-3 programi./nahrávaš na Markize a pozeráš STV1,2,DOMA/.A hlavne žiadna hláška ohladne modulu.A všetko pohode mi funguje s kartou aku máš Ti-čisté IR-HD.

jinak modul od mascomu crypto irdeto je prece prechodny modul za chvili nebude fungoat ne?

Aby nás ten modul ešte neprežil.

jeste nejaky nation..... neco..

Je to NEOTION IRDETO CI+ mám aj ten a po update zatial okej.Pomalšie prepínanie programo z HD-HD niekedy aj 5-6s.To bol moj omyl dal som na radu predajcu,ale rodina si zatial nestažuje.Ale nahrávanie to isté ako SMIT IR-CI+.V klasickych STB-S/S2 funguje aj nahrávanie,ale vždy je to len jeden program.V pohode na nočné Personal Video Record.
PREMEK798 (17)|27.8.2011 22:11
diky kluci za rady,,, psal jsem si s massikem.. ma stejnou tv jako ja, a modul ma neotion ci+ irdeto a nahrava mu to.. , tak ten modul je lehce dostupny... tak pripadne zkusim tento.. nebo jak radis..scorpion ten mascom ktery uvadis... jinak ty hlasky ma smit taky.. prizapnuti tv je to tak 15 sek minimalne.. pri prepinani programu jen kolem sekundy spise to pise tv.. prepnuti na oblibene 1 nebo tak a trva to... jinak kdyz jsem v jedne sekci a davam program nahoru dolu.. tak je to hned.. v kazdem pripade v pondeli vletim do obchodu a zkusim.. co jde diky mooooooocccc
PREMEK798 (17)|1.9.2011 08:43
tak diky vsem za rady , jedna pomohla.. koupil jsem modul neotion ci+ a vse funguje jak ma huráááááááá
Dagy2 (3153)|1.9.2011 09:27
PREMEK gratulácia.
Strašné na tom je, že predajca telky pravdepodobne na to se... a myslím, že keby si s ním o tom rozprával tak asi ani neviem čo po ňom chceš.
Podobne ako keď som v dvoch najväčších obchodoch s elektronikou chcel kúpiť kartu SkyLink Výmena a odpovedali mi, že chybné karty vymieňajú len v záruke keď mám od nej účet....
bastlir (3245)|16.9.2011 01:06
Budu se opakovat - někde na fóru jsem četl, že pomůže modul s kartou k aktivaci vrazit do nějakého satu, tam to rozchodit a prý to pak v TV funguje. Já měl štěstí hned napoprvé.
Pitomec (10211)|16.9.2011 12:51
Jo, funguje do prvního vypršení platnosti zápisů. Pak to zase vrazit do nějakýho satu a po nějaký době znovu atd. Takže to asi moc ideální řešení nebude...
bastlir (3245)|16.9.2011 22:42
[quote=Pitomec;366735]Jo, funguje do prvního vypršení platnosti zápisů. Pak to zase vrazit do nějakýho satu a po nějaký době znovu atd. Takže to asi moc ideální řešení nebude...[/quote]

Ale jo, ale v nouzi dobrý. Jak to tu čtu, koukám, že jsem měl kliku, protože jsem asi před dvěma roky potřeboval nějaký Cryptoworks, měli jen nějaké levné Irdeto, tak jsem ho tehdy vzal. No a letos v červnu jsou ho vrazil do Samsungu a ejhle, funguje to od počátku. Také jsem měl kliku s obrazovkou, protože až tady jsem se po koupi dověděl, že se můj typ prodává se dvěma obrazovkami. Jinými slovy - když se štěstí unaví, sedne i na vola. :D