Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neúspech pri prehrávaní upraveného DVD na rekordéry.

langer (3)|26.8.2011 10:49
Vie mi niekto pomôcť? Nedarí sa mi prehrať DVD-RW na rekordéry, ktoré DVD bolo vypálené z PC, pomocou NERO Burning alebo NERO Startsmart po úprave s programom MPEG Video Wizard DVD. Jedná sa o nahratie filmov z TV na HDD, ich prekopírovanie na DVD-RW z ktorého disku prenesiem všetko do PC a následne do programu MPEG Video Wizard DVD, kde sa vystrihnú reklamy, ďalej export do PC a vypálenie na DVD-RW. Disk je možné otvoriť na PC, pomocou Windows Média Player, Media Player Classic aj MPEG VCR ale nie je to možné prehrať na rekordéry. Ďakujem za pomoc.
StD (8612)|26.8.2011 11:41
...no jestli se to DVD-RW má chovat jako DVD-ROM, tak musí být také zfinalisované (uzavřené, booktype DVD-ROM). Nemáš používat takové ptákoviny, jako je Nero...:((
KamilZ (10277)|26.8.2011 21:04
[quote=langer;363778]..bolo vypálené z PC, pomocou NERO Burning alebo NERO Startsmar[/quote]
Pálíš to skutečně jako disk formátu DVD a je jen jako "datové" DVD?

Ta cesta mi stejně přijde šílená (Recorder HDD -> DVD-RW -> PC -> úprava -> DVD-RW -> Recorder). To máš nějaký značkový recorder bez LAN apod.? Ty většinou mívají podporu pro stříhání v sobě, neměl bys to lepší nastříhat přímo tam? Vyhneš se i potencionálně (neznám ty softy, co zmiňuješ) několikanásobnému překódování, o případném HD ani nemluvě.
StD (8612)|26.8.2011 21:48
[quote=KamilZ;363850]Pálíš to skutečně jako disk formátu DVD a je jen jako "datové" DVD?

Ta cesta mi stejně přijde šílená (Recorder HDD -> DVD-RW -> PC -> úprava -> DVD-RW -> Recorder). To máš nějaký značkový recorder bez LAN apod.? Ty většinou mívají podporu pro stříhání v sobě, neměl bys to lepší nastříhat přímo tam? Vyhneš se i potencionálně (neznám ty softy, co zmiňuješ) několikanásobnému překódování, o případném HD ani nemluvě.[/quote]

Womble Mpeg Video Wizard nic nereenkoduje a střihat v něm je 100x spolehlivější než nějaký pa-střih v rekorderu. Nemluvě o tom, že to také musí autorizovat pro DVD-Video. Zřejmě jsi nikdy nic takto nedělal, že nevíš tyto základy. V každém případě platí - Neru se vyhnout širokým obloukem.
KamilZ (10277)|26.8.2011 22:09
[quote=StD;363861]Zřejmě jsi nikdy nic takto nedělal, že nevíš tyto základy[/quote]
Píšu [color="red"]potencionálně (neznám ty softy)[/color]. Takže ani v případě rekordéru s DVB-S2 tunerem s nahrávkou v HD nedojde tím postupem k žádnému překódování z MPEG4 do MPEG2 a snížení rozlišení na standardní DVD? A nemyslím si, že na vystřihnutí reklam by HDD Recorder nestačil, rozhodně bych to v něm udělal rychleji, než tím postupem.
StD (8612)|26.8.2011 23:02
[quote=KamilZ;363863]...rozhodně bych to v něm udělal rychleji, než tím postupem.[/quote]

=Práce kvapná málo platná. Jestli to má nějak vypadat, tak se to dělá jinak.
KamilZ (10277)|26.8.2011 23:11
[quote=StD;363869]=Práce kvapná málo platná. Jestli to má nějak vypadat, tak se to dělá jinak.[/quote]
Je jasné, že video ze svatby v rekordéru stříhat nebudu.

Minulý příspěvek jsem upravoval zřejmě v době, kdy jsi na něj psal reakci takže jsme se trochu rozjeli ...
StD (8612)|26.8.2011 23:38
To máš jedno - důležité je, aby zareagoval tazatel a opravdu se vyhnul tomu Neru, protože právě tam hrozí to tebou (správně) obávané reenkodování... Navíc kdyby to vypaloval z ISOsouboru třeba v ImgBurnu (zadarmo), tak tam má záruku, že to bude jako DVD-ROM booktype přehratelné vždy a všude...
Ivo Mašek (10205)|27.8.2011 07:52
NERO je opravdu neštěstím a nejlépe se mu vyhýbat na sto honů. Tady, bohužel, funguje reklamní masáž a malá, nebo žádná znalost problematiky. Jenom co já jsem se nahučel do lidí, aby se mu vyhýbali - marné. Je to nenažraný bumbrlíček, a dokonce byl zařazen mezi první pětici největších zpomalovačů PC. .... a lidi stejně po něm jdou, jak vosa po sirupu.