Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Energy Sistem P3450 HDTV REC

hrasko777 (68)|28.8.2011 10:44
Dobry den,

1. nepozna niekto tento hd recorder? Ak ano, ste s nim spokojny? Ake ma nedostatky a ake ma klady? Nahrava to kvalitne - obraz a zvuk?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

2. A velmi surne potrebujem tiez vediet, ci sa daju na neho nahravat vsetky kanaly, SD aj HD, ktore chytam cez UPC digital. Mam plazmu Panasonic V20 a v nej mam zasunuty CA modul s kartou od UPC, takze chytam asi 92 kanalov vratane tych HD a nepotrebujem ani set-top-box. Ide mi teda o to, ci nahram na tento recorder vsetky TV kanaly, alebo len kanaly z multiplexu (STV. Markiza a JOJ), ktore mi naladi ten DVBT tuner, ktory je priamo v tom recorderi. Je to pre mna dolezite, lebo to chcem kupit najma pre nahravanie dokumentarnych filmov zo Spektra, Discovery a pod. a ked tieto kanaly nepojde nahrat, tak je to pre mna zbytocne kupovat.

3. Neviete, ako je to s casovym (nocnym) nahravanim? Bude to komunikovat s tou plazmou Panasonic, alebo nie?

Dakujem vsetkym za pohotovu a dobru radu.
jito (999)|28.8.2011 11:05
Ten přijímač nemá DVB-C tuner!
hrasko777 (68)|28.8.2011 14:19
Takze ak to spravne chapem, mam len dve moznosti:

1. mozem nahrat digitalne vysielanie cez pozemny dvbt tuner v recorderi, tzn. len STV, Markizu a JOJ;
2. alebo analogove vysielanie cez scart: vsetky SD kanaly vysielane UPC. To ale za rok odpoja, takze v roku 2013 tato moznost odpada.
Chapem to spravne?

Je nejaka moznost ako nahrat HD kanaly, napr. HD History, HD Spectrum a pod.?

Vdaka.
jito (999)|28.8.2011 14:30
Ano.
To co je vysíláno v rozvodu UPC v normě DVB-T můžeš nahrávat.
Obecně je problém s nahráváním DVB-C programů.Buď se použije PVR od UPC(za peníze),nebo pomocí TV s funkcí PVR.Lze koupit i vlastní přijímač,ale při ceně cca.7-8 tisíc to není zajímavé.
hrasko777 (68)|28.8.2011 15:33
Mas asi na mysli BD-D6900 od Samsungu. Mohol by som potom do neho vlozit CA modul od UPC? Bude to potom 100 % nahravat vsetky, aj HD kanaly co teraz chytam (92 kanalov)? A da sa k nemu pripojit aj ext. 2TB HDD a nahravat priamo na tento disk? A ak nahram film, budem to potom moct v tom pristroji editovat, ako to bolo v klasickych dvd rekorderoch? Da sa to potom z toho HDD nahrat cez usb kabel do PC a prekonvertovat napr. do mkv, alebo avi formatu? Vdaka za odpoved.
jito (999)|28.8.2011 15:59
Zrovna tento přehrávač jsem nemyslel,ale to nevadí.
Pokud by CAM modul s kartou UPC fungoval v přehrávači(málo informací),tak nahrávku UPC na pevném disku NELZE žádným způsobem editovat nebo upravovat v PC.Mám doma TV s PVR,tak vím o čem píšu.
Pokud by jsi chtěl pouze archivovat na ext.hdd a uvažuješ o koupi,tak nejdříve se domluv s prodejcem na možnosti zkoušky CAM modulu.Mám doma TV Samsung,a v té modul chodí bez problémů.
hrasko777 (68)|28.8.2011 17:51
Ja mam Panasonic V20 a viem, ze on vie priamo nahravat na ext. HDD, z ktoreho sa ale neda dalej nahravka dat do PC a editovat. To je jasne. Preto som chcel kupit ten BD rekorder s DVB-C tunerom. V telke mi CAM modul od UPC funguje bez problemov, aj HD kanaly. Ak by som ale ten CAM modul dal priamo do toho BD rekorderu s DVB-C tunerom a ak by mal dokonca interny HDD, preco by to neslo nan nahravat? Nechapem. A ak by to nahralo, dalo by sa to nahrat potom do PC?

Vdaka za trpezlivost.
jito (999)|28.8.2011 17:57
Už jednou jsem napsal,že nahrávka nejde editovat v PC.A je jedno,na jakém záznamovém médiu je uložena.
Ten rekordér má funkci PVR-ta se používá k záznamu z tuneru.Tedy předpokládám,že půjde nahrávat i z DVB-C tuneru.Ale editace žádná.
hrasko777 (68)|28.8.2011 19:16
Takze ak to spravne chapem, tak je to presne to iste, ako keby som priamo nahraval z plazmy Panasonic V20 na ext. HDD? To znamena, ze to funguje len ako zaznamnik - film sice nahra, ale nic s nim potom nemozem robit?

A nie je naozaj ziadna ina moznost? Ved niektore rekorderi nahravaju filmy z TV vo formate ts, ktory sa udajne da nahrat do PC a editovat. Ide mi o tom, aby som mohol filmy ulozit na ext. disk, ale este predtym vystríhnut z neho reklamy a cast pred a po filme + pomenovat ho. Podobne, ako som bol zvyknuty u DVD rekordera.
jito (999)|28.8.2011 19:34
Záznam je úmyslně zakódován a "neviditelný"-kvůli ochraně autorských práv.
Tento problém jde řešit sat.přijímačem,který nahrávku nijak nechrání.
matusco (376)|30.8.2011 14:55
[quote=hrasko777;364033]
2. alebo analogove vysielanie cez scart: vsetky SD kanaly vysielane UPC. To ale za rok odpoja, takze v roku 2013 tato moznost odpada.[/quote]

Kedze v sucasnosti prijimam jedine analog od UPC, zaujala ma tato tvoja poznamka - ale nejako som to nepochopil.

Co sa bude 2013 odpajat? Je o tom kdesi nejake relenvantne info?
hrasko777 (68)|31.8.2011 07:28
V roku 2012 analogove vysielanie vsetkych TV skonci, bude iba digitalne, tzn. musis si k TV kupit set-top-box, alebo ak mas TV s CI slotom a DVB-C tunerom, tak si od UPC mozes kupit CA modul + kartu a potom nepotrebujes ten set-top-box.
vivid.sk (11472)|31.8.2011 11:24
[quote=hrasko777;364365]V roku 2012 analogove vysielanie vsetkych TV skonci,[/quote]

To je nezmyslel. Analog uz na SVK skoncil, ale len pokial sa jedna o terestrialne vysielanie. Komercne spolocnosti si mozu v svojich sietach analog distribuovat dokedy chcu, aj dalsich 100+ rokov.

Je ale v ich zaujme analog odpajat, koli lepsej kontrole svojho distribuovaneho signalu.