Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Net hdd + bluray sony

Chavron (10)|29.8.2011 12:04
Zdravim,

som v tomto fore len zaciatocnik a mam jeden problem, skusal som nieco pdobne najst na webe ale zatial mi nic nepomohlo.
Mam starsie LCD TV Samsung LE37A559, ktore nema podporu DLNA.
k nemu je cez HDMi pripojeny Bluray prehravac BDP-S370 od SONY. Tento prehravac nedokaze prehrat subor z USB vacsi ako 4Gb nakolko podporuje FAT32 a nie NTFS, takze som sa rozhodol zakupit sietovy disk WD 3.5'' My Book Live 2TB, ext. LAN Eth. 1Gbit, WD SmartWare SW.
Tento sietovy disk je s blurayom prepojeny cez wifi router D-LINK. Moj zamer bol prehravat na LCD TV mkv subory z externeho suboru cez bluray prehravac.
Problem je ze bluray tento disk vidi ako sietovy server TWONKY ale ked nan kliknem napise mi THERE ARE NO PLAYABLE FILES a tym som skoncil.
Poradte prosim co spravit aby som mohol subory z HDD prehrat. ide mi hlavne o HD video subory.

Dakujem
interfernet422 (1575)|29.8.2011 12:28
[quote=Chavron;364139]
Problem je ze bluray tento disk vidi ako sietovy server TWONKY ale ked nan kliknem napise mi THERE ARE NO PLAYABLE FILES a tym som skoncil.[/quote]
Tipoval bych to na neúplnou konfiguraci TWONKY serveru na tom WD. Podívej se do ní, musí tam mít složku co obsahuje filmy.
Jinak pokud máš videa s vyšším datovým tokem tak může dělat problémy wifi propojení. Pokud ti bude vypadávat obraz nebo zvuk, tak pak jedině propojit kabelem.
tjurny (496)|29.8.2011 14:20
Podle me BD Sony nepodporuje mkv.
interfernet422 (1575)|29.8.2011 14:31
Na stránce http://www.sony.cz/product/blu-ray-disc-player/bdp-s370#pageType=TechnicalSpecs skutečně o MKV není ani čárka.
Chavron: přehrál BD z USB nějaký mkv menší než 4 GB?
Chavron (10)|29.8.2011 16:22
Bluray je pripojeny ku routeru tak ist ako aj diskove ulozisko ethernetovym kablom, takze tam problem nebude ale skusim pozriet nastavenie toho Twonky servera.
Chavron (10)|29.8.2011 16:23
vyskusam pozriet aj nejaky subor mensi ako 4gb mkv. ale myslim, ze take nieco uz bolo a prehralo to...
Chavron (10)|29.8.2011 17:30
takze jeden mkv trailer som skusil a bez problemov to prehralo
interfernet422 (1575)|29.8.2011 21:33
Zajímavé omezení. Pokud se ti nepovede rozchodit twonky tak pak je možno ještě filmy rozsekat na 4GB části pomocí mkvmerge z balíku MKVToolnix. Ale to je už drbání se pravou rukou za levým uchem.
Chavron (10)|30.8.2011 06:07
mkvmerge aj mkv2vob som skusal v minulosti ale prave takto som to nechcel dalej riesit
prisiel som ale na moznu pricinu, Twonky server sa mi podarilo rozchodit ale na webe som nasiel, ze Sony nepodporuje v tychto prehravacoch prehravanie mkv a niektorych dalsich suborov cez DLNA.
Takze z USB ide ale cez DLNA nie. takze som nahraty....
Este skusim SONy call center co mi na to povedia... inak mozem rovno zacat pozerat nejake multimedialne centrum...
interfernet422 (1575)|30.8.2011 08:16
Chavron: Jo rozumím, předělávat filmy jen proto aby se na ně člověk podíval je otravné.
"Značkoví" výrobci vždycky dělají nějaké pitomé obstrukce - tu neumí zvuk DTS, tu zase mkv, nebo umí přehrávat filmy jen z paměťové karty. Pak je lepší koupit nějaké neznačkové zařízení, které je schopno přehrát všechno a ještě stojí polovic proti značkovému.
TV máš Samsung co tě vedlo ke koupi Sony? Samsung má snad zařízení, které umí i mkv.
Chavron (10)|31.8.2011 05:55
no takze sony na to povedalo, ze mkv cez DLNA naozaj nepodporuje a asi ani nebude...
Taakze smola, skusim to asi s nejakym multimedialnym prehravacom.
No a preco Sony? v dobe ked som to kupoval tak 99EUR, preto....
Bolo to min o 100 EUR menej ako ostatne Bluraye...no ked ho raz vysmarim von oknom tak mi aspon nebude tak moc smutno. :)