Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

?složité? nahrávání

Anfield (3)|14.9.2011 13:28
Ahoj,
rád bych měl možnost přehrávat staré VHS a převádět je na DVD + nahrávat TV na DVD.
Aktuálně mám zapojené tyto přístroje:
TV Samsung: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
BD/HDD Samsung: http://www.trustedreviews.com/Samsung-BD-C8500_Blu-ray-Player_review
Yamaha AV Receiver RX - V367 + velké repro.
Všechno je vedeno přes HDMI kabely + jeden TV kabel z HDD/BD Samsung do TV - když se chci dívat jen na TV a nic jiného k tomu.
Pokud bych přes SCART kabel k TV připojil např. toto zařízení:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bude možné nahrávat normálně TV(na DVD popřípadě VHS), jak jsem psal v úvodu?
A ještě něco - přes Audio výstup z VHS by neměl být problém připojit VHS/DVD >> Yamaha, že?
Díky moc za vaše rady a připomínky ;-)
geronimoh (2327)|14.9.2011 14:52
Toshiba SD-38VEKE je kombo DVD přehrávač + VHS videorekordér. Na tom VHS kazety nepřevedeš na DVD, není to DVD rekordér, jestli jsi to tak myslel. Pokud chceč dostat z VHS videokazet maximum, doporučuji koupit S-VHS videorekordér a DVD Rekordér s pevným diskem (HDD), DVB-T tunerem (pokud přijímáš digitální pozemní televizní vysílání) a HDMI. Na zmiňovaném aukru se dá obojí pořídit za rozumný peníz. Super VHS videorekordér doporučuji JVC, nebo Panasonic, ideálně s TBC (Time Base Corrector = korektor časové základny (báze)). Případně levnější VHS videorekordér, který ze starších VHS videokazet nedostane tak kvalitní obraz, jako Super VHS videorekordér. DVD rekordér doporučuji Panasonic nebo Pioneer, ideálně novější, nebo nový model s pevným diskem (HDD), HDMI a DVB-T tunerem. Obojí lze samozřejmě připojit k AV Recieveru, DVD rekordér i digitálně , čili včetně DTS a Dolby Digital.
bastlir (3245)|14.9.2011 19:39
Já jsem si nejdříve koupil Pinnacle analog>USB video převodník s cinch i miniDin konektory, což byl propadák. Pak jsem si koupil asi první typ EMTEC Q800, který uměl VHS konvertovat hardwarově do mpg ve vynikající kvalitě. Emtec má takových zařízení v nabídce víc. Už mám druhý a mohu doporučit.