Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Boxee Box - dotazy,rady,triky

peppies_shw (86)|20.9.2011 08:22
Ahoj, stal jsem se štastným majitelem tohoto multimediálního centra. Máte někdo tipy,triky se kterými se chtete podělit s ostatními ?

Já mám dotazy :-) :

- na netu je video kde tento člověk používá app pro i-vysilani. Nemáte ho někdo ?

- co používáte za app pro archiv TV ? Je možné někde sehnat tuto app ?
Pytkin (7947)|20.9.2011 10:45
ide o to , ci uz je boxee dostatocne rozsirene .. ci uz dakto tu aplikaciu napisal ..
vassago (28)|27.9.2011 14:10
Ahoj,
na případné majite BOXEE mám tyto dotazy:
Funguje bez problémů připojený 3,5" disk v rámečku USB?
Jde připojit přes USB i mechanika DVD v rámečku USB ?
Vidím jen 2 usb výstupy, jde připojit USB hub k případnému připojení dalšího USB zařízení ?
Přehraje centrum video v AVC High@L5.1 8 frames a více ?
Jde v internetovém prohlížeči použít myš ?
Funguje v prohlížeci JAVA ?

Děkuji za info.
gonsa (208)|27.9.2011 14:26
Standartní má otázka..Umí zařízení plynule přehrát pořady z internetových archívů našich či zahraničních TV přes webový prohlížeč ? To samé videa z youtube,stream a dalších servrů přes webový prohlížeč..Díky
peppies_shw (86)|6.10.2011 14:27
Co vím tak odpovídám :

[quote=vassago;368772]Ahoj,
na případné majite BOXEE mám tyto dotazy:
Funguje bez problémů připojený 3,5" disk v rámečku USB?

Já mám připojené 2 extérní disky WD My book přes USB.

Jde připojit přes USB i mechanika DVD v rámečku USB ?
USB DVD bohužel nemám možnost vyzkoušet :-(

Vidím jen 2 usb výstupy, jde připojit USB hub k případnému připojení dalšího USB zařízení ?
Přehraje centrum video v AVC High@L5.1 8 frames a více ?
Zatím jsem se nesetkal s videem, které by mi boxee nepřehrál. Máš někde nějakou ukázku, kterou můžu vyzkoušet ?

Jde v internetovém prohlížeči použít myš ?
Vím, že funguje Logitech Wireless Touch Keyboard K400

Funguje v prohlížeci JAVA ?
Napiš kam se mám mkrnout

Děkuji za info.[/quote]

Gonsa :
aplikace na přehrávání TV archivů nemám a ač jsem ji hledal tak nenašel - vyzkoušeno i-vysilani,prima i joj a fungují v pohodě - je to jako v browseru a musíš si najít konkrétní program přes kurzor. Ve fullscreenu běží, stejně jako youtube bez sebemenších problémů. K té plynulosti - záleží pouze na rychlosti sítě. Třebas trailery, které v sobě Boxee má zabudované v SW běží ve full HD perfektně.

Včera jsem zkoušel DTS-HD Matrix stopu u filmu a hle funguje i tohle. Pro mé potřeby naprosto dostačující.
zatty (1215)|7.10.2011 22:42
ahoj,

taky ho zvažuju....jen sem se zatím nerozhoupal....jak je na tom s přehráváním MKV ve velikost 20-30GB....internet a další blbosti mne nezajímají...chci jen koukat na filmy ve velkém ripu
peppies_shw (86)|8.10.2011 20:01
zatty: žádný problém,mám 2TB filmů a vše mi přehraje - největší ripy co mám jsou 25GB. Boxee si přes net stáhne obal a popis filmu a díváš se. Pokud to máš jen na filmy, budeš spokojený jako já
Marty77 (16)|18.4.2012 15:24
Pro mě to zatím vypadá také jako nejvážnější kandidát, ale v oblasti mmc se teprve orientuji. Přijde mi u toho dobrý poměr cena výkon, jen jsem měl představu i s interním HD. Jak je na tom s přehráváním full HD 3D? Budu to mít k Panasonicu P50GT30.
KamilZ (10277)|18.4.2012 16:53
Co je to FULL HD 3D? SBS Ti to přehraje, FULL 3D ISO ne, nemá to HDMI 1.4.
Marty77 (16)|20.4.2012 15:24
Sorry, trochu jsem to domotal, s 3D teprve začínám. :-) Už jsem se poučil. Myslel jsem, že HDMI 1.4 je jen rychlejší pro přenos 3D a na 1.3 to může dělat problémy. Nevěděl jsem že je 1.3 na half a 1.4 na full. Tak tím pádem pro mě boxee padá, alespoň současný model. :-(
KamilZ (10277)|20.4.2012 16:40
Ono je to trochu složitější:
- HALF SBS je v podstatě normální 1080p, které protlačíš přes HDMI 1.3
- FULL SBS je teoreticky protlačíš přes HDMI 1.3, ale není to standard, je to sázka do loterie na obou stranách, jak přijímač, tak TV, nelze na to spolehnout
- FULL 3D BR ISO ve Frame Package formátu protlačíš pouze přes HDMI 1.4 (to jsou plná ISO BR disků, nebo výstup z BR přehrávače)
Marty77 (16)|23.4.2012 14:03
Díky za doplnění a ujasnění pojmů. Měl bys nějaký typ na MMC, které by bezproblémů zvládalo FULL 3D BR ISO? S dobrým poměrem cena výkon samozřejmě. Co jsem zatím četl, tak většina přehrávačů má problémy s firmwarem a dalšími věcmi, nechci nic, co se bude věčně zasekávat. Jde mi o co nejširší podporu videoformátů, interní disk, hodila by se BD mechanika (není tak důležité), podpora internetu a hlavně to 3D. Docela se mi líbi Evolve Infinity, ale budu pročítat a vyčkávat a uvidíme.
KamilZ (10277)|23.4.2012 15:26
Nevím, pročti recenze, tipoval bych Xtreamer Ultra, Xtreamer Prodigy, ... Ještě i záleží, jaký to má implementovaný BR Profile. To nemá vliv na to, jestli to přehraje FULL 3D, ale má to vliv na to, jaké "featurky" z BR budou k dispozici (jestli kompletní menu apod.).
Marty77 (16)|24.4.2012 14:21
Prodigy jsem víceméně z výběru už vyřadil, recenze na něho nevyšla zrovna nejlépe, kritizované věci mi dost vadí (leda že by do budoucna pořádně odladili FW). Ultra se mi líbí a zatím je to asi to nejlepší, mám trochu obavy z toho tepla, kdo ví co to bude dělat s interním diskem a pak trochu vyšší cena. Zas tak to nespěchá, tak to budu chvíli sledovat.
THeBaNDiT (497)|24.4.2012 16:25
A ktoré na Prodigy kritizované veci ti vadia?
Marty77 (16)|25.4.2012 10:12
Hlavně ten nedodělaný fw, když to dotáhnou, tak by to bylo super, potřebuju aby to fungovalo a ne abych si to koupil a pak čekal a modlil se, že to jednoho dne dodělají.
THeBaNDiT (497)|25.4.2012 12:01
Prodigy bol aj tu na serveri testovany so starym FW 3.0.x, medzicasom vysiel FW 3.5 (momentalne vo verzii RC6), ktory je v podstate bezproblemovy... a pripadne nedoladenosti sa neustale doladuju. Mam Xtreamer Sidewinder3 s rovnakym FW (v podstate Prodigy v inom kabate a bez DVB-T tunera) a nestretol som sa so ziadnym problemom, prehrava vsetko vratane 3D ISO z Bluray.

Rozhodne sa neda povedat, ze Prodigy je nejaky nedokonceny vyrobok (ako tomu bolo u Sidewindera2).

Moderatorom sa ospravedlnujem za OT.
Marty77 (16)|25.4.2012 12:12
Tak to je dobrá zpráva, která všechno mění. Rovněž se omlouvám za OT.
Drunksta (17)|4.2.2013 22:38
Čau lidi, jeden dotaz. Nebo vlastně dva. Za prvé - nevíte někdo, jak se vypínají u .mkv titulky? Mám nastavenou volbu "vypnuto", ale stejně se mi zobrazují. No za druhé - u HD filmů se mi stává, že se v některých částech obraz seká, což jsem předpokládal, že se u tohodle zařízení stávat nebude. Aktuálně mám propojený s PC, kde jsou soubory, bezdrátově, ale stalo se mi to i když to bylo propojený kabelem. Bylo by lepší tyhle full HD videa mít na externím disku který by byl propojený s Boxee přes USB?