Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zpoplatnění rozpisu bezhotovostních plateb SIPO

Saxel (2279)|22.9.2011 07:38
Nevím, zda někdo ze zdejších freaků využívá SIPO k bezhotovostním inkasům ze svého účtu. Pokud ano, zpozorněte, Česká pošta si usmyslela, že od října zpoplatní zasílání rozpisů plateb. Tomu se dá vyhnout návštěvou pošty a změnou formy doručování na e-mail. Více např. zde: http://klaiex.webnode.cz/rozpis-plateb-sipo-od-rijna-2011/.
Osobně jsem službu SIPO s bezhotovostním inkasem nikdy nevyužíval a upřímně ani nechápu proč bych měl do mých stálých plateb tahat další stranu (poštu), nicméně údajně ji využívá téměř 2 miliony domácnosti :rolleyes:
interfernet422 (1575)|22.9.2011 08:14
Jak pak platíš rozhlasové a televizní poplatky, když ne inkasem??

PS: Díky za připomenutí, už jsem to pustil z hlavy.
Ivo Mašek (10205)|22.9.2011 09:20
[quote]
Nevím, zda někdo ze zdejších freaků využívá SIPO k bezhotovostním inkasům ze svého účtu.
[/quote]
Používám. Platím přes SIPO plyn, elektriku, televizněrozhlasový poplatek, kabelovku, nájem. Pouze inet si platím přes bankovní příkaz.
bastlir (3245)|22.9.2011 09:42
To je celkem jednoduché, nic není zadarmo. On něco stojí papír, energie, pracovní síla x počet plátců a dostaneš se do astronomických částek. ČP je státní podnik a pokud si někdo myslel, že to doposavad bylo zadarmo, to je iluze. Mimochodem, každá firma, které stoupají ceny vstupů, musí zvednou a zvédá i ceny výstupů. Jenže to veřejnost připouští. :-)
interfernet422 (1575)|22.9.2011 11:10
Jasan, si vem kolik kg papíru musí pošťačka roznést každý měsíc, ten se musí potisknout. Elektronický rozpis inkasa beru jako vstřícný krok. Vzhledem k monopolu taky mohli říct zaplaťte a mlčte...

A ovčani by mlčeli a platili a na diskuzích tiše nadávali...
Saxel (2279)|22.9.2011 15:00
[quote=interfernet422;367839]Jak pak platíš rozhlasové a televizní poplatky, když ne inkasem??[/quote]
Na všechny stálé platby mám nastavené trvalé příkazy, které můžu kdykoliv měnit po internetu, to znamená že i na koncesionářské poplatky TV a rozhlasu.
bastlir (3245)|22.9.2011 20:43
[quote=interfernet422;367883]Jasan, si vem kolik kg papíru musí pošťačka roznést každý měsíc, ten se musí potisknout. Elektronický rozpis inkasa beru jako vstřícný krok. Vzhledem k monopolu taky mohli říct zaplaťte a mlčte...

A ovčani by mlčeli a platili a na diskuzích tiše nadávali...[/quote]

No jasněě! :D
bastlir (3245)|22.9.2011 20:45
[quote=Saxel;367925]Na všechny stálé platby mám nastavené trvalé příkazy, které můžu kdykoliv měnit po internetu, to znamená že i na koncesionářské poplatky TV a rozhlasu.[/quote]


A nespletl sis trvalý příkaz s příkazem inkasním? Jak bys uhradil trvalým příkazem pohyblivé platby?
interfernet422 (1575)|22.9.2011 20:50
Pokud je možno platit koncesionářské poplatky jinak než inkasem, jako že asi jde (zatím jsem neřešil ani nezkoumal), tak je možno skutečně na vše nastavit inkaso přímo na účtu pro příjemce peněz. Mě na inkasu zůstaly ze setrvačnosti jen ty R+TV a elektřina, kterou asi taky přehodím na nějaký elektronický účet, nebo co to soudruzi v čezu vymysleli za ....
bastlir (3245)|22.9.2011 23:44
[quote=interfernet422;367986]Pokud je možno platit koncesionářské poplatky jinak než inkasem, jako že asi jde (zatím jsem neřešil ani nezkoumal), tak je možno skutečně na vše nastavit inkaso přímo na účtu pro příjemce peněz. Mě na inkasu zůstaly ze setrvačnosti jen ty R+TV a elektřina, kterou asi taky přehodím na nějaký elektronický účet, nebo co to soudruzi v čezu vymysleli za ....[/quote]

Ono si nevybereš. Všude musíš platit za pohyby. A za homebanking také.
Saxel (2279)|23.9.2011 07:27
[quote=bastlir;367985]A nespletl sis trvalý příkaz s příkazem inkasním? Jak bys uhradil trvalým příkazem pohyblivé platby?[/quote]
Jaké pohyblivé platby? Myslíš třeba za telefon? To samozřejmě neplatím trvalým, ale jednorázovým příkazem k úhradě podle došlé faktury. Žádná inkasa z účtu nemám povolena, co mi má kdo lézt na můj účet!

[quote=bastlir;368044]Ono si nevybereš. Všude musíš platit za pohyby. A za homebanking také.[/quote]
To je jistě pravda. Proto používám účet, kde za jeden měsíční poplatek mám v ceně veškeré transakce, internet banking, 2 debetní karty a výběry z vlastních bankomatů.

Poplatky České televizi a rozhlasu je možné platit přímo na jejich účet:
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/domacnosti.php
https://zis-ext.rozhlas.cz/PagesFO/DocumentsFO.aspx
bastlir (3245)|23.9.2011 19:56
[quote=Saxel;368056]Jaké pohyblivé platby? Myslíš třeba za telefon? To samozřejmě neplatím trvalým, ale jednorázovým příkazem k úhradě podle došlé faktury. Žádná inkasa z účtu nemám povolena, co mi má kdo lézt na můj účet!


To je jistě pravda. Proto používám účet, kde za jeden měsíční poplatek mám v ceně veškeré transakce, internet banking, 2 debetní karty a výběry z vlastních bankomatů.

Poplatky České televizi a rozhlasu je možné platit přímo na jejich účet:
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/domacnosti.php
https://zis-ext.rozhlas.cz/PagesFO/DocumentsFO.aspx[/quote]

Vždyť ano, je přeci na každém, aby si vybral bankovní dům a produkt, který mu vyhovuje.