Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE40D6750

Miloš77 (6)|23.9.2011 14:53
Prosím o radu. Zakoupil jsem TV Samsung UE40D6750. Mám problém s českou diakritikou v EPG. Info k programům a programový průvodce nezobrazuje české znaky správně. Znak s diakritikou se zobrazuje jako dva znaky. První je nějaký nesmyslný grafický a druhý je správny znak, ale bez diakritiky. Nikde jsem k tomu nenašel žádnou diskuzi a tak nevím, jestli to není pouze můj problém. Vše ostatní mám nastaveno na češtinu a jinde problémy nejsou. Co mě ještě trochu překvapilo bylo to, že při úvodním nastavení "ZEMĚ" se mi nabídlo pouze Finsko, Švédsko, Dánsko a Norsko. Televize byla zakoupena v Datartu. Poradí mi někdo. Děkuji.
bastlir (3245)|23.9.2011 19:22
[quote=Miloš77;368148]Prosím o radu. Zakoupil jsem TV Samsung UE40D6750. Mám problém s českou diakritikou v EPG. Info k programům a programový průvodce nezobrazuje české znaky správně. Znak s diakritikou se zobrazuje jako dva znaky. První je nějaký nesmyslný grafický a druhý je správny znak, ale bez diakritiky. Nikde jsem k tomu nenašel žádnou diskuzi a tak nevím, jestli to není pouze můj problém. Vše ostatní mám nastaveno na češtinu a jinde problémy nejsou. Co mě ještě trochu překvapilo bylo to, že při úvodním nastavení "ZEMĚ" se mi nabídlo pouze Finsko, Švédsko, Dánsko a Norsko. Televize byla zakoupena v Datartu. Poradí mi někdo. Děkuji.[/quote]

A kde jsi to koupil?
Arrow79 (113)|23.9.2011 19:25
bastlir (3245)|23.9.2011 22:21
[quote=Arrow79;368202]Mozno by bolo pozriet, ci je novsi FW. Ten by mohol doplnit ostatne staty.

http://www.samsung.com/sk/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP00&prd_ia_cd=&prd_mdl_cd=UE40D6570WSXXH&prd_mdl_name=UE40D6570WS&srchword=UE40D6570WS%20|%20UE40D6570WSXXH

Pise, ze ho kupil v Datarte[/quote]

To bych nedělal. Řešil bych to spíš reklamací. Je dokonce možné, že jeho TV nepřijme aktualizaci WSXXH. Pak je otázkou, zda znaková sada není někde na EPROMu natvrdo.
Arrow79 (113)|24.9.2011 10:31
Ved tak pozrie vzadu na stitku oznacenie a presne vie aky ma model..
bastlir (3245)|24.9.2011 11:20
[quote=Arrow79;368285]Ved tak pozrie vzadu na stitku oznacenie a presne vie aky ma model..[/quote]

Jo jo, to ano.
Miloš77 (6)|26.9.2011 10:09
Díky za vaše rady. Určitě se podívám na krabici, co jsem si vlastně přivezl domů. Jaký je rodzdíl mezi UE0D6570WSXXH a UE40D6570WS?
Arrow79 (113)|26.9.2011 12:10
WS je len skrateny nazov. XXH znamena region. Krabicu nemusis studovat, cele oznacenie je vzadu na stitku.
Miloš77 (6)|27.9.2011 09:00
Tak jsem se díval a na štítku mám skutečně označení model code UE40D6570WSXXH. Takže předpokládám, že je to tv určená pro ČR. V nabídkách je na výběr čeština, ale když chci vybrat zemi, tak tam mám jedině Norsko, Dánsko, Finsko a Švédsko. Je to normální, nebo je něco někde špatně. Děkuji za informaci.
bastlir (3245)|27.9.2011 09:17
[quote=Miloš77;368726]Tak jsem se díval a na štítku mám skutečně označení model code UE40D6570WSXXH. Takže předpokládám, že je to tv určená pro ČR. V nabídkách je na výběr čeština, ale když chci vybrat zemi, tak tam mám jedině Norsko, Dánsko, Finsko a Švédsko. Je to normální, nebo je něco někde špatně. Děkuji za informaci.[/quote]

V tom případě skutečně zkus přehrát firmware.
Miloš77 (6)|27.9.2011 11:51
Firmware se přehrál hned jak jsem tv připojil k internetu. Je tam teď poslední verze. Také jsem si myslel, že by to mohlo pomoct, ale stav se nezměnil.
Miloš77 (6)|27.9.2011 18:46
Tak se zdá, že problém bude vyřešen. Stavil jsem se v Datartu a požádal o ukázání menu na stejné televizi. Samozřejmě tam byly všechny země Evropy a ty skandinávské co tam mám já tam naopak nejsou. Prodavač volal do servisu Samsungu a bylo řečeno, že je tam zřejmě špatná Epromka. Takž jsem domluven, že mi tv vymění. Jinak se prý musí měnit celá základní deska. Kde asi udělali soudruzi ze Slovenska chybu? A zrovna já musím mít takovou kliku. Všem díky za rady a informace. S důvěrou se zase obrátím, jestliž budu mít další problém.
bastlir (3245)|27.9.2011 23:22
[quote=Miloš77;368814]Tak se zdá, že problém bude vyřešen. Stavil jsem se v Datartu a požádal o ukázání menu na stejné televizi. Samozřejmě tam byly všechny země Evropy a ty skandinávské co tam mám já tam naopak nejsou. Prodavač volal do servisu Samsungu a bylo řečeno, že je tam zřejmě špatná Epromka. Takž jsem domluven, že mi tv vymění. Jinak se prý musí měnit celá základní deska. Kde asi udělali soudruzi ze Slovenska chybu? A zrovna já musím mít takovou kliku. Všem díky za rady a informace. S důvěrou se zase obrátím, jestliž budu mít další problém.[/quote]

Kdysi jsem si založil živnost na lajdácké výrobě japonských krokových motorků. :-) Takže se tímto Slováků zastávám. Nehledě k tomu, že výroba nemůže kontrolovat každý "šváb" v krabici či paletce. Poplést to mohl už dodavatel epromek, no a pak to (aspoň na ve vyspělých fabrikách) popadne robot, narazí to do soklu či děr v plošňáku, přejede to cínová vlna a je hotovo. Výstupní kontrola se nevěnuje detailům v nastavení, ale ve funčnosti obrazové a zvukové části a rozhraní. Jinak cena TV by byla asi někde jinde.
Bohužel tentokrát Černý Petr padnul na Tebe. :-) Ale konec dobrý, všechno dobré.
Laco234 (1)|29.12.2011 01:07
Jsem v podobné situaci jako Miloš77, dostal jsem TV darem z Belgie, je to model UE46D6750WSXXN.
V menu pro ladění mám jen Belii, Nizozemí a už přesně nevím co. Ale Česko Ne.
Vše jde česky OK, kromě EPG.

Máte prosím radu jak se dostat k češtině v EPG?



děkuji
jis (1301)|28.5.2012 15:36
@Laco234: Jak to nakonec dopadlo? Tvoje zkušenost může pomoci dalším :)
JiMo (12)|9.9.2012 10:19
[QUOTE=Laco234;387332]Jsem v podobné situaci jako Miloš77, dostal jsem TV darem z Belgie, je to model UE46D6750WSXXN.
V menu pro ladění mám jen Belii, Nizozemí a už přesně nevím co. Ale Česko Ne.
Vše jde česky OK, kromě EPG.

Máte prosím radu jak se dostat k češtině v EPG?



děkuji[/QUOTE]

Měl jsem přesně stejný problém, také pouze Benelux v nabídce při instalaci. Mám televizi Samsung UE32ES5700.
Vyřešil jsem to změnou regionu v Service Menu.

Uvedený postup je na vlastní nebezpečí. Jeho použitím se ocitáte mimo záruční podmínky přístroje. Ale někdy to prostě nejde jinak.

Návod je uveden zde:
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Activating_PVR_on_D5500. Postup je sice pro aktivaci PVR, ale je shodný pro přístup do Service Menu.
Pro provedení změn v Service Menu je potřebný program ruSamsungTVCommunicator a propojení TV s PC.
Podle popsaného návodu postupujte až do splnění řádku ve Step 3:
From Service Menu select Control, than Sub-option

Nyní je nutné v Sub Menu opravit 3 položky:
Region - změnit na PANEURO
PNP Language - změnit na CZE
Info Link Country - změnit na Czech

Postupujte v tomto pořadí, položky jsou navzájem propojeny.
Neupravujte zde žádné jiné položky, hrozí poškození firmware anebo přímo TV.

Důležité! Nyní je nutné provést Factory Reset, protože jinak se tyto změny neuloží.

Já jsem ještě v základním menu měnil oblast na EU, ale nejsem si jist zda je to nutné.

Po restartu televize je nutné provést novou instalaci, která ale již nabízí češtinu a vše je jak má být.
Po instalaci mám EPG správně česky.