Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

IcyBox IB-MP3011HW-B - problém so zvukom na otickom výstupe

Bar0n (2)|2.10.2011 13:18
Mám doma multimedia player IcyBox IB-MP3011HW-B. Zvukový výstup mám pripojený na receiver Sony STR-DG700 cez optiku. Problém je, že keď chcem pustiť film s DD 5.1 zvukom, musím nastaviť položku SPDIF Output v sekcii Setup\Audio na Passtrough, vtedy mi receiver dekóduje priestorový zvuk. Keď ale pri tomto nastavení (Passthrough) pustím film iba s klasickým stereo zvukom (PCM), IcyBox neposiela zvuk na optický výstup. Ten pošle iba po manuálnej zmene parametra SPDIF Output z Passthrough na LPCM DUAL CH. Zaujímavé pritom je, že PCM zvuk pošle na optický výstup iba vtedy, keď je aj v položke HDMI Output nastavená položka buď LPCM DUAL CH alebo LPCM MULTI CH. Ak je HDMI Output nastavené na Passthrough, nejde PCM zvuk na optický výstup ani v prípade, že je SPDIF Output nastavený na LPCM DUAL CH. HDMI pritom nemám vôbec zapojené. Nepomohlo ani nahratie aktuálneho firmware r5347.
Chcel by som sa opýtať - viete mi niekto povedať, či je to vlastnosť tohto výrobku (máte niekto rovnaké skúsenosti s týmto modelom?), alebo je to dôvod k reklamácii? Skúšal som totiž Asus O!PLAY Mini a tam pri nastavení položky SPDIF Output na Passthrough mi išiel v pohode zvuk DD 5.1 aj PCM na optický výstup bez problémov, nebolo potrebné už nič v setupe prepínať.
Vďaka za odpoveď.
vivid.sk (11472)|2.10.2011 14:24
Je to preto, lebo v pripade passthru posiela presne to, co je v zdroji (teda obvykle mp3, alebo aac - nedekodovane). Tvoj AVR ich samozrejme nedekoduje, lebo ich nepodporuje. Tiez som sa s tymto stretol pri jednom z media playerov. V idealnom pripade by player mal tieto kodeky dekodovat na PCM a posielat von, co nerobi.

Skus najnovsi fw, mozno to upravili. Imho to nieje dovod na reklamaciu*, skor by bolo treba upozornit tvorcov fw, nech pridaju moznost dekodovania mp3/aac v pripade nastavenia na passthru. To dekodovanie je bezny stav aj v pripade inych boxov, pretoze v minulosti podporovali AVR len DD a DTS a potom PCM.


*ale skor na vratenie do 7 dni v zakonnej lehote bez udania dovodu.
Bar0n (2)|3.10.2011 20:13
Vďaka za odpoveď vivid.sk
Na vrátenie v lehote 7 dní je už neskoro, tak skúsim oprášiť svoju angličtinu a napísať tvorcom FW, aby to dopracovali. FW som upgradoval na aktuálnu verziu r5347, ktorú majú na webe, ale toto v ňom nebolo riešené, podľa popisu iba pridali nejaké jazyky.
Mohol by som síce nechať trvalo nastavenú položku LPCM DUAL CH, vtedy player konvertuje 5.1 zvuk na stereo PCM, ale načo som potom kupoval mutichannel receiver, však? Podľa mňa je toto riešenie od výrobcu dosť nefér, veď multimedia player je primárne určený na prehrávanie komprimovaných filmov s mp3/aac/DD zvukom... nieže by som bol až taký pohodlný, ale stále skontrolovať film cez tlačidlo Info, aký je tam zvuk a potom prepínať cez Setup, to naozaj nie je bohviečo...