Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+DUO a Irdeto???

hroch1 (118)|6.10.2011 19:55
zdravím,

potřeboval bych informaci ohledně přijímače VU+DUO a jeho budoucnosti :) Chtěl jsem si objednat tento příjímač a prodejce mně upozornil, jestli jsem si vědom, že objednavám přístroj s pouze Conaxovou čtečkou a že až vypne Skylink cryptoworks, tak budu mít problém, protože pro Irdeto nejsou Conax čtečky licensovány. Zkoušel jsem hledat rouzně po netu, ale 100% informaci jsem nenašel.

Ptám se proto zde, bude mi fungovat VU+DUO i po vynutí cryptoworksu bez problémů? Pokud ano, co je třeba proto udělat, jaký modul koupit? Děkuji
drto (341)|6.10.2011 21:13
pan obchodnik asi nechce zarabat tak preto trepe take hovadiny ako ti povedal :) neviem preco by na nom nemala ist karta IRDETO??? ak by to aj nahodou tento box nezvladol v citacke (o com silne pochybujem ze to nezvladne) tak stale ma tento box 2xCI slot na modul a tam ti to bude slapat urcite bez problemov s prislusnym modulom. takze panovi obchodnikovi povedz nech si take rady niekam strci. on v podstate sam seba obera takymto sposobom o zarobok :D asi ma uz dost penazi a robi to uz len z recesie :)
Dagy2 (3153)|7.10.2011 09:04
No, tomuto Pánovi (schválne s veľkým P) zase na druhej strane klubúk dole.
Informácia ktorú dal bola podľa mňa správna, seriózna, ale možno neúplná.

Čítačky CONAX čo tu čítam sa okrem prístrojov TechniSat dnes používajú na CRW a u niektorých prístrojov aj pre Irdeto. Či fungujú správne a ako tu nechcem rozoberať, lebo je to teraz vedľajšie.
Otázka je, či existuje licencovaný a firemný soft, ktorý túto zmenu uskutočňuje.

Existuje teda pre VU dnes firemný a licencovaný FW na zmenu CONAX na CRW? Ak áno, prečo výrobca pre CZ/SK trh (a všetci ostatní, včetne Ariv) dodávajú CONAX keď tu Conax nikdy nebol?

Pán ho teda upozornil, že firemný FW asi nebude k dispozícii. A za to mu tlieskam. Pre iných predajcov totiž nie je problém sľúbiť úplne všetko.
Na druhej strane samozrejme s modulom v CI by to malo ísť bez problémov, takže mu mohol dať info aby počítal do budúcna s potrebou investície do modulu.
drto (341)|7.10.2011 12:59
[quote=Dagy2;370497]
Na druhej strane samozrejme s modulom v CI by to malo ísť bez problémov, takže mu mohol dať info aby počítal do budúcna s potrebou investície do modulu.[/quote]
a presne toto som mal na ymsli. je v poriadku ze mu vysvetlil problemy s uni citackou ale na druhej strane ako spravny obchodnik mu hned na to poviem ze v CL sachte s modulom mu karta irdeto pojde bez problemov (aj ked nic nieje 100%-ne). proste ak chce zarobit tak sa musi trocha inak snazit.
keby mu to takto vysvetlil myslim ze sa na neho nemoze nikto hnevat ani stazovat :)
dendy01 (16)|10.10.2011 19:48
KamilZ (10277)|10.10.2011 20:40
[quote=dendy01;371045]Stačí koupit CI modul IRDETO a karta ti bez problémů pojede.
Např: http://www.ab-com.cz/ca-modul-irdeto-smit-ci-cslink-i-skylink-kompatibilni.html?utm_source=zbozi&utm_medium=placene&utm_campaign=placene_zbozi[/quote]
CI ano, ale Ty jsi poslal odkaz na CI+, který bych určitě nekupoval, je zbytečné si "zadělávat" na problémy. Viz např.:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28315
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29286
hroch1 (118)|10.10.2011 23:17
Díky všem.