Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky prehravac byste doporucili?

pho (15)|7.10.2011 09:00
Ahoj,
pls nejaky schopny prehravac v cene kolem 2k (+/-), ktery
- dokaze prehravat archivy ceskych a slovenskych tv
- dokaze se pripojit k nasu pres sambu a prehravat filmy ze sdileneho uloziste
- ma 1gb sitovku, ktera utahne predchozi bod
- prehraje kde co, ale to beru v dnesni dobe jako samozrejmost :)
- velke + by byl prohlizec, ale neni to must have

Muzete mi neco doporucit?
Dekuju!
Pytkin (7947)|7.10.2011 10:05
taky neexistuje :) ja by som poradil tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .. ale nesplna vstetko co chces ..
pho (15)|7.10.2011 12:30
[quote=Pytkin;370508]taky neexistuje :) ja by som poradil tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .. ale nesplna vstetko co chces ..[/quote]

klidne si o fous priplatim :)
pho (15)|7.10.2011 12:33
puvodne jsem uvazoval o xtreameru sw2, ale kdyz ctu, jake s nim jsou problemy....
Pytkin (7947)|7.10.2011 12:34
no s tou gigovou sietou je to zlozite .. osobne mam doma popcorn A200 , ktory ma gigovy siet .. a aj tak to ani nejde rychlo ako 100mbit .. davam to tak 8-9MB/s .. vacsina lacnych MMC ma len 100mbit siet a uplne to postacuje , lebo ten chip aj tak rychlejsie neni schopny posielat data ..
matusco (376)|7.10.2011 14:14
Ked mozem poznamku...

Ja osobne mam doma Xtreamer Mk1 a NAS Synology DS211j. Aj ked Xtreamer bez problemov prehrava po sieti vsetko (gigova LAN mi pride naozaj zbytocna), tak problem skor mam v tom, ze do "Favourites" nemozem pridat zdielane priecinky na SAMBE, iba tie, co su zdielane cez NFS.

Nebol by to az taky problem, lenze Xtreamer ma problem s nacitanim NFS zdielanych adresarov, ktore su vo "Favourites". Obcas sa stane to, ze ich nenacita a potom treba otravne cez menu vojst do "sietovych zdrovoj" a tam stlacit "1" pre obnovenie a vratit sa spat do "Favourites". To uz ani nevravim o tom, ze vzdy po zapnuti treba trochu pockat (cca 30 sec.), aby sa pripojenie na NFS adresar zinicializovalo (ak sa teda zinicializuje).

Taketo problemy som nikdy nemal, kym som prehraval z interneho ci USB disku. Odkedy mam NAS, tak je to s Xtreamerom riadny "opruz"... :-( V tomto je Xtreamer voc mojim detom a manzelke vysoko "unfriendly"...

Preto pri kupe prehravaca s pripojenim na NAS si daj dobry pozor, ci prehrava nielen cez SAMBU, ale ci si zdielane polozky zo SAMBY dokaze dat do "Favourites" a ak nie, aka je spolupraca prehravaca z NFS zdielanymi adresarmi.

Kedze mam len CRT TV, volil som prehravac s analogovym video vystupom. Ak by som mal LCD/PDP s HDMI, asi by som volil Apple TV s XBMC doplnkom...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|7.10.2011 15:17
matusco : teraz som to skusal na Xtreamer mk1 .. pridal som do favourites aj zlozky z windowsu .. aj samba shary z linuxu aj nfs shary z linuxu .. a funguje to vsetko jak vino ..

jo a APPLE TV s XBMC ma problem , ze ide vsetko von v 720p60 .. cize aj PAL video zobrazuje v 60fps (NTSC) .. cize to trha ...
matusco (376)|7.10.2011 22:34
[quote=Pytkin;370561]matusco : teraz som to skusal na Xtreamer mk1 .. pridal som do favourites aj zlozky z windowsu .. aj samba shary z linuxu aj nfs shary z linuxu .. a funguje to vsetko jak vino ..

jo a APPLE TV s XBMC ma problem , ze ide vsetko von v 720p60 .. cize aj PAL video zobrazuje v 60fps (NTSC) .. cize to trha ...[/quote]

Aj ja som to teraz skusal na Xtreamer Mk1 FW 2.7.0 a Synology DS211j FW 3.1:
nfs: po stlaceni "8" mam moznost "Pridat do oblibenych"
smb: po stlaceni "8" tuto moznost nemam

cez dlna z notebooku aj z NAS-u to prehrava, "8" tam vsak nefunguje vobec.

To je mi potom divne, ze na jednom Xtreameri ta samba pridat ide a na druhom nie. Mne sa zda, ze som to tu kdesi na fore cital, ze by to malo podporovat len nfs, ale nechce sa mi hladat...

Inac, vdaka za tu info o apple tv...
Pytkin (7947)|8.10.2011 01:00
no ja tam mam v "8" mozno PRIDAT DO OBLIBENYCH aj pri smb .. ale nemam synology , ale bezny linux .. mozno je daky problem v sambe na synology .. to fakt netusim ..