Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr dobrého MMC

Nowi (22)|13.10.2011 17:17
Zdravím, nějakou dobu už si pročítám fóra a recenze různých multimediálních center a pořád se mi nedaří najít žádný, co by vyhovoval mým potřebám a zároveň by byl stabilní.

Jediné, co vlastně potřebuji je SPDIF Koax a kvalitní podpora titulků. K těm titulkům, rád bych podporu stylizovaných titulků ass nebo alespoň možnost nastavit takové věci, jako font, stín, barva ohraničení a titulků samotných.

Táta si koupil Eaget M6 a ten se mi docela líbí, software je stabilní, nastavení dostačující, ale jediné co mi chybí jsou ty titulky.

Tím pádem padá i A.C. Ryan PLAYON!HD, protože ten má skoro stejný interface a funkce.

Dál jsem koukal na Asus O!Play HD2 a Xtreamer SW2. Nevím jak asus, ale Xtreamer by pravděpodobně splňoval moje požadavky ohledně titulků, jenže oba jsou prý neskutečně nestabilní a xtreamer má prý i nepříjemnou odezvu v menu.

Místo pro uložení disku by sice bodlo, ale nevidím to jako nutnost, to samé internetové funkce.
Nerad bych dával za multimediální centrum víc jak tři tísíce korun, ale pokud by jiné nebylo, můj cenový strop jsou 4 tisíce.


Jak říkám, pročetl jsem toho docela dost a viděl i pár videorecenzí, ale málokdo uvádí právě to nastavení titulků, jen napíší, že konkrétní formáty to podporuje, ale zrovna toto beru jako samozřejmost. Jsem si vědom toho, že těchto otázek už asi padlo hodně, ale moje důvody již znáte, tak mě snad omluvíte za další.
Takže jestli víte o nějakém centru, které by splňovalo moje požadavky, budu vděčný za odpověď.
peatro (1054)|13.10.2011 17:29
stinovani Titulku neumi zadne MMC, taky mi to chybi, misto toho nabizeji pouze hrube obtazeni, coz vypada jak tistene ty titulky
jinak MMC podobne Xtreamru a firmwarove stabilnejsi nez Xtr je http://www.mede8ershop.eu/products.php?cid=2
bastlir (3245)|14.10.2011 00:48
Já si myslím totéž. Navíc bych se MMC pod 5tis. ani nezabýval.
ai (2993)|14.10.2011 02:05
[quote=bastlir;371725] Navíc bych se MMC pod 5tis. ani nezabýval.[/quote]
vsechno je relativni, zalezi na uzivateli, rek bych to tak,
pred vice nez 2 lety po koupi WDTV 1. generace jsem si rikal, ze uz nikdy levnou sunku, ovsem oni to za cas vyladili a dneska koupit (uz nejnovejsi) WDTV Live 2 za $99 (2000 Kc) kde to za tu cene jede vse velmi solidne, bohuzel s temi titulky takto dopodrobna jako tazatel pozaduje ne.
Kazdy rok se to meni velice, osazene chipsety jsou rychlejsi atd., tedy ja radsi volim tento WDTV verzi levnejsi, mohu jich mit vice osazenych na siti s tim, ze stejne bude neco rychlejsiho , lepsiho za rok, dva, a ten starsi typ je neuveritelne vhodny darek pro nekoho jineho, kde bych stejne vyvalil nejakou castku za nejakou blbost. Ale to je muj uhel pohledu, druhy muze jit na to jinak, navic pro me je bezkonkurencni Netflix ficura, ktera u nas nema moc vyznam jeste.....
bastlir (3245)|14.10.2011 02:16
Díval jsem se do toho svého a tam se také nedají titulky měnit. Pokud vím, nabízel mi to jen nějaký sat- Ferguson(?).
interfernet422 (1575)|16.10.2011 14:05
[quote=bastlir;371725]Já si myslím totéž. [COLOR=Red]Navíc bych se MMC pod 5tis. ani nezabýval.[/COLOR][/quote]
To jako proč? Cena je hlavním kritériem dobrého mmc?
bastlir (3245)|16.10.2011 14:29
[quote=interfernet422;372155]To jako proč? Cena je hlavním kritériem dobrého mmc?[/quote]

Nene, tak jsem to nemyslel. Věřím, že někomu bude stačit LAN-přehrávač za 2tis. A za tu cenu koupí jistě i kvalitní.
Jenže od takového zařízení nemůžeš očekávat "plnou" výbavu. Jak jsem již psal ... opravdu jsem si pod 5tis. neměl z čeho vybírat a i tak jsem si koupil určitý kompromis.
Šikula (7)|16.10.2011 16:39
[quote=bastlir;372166]Nene, tak jsem to nemyslel. Věřím, že někomu bude stačit LAN-přehrávač za 2tis. A za tu cenu koupí jistě i kvalitní.
Jenže od takového zařízení nemůžeš očekávat "plnou" výbavu. Jak jsem již psal ... opravdu jsem si pod 5tis. neměl z čeho vybírat a i tak jsem si koupil určitý kompromis.[/quote]

Díval jsem se na odkaz toho tvýho Emteca, jak jsi s ním spokojenej? A vyplatí se ho koupit s HDD?
bastlir (3245)|16.10.2011 17:55
[quote=Šikula;372189]Díval jsem se na odkaz toho tvýho Emteca, jak jsi s ním spokojenej? A vyplatí se ho koupit s HDD?[/quote]

Spokojený zatím jsem, splňuje mi to vše, kvůli čemu jsem si jej koupil. Zda se to vyplatí ... to si zjisti dle cenové nabídky. Když si jej však koupíš i s HDD, nemusíš už přemýšlet o vhodném disku. Už jsem i jeden opravoval, protože si uživatel nepřečetl návod a disk silou narval do šachty.
Radek_km (14)|31.10.2011 17:05
I já sem hledal nějaké vhodné MMC. Nic jsem nenašel, jedno umělo to a druhé zase ono.
Nakonec jsem použil PC s Win 7, jako MMC nainstaloval XBMC http://www.linuxexpres.cz/software/xbmc-media-center-multimedialni-centrum-pro-linux
také to není zatím dokonalé ale ladím
jinak velmi dobře bych hodnotil Popcorn Hour
U spousty MMC mi chybí přehrávání iso (zálohy BD)
bastlir (3245)|31.10.2011 19:31
[quote=Radek_km;375050]I já sem hledal nějaké vhodné MMC. Nic jsem nenašel, jedno umělo to a druhé zase ono.
Nakonec jsem použil PC s Win 7, jako MMC nainstaloval XBMC http://www.linuxexpres.cz/software/xbmc-media-center-multimedialni-centrum-pro-linux
také to není zatím dokonalé ale ladím
jinak velmi dobře bych hodnotil Popcorn Hour
U spousty MMC mi chybí přehrávání iso (zálohy BD)[/quote]

No to je právě o tom. Vždy je to o nějakém kompromisu, protože všem nelze zřejmě vyhovět jediným zařízením. Já bych např. přehrávání ISO nevyžadoval a naopak.
jito (999)|31.10.2011 19:58
[quote=Radek_km;375050]
U spousty MMC mi chybí přehrávání iso (zálohy BD)[/quote]
Dune bez problémů.
golfLC (1941)|31.10.2011 20:08
bastlir (3245)|31.10.2011 21:30
A není dobré mít MMC i s aspoň DVB-T tunerem?
golfLC (1941)|1.11.2011 10:57
[quote=bastlir;375095]A není dobré mít MMC i s aspoň DVB-T tunerem?[/quote]

Načo? Ved DVB-T má v dnešnej dobe každé zariadenie, na ktoré MMC pripájaš.... Ale je to vec názoru, tak ako LCD, LED, plazma TV s DVB-S, čo len zbytočne navyšuje cenu "zobrazovača" a degraduje vlastnosti DVB-S príjmu...
bastlir (3245)|1.11.2011 21:14
[quote=golfLC;375170]Načo? Ved DVB-T má v dnešnej dobe každé zariadenie, na ktoré MMC pripájaš.... Ale je to vec názoru, tak ako LCD, LED, plazma TV s DVB-S, čo len zbytočne navyšuje cenu "zobrazovača" a degraduje vlastnosti DVB-S príjmu...[/quote]

Ano, to máš jistě pravdu, každý preferuje něco jiného. Přesto si myslím, že MMC s tunerem je docela praktická záležitost, protože to spoustě lidí vyřeší problém s náhradou VHS videa. Pro mě např. není vůbec důležitá možnost přehrávání videa z YouTube apod. Ale pro někoho jistě ano. :-)
interfernet422 (1575)|1.11.2011 22:41
Tak než jen DVB-T tak bych spíš volil možnost výměnného tuneru, protože co lidi, kteří mají jen kabelovku nebo satelit? Pak by se hodil spíš DVB-C nebo DVB-S2 tuner.

Ať MMC dělá to co je od něj očekáváno a dělá to pořádně, než aby suplovalo jiné zařízení. Pro mně ideální televize by mohla být klidně úplně bez tuneru jen zobrazovadlo, ale pořádné. Tak do placek rvou blbosti, které člověk použije párkrát když bednu koupí a zjistí, že to pořádně nefunguje a už si na ně za měsíc ani nevzpomene. Možná při návštěvě když s kolegou rozebírá vlastnosti nové TV, tak je může zmínit, ale předvést jen naučené fígle, které fungují.
Možná by bylo zajímavé zjistit, nakolik která TV či jiné zařízení splňuje to, co slibuje v propagačních letácích.
Pytkin (7947)|2.11.2011 01:20
podla mna je DVB-T tuner ale uplne k hovnu .. ved tam mame 4 kanaly .. nic viac .. ak tak DVB-S tuner .. ale to uz hovorime o satelitnych primacoch a ja osobne som zastancom nekumulovania funkcii .. takze na satelitny prijem a zaznam chcem satelit .. a na prehravanie filmov/siete chcem MMC ..
bastlir (3245)|2.11.2011 18:06
[quote=Pytkin;375287]podla mna je DVB-T tuner ale uplne k hovnu .. ved tam mame 4 kanaly .. nic viac .. ak tak DVB-S tuner .. ale to uz hovorime o satelitnych primacoch a ja osobne som zastancom nekumulovania funkcii .. takze na satelitny prijem a zaznam chcem satelit .. a na prehravanie filmov/siete chcem MMC ..[/quote]

Pro mě ne, já dost na něj nahrávám např. z ČT2. Já považuji zase k hovnu různá rádia nebo YuoTube. To si můžu rychleji najít a prohlédnout na PC. Ale ať si každý dělá a koupí, co chce.