Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 202E / 102E

losos (2977)|23.1.2012 08:35
Proč si nepřečteš soubor "settingy" ? - Je o tom ve stati "Pomůcka pro ty, kteří teprve začínají "
luboshak (20)|23.1.2012 09:40
Čtu, čtu, jen jsem tam nenašel svůj případ. Nebo u monobloku twin (pro dva přijímače) je to samé nastavení jako u monoblok single, tj. u DiSEqC 1.0 jen nastavit ty dva porty?
vsp (704)|23.1.2012 09:47
no jiste...

[quote=losos;391138]No, pokud to byl dotaz na mne, tak u Arivy se nic takového, jako "sejvnout" kanálový list nedá.
Ale ty si nemusíš z toho DumpFile.abs nahrávat do Arivy všechno (=celý obsah Arivy) - přes Allcode+bootloader.
Zkus např. nahrát jen databázi "userdb" (přes userdb). Jestli ti to pomůže, to nevím. Asi jak u kterého firmware...- alespoň u A200 HD se to od Allcode+bootloader lišilo.
Klidně si to vyzkoušej, o nic nejde, v nejhorším případě použiješ opět Allcode+bootloader...[/quote]

diky,

i userdb mi premazala nastaveni site, kdo to ma stale prenastavovat? :-( Takze to asi bude jina volba, ale ktera?¨

anebo musim po kazdem (tvem) update prenastavovat sit ci dalsi parametry?

btw lososi, zda se mi to anebo ti tam chybi nejake transpondery, napr. 10834V na 13E?
Jestli ti chybi tak to chce obcas projit http://www.lyngsat.com/ a doplnit, co ty na to?
Nebo jsem je prehledl?

--------------

lze nějako v Arivě 202 zobrazit seznam CAID (kódování) na daném kanále?
losos (2977)|23.1.2012 12:39
[quote=luboshak;393240]Čtu, čtu, jen jsem tam nenašel svůj případ. Nebo u monobloku twin (pro dva přijímače) je to samé nastavení jako u monoblok single, tj. u DiSEqC 1.0 jen nastavit ty dva porty?[/quote]

Samozřejmě ano.
Chybí ti základní informace - najdeš je zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/15722-dvb-s-s-hdd-vs-dvd-hdd-recorder

Pro vsp :
Chybí spousta TP - všechny, co jsou pro Arivy neužitečné... ;)
Kdo je přesto i tak potřebuje, jistě si je rád sám přidá, že ? :D

K tomu "userdb" - omlouvám se, asi je na to třeba jít jinak - po natažení "userdb", nebo i kompletního settingu přes "Allcode+ bootloader" zkus ještě přihrát ze tvého DumpFile.abs část "Data1". To by mohlo být ono... (alespoň u A200 HD v tom bylo uloženo nastavení sítě).

U Ariv 200 HD se při natažení "userdb" nepřeneslo mnoho věcí :
Nastavení sítě, Konfigurace DVR (nastavení, či vypnutí Timeshiftu), Nastavení časovače, Jazyk, TV systém, Nastavení zobrazení (jas, kontrast atd...), Nastavení času (zkontrolovat), OSD možnosti, Připojení antény (motor atd), v Seznam satelitů (srdíčka...), Nastavení antény - (USALS, DiSEqC...) - tedy alespoň v některých firmware tomu tak bylo.

U Arivy 202E je tomu jinak, pokud jsem si všiml, přenese se při userdb téměř vše (přesně nevím, moc jsem to nezkoumal), čili je to pro některé účely nevhodný způsob.
Ještě jednou se omlouvám za nesprávnou radu, neuvědomil jsem si to, protože Nastavení sítě již hodně dlouho nepoužívám...sorry.
vsp (704)|23.1.2012 15:28
co jsou pro Arivy neužitečné...

jak to myslíš? že TP ke kterým nemáš kartu jsi odmazal?

Když dám proskenovat znovu, tak se zase kanály zduplikují..
kudma611 (702)|23.1.2012 16:11
Skylink,czlink a upc-programy v našom jazyku(sk a cz),free(zaujímavé) a programy emu.Zhruba popis toho čo losos ladí nám pre naše arivy.A ako ti napísal nad tvojím príspevkom-ak niekto chce pridať nejaké programy-tak si pridá tp a preladí a premaže.
Neviem prečo ti duplikuje programy-urob si potom dump-otvor v ariva editore a programy z daného tp premaž-uložíš(save)ako userdb(ak chceš aj ako defaultdb)-nahráš cez allcode+bootloader do arivy a preskenuješ dané tp-premažeś nepotrebné ak chceš.
Každému sa vyhovieť nedá-aspoň uvidíš aké je to pracné čo losos pre nás robí.
losos (2977)|23.1.2012 17:11
[quote=vsp;393283]jak to myslíš? že TP ke kterým nemáš kartu jsi odmazal?
Když dám proskenovat znovu, tak se zase kanály zduplikují..[/quote]

Ano, spoustu TP jsem odmazal, protože je bez patřičné karty nikdo nepotřebuje a v Arivě jen zbytečně překážejí a např. i zpomalují případné nové přelaďování...

Kdo chce mít všechny TP, tak si je přece snadno může přidat tak, že spustí automatické ladění celé družice, či dokonce všech družic a může jít na pivo... po návratu to snad bude mít hotovo... :)

A ještě něco - při novém proladění se všechny programy do seznamu znovu nezapíší (nezduplikují), dělají to jen některé programy u některých družic...
kudma611 (702)|25.1.2012 01:21
[color=#FF8000]LOSOSOV[/color] :p setting 45 sat s fw [color=#0000FF][size=150]1.14B3p[/size][/color] a upravené [color=#FF00FF][size=150]6FAV[/size][/color] ako na foto pre arivy [size=150][color=#008000]102E a 202E.[/color][/size]
Poradie vo favoritných je stále od 1-nie ako na foto zo seteditu.Do 102E je len exportovaný takže asi názvy fav sa nezachovajú(potom je potrebné ich v arive prepísať)+ nahrať key.Dostala sa my do rúk 202E(na deň) a prerábal som setting tak nech máte z môjho trápenia úžitok aj vy.
[color=#FF0000]Pozor pre akú arivu sťahujete.[/color]Jazyk sk-anténa pevná-emm vypnuté-hodiny vypnuté.
[color=#FF0000]Pozor ak budete využívať youtube tak potom si zmente jazyk na češtinu.[/color] [color=#BF4000]-vyhnete sa reštartom[/color]

[color=#00FF00]SKYLINK
MULTI CZLINK
DIGITAL FREE
CANAL DIGITAAL
ORF
UPC[/color]
SaiyansX (97)|25.1.2012 01:49
Tak, Ariva 202E konečně dorazila do obchodů v ČR, viz například >>> http://www.satelitni-komplety-shop.cz/ferguson-ariva-202e-hd-p-118049.html - ještě chvíli a budu si také hrát :)
losos (2977)|25.1.2012 08:54
kudma611 napsal :
"...Dostala sa my do rúk 202E(na deň) a prerábal som setting tak nech máte z môjho trápenia úžitok aj vy.
Pozor pre akú arivu sťahujete.Jazyk sk-anténa pevná-emm vypnuté-hodiny vypnuté..."


Já jen doplním známou informaci, že při používání Slovenského jazyka jsou prý nějaké problémy s používáním YOUTUBE. Potíže údajně zmizí při nastavení na Český jazyk (osobně jsem neověřoval).

SaiyansX
Ano, Ariva na hraní je opravdu bezva hračka - hlavně proto, že je u ní vše jednoduché (něco až příliš...). ;)
kudma611 (702)|25.1.2012 11:21
Neviem kto využíva youtube na tv,ale čo konkrétne spôsobuje sk jazyk,alebo čo nenačíta alebo tak nech si to overím-som ako tomáš.Dôveruj,ale preveruj.Furt len odpovedám-tak môžem i ja konečne sa opýtať nie?:D
losos (2977)|25.1.2012 12:04
O Youtube se psalo na této stránce :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29798-ferguson-ariva-202e-102e

A také na následující - přesná odpověď od milius1 je zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29798-ferguson-ariva-202e-102e#384669

Dále jsou ještě i další příspěvky věnující se Youtube...
kudma611 (702)|25.1.2012 13:00
Ďakujem pekne za odkazy-už verím tým reštartom.Žeby poliaci vás mali radšej? :D
Zmeniť jazyk je to najmenej z sk na cz.Keď som robil v Holandsku a kúpili sme si mobily a jazyk bol nastavený holandský-to bola sranda v tom menu sa orientovať kým som našiel anglický jazyk-katastrofa.
.....................................
Pro odpojení disku(v prednom usb som skúšal) extérny z vlastným napájaním-my disk aj tak ostal svietiť-nekrútil sa.V arive 200 pri odpojení zhasne.
Ešte ma napadlo:Zosieťoval som arivu 202E z noťasom cez lan kábel.Zapísal som ipečky do arivy-exit-a potom v newcamde so išiel vyskúšať ping na noťas a failled.Tak som pingol z noťasa arivu a ping ok-znovu som v newcamde dal ping na ip noťasa a už bol ping success.Ako keby to potrebovalo podstrčiť-laický pohľad.
lubiko (25)|26.1.2012 12:07
Neco podobneho uz tady nekdo psal (nebo na ABcku, ted nevim presne), tehdy jsem se tomu docela divil az do doby, kdy se mi stalo neco podobneho. Taky vsechno nastaveny spravne, ale ping nesel. Me ale zase pomohlo Arivu vypnout (vypinacem) a zapnout, potom uz ping sel. (A202E FW 1.14b3p)
vsp (704)|26.1.2012 20:04
[quote=losos;393296]Ano, spoustu TP jsem odmazal, protože je bez patřičné karty nikdo nepotřebuje a v Arivě jen zbytečně překážejí a např. i zpomalují případné nové přelaďování...

Kdo chce mít všechny TP, tak si je přece snadno může přidat tak, že spustí automatické ladění celé družice, či dokonce všech družic a může jít na pivo... po návratu to snad bude mít hotovo... :)

A ještě něco - při novém proladění se všechny programy do seznamu znovu nezapíší (nezduplikují), dělají to jen některé programy u některých družic...[/quote]

no právě :-))

jak to děláš, když chceš provést třeba blindscan a nezduplikovat? Je pak nutno vymazat naskenované předem, ne?...

tak jak to děláš, aby nebylo nutno znovu třídit všechny kanály?

tohle má vyřešeno DM, kdy na třídění jsou jiné tabulky, než na naskenované programy
losos (2977)|26.1.2012 20:54
Dělám to ručně přes DO.
sanopal (7)|26.1.2012 22:22
Vrátil by som sa k tomu DD 5.1 zvuku.
1.Hdmi kábel do recievra musí byť min. 1.3 verzia,lebo len od tejto verzie ide obraz aj zvuk spolu
2.Rozdiel medzi lpcm audiom a bos audiom je veľký.Na recievri Pioneer VSX 920 je pri
lpcm len stereo pri bos ide DD5.1 s vyššou hlasitosťou z recievra.
3.Dolby audiá idú nepravidelne na hd kanáloch a hbo,hbo2,hbo comedy
vsp (704)|27.1.2012 06:20
1) kravina - HDMI 1.0 = High-Definition Multimedia Interface, DD 5.1 je 21 let stara norma (tusim 448kBps stream), kterou cast z nas pouziva urcite uz od prvnich DVD disku nekdy od 1998 :-)

hdmi 1.3 pridava Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a to pochybuji, ze kdy kdo na satu videl... Pokud ano, na jake pozici a TP?

--------------

losos - takze ty nepouzivas ten PC editor? Stale premyslim, jestli takovahle lowcost hracka neni prilis velka cena za neohrabanost, protoze pokud je pravdou, ze nemohu nejak inteligentne pohodlne pridavat, editovat programy, preskenovavat bez rozhozeni vseho, tak si ten dream like stroj za 3-5K koupim radeji a tyhle DUMB stroje pak patri nekomu, kdo ladi max. 1x za 5 let... co myslite?
losos (2977)|27.1.2012 11:24
[quote=vsp;393960]losos - takze ty nepouzivas ten PC editor? ..... tak si ten dream like stroj za 3-5K koupim radeji a tyhle DUMB stroje pak patri nekomu, kdo ladi max. 1x za 5 let... co myslite?[/quote]

1. Samozřejmě používám i Ariva Editor, ale jen jako doplněk - např. k porovnávání dvou settingů, třídění TP, či k exportu a pod.
2. Mám i VU+ DUO ... ;) Práce s ním také není "bezpracná", také je třeba použít DO a ruce - a i mozek.
A navíc, práce se settingem přes DO mi nevadí, jsem na to za posledních 25 let zvyklý ažaž... :cool:
Připadá mi to docela snadné - snadnější, než např. u VU+ DUO, u kterého mi trochu vadí, že nemá seznam transpondérů jako Ariva, alespoň jsem jej neobjevil... :)
mv75 (27)|27.1.2012 15:37
Rád bych se zeptal, zda je nějaký fígl, či úprava FW, aby Youtube vyhledávač fungoval tak jak má :) jestli mi rozumíte - vyhledávání videí je opravdu žalostné.
Dále mě zajímá konverze *ts souborů. Asi z Discovery v HD mám smůlu, že? nic mě to nepobere, žádný dostupný SW. Nějaká rada by nebyla? Nekousel jsem tedy žádné značkové program, páč je nemám.
SaiyansX (97)|27.1.2012 17:52
vlastvs499: Můžeš mi ještě upřesnit vypnutí LNB Out z menu? Já bych si tipl na řádek, který jsem červeně zaškrtl (sice pro mě nicneříkající zkratka, ale nic smysluplnějšího jsem nenalezl). Nebo je to snad ta první položka? Tu bych tipoval na napájení koaxiálu třeba pro motor ... obě pozice mám tak jak jsou na obrázku (zaškrtlou off a první on). Ještě jsem prolézal manuál, ale také jsem nenalezl nic smysluplného.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Včera jsem připojil parabolu na již došlou Arivu, vše fungovalo báječně, hledání družic s USALS luxusní, pak jsem se vrátil na mojí základní pozici, družici Thor 1°W, vypnul Arivu, propojil LNB Out s TV a i na TV vše běželo jako dříve. Když jsem dnes již s propojenou TV přepnul vstup na Arivu (HDMI 2) a zapnul Arivu, ta se sice tváří, jako že je vše v pořádku (natáčení paraboly), ale jsem na Arivě bez signálu (zkoušeno více družic a stanic). Jako by byla vypnuta Ariva a ne LNB Out ...
kudma611 (702)|27.1.2012 18:49
Keby si poriadne prolezl ten manuál tak by sa sa dočítal na čo je položka LCN.
losos (2977)|27.1.2012 19:13
[quote=SaiyansX;394049]vlastvs499: Můžeš mi ještě upřesnit vypnutí LNB Out z menu?
To je nesmysl, z Menu jde vypnout jen napájení LNB !

...propojil LNB Out s TV a i na TV vše běželo jako dříve. ..[/quote]

Proč tohle propojení děláš ? Co to má za smysl ? To chceš odrovnat Arivu, nebo co ?
Doporučuji konektor LNB OUT vůbec nepoužívat... (ale je to tvá mašinka, klidně na ní vyzkoušej třeba i tepelnou odolnost, mně to nevadí...) :D
pepsa (3)|27.1.2012 19:40
[quote=vsp;388401]navod :
...
2. Nejdříve nahrej samotné firmware V1.14B3patch přes "Allcode+bootloader"
3. Opět dej tovární nastavení a vypni do Standby a i zadním vypínačem na půl minuty
4. Teprve poté natáhni ten setting s V1.14B3patch přes "Allcode+bootloader" (jen DumpFile.abs) a tovární nastavení již nedávej, jen Arivu vypni zadním vypínačem na půl minuty.

pro nekoho kdo to dela poprve, tak tomu nemusi rozumet, kde ma hledat "samotné firmware V1.14B3patch"?
[/quote]

Kde teda stáhnu samotný fw V1.14B3p? V tom zipu je jen V1.14B3p.
ganco41 (227)|27.1.2012 19:53
[quote=milius1;384470]Tak losos nejak sa to nedari,v podstate v nastaveniach yotube su polozky len v rozliseni,case trvania,regione a jazyku,skusal som robit rozne zmeny,ale stale restart,mozno by sa mohol ohlasit niekto kto vyuziva official fw a testoval tieto vecicky,ci aj tam prichadza k restartu. Mna tieto funkcie nejak neberu,len som chcel skusit ich funkcnost.[/quote]

V arive musis nastavit menu jazyk na cesky, alebo iny, ale nie na slovensky, potom ti to pojde, mal som ten isty problem a trapil som sa tiez, ale napokon som na to prisiel.
losos (2977)|27.1.2012 20:00
Pro pepsa :
To je takový problém se podívat do "Jak na to u Arivy..." ?
Na konci textu jsou i "Stránky (=linky) pro Arivu", např. i tohle :

Nejnovější firmware bývá zde:
http://www.ferguson-digital.eu/en/download/HD-Satellite-Receivers/ariva-200/
http://www.satedu.cba.pl/index.php?order=mod&direction=0&directory=Firmware%20for%20to%20all%20receivers/Ferguson/Ariva%20100-200&
pepsa (3)|27.1.2012 20:09
Děkuji.
SaiyansX (97)|27.1.2012 20:41
losos: Proč to dělám? Protože jsem kdesi četl, že LNB Out jde z menu vypnout, tedy chápu to tak, aby při zapnuté Arivě byl tento výstup blokován ...

[quote=vlastvs499;391449]5. Pokud vypneš LNB v menu, ve Stand-by neprůchozí. Osobně vůbec toto zapojení skrz Arivu nedoporučuju, ještě při použití motoru neskutečný binec...ustoupil jsem od něj po hodině...[/quote]

Chci se pokusit zrealizovat svůj záměr, mít 1 družici (Thor 1°W) s freeSAT placenou nabídkou + free na TV, která má lepší ovládání (pohybové) než Ariva, lepší teletext (po celé obrazovce, ne jen v okně) a prostě je to uživatelsky jednodušší (pro rodiče) ...

Samozřejmě jsem při zapnuté Arivě měl odpojený sat kabel z TV ... poprvé, podruhé jsem na TV přepnul vstup na Arivu, tedy (snad) vyřadil ovládání sat funkcí z TV (ale jistý si tím moc nejsem). Sat z TV ovládám jen při vypnuté Arivě!

Navíc ten konektor LNB Out není na Arivě jistě jen na parádu ... ovšem mít zcela vypnutý 2. přístroj se sat tunerem u TV jaksi nejde ...

P.S.: kudma611: Je pravda, že jsem někdy slepý, ale ... ještě jednou jsem se pokusil z českého elektronického manuálu + českého papírového manuálu k Arivě 202E vyčíst, co je LCN a nic jsem nenašel ... Za to v manuálu nechybí taková mystifikace jako: "dálkový ovladač: Edit = toto tlačítko není využito".
losos (2977)|27.1.2012 21:07
Na AB-foru je rozběhnutá zajímavá diskuze o závadě nových Ariv 202E/102E a Cryptoboxu 450, atd...
Projděte si celé vlákno od začátku, nejlépe se k tomu vyjádřil Eman na této stránce :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pro SaiyansX :
Nevím, co k tomu ještě napsat - mám takový dojem, že došlo k záměně názvu LNB OUT a LNB POWER.
LNB POWER (=napájení LNB konvertoru) samozřejmě v Menu vypnout jde, ale vypnout konektor LNB OUT v Menu nikde nelze...
Co to bude v tvém případě dělat s tvým televizorem, to opravdu netuším. Musíš si to vyzkoušet sám...
Jen ještě dodám, že jsem stejně nepochopil, proč vlastně s tím laboruješ. Tvé vysvětlení je pro mne nedostačující - domnívám se, že se tímto problémem zabýváš zbytečně (i když je to zajímavé...).
Satelitní tuner v televizoru zlikviduj - A JE TO ! :D
(Já ho také nemám...) :BB:
SaiyansX (97)|27.1.2012 21:49
Tak já jsem tvrdohlavý, kdybych nebyl, tak už nemám ani motor ... každá firma satelitní montáže u nás se mi to nedávno snažila vymluvit, protože si na to netroufala.

Před chvílí jsem vypnul v TV pokusně i LNB napájení, zda to nebude ku prospěchu, ale jak jsem počítal, tak nebylo. Vypne se nejen motor, ale nejspíš i konvertor (tak samozřejmě, LNB), takže po restartu TV no signal ... A hned šmik (bez dotazu či upozornění) a ztratil jsem všechny naladěné stanice, já tu TV zabiju :) Ale pro rodiče (a z výše uvedených důvodů i pro mě) je lepší základní družice přes sat tuner TV.

Napadlo mě hardwarové řešení, jestli nepůjde (a že to tak docela vypadá) softwarové, tedy z nastavení. Jen nevím, zda je něco takového možné (známí elektrikáři nejsou nyní k sehnání k mému dotazu). Totiž nechat si udělat na sat kabelu mezi Arivou a TV vypínač? :) Pořád vytahovat a šroubovat se mi to nechce :)
vsp (704)|28.1.2012 00:25
[quote=losos;393988]Připadá mi to docela snadné - snadnější, než např. u VU+ DUO, u kterého mi trochu vadí, že nemá seznam transpondérů jako Ariva, alespoň jsem jej neobjevil... :)[/quote]

E2 - hledej satellites.xml, v nem jsou vsechny TP, ktere box ladil... starsi dreamy ani neumely blindscan a vse braly pouze z tohoto souboru tusim.

bude to nejak takto, v konzoli:
find / |grep satellites.xml
jirka99 (3)|28.1.2012 09:58
Ahoj, prosim nemohu prijit na to jak na dalkovem ovladaci pri zzmene Ip adresy napr. z 169.210 atd. zmenit na napr. 169.21 tedy kde je tlacitko pro smazani cisla?
Diky za radu, jiz jsem ovladac mnohokrat procvakal a nemohu na to prijit.
losos (2977)|28.1.2012 10:17
Nikde, čísla se jen přepisují... - po zapsání je třeba vystoupit Exitem, aby se to uložilo. To platí i o MAC adrese. Na závěr ještě Arivu vypnout do Standby a i zadním vypínačem na čtvrt minuty, aby se to uložilo do paměti.
jirka99 (3)|28.1.2012 10:45
Jenze to mi prave nejde, kdyz v puvodnim nastaveni IP je adresa kde jsou vsude 3 cisla a ja potrebuji nastavit jen tu prvni cast se 3 cisly, ostatni 3 jsou jiz jen po 2 cislech, tedy adresa neni napr.
169.206.068.218 ale 169.20.06.21. Ty cisla IP adres si samozrejme vymyslim, ale podstata je jak docilit, abych v nastaveni IP adresy mel jen celkem 9 cisel?
losos (2977)|28.1.2012 11:10
Ariva je sice levná, ale není úplně blbá - proto ti nedovolí, abys tam psal nesmysly... :D
jirka99 (3)|28.1.2012 13:49
[quote=losos;394141]Ariva je sice levná, ale není úplně blbá - proto ti nedovolí, abys tam psal nesmysly... :D
Píšeš o IP adrese, ale IP adresa se zapisuje jen na první stránce nastavení sítě (tam, kde je i DHCP) a tam musí být všechno po třech číslech - i s nulami (čili musí se zapsat i nuly).
Jinak je tomu na druhé stránce, na kterou se dostaneš stiskem červeného tlačítka, tam se nastavuje URL - asi je to nazváno jinak právě proto, aby se ty názvy IP adres nepletly, tak jako je pleteš i ty... ;)
To URL se zapisuje bez nul, čili nemusí být všude tři čísla... - proto příště nepiš o IP, ale napiš to se správným názvem, který je použit v Arivě. Něco ti pošlu i na SZ.
Stačí ?[/quote]
Ano, dekuji moc.
vsp (704)|28.1.2012 18:04
[quote=losos;394135]Nikde, čísla se jen přepisují... - po zapsání je třeba vystoupit Exitem, aby se to uložilo. To platí i o MAC adrese. Na závěr ještě Arivu vypnout do Standby a i zadním vypínačem na čtvrt minuty, aby se to uložilo do paměti.[/quote]

Vypínačem se těžko něco uloží... leda by to mělo záložní baterii.

mimochodem, jak docílíš, aby po zapnutí běžel buď poslední anebo předvolený program? funguje ti to? mě ne.

"ti nedovolí, abys tam psal nesmysly... "
aby ses nedivil, také jsem s tímto políčkem poprvé zápasil :-) nesmí se do něj tuším kliknout, pak se otevře editor kde nejde ani zadat tečka... čísla IP se musí vyplnit tuším přes číselník DO...

a to je to co jsem bádal, jak udělat, aby se tyhlety nastavení sítě po "aktualizaci kanálového listu" nepřepsaly tvým nastavením...

Teď mě napadlo, nešlo by přes RS232 dumpnout jen určitou paměťovou část a ne celou EEPROM? Takhle to myslím šlo u starších SD boxů od stejného výrobce (Opticumy apod.)... bohužel Arivu nemám u seve ani USB COM kabel, bude nutný křížený kabel...

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/Ariva-102E/EromUpgrade.zip/
podle všeho maximálně úpravou příkazů v .ini souborech - tam jsou adresy paměti, na zahraničních fórech žádné info?
vlastvs499 (322)|28.1.2012 18:59
SaiyansX:
Po odpojení napájení konveRtoru (převádí - konveRtuje frekvence 10.7-12,75 GHz na nižší kmitočty 950-2150 MHz) je jasné, že nemůžeš mít signál. To napájení zajišťuje jak polarizaci, tak samotný převod.
Pro tebe by bylo nejschůdnějším řešením koupit LNB se dvěma výstupy, když už na tom Sat TV tuneru trváš. Ke každému přístroji natáhni zvlášť kabel, od TV mimo motor.
Pokud bys to měl přes smyčku a chtěl jedno ze zařízení vypnout a druhé zapnout, budeš se muset vždy vrátit do pozice, na které byl motor při zapnutí. Jednou zapomeneš a už se s tím nedomluvíš. Motor jednoho ti to posune jinam, budeš to chtít vrátit prvním a ten ti to posune ještě víc.
Tohle je důvod, proč jsem to měl prosmyčkovaný přesně hodinu (měl jsem tehdy přijímač digi TV kvůli spárované kartě a Arivu na Skylink). Jakmile Humax krám poznal, že je tam motor, nešla nastavit pevná anténa, což by to vyřešilo.
Dal jsem tam tedy jen jednu pozici a když motorem otočila ariva, poznal to po jeho zapnutí a točil úplně do pekel.
Ten Twin LNB je nejlepší řešení, já bohužel druhý kabel nenatáhnu...proto jsem chtěl smyčku...dopadlo to tak, že jsem (rád) opustil DigiTV.
Obnáší to ještě to, že před každým vypnutím Arivy ji budeš muset vrátit na 23E, protože druhý výstup z LNB (do TV) přes motor zapojen logicky nebude - není jej kam zapojit, když už motor bude řízen z Arivy a napojen na ni. A v tomto okamžiku tohle celé ztrácí smysl - když už na této pozici budeš s Arivou - proč to přijímat na Sat tuneru v TV, když to můžeš sledovat právě přímo na Arivě, kterou máš zapnutou, protože jsi s ní právě na požadovanou pozici točil.
Měl ses na to vykašlat.
P.S. Konvektor je elektrický topení.
rjana (14)|28.1.2012 21:50
To SaiyansX.
Přesně jak píše vlastvs499, mám na motoru SG2100 pověšen konvertor twin, který mě slouží pouze pro napájení sat.tuneru v telce Philips 40PFL6606K(nastavení antény/pevná) a druhý kabel táhnu do Ariva200 kde využívám natáčení na Helassat a Turksat a jiné družice(nastavení motor), hlavně k vůli fotbalovým přenosům. Vtip je vtom, že pokaždé když chci natáčení, musím v televizi přehodit zdroj na vstup signálu od Arivy a poté natočit na požadovanou pozici. Po skončení fotbalu nebo jiného programu, musím motor natočit zpět na 23,5 E kde mám kartu CSlink s placeným balíčkem Sport a hlavně k vůli ostatním českým programům. Nejsem si jist, jak bych mohl v případě přerušení napájení a tudíž i pohonu motoru, dostat anténu zpět na výchozí pozici 23,5 E. Toto nevýhodné zapojení je však výhodné v tom, že ve slotu Arivy mohu mít jak kartu Skylink, tak modul Diablo 2, což pouze jeden slot v sat.tuneru nenabízí.
ganco41 (227)|30.1.2012 11:09
Sevas, na mojej Arive 102E uz asi tyzden nejde Youporn, neviete, co je s tym? Ma este niekto podobny problem? Youtube ide v pohode iba Youporn nenacita vobec... Diky.
ganco41 (227)|30.1.2012 17:43
Este dobre, ze mam statnice z polstiny, ale aj tak tam nic neriesi momentalnu situaciu, asi to blokli....???
ganco41 (227)|30.1.2012 17:52
Nevie mi niekto poradit, ako natlacit RSS a Web radia do arivy cez USB kluc?
Vdaka.
ganco41 (227)|30.1.2012 18:14
Tak si tu teraz premyslam, ze ci bude v buducnosti priechodny nejaky Web browser v Arive. Tak si pohodlne lezat na gauci a na telke surfovat po nete....nebolo by odveci
erik555 (776)|30.1.2012 18:20
[quote=ganco41;394576]Tak si tu teraz premyslam, ze ci bude v buducnosti priechodny nejaky Web browser v Arive. Tak si pohodlne lezat na gauci a na telke surfovat po nete....nebolo by odveci[/quote]
No samotne TV uz to dokazu...ty cakaj na Arivu.
kudma611 (702)|30.1.2012 18:24
ganco41- Ak odpovedáš-reaguješ na príspevok nad tvojím nie je potrebné to citovať.Akákoľvek citácia nesprehľadňuje čítanie.
3 x odpovedať za sebou v krátkom časovom rozsahu je .......-toto nenapíšem,ale domysli si.Stačí dať edit a všetko mohlo byť v jednom príspevku,lebo nikto nereagoval medzi tvojími príspevkami.Som známi poučovateľ-no čo narobím keď už som raz taký.
...........................................................
Píšeš dole,že sa polepšíš a zase 2x odpoveď za sebou.
ganco41 (227)|30.1.2012 18:25
[quote=erik555;394579]No samotne TV uz to dokazu...ty cakaj na Arivu.[/quote]
Cakat na Arivu? Ja mam Arivu...asi som mantinel, ale nejak som nepochopil, sorry
ganco41 (227)|30.1.2012 18:29
kudma611 -
Velmi sa ospravedlnujem, nechodim tu az tak casto a v podstate som tu novy, ale urcite sa polepsim, ospravedlnujem sa este raz
erik555 (776)|30.1.2012 18:35
[quote=ganco41;394582]Cakat na Arivu? Ja mam Arivu...asi som mantinel, ale nejak som nepochopil, sorry[/quote]
Cakat, ze Ariva ti ten Web Browser spriechodni! Ako keby si cakal na nieco nove, specialne. Tak len cakaj :D
ganco41 (227)|30.1.2012 18:45
Tak ak mas pre mna nejaku uzitocnu radu, tak sem s nou a nebudem cakat :-)