Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 202E / 102E

Saidxxx (104)|5.2.2012 14:37
Mám také motory Opticum 3800 a po přejmenování druhý Optibox 3800 a také on mé v parametrech 80/80- V/Z ale byl nějak naprogramován a nechtěl najet na stupnici na požadovanou koncovou polohu s číslem 80°.Tvrdošíně se držel na 75° a ne a ne se posunout .(choval se tak i na Vantage 8000HD).Až po restartech a už nevím jak se to nakonec povedlo , najel na konecovou polohu 80°.(Někde kolem 90° na orbitu) Bez uspěchu,žádný příjem.
Bohužel v cestě mám svuj komín který pravděpodobně překáží v přijmu a potom za ním je ještě kopec .Celkově na východ jsem omezen pohořím které je hlavně velmi blízko a uhel příjmu se tím markantně zhoršuje.
Na druhé straně jsme chráněni před vichry a nepohodou.
ku8ba (45)|5.2.2012 17:38
Ahoj, zatím jsem se nepouštěl do nahrání zde poskytovaného patch firmware. Chci se proto zeptat, zda se po nahrání tohoto firmware odemkne např. kanál VH1, příp. jaké kanály se zpřístupní na satelitu Astra 23,5 a 19,2 (pokud se tedy nejedná o všechny). Používám kartu Skylink Irdeto.

Resp. jestli si to takto mohu dohledat, pokud si otevřu daný setting v programu Ariva Editor. Tam najdu na daném satelitu všechny přístupné kanály po přehrání FW?
losos (2977)|5.2.2012 17:59
Ano, v Ali Editoru je uvidíš... ;)
A ještě to chce si přečíst soubor "settingy pro A202E"...
SaiyansX (97)|5.2.2012 18:41
Tak jistotu, že se tam opravdu dotočil nemám, až bude tepleji, tak zkusím i podívat, ale stejně to bude jen odhad dle oka. Já jen, že na mě nevyběhla žádná hláška, že není možné dotočit či něco podobného.

Některé motory nemusí zvládat ke konci křivky, na motor je to totiž nejnáročnější část. Další motory mají fyzické dorážky ještě před uvedením rozsahem, lze to často vyčíst i na Netu. U svého jsem nic takového neviděl, tak nevím jestli platí uvedený rozsah, nebo je jen výrobce skoupý na údaje. To že nechytí stanice na konci uvedené křivky je však často způsobeno nepřesným nastavením, vzhledem k tomu, že předtím už mám ke konci zhoršený příjem, tak bych soudil na to.
MartasKP (710)|5.2.2012 20:17
Chlapci, tento dotaz je spis z tech zoufalych. Mam asi 14 dni 202jku. Dodnes vpohode a dneska manzelka zapnula TV a No signal. STB jsem zkousel pripojit pres SCART a porad nic a dokonce ani startovaci obrazovka. Proste nic neleze do TV :((. Nemate nekdo nejakej napad nebo radu,jak to vyresit. Pomohlo by ozivit ho z pocitace? ... nebo ho mam vratit rovnou prodejci?
Diky za kazdou radu
zdec (116)|5.2.2012 21:06
co ukazuje displej na te 202jce, sviti tam ASH nebo nejaky zvoleny program?
Eman (38)|5.2.2012 21:07
[quote=MartasKP;395749]Mam asi 14 dni 202jku. Dodnes vpohode a dneska manzelka zapnula TV a No signal. STB jsem zkousel pripojit pres SCART a porad nic a dokonce ani startovaci obrazovka. Proste nic neleze do TV :((.[/quote]
Nerozumiem dobre výrazu "No signal" To máme chápať tak, že chceš byť za každú cenu IN (musí to byť anglicky), alebo to skutočne tak napísalo (hláška zo sat. prijímača)? A ako máš ten prijímač normálne pripojený na tv (pretože ďalej píšeš "STB jsem zkousel pripojit pres SCART")?
zifin (9)|5.2.2012 21:45
Musíš asi nastavit rozlišení,na 200 se to dělá přes OPT na DO,tak nevím jak u 202,ale bude to asi to stejný.
MartasKP (710)|5.2.2012 22:23
[quote=losos;395771]Pro MartasKP
No, mozna postaci stisknout na DO tlacitko STB - je vlevo nahore... ;)
Take mne napadlo, kdybych ti polozil stejnou otazku, co bys mi odpovedel ty ? :)[/quote]

Zkus hadat :-D ... to tlacitko je vpravo :-D ... nicmene problem se vyresil sam ... neptej se me jak,kombinace nekolika tlacitek kolem navigacnich klaves ... a ejhle beha 9-)

[quote=Eman;395764]Nerozumiem dobre výrazu "No signal" To máme chápať tak, že chceš byť za každú cenu IN (musí to byť anglicky), alebo to skutočne tak napísalo (hláška zo sat. prijímača)? A ako máš ten prijímač normálne pripojený na tv (pretože ďalej píšeš "STB jsem zkousel pripojit pres SCART")?[/quote]

Asi to neni hlaska ze STB,kdyz mi na televizi beha hlaska,ze "je tu neni signal" ... pokud ti vadi,ze jsem jeste po prichodu z prace nestihnul prepnout na plnohodnotnou cestinu ... btw, u nas prumerne inteligenni clovek pripojuje HD zdroj pres HDMI a ten SCART jsem zkousel jen abych vyloucil chybu HDMI vystupu ... to jen FYI
losos (2977)|5.2.2012 22:51
Ja se neptam, ale asi se trefil zifin.
Je o tom psano i v manuale.
MartasKP (710)|5.2.2012 22:58
[quote=losos;395771]Pro MartasKP
No, ja a i vsichni ostatni, mame tlacítlo STB opravdu vlevo nahore... :D
(To je odpoved na prispevek nize...)[/quote]

Tak asi prestanu chlastat,ale zleva nahore je PWR ... MUTE, druha rada FORMAT ... SAT ... STB/TV ... TV/RADIO. Leda,ze by STB melo byt STAND BY ... to me nenapadlo (my v praci pouzivame SBY pro STAND BY) :D ... nicmene v elektrice bylo oboji ... jak uz jsem psal, nezobrazila se ani uvodni obrazovka po zapnuti STB (prijimace) ;) ... mohl jsem prepinat jakejkoliv kanal a nic, menily se jen na STB a na obrazovce jen ta hlaska,ze chybi signal.

[quote=losos;395781][/quote]
Asi prostuduju manual ... byt tvrdim,ze navody jsou pro lidi bez fantazie :D
Eman (38)|5.2.2012 23:05
[quote=MartasKP;395774]
Asi to neni hlaska ze STB,kdyz mi na televizi beha hlaska,ze "je tu neni signal" ... pokud ti vadi,ze jsem jeste po prichodu z prace nestihnul prepnout na plnohodnotnou cestinu ... btw, u nas prumerne inteligenni clovek pripojuje HD zdroj pres HDMI a ten SCART jsem zkousel jen abych vyloucil chybu HDMI vystupu ... to jen FYI[/quote]
No vidíš, aj keď tá Tvoja odpoveď je dosť podráždená a, dovolím si povedať, aj mierne zaváňajúca nacionalizmom, tak príčinu problému poznám. Vysvetlil si ju sám tou zbrklou odpoveďou...áno, normálny človek pripája HD zdroj cez HDMI kábel, ale taktiež pri zapnutí tej zostavy neprepína vstup TV zobrazovača na vnútorný tuner, ale na HDMI vstup. Preto tá hláška na obrazovke, čo si v prvom príspevku nevysvetlil. Čiže ešte raz a zrozumiteľne. Interný DVBT tuner nemal signál z antény, preto tv písal, že nemá signál a stačilo prepnúť na HDMI vstup a všetko beží. To bol ten zásah, o ktorm si napísal, "že nevieš ani čo si poprepínal". Takže nabudúce sa najprv nadýchni a potom píš...
MartasKP (710)|5.2.2012 23:07
Ted jsi me uklidnil ... nejsem to ja,kdo musi prestat pit :-D :-D:-D;).... ja psal ale o 202jce :D ... tam je to presne,jak jsem popsal a cerveny tlacitko je jen na teletext :D
MartasKP (710)|5.2.2012 23:21
[quote=Eman;395784].[/quote]

A vis,ze ses skoro trefil. Podrazdenej jsem byl. Hlav ne z toho,ze nekdo resi jak je to napsany spis,nez co je napsany. Nekolikrat jsem se nadechl a napocital do deseti abych nepsal hned zvoleje a pak jsem ti odpovedel s notnou davkou nadsazky.
To bylo trochu OT. A ted k veci. Tak mi teda rekni,cim toho mladej dosahl a pak hlavne,jakym tlacitkem jsem ten problem vyresil. Abych ja a pripadne i dalsi vedeli,co se muze stat a jak to "opravit"
vd (140)|6.2.2012 13:34
Sorry za asi blby dotaz ale jsem s Arivou novacek...

1) umi 102 nahravat tak aby to bylo prehratelne i na PC?
2) umi 102 cist Skylink ICE?

Dik
MartasKP (710)|6.2.2012 14:33
[quote=vd;395862]
2) umi 102 cist Skylink ICE?
[/quote]

Umi. S tim nahravanim ti ale neporadim. Nezkousel jsem.
u17 (3)|6.2.2012 18:26
[quote=mhrabe;395555][QUOTE=u17;395505]Páni, nemáte zkušenost s konverzí TS např. do PS? Zkouším všechno možné, ale žádný program mi nechce otevřít *.TS nahraný v Arivě 202E.

Já používám bez problémů pro konverzi *TS program CONVERTXtoDVD, kartu mám v CI modulu Mascom.[/quote]

Díky za tip, ale nepovedlo se, hlásí to tyto chyby:
..."jméno souboru" ignorován. Chybí video stream pro dekodování.
a nebo
..."jméno souboru" ignorován. Neznámý typ souboru. Nelze zístat informace o streamu. Možná byl formát souboru špatně detekován kvůli špatné příponě souboru.

Díky za další tipy páni.

u17
u17 (3)|6.2.2012 18:28
[quote=vd;395862]Sorry za asi blby dotaz ale jsem s Arivou novacek...

1) umi 102 nahravat tak aby to bylo prehratelne i na PC?
2) umi 102 cist Skylink ICE?

Dik[/quote]

Ahoj, řeším problém nahrávání, byl mi porazen ConvertXtoDVD, ale hlásí podivné chyby, viz výše. Vyzkoušej, možná budeš uspěšnější.

u17
SaiyansX (97)|7.2.2012 02:48
Nemáte někdo kombinaci: novější LG TV a starší univerzální dálkový ovladač Arivy (co se dával k Arivě 200) 640 verze 2? Už jsem dával všechny kódy LG (0xxx to bralo, xxxx vyhazovali chybu), automatické prohledávání (to bylo nějaké rychlé, snad 3-5 sekund), ještě mě čeká kompletní manuální ... na Arivu 202E a DVD přehrávač Ferguson D-890HX funguje perfektně, TV nemůžu zatím dohledat ...
mhrabe (9)|7.2.2012 07:38
[quote=u17;395907][quote=mhrabe;395555]

Díky za tip, ale nepovedlo se, hlásí to tyto chyby:
..."jméno souboru" ignorován. Chybí video stream pro dekodování.
a nebo
..."jméno souboru" ignorován. Neznámý typ souboru. Nelze zístat informace o streamu. Možná byl formát souboru špatně detekován kvůli špatné příponě souboru.

Díky za další tipy páni.

u17[/quote]

Znovu jsem to ověřil a bez problémů. V adresáři mám u filmu soubory např. 000.ts, 000.dvr, 001.ts, 001.dvr a vždy info3.dvr. V Convertu pak načtu oba soubory 000, 001. Convert je verze 4.
antoni (16)|7.2.2012 08:55
Ahojte. Je tu niekto kto má alebo mal okrem Ariva202 aj Opticum X403, a vedel by porovnať oba STB (najväčšie výhody/nevýhody) ?
Za normálnu odpoveď dopredu Ďakujem.
zifin (9)|7.2.2012 12:37
[quote=MartasKP;395787]A vis,ze ses skoro trefil. Podrazdenej jsem byl. Hlav ne z toho,ze nekdo resi jak je to napsany spis,nez co je napsany. Nekolikrat jsem se nadechl a napocital do deseti abych nepsal hned zvoleje a pak jsem ti odpovedel s notnou davkou nadsazky.
To bylo trochu OT. A ted k veci. Tak mi teda rekni,cim toho mladej dosahl a pak hlavne,jakym tlacitkem jsem ten problem vyresil. Abych ja a pripadne i dalsi vedeli,co se muze stat a jak to "opravit"[/quote]

Přečti si co jsem psal výše a to je ono!
ganco41 (227)|7.2.2012 15:04
Sevas, chcem si kupit Ext. HDD 3.5" WD Elements Desktop 2TB USB a potrebujem poradit ci pojde v Arive 102 E ? Vdaka Losos vopred, alebo aj inym poradcom vdaka.
losos (2977)|7.2.2012 15:21
O tom typu, co si chceš koupit, nic nevím, ale vím, že nejvíce stížností vždy bylo na WD disky - ne kvůli kvalitě, ale kvůli nějakému souboru, či rozdělení na disku (podrobnosti si už nepamatuji). Jestli si jej koupíš, tak možná budeš mít i ty stejné problémy, jako byly před časem popisovány na Ab-fóru...nevím.
My jsme ověřili výbornou funkčnost jen u těch, o kterých se zmiňuji v přiloženém souboru "Jaký harddisk pro Arivu". Mrkni se do něj atd... (už jsem to tu kdysi dával).
Eman (38)|7.2.2012 16:07
[quote=MartasKP;395787]
To bylo trochu OT. A ted k veci. Tak mi teda rekni,cim toho mladej dosahl a pak hlavne,jakym tlacitkem jsem ten problem vyresil. Abych ja a pripadne i dalsi vedeli,co se muze stat a jak to "opravit"[/quote]
Podľa mňa to bolo tlačidlom STB/TV. Prípadne tlačidlom na výber zdroja signálu IN1, IN2...neviem ako je na tom DO od televízora označené).
losos (2977)|7.2.2012 16:39
Settingy přeloženy na str. 43.
prcekee (63)|8.2.2012 08:39
toGANCO ja použivam ikdyž ne často Ridata 500GB RPD620 2,5"přenosová až 480Mbps je napajen přes usb a tak se nevypíná ale je tichý a leží před tv vedle Arivy 202 svižně reaguje na posun atp používám více na fotky z Canon EOS 550D fotky cca 5Mb a jede OK kupoval jsem ho v září v Kauflandu za 1200Kč ak netuším reálnou dnešní cenu a ma 3 roky zarukul


OK jen jsem se chtěl podělit o svou zkušenost :-)
ganco41 (227)|8.2.2012 10:35
to prcekee - fajn vdaka, ale ja by som sa chcel dozvediet aj co sa tyka kapacity ext. HDD 2 TB, ze ci to ariva utiahne, viem, ze 3,5 palcovy hdd ma svoje napajanie, ale nechcem kupit macku vo vreci.. vdaka
losos (2977)|9.2.2012 13:13
Aspoň jedna dobrá zpráva :
Známý si v pondělí (6/2/2012) koupil novou Arivu 202E, nahrál jsem mu do ní přes RS-232 můj setting a odmazal přebytečné družice, protože ji bude používat s monoblockem pro A3/A1.
Potom jsme zkoušeli její přepínání obou družic 23,5°E a 19,2°E. Nenalezli jsme žádný problém.
Zkoušeli jsme to u dvou různých parabol s různými monoblocky. Dnes je to již čtvrtý den a stále vše funguje tak, jak má.
Její výrobní číslo je : S2A11044SS
killors (20)|9.2.2012 13:13
Zdravím,
mám s arivou takovýto problém. Mám v ní poslední verzi patch a když mám v ní modul Irdeto smit a v ní cslink kartu a v uni čtečce sky UK kartu a přepnu na kódovaný program sky UK tak zpátky mě to už cslink programy nerozkoduje. Neví někdo kde je zakopanej pes je to divný tohle dělalo i s orig softem. děkuji za odpovědi.
vlastvs499 (322)|9.2.2012 14:18
ganco41:
Ten uvedený disk můžeš bez problémů použít.

killors:
Už jsem to psal Polákům před více než měsícem a vypadá to, že snad kvůli tomu nevydávají další firm.
Odpověděli, že na tom makají.
Jestli máš nějakým způsobem možnost, vyzkoušej tento modul: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Mohl by fungovat. Chce to před koupí rozhodně vyzkoušet (vem si arivu klidně do prodejny, určitě ti to umožní, nebo se domluv, jestli to půjde vrátit).
Irdeto smit v žádném případě nefunguje v A202 v kombinaci s jiným kódováním na druhé kartě.
A pokud to máš jako já, že aby to kódování fungovalo ji musíš vždy vypnout a zapnout, tak jsme doma. Proto je ve skříni.
Já už nemám sílu do modulů investovat...mám jich hromadu...a nic...
killors (20)|9.2.2012 14:31
Tak přesně jak popisujes musím ji vypnout a zapnout a zase naskočí, ale jakmile přepnu na nakej kódovanej program a zpět tak nic. Myslíš že ten eurocam bude šlapat jo? Si zkoušel nebo ses nekde dočetl dík.
vlastvs499 (322)|9.2.2012 14:40
Zkušenost s tímhle modulem má uživatel "michal.vrzak", snad se nebude zlobit, že to zveřejňuji, najdi ho tady a napiš mu, určitě pomůže. Řešil tím právě neúnosně dlouhou dobu mezi přepínáním (v rámci jedné karty - pozor) a tento modul mu to vyřešil.

Proto by stálo za to vyzkoušet na tomto modulu přepínání mezi různými systémy kódování, což on ale nezkoušel. Diskuse o Tvém problému je v příspěvcích na začátku tohoto tématu.

Uživateli "pajapytlik" to v tom odkazu ve tvém modulu jede, ale v rámci stejného kódování (CS+Sky), takže problém je zřejmý - oběma nám to nefunguje proto, že máme dvě karty na dva různé systémy.
Počkejme na ten FW, jinak to nevidím...
killors (20)|9.2.2012 15:28
Tak jsem jen ze zajímavostí vytáhl karu skylink a cslink na cslink prima HD a na cslink markiza HD skylink sem vložil do modulu a cslink v uni čtečce najel na Markizu HD po spusteni sla OK přepnul na prima HD ta šla taky ok přepl jsem zpět na Markizu HD a aňi ťuk. Zase kdyz vypnu zapnu ok. Takže pravděpodobně nesejde na systému kódování, oba programy jsou totiž v irdeto. Tak skusím ten eurocam a pakdám vědět třeba to můj problém vyřeší.
vlastvs499 (322)|9.2.2012 15:47
Tak to je zajímavý. Prosím zkus to teda, ten eurocam, a dej vědět, moc mě to zajímá. Díky!
Operator5a6 (8)|9.2.2012 17:06
Pre ganco41

Zdravím

Ja mám a používam externý HDD 3.5" WD Elements Desktop 2TB USB 2.0 na Arive 202E a mal som aj Arivu 200 HD. Externý disk je plne kontaktibilný s Arivami. Môžem odporúčiť - Prehrávanie mvk ide plynulo

link : http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=mWDBAAU0020HBK-EESN
ssendy (21)|9.2.2012 21:10
Cau.Mam v planu koupit ferguson ariva 102e hd.Jen me zajima jak je to s tim mkv a dts zvukem a jeste jestli jde prehravat soubory primo z pc pres sitovy kabel.Dekuji
vlastvs499 (322)|10.2.2012 07:25
ssendy:

Nelze přehrávat z PC po LAN v A102/202 (ani naopak) a nahrávky z kódovaných kanálů dokonce nelze přehrát ani přímo v PC.
Otázka "jak je to s tim mkv a dts zvukem" by stála za upřesnění...
pingween (8)|10.2.2012 16:28
202 přehrává .mkv bez problémů, dts zvuk asi jen pass-through, ale to jsem nezkoušel. Rovněž .mts z kamery jede fajn.
SaiyansX (97)|10.2.2012 17:10
[quote=vlastvs499;396596]... nahrávky z kódovaných kanálů dokonce nelze přehrát ani přímo v PC.[/quote]
To není přesné. Pokud jsou pořízeny (Ariva 202E) pomocí CAM modulu Cryptoworks nebo ICE, tak v PC lze přehrávat i upravovat.
ssendy (21)|10.2.2012 17:49
Me nejde o nahravani.Spis me zajimalo to prehravani pres lan a ten dts zvuk.To je skoda,ze neprehrava pres lan.
vlastvs499 (322)|10.2.2012 20:01
[quote=SaiyansX;396702]To není přesné. Pokud jsou pořízeny (Ariva 202E) pomocí CAM modulu Cryptoworks nebo ICE, tak v PC lze přehrávat i upravovat.[/quote]

V CAM Irdeto Neotion, karta ICE - nelze. Ani otevřít. A nejen v něm.
Celkem by mě zajímalo, ze kterého CAM modulu lze nahrávku otevřít a editovat. Zajímá mě přesný název CAM.
Nevylučuju to, samozřejmě, ale potřebuju to... :-) ...už dlouho...
Vůbec nechápu pojem " CAM modul Cryptoworks nebo ICE", jak uvádí SaiyansX.
Prosil bych upřesnění.
leo1983 (0)|10.2.2012 20:22
čim to može byť že ariva my nechce nahravať so spektrum hd nahravka sa nahra ale neda sa prehrať piše zakodovano ale pritom z ostatných programov nahrava ok
leelee (1)|10.2.2012 20:23
Zdravim vsechny. Chci se zepat, jak nastavit newcamd na Ariva 202E, ktery mam za routerem v domaci siti. Zapasim s tim uz pres tyden a stale nejsem schopny to rozchodit. Najdu na webu nastaveni IP, popripade HOST NAME, DES KEY, USER, PASS a PORT.
Kdyz odeslu PING, tak je uspesny. Ale nefunguje mi pripojeni k serveru. Pokud je napr. USER : copa-1 ==> copa-1000, PASS : satarabia.com tak si muzu zvolit uzivatelske jmeno mezi copa-1 az copa-1000?
Prominte, ze se takhle hloupe ptam, ale jsem fakt uz zoufaly :-(


Vsem diky za pripadne pripominky nebo pomoc
killors (20)|10.2.2012 20:50
[quote=vlastvs499;396768]V CAM Irdeto Neotion, karta ICE - nelze. Ani otevřít.[/quote]

zdravim tak jsem zkoušel ten modul a efekt uplně stejnej sice jsem si myslel že to chvíli jelo ale pak zase ne pak jo. Prostě hrozný, já kupuju vantage splnuje vškeré mé nároky arivu koupit byla ta největší chyba co jsem mohl udělat ještě k tomu mi blbě přepíná a diseqc když přepínam na Horizontální kanál na jiné družici tak hláška žádný signál od výrobce vyrozumění nekompatibilní s mým diseqc přepinačem. S tímto je to fakt o nervi. Uvědomil jsem si, že sice na arivě usetřim ale pak veškerim zkoušením na tom necham víc peněz s tímto už je konec. Měli by k ní psát pro silné povahy. S obazem nejsem vůbec spokojen takovej vyblitej obraz a hlavně že to má upscaling do 1080p.
Saidxxx (104)|10.2.2012 21:18
[quote=killors;396797]zdravim tak jsem zkoušel ten modul a efekt uplně stejnej sice jsem si myslel že to chvíli jelo ale pak zase ne pak jo. Prostě hrozný, já kupuju vantage splnuje vškeré mé nároky arivu koupit byla ta největší chyba co jsem mohl udělat ještě k tomu mi blbě přepíná a diseqc když přepínam na Horizontální kanál na jiné družici tak hláška žádný signál od výrobce vyrozumění nekompatibilní s mým diseqc přepinačem. S tímto je to fakt o nervi. Uvědomil jsem si, že sice na arivě usetřim ale pak veškerim zkoušením na tom necham víc peněz s tímto už je konec. Měli by k ní psát pro silné povahy. S obazem nejsem vůbec spokojen takovej vyblitej obraz a hlavně že to má upscaling do 1080p. Ten chladič v ní jsem vyměnil ta destička co tam byla to je snad výsměch. Kompletně jsem tu arivu rozebíral a kontroloval jednotlivé součástky. Je v tom nastrkanej kde jakej levnej čínskej šmejd. Jedině snad na co se vyplatí je emu austria sat jsem tam rozjel ok. I upc by mělo jet ok. Pokud by jí někdo chtěl koupit a stačí mu, že jede bezproblému na jednu družici, nebo má čas zkoušet různé diseqc přepínače. Ať mě napíše PM na ceně se domluvíme. Já už s tímto nechci nic mít společného.[/quote]

Především si udělal chybu že jsi to začal kuchat! Máš nárok na reklamace a dokonce dva roky, to jsi nevěděl?

Ariva není vubec špatná naopak Vantage nemá takovou podporu.
vlaštovka (6)|10.2.2012 21:29
Zdravím, mám problém, se kterým bych potřeboval pomoci. Nainstaloval jsem si nové setingy od Lososa a zapomněl jsem před instalací dát tovární nastavení. Nyní se moje ariva202e pořád zapíná a vypína neustále dokola. Vůbec není možné se dostat do menu a ani nikam jinam. Zkrátka se pořád restartuje. Lze nějakým způsobem docílit továrního nastavení aniž bych zasahoval do menu? Protože tam se není možno dostat,.. abych tam mohl nahrát nové setingy?
SaiyansX (97)|10.2.2012 21:29
vlastvs499: Jasně, to je CI+, na těch ani náhodou, tam jede jen co provider navolí ...
killors (20)|11.2.2012 00:43
Saidxxx: Tuhle arivu jsem naštěstí nekuchal vyměnil jsem chladič u arivy která šlape ok.Tak snad záruka klapne. S tim Vantagm, kdo ti řikal, že má býdnou podporu sice oficiální firmware vydavaji snad každej měsíc, ale ten nic neřeší. Zato pokud neofic funguje tak jak má a neni s nim vůbec žádný problém tak proč by bylo třeba vyvíjet další. Zkus vzít vantage 7100s a arivu 202e a porovnej obrazy u SD a u HD. Jenoznačně povede vantage. Sice je dražší, ale ten kdo chce kvalitu tak se investice vyplatí.
vlastvs499 (322)|11.2.2012 06:53
[quote=SaiyansX;396810]vlastvs499: Jasně, to je CI+, na těch ani náhodou, tam jede jen co provider navolí ...[/quote]

A proč na to na nahrávkách tohoto modulu na 202 nefunguje a na 200 ano?
Když provider navolí, tak všude, ne? Nebo je to otázka značky a čísla přijímače? Nesmysl. Je to otázka FW, ne providera a ne CAM s označením +. To už jsme tady ale řešili, určitě víš.

Úplně jinam - miluju extrémy a perly, naprosto chápu, že Kudma ani Losos nereagují... (třeba u vychodňara Kudmy mě to trochu překvapuje). :-)
Myslím, že nic lepšího už tu nebude, cituju to proto na této straně podruhé a omlouvám se:

killors: "Prostě hrozný, já kupuju vantage splnuje vškeré mé nároky arivu koupit byla ta největší chyba co jsem mohl udělat ještě k tomu mi blbě přepíná a diseqc když přepínam na Horizontální kanál na jiné družici tak hláška žádný signál od výrobce vyrozumění nekompatibilní s mým diseqc přepinačem. S tímto je to fakt o nervi. Uvědomil jsem si, že sice na arivě usetřim ale pak veškerim zkoušením na tom necham víc peněz s tímto už je konec. Měli by k ní psát pro silné povahy. S obazem nejsem vůbec spokojen takovej vyblitej obraz a hlavně že to má upscaling do 1080p. Ten chladič v ní jsem vyměnil ta destička co tam byla to je snad výsměch. Kompletně jsem tu arivu rozebíral a kontroloval jednotlivé součástky. Je v tom nastrkanej kde jakej levnej čínskej šmejd. Jedině snad na co se vyplatí je emu austria sat jsem tam rozjel ok. I upc by mělo jet ok. Pokud by jí někdo chtěl koupit a stačí mu, že jede bezproblému na jednu družici, nebo má čas zkoušet různé diseqc přepínače. Ať mě napíše PM na ceně se domluvíme. Já už s tímto nechci nic mít společného."

Tak killors, jednu 202 mám ve skříni a nabízím 5 killo(rs) za tu Tvoji, mimo PM a zcela veřejně. Víc ne.
Když kupuješ Vantage, tak mou nabídku vezmeš.
Jsem silná povaha, proto chci druhou. Na horizontálních kanálech nevím, jestli mám signál, nezkoušel jsem. Nemysli si, taky mi ten upscaling 1080p nedělá dobře. Mým snem je několikanásobně víc. Potřeboval bych vědět, jestli jsi ty čínské součástky zkontroloval opravdu zodpovědně a jestli by na nich jelo opravdu i to UPC (to víš, Čína je Čína). Jestli to můžeš garantovat, tak to za těch 5 killo beru. S tím nekompatibilním disecq nebude problém, když budu mít ty 202 dvě, tak to ani nepoužiju (jedna na A3, druhá na A1). Jo a než to vezmu, šlo by k tomu dodat tu destičku na výsměch, co tam byla původně a co ničemu nepomohla? A vlastně - čemu měla pomoci? Vidím to na ten "vyblitej" obraz.
Odepiš raději na PM, tady by to mohlo klidně někoho zabít, díky.
(Tady žerem Arivy a ty vyrukuješ s V**t**e.)
A ne že mě podrazíš, 500=2,5 L rumu (v akci), nebo několik nečínských součástek do Vantage. A jestli to chceš v tom rumu rovnou, napiš, nedivil bych se.