Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 202E / 102E

vlastvs499 (322)|2.4.2012 14:19
Naprostý souhlas, při porovnání A202 - Optibox Gekko na TV Samsung UE46D6100 je rozdíl na SD víc než o ten parník, což je zajímavé...
losos (2977)|2.4.2012 16:59
Nevím, co máte za problémy s obrazem, máme tyto sat. přijímače :
2 Arivy 200HD
1 Arivu 202E
2 VU+ DUO
1 TF 7710 HDPVR
2 AzBox Premium HD

U všech je zcela totožný obraz - nelze rozpoznat žádný rozdíl !
(Dál o tom nemíním diskutovat, psal jsem o tom již vícekrát, je to pořád kolem dokola o tom samém...)

P.S. - setting na str. 67 byl aktualizován 2/4 v 17 hod.
kudma611 (702)|2.4.2012 18:20
No nie?A to televízory na vine. :D
SaiyansX (97)|2.4.2012 19:30
losos: A na jaké TV to máš odzkoušené? Já bych i řekl, že mám nepatrně lepší obraz z DVB-T (SD) tuner TV, pak o trochu horší z DVB-S/S2 (SD) tuner TV, pak o dost horší z Arivy 202E (SD), prostě asi neumí tolik vyhlazovat SD obraz, jsou často vidět malé mihotavé body (bez kostičkování), tím nechci Arivu hanit, v případě sat funkcí dává televizi jasně na prdel, kromě načítání EPG (TV načte komplet celou družici a na několik dní)
pfornal (201)|2.4.2012 19:33
Hoši, já teda nevím, ale mám tady pár mašinek, včetně těch různých Skylinkready strojů a nemám problém s kvalitou HD ani SD. Chce to nastavit a jede to jak z praku. Kdo mi bude tvrdit, že ORF1,2 v HD, Servus HD, TRT HD, ARD a ZDF v HD je u Arivy mazanice oproti jiným strojům - budu s ním hluboce nesouhlasit.Obraz ostrý jak břitva. Teď čučím na KOmetu v Plzni na Topfieldu 2050 (CT4) a obraz žádná sláva, stejně jako na Arivě . To ale asi nebude problém Arivy.
SaiyansX: Mihotá to a Ariva to není... teď nevidím ani puk. Otázka- co je to za mašinu?
Je to Vantage 8000TS .. a je to špatný STB?

vlastvs499 pode mnou: řeší se to tady už delší dobu, že HD u Arivy není to co u jiných STB a SD kanály, že jsou rozmazaný. A navíc jsem napsal, že hledím na Kometu a ta je na CT4, což není HD ale SD. Ale nikomu názor neberu. Kdo je na Arivu nasra.ý, ať je. Mě taky zklamala 200-vka a stejně mi jedna zůstala (jako čtvrtá mašina v děcáku).
vlastvs499 (322)|2.4.2012 20:07
Tady ovšem taky nikdo nepíše, že HD kanály jsou mazanice...chce to líp číst.... :-) Kometa!!!
Saidxxx (104)|2.4.2012 20:59
Občas sem kouknu co je zde nového,no a musím se zapojit do debaty.Velice nepatrný rozdíl mezi přijímačema je,ale ve většině případech se jedná o pečivé nastavení STB pokud je vybaven touto možností.Mnohdy se stává a to hlavně na LCD TV, že není citlivě přijímač a STB doladěn.Tím se vše muže zdát podstatně zhoršené a svádíme to na STB.Na plazmě je to mnohdy o mnoho jednodušší.Na 99% případu nemusím na TV plazmě nic upravovat.Na plazmě je oproti LCD TV lépe vidět že je špatně nastaven STB.Po doladění vše pusobí všechny STB velmi podobně, HD pořady nepočítám.Ty nepatrné rozdíly jsou viditelné z metrové vzdálenosti,no a to se málo kdo dívá na 107cm TV.
Také mám ke srovnávání celkem 10 kousku STB několik značek a většinou se jedná o doladění jasu, kontrastu,sytosti barev a dost často u LCD vadí moc vysoký kontrast a také ostrost.Stačí snižit kontrast a upravit ostrost a obraz je snesitelnější.
LCD které mám vyžadují velmi citlivé zacházení s nastavením obrazu.Mám tu výhodu že mám plazmu,tam si nejprve nastavím STB a potom jemně doladím STB k LCD TV a nekoukák zásadně z metra, abych si nepokazil náladu.Hlavně na SD PROGRAMECH.
Hrabo (53)|2.4.2012 22:54
ja som tiez pozeral tu Kometu,mam plazmovu telku SAMSUNG a ten obraz bol teda riadne divny :-(( zacal som sa s tym hrat,nastavovat a uplne som si to rozhadzal... :-D dal som potom BY SOURCE ale vobec sa mi to tak nepaci..a to prepinanie HD-SD to je hrooozne...
viete mi napisat ako mate vy nastavenia obrazu--KONTRAST-JAS a podobne? dako sa mi nic nepaci,ked s tym spekulujem :D
roman_hk (151)|3.4.2012 09:02
Pokud je nejlepší obraz SD programů (zejména s nízkým bitrate) u Arivy 202 "by source", tak se domnívám, že zakopaný pes je právě v tom algoritmu, který nepříliš dobře (resp. mizerně) přepočítává obraz do jiných rozlišení (zpravidla na 1080i) a to měl vyřešit jiný firmware s jiným algoritmem přepočtu rozlišení.
petter (7)|3.4.2012 14:26
dobry den mozte my niekto prosim vas poslat lososov setting ale uz prerobeny na arivu 102 a aby v nom fungovali aj kluce? skusal som to cez export a tam mi nesli kluce a nazvy programov boli nejake divne a cez userdb mi to vobec nejde natiahnut pise bin dont match a aktualizacia sa vypne. Jeedna sa mi hlavne o program hokej na druzici 4'yW, ked som si ho doladil rucne.a dal nahrat databazu klucov tak mina tom prwograme stale pise kodovane.viem ze tu uz losos pisal ze si ten seting treba vyexportovat no ani tak mi to nejde. dakujem
steall (25)|4.4.2012 14:20
LOSOS:v settingu nemáš BBC kanály na Astra 1N(28,2E),teď jdou i na menší parabole:[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a do key.db to chce přidat LIDER TV 36E i 13E biss a na 12W-MCS XTREME,MCS Inter,TRACE STV,EUROCHANEL,VIASAT NAT vše biss.Jinak super práce
EMI (71)|4.4.2012 20:07
Zhoršení kvality při sledování SD špatným dopočtem BR by to vysvětlovalo a už jednou jsem se tady o tom zmiňoval že mám problem s Barandovem že často kostičkuje a obraz se sem tam rozkládá. Proto jsem si pořídil A 202 která mi to nedělala když jsem ji zkoušel. Tak do obýváku šla 202 a do ložnice 200vka. Jenže: v obýváku mi to začalo dělat zase (TV Samsung Full HD 100Hz,přip. HDMI přes motor) a A200 v ložnici to přestala dělat (Samsung HD/r, HDMI, přímo ) Stejná parabola, stejné dual LNB. vyměnil jsem i TV a bylo to stejné. Sila signálu z anteny stejná. V čem to je a proč to dělá jen Barandov. Před přeladěním to dělala HD Nova. Taky jen v obyvaku jak na A 200 tak na A 202. Poraďte kde hledat. EMI
losos (2977)|4.4.2012 20:43
I když jsi vůbec nic nenapsal o tom, jak máš vedený signál do obýváku a do ložnice - zcela evidentně ti do ložnice jde signál nějaký zeslabený...prověř to...
67kokso (39)|4.4.2012 21:13
[QUOTE=losos;404656]Setting pro Arivy 202E pro 47 družic s firmware V1.16B4* aktualizován 4/4/2012 v 20 hod. - (Celkem 2.554 TV programů + 32 rádií).
Poslední úpravy : přidán další 1 program BISS (již sedmý) na 3°E + Premier League HD (BISS) na 10°E
(Do Ariv 202E si setting nahrejte přes "Allcode+bootloader", chcete-li, aby se vám nahrálo i logo).

Do Ariv 102E a 102mini si setting nahrejte přes "userdb" (Předem musíte mít v Arivě firmware V1.16B4*), nebo exportem.
Při tomto způsobu se nenahraje nové logo, ale zůstane původní...

Pro nové majitele Ariv je přiložen také soubor "Jak na to..."

Na přání uživatele petter přidán i setting pro Arivy 102E.[/QUOTE]

Ten Premiere Leaugue nejde,neviem ako vam.
losos (2977)|4.4.2012 21:50
Premier League je v settingu u družice 10°E na prvním místě (PLTV enc1) a teď se na něj dívám, normálně funguje... funguje i těch 5 programů v BISS na 12,5°W, což jsem netušil, že po jejich nedávném odmlčení opět začaly vysílat...
Pokud ještě najdete něco, co by bylo vhodné do settingu doplnit, napište. Programy BBC na 28°E bohužel doplnit nemohu, u mne nemám signál...
67kokso (39)|4.4.2012 22:35
[QUOTE=losos;404672]Pfremier League je v settingu u družice 10°E na prvním místě (PLTV enc1) a teď se na něj dívám, normálně funguje... funguje i těch 5 programů v BISS na 12,5°W, což jsem netušil, že po jejich nedávném odmlčení opět začaly vysílat...
Pokud ještě najdete něco, co by bylo vhodné do settingu doplnit, napište. Programy BBC na 28°E bohužel doplnit nemohu, u mne nemám signál...
Setting jsem aktualizoval ve 4/4 ve 21:45 hod.[/QUOTE]

Skusal som nahodit setting znova a nejde mi.Ten kanal je naladeny ale je zakodovany.Asi nieco robim zle,hoci idem podla navodu a neda sa mi zrusit povodny setting hoci davam tovar.nastavenie.
67kokso (39)|5.4.2012 08:50
Problem je v tom, ze po nahodeni tvojho noveho settingu sa mi spusti ten stary, hoci som postupoval spravne.
kudma611 (702)|5.4.2012 10:24
Najhraj cez allcode+bootloader.Ono je pekne keď napíšeš postupoval som podľa návodu.Keby si napísal krok po kroku čo si robil-boli by sme múdrejší.Príklad:ak je setting uložený len ako user database čo takto nám sa aj uloží pri dumpe a nahraní nového userdb už nemôžme dávať továrko,lebo sa prepíše za ten setting ktorý je uložený ako defaultdb.Ak máme setting v ariva editore uložený aj ako default data base potom aj po továrku nam ostáva.Takže stačí po natiahnutí userdb nedávať továrko a setting sa nám prepíše za nový.
Barnabas (16)|5.4.2012 10:50
Zdar všem, mám Arivu 202e asi měsíc, teď jsem aktualizoval firmware na 1.16B4 a zmizly mi všechny naladěné programy a vše skočilo na tovární nastavení. Je to normální nebo jsem udělal něco špatně? a ještě jedna otázečka, dá se nějak zálohovat (USB, RS232) seznam naladěných programů? Díky.
kudma611 (702)|5.4.2012 11:46
Aktualizácia cez usb/druh aktualizácie dump a vytvorí ti súbor Dumpfile abs.Je to kompletná záloha fw,naladených programov a všetkých nastavení.Po nahraní takého dumpu(zálohy) cez allcode+bootloader sa nahrá všetko tak ako v momente keď bola vytvorená záloha-včetne nastavení-pokiaľ sme dump neupravovali v ariva editore(ale to sa zmenia iba programy nie nastavenia).
petter (7)|5.4.2012 13:44
Diky losos za setting aj na A102, uz mi to fachci.
Barnabas (16)|5.4.2012 16:20
Díky, takže zálohu udělat přes USB a zpět nahrát přes rs 232, jestli tomu rozumím. Ale když stáhnu nový firmware, tak se mi po nahrání dumpu nahraje taky starý firmware.
losos (2977)|5.4.2012 17:44
Aby se ti po natažení nového firmware podařilo nahrát zpět do Arivy jen tvé naladěné programy (=setting), nahrej to z tvého DumpFile.abs způsobem přes userdb. Nikoliv přes Allcode...
deweler (22)|5.4.2012 18:42
Dnes zakúpena Ariva 202e,nahratý nový firmware V1.16B4* a Lososov setting+keys.K ladeniu paraboly sa ešte len chystám.
Lososovi veľké Ďakujem
losos (2977)|5.4.2012 19:42
Dík za uznání...
Setting pro Arivy 202E pro 47 družic s firmware V1.16B4* na str. 70. aktualizován 5/4/2012 v 19 hod. - (Celkem 2.560 TV programů + 32 rádií).
Poslední úpravy : zprovozněny RAI/Tivú Sat na 13°E (Rai HD atd.)
Douzi (5)|5.4.2012 21:54
Pro ty co by chtěli zakoupit NOVY Redukce-adaptér USB - COM port RS232. Bohužel zatím neodskoušený
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kudma611 (702)|5.4.2012 22:32
Až na to,že rs232 treba samicu-v stb je samec. :D
SlovenskyKAKTUS (24)|5.4.2012 23:59
Urobil som si zálohu arivy DumpFile.abs na flesku a nedá sa mi skopírovať do PC , že nemám povolenie. A ani skomprimovať winrar-e. Ja sa asi picnem , ešte aby som takéto voloviny riešil, ako keby som nemal čo na práci.

Losos tvoj setting sa mi veľmi ľúbi, hlavne ten FAV sport , slovenské atd...
Mohol by si do budúcna vytvoriť FAV CZ-SK alebo HD kanáli. Zábere to veľa času a nie každý ma na to nervy to nastavovať. Takto to , len skopírujeme a vďaka tebe ušetríš kopu ľuďom robotu a každý príde
na hotové. Viem ,že z toho nič nemáš, ale kopec ľudí ti tu je vďačný.
lubiko (25)|6.4.2012 12:13
[QUOTE=Douzi;404808]Pro ty co by chtěli zakoupit NOVY Redukce-adaptér USB - COM port RS232. Bohužel zatím neodskoušený
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Tenhle kabel mam a nepodarilo se mi ho korektne rozchodit pod Win 7 64, ani v XP modu to neslapalo dobre. Jediny, kde chodi spolehlive je pod normalnima Win XP.
roman_hk (151)|6.4.2012 12:51
Tato redukce z USB na RS232 maká korektně i pod W7 32/64bit => http://www.axago.cz/cz/produkty/usb-adaptery/ADS-50.html (nutno ještě použít křížený propojovací kabel).
losos (2977)|6.4.2012 15:55
[QUOTE=SlovenskyKAKTUS;404826]...Mohol by si do budúcna vytvoriť FAV CZ-SK alebo HD kanáli. Zábere to veľa času a nie každý ma na to nervy to nastavovať...[/QUOTE]

Tohle ti nestačí ? Je to v "settingy pro A202E" - ale je pravda, že ta funkce "žluté tlačítko" pracuje nějak chybně právě u těch HD...

P.S. - také musím pochválit kudmu611 za perfektní návody nejen k exportu... - tohle já, bohužel, neumím udělat, takže je to bezva, že tu kudmu611 máme...
Před časem jsem se dotazoval Ivo Maška, zda by nebylo možné soubory někde uložit tak, abychom je mohli "udržovat", opravovat atd...
Odpověděl, že by to snad bylo možné v oddělení Downloady, že bychom se museli domluvit se správcem fóra...zatím jsem to neučinil.
kudma611 (702)|6.4.2012 16:28
Ten download by bol super-hlavne kôli editácii,ale dlhodobej.
Škoda,že tie fav prepíše jedine ariva-ak sa nemýlim.Urobil by som setting aj z novými údajmi z losovho settingu,ale nemám arivu 102E,alebo 202E.Údaje vo fav skupinách sa prepíšu,ale už samostatné názvy nie.Takže aj keby som vymazal terajšie programy vo fav a urobil nové 3,alebo niekoľko skupín-raz ich pomenoval v SetEdite-druhykrát v ariva editore a aj tak by názvy ostali ako ich losos uložil.Až v arive editovanie obĺúbených a prepísanie a následný dump už je z novými názvami.Dôležitý je prvoradý vytvorený lososom setting.Tie fav skupiny -to už je len hračka buď v Setedite,alebo ako som si robil ešte na V1 fw na A200 priamo v arive-a tiež to netrvalo dlho-trochu snahy a je to.Asi ste ešte nezoraďovali v tv lg s dvb-s tunerom čo to je ťukanie do ovládača aspoň hodinu na vytvorenie fav skupín. :D
losos (2977)|6.4.2012 16:54
Pro mne není žádný problém vytvořit jakékoliv FAV skupiny - jen jsem to považoval (a stále považuji) za zbytečné - např. HD programy (kromě Markízy HD) mám v settingu nad číslem 1 - což je totéž, jako kdyby tam byla FAV skupina HD...
Výhoda onoho žlutého tlačítka je v tom, že když přepneme např. na 19,2°E, tak i tam nám žluté tlačítko vytvoří FAV skupinu HD programů... - i když ani zde to není zapotřebí - u každé družice máme vždy HD programy na začátku seznamu...
Jinak - aby ty názvy FAV byly trvalé, tak je zapisuji v hexaeditoru přímo do firmware (do DumpFile.abs ze settingu).
kudma611 (702)|6.4.2012 17:34
No na hexeditor som zabudol-dík.
leo1983 (0)|6.4.2012 18:46
nedal by sa sem dať ten hexeditor alebo na abforum do sekcie download ariva 202
losos (2977)|6.4.2012 19:14
Používám tento běžný hexaeditor :
(Zacházejte s ním velmi opatrně - to myslím vážně... i mně se dnes A200HD podařilo zablokovat, nevím proč, chybu jsem neobjevil... - zřejmě jsem při úpravách DumpFile.abs v hexaeditoru něco pokazil, i když délka souboru zůstala správná..., proto mějte vždy upravovaný soubor předem zazálohovaný... a to nejlépe na dvou různých místech).
Vyhledávací funkce je Ctrl+F a nebo pro opakování Ctrl+H.
Nepodařilo se mi použití písmenka ě. Ariva to zřejmě opravdu v těch FAV skupinách neumí zobrazit (asi to nemá ve svém souboru znaků pro FAV). I když jsem zkoušel různé možnosti, nikdy se na obrazovce televizoru ě neobjevilo - vždy jen nějaká zkomolenina.
Proto máme ve FAV skupinu Detské a nikoliv Dětské. :BB:
leo1983 (0)|6.4.2012 20:20
dakujem
kudma611 (702)|6.4.2012 20:50
Horšie ,že ja si to aj tak nemám kde overiť.Ono je to asi 3 či 4 x obsiahnuté to fav.A editor to je zaujímava vec.On si pamätá svoje premenovanie,ale kde sa to uloží?Už som ho začal prekladať. :D
SaiyansX (97)|6.4.2012 20:57
[QUOTE=kudma611;404924]Škoda,že tie fav prepíše jedine ariva-ak sa nemýlim. Urobil by som setting aj z novými údajmi z losovho settingu,ale nemám arivu 102E,alebo 202E.Údaje vo fav skupinách sa prepíšu, ale už samostatné názvy nie.[/QUOTE]
Ano, v tomhle se tedy mýlíš! Set Edit HD 100 od verze 1.30 (doporučuji z mého odkazu, který jsem tu dával stáhnout ještě *.dll s upgrade na 1.31, které autor programu nemá ani na svých stránkách, obsahuje totiž další opravy chyb) funguje již správně, protože jsem na tyto chyby upozornil ...
kudma611 (702)|6.4.2012 21:07
A prepíše fav názvy(oblúbene) korektne?

.........................................
dík za odpoveď
SaiyansX (97)|6.4.2012 21:16
Ano, ale pouze od verze 1.30. Ve verzi 1.28 a dříve na Arivy 202E nefungovali FAV korektně. Nešlo vytvářet všech 32 FAV, pouze viditelné skupiny (v programu) na obrazovce bez posuvníku (v okně FAV, tedy pouze 1. - 8.) a neukládalo se přejmenování FAV skupin (při Save, tedy Uložit nebo Uložit jako ...). Ve verzi 1.31 (dostupná pouze! z mého odkazu) došlo k opravě chyby (na mojí žádost) nebarvení TV stanic zvolenou barvou FAV, pokud to byla skupina FAV z pořadí 9. až 32. (u pořadí FAV z rozmezí 1. - 8. skupiny to bylo funkční).

P.S.: V mém podpisu máte odkaz na vlákno s odkazy pro Arivu 202E (nevím zda kvůli tomu na fóru nedostanu černý puntík, ale každopádně mě nebaví hledat stále nějaké linky v tomto rozsáhlém vláknu), přimlouval bych se za to, aby jsme do něj dávali všechny odkazy na záležitosti k Arivě 202E, lze to pak snadněji dohledat, editovat a nemusí se to tu v tomto vlákně stále přetahovat jako kočka koťata ...
losos (2977)|7.4.2012 01:13
Setting pro Arivy 202E pro 47 družic s firmware V1.16B4* na str. 70. aktualizován 7/4/2012 v 01 hod. - (Celkem 2.560 TV programů + 32 rádií).
Poslední úpravy : na 16°E přidán nový HD program Arena Sport 2 HD, zatím FTA. Sledujte, dokud to jede...
kudma611 (702)|7.4.2012 11:32
SaiyansX nič ma zatiaľ nepresvedčilo,že SetEditHD100 verzia 1.31 korektne zobrazuje fav skupiny.Na foto je otvorený dump od lososa a kolonky z názvami fav sú prázdne.Ak som tam niečo dopísal nejaký blud názov a otvoril v hex editore boli tam názvy pôvodné od lososa.A navyše je to demo verzia-čo by som zvládol za cenu správneho zobrazovania a uloženia názvov fav skupín.
.................................
Ale teraz som zistil,že z arivy 200 sa dá otvoriť ak vyberiem abs.súbor a zobrazí korektne názvy,ale ak vyberiem abs a súbor z 202E(dump) ta vypíše súbor nenájdený.Otvorí len ak nechám súbor typu:*udf,*abs,*upd.
...............................................
A ešte jedno zistenie.Ak som otvoril môj starý setting pre arivy 102E/202E tak my tiež fav zobrazilo.Len ten lososov nezobrazí a neviem prečo.Či len settingi vytvorené v SetEdite zobrazí?Ešte sa s tým pohrám či zmena názvu v hex editore.
tak je to na dlhšie.Niektoré arivy to majú v hex 5x fav skupiny-keď som otvoril môj seting pre 120 combo.Niektoré 4x a niektoré 2x.Ak je to 2x ta v tom druhom je zmena zo SetEditu ak je to 5x tak v tom piatom zozname fav je zmena zo Seteditu.Nemám pri sebe arivu,aby som zistil-či zmenený názov fav sa ukáže aj v arive 200.
set-edit 1.31.png
steall (25)|7.4.2012 12:19
Tak jsem zjistil to samé co kudma se SetEditHD100 verze 1.31 s dump z arivy 202e,fav skupiny nejdou uložit.
steall (25)|7.4.2012 12:32
Nemáte někdo zkušenosti z příjmem Premier League HD (BISS) na 10°E na jak velkou parabolu v Čechách,ještě líp v severních?
SlovenskyKAKTUS (24)|7.4.2012 13:50
Už som to tu písal, nemôžem otvoriť moju zálohu DumpFile.abs v HEXeditore any skopírovať z flash do PC. ,že nemám povolenie a prava. Na kopnite ma niekto ako na to .
Určite to tu bolo preberané ,ale tato recenzia je taka dlha , že by som to hľadal veľmi dlho
kudma611 (702)|7.4.2012 14:42
Skús usb kľuč naformatovať na fat32 v pc a znova daj v arive dump a tak ho otvor v pc.
SlovenskyKAKTUS (24)|7.4.2012 16:07
Jéééj , taka haluz Dík moc
EMI (71)|7.4.2012 17:18
Konečně jsem vyzkoušel FW 1.16B4p. Bohužel jsem s ním neuspěl jelikož se mi v něm nepodařilo rozchodit sdílení. Používám A202 (1.14B3p)jako server a A200 (2.17B3p)jako klienta. S novým FW mi to nechodí i když jsem vyzkoušel všechny dostupné rady jak zde tak na AB f. Pokud by se to někomu s 1,16kou podařilo při zachování všeho dalšího zde uvedeného dejte prosím vědět. nakonec jsem se vrátil k 1,14B3p a jede spolehlivě. Jen jsem si mákl když jsem k novým key v 1,14B3p dopisoval názvy kanálů. Kdo to taky dělal tak určitě uzná že musí být Losos hračička a mákne si s tím. Tak opět: Klobouk dolů před tebou.EMI
kanald (8)|7.4.2012 19:06
Prosim o radu na arive 202 po zapnuti se mi napise ASK už jsem vyzkoušel postup jak je napsan v jak na arivu ale pořad mi to nahlasi set stb memory error, co mužu ješte skusit?