Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 202E / 102E

ganco41 (227)|28.1.2013 18:01
No ked sa mozem do tejto debaty zapojit aj ja, tak prave ja som ten pripad, ktory si vymenil 102-ku za 202-ku preto, lebo napr. : pouzivam dost casto externy HDD na prehravanie filmov ked si nemozem prist na svoje co sa tyka vysielaby programov. A preto 202-ka ma pre USB vstup aj v prednej casti receivra aj v zadnej casti. Tak ju mam paralerne pripojenu zadnym a je tzv. schovany. Dalej som premyslal o dodatocnom pridani nejakej tej druzice naviac (polska televizja na karte) a tu potrebujem modul Conax a samozrejme este jeden slot v Arive pre tento modul. Takze som to vyriesil vymenou 102-ky za 202-ku plus doplatok. Samozrejme som vyuzil moznost tejto vymeny z dovodu toho, ze sa venujem montazi sat televizie. Takze tych par euro obetovat sa oplat do buducna radsej do 202-ky. To je moj nazor.
Roman332 (13)|29.1.2013 07:44
Já budu používat tento satelit jen na skylink mám jednu kartu. Neuvažuju do budoucna kupovat žádnou jinou. DVB-T tuner mám na stávající televizi, kde je i možnost nahrávat (samsung UE40es8000). Satelit budu opravdu jen používat na sat programy a chci si i něco nahrát ze satelitu na hdd nebo flešku (to umí i 102). O přehrávání v PC neuvažuji. Stačí mi se na to podívat přes satelit.
Přehrávání filmů využívám v TV. Internet tam je také. Tak-že s toho asi plyne že využiji jen jedno USB. HDMI využiji propojení s TV a cinch audio výstup (L/P) využiji k připojení do AV receiveru.
Otázka je zda by nebyla lepší varianta ariva 102 a drahší model je pro mně zbytečný.
Možná ještě otázka zda je kvalita obrazu stejná na 102 a 250 hd combo?

Podle stránek prodejců používají stejný Chipset:
CPU 400 MHz M3606
Flash paměť 32Mbit/8Mbyte SPI FLASH
SDRAM paměť 64MX16bit/128Mbyte DDR2

Jediné co na tom bude jiné bude firmware a setting (který bych si stáhl od tebe Losos s velkým díky).
Tak-že asi zůstává jediná pro mně nezodpovězená otázka zda kvalita obrazu je stejná 102 a 250 combo.
Jinak díky za informace.
Dj.Paja (27)|29.1.2013 10:48
Zdravím. Vlastním A250. s settingem od losose....mám pocit,že se liší tyto dvě arivy pouze v tom ,že a250 ma dvb-t..tím padem je luxusnější,že nemusíš přepínat na tv tuner ,aby jsi sledoval pozemní programy .,které na satelitu nenalezneš:o( .Ale pouze v tomhle. Opravdu záleží ,jakou máš tv:o) .příjem pozezmního signálu nebo sat se liší v kvalitě.ale to je opravdu podle nastavení antény a nabídky obou příjmu ..U pozemního záleží kde bydlíš u sat vůbec ne :o(. přehrávání videa je take ok.Kvalita obrazu je stejná.Toto mohu potvrdit.Nepsal jsi zda máš natáčecí zařízení? pravděpodobně ne poněvadž píšeš pouze o sky-link.Myslím,že když zainvestuješ 1000kč budeš velmi spokojen.Pavel
losos (2977)|29.1.2013 12:19
Jak jsem již uvedl, máme zde v okolí několik Ariv 102E (právě včera jsem uváděl do provozu další i s logem LOSOS) a k běžnému sledování pořadů ze satelitů zcela vyhoví. Obraz je stejný jako u A202E a i všechny ostatní funkce - všiml jsem si, že měla USB port obráceně, což ovšem nevadí...nahrávání jsem nezkoušel, ale určitě je to stejné, jako u všech Ariv této řady A202E. V závislosti na firmware, které použijeme, se mohou vyskytnout rozdíly...(např. jiné infookno a pod.)
Změřil jsem i spotřebu u Arivy 102E - v provozu 7 W a ve Standby s hodinami také 7 W. Ve Standby bez hodin wattmetr ukazoval nulu, čili pod 1 W.
jerzy555 (169)|29.1.2013 19:34
Můžu jen potvrdit,A 102E je za ty peníze skvělý stroj.Ale sám bych uvítal více info od majitelů 250tek –pro mě se jeví jako veliká výhoda to,že mají audio výstup na optický kabel(na rozdíl od A102).Ta umí sice přehrávat FLAC(bezztrátový kodek), ale optiku nemá,takže obyčejným připojením se FLAC zase trochu degraduje.250tka připojená přes optiku na dom. kino musí být bomba . Zkoušel to někdo? I obyčejná mp3 s lepším bitrate(320 kbps) je přes optiku fantastická na dom. kině(to mám vyzkoušené).Dál bych prosil ty majitele 250tek,kteří mají Arivu připojenou na net a poslouchají internetová rádia - funguje i vám playlist“music“ ze složky webradio(česká a slovenská rádia)?Díky za odpovědi.
jerzy555 (169)|29.1.2013 22:16
Napadlo mě ještě jedno mínus u A 102E - a to je jen 1x USB.Pokud do něj vložím WiFi Dongle pro připojení na net,pak nemůžu mít flešku v USB a nemůžu poslouchat webrádia(řešením je LAN připojení kabelem.)
vivid.sk (11472)|29.1.2013 22:25
[QUOTE=jerzy555;443205] ale optiku nemá,[/QUOTE]
Optiku nepotrebujes, ak mas AVR. Tieto maju bezne SPDIF vstupy v oboch verziach (aj cinch ako aj toslink) a Ariva 202E ma cinch.
ganco41 (227)|30.1.2013 19:01
ved prave to son pisal v mojom prispevku vyssie, ze u 202 je vyhodou 2xUSB.
jerzy555 (169)|30.1.2013 20:39
Takže jedno řešení optika z A 202,102 do domácího kina je na AB-foru- chlapci to pořešili už 10.1.2013 přibližně za 418Kč (ve vláknu "jak zapojit zvuk u 202").
losos (2977)|1.2.2013 12:04
Již několikrát jsem si všiml, že se mi počet naladěných programů v settingu pro Arivu 202E z neznámých důvodů zmenšil... - ale teprve dnes jsem to zjistil nabeton.
Nevím zatím, co způsobuje, že některé naladěné programy zmizí. Nevím, zda to způsobuje Ariva, respektive její firmware, nebo k tomu dojde při úpravách v Ali Editoru... - pokud jste si toho všimli a znáte příčinu, pomohlo by mi, kdybyste o tom napsali...
vivid.sk (11472)|1.2.2013 12:51
[QUOTE=jerzy555;443409]přibližně za 418Kč[/QUOTE]
:D :D :D
cenovy rozdiel medzi ariva 202 a 250 je cca 10 euro (250kc) :D, takze sa to oplati :)

Sorry za OT.
jerzy555 (169)|1.2.2013 17:33
Uznávám ,že cenový rozdíl mezi Arivami je minimální, ale já už mám A 102E a po dokoupení převodníku k této Arivě by už byla investice zanedbatelná.Proto jsem čekal spíš reakce od majitelů 250tek , jestli je ten jejich stroj tak skvělý, že se vyplatí si ho pořídit. Ale majitelé 250tek nereagují-ani jeden nenapsal zkušenosti,postřehy s provozem nebo připojením na net či s webrádiem.
losos (2977)|1.2.2013 18:52
Níže uvedené informace platí jak pro Arivy řady 200 HD, tak i pro řadu 202E a ovšem i pro všechny ostatní sat. přijímače :

Nevím, nakolik je mezi různými uživateli sat. přijímačů známo, že kromě běžných transpondérů (TP), které vysílají trvale (obvykle 24 hod denně - viz např. TP Skylinku), se na některých družicích používají i TP (tak zvané feedy), které vysílají jen občas (dle potřeby) a třeba jen krátkou dobu, protože slouží k přenosu nějakého programu mezi různými vysílateli (providery) a pod. Mnohé z nich vysílají dokonce i v kvalitě HD.
Vysílatelé samozřejmě nemají obvykle zájem na tom, aby tyto jejich programy mohla zdarma sledovat i veřejnost, a proto tyto programy sice mnohdy nejsou vůbec nijak kódované, ale vysílají se pokaždé (utajeně) na jiném TP (jiné frekvenci, či SR) a jejich zachycení a možnost sledování je tak velmi omezená a obtížně realizovatelná...

Co vlastně tyto "utajené" TP vysílají ? Všechno možné - od např. různých tiskových konferencí, přes různé sportovní přenosy (hokeje, fotbal, golf, volejbal, košíkovou, lyžování, závody F1 - až třeba po přímý přenos demonstrace v Egyptě z náměstí "Tel Arír, či jak se jmenuje" a jánevímcoještě... :D ).

Pro fanoušky různých sportů je to samozřejmě velmi lákavá možnost, jak shlédnout něco, co naše československá televize nedává a mnohdy to není např. ani na 19,2°E...

Není v mých silách, a ani v silách nikoho jiného, aby aktualizoval nějaký setting tak často a rychle, aby v něm byly zachyceny veškeré změny, které se na orbitu ohledně feedů neustále dějí. Na kterékoliv z družic, u níž se feedy používají, může totiž i během jedné hodiny dojít hned k několika změnám !

Proto existuje jen jediné řešení - každý, kdo má o tyto feedy zájem, musí si je do svého přijímače průběžně zapisovat a ladit programy sám, jinak to opravdu nejde.
Naštěstí je nemusí neustále vyhledávat pomocí "Automatického vyhledávání", což je dost zdlouhavé, ale stačí často navštěvovat na netu stránku, kde tyto informace již za nás někdo zjistil, a umístil je k dispozici i pro další uživatele.
Např. tato stránka :
http://www.satelliweb.com/index.php?section=livef
bsky (3)|2.2.2013 13:30
Zdravím. Jsem spokojený uživatel Arivy 202e + poslední patch firmware. Stále však bojuju s tím, že ačkoli nic nenahrávám zhruba po týdnu mi zahlásí, že je můj 32G USB palec plný.
Po kontrole v pc vidím, že každý den tam přibývají nové soubory tak jako kdybych něco nahrával. Může mi někdo poradit ? Je chyba u mě třeba v nastavení ? Má s tím někdo podobné
zkušenosti ? Díky
losos (2977)|2.2.2013 13:49
No, tak nás nenapínej a prozraď nám, co se ti to tam vlastně nahrálo ? A napiš, jak máš nastavenou poslední stránku v Menu - to o nastavení PVR...
pfornal (201)|2.2.2013 13:50
Běž do MENU---PVR ----- Nastavení časovače------ a zkontroluj, jestli tam nemáš přiřazenou nějakou událost na Zapnuto.

PS: a jak pravil losos nade mnou, copak se ti tam tak pravidelně nahrává ? :-)
bsky (3)|2.2.2013 14:34
to pfornal: V nastavení časovače je pozice 1 až 32 Vypnuto
to Losos : nastavení PVR v Menu - Timeshift-zapnuto,Nahrávání s funkcí Time-zapnuto,Formát záznamu-TS, Přeskočit-30sec, After record-Vypnutí, Velikost TS souboru 4G

Jinak se mi nahrává adresářová struktura a obsah jak je v příloze.
Ariva202e_1.JPG Ariva202e_2.JPG
bsky (3)|2.2.2013 14:55
Omylem to asi ne. Ale zkusím vypnout Timeshift a dám vědět. Zatím Díky.
tahlovej (304)|2.2.2013 17:19
[QUOTE=losos;443855]Setting pro Arivy 202E/102E/102mini/150Combo/250Combo pro 48 družic s firmware V1.18B6* aktualizován 2/2/2013 v 15 hod. - (Celkem 3.068 TV programů + 58 rádií).
Poslední úpravy : na 23,5°E přidán HOROR FILM a opět nevysílá DEL F1 (FTA) (je na konci seznamu), na 1°W přidán feed (balónkový hokej ŠVÉDSKO : FINSKO) PLTV HD mom. nejde - viz "settingy pro A202E,txt"

[/QUOTE]PLTV jede na 11304V/30000 jako Service-123HD na pův.key.Na 11387V se používá prof.systém podmíněného přístupu RAS TANDBERG s CAID 1010.
vsp (704)|3.2.2013 03:51
[QUOTE=jerzy555;443255]Napadlo mě ještě jedno mínus u A 102E - a to je jen 1x USB.Pokud do něj vložím WiFi Dongle pro připojení na net,pak nemůžu mít flešku v USB a nemůžu poslouchat webrádia(řešením je LAN připojení kabelem.)[/QUOTE]

usb hub nechodí? na co wifi dongle, když to má LAN port? většina TV má také, takže LAN do obyváku je tak jak tak vhodný
losos (2977)|5.2.2013 15:48
Setting pro Arivy 202E/102E/102mini/150Combo/250Combo pro 48 družic s firmware V1.21B7* aktualizován 5/2/2013 v 17 hod. - (Celkem 3.079 TV programů + 58 rádií).
Poslední úpravy : na 23,5°E přidán HOROR FILM + další menší změny.

Souhlasím s ganco41, je to milé překvapení ! DĚKUJEME !
ganco41 (227)|5.2.2013 16:41
ty kokos, tak to prekvapenie na mojej strane, este som nezazil novsi soft patch bez novsieho origo softu, no v kazdom pripade exportnem svoj settings a vyskusam
moody_cz (29)|6.2.2013 14:02
Jeste jednou bych se chtel vratit k EPG na Arive 202E, na nekterych programech operatora freeSAT by UPC Direct se mi zobrazuje EPG v jednom ze skandinavskych jazycich, jedna se napr. o programy Nat Geo, Nat Geo Wild (i HD verze), Discovery Channel (Science, World). Lze toto chovani nejak zmenit?

Diky.
losos (2977)|6.2.2013 14:07
Co se vysílá, to se zobrazuje. Změnit to může jen vysílatel (operátor).
moody_cz (29)|6.2.2013 14:10
[QUOTE=losos;444441]Co se vysílá, to se zobrazuje. Změnit to může jen vysílatel (operátor).[/QUOTE]

Jinak receno to takhle vidi vsichni abonenti daneho operatora? I ti se zapujcenym satelitnim prijimacem?
ganco41 (227)|6.2.2013 14:30
bude to na sto percent chyba providera, u mna Skylink v pohode s EPG a dokonca aj na NGC sa polepsili a je to v slovencine konecne.
losos (2977)|6.2.2013 14:46
Pro moody_cz
Kdybys uvedl družici (asi 1°W ?) a konkrétní frekvenci programu, zkusil bych to, abych viděl, co to EPG bude ukazovat na mé Arivě. Nemohu kvůli tobě prohledávat a zkoušet všechny programy - a třeba je ani nemám naladěné ? Nejsem abonentem UPC.

Také je možné, že máš naladěnou ne českou (nebo slovenskou) verzi programu, ale nějakou jinou - cizojazyčnou ? Nemohu to vědět, když jsi neuvedl ani frekvenci ! A ještě lepší by bylo, kdybys uvedl i SID toho programu (najdeš ho na bílém tlačítku EDIT...).
Jistě je ti známo, že mnohé programy se vysílají (třeba i na stejné frekvenci) i v několika jazykových mutacích. Kdo se v tom má vyznat ? A právě pomocí toho SID se to dá rozlišit...
moody_cz (29)|6.2.2013 20:32
No, napsal jsem, ze se jedna o programy operatora freeSAT by UPC Direct, tozn. druzice 0.8°W a konkretni frekvence treba toho Nat Geo HD ci Nat Geo Wild HD je 11786GHz/H . Je to od Telenoru, cili to je urceno i pro jiny operatory, nez je UPC. Ptal jsem se proto, ze mi je divny, ze by to i na providerem zapujcenych prijimacich nefungovalo s ceskym EPG. Jak to pak ty prijimace resi/neresi?
losos (2977)|6.2.2013 20:45
Opět jsi neuvedl ten SID...
Bez toho se dál nehneme...
moody_cz (29)|6.2.2013 20:53
K cemu potrebujes ten SID? Na danym transponderu zadny jiny kanal s nazvem National Geographic HD nevysila.. nicmene ok, SID je tedy 3806 (cili 0xEDE).
losos (2977)|6.2.2013 21:05
No vidíš, a já mám v Arivě naladěné dva - jeden má SID 3806 a druhý 3807... - oba jsou i na KingOfSat : http://en.kingofsat.net/tp.php?tp=3427
A oba mají EPG v nějaké, mně neznámé, cizí řeči - nejspíš nějaká severština ? Ještě že to není rozsypaný čaj... :-D
moody_cz (29)|6.2.2013 21:12
ok, diky. Tozn. i na "oficialnich" prijimacich od UPC neni u tohohle kanalu ceske EPG?
losos (2977)|6.2.2013 21:25
No, já nemám jejich kartu (ani jejich přijímač), takže přesně nevím, jak to je, ale podle KingOfSat to dokonce nemá ani český zvuk, nejen EPG.
http://en.kingofsat.net/tp.php?tp=3427
Vidíš to jasně ne ? Ty Audio pidy (640 a 641) jsou jen pro "eng", čili angličtinu....
Někdy ovšem i na KingOfSat se vyskytují chybičky, takže to nelze brát za stoprocentní pravdu, chápej to tak, že je to informace, která kdysi platila, ale mohla být třeba v novější době změněna...
A protože já jejich kartu nemám, tak o zvuku nic nemohu vědět, protože ten bez karty nefunguje.
EPG jde ovšem i těm, kdo kartu nemají...

Ještě dodám, že na tom bílém tlačítku EDIT jsou i ty AUDIO PIDY, respektive jsou i v Menu/Seznamu televizních kanálů v pravém okně...(porovnej s tím, co je na KingOfSat).
moody_cz (29)|6.2.2013 21:32
Ceska stopa standardne jede.. UPC ma od Telenoru vice programu, vsem chybi ceske EPG.. ceskou audiostopu ale samozrejme obsahuji.. Jen by me zajimalo, jakou cestou si ziskavaji EPG oficialni prijimace.. Na Thoru vysila jeste datovy kanal s identifikaci UPC_EPG, mozna ho nejak dokazi zpracovat..
losos (2977)|6.2.2013 21:46
Tak o tom ale opravdu já nic nevím, sorry. Nemám jejich přijímač. V dnešní době je možné všechno. Jsme ovšem ve vlákně o Arivě a ne o ....
moody_cz (29)|6.2.2013 21:50
Uz mlcim..
losos (2977)|6.2.2013 21:54
Hm, to nemusíš, myslím, že ta naše diskuze byla docela zajímavá a podnětná... - škoda, že se nepřidali i jiní...
(Dokonce jsem za ni obdržel i nějaké bodíky, za což děkuji...) :-)
moody_cz (29)|6.2.2013 22:16
Ted z jinyho soudku :) Na TV (viz podpis) mam na HDMI1 vstupu Evolve Infinity, na HDMI2 pak Arivu. Po zapnuti Evolve (zpravidla az po spusteni filmu) a prepnuti TV na HDMI1 se docela pravidelne (ted nevim, jestli vzdy) sama od sebe zapne i Ariva (vypinam ji "bez hodin", tozn. po vypnuti sviti cervena ledka a opetovny nabeh systemu je delsi). Kde by mohl byt zakopanej pes?

Edit: koukam podpis se nepripojil - TV je Panasonic P42G30E
losos (2977)|6.2.2013 22:24
Zkus vypnout u Arivy v Menu/Nastavení systému/TV systém/poslední řádek HDMI CEC. Jestli to pomůže, nevím. V mém settingu to je vypnuto (tedy obvykle - mohlo se stát, že jsem to někdy zapomněl vypnout..., což se zřejmě stalo u poslední aktualizace settingu s fw V1.21B7*).
V příští aktualizaci to opět vypnu.
moody_cz (29)|6.2.2013 22:27
[QUOTE=losos;444530]Zkus vypnout u Arivy v Menu/Nastavení systému/TV systém/poslední řádek HDMI CEC. Jestli to pomůže, nevím. V mém settingu to je vypnuto.[/QUOTE]

Je to uz vypnute, tozn. tim to nebude..
losos (2977)|6.2.2013 22:34
V minulosti, když jsme ještě používali SCARTY, tak to ovlivňoval jeden drát - tuším č. 18 - přesně si to již nepamatuji.
Jinak mne nic jiného nenapadá.
moody_cz (29)|6.2.2013 22:43
U SCARTu to tak bylo, ale u HDMI? V nastaveni Arivy jsem nic dalsiho nenasel, tak nevim.. zkusim jeste treba jiny HDMI port na TV.
Jinak na "sousednim" foru jsem se docetl, jak ze je to s tim EPG u UPC.. ale tohle tema je o Arive, tozn. nebudu to sem zbytecne pastovat :)

Btw, u SCARTu to, aspon co vim, bylo naopak - zaplo se zarizeni (treba video) a to poslalo signal do TV, ze se ma zapnout take.. Me to Ariva dela nejak
opacne - TV je zapla na jinym HDMI vstupu a Ariva se zapne az v momente, kdy se TV prepne do rezimu 1080p/24Hz. Jeste me tak napada, ze muzu zkusit
tenhle rezim vypnout, jestli to treba neni tim..
vivid.sk (11472)|6.2.2013 23:05
moody_cz> pokial HDMI CEC nepouzivas v kombinacii s inymi zariadeniami, povypinaj tuto funkcionalitu aj v inych pristrojoch, ak by nahodou bola zapnuta (Viera Link pre Panasonic, Evolve MMC neviem ci nieco take ma).
losos (2977)|6.2.2013 23:24
[QUOTE=moody_cz;444533]... na "sousednim" foru jsem se docetl...[/QUOTE]
A co na to říkají na sousedním fóru ? :-)
moody_cz (29)|7.2.2013 08:28
[QUOTE=vivid.sk;444535]moody_cz> pokial HDMI CEC nepouzivas v kombinacii s inymi zariadeniami, povypinaj tuto funkcionalitu aj v inych pristrojoch, ak by nahodou bola zapnuta (Viera Link pre Panasonic, Evolve MMC neviem ci nieco take ma).[/QUOTE]

Zkusim, diky..

[QUOTE=losos;444536]A co na to říkají na sousedním fóru ? [/QUOTE]

V podstate jde o to, ze UPC u programu, ktere prejima (sdili) od jinych provideru (typicky Telenor, RCS), nevysila svoje vlastni EPG, ale pouziva nejake "virtualni", ktere jede z jinyho transponderu. Dotovane prijimace to maji napevno nastaveny, tozn. ty s tim nemaji problem a EPG pro tyto programy ziskavaji touto cestou. Nicmene pro prijimace tretich stran je to problem.. Podobne to ma treba SKY UK, ktera standardni cestou vysila EPG omezujici se pouze na aktualni a nadchazejici porad a Skyboxy si kompletni program ziskavaji jinak, pro Enigmu2 pak existuji pluginy, ktery to taky umoznuji..
jerzy555 (169)|8.2.2013 09:47
Poslední FW pro A102,202 atd. má nejen překrásné logo(takové poučné),ale i svoje kvality.Proto jsem znovu upravil soubor webrádio-rozšířil jsem playlist "music" o další česká i slovenská rádia na počet 55.Dokonce teď Ariva zvládá bezproblémově i vysoký datový tok u mp3(320 kbps).
Zigáč (231)|8.2.2013 18:18
ten novej FW 1.21B7 jste tam dávali bez toho, aniž by byl nahrán origo FW? Tzn. že se vynechal první krok v návodu a začlo se továrním nastavením, restartem, nahranim patchovaneho, tovarnim nastavenim, restartem a nahranim settingu? Nebo byl postup jiný? díky za odpověď :-)
losos (2977)|8.2.2013 18:25
Ano, tak je to ok. Já jsem to fw navíc nahrál přes RS-232 (protože jsem přecházel až z fw V1.18B6). Při přechodu z V1.21B6* to není nutné.
Souhlasím s ganco41 níže. Vypadá to opravdu na bezva fw.
ganco41 (227)|8.2.2013 19:19
Ten najnovsi patch v pohode slape aj bez origo softu a dokonca je to najlepsie co nam mohol zivot dat :-) Odskusal som skoro vsetko a Ariva sa teraz moze v klude tvarit ako profik.
Zigáč (231)|8.2.2013 19:30
přecházel jsem přes USB z 1.18B6, takže kdyby to zlobilo, zkusím nejdříve nahodit origo 1.21B6 a pak patch 1.21B6 a z ní přejít na B7 :-) zatím to, ale vypadá OK :-)