Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 202E / 102E

Vlenc (25)|6.1.2012 18:13
To losos:
Díky za odpověď.
Ad2( Stále , ani z manuálu jsem to asi nepochopil, z manuálu mi vyplývá, že by to mělo fungovat, tedy přehrávat pořad, který současně nahrávám, ale mě to tak nejde.Viz. výše.
Ad3) Může se to zdát jako blbinka, ale ne vždy mám možnost nahraný pořad sledovat jen v TV. Takový soubor bych uložil do PC a např. na služ. cestě v něm přehrál.
kudma611 (702)|6.1.2012 20:41
Timeshift zapnutý-pauza,stop,vzad a podobne na práve sledovanom programe-pri prepnutí sa to zmaže a nahráva sa zase aktuálny program-neukladá na na stálo a nedá sa to uložiť.
Timeshift z nahrávaním-to isté ako predošlé,ale dá sa to uložiť hoci na konci filmu.Pozeráš film(nesmieš prepnúť inde) a zapáči sa ti a chceš si ho uložiť.Hocikedy stlačíš rec.Uloží sa od začiatku prepnutia na ten program.Ja som to robil takto-keď začínal film rýchlo som prepol na iný program a späť aby nahrávlka začínala na začiatku filmu a na konci filmu keď bežia titulky som dal rec a v zápetí stop-a mal som celý film nahratý.
A čas trvania nastaviť aspoň na 8 hod.Ale to je už individuálne.Slúži to len pri priamom nahrávaní,ale týka sa to aj nahrávania z timeshift.Tento čas sa dá upraviť aj počas nahrávania pri 2x stlačenom rec.
butov (13)|7.1.2012 20:49
Jde v tom settingu Viasat Xtra NHL 1-7 5E 11747 27500 V 3/4 ? Děkuji.
losos (2977)|7.1.2012 21:04
Celý transpondér 11747 V 27500 je zakódován v systému Videoguard. Proto v settingu naladěn není. Pokud máš pro tyto programy kartu a pod., tak si přidej TP, nalaď, a jistě to pojede... - ovšem je to slabé, je to jen SD... raději se zajímej o HD...
vlastvs499 (322)|8.1.2012 18:16
Vlenc:
Taky to neberu jako "blbinku", mám taky velkou Full HD, ale někdy potřebuji editovat, to v Arivě neudělám, anebo mám možnost sledovat jen tam, kde je jen PC, případně note. (TV s sebou na zádech nenosím).
Zakódované programy lze zatím nahrát v rozkódovaném stavu na HDD vyloženě náhodně.
losos (2977)|9.1.2012 03:35
Settingy přemístěny na str. 27.
Vlenc (25)|9.1.2012 11:08
to NEJEN:
startup chanel.
V prosinci jsem zakoupil arivu 202e. Nastavil jsem si kanál po spuštění č. 1 (ČT1). Chvíli toto fungovalo. Asi po týdnu kanál po spuštění přestal fungovat a po zapnutí se přístroj spustil na posledním sledovaném kanálu před vypnutím. Během vánoc jsem provedl uprgrade posledním firmwarem. Kanál po spuštění začal bez problému fungovat, leč tento víkend bez jakýhokoliv zásahu nasstal úplně stejný problém a kanál po spuštění přestal fungovat.
nejen (31)|9.1.2012 13:34
Takze nie som sam. A mne dokonca uz nechce Ariva ani naskocit na posledne sledovanom kanali. Ostane visiet na tej uvodnej modrej startovacej obrazovke a vyhadzuje len hlasenie "No signal".
Vlenc (25)|9.1.2012 13:48
Tak to mě čekají pěkné radosti. Sám určitě nejseš. Snad se nedopracuju ke stejné chybě. Každopádně v arivě mám pouze firmware bez výše nabízených settingů.
nejen (31)|9.1.2012 14:02
Aby som to este doplnil. Nemyslel som tym ze uplne zamrzne.Len potom cez "OK" musim manualne navolit druzicu a nasledne ziadany kanal. Jednoducho manualne praca naviac. Len dufam ze sa to dalsim firmware mozno vyriesi.
Eman (38)|9.1.2012 15:53
Páni, na inom fóre som sa dočítal o ďalšom probléme s Arivou 202E, neviete niekto o tom niečo bližšie (číslo série)? Idem ju totiž kupovať a nerád by som súpil do blata. Pripájam skrátený citát z toho fóra, kde sa písalo o opakovaní závady po reklamácii:
"Vadná serie Ferguson Ariva 202E HD
XXXXXX
Problem je v tuneru,protože nedokáže přepnout mezi družicí ASTRA 1 a ASTRA3.
Pokud je pouza jeden konvertor,vše funguje normálně.Jestli se tam zařadí DiSEqC přepínač na 2 a.t.d. družic, tak jednoduše nedokáže přepnout.Hlavně když máte programy s polarizací H a přepnete ho na jinou družici zase na program s H polarizaci.Tak to potom hlásí "Není signál" .Pomuže jen najít program s V polarizací a dále se dá na té družici prohlížet programy.

YYYYYY
Po několika dnech používání mám stejný problém. Lze nějak poznat tuto vadnou sérii? Nerad bych to vracel několikrát.

XXXXXX
Pro YYYYYY.
Iinformace najdeš zde v poště."
losos (2977)|9.1.2012 15:54
[quote=Vlenc;389995]... Každopádně v arivě mám pouze firmware bez výše nabízených settingů.[/quote]

A to je právě ta chyba ! ;)

Pro Eman:
čeho se bojíš ? Máme přece možnost reklamace - jen to kup někde, kde s reklamacemi nedělají problémy...
erik555 (776)|9.1.2012 17:03
Neuctuju si 20€ za opravu v zaruke, ak je fw.patch?
Eman (38)|9.1.2012 17:10
Erik:
Vidíš, to ma ani nenapadlo :-). Ale vážne, ten FW sa dá v tom prípade vrátiť, len to z tej debaty vychádzalo na dosť veľkú vzorku vadných prístrojov (a tipujem, že to písal dáky montážnik). Takže načo isť do problémov ak sa im dá vyhnúť...
erik555 (776)|9.1.2012 17:20
[quote=Eman;390041]Erik:
. Ale vážne, ten FW sa dá v tom prípade vrátiť,[/quote]
Ak sa da vratit na orig aj pri "mrtvej" Arive, tak potom nie je ziadny problem :)
losos (2977)|9.1.2012 17:23
Jěště mne napadlo, že na onom nejmenovaném fóru (Ab-forum) se tato závada (prý tuneru) diskutuje i u Cryptoboxu (asi jde o totéž) a je tam i popsáno, jaké je napětí na výstupu k LNB při polarizaci H a jaké při V.
To by se dalo u Arivy změřit hned u prodejce - ovšem jen u nějakého slušného, který by k tomu byl ochotný...
Což je ovšem nejspíš asi z říše sci-fi... :)

P.S. - máme doma 3 Arivy. 2 ks A200 HD (jedna stará 26 měsíců, druhá 11 měsíců), 1 ks A202E mám asi 4 měsíce.
Někdy před 3 měsíci jsem z jistého důvodu měřil u všech tří kusů výstupní napětí k LNB - naměřil jsem téměř úplně stejné hodnoty u všech. Takže mám asi štěstí... ;)
Ostatně - pro toho, kdo používá jen jeden LNB, např. i s motorem, žádné nebezpečí nehrozí, v tom případě vše prý funguje správně..., ale krk na to nedám...
Vlenc (25)|9.1.2012 17:43
To losos:
proč je to chyba?
bobola15 (6)|9.1.2012 18:52
Srdečně zdravím,
mám jeden problém.Mám Arivu 202E , rád bych připojil wifi adaptér Ralink 5370.Vložím USB, ovšem když chci kliknout na WIFI manager není možno ho otevřít.Vůbec není možno na tento řádek kliknout.Prosím o radu.Máte s tím někdo zkušenosti.Děkuji za reakce.
RaViZu (15)|10.1.2012 11:56
[quote=losos;390045]Jěště mne napadlo...pro toho, kdo používá jen jeden LNB, např. i s motorem...funguje správně..., ale krk na to nedám...[/quote]

:-) ja ano..mam A202E,1.14B3patch,Skylink ICE ve čtečce,vyzkoušené moje i tvoje "setingy",motor a 1 LNB - a no problem,po dlouhé době 100% spokojenost :-)
prcekee (63)|10.1.2012 15:57
ja kupuju v kamennem obchodě přes internet kde musí ze zákona bez udání důvodu vzít zboží v původním balení zpět tv i arivu 202e koupiš na netu a vyzvedneš v krámě nebo si necháš dodat. Dnes elektroniku prodávají i počítačové firmy ja bral arivu v exasoftu
zjistiš že to není to co hledáš a odneseš zpět na nic se tě neptají pení ze ti dají do ruky
Toto je moje osobní zkušenost.
losos (2977)|10.1.2012 16:04
Ano, jak napsal prcekee, něco podobného jsem měl na mysli... ;)
prcekee (63)|10.1.2012 16:06
ad setingy jde ještě v jinem programu než ariva editor uspěšně vytvořit svoje oblíbené a tak podobně? Mam jen Astra 1 Astra3 a Hotbird ve společné anténě na baráku

ad síla signálu jak moc je udaj o sile a kvaltě signálu reálný? Mám sílu 70-80% a kvalitu 65-80% a tak se stane že někdy při dešti stanice nebo družice zmizí (nevadí stale vše opakují) přes to bych chtěl třeba upozornit dodavatele antenního systemu na kontrolu je to rok stare a v zaruce dvb-t jede na panasonic G30 skvěle

ad záznam na usb flash disk na arivě202 čím a jak přehráváte? hraje záznam třeba z HBO na usb flash disku v pc nebo LG tv? (máte-li někdo osobní zkušenost tak třeba i na sz)
ku8ba (45)|10.1.2012 17:53
Zdravím, po pročtení tohoto vlákna se chci jen Vás zkušených uživatelů zeptat na pár otázek. Myslím, že Ariva 202E je v poměru výkon/cena to nejlepší co lze sehnat. Máme na bytovce od loňského roku novou společnou anténu (Skylink OK, máme tam asi 3 paraboly). Mé požadavky jsou:

- Skylink (nepotřebuji žádné další free programy ze satelitu, kupodivu opravdu mi stačí jen nabídka Skylinku)
- HD kanály
- nenáročná obsluha (laik, který zvládne maximálně přehrát SW) - tady z toho mám trochu obavy, když vidím, jak se v tom "vrtáte" :)
- občasné nahrávání (žádné upravování v PC), pouze pozdější shlédnutí

1. co všechno musím k Arivě ještě pořídit kromě karty Skylink?
2. pochopil jsem dobře při přečtení "jak na Arivu...", že při různém přehrávání SW lze vždy obnovit zálohu mého individuálního nastavení (názvy kanálů, jejich pořadí,...)?
3. doporučíte mi někdo z vlastní dobré zkušnosti prodejce v Plzni a okolí (příp. internetový obchod s osobním odběrem v Plzni a okolí) nebo se nemám bát pouze internetového obchodu, případně jaký byste mi doporučili?
4. je Ariva 202E vůbec tou správnou volbou? Věřím, že ano...:)
pfornal (201)|10.1.2012 19:50
1. HDMI kabel, snad ještě kříž-kabel RS232,.. jo a flashku :-)
2. ano
3. ne
4. pro mne ano, pro mnoho jiných ne :-) je s ní zábava - a o tom přece sat příjem je.

To co uvádíš nahoře ti tahle Ariva vpohodě splní. Když se něco vy... zajdeš sem a dozvíš se.
leo1983 (0)|10.1.2012 20:07
[quote=ku8ba;390357]Zdravím, po pročtení tohoto vlákna se chci jen Vás zkušených uživatelů zeptat na pár otázek. Myslím, že Ariva 202E je v poměru výkon/cena to nejlepší co lze sehnat. Máme na bytovce od loňského roku novou společnou anténu (Skylink OK, máme tam asi 3 paraboly). Mé požadavky jsou:

- Skylink (nepotřebuji žádné další free programy ze satelitu, kupodivu opravdu mi stačí jen nabídka Skylinku)
- HD kanály
- nenáročná obsluha (laik, který zvládne maximálně přehrát SW) - tady z toho mám trochu obavy, když vidím, jak se v tom "vrtáte" :)
- občasné nahrávání (žádné upravování v PC), pouze pozdější shlédnutí

1. co všechno musím k Arivě ještě pořídit kromě karty Skylink?
2. pochopil jsem dobře při přečtení "jak na Arivu...", že při různém přehrávání SW lze vždy obnovit zálohu mého individuálního nastavení (názvy kanálů, jejich pořadí,...)?
3. doporučíte mi někdo z vlastní dobré zkušnosti prodejce v Plzni a okolí (příp. internetový obchod s osobním odběrem v Plzni a okolí) nebo se nemám bát pouze internetového obchodu, případně jaký byste mi doporučili?
4. je Ariva 202E vůbec tou správnou volbou? Věřím, že ano...:)[/quote]
ja som z arivou spokojny a čo sa týka pomeru výkon cena tak je to jeden z najlepsích karty skylinku idu všetky bez problemov aspoň podla mojich skusenosti obsluhu zvladneš dobre posluži aj na pozeranie dvix prehravanie mp3 ci pozeranie youtube fw dokažeš prehrať aj pomocou usb kluča
1.k arive si dokup ešte hdmi kabel a bodol by aj usb alebo externy disk pokial chces nahravať
2.a čo sa týka zalohy je to samozrejme možne
3.ja som ojednaval z internetu tu najlacnejsiu a spokojnosť napiš do google toto ariva202 heureka a viber si obchod
4.a myslím si ze to nieje vôbec zla volba
ku8ba (45)|10.1.2012 20:31
K te karte Skylink Irdeto uz nepotrebuji zadny modul? Karta pujde primo do Arivy?
losos (2977)|11.1.2012 02:18
Žádný modul není potřeba...
maggi (9)|11.1.2012 21:23
[quote=prcekee;390320]ad záznam na usb flash disk na arivě202 čím a jak přehráváte? hraje záznam třeba z HBO na usb flash disku v pc nebo LG tv? (máte-li někdo osobní zkušenost tak třeba i na sz)[/quote]

Nekódované programy přehraješ na PC v pohodě, ale kódované jen opět v arivě, jinde to nejde. To je velký nedostatek tohoto přístroje. To platí, pokud máš kartu ve čtečce. Někde jsem četl, když je v CI slotu (cryptoworks), že to snad kódované pak není.
mira31 (47)|11.1.2012 21:39
Potvrzuji. Karta (ICE) v CI slotu (Mascom) nahrávky nekódované. Nesmí to být CI+ modul.
vlastvs499 (322)|12.1.2012 02:57
mira31: Velmi zajímavé, za tohle info díky.

Ze stránek např. prodejce Irdeto Neotion CI+:
"CI+ je rozšířením standardu Common Interface (CI). Provozovateli platformy umožní využívat nové funkce - například omezení nebo zablokování záznamu z kódovaného programu. Zatím není jasné, které funkce bude využívat."
Znamená to tedy, že Skylink už tuto funkci pro majitele CAM s rozšířením CI+ bohužel používá a tudíž Mascom, který ho nemá, díky tomu nahraje rozkódovaně?
To by ale v tom případě měla nahrát i int. čtečka v A202 rozkódovaně, nebo i ona tuto funkci má?
Záhada.
Záhadou taky je, že v A200 při použití ICE v (nahoře uvedeném Ird. Neotion) CAM s CI+ je záznam rozkódován, v A202 nikoliv.
Celé to postrádá logiku, když blokovat, tak všude, nebo nikde...tak to ale evidentně není.
mira31 (47)|12.1.2012 10:43
vlastvs499:

Ono je opravdu něco s tou logikou. A 200 nahrávají v uničtečce rozkódovaně bez problémů. A 202 už od prvního FW nahrávky kóduje. Když mrkneš na Skyl. certifikace tak mají jen moduly CI+ právě z tohoto důvodu.
zdec (116)|12.1.2012 19:31
Poláci už dali na své stránky obrázky a jednoduchý popis Ariva 102mini viz http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbiorniki-hd-ariva/329-ferguson-ariva-102mini.html .
Je to pravděpodobně to samé, jako CryptoBox 400HD Mini, viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Vzhledem k tomu, že u Cryptoboxu 400HD a 400mini jsou rozdílné patch FW, asi se budou lišit i FW pro Arivu 102e a 102mini (to bude zase přehmatů).
maggi (9)|13.1.2012 09:18
[quote=mira31;390682]Potvrzuji. Karta (ICE) v CI slotu (Mascom) nahrávky nekódované. Nesmí to být CI+ modul.[/quote]
Můžeš dát odkaz, co je to za modul? Je to pro Cryptoworks, nebo Irdeto?
Vagi (11)|13.1.2012 10:33
[quote=repa.sen;388355]to Vagi: Mám kartu CSLink Irdeto bez časového omezení a funguje OK na všechny naladěné kanály CSLinku[/quote]

Díky, takovou odpověď jsem chtěl slyšet :-) Firmware tam máš poslední 1.14B3?
mira31 (47)|13.1.2012 13:46
to maggi:
Je to tenhle
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ale pozor na FW. 1.14B3 má problémy s načítáním CI slotu. Já jedu na 1.14B2 naprosto bez problémů ale ten nemá patch.
dreamax.lp (61)|13.1.2012 22:14
[quote=erik555;372030]Pre mna toto ziadna skoda...ale ze nema aj komponentny vystup, tak toto je skoda :) Na A200 mozeme naraz pozerat z HDMI aj komponentu. HDMI natiahnute do kuchyne.[/quote]

Náhodou som tu objavil túto vetu, aj keď starú, od Erika. Preto sa pýtam Erika, alebo aj iných:
Chápem to správne, že na A200HD môžem z jednej arivy pozerať na jednom tv program cez HDMI a na druhom tv zase cez AV kábel? Samozrejme pozerám rovnaký program. Neublíži to nejak arive keď to ide spolu cez dva káble (HDMI a AV)?

Ď. za odpoveď.
losos (2977)|14.1.2012 00:09
Ptáš se ve špatném vlákně...zde je vlákno o Arivách 202E/102E, proto sem asi moc majitelů Ariv 200 HD nechodí a nemohou ti tedy odpovědět...

P.S. - právě jsem aktualizoval settingy na str. 25.
vsp (704)|14.1.2012 00:21
nemuzes sejvnout jen kanalovy list, aby nebylo nutno vse ostatni prenastavovat znova?
losos (2977)|14.1.2012 00:41
No, pokud to byl dotaz na mne, tak u Arivy se nic takového, jako "sejvnout" kanálový list nedá.
Ale ty si nemusíš z toho DumpFile.abs nahrávat do Arivy všechno (=celý obsah Arivy) - přes Allcode+bootloader.
Zkus např. nahrát jen databázi "userdb" (přes userdb). Jestli ti to pomůže, to nevím. Asi jak u kterého firmware...- alespoň u A200 HD se to od Allcode+bootloader lišilo.
Klidně si to vyzkoušej, o nic nejde, v nejhorším případě použiješ opět Allcode+bootloader...
SaiyansX (97)|14.1.2012 21:52
Pořídil jsem domů před Vánoci 115 cm parabolu s motorem ScanMaster III (75°E - 75°W) a připojil k výborné "LED" TV LG 42LV375S, která má kromě 3D (stereoskopii nemusím) vše, tedy i Net aplikace a prohlížeč, DLNA (z TV spustíte multimediální obsah), s dokoupeným Magic Remote (pohybovým) ovladačem je to nádherná multimediální mašina, takový skoropočítač. Samozřejmě má všechny možné tunery, od pozemního analogu, přes DVB-T, DVB-C, DVB-S, DVB-S2 a to ve fullHD a MPEG2, MPEG4, H.264 ...

Funguje i motor (i když to prodavači popírali), bohužel používat jí i na satelit a to dokonce naplno, tedy s motorem, není to pravé ořechové ... jednak je to trochu těžkopádné, nelze uložit zálohu nastavení a zrušení těžkopádně budované podoby lze docela lehce. Chybí USALS, lovení družic naslepo a s chybami softwaru skoro nemožné. Některé základní funkce zcela chybí, třeba mazání digitálních stanic, hromadné úpravy a podobně. Navíc se občas ztrácí nastavení (projevuje se jen při používání satelitního tuneru, navíc jsem slyšel, že podobné problémy mají i Phillipsky a další značky), například se občas ztratí poslední změny ... prostě na zbláznění.

Proto jsem se rozhodl dokoupit satelitní set-top box, protože mám jen jedny nervy :) Už dříve jsem měl vyhlédnutého: Ferguson Ariva 200 HD (mám z dřívějška přehrávač Ferguson D-890HX a nemůžu si ho vynachválit, i když ho nyní skoro ve všem zastane tato TV a občas i lépe (DLNA)), ale když rozvažuji všechna pro a proti, přikláním se k Ferguson Ariva 202E HD s tím, že dokoupím i druhý ovladač RCU 640 V.2 Ferguson Ariva 200 a nejspíš i Wi-Fi dongle, tahat druhý LAN kabel pararelně (1. u TV) se mi opravdu nechce, navíc si jeden port v modemu rezervuji pro sebe (nejspíš budoucí DreamBox).

Pročetl jsem všechny možné materiály o 200 i 202E (manuály, neoficiální manuály, recenze, jak na ..., celé toto vlákno), ale nezjistil jsem toto:



- 1) Jaký má maximální limit družic? Ve vašem settingu je 45, můj motor má paměť na 60 a TV je omezena na 16, takže abych mohl motor využívat na maximum, je to také důvod pořídit satelitní box. Jak to, že takový základní údaj polská firma neuvádí? Už jsem položil dotaz i jim přes technickou podporu, zatím neodpověděli ...

- 2) Jaký má maximální počet TV stanic (ve vašem settingu zde kolem 2 600)? Má samostatnou (oddělenou) paměť na rádia? (moje TV je omezena počtem 6 000 stanic)

- 3) Jaký má maximální limit pro transpondéry? (TV 2 000)

- 4) Kolik má maximální počet oblíbených skupin? Je to 32 jako u Arivy 200?

- 5) Lze nastavit automatickou blokaci výstupu LNB Out při zapnutí Arivy 202E? V pohotovosti 202E aby byl průchozí? Zajímá mě to kvůli tomu, že ještě nejsem rozhodnutý ve způsobu používání TV sat tuner versus Ariva 202E, nejspíš (aspoň prozatím, uvidím jak v budoucnu) nyní nechám CAM modul Cryptoworks+Irdeto v TV (CI) + kartu: freeSAT medium karta + freeSAT plus (pohodlnost a nekomplikování pro rodiče + pohybový ovladač), další družice mimo Thorů bychom používali přes Arivu 202E ... (jde o to, že bych nerad něco spálil při nechtěném použití sat tuneru v TV i přes Arivu (obojí najednou), v TV to jednoduše vychytat nejde, lehko se přepne z jednoho vstupu do druhého, například když jste na TV stanici 5 a znovu dáte předvolbu 5, "pochopí" že asi chcete rádio a dá ho)

- 6) Tuhle otázku jste tu psali v tomto vlákně, ale už nevím kde a stejně si nejsem jistý, zda i jako server-klient, proto jí položím znovu s tímto upřesněním: může být Ariva 202E použita pro sdílení i jako server (zatím nepotřebuji, nejspíš v budoucnu), nebo pouze jako klient (vím že Ariva 200 umí být jen klient, ale co Ariva 202E)?

- 7) Je zaměření družic pomocí motoru opravdu pohodlné (vím že má USALS) a má Ariva i grafické znázornění aktuální pozice natočení paraboly nebo aspoň například info o poloze: 12°E? U nějakého sat boxu jsem to viděl, v manuálu Arivy jsem se to nedozvěděl ...

- 8) Ještě mě napadlo, oficiální doporučovaný Wi-Fi dongle k Arivě, jaký má asi dosah a projde minimálně jedním stropem a několika zdmi?



Předem děkuji za odpovědi ...
kudma611 (702)|14.1.2012 22:05
Keby si toľko čítal ako píšeš ubudlo by ti kopu otázok.A ariva 200 už vyše rok a pol vie byť serverom cez newcamd server a teraz už aj cez homeshare môže mať cccam klientov.
Snáď ti 202/102-jkári odpovedia.
zdec (116)|15.1.2012 11:01
Malé upozornění: Na rozdíl od FW pro Arivy s procesorem M3602 (A100,A200, 220combo ....) u FW pro Arivy s procesorem M3606 (A52, A102, A102mini, A202) nelze jednoduše rozeznat orig. FW od patch podle hvězdičky za verzí FW, alespoň ne v náhledu na příslušný abs soubor na adrese 0x20020.
Od FW 1.14B2 mají i tovární FW pro A52, A102, A102mini, A202 za číslem verze také hvězdičku (př. V1.14B2*).
Uvítal bych potvrzení od nějakého pokusníka s A102 nebo A202, jestli se po nahrání orig. FW (ne patch) zobrazí verze i s hvězdičkou v menu Tools-Informace.
EDIT: podle "Eman" je v v menu v Arivě s orig. FW označení bez hvězdičky.

Jak jsem uvedl dříve, FW pro Ariva 102E a Ariva 102mini jsou odlišné (porovnáním příslušných abs souborů v Total Commanderu). Co to udělá, když se nahraje nesprávný, poznáme až se Ariva 102mini objeví na českém trhu (na stránkách výrobce je ke stažení FW i manual na Ariva 102mini).
vlastvs499 (322)|15.1.2012 11:29
Se Zdec vyřešeno přes SZ, storno.
leo1983 (0)|15.1.2012 15:35
to SaiyansX:1.družic je tam tolko kolko ti dovoli motor
2.260 stanic to su naladene stanice ktore su naladene v setingu ale ariva ma pamäť na 8000 stanic tak uvadza virobca a ta pamäť je jaj na tv tak va radia skus viac hladať a čitať
Digitálny Full HD satelitný prijímač s univerzálnou čítačkou kariet a CI slotom, ktorý je vybavený softvérom, rozširujúce multimediálne vybavenie prijímača. Tiež je už predladená stanicami pre najžiadanejšie družice Astra3 a Astra1 - teda pre prístupové karty operátorov CSLINK a Skylink.

Stačí teda len vložiť prístupovú kartu do čítačky, pripojiť prijímač k internetu, pokojne aj bezdrôtovo pomocou Wi-Fi adaptéru, pripojiť flash disk, lepšie harddisk (NTFS alebo FAT32 formát) a môžete využiť potenciál prijímača.

Nie je problém si pustiť Vaše obľúbené video v rôznych formátoch, obľúbenú hudbu, započúvať sa napríklad do exotických rádií, prezrieť si svoje obľúbené fotky, sledovať WebTV, prečítať si aktuality z RSS kanálov, online počasie. To všetko jednoducho, vďaka zabudovanému HD Media Player.

Vlastnosti prístroja s nami dodávaným softvérom:

Předlazené programy z družíc Astra 1 a Astra 3 pre príjem českých programov vrátane 3 favoritných skupín pre Skylink HD, Skylink a CS Link, pripravené pre monoblok konvertor
Prehrávanie internetových rádií na otvorenej báze http://dir.xiph.org/ (nutné mať pripojený disk)
Prehrávanie videí YouTube HD (do 720p rozlíšenie videa)
Podpora WebTV (CZ, DE, EN, PL, IT, XXX)
Prehrávanie erotických (hardcore) videí YouPorn (zabezpečené PINom)
Prehrávanie súborov JPEG, BMP (foto)
Prehrávanie hudby vo formáte MP3, OGG
Prehrávanie videí vo formáte MPEG, MKV, AVI, XVI vrátane podpory českých titulkov
Univerzálna čítačka kariet - podporuje všetky české prístupové karty v systémoch Cryptoworks, ICE a Irdeto a ďalšie karty v iných typoch kódovania, napr erotické karty v systéme Viaccess
Pridaná funkcia multiroom (zdieľanie 2 prijímačov v domácnosti) založené na lokálnej počítačovej sieti
Nový rýchly mikroprocesor Ali 3606 400 MHz
Grafika prijímača v HD rozlíšení

PVR funkcia umožňuje pripojenie externého disku a nahrávania Vašich obľúbených relácií. Formát nahrávky je možné zvoliť v menu prijímača a to formát PS (program stream - kompresný formát pre multiplexové digitálne audio, video a ďalšie, ale neobsahuje titulky ani teletext) alebo TS (Transport stream - tento formát obsahuje všetky vysielané informácie). Formát externých diskov môže byť NTSF (neobmedzená veľkosť nahrávaného súboru) alebo FAT32.

Ak nedisponujete natiahnutým káblom LAN k prijímaču pre pripojenie k internetu, stačí prikúpiť Wi-Fi dongle adaptér a ten zasunúť do USB vstupu a jednoducho sa pripojiť k sieti bezdrôtovo z Vášho domáceho routeru!

Parametre prístroja:

Univerzálna čítačka kariet s podporou kariet Cryptoworks, ICE a Irdeto
1x CI slot pre dekódovací modul (spolupráca napríklad s modulmi Irdeto SMIT, Irdeto Mascom, ai)
2x USB 2.0 (1x predný panel, 1x zadný panel)
Príjem HDTV kanálov
Viacjazyčné menu vrátane češtiny a slovenčiny
České EPG
Hry (Othello, Sudoku a Tetris)
Podpora rozlíšenia 720p & 1080p
Časovač až pre 32 udalostí
Favoritné skupiny TV a Rádio kanálov
Funkcia rýchleho vyhľadávania
Podpora teletextu a titulkov
DiSEqC 1.0, 1.1 a DiSEqC 1.2, podpora USALS
Podpora MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

Zadný panel:

USB 2.0
HDMI s HDCP
LAN
RS-232 dátový port
1x scart (TV)
Koaxiálny S / PDIF digitálny výstup
Cinch audio výstup (Ľ / P)
Sieťový vypínač

Rozmery a hmotnosť prijímača:

Šírka 26 cm
Výška 4,5 cm
Hĺbka 18 cm
Hmotnosť cca 1,5 kg

Hlavné chipset:

CPU 400 MHz M3606
Flash pamäť 32Mbit/4Mbyte SPI FLASH
SDRAM pamäť 64MX16bit/128Mbyte DDR2

Balenie obsahuje:

prijímač
diaľkové ovládanie RCU-500V.2 vrátane batérií
slovenský návod na použitie
Eman (38)|15.1.2012 16:56
[quote=zdec;391376]
Uvítal bych potvrzení od nějakého pokusníka s A102 nebo A202, jestli se po nahrání orig. FW (ne patch) zobrazí verze i s hvězdičkou v menu Tools-Informace.[/quote]
Ak píšem po funuse, tak sa ospravedlňujem (viď ďalší príspevok od nick vlastvs499), ale továrenský FW V1.14B3 žiadnu hviezdičku nezobrazuje.
zdec (116)|15.1.2012 17:32
@Eman: dík za info, snad nemám vlčí mlhu před očima, v souborech to vidím, asi se to pak nějak v Arivě s orig. FW odfiltruje. Takže pokud uživatel něco nahraje, pozná až v Arivě, zda to je original nebo patch FW (tedy pokud to nepozná podle názvu souboru či datumu vevnitř)
A202.JPG
vlastvs499 (322)|15.1.2012 18:04
leo1983, je chvályhodné, že jsi mu opsal manuál (který, jak píše, četl), ale ptal se na spoustu dalších věcí, které jsi zcela ignoroval. To co jsi napsal působí dojmem, že ses chtěl jenom vykecat...(Nevšiml jsem si třeba, že by se SaiyansX ptal, co lze přehrát+popis stroje s tech. vlastnostmi, což zabírá polovinu tvého příspěvku a což už jistě z manuálu ví...).
Škoda, že jsi nepostupoval v odpovědích podle jeho bodů, bylo by zajímavé to sledovat.

Budu tedy pokračovat:

4. Ano
5. Pokud vypneš LNB v menu, ve Stand-by neprůchozí. Osobně vůbec toto zapojení skrz Arivu nedoporučuju, ještě při použití motoru neskutečný binec...ustoupil jsem od něj po hodině...
Na tuner v TV se vykašli a nekomplikuj si příjem tím, že něco bude přijímat TV a něco Ariva.
Rodičům dej do seznamů v Arivě na co se chtějí dívat a vyřešeno.
6. Kudma 611 :-). O tomhle ví všechno. Doplním - přečti dole "Settingy" od Losose, funguje.
7. Samozřejmě se pozice zobrazí.
8. Upřesni jakých a kolik zdí a množství železa v nich (napiš na SZ, ať tady neřešíme zedničinu...doporučil bych spíš router).
leo1983 (0)|15.1.2012 18:14
vlastvs499:dik za doplnenie a nie nechcel som sa vykecavať snažil som sa pomocť dufam že aspon trochu mu to pomohlo
losos (2977)|15.1.2012 18:25
Settingy přeloženy na str. 31.
SaiyansX (97)|15.1.2012 20:54
Tak je pravda, že manuály jsem četl, ale to že Ariva podporuje počet družic dle schopností motoru (1) a že má limit na maximálně 8 000 stanic (2) (společně pro TV a rádia) tam nebylo, takže mi to pomohlo, to ostatní znám. Každopádně dík.

Multimédia a Net stejně nechám na TV, je v tom perfektní ... Na Arivu doporučují motory StabHH, ale parametrové mám lepší motor a doufám, že pojede i na Arivě, když ho zvládla i TV, tak se snad není čeho bát.

Zatím bych chtěl zkusit kombinovat sat tuner TV a Arivy, protože naučit rodiče cokoli navíc je trochu problém, i přepnutí na Arivu, no uvidíme. Budu muset tedy Arivu vypínat (5). Co znamená ten bordel s motorem? Že když jeden přístroj otočí parabolu, že ten druhý (samozřejmě po vypnutí prvého) nebude mít potuchy, kam parabola míří (respektive si bude myslet špatnou pozici)? Budu muset vyzkoušet a zařídit se podle toho. Používat Arivu i na družici Thor (freeSAT by UPC) znamená také nutnost přejít z perfektního pohybového ovladače na dálkové ovladače Arivy ...

8) Průchod signálu Wi-Fi, napíšu to sem, vždyť to může zajímat i další ... modemrouter v prvním patře rodinného domku, který je z roku 1966. Železo? Asi běžné množství, beton, cihly. TV a tím pádem Ariva by byla v přízemí, tedy strop, kolik může mít? 20-25 cm, zdi těch 10 cm. Navíc jsou proti sobě skoro na opačných stranách (V / SZ), tedy šikmo: 1 strop a asi 3 zdi ... Nejspíš to budu muset otestovat ... no, přinejhorším vrátím dongle.

Nevíte ještě někdo, kdy se objeví zásilka Ariv v ČR? Jsou všude po Vánocích beznadějně vyprodané ... jestli to bude jako s přehrávačem minulý rok, tak si počkám do půli února, přinejmenším ...

P.S.: Trochu jsem to tedy promázl ...