Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výměna pevného disku v DVD rekordéru

beranekvl (8)|22.10.2011 19:37
DVD rekordér SONY RDR-HXD870 při přehrávání nepravidelně se samo zastaví přehrávání a zase samo se po chvíli rozběhne.Domnívám se ,že může být vadný pevný disk.Prosím o radu zda můj úsudek je správný a pokud ano jak mám postupovat při jeho výměně,co je třeba udělat např.formátovat a to jak.Děkuji za radu Beránek
geronimoh (2327)|22.10.2011 20:28
Může, ale to by spíš nejel vůbec. Podle mě to spíš vypadá na silnou fragmentaci. Ideální by bylo HDD úplně vyprázdnit, případně znovu naformátovat přímo v DVD Rekordéru. Nevím, jaký souborový systém DVD Rekordér používá, ani jestli není na HDD například Firmware. Něco podobného jsme tu nedávno řešili : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29712
bastlir (3245)|22.10.2011 20:43
[quote=beranekvl;373437]DVD rekordér SONY RDR-HXD870 při přehrávání nepravidelně se samo zastaví přehrávání a zase samo se po chvíli rozběhne.Domnívám se ,že může být vadný pevný disk.Prosím o radu zda můj úsudek je správný a pokud ano jak mám postupovat při jeho výměně,co je třeba udělat např.formátovat a to jak.Děkuji za radu Beránek[/quote]

Já bych nejdříve recorder odkryl a ze strany kabelů bych do konektoru napájení disku narazil hroty voltmetru. Nejdřív do prvního páru, počkal bych až se disk zastaví a pak i do druhého páru. Měl bys naměřit =5 a 12V. Může to totiž být i zdrojem či přívodem samotným. Pokud vyndáváš disk častěji, můžou být poškozené i konektory.
Disk zkontroluješ tak, že jej připojíš k PC, přeformátuješ a když formátování proběhne v pořádku, přesto ještě spusť kontrolu disku. Pokud se však formátování nedokončí, pak je jasno.
bastlir (3245)|22.10.2011 20:46
Pokud je recorder chlazen ventilátorem, přešvědči se, zda se točí. Disk se může i přehřívat.
KamilZ (10277)|22.10.2011 21:16
beranekvl (8)|22.10.2011 21:55
Děkuji všem,budu zkoušet Beránek