Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+DOU vs Clarke-Tech ET-9000

hroch1 (118)|23.10.2011 01:46
Po dlouhém sbírání informací jsem se rozhodl pořídit DVB-S s linuxem E2. Byl jsem pevně rozhodnut pro VU+DUO a měl radost, že to nekonečné čtení recenzí a zkušeností uživatelů skončilo. Teď po přečtení některých článků o Clarke-Tech ET-9000 jsem opět nahlodanej a nevím pro které z těchto zařízení se rozhodnout. Clarke-Tech ET-9000 by měl být výkonější, ve všech srovnávacích testech s VU+DUO prohrával jen kvůli slabé podpoře, většina z nich je ale z ledna až března 2011 a to byl Clarke na trhu jen krátký čas oproti VU+DUO.
Zajímalo by mně jak je to dnes o půl roku později, když se podpora značně rozšířila? Kdyby si uživatelé linuxových přijímačů měli dnes znovu vybrat, pro který by se rozhodli a proč?

U mně momentálně převládají plusy u Clarke a to :

1) novější a výkonější HW, procesor Broadcom 7413, RAM 512MB (VU+DUO - Broadcom 7335, RAM 384MB)
2) hezčí a modernější vzhled
3) universální DO
4) lepší upscaling u SD programů a podpora 1080p pro přehrávání videí, nepatrně ostřejší při HD
5) start 60sec (VU+DUO - 80sec)
6) PIP
Bob-ek (18)|23.10.2011 11:58
Já bych si dovolil tu prosbu o srovnání od někoho znalého rozšířit o TS Digit ISIO S1.

Ja vím že S1 neběží na E2 ale na uzavřeném systému, ale bylo by to zajimavé srovnáni jakožto dvoutunerových stroječků, jejích vlastností a uživatelské přítulnosti. Oba se chlubí německou originalitou a výrobou, jsou to vlajkové lodě značek, cenově na stejné hladině, jenže práve o Clarke-Tech tady nejsou žádne info a ISIO se tady rozebíra už na pěkných pár stránkach. Jedině co je v specifikacích u prodejce napsáno a podle toho je to výbavou našlapaný stroj. Chtělo by to nějakou recenzi po našem.
Je v našich končinách někdo kdo ho má?
Našel jsem akorát tohle http://www.clarke-tech.cz/clarke-tech-et-9000.html z support fórem: http://www.clarke-xtrend-support.com/Portal.php/
Bob-ek (18)|23.10.2011 12:21
aha, a že jsi hrochu nezmínil tu recenzi na Parabole od p. Dudeka z 2.2011...já to našel až teď

...a to support fórum je taky v CZ: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ...sypu si popel na ...i když to srovnání s ISIO1 by nebylo na škodu...
hroch1 (118)|23.10.2011 14:33
Bob-ek - nechtěl jsem zde uvádět odkazy na konkurenční weby. Recenze na parabole vyskočí při zadání Clarke do googlu na prvním místě, tak jsem automaticky předpokládal, že je to první článek, který si každý najde. Přečet jsem si toho hodně o VU+DUO a Clarke by měl nabízet totéž a ještě něco navíc. Na internetu se toho dá o Clarke najít hodně od recenzí až po různá cz i zahraniční forum. Všude ho vychvalují a dávají mu přednost před VU+DUO už v době (leden - březen) kdy Clarke měl slabou podporu, dnes se podpora značně rozšířila, ale já nemohu najít žádné hodnocení nebo zkušenosti z poslední doby. Budu kupovat svůj první DVB-S a protože jsem tak trochu hi-tech nadšenec rozhodl jsem se pro linux, abych měl nějakou novou hračku :))
Zajímal by mě proto názor majitelů VU+DUO, Clarke a ostatních linoxových přijímačů jaký maj na to aktuální názor. Jestli se objevily nějaké mouchy nebo důvod proč koupit raději VU+DUO atp.
eemil (6)|23.10.2011 17:54
nemůžu posoudit jak je na tom VU+, ale mám Clarke-Tech ET 9000 asi od března a jsem sním naprosto spokojen. Postupem času bylo několik aktualizací ovladačů a bootloaderů (samosebou i celých image) a jde to znát na stabilitě i rychlosti reagování. Prodává se i hw totožný Xtrend ET9000, kterej je naprosto schodný, je pouze nepatrně levnější, takže kdybych si měl něco takovýho koupit dneska znova, tak ten Xtrend, protože je o pár korun levnější.
hroch1 (118)|23.10.2011 18:39
Na Xtrend ET9000 jsem taky koukal a podle ceny usoudil, že tam bude nějaký detail jiný. To je opravdu 100% kopie Clarku s jinym napisem vyrobce? Tohle mi hlava nebere ...
eemil (6)|23.10.2011 19:02
Vypadá to tak, veškerej SW je na to společnej a nejnovější bootloader má logo Xtrend (logo lze samozřejmě změnit. Takže já mám sice Clarke Tech, ale při spuštění se mi zobrazí logo Xtrend. Takže já si myslím, že to vyrábí stejná firma pro značku Clarke-Tech i Xtrend. Kdybych měl i Xtrend, tak bych prozkoumal jestli jsou použitý totožný součástky.

[quote=hroch1;373593]Na Xtrend ET9000 jsem taky koukal a podle ceny usoudil, že tam bude nějaký detail jiný. To je opravdu 100% kopie Clarku s jinym napisem vyrobce? Tohle mi hlava nebere ...[/quote]
KamilZ (10277)|23.10.2011 21:31
Tady http://www.clarke-tech.cz/xtrend-et-9000-hd.html píšou, že u X-Trend ET-9000 HD je HW stejný jako Clarke-Tech ET-9000 HD.

Já mám VU+ DUO, ale dnes už bych zřejmě šel do ET-9000 nebo počkal na VU+ Ultimo, ale ten už slibují strašně dlouho. Na ET-9000 Akorát zamrzí, že také ještě nemá 1GBit LAN. Nevím, jak je na něm kvalitní PIP. Na VU+ sice PIP je (teď nevím, jestli je oficiálně uváděný), ale není použitelný (velmi malé okénko, které se refreshuje cca 2x za sec).

Co se týká podpory, tak se podívej, jak často jsou pro něj uvolňovány image ve srovnáním s VU+ (a dej případně vědět :-) ).
eemil (6)|23.10.2011 22:50
Na HD programech je ten PIP taky na prd, skáče po 2 vteřinách. Jinak velikost toho okna je v pohodě a na SD programech to jde bez problémů (používám open pli image). Co se týče podpory, ta je taky dostatečná, nemá cenu vydávat jedno image za druhým, když v tom žádná podstatná změna stejně není.
kofolak (294)|23.10.2011 23:34
[quote=KamilZ;373626]nebo počkal na VU+ Ultimo, ale ten už slibují strašně dlouho[/quote]
Na Facebookovej stranke pisu:
[quote]Vu+ Ultimo will be available on November 2011...
Update : Release November 17, it's estimated 539€ or 599€ for two sat tuners.. (Not official)[/quote]
hroch1 (118)|24.10.2011 00:10
Nákup plánuji na začátek prosince, takže bych měl stihnout příchod VU+Utlimo, ale 539€ mi přijde hodně. Nehledě na to, že pokud by to byla opravdu doporučená cena výrobcem, tak u nás by to bylo ještě o pár tisíc víc, jak je tu u elektroniky dobrým zvykem.
Tady jsem našel předobjednávku na 9tis Kč, to už by bylo zajímavější, ale bůhví kde to vycucali :-)
http://www.naakup.cz/zbozi/256865739-vu-ultimo-pvr-vu-ultimo-pvr-linux-3-tunery-hdtv-dvb-s2-bonus/
KamilZ (10277)|24.10.2011 09:51
[quote=hroch1;373639]Tady jsem našel předobjednávku na 9tis Kč, to už by bylo zajímavější, ale bůhví kde to vycucali :-)[/quote]
Předobjednávku bych neriskoval (i když by pak je zřejmě šlo přinutit to za tu cenu dodat), počkal bych na recenze. Zatím nic neuniklo, což je podezřelé, jestli to mají 17.11.2011 vypustit. Co jsem se díval, tak jsem nikde nenašel ani detailní specifikaci (rychlost LAN, verze HDMI, 1080i/p apod.). Všude je to stylem Lan-Yes, HDMI-1x apod. Pokud vyjdu z použitého BROADCOM 7413 (což je 400MHz DualCore MIPS32/16e, stejné jako ve VU+ Uno), tak to vypadá na 100MBit LAN (takže paradoxně n-ková WiFi do USBčka může být rychlejší), HDMI 1.3 a 1080i, což na DVB-S2 zatím stačí. Nedokážu odhadnout, jestli to zvládne PIP i s HD kanály, ale pravděpodobně ne, protože u Uno píšou "If a HD channel is displayed in the PIP window only I-Frames are shown". Co je zajímavé, tak dálkové ovládání - mělo by být oboustranné, na druhé straně QWERTY.
hroch1 (118)|24.10.2011 17:13
KamilZ - nehodlám tam objednávat, je jsem to dával jako předpokládanou cenu příznivější než 539€, ikdyž ne moc věrohodnou :-)

V technických datech je udáváno 1080i, součástí balení bude USB wifi dongle b/g/n přes který by měl fungovat dálkový qwerty ovladač (ten se mi líbí nejvíc, dobrej nápad) a i síť. Teším se na uvedení do prodeje a doufám, že to bude max do půlky prosince. Když bude za rozumnou cenu, tak jdu do něj i bez recenze, pokud se zpozděj, tak to vypadá na Clarke ET9000, každopádně přes svátky už chci mít vše v chodu a bez pro problému koukat :-)