Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ue40d8000 +

kacerl (16)|24.10.2011 08:41
Ahoj, chci si koupit Samsung ue40d8000 led tv, s dvb s2 s moznosti nahravat pwr na externi hd. Jaky modul k tomu a jakou dekodovaci kartu? Chtel bych vyuzivat co nejvice HD programy, asi pres Skylink. Cetl jsem ruzne zkusenosti, ale prijde mi ze kazdy doporuzuje neco jineho. Co poradite, aby to fungovalo? (nejlepe modul, kde budu moci 1 program nahravat a na jiny se divat aniz bych kupoval dalsi krabicku :))) Diky
kacerl (16)|24.10.2011 16:49
To tu nikdo nemá letošní televize Samsung aby mi poradil co s tou televizí funguje a čemu se právě vyvarovat abych využil všechny její funkce ..? :(
Hornet F-18 (1328)|24.10.2011 17:15
Telka ma zrejme len jeden DVB-S tuner, takze nahravat jeden a sledovat druhy program pojde asi len v ramci jedneho transponderu. Aj to budes musiet zvolit spravny modul.
Na obycajne sledovanie to snad bude ok, ale pokial chces vyuzit viac moznosti satelitnej techniky, lepsi bude samostatny sat. prijimac. Dost ludi tu ma problemy pri nahravani z telky...takze precitaj viac okolo tejto problematiky, pokial nieco kupis. Alebo cakaj od toho menej.
je tu o tom zrovna teraz dalsie vlakno:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29913-tv-s-dvb-s-nebo-samostatny-prijimac
kacerl (16)|24.10.2011 17:38
No já jsem právě četl, že tento Samsung má problémy s nahráváním programů (dekódované prý nejdou kvůli poruše autorského práva), ale zase jiný prodavač mi říkal, že to už se vyřešilo použitím staršího kódování (myslím přes cryptoworks, ten by to měl zvládnout) .. někde jsem četl, že se správným modulem bych mohl 1 program sledovat a jeden nahrávat (s mascomem?), ale když jsem se po něm díval, tak jsem narazil, že prý na na Samsungu nejde .. tak netuším, co bych si měl k tomu pak koupit, abych neřešil problém s tím, že mi nic nejde .. další přijímač nechci na to mé nahrávání 3x za rok .. tak pokud se tu najde Samsungáč, budu rád za radu jak to vyřešit .. díky
Hornet F-18 (1328)|24.10.2011 18:01
Ked budes nahravat ozaj tak malo, tak je to jasne ze nechces samotny sat. prijimac. Navyse programy su skoro vsetky reprizovane, niektore stanice to tocia viac x dokola, takze mozes dat nahravat program v noci, alebo ked nie si doma - to vyriesis jednoducho.
Mascom mam aj ja, podporuje dualdecrypt, ale ako ide v samsungu - netusim....

Snad sa niekto ozve :-)
bastlir (3245)|24.10.2011 18:16
[quote=kacerl;373654]Ahoj, chci si koupit Samsung ue40d8000 led tv, s dvb s2 s moznosti nahravat pwr na externi hd. Jaky modul k tomu a jakou dekodovaci kartu? Chtel bych vyuzivat co nejvice HD programy, asi pres Skylink. Cetl jsem ruzne zkusenosti, ale prijde mi ze kazdy doporuzuje neco jineho. Co poradite, aby to fungovalo? (nejlepe modul, kde budu moci 1 program nahravat a na jiny se divat aniz bych kupoval dalsi krabicku :))) Diky[/quote]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29269-3d-samsung-ue46d6530
jarino1978 (8045)|24.10.2011 20:52
vyrieš to kúpou externého STB, pár desiatok Eur ťa nezabije a ten STB ešte prežije aj TV...
bastlir (3245)|24.10.2011 22:30
Klidně oboje.
Dagy2 (3153)|24.10.2011 23:13
Tiež hlasujem za samostatný STB.
Odhadujem tak 20% úspešnosť, že telka vôbec niečo spoľahlivo nahrá a že sa bude dať ešte pozerať niečo iné. Navyše trafiť plne funkčný modul pre telku bude ešte väčší problém. To, že tieto funkcie fungujú u STB je jedna vec a to, že nefungujú u TV s DVB-S je vec druhá.

P.S. ak chceš niečo v HD tak výber aj tak nemáš, je to len SkyLink.
P.S.2: Ten predajca pekne kecá už by som mu neveril ani slovo - v CRW tipujem na budúci rok nebudeš mať okrem základu už vôbec nič. Všetky nové programy od apríla 2011 a to sú najmä HD idú len u ICE alebo Irdeto. Majitelia cryptoworks kariet majú len tmu.
Takže:
- kúpa telky s DVB-S u tohto predajcu a karty s modulom inde znamená že to na 80% nebude fungovať a riešenia sa nedovoláš.
- kúpa telky + karty + modulu u jednoho predajcu dáva aspoň šancu že niečo vyreklamuješ.
bastlir (3245)|24.10.2011 23:27
[quote=Dagy2;373874]....Všetky nové programy od apríla 2011 a to sú najmä HD idú len u ICE alebo Irdeto. Majitelia cryptoworks kariet majú len tmu. ...[/quote]

Asi to tak není, protože Irdeto kartu mám jen týden a HD jsem na CW kartě od Skylinku do té doby přijímal s modulem viz níže.
SMARDTV.jpg
Dagy2 (3153)|24.10.2011 23:54
bastlíři, kristepanekurňa tak u začiatočníka by som sa nedivil, ale ako som pochopil ty sa tým snáď trochu živíš a nezistil si dokonca ani po kúpe/výmene že máš teraz o 10 programov viacej???? NEBLAZNI !

Programy pridané v apríli 2011: NGC HD, NG Wild Hd, Spektrum HD, MTV live HD, iConcerts HD, Delaunge HD, Unitel classica HD a potom SD/MPEG4 Sport2, Paprika, HBO Comedy sú programy ktoré bežia len v ICE a Irdeto kartách. K nim teraz pribudla Markiza HD.
Predsa SkyLink jasne pomenoval, že každý ďalší nový program už len v Irdeto/ICE. Cryptoworks is dead.
bastlir (3245)|25.10.2011 00:02
Sice se tím neživím, ale to nevadí. Já nemám zaplacený HD balíček, měl jsem na mysli HD programy v balíčku Multi. On totiž cenový rozdíl je daleko vyšší, než je úroveň toho, co vysílají. Mně by stačilo i SD. Přepnu-li na ČT2 (HD), je tam to, co jsem viděl před měsícem na History či Discovery. Pustím-li si na CSlinku DoQ, je tam to, co předtím šlo na Viasat Exploreru. A je to pořád dokola. Takže proč jim ten věčný handl sponzorovat?
geronimoh (2327)|25.10.2011 00:09
[quote=bastlir;373883]...On totiž cenový rozdíl je daleko vyšší, než je úroveň toho, co vysílají. Mně by stačilo i SD. Přepnu-li na ČT2 (HD), je tam to, co jsem viděl před měsícem na History či Discovery. Pustím-li si na CSlinku DoQ, je tam to, co předtím šlo na Viasat Exploreru. A je to pořád dokola. Takže proč jim ten věčný handl sponzorovat?[/quote]

Je to opravdu tak. Pod to se klidně podepíšu. Tedy kromě toho, že by mi stačilo i SD. :)
Jinak má Dagy2 pravdu, nově přidávané programy u Skylink běží jen na kartách Irdeto a Irdeto ICE.
bastlir (3245)|25.10.2011 00:19
Dokud sem nevstoupí opravdová konkurence, která by donutila CSlink se Skylinkem a UPC dohromady jít s těmi zlodějskými cenami dolů, pak mě fakt žádný HD balíček nezajímá.
geronimoh (2327)|25.10.2011 00:22
Skylink s CSLinkem už má stejného majitele, takže spíš monopol, nebo globalizace :rolleyes:
bastlir (3245)|25.10.2011 00:35
No dyť právě! Kluci se dohodnou a Ty troubo plať, protože Ti stejně nic jiného nezbývá!
Dagy2 (3153)|25.10.2011 00:51
Bastlíři, neber to prosím jako buzeraci ale spíš jako odpověď na dotaz kacerlovi:
1/ V multi nie sú žiadne HD programy
2/ HD programy sú buď v balíku "základ/zadarmo" (CTHD, NovaHd, MarkizaHD) alebo v balíku HDplus alebo v balíku Kombi
3/ CT2 nevysiela HD. HD je len CTHD a to je výber z programovej ponuky CT, teda to, čo CT považuje za zaujímavé alebo to, čo má možnosť vysielať v native HD (CT1, CT2, CT4)
4/ ceny, skladba programov (reprízy) a kvalita HD vysielania je mimo diskuziu, to je bohužiaľ realita. Ja osobne pozerám len viasaty a History channel, z NGC len znalca psí duše. Wild, Spektrum a Discovery som snáď ešte zapnuté nemal. to je vec vkusu

5/ isté je, že každý ďalší program bude už len v Irdeto /ICE, takže sľubovať od predajcu že CRW rieši problémy s modulmi a nahrávaním je ako sľubovať niekomu, že vysoká cena ropy je už vyriešená starším typom pohonu a to parným strojom.
Myslím, že je isté, že budúci rok postupne všetky platené programy budú z CRW vymazané, takže nakoniec bude CRW len so základom.
bastlir (3245)|25.10.2011 02:53
Nene, jako buzeraci to nechápu. :D Jen jsem se asi nevyjádřil přesně. Takže chceš-li ... k základu mám ještě balíček Multi, nebo jestli je "Základ" součástí "Multi" (?), musel bych se podívat, ale není to pro mě podstatné. Chtěl jsem jen výše říct, že změnou karty jsem na stávajícím modulu nepřišel o žádný HD program, který jsem doposud přijímal. Předpokládám, že už mě nikdo nebude chytat za slovo. :-)
Dagy2 (3153)|25.10.2011 10:11
Bastlíři, není ani trochu zájem chytat někoho za slovo. Ty víš o čem mluvíš, takže pro tebe je to jistě drobnost.
Moje jasná správa Karcelovi je: cryptoworks není perspektiva. Nevázat se na tuto kartu, navíc samozřejmě již není ani v prodeji.
Z tvojí odpovědi mi tak trochu znělo uklidnění pro Karcela že může dlouhodobě počítat s CRW (protože tobě to jede) pro svůj TV a chodí to bez problémů. To by nás přišel Karcel okamžitě nakopnout když by mu nešli nějaké programy a za rok ještě jednou až by mu zhasli i poslední HD programy.

Úspěšný den.
kacerl (16)|3.11.2011 07:35
Díky moc všem za rady.

Mohli by jste mi ještě poradit co k té televizi koupit?

Mám na mysli 3D Bluray přehrávač a nějakou reprosoustavu (domácí kino či tak něco). Chtěl jsem něco také od Samsungu, ale ten to prý dělat neumí, tak jsem četl o spojení Onkyo + Jamo že je dobrá volba. Tedy, že do toho dám nakonec cca 50tis., jsem si nemyslel, ale co by byla 3D televize bez 3D přehrávače a 3D zvuku .. díky za rady a návrhy
losos (2977)|3.11.2011 07:55
3D Blue-Ray přehrávač mohu doporučit LG BD670 Video.¨
Ale vyhoví i levnější LG BD 660, je to to samé, jen bez wi-fi antény...
interfernet422 (1575)|3.11.2011 08:48
Kacerl: Pokud netrváš na vyšší kvalitě a nechceš kupovat značkový AVR a reproduktory, tak bych doporučil zůstat u stejné značky. Po propojení HDMI kabely zařízení mohou spolu komunikovat a i DO jsou uzpůsobeny tak, že ovládají více zařízení. Koukni na AVR Samsung HW-770S. Jeho DO umí ovládat zároveň TV, BD a DVD od stejné značky. Možná ti bude stačit.
kacerl (16)|3.11.2011 10:23
Tak podle toho, co je vyšší kvalita .. nějaké šunty kupovat nechci, na druhou stranu nejsem profík, na filmy koukám na nooteboku bez externích repráků, takže netrvám na tom nejlepším, co je na trhu, ani bych to nepoznal.
KamilZ (10277)|3.11.2011 21:07
[quote=kacerl;375490]3D Bluray přehrávač a nějakou reprosoustavu (domácí kino či tak něco). Chtěl jsem něco také od Samsungu, ale ten to prý dělat neumí, tak jsem četl o spojení Onkyo + Jamo že je dobrá volba.[/quote]
Onkyo a Jamo je OK. Mrkni ještě zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a za to hlasuji (pokud stačí 5+1).