Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Domácí kino-bezdrátové zadní repro?

sindy (77)|24.10.2011 11:29
Jelikož právě byt prochází rekonstrukcí chci se poptat zdali se na našem trhu vyskytuje nějaké domací kino (FM tuner podmínkou) s bezdrátovými zadními reproduktory příp. nějaká jiná sestava 2.1 která navozuje alespoň zčásti kvalitní imitaci 5.1 zvuku, děkuji za případný tip či zkušenost. (prostě manželka již nechce po bytě tahat kabely a zakopávat je do zdi :-)
Pytkin (7947)|24.10.2011 12:30
su take veci .. ale stoji to kopu penazi .. yamaha take robi a B&W.
Pytkin (7947)|24.10.2011 12:31
aha .. k bezdratovym reprakom musis tahat drat na elektriku .. to mne pride k hovnu ..
sindy (77)|24.10.2011 13:19
no tak to nic moc jestli k zadním bezdrátovým musím tahat napájení, baterky by to asi neutálhly, potom jedině nějaký pseudo 5.1. (2.1) jestli něco za rozumný peníz dál sehnat, jinak nezbývá nic jiného než dělat rýhy ve zdi :-(
geronimoh (2327)|24.10.2011 13:27
K zadním reproduktorům stačí tenké kabely, co se vejdou pod koberec, nebo pod nějakou krycí lištu a podobně.
vivid.sk (11472)|24.10.2011 14:06
[quote=Pytkin;373688]aha .. k bezdratovym reprakom musis tahat drat na elektriku .. to mne pride k hovnu ..[/quote]

Iste, a co myslis z coho to bude brat energiu k akustickemu tlaku ?
Je to len ojeb, treba si kupit normalne bedne s kablami, ktore sa daju schovat za soklovu listu (v pripade plavajucej podlahy) alebo pod koberec.
sindy (77)|24.10.2011 14:42
případně další možností je tzv "soundbar", otázka je jestli to někdo slyšel na vlastní uši a jak to hraje resp. jakej to dokáže vyvolat prostorový dojem / zvuk [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , zase bych nemusel kupovat mmc k přehrávání mkv
jarino1978 (8045)|24.10.2011 20:50
[quote=sindy;373712] jestli to někdo slyšel na vlastní uši a jak to hraje resp. [/quote]

hrá to na hovno. nekupovať.
KamilZ (10277)|24.10.2011 20:57
O soundbarech tady byla už diskuze: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/25904-zariadenia-typu-soundbar
Recenze: http://soundbar.com/

Já jsem to hrát neslyšel, ale z doslechu od dvou známých (kteří by si v případě nespokojenosti nebrali servítky) to není úplně špatné řešení, pokud není jiná možnost. Pokud bys o něm uvažoval, tak se můžeš poptat i nějakého majitele, např. zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29668-ako-na-prehravanie-zvuku-v-xbmc#369834
Update: tak vidím, že si protiřečím s jarino1978 :-)
jarino1978 (8045)|24.10.2011 21:01
soundbar je kokpitina. len ojeb na ľuďoch, pretože nejaký pako prišiel na nápad, keď klesá predaj DK, tak vymyslíme niečo, na čo zopár idiotov skočí = soundbar.
Kua, veď to sa nedá ani počúvať !
vivid.sk (11472)|24.10.2011 21:49
Stale sa snazi niekto vymysla uz vymyslene a oklamat fyziku.
Obdobny system mohli pocut ti, ktori boli nedavno na Highend Slovakia 2011 od firmy Bose.
"Hrajuci" televizor (Bose VideoWave) mal zozadu mnoho repro nasmerovane do roznych smerov, a odrazmi od umelo vytvorenej steny (rohov stien) to malo evokovat priestor. A nehralo to uplne zle, ale ked predajca povedal cenu (6 000€), za tento "hrajuci televizor", tak prisla studena sprcha.

Pochybujem, ze zakaznici nakupujuci v tejto cenovej hladine, maju doma tak malo priestoru, ze potrebuju "schovat" repro za TV.
Ti si radsej kupia plnohodnotne repro a mozu sa veselo usmievat.
jarino1978 (8045)|24.10.2011 21:58
[quote=vivid.sk;373819]a odrazmi od umelo vytvorenej steny (rohov stien) to malo evokovat priestor. [/quote]

no a toto je kameň úrazu. predstav si bežného človeka, kde by si ten vrazil ten krám ( beriem do úvahy, že si to kúpi niekto, kto nechce dať viac za "kino", ako 200 Eur ) a ilúzia je zrazu fuč.
vivid.sk (11472)|24.10.2011 22:03
[quote=jarino1978;373826]....[/quote]

No, ono to nieje pre bezneho cloveka. Ten TV je urceny na stenu. A myslim, ze vacsina ludi nema TV na stene. A pokial pojdeme v uvahe dalej, tak predpokladam, ze ten, kto ma TV na stene, ma okolo nej viac priestoru a nema ho obstavany nabytkom ako v staromodnych nabytkovych stenach. A prave ten si moze kupit plnohodnotne repro.... (a sme na zaciatku).
jarino1978 (8045)|24.10.2011 22:07
nemyslel som ten Bose, ten si nekúpi určite nikto ( no rád by som videl toho idiota ), ale bežného človeka, čo si kúpi napríklad Samsung HW-D350/ZF.

A viem si predstaviť, kde to drbne... Do TV stolíka, napríklad.... Hlavne, že to nejako hrá...
vivid.sk (11472)|24.10.2011 22:09
No hrat to bude urcite lepsie ako interne repro samsungov :)
Vacsina ludi to buchne pod TV a vybavene.
sindy (77)|24.10.2011 22:11
[quote=sindy;373712]případně další možností je tzv "soundbar", otázka je jestli to někdo slyšel na vlastní uši a jak to hraje resp. jakej to dokáže vyvolat prostorový dojem / zvuk [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , zase bych nemusel kupovat mmc k přehrávání mkv[/quote]

Tady recenze na soundbar od LG http://www.trustedreviews.com/lg-hlx56s_Blu-ray-Player_review
já si to musím jít někam poslechnout, na takové to domácí žvýkání/poslouchání by to zas tak špatný být nemuselo:-)

a ještě jeden pohled na věc http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=3496
vivid.sk (11472)|24.10.2011 22:14
Dalsi AIO za kopu penazi (a s minimom muziky). To je cesta do pekiel (ako to tu pisem pravidelne).
A vyhodit 550 euro za volovinu nie je zasa tak malo.

[quote]On the negative side, the slight overemphasis on treble and lack of midrange solidity make the sound a little grating on the ears, particularly with the Thanator screeching at the top of its lungs, and most of the time the subwoofer’s output amounts to an indistinct rumble[/quote]
jarino1978 (8045)|24.10.2011 22:20
[quote=vivid.sk;373835]No hrat to bude urcite lepsie ako interne repro samsungov :)
Vacsina ludi to buchne pod TV a vybavene.[/quote]
to by bol ešte ten lepší príklad, ale väčšina ľudí bachne TV na stolík, čo mu ostal po CRT a do stolíka ten vergel, čo by mal hrať, ako HI-FI...

[quote=sindy;373836]já si to musím jít někam poslechnout, na takové to domácí žvýkání/poslouchání by to zas tak špatný být nemuselo:-))[/quote]
za 550 Euro si kúp radšej toto a bude to žvýkať určite lepšie :
pre prípad, že ukecáš manželku :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

no a keď ju neukecáš, tak kombinácia AVR + 2.1 zostava, pseudo priestorový efekt si navolíš v menu.
sindy (77)|24.10.2011 22:48
právě že 5.1 mám, zesilovač Sony, repro Sony Pascal i 150W sub., ale jelikož v průběhu 8let už potřetí předěláváme byt - děti rostou tak jsem se pokusil najít řešení bez drátů, každopádně to chci slyšet jak to hraje/nehraje
bastlir (3245)|24.10.2011 23:52
Ježišmarjááá! To je všechno na ho... Dal bych tam pořádný dráty a zakopal manželku! Sakra to ji neumíš zvládnout?!
bastlir (3245)|24.10.2011 23:54
PS. Aby vlk se nažral a koza zůstala celá, dráty bych dal do interiérové lišty.
tjurny (496)|25.10.2011 13:26
Spravnej hifista si kabely ruzne opletava aby byly co nejhezci :-) a vy je chce schovavat !!!
sindy (77)|1.11.2011 16:48
no tak tady ještě jedna čerstvá recenze soundbaru od LG - bohužel jsem ještě v severních a středních čechách nenašel obchod kde bych si to mohl poslechnout :-( http://www.dvdextra.cz/hardware-recenze/soundbar-lg-drzitel-eisa.html?diskuze=1&zbozi=soundbar-lg-drzitel-eisa&
sindy (77)|8.12.2011 10:00
Takže jsem po delším schánění zakoupil výše zmíněný Blu-ray Soundbar LG HLX56S a s obavami zapojil a nevěděl jsem co (jaký zvuk) mně čeká neb jsem slyšel pouze jeden levný soudbar Samsung v Okay (nějak naši prodejci Elektroworld,Datart atd. tomuto druhu zvukového systému prostor nedávají). Nejdříve jsem zkusil rádio ve stereu a tam nemám žádných připomínek, dobré výšky, díky bezdrátovému wooferu velmi slušné basy - jsem spotřební posluchač/žádný zvukofil. No a pak následovalo mkv Čarodějův učeň - přepnutí režimu na virtual a zvuk bohatě předčil mé očekávání toho co jsem od zařízení této konstrukce čekal. Zvuk směrem od televizoru naprosto v pořádku a iluze prostorového zvuku ze stran, zezadu tam překvapivě je také, ten zvuk Vás doslova obklopí a jen nedokážete přesně určit to konkrétní místo (lokalizaci) jak u zvuku z klasických 5.1 - na takovéto moje domácí poslouchání mě to naopak vyhovuje a investice do tohoto poněkud nerozšířeného zařízení nelituji, dneska budu zkoušet Blu-ray a co všechno umí USB vstup přehrát. No a jak přijala moje manželka mou novou hračku? - "jó, hezký,hraje to moc hezky, hodí se to k stěně a televizi a hlavně nemáme po bytě samý dráty!" - a vo vo tom to je:-)