Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV s DVB-S nebo samostatny prijimac?

mmerlin (26)|24.10.2011 12:19
Ahoj,

stojim pred nakupem TV a satelitu. Rozhoduji se mezi nakupem TV s integrovanym DVB-S nebo TV + samostatny prijimac. Konkretne uvazuji o nasledujicich kombinacich:

1) TV LG 47LW5500 + Ferguson Ariva 202E
... nebo
2) TV LG 47LW570S

Rad bych pouzival spolecne se Skylinkem.

Cenove to vychazi zhruba nastejno. Na TV s integrovanym DVB-S se mi libi, ze budu mit 1 DO. Jen si nejsem jisty, jake jsou obecne integrovane DVB-S?

Mohli byste mi prosim poradit, co je lepsi kombinace? Pripadne pokud mate tip na lepsi prijimac v podobne cene (s podporou HD), tak budu take rad.

Dekuji.
drto (341)|24.10.2011 12:31
tv a sat. prijmac kazde zvlast. nic proti tv zo zabudovanym dvb-s tunerom ale nikdy to nebude to prave orechove:)
takze moja rada je - kupuj kazde zvlast.
RossiD (1271)|24.10.2011 13:02
Uz se tu o tom nekolikrat psalo, zpocatku budes spokojeny - vse "All In One", vse pres jedno DO, lec po nejakem case prijde to velke "ALE" v podobe chybejicich ci nedotazenych funkci TV viz. sofistikovanejsi uprava seznamu kanalu, podrobnejsi informace o danem vysilani, pohodlnejsi nahravani atd. Ver, ze jako spousta jinych i Ty zacnes pokukovat po jednoucelovem boxu at jiz z rad linuxu ci noOS ... ale pokud jses nenarocny - treba take ne, volba do budoucna je jen na Tobe :)
geronimoh (2327)|24.10.2011 13:20
Mám televizor s vestavěným satelitním tunerem, ale raději sleduji satelitní vysílání přes externí satelitní přijímač. Ten vestavěný DVB-S tuner v TV nenabízí takový uživatelský komfort a přenos už odkódovaných zaznamenaných pořadů do PC. Takže mé doporučení - televizor + externí satelitní přijímač, ideálně model, který umožňuje záznam v odkódovaném stavu, což tuším Ferguson Ariva 202E umí a má tu na fóru velmi dobrou podporu (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29798)
RossiD (1271)|24.10.2011 13:42
[quote=geronimoh;373695][COLOR="Red"]přenos už odkódovaných zaznamenaných pořadů do PC[/COLOR][/quote]

Ano, na toto jsem zapomnel, nesvar TV a nahravek na nich porizenych - zaznam neprehrajes ani ve stejnem tipu televize - uz mi to po tech mesicich ani neprijde, ze nahravky z obou domacich boxu jsou odkodovane a pouzitelne naprosto vsude :)
interfernet422 (1575)|24.10.2011 14:17
Taky hlasuji pro externí přijímač, takže to máš zatím 4:0 ve prospěch externího přijímače. Pokud jsi trochu náročnější, tak doporučuji se poohlédnout po jiném přijímači než Ariva, pokud ne, tak bude stačit. Navíc má Ariva DO, které zvládne i další zařízení, např. TV nebo kino či DVD, takže ti bude stačit jedno DO.
RossiD (1271)|24.10.2011 18:31
[quote=interfernet422;373708][COLOR="Red"]Navíc má Ariva DO, které zvládne i další zařízení[/COLOR], např. TV nebo kino či DVD, takže ti bude stačit jedno DO.[/quote]

Mohu doporucit i Dreambox, ten ma tuto funkci take ;):D a rozhodne se s nim nudit nebudes .... ;)
interfernet422 (1575)|24.10.2011 18:34
DM jsem nezmiňoval záměrně. Jednak si jej pořizují poučení zájemci kteří ví co chtějí a jednak je cenou úplně jinde než ariva. :-E
mmerlin (26)|24.10.2011 20:02
Diky moc, takze to vypada skutecne na externi prijimac. No a ted samozrejme, ktery :-) Ta Ariva 202E se mi zdalo takove "za malo penez, hodne muziky". Narocny moc nejsem - aby to podporovalo Skylink / CSLink pres ty nove karty, rad bych k tomu pak pripojil antenu s 2x LNB, HD a to je asi tak vsechno. Ale je to dane tim, ze s DVB-S nemam absolutne zadne zkusenosti, takze ani nevim, co bych mel chtit jineho... :-) Kdyztak prosim poradte, pokud myslite, ze ta Ariva neni moc dobra... Klidne treba tisicovku priplatim, to zas neni takovej velkej problem. Samo nechci nic za 10tis, ale jestli to bude 2000 +/- 1000, tak to je OK...

PS Samozrejme by se hodilo neco, co umi chytit zdarma i kodovane programy, ale to se asi nedela :-)))
jarino1978 (8045)|24.10.2011 20:54
jednoznačne externý STB, ale Arivu ? Ani za boha....Ruky preč.
Ak niečo normálne, tak Technisat alebo Vantage.
mmerlin (26)|24.10.2011 21:15
Proc ne Arivu? V cem konkretne je spatna a v cem konkretne jsou jine lepsi?
jarino1978 (8045)|24.10.2011 21:18
Ariva nie je STB, ale kus čerepu, ktorý má na hovno obraz, vysokú poruchovosť a debilné ovládanie.
mirekv (7169)|24.10.2011 21:27
Rozhodně externí přijímač, taky jsem uvažoval o Arivě, ale byl jsem odrazen, mám Technisat a pohoda, akorát je třeba si připlatit.
KamilZ (10277)|24.10.2011 21:28
[quote=mmerlin;373771]Ale je to dane tim, ze s DVB-S nemam absolutne zadne zkusenosti, takze ani nevim, co bych mel chtit jineho... :-) Kdyztak prosim poradte[/quote]
Na tohle dám odkaz na jeden můj post (20-10-2011, 20:30): https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=373130

[quote]PS Samozrejme by se hodilo neco, co umi chytit zdarma i kodovane programy, ale to se asi nedela :-)))[/quote]
Budu trochu parafrázovat - I kdyby se to dělalo (jako vyrábělo), tak se to přesto nedělá ...
geronimoh (2327)|24.10.2011 21:35
[quote=mmerlin;373771]
PS Samozrejme by se hodilo neco, co umi chytit zdarma i kodovane programy, ale to se asi nedela :-)))[/quote]

Ale dělá ... :-)-
Něco se takto chytit ještě dá, ale to by bylo na delší debatu a na jiném fóru B-)
Ale dělat by se to samozřejmě nemělo \\/
bastlir (3245)|24.10.2011 22:23
[quote=drto;373689]tv a sat. prijmac kazde zvlast. nic proti tv zo zabudovanym dvb-s tunerom ale nikdy to nebude to prave orechove:)
takze moja rada je - kupuj kazde zvlast.[/quote]

Plně souhlasím. Také to tak mám. Navíc si mohu dovolit mít najednou více karet a dívat se na něco jiného, než nahrávám.
drto (341)|25.10.2011 07:13
to jarino1978:
nic v zlom ale je vidiet ze si zarity odporca arivy a podobnych lowend boxov. nahadzal by som to do jednoho vreca. vela ludi vlastni arivu a su spokojni. a co sa tyka poruchovosti tak to boli arivi hned na zaciatku vyroby kde bol problem s tusim s tunerom albo zdrojom teraz uz presne neviem. ale tento problem je odstraneny a dalsie serie arivy boli v poriadku. kolko ti ich preslo rukami ze ich dokazes takto ohodnotit??? ak to hovoris iba z pocutia a z poznatkov z fora tak je to podla mna ubohe z tvojej strany. taky isty poruchovy kus moze byt aj ten tvoj vantage ci technisat a nikto ich za to nebude zakopavat pod zem. proste niekto nema chut investovat do satelitneho prijmacu 300 - 400€ a aj tak z tych penazi platis 80% len koli znacke a vyrobna cena toho boxu je miziva. neber to v zlom ale to co tu vzdy predvadzas proti arive a len arive tak uz ma dost stve.
drto (341)|25.10.2011 07:15
[quote=mmerlin;373798]Proc ne Arivu? V cem konkretne je spatna a v cem konkretne jsou jine lepsi?[/quote]
kludne si arivu kup je vela spokojnych uzivatelov (aj tu na fore) a sluzi im tento box k uzitku :)
KamilZ (10277)|25.10.2011 09:48
Je minimálně jedna věc, kdy může být DVB-S v TV užitečné. Mohl by tím jít elegantně řešit problém prakticky neexistence plnohodnotného PIPu (včetně HD) v DVB-S STB. Jeden kanál spuštěný v TV z interního DVB-S a druhý přes HDMI z DVB-S STB. Mít dva DVB-S STB není řešení, protože bohužel většina TV neumí do PIP 2xHDMI.
interfernet422 (1575)|25.10.2011 09:51
No nevím, řešení možná elegantní, ale drahé - potřebuješ dvě přístupové karty :(
KamilZ (10277)|25.10.2011 10:00
[quote=interfernet422;373927]No nevím, řešení možná elegantní, ale drahé - potřebuješ dvě přístupové karty :([/quote]
Elegantní není, ale zřejmě to bude jedno z mála funkčních řešení :-(. Next stojí pár korun...
interfernet422 (1575)|25.10.2011 10:09
PIP jsme tu už někdy dávno probírali. Dle mého názoru se jedná o vlastnost, která někoho podpoří při rozhodování o koupi ale nakonec ji nepoužívá, protože její ovládání je složité - hodně kliků na DO, než se spustí nebo vypne.
KamilZ (10277)|25.10.2011 10:29
Asi jsem výjimka, ale na to, jak se málo na TV dívám, tak PIP celkem používám. Je to stisknutí jednoho tlačítka a pak jen vybrat kanál (alespoň na mém analogu Tesla :-) ). Tohle je podle mě typicky funkce, která "dělá" TV, na rozdíl od www browserů apod.

Pozn: Ty diskuze byly zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28416 a https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28268
Dagy2 (3153)|25.10.2011 10:35
Ano, PIP je stlačenie jednoho tlačítka napr. na TechniSatoch. Je to celkom podarená funkcia, keď človek počas reklamy zmenší sledovaný film a pozerá napr. správy na TA3 alebo niečo iné.
Naviac v prípade nahrávania, je možné počas reklám sledovať v timeshifte druhý nahrávaný program vždy od miesta kde sa prestalo. Je to pekná hračička.
interfernet422 (1575)|25.10.2011 11:01
[quote=mmerlin;373798]Proc ne Arivu? V cem konkretne je spatna a v cem konkretne jsou jine lepsi?[/quote]
Na foru jsou dva tábory lidí - jedni ji používají a nedají na ni dopustit a druzí ji nemůžou přijít na jméno. Pokud nejsi pro ni přesvědčen jako první skupina fandů arivy, přesto bys nechtěl něco složitého a drahého, tak je tu solidní varianta za téměř stejné peníze se stejnou funkčností a jmenuje se SatElita 2000 HD
Hornet F-18 (1328)|25.10.2011 11:11
[quote=drto;373903]kludne si arivu kup je vela spokojnych uzivatelov (aj tu na fore) a sluzi im tento box k uzitku :)[/quote]

Nechcem robit Arive reklamu ani antireklamu, ale az si necital tento clanok:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (daval ho sem jarino), tak si to precitaj a mozno si poopravis nazor na Arivu a podobne "nizkonakladove" pristroje :-)

Neviem ako dlho vydrzia drahsie zariadenia, zatial mam novu techniku kratko, takze z vlastnej praxe neviem posudit.
Ale ked vdrzia tolko ako stare, ktore som mal, bola by to parada :-D to uz ale tazko......
drto (341)|25.10.2011 11:55
[quote=Hornet F-18;373953]
Neviem ako dlho vydrzia drahsie zariadenia, zatial mam novu techniku kratko, takze z vlastnej praxe neviem posudit.
Ale ked vdrzia tolko ako stare, ktore som mal, bola by to parada :-D to uz ale tazko......[/quote]

ano clanok som cital ale nie so vsetkym v nom suhlasim.
a co tu popisujes ohladom vydrze elektroniky (a ni len tej) tak je to presne dalsi dovod preco:
1. neinvestovat do boxu 300-400€ a ten mi bud po dvoch troch rokoch "odide"
2. za dva tri roky bude pokrok zasa ovela dalej a to co je teraz super uz bude potom zastarale a vela veci s tym uz nespravis co by si chcel
3. radsej dam 100-150€ teraz za box a za dva roky si kupim znovu druhy nejaky novsi s inymi vymozenostami

PS. mal som aj Satelita2000HD (co je skoro rovnake ako ariva) a ten mi sluzil k plnej spokojnosti a doteraz sluzi u mamy bez jedinej chybicky uz cca skoro 2 roky. ja som presiel na linux koli "hraniu sa" :)
drto (341)|25.10.2011 11:57
[quote=interfernet422;373950]Na foru jsou dva tábory lidí - jedni ji používají a nedají na ni dopustit a druzí ji nemůžou přijít na jméno. Pokud nejsi pro ni přesvědčen jako první skupina fandů arivy, přesto bys nechtěl něco složitého a drahého, tak je tu solidní varianta za téměř stejné peníze se stejnou funkčností a jmenuje se SatElita 2000 HD[/quote]

ano potvrdzuje Satelita2000HD som mal a fungoval bezchybne a u mamy funguje nadalej bez jedinej chybicky krasy :)
len neviem ci sa este da kupit. je to cca 2 roky stary box
interfernet422 (1575)|25.10.2011 12:31
Na zboží se dá najít ještě dost shopů, kde je mají.
jarino1978 (8045)|25.10.2011 17:26
[quote=drto;373960]ano clanok som cital ale nie so vsetkym v nom suhlasim.
a co tu popisujes ohladom vydrze elektroniky (a ni len tej) tak je to presne dalsi dovod preco:
1. neinvestovat do boxu 300-400€ a ten mi bud po dvoch troch rokoch "odide"
2. za dva tri roky bude pokrok zasa ovela dalej a to co je teraz super uz bude potom zastarale a vela veci s tym uz nespravis co by si chcel
3. radsej dam 100-150€ teraz za box a za dva roky si kupim znovu druhy nejaky novsi s inymi vymozenostami

PS. mal som aj Satelita2000HD (co je skoro rovnake ako ariva) a ten mi sluzil k plnej spokojnosti a doteraz sluzi u mamy bez jedinej chybicky uz cca skoro 2 roky. ja som presiel na linux koli "hraniu sa" :)[/quote]

1. u renomovaných značiek ale toto nehrozí, aj keď nepopieram, že sa občas nájde nejaká kačica
2. pri DVB-S príjme je treba rozlišovať, že ten upgrade nie je rýchly a možnosť trvácnosti býva 5-10 rokov. Nie je čo jednoducho meniť....
3. to je dosť zcestné, ale nepopieram ti tvoj názor. Akurát je to ale, že s akými novými funkciami ? To je len výhovorka....
bastlir (3245)|25.10.2011 18:55
Pánové s chutí si pročítám vaše příspěvky a uvědomuji si, že na tomto dvorku nikdy nemůže dojít ke shodě už jenom proto, že každý má jiné nároky. Popíšu vám, jak STB vybírám já a ať po mně hodí kamenem ten, který vybírá jinak. :-)
1. podle mnou požadovaných základních parametrů
2. podle toho, na co mám
3. podle vlastností "navíc"
4. podle doporučení
Upřímně si ale přiznejme, že na STB musí být ta či ona funkce a jenom proto, abychom si později uvědomili, že ji vlastně vůbec nepoužíváme. V mém případě to také kdysi bylo PIP, i když jistě někdo tuto funkci využívá (viz výše). Ale ono je to vlastně jedno, protože jsme do těchto "hraček" fandové, kteří jistě sledují technický vývoj a stejně do pěti let budeme muset mít zcela jiný, nový a zaručeně lepší STB se spoustou jiných, nových a zaručeně lepších funkcí jenom proto , abychom později zase zjistili ...... A tak to jde stále dokola. A pokud páni "sales-manažeři" si tyto debaty čtou, tak zcela jistě si mnou ruce, že dosáhli toho, čeho chtěli. Vydělat prachy za cizí blbost.

Mimochodem .... svého času jsem někde ve slevách mezi sirečkama popadnul jednu z krabic se stovkou Arivou se známým rčením - "No nekup to za ty prachy!". No a včera jsem do ní na zkoušku vrazil Irdeto ICE kartu a šla i v HD jako z praku. Ať si každý říká co chce, mně ta Ariva stačí, i když při organizaci kanálů bych na ni šlápl. Je ale pravdou, že ji nemám připojenou ani k LAN a ani k RS232.
drto (341)|25.10.2011 20:21
[quote=jarino1978;374031]1. u renomovaných značiek ale toto nehrozí, aj keď nepopieram, že sa občas nájde nejaká kačica
2. pri DVB-S príjme je treba rozlišovať, že ten upgrade nie je rýchly a možnosť trvácnosti býva 5-10 rokov. Nie je čo jednoducho meniť....
3. to je dosť zcestné, ale nepopieram ti tvoj názor. Akurát je to ale, že s akými novými funkciami ? To je len výhovorka....[/quote]
jasne je to kazdeho volba. ja som to nemyslel v zlom a v predoslom prispevku to "bastlir" popisal dokonale ako to naozaj je. proste kolko ludi tolko chuti a druhy mozeme podat len poradnu pomoc ale aj tak je to na koncovom uzivatelovi co si nakoniec vyberie. hlavne ze sme vsetci spokojni s tym co mame doma (ciuz box alebo mazelky :D) a o to tu vlastne ide no nie :)
kofolak (294)|27.10.2011 09:48
Ja mam telku s DVB-S2 a prijimam 4 druzice. Ladenie a triedenie hroza, take nedonosene mimino. Nastastie to nebol dovod kupy. Na telke sa budu pozerat len bezne programy (bude tam Skylink alebo CSLink), to bude stacit pre rodinu. Ak budeme chciet daco viac (napr.PVR), tak pouzijeme satelitny prijimac (VU+ UNO). Nastastie som daval TWIN LNB a ratal som s touto situaciou.
telka = satelitny tuner tam je, ale necakajte zazraky pri triedeni stanic (aspon na Sharpe), uzivatelsky komfort konci na prepinani programov (P+, P-, EPG), triedenie o nicom
sat.prijimac = zalezi len na vas, co si vyberiete, vzdy bude mat viac vyhod ako to, co sa v sucasnosti dava do televizorov, teda omnoho lepsi uzivatelsky komfort a dlasie funkcie
bastlir (3245)|27.10.2011 21:41
Jestli Tě to uklidní, třídění kanálů u Sama také zrovna není mým koníčkem. :-) Na TV nahrávám jen to, co si chci zase z TV později pustit. Avšak nahrávání pořadů za účelem pozdějšího zpracování realizuji přes jeden STB s HDD či přes druhý s 32GB flash, popřípadě z DVB-T kanálů na HDD v MMC.
Možná, že mě někdo opraví, ale snad zatím neexistuje TV, z které by šlo nahrané video později zpracovat.
kofolak (294)|28.10.2011 00:39
[quote=bastlir;374387]Možná, že mě někdo opraví, ale snad zatím neexistuje TV, z které by šlo nahrané video později zpracovat.[/quote]
Velke znacky si to z dovodu ochrany autorskych prav nemozu dovolit, vsak aj s cisto priepustnym DTS maju licencny problem, takze to nevidim ruzovo. Jedine tak SamyGo PVR hack. A mozno sa uz hecla nejaka lowcostova noname znacka ;)
bastlir (3245)|28.10.2011 10:09
[quote=kofolak;374423]...... Jedine tak SamyGo PVR hack. ....[/quote]

Poptával jsem se na to v příslušném vláknu, ale bylo mně řečeno, že to ještě nechodí. Nebo mně něco uniklo? Ale i tak to nebylo o UE-Dčkové řadě. Takže nevím, zda by to na SMART-firmwaru chodilo.
Dagy2 (3153)|28.10.2011 10:42
Len tak otázka mimo:
potrebujete spracovávať niečo nahraté na PC? Za tri roky som to nerobil ani raz. Nahrávky nahrám, pozriem, preskočím reklamy a vymažem.

tých asi 10 filmov, ktoré som chcel uložiť na NAS som zostrihal v SAT prijímači.
geronimoh (2327)|28.10.2011 10:57
[quote=Dagy2;374454]Len tak otázka mimo:
potrebujete spracovávať niečo nahraté na PC? Za tri roky som to nerobil ani raz. Nahrávky nahrám, pozriem, preskočím reklamy a vymažem.

tých asi 10 filmov, ktoré som chcel uložiť na NAS som zostrihal v SAT prijímači.[/quote]

Já zpracovávám nahrávky ze satelitního přijímače v PC často. Někdy filmy, nebo dobré dokumenty, ale hlavně nahrávky z hudebních TV stanic. Nahraji si třeba 12 hodin v kuse, přenesu do PC a vyberu videoklipy, které si chci archivovat.
bastlir (3245)|28.10.2011 11:00
[quote=geronimoh;374458]Já zpracovávám nahrávky ze satelitního přijímače v PC často. Někdy filmy, nebo dobré dokumenty, ale hlavně nahrávky z hudebních TV stanic. Nahraji si třeba 12 hodin v kuse, přenesu do PC a vyberu videoklipy, které si chci archivovat.[/quote]

Uff, to přetahuješ celých 12 hod. do PC? A jak dlouho? :-)
geronimoh (2327)|28.10.2011 11:08
[quote=bastlir;374459]Uff, to přetahuješ celých 12 hod. do PC? A jak dlouho? :-)[/quote]

V satelitním přijímači mám HDD 1TB, který jde stlačením jednoho tlačítka na D.O. připojit k PC přes USB a pak mohu přesouvat nahrávky na HDD v PC, třeba jako činnost na pozadí. Je to relativně pomalé, ale žádná hrůza. Neměřil jsem to. Dvanáctihodinová nahrávka v SD se dá přesunout za několik minut.
bastlir (3245)|28.10.2011 11:11
[quote=geronimoh;374461]V satelitním přijímači mám HDD 1TB, který jde stlačením jednoho tlačítka na D.O. připojit k PC přes USB a pak mohu přesouvat nahrávky na HDD v PC, třeba jako činnost na pozadí. Je to relativně pomalé, ale žádná hrůza. Neměřil jsem to.[/quote]

:-) Já jsem si myslel, že to taháš po laině. To bys asi prošvihl i konec záruky. :D
Dagy2 (3153)|28.10.2011 11:16
presun nahrávky skutočne nie je problém. Cez LAN to ide paralelne s pozeraním.
Výhoda lepšieho prijímača je v strihaní priamo v SAT a potom len export na NAS alebo PC ak treba.
geronimoh (2327)|28.10.2011 11:24
[quote=Dagy2;374467]presun nahrávky skutočne nie je problém. Cez LAN to ide paralelne s pozeraním.
Výhoda lepšieho prijímača je v strihaní priamo v SAT a potom len export na NAS alebo PC ak treba.[/quote]

Vantage HD8000S sice umožňuje střih nahrávek, ale není to jeho silná stránka. Technisat to asi umí lépe, ale zase neumí to, co Vantage (sdílení karty, EMU), takže se dá říct, že každý má něco pro a proti. Vybíral jsem kdysi mezi Technisatem a Vantage a nakonec se přiklonil k Vantage.
KamilZ (10277)|28.10.2011 11:24
Když budeme pesimisticky počítat odhadem 2.5GB/hod. (klipy jsou "divoké" a nepůjdou tak dobře komprimovat, jako nějaký film), tak za 12 hodin je to 30GB dat. Při 100MBit LAN je přenos +- 10MB/sec., takže to vychází na cca 50 minut, což tak strašný čas není.
V tomhle je velká výhoda (Linux) přijímačů, kde je HDD přímo přístupný přes Sambu nebo FTP, takže se to dá krásně v PC nascriptovat bez nutnosti cokoli přepínat na přijímači. Škoda jen, že VU+ nepodporuje z Deep StandBy WOL. NAS DS210/211j bohužel také ne (HW omezení) :-(.
bastlir (3245)|28.10.2011 11:33
[quote=KamilZ;374470]Když budeme pesimisticky počítat odhadem 2.5GB/hod. (klipy jsou "divoké" a nepůjdou tak dobře komprimovat, jako nějaký film), tak za 12 hodin je to 30GB dat. Při 100MBit LAN je přenos +- 10MB/sec., takže to vychází na cca 50 minut, což tak strašný čas není.
V tomhle je velká výhoda (Linux) přijímačů, kde je HDD přímo přístupný přes Sambu nebo FTP, takže se to dá krásně v PC nascriptovat bez nutnosti cokoli přepínat na přijímači. Škoda jen, že VU+ nepodporuje z Deep StandBy WOL. NAS DS210/211j bohužel také ne (HW omezení) :-(.[/quote]

Tahal jsem po laině video z Dreama buď přes FTP nebo přes WEB rozhraní a couralo se to. Ale už jsem si našel jinou fintu přes MMC.
geronimoh (2327)|28.10.2011 11:33
[quote=KamilZ;374470]Když budeme pesimisticky počítat odhadem 2.5GB/hod. (klipy jsou "divoké" a nepůjdou tak dobře komprimovat, jako nějaký film), tak za 12 hodin je to 30GB dat. Při 100MBit LAN je přenos +- 10MB/sec., takže to vychází na cca 50 minut, což tak strašný čas není.
[/quote]

Dvanáctihodinová nahrávka v SD ze stanice MuzikaCS má okolo 10 GB. Dvanáctihodinová nahrávka v HD ze stanice Planeta HD má okolo 40 GB.
KamilZ (10277)|28.10.2011 11:35
[quote=geronimoh;374475]Dvanáctihodinová nahrávka v SD ze stanice MuzikaCS má okolo 10 GB. Dvanáctihodinová nahrávka v HD ze stanice Planeta HD má okolo 40 GB.[/quote]
Tak to mrkám, u mě se průměr v SD pohybuje okolo 2GB/hod. I když teď si uvědomuji, že se to tady nedávno řešilo a někdo sem dal velikosti nahrávek a hodně výrazně se to lišilo, teď to ale nemůžu najít.
kofolak (294)|28.10.2011 11:38
[quote=bastlir;374446]Poptával jsem se na to v příslušném vláknu, ale bylo mně řečeno, že to ještě nechodí. Nebo mně něco uniklo? Ale i tak to nebylo o UE-Dčkové řadě. Takže nevím, zda by to na SMART-firmwaru chodilo.[/quote]
Neviem v akom je to stave, prestal som vyvoj sledovat, ked som sa rozhodol, ze Samsung seriu C nechcem. Seria D moj postoj nezmenila.
geronimoh (2327)|28.10.2011 11:48
[quote=KamilZ;374477]Tak to mrkám, u mě se průměr v SD pohybuje okolo 2GB/hod. I když teď si uvědomuji, že se to tady nedávno řešilo a někdo sem dal velikosti nahrávek a hodně výrazně se to lišilo, teď to ale nemůžu najít.[/quote]

Jestli se nepletu, tak TV stanice musí u DVB-S platit za přenesená data, takže se snaží co nejvíce ušetřit - až na nejnižší možnou únosnou mez kvality obrazu a zvuku, často i za ní. Rozdíly samozřejmě jsou ...